Q Werkloosheid te Utrecht in April gestegen Uitvoering van „Attila" toonde vooruitgang SCHUDT UW LEVER WAKKER Dr. W. Drees wekt op tot steun aan het Roode Kruis In kort bestek Competitie uitslagen Maarssen beeindigde ongeslagen de promotie-competitie „Bij rampen moet snelle hulp mogelijk zijn" HILVERSUM. Van hoe grote betekenis het Roode Kruis is, als er grote rampen gebeuren, de meeste Nederlanders weten dat wel. Tot velen is het echter niet doorgedrongen, dat het Roode Kruis, wil het zijn zegenrijke func tie vervullen, over voldoende financiën moet beschikken. Minis ter-president dr. W. Drees heeft daarom Zondag voor beide zen ders een dringend beroep gedaan op alle Nederlanders om de collec te, die binnen enkele dagen zal worden gehouden, met alle midde len te steunen. „Als er ergens een ramp is ge beurd wilen velen het Roode Kruis wel helpen de nood te lenigen", zei dr. Drees o.m. maar, zo liet hij uit komen, men vergeet wel eens te veel hoeveel er moet worden voor bereid voordat 't Roode Kruis hulp kan verlenen. Het moet over grote hoeveelheden materiaal beschikken het moet zijn leden ter dege scho len, het moet zijn organisatie voortdurend verbeteren wil het in staat zijn altijd klaar te staan. Dr. Drees herinnerde zyn luiste raars er aan, dat het Roode Kruis, ook als er geen grote nood heerst, altijd klaar slaat om de mensen te helpen. De bloedtransfusiedienst is daarvan een der treffendste bewij zen. Nu al is het Roode Kruis in staat, dank zij ook de opofferende medewerking van duizenden donors, ieder jaar 30.000 bloed transfusies te doen verrichten. Zelfs zusterverenigingen in 't bui tenland kan het Roode Kruis met materiaal daarvoor voorzien. Verder is daar de moedermelk- dienst, welke duizenden babies, die ziek zijn of waarvoor de eigen moeders geen voedsel genoeg heb ben, in het leven kan houden. Het Roode Kruis exploiteert nog altijd een paar noodziekenhuizen,, het zorgt voor hulpposten langs de we gen sedert de bevrijding hebben deze posten reeds meer dan 13.000 slachtoffers van ongelukken eerste hulp kunnen verlenen en rust mobiele teams uit voor Indonesië. „Waar de arbeid van het Roode Kruis zich feitelijk voordoet als een rijkstaak, steunt de regering, ja zij betaalt soms alle directe kos ten", zei dr. Drees. Maar zonder steun van particulieren kan het Roode Kruis zijn prachtige arbeid niet blijven volvoeren." Dr. W. DREES Wie Eltens Kurhaus kocht heeft geen spijt er van (Vervolg van de voorpagina) van de Elterberg onderdoet en dat er veel meer bossen zijn, sinds het mooie opgaande hout van Hoog El- ten door het trommelvuur werd vernield. Maar Hoog Elten heeft de bekoring van het nieuwe ei dus staan de tafeltjes en stoeltjes van hotel Montferland eenzaam en ver laten onder de beuken en draven de kellners in Elten heel de lieve lange Zondag met grote bladen vol glazen en kopjes. Geen wonder dat zij en de café houders in het nieuwe gebied nog niet zo slecht te 'spreken zijn over m de nieuwe toestand. „Als het zo blijft", zegt de waard uit „Der Schwan", mogen we niet ontevre den zijn" en het gezicht van Paul de kellner vertoont één brede grijns als hij over zaken spreekt. Gemengde gevoelens Overigens zijn zij en hun colle ga's uitzonderingen. De Eltense be volking ziet de Zondagse toeristen- stroom met gemengde gevoelens komen. Zij vindt het allesbehalve prettig om door Nederlandse jon gens en meisjes en ook door Neder landse volwassenen als beesten in een dierentuin te worden aange gaapt en sommige niet alle Eltenaren vinden het optreden van hen, die 'plotseling hun landgeno ten zijn geworden allesbehalve kies Er schijnen zich bovendien enkele incidenten te hebben voor gedaan. Achter een glas bier in hotel „Der Schwan" vertelt een Eltenaar, dat landdrost Blauwboer een fijne kerel is en dat hij na de eerste „invasie" op 8 Mei, toen enkele be schonken Nederlanders ergens bij een plaatsgenoot de ruiten hadden ingeslagen, gezegd moet hebben, dat wanneer het zo doorging, het nieuwe gebied maar beter weer tot verboden terrein kon worden ver klaard. De juistheid van deze me dedeling heb ik niet kunnen con troleren. Maar wel weet ik, dat de ze Zondag in Elten, ondanks het overstelpende bezoek, rustig ver loopt. Veel gelegenheid om met Eltena ren in conflict te komen is er trou wens voor de Nederlanders heden niet. Sinds de 8ste Mei blijven vrij wel alle Eltenaren Zondagmiddag thuis. Vanmorgen om twaalf uur nog zaten in „Der Schwan", op de Elterberg en in „Der Schimmel", Eltenaren rondom hun Stammtisch Maar tegen half een rekende de een na de ander af en enkele uren later zitten er alleen maar Amster dammers en Hagenaars, Utrechters en Rotterdammers. Tot laat in de middag heeft Elten meer weg van het Zandvoortse strand, Schevenin- gen of Marken, dan van een rustig grensplaatsje, waar buiten een en kele grensganger vrijwel nooit een vreemdeling kwam. Dat het Kurhotel een ruïne is ge worden betreurt men in Elten zeer Want er wordt hier des Zondags geld als water verdiend en er is iedere vrije dag een ontzaglijk ge brek aan verpozingslokalen. Maai er zijn al plannen om het zo snel mogelijk weer op te bouwen en de Eltenaar, die deze bouwval vlak voor het tot stand komen van de grenscorrecties kocht, tot grote verwondering van zijn plaatsgeno ten, zal als de tekenen niet bedrie gen, van deze koop heus geen spijt krijgen. Want Elten moge dan een gat zijn. Hoog Elten moge dan uit niet veel anders dan puin bestaan, het „Kurhaus" in Elten zou nog wel eens Nederlands best rende rende hotel kunnen worden. Wie op Zondag in Elten is geweest zal het beamen. Lovink begin Juni naar Batavia (Eigen berichtgevingj DEN HAAG. De nieuw be noemde Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon in Indonesië, de heer Lovink zal omstreeks Juni naar Batavia vertrekken, zo vernemen wij van welingelichte zijde. Minister A. M Joekes naar Genève DEN HAAG. Acht Juni zal te Genève bijeenkomen de 32ste inter nationale arbeidsconferentie. De voornaamste onderwerpen van de agenda zyn: het rechUvan organi satie en van collectieve onderhande ling, arbeidsvoorwaarden in over heidscontracten, bescherming van het loon. sociale voorwaarden voor migrerende arbeiders, herziening van de zeeliedenverdragen van Seattle van 1946 (sociale zekerheid, vacantie met behoud van loon, huls vesting van de bemanning en lonen, arbeidsduur en bemanning). Als voorzitter van de Nederlandse delegatie zal optreden mr. A. M. Joekes, minister van sociale zaken. Nachtelijke ruzie met ongelukkige afloop AMSTERDAM. In de nacht van Zaterdag op Zondag kregen te Amsterdam een student en een ver tegenwoordiger een woordenwisse ling. De student maakte het zijn tegenpartij hierbij zo lastig, dat deze laatstgenoemde een klap uit deelde. Deze kwam zo hard aan, dat de student een hersenschudding kreeg en in het Wilhelminagasthuis moest worden opgenomen. Zyn tegenstander is aangehouden onder beschuldiging van het veroor- zaken van zwaar lichamelijk letsel. ONDANKS DE MOEITE, welke de spelers zich Zondag in Den Bosch gaven, slaagde geen der partijen in het maken der zo vu rig begeerde doelpunten. In een (00) gelijk spel eindigde deze in de kampioenscompetitie gespeel de wedstrijd. Dit spelmoment, gemaakt nabij het doel van de Apeldoorners, toont een min of meer verwarde situatie. Onmiddellijk na de aankomst van de heer Lovink in Indonesië zal dr. Beel zijn taak overdragen, waarna de afgetreden HVK naar Neder land zal terugkeren. Tijdelijk verschijnsel, dat zich na iedere Jaarbeurs herhaalt *n t®8enstell'ng met de andere provincies is de werk loosheid in Utrecht tijdens de maand April gestegen. De voornaamste oorzaak hiervan is, dat de Jaarbeurs altijd enkele weken lang een groot aantal tijdelijke werkkrachten opeist, die na de beurs weer zonder werk komen. Dit is een verschijnsel, dat zich na iedere jaarbeurs weer voor doet en dus niet abnormaal is. tissiers is vraag. Bestrijding van Ide werkloosheid moet dan ook voor een belangrijk deel worden ge zocht in herscholing van werklo zen. Daarvoor is de Rijkswerk plaats ingeschakeld, waar in April 134 minder geschoolde arbeiders voor verscheidene beroepen in op leiding waren. Voor emigratie bestaat nog steeds grote belangstelling. Het GAB belegde weer twee voorlich- üngs-avonden, die door 135 ad- spirant-emigranten werden be zocht. Steeds nog vraag naar geschoold personeel Waren er eind Maart 489 man nelijke werklozen met steun, eind April waren er 532. Als werkloos zonder steun stonden op 31 Maart ingeschreven .940 arbeiders, op 30 April 957. Het aantal arbeiders, dat bij de DUW werkte, daalde van 457 op 389. De oorzaak van deze daling is wel de herleving van de activiteit in de bouwnijverheid. Het aantal werkloze vrouwen verminderde, met steun van 22 op 18, zonder steun va.i 383 op 350. De stijging van het aantal werk loze mannen duidt niet aan, dat de werkgelegenheid is verminderd. De directie van het GAB wijdt in haar maandrapport eer beschou wing aan cht verschijnsel. Zij spreekt als haar mening uit. dat nu, enkele jaren na de bevrijding, het bedrijfsleven meer dan in 1945 gedwongen is een rationele werkwijze in te voeren en de ar beidsproductiviteit op te voeren. Dit leidt tot een scherpere perso- neelsselectie, afstoting van over bodig in casu minder ge schoold personeel en in sommi ge gevallen zelfs tot stopzetting van de productie. Zij ontveinst zich niet, dat dit soms voert tot pijnlijke consequenties voor de be trokken arbeiders. Daarnaast echter vermeldt zij, dat de grote metaalbedrijven over voldoende orders beschikken, maar dat gebrek aan goed geschoolde vakarbeiders als rem werkt op de uitbreiding van de productie. Ook voor prima banketbakkers en pa- Willy Sluiter overleden 's-GRAVENHAGE Op 76-jari- ge leeftijd is Zondagmorgen in het diaconessenhuis „Bronovo" overle den de Haagse schilder Willy Slui ter. Jan Willem Sluiter werd 24 Mei 1873 te Amersfoort geboren. Hy doorliep het gymnasium te Dor drecht en studeerde aan de acade mie voor beeldende kunsten en tech nische wetenschappen te Rotter dam. Van 1923 tot 1945 bekleedde hy het voorzitterschap van het Haag se schilderkundig genootschap „Pul- chri Studio". Willy Sluiter verwierf zich vooral bekendheid door zyn portretten. De stad Amsterdam verleende hem in 1912 de zilveren medaille en San Francisco onderscheidde hem in 1915 op dezelfde wjjze. Componist Hans Pfitzner overleden WENEN. De bekende Duitse componist Hans Pfitzner is Zondag morgen op 80-jarige leeftijd te Salz burg aan een longontsteking over leden. Pfitzner werd 5 Mei 1869 te Mos kou geboren. Zijn ouders waren beiden Duitse onderdanen. Pfitzner is in zijn composities een vertegen woordiger der na-romantiek. Van zijn opera's zyn vooral be kend „Der arme Heinrich" (1891), „Die Rose vom Liebesgarten" (1897) en „Palestrina" (1912). Ver der componeerde hy liederen, koor werken. strijkkwartetten, een piano kwintet, een vioolconcert en sonates. De uitvoering der A.G.V. „Attila", welke Zaterdagavond in de zaal van het Patronaatsgebouw aan de Pau- lus Borstraat werd gehouden, mocht zich in een druk bezoek van de vrienden van „Attila" verheugen. Na de opmars der leden en het brengen van de vaandelgroet ver welkomde de voorzitter, de heer Goedhart, de aanwezigen en sprak de wens uit dat de uitvoering* on danks het gemis aan behoorlyke werkruimte, zou mogen slagen. Evenals bij de uitvoering van „Donar" zullen wy aan deze nog jonge vereniging slechts algemene technische beschouwingen wijden en ,giet in details treden. „Attila" be schikt voor het overgrote deel (80 pet.) over adspiranten, waaruit over enige jaren de kern kan groèien, on- BINNENLAND De Algemene Vereniging voor Pae- dagogiek houdt op Woensdag 25 Mei haar jaarvergadering in het ..Hof van Holland" te Hilversum. Op 31 Mei vertrekt de „Rempang" naar Indonesië Post voor deze boot moet uiterlijk 29 Mei op de bus zijn. De PTT zal. in samenwerking met het Nederlands Post- museum: deelnemen aan de interna tionale philatolistischc en posthistorische tentoonstellingen in Parijs (1—12 Juni) en Brussel (110 Julii e) In de voor lopige senaat van Oost-Indonesië is uit alje dertien daerah's óén afgevaardigde gekozen. Schout-bij-nacht J. B. Meyer is benoemd tot vlagofficier- personeel bij het ministerie van Ma rine. Arts R. Korte weg. verbon den aan het Kanker-instituut te Am sterdam, zal het eredoctoraat in de ge neeskunde van de Groningse universi teit ontvangen. *y In het oude zeemans huis te Amsterdam is een moderne in ternationale zecmansclub geopend. Het bekende Van Lcer-concern uit Am sterdam heeft een vatenfabriek te Springs (Zuid-Afrikai in bedrijf ge steld. Luitenant-generaal H. F. M. baron Van Voorst tot Voorst is per 1 Juni benoemd tot lid van de Raad van State. BUITENLAND Bijna 100 mensen zijn verdronken, doordat een rivierstoomboot 160 km van Calcutta op een zankbank gelopen is. De boot, die naar Oost-Paplstan on derweg was. kon maximaal 80 mensen vervoeren, maar er waren er 200 aan boord, toen het ongeluk gebeurde De helft van de passagiers wist zwemmende de oever tc bereiken. In Haifa zijn vijf kinderen, die met een onontplofte bom speelden, gedood. Zij hadden de bom in een tuin gevonden. *>J5yrië heeft gedreigd de Libanon te bczéMen, nadat zich aan de grens tussen belde landen een schietpartij had voorgedaan. De Li banese regering heeft de Egyptische premier Ibrahim Abdel Kadi Pasja ver zocht, in het geschil te bemiddelen. DE AMERIKAANSE SPORT PERS is vol lof over de prestaties van Fanny BlankersKoen. Tij dens de atletiekwedstrijden in het Colliseum te Los Angeles, legde zij beslag op de eerste plaats in het nummer 100 meter hardlopen en won het horden nummer met een voorsprong van niet minder dan 27 meter. Ten slotte kwam onze landgenote nog uit in de estafette 4 x'llO yards, ivaarin zij startte voor de Glen- dale Lions. Fanny Blankers Koen (links) passeert de eind streep in de 440 yards estafette, waarin zij Bernice Mc Kella uit Montreal verslaat. De ploeg, waarvoor zij uitkwam, won de wedstrijd in 52.8 sec. Westduitse grondwet krijgt vereiste meerderheid FRANKFORT De nieuwe grondwet van West-Duitsland is thans door het vereiste aantal van acht staten goedgekeurd. Dit getal werd bereikt, nadat gisteren op nieuw vier parlementen van Tri- zonië bij stemming besloten de nieuwe constitutie te aanvaarden. De grondwet is echter nog niet van kracht. Dit moet formeel geschie den door de Constitutionele Con ventie, die op 23 Mei in Bonn bij eenkomt. De constitutie werd door de par lementen van Hessen, Neder-Sak- sen, Sleeswijk-Holstein en Noord- Rijnland-Westfalen met grote meer derheid aangenomen. ontbeerlyk voor een turnclub. De damesgroep Is tamelijk klein, die der heren in verhouding tot andere verenigingen, groter. Hun prestaties stonden, ondanks het enthousiasme waarmede gewerkt werd, niet op hoog peil, wat ook niet verwacht mag worden van zo'n jonge vereni ging. De meisjes en jongens van 12 16 jaar toonden in verhouding tot meer in staat te zijn. Er werd aan brug en paard (dat was goed vol tige-werk. jongens!) dikwijls uitste kend gewerkt en er schuilen krach ten onder, die op 't gebied van toe- stelturnen bij een kundige leiding op hoger plan kunnen komen wan neer dus niet onmiddellijk te zware oefenstof wordt verwerkt. De kleuterafdelingen lieten meer gymnastische onderdelen zien In hun spelletjes dan over het alge meen het geval is en de gebruikte tijd was (gelukkig!) niet te lang. „Attila's" uitvoering onderscheid de zich van die der zustervereni gingen" door een groter gebruik van toéstellen, waaraan het feit dat de leider, de heer P J. Nierkes, zelf een goed toestelturner is, niet vreemd zal zijn. Wy misten echter de vrye oefeningen, dansjes enz.; de enkele vrije oefeningen welke gede monstreerd werdén waren veel te kort van samenstelling om het ge- weste gymnastische resultaat te be reiken en we zouden de leider willen adviseren aan dit hoofdbestanddeel der gymnastiek meer aandacht te besteden, daar het voor het lichaam belangrijker is dan het toesteltur nen. Ondanks de handicap van een to neelruimte welke ongeschikt is voor een turnuitvoering, kan „Attila" door de vlotte en dikwijls goede af werking der toestelnummers op een uitvoering terugzien, welke aanzien lijk beter was dan die van het vo rige jaar. De fraaie geschenken wel ke de leider en zijn assistente by de kleuterafdelingen, mevr. Frankena, aan het slot worden aangeboden waren een verdiende beloning Met een kort propagandistisch woord sloot de heer Goedhart deze uitvoe ring. „TURNER" Waterpolo Zomercompetitie is begonnen In de afgelopen week Is de zomer competitie waterpolo aangevangen met enkele wedstrijden voor de hoofdklasse en reserve-hoofdklasse heren, alsmede voor de eerste klasse dames De ploeg van ZIAN (heren), die de laatste jaren steeds de sterkste bleek, heeft weliswaar van het IJ in Amster dam met grote moeite gewonnen, maar tegen HVGB werd hel reeds een over winning met dubbele cijfers In de eerste klasse Dames toonde de ploeg van de Robben zich weer veel te sterk, uit de 8—0 overwinning op de Meeuwen blukt wel overduidelijk dat de Hilversumse dames op eenzame hoogte staan. De uitslagen zijn als volgt: Hoofdklasse, heren: IJ 1—ZIAN 1 3—4. ZIAN 1-HVGB 1 10-3: reserve hoofd klasse. heren: ZIAN 2—HVBG 2 4—3. JJ 2—HPC 2 2—1; ic klasse, dames: RDZ l-DWR 1 41. ODZ 1— RDZ 1 3—3 Robben 1—Meeuwen 1 8—0. Meeuwen 1— HDZ 1 62. Het programma voor deze week ls* 23 Mei: ODZ 1—HZPC 1. dames: Rob ben 1—HDZ 1. dames. 24 Mei: ZIAN 1— Meeuwen 1 en ZIAN 2—HPC 2, heren. 25 Mei: Meeuwen l-DWR 1. dames. 27 Mel: HZPC 1RDZ 1, dames: Meeu wen 1—IJ 1 en HZPC 1—SVH 1, heren. IN DE VOETBALCOMPETITIE om het kampioenschap van Ne derland legde Heerenveen tijdens de Zondag tegen VSV gespeelde wedstrijd beslag op beide punten. Abe Lenstra's evoluties (midden) deden de haren van een zijner tegenstanders te berge rijzen (rechts). Een andere VSV-er ziet met gemengde gevoelens toe. Damman winnaar! Zaterdag en Zondag werden de wedstrijden om de Eemland-wis- selbeker voortgezet. De resultaten waren als volgt: A. Verkerk R. Stalenhoef P. Stalenhoef J. J. Kok H. Steffen P. Stalenhoef A. Verkerk A. v. d. Heiden 231 W. Damman H. Steffen A. v. d. Heidei B. Versteeg R. Stalenhoef B. Versteeg A. Verkerk P. Stalenhoef W. Damman J. J. Kok A. v. d. Heiden 294 H. Steffen J. J. Kok R. Stalenhoef W. Damman B. Versteeg De eindstand van ziet er als volgt uit: W. Damman 2100 B Versteeg R. Stalenhoef J. J. Kok Verkerk P. Stalenhoef H. Steffen 187 27 31 6.92 300 27 39 11.11 259 24 47 10.79 300 24 54 12.50 280 30 74 9.53 300 30 32 10.— 300 33 49 9.09 231 33 25 7.30 300 24 64 12.50 245 24 36 10.20 213 26 48 8.19 300 26 75 11.53 229 22 40 10.40 300 22 76 13.54 300 31 48 9.67 244 31 31 7.87 300 32 48 9.37 146 32 17 4.56 294 35 35 8.4a 300 35 34 8.57 151 24 32 6.29 300 24 43 12.50 300 26 46 11.53 239 26 50 9.19 het tournooi 13.29 13.07 12 09 A. v. d. Heiden 75 2039 156 79 1972 163 84 1702 201 62 1619 194 53 1718 199 49 1774 224 74 1481 194 48 Spoorwegverbinding met „Mereveld" Thans is door de Nederlandse Spoorwegen ook tegemoet geko men aan het verzoek van de Utrechtse Paardensportvereniging om de spoorwegverbinding met .Mereveld" uit te breiden en de vertrektijden iets vroeger te stel len. Ten gerieve van de paarden sportliefhebbers is de dienstrege ling voor Zondag 29 Mei als volgt: Utrecht—Halte Mereveld ver trek 13.— uur en 13.20 uur; aan komst 13.05 en 13.25 uur. Hierop aansluitende treinen ver trekken te Den Haag S.S 12.14, Rotterdam Maas 12.14 uur. Na. afloop der courses: vertrek Mereveld 17.44 en 17.57 uur. Aan komst Utrecht 17.49 en 18.02 uur. Om het kampioenschap van Nederland Hcerenvecn—VSV 3—1. NOAD—SVV 9-1. BW-AGOW 0-0 Promotie tweede klasse. District III. NEC—Gelria 50 (NEC blijft le klasser); Be Quick Labor 1—0. Promotie derde klasse* Hil versumZilvermeeuwen 0i, ivv Zaandijk 0—0. SchotenSDW 02 Ken- nemers—WA 2—8, Maarssen—Williem Vooruit 3—1. Actif—Schelllngwoude 2—2 VreeswijkSt. Boys 1—6. BEKERWEDSTRIJDEN Derde ronde Slikkerveer—Alphcn 2—1 WFC—Vo- lendam 3—1, KFC—Neptuniis 2—3. Ajax —Emma 1le Feyenoord—Zeeburgia 4—1. DWS—CVV 4—0. HVC—SCE 6—1. GVAV—Quick (N.) 2—3. Enschedese B. PEC 3—0, Heracles—Be Quick (Gr.) I0. GermanlcusVclocitas 23 Sit- tardsc BoysRKTVV 10. MVV Baardwiik 3—1. NACHclmondia 1—1. NSVWillem II 03. StandaardSportl club Emma 1—2. Afdeling Utrecht Promotie Res. 4e klasse. Saestum 3RKBVV 3 31; Be slissingswedstrijd. DWSV 3—DOS 6 1—2 (DOS 6 promoveert). Groep A. Wijk bij DuurstedeKDS 24 (KDS kampioen). Groep B. KVVASoestcrberg 21. Groep C Odin—DSO (U.) 2—1. Groep E: De Mcern—Meeuwen 3—0 Groep C 1: De Stichtse 2Dc Mcern 2 50. Zaterdagvoetbal. K N.V B -beker. Hul zenSpakenburg 2—2 (Spakenburg in de volgende ronde). KORFBAL Kampioenschap van Nederland Rlgtersblcek—Blauw Wit 2—6, Vitesse —Het Zuiden 1—6. G U K B BEO I— SVMM 3—0. Thob 2—Altius 3 6—4. SKV 3—Excelsior 3 3—1 Samos 3—Zwaluwen 3 12—0 (Samos 3 kampioen). Adspi Excelsior 3—Samos A 08. Ir Schilthuizen beker: Tovers—DSV 234. KameoVogel Jun. 3—3, Giraffes nSVS 18—11. Olympta—DSV 5—5. Thob Vogel Jun. 1210. SOFTBALL Heren afd. A: SOS IPOP I 2313. SOS I—ASC I A'foort) 26—11. Isthmia —POP I 15—28. Junioren Afd. C POP II—ASC II 37—7. Baarns Lyceum—SOS 2 20—12 Baarns Lyceum—ASC II 9—15. SOS II—ASC II 30—15. Dames: Afd A: POP—CIB (Bussum) 20—12, CIBSOS 0—37, POP—ASC 18-46, SOS—POP 35-5 En Avant macht af wat Vreeswijk doet Maarssen beëindigde Zondag de pro motie-competitie met een 3—1 overwin ning op Wilhelmina Vooruit. Behalve dat zij naar de 4e klasse promoveerden blcvejfc v. d. Gricndt c.s. in deze com petitie dus ook ongeslagen: een opmer kelijke prestatie, die bewijst, dat Maars sen de nieuwe omgeving volkomen waardig ls. Vóór de rust was Maarssen over tuigend sterker en speelde de strijd zich vrijwel geheel op dc Amsterdamse helft af. Het einde van die eerste helft kwam met een 3—0 voorsprong voor Maarssen. door doelpunten van Van Luin (2) en Colijn. Maarssen vond het hiermede schijn baar welletjes, want na de rust deed men het zeer kalm aan. Wilhelmina Vooruit kon zich nu wat meer roeren en slaagde er in de eer te redden. Verder dan 3—1 liet Maarssen het niet komen. Maarssen 8 6 2 0 14 2911 Schellingw. 8 4 2 2 10 20—19 RK.B.V.V. 8 3 1 4 7 12—13 Actif 8 2 2 4 6 14—20 Wilhelm. V. 8 1 1 6 3 8—20 En Avant besloot de promotie-compe titie met een 3—1 overwinning uit op IJ.F.C en zal nu moeten afwachten, wat Vreeswijk in de laatste wedstrijd doet. IJ.F.C. probeerde het in deze ontmoeting met een gewijzigde ploeg, waarin Jonge spelers waren opgenomen die wat voor Groot polo-tournooi in Kromme Rijn Utrecht kan zich er thans op be roemen het grootste waterpolo-tour- nooi ter wereld te organiseren. Zaterdag en Zondag a.s. zullen weer de bekende, door UZSC te or ganiseren jaarlijkse polodagen wor den gehouden. In de Kromme Rijn zullen dan de ploegen uit vele plaat sen in Nederland en ook van buiten onze grenzen bijeen komen. Van de buitenlandse inschrijvin gen noemen we de Enfants de Nep tune, Tourcoing (met 2 zeventallen); Gentse zwemvereniging (met twee zeventellen; Leuvense zwemclub en Mava Club uit Luik, die een demon stratie zal geven van een ballet. Het is voorts mogelijk, dat ook Kon. Antwerpse Z.C. en Pupilles de Neptune uit Lille van de partij zul len zijn. In de loop der jaren heeft de UZ SC nogal eens met lage watertem peraturen pecht gehad. Moge ditmaal het weer de Utrechtse polodagen goedgezind zijn. HVC—SCE 5—1 HVC mag over gebrek aan geluk bij het loten voor de te spelen wedstrijden in deze bekercompeti tie niet klagen. Nog geen enkele maal hebben onze stadgenoten ge speeld tegen een tegenstander van gelijke of grotere sterkte. Steedfc waren het derde of vierde klas- sers. SCE uit Nijmegen is een der de klasser en voetbalde ook als zodanig. Dat hield in, dat HVC zon. der veel inspanning een wedstrijd kon winnen, die door het eenzijdig' karakter het aanzien bijna niet waard was. Voor het doel der gas ten was het bijna de gehele wed strijd een gedrang als voor een schiettent op de kermis en wij kunnen er ons alleen maar over verwonderen, dat het bij 51 is gebleven. De vijf doelpunten wer den gescoord door J. Jansen (2), Schriever. Barreveld en Sleeking. De ruststand was 20. Even na de rust maakte de SCEijmiddenvoor gebruik van een royale geste van de HVC-verdediging en redde de eer. Al met al wordt het nu tijd, dat HVC een tegenstander van an der formaat krijgt omdat er in wedstrijden als deze een gevaar schuilt. Men zou b.v. in volgende wedstrijden licht kunnen vergeten tegen een eerste klasser te spelen en het te gemakkelijk gaan opvat ten. HVC behoort nu tot de zestien clubs, die nog in aanmerking komen voor de KNVB beker. Na de vierde ronde zullen er nog acht clubs overblijven. Als HVC daar toe wil behoren, dient er volgend maal van Willem II gewonnen te worden. de toekomst beloven en die dan ook de zware opgave hebben, IJF.C. weer in de 4e klasse terug te brengen. En Avant had de vrij straffe wind mee. was daardoor meer aanvallend, doch het duurde toch tot vlak voor de rust. eer de Utrechters de leiding kon den nemen iO—1). Na de hervatting, de strijd ging toen aardig gelijk op, werd het 0—2 Toen kwam de beloning voor het harde wer- ken van IJF.C. (1—2), waarna het nog oppassen werd voor En Avant. Het werd evenwel 1—3 en daarmede was de neder laag voor de IJsselsteiners een feit. (Ingez. Med.) en u zult morgens weer kiplekker uit bed springen. Elke dag moei uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op re wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. CARTERS leverpilletjes Leusden VIER ONGEVALLEN Einde vorige week gebeurden er in Leusden vier verkeersongeval len. De eerste botsing was op de Arnhemseweg tussen twee vracht auto's. De schade viel mee. Het tweede gebeurde op de spoorweg- ovrgang op de Hamersveldseweg nabij de Coöperatie te Leusden, waar een motorrijder tegen een auto opbotst. Beide motorrijtuigen kregen schade, terwijl de motorrij der over pijn in zijn horst klaagde. Bij Hotel „de Mof" was een per sonenauto uit de bocht was gevlo gen. Toen de politie ter plaatse kwam, stond de zwaar beschadigde auto er nog wel, maar de bestuur der was ver dwenen. Later bleek dat de auto te Apeldoorn was ge stolen. Dc eigenaar kreeg Zater dagmiddag zijn zwaar beschadigde wagen terug. Een vrachtauto van de expedi teur Van D. uit Woudenberg stond bij de Herv. Kerk geparkeerd. Uit de richting Woudenberg naderde een vrachtauto. Beide vrachtauto's botsten tegen elkander. De laadbak van de ene auto werd volkomen vernield. Van de andere auto werd het onderstel volkomen weggesla gen, terwijl de cabine gedeeltelijk werd vernield. Pas ver in de mid dag waren de resten van deze auto verwijderd, odat het verkeer onge hinderd doorgang kon vinden. Opmerkelijk is dat bij al deze verkeersongevalenl, zich geen per soonlijke ongevallen hebben voor gedaan en alleen materiële schade werd geconstateerd. Kampioenen stormen naar de finish A (Vervolg van pag. 3) genoeg ontglipte. Dat missen ls, vooral aan B.V.V.-zyde na de rust met grote intensiteit voortgezet, waarvan Van Beurden en Vos de twijfelachtige eer van opeisten. Hanskamp. AGOVV's middenvoor had na 12 minuten nog niet vol doende aan een leeg doel en Peter3 nam iets van de onaangename in druk weg, door enkele minuten vóór het einde, een bijzonder fraai en door Donhuyzen ingeschoten bal op de doellijn weg te koppen. Twee doelpunten van Abe In een vooral vóór de rust matige wedstrijd Is het Heeren veen gelukt VSV met een 31 nederlaag huiswaarts te sturen, nadat dc tweede helft was inge gaan met een 2—0 voorsprong voor de gastheren. Toen de Vel- senaren 5 minuten na dc her vatting de achterstand wisten te verkleinen tot 21 en het veld spel der roodhemden steeds be ter werd, kon Ieder moment de gelijkmaker worden venvacht, doch de gewijzigde VSV-voor- hoede, waarin Balvers en Strik- ker waren vervangen, bleek ook nu weer verre van productief te zijn- Het psychologische moment ln deze ontmoeting kwam 15 minuten vóór het einde, toen doelman Snij ders, die voordien vele fraaie saves had verricht, een zeer tam balletje liet glippen, waardoor de gastheren de score verhoogden tot 31. Al hoewel de tweede helft interessanter was dan de eerste, bereikte het ver toonde spel geen moment een grote hoogte. Bij de thuisclub traden de gebroeders Lenstra bijzonder op de voorgrond en vooral Abe heeft de toeschouwers weer eens.doen genie ten van vele staaltjes meesterlijk voetbal, waarvan zijn mede-voor- waartsen veel te weinig profijt trok ken. Reeds 3 minuten na het beginsig- naal van de goed leidende scheids rechter Nys nam Heerenveen de lei ding, doordat Abe Lenstra na een pass van linkshalf De Jong de bal meenam en laag inschoot (10). Ook het tweede doelpunt was van Abe Vyf minuten na de hervatting kopte Jan Lenstra by een hoekschop de bal in eigen doel (21) en de Velsenaren kwamen vervolgens ge ducht opzetten. Zy kregen goede kansen, bij een waarvan Sterk tegen de lat schoot, maar daar bleef het dan ook bij. Een kwartier vóór het einde beging Snyders bij een tam balletje van Brandsma een grove fout en de stand was 31. Soest MILITAIRE PARADE SOEST. Het bataljon Pioniers, dat zich kortgeleden in de gemeen te Soest heeft gevestigd en gele gerd is in de Dumoulin-kazerne te Soesterberg, vierde Zaterdag de verjaardag van het corps met een parade voor het Raadhuis te Soest. Op het bordes van het raadhuis raal-majaar Sitsin. de vroegere le- hadden o.a. plaats genomen gene- gercommandant. de oud-generaal Winkelman; burgemeester S. P. Baron Bentinck en de wethouders v. d. Arend en Zadelhoff. VERKEERSONGEVAL SOEST. Zaterdagmiddag kwam een driewielige vrachtauto in bót- sing met een autobus op het kruis punt KerkstraatTorenstraat, ter hoogte van de Veldweg. De auto bus werd beschadigd. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN BDC De door de RK Voetbalvereniging BDC georganiseerde nederlaagwedstrij- den werden Zondagmiddag voortgezet met de ontmoeting tegen Zwaluwen Vooruit uit Utrecht. De gasten wonnen met 63. SEC—SAESTUM 4—0 SEC speelde Zondagmiddag een vriend schappelijke wedstrijd tegen de vierde klasser Saestum uit Zeist en won met PV „DE ZWALUW" De Postduivenvereniging ,,De Zwa luw" hield Zondag een wedvlucht van af St. Quentin (Fr.), afstand 296 km. In concours waren 343 duiven, die te 7 uur werden gelost. De le duif arriveer de om 11 uur 38 min. 41 sec. en be reikte een snelheid van 1057.6 meter per minuut. De totale uitslag is: H. Overboek 1: J Vink 2. 79. 85: P. Duyst 3. 13: Sj. Rijksen 4. 5. 11. 20. 26. 30, 43. 49. 50, 83; C v Soest 6. 14. 38: N. Baltus 7. 21. 48: J. Kamerbeek 8: A v. Slooten 9. 63: H. Onwezcn 10. 23. 29. 41; Jac. Stalenhoef 12. 27. 40. 70. 73. 86; G. Visser 15. 16. 54: A. Graaumans 17. 52. 82; G. Elschot 18: J. v. d. Brink 18. 28. 44. 45; W. Pureveen 22: J. Kru- zeman 24- H. Kriek 25 42 58; H. Goris- scn 31. 33. 46. 53. 71; H. v. d. Broek 32: C. Herwaarden 34. 66, 87 (overduifi: P- v. Brienen 35. 60: A. Snijders 36. 67; A. v Soeren 37. 84; G Haks 39; A. Waaijenbcrg 47. W. Grift 51. 59, 72; G. Sukel 55: J. C. v. Breukclen 56. 69; H. Westervcld 57. 74. H, v. d. Kuil 61: W. Veerman 62. 76; H. de Brce 64: J. Wij- nands 65: C Karstens 68; J. Rausch 77; H. Wolfscn 78; B. v. Boeijen 80; H. Ver woerd 81. De Soestcr Concours Commissie hield met 377 duiven eveneens een wedvlucht vanaf St. Quentin (Fr De eerste duif arriveerde om 11 uu 38 min. 9 sec. en bereikte een snelheid van 1066.5 mefcr per minuut De gedetailleerde uitslag is: E. Daatselaar 1. 36. 65; H. Ovcrbeek 2: Joh. Vink 3; J. Rijnders 4. 22, 24. 46. 54. 83 95. P Duyst "5. 18: J Mulders 6: S) Rijksen 7. 9. 15. 28. 34, 43. 57. 66. 69: W. Nieuwenhuis 8. 26. 33. 37. 41. 68. 71/ 74. 75. 84. 93: C v. Soest 10. 19. 50: Ni Baltus 11. 29. 64; Jac. Kamerbeek 121 A. v. Slooten 13. 88: H. Onwezen 14. 30, 40. 53: Jac. Stalenhoef 16. 35. 52. 92; P. Blom 17; G. Visser 20. 21. 73; A. KaaU 23: J v. d Brink 25. 39. 58. 59: Th. dl Muynck 27. 38. 63. 80: J. Kruzeman 31 H. Kriek 32. 56. 79: J. Onwezen 42. 83 H. Gorissen 44. 45. 60 72, 94; P. v. Bric nen 47, 85; H Snijders 48. 90: A. Soeren 49: G Haks 51: R. Bokma 55. A Waaijenberg 61; G. Slkkclbein 62. Hooijer 67; F. Heeremans 70; G S" H v H. Pohlman 77; H WestorvelcT^ Breukelen 86: W. Veerman 87; Wijnands 89; G. Sukel 91. AmmoMIA 20 Zaterdag speelde MIA in Geldermij sen Onze stadgenoten verloren met 2- de ruwe wedstrijd. Ruststand evcnee: 2—0.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4