BULLETIN TELEVISIE?? Zomerschoenen MILLS PANORAM APPARAAT VINOLIA Prof. Broom twee dagen op bezoek in Utrecht r Zachte winter bevorderlijk voor de gewassen R imua 11 (êu&nu e/i louï x/ljn!" S'o/mmt/mdioieam ente.... BEHEER VAN DRS. BOS In kort bestek Protest stemde kantonrechter niet milder „DASSENPARADE" 2." VROOMzDREESPIANIYI Advertentiën van Maanen's tassen gaan een mensen leeftijd mee- van MAANEN KOFFERS!! FahnersLederhandel IJS of Slagroomtaart Van Roon'sIJsbuffet PLAATST EEN BRANDPUNT Vrijdag 3 Juni 1949 fVervoig van pag. 1) ning terug. In het avonduur toen de zich ontladende spanning zich al te zeer deed gelden moest hij worden opgenomen in een Wassenaarse kli niek van waar hij later in de week naar een rusthuis in Oegstgeest werd overgebracht. Bewegingsvrij held mocht hem daar niet worden gelaten en bezoek wordt door de recherche niet toegestaan Dat was de ontknoping van het drama dat begonnen was toen de relaties tus. sen dra Bos en de vrijgelaten poli tieke delinquent Bonte, wiens ver mogen onder het beheer van Bos was gesteld, het strikt zakeljjk ka rakter verloren dat voor een ver houding als een verbinding als deze voorwaardp moest zijn. Op een kwaad ogenblik is er ech ter in de goede verstandhouding een radikale wending gekomen, gerui me tijd geleden heeft Bonte uit de fondsen waarover hy in Zwitser land schijnt te hebben kunnen be schikken een rekening in Zwitserse Francs geopend ten name van de Haagse burgemeester. Het is nog niet duidelijk, om welke reden dit bedrag niet op drs. Boa werd vastgezet, doch wellicht heeft daar bij de normale overweging van sol vabiliteit een rol gespeeld. Imers, voorwaarde voor het openen van dit crediet, dat tot een hoogte van 50 000 Zwitserse Francs lien, was, dat de tegenwaarde In Nederlands courant hier te lande zou worden teruggestort. Vermoedelijk heeft Bonte, die over zijn Zwitserse fond sen blijkbaar nog vrijelijk kon be schikken doch op wiens vermogen in het eigen land beslag was ge legd, in deze transactie een kans gezien om hier zijn handen vrijer te maken. Het conflict ontstond, toen na verloop van tijd bleek, dat over het crediet in Zwitserland in ruime mate werd beschikt, terwijl de tc- genstortingen in Nederland in on voldoende mate steeds trager bin nen kwamen. Dit begon Bonte te verdrieten. Er ontstond een con flict dat er tenslotte mee eindigde dat Bonte door middel van zijn ad vocaat een klacht indiende bij de Justitie en van dat ogenblik af na men de dingen hun onvermijdelijke loop. Zo ligt de zaak wanneer men haar op haar eenvoudigste vormen beziet. Doch het is de vraag of zij zo een voudig is te stellen. Uit het feit reeds dat op het verzoek tot invrü heidstelling van drs. Bos voorlo-" pig afwijzend is beschikt, moet haast wel blijken, dat de Justitie door een complex van vragen wordt bezig gehouden. Een van de eerste vragen welke hierbij gesteld moet worden zal onvermijdelijk voort vloeien uit het feit, dat Bonte, wiens vermogen hier onder beheer was gesteld, in Zwitserland blijk baar over grote bedragen in Zwit serse valuta de beschikking heeft. In een uitvoerig verslag over zijn activiteit tijdens de oorlog, dal kort na de bevrijding door Bonte zelf is opgesteld, heeft deze verhaald van zijn relaties met een zeer kapitaal krachtige Duitser, Kluckner, een staalmagnaat met wien hij nauwe banden van vriendschap onder hield. Vóór het einde van de oor log schijnt Kluckner kans te heb ben gezien Bonte een zeer aanzien lijke som (waarschijnlijk enige millioenen) in handen te spelen, welke als Kluckners vluchtkapitaal dienst zou moeten doen. Over dit geld heeft de Duitser nnnmer kun nen beschikken, doordat het einde van de oorlog voor hem de dood betekende. Reeds als P r a-beamb te te Zeist moet Bos van deze zaak op de hoogte zijn geweest. Het ver moeden schijnt intussen gerecht vaardigd. dat een deel van dit vluchtkapitaal op naam van Bonte in Zwitserland is vastgezet en de vraag welke thans rijst is, ten eerste, boe het mogelijk was, dat dit bedrag buiten het beheer over Bonte's vermogen kon blijven en vervolgens, wie Bonte de mede werking heeft verleend naar Zwit serland te vertrekken om daar over zijn fondsen te kunnen be schikken. Voor een politieke delin- quent is een dergelijke uitreis-mo- I Afrikaans geleerde spreekt over mens-apen Een van 's werelds meest voor aanstaande geologen en paleonto logen, professor Robert Broom van de universiteit van Pretoria (Zuid-Afrika) vertoeft momenteel in Utrecht. De 82-jarige hoogleraar, die zojuist de Wo]]aslon-medaille ontving, de hoogste onderscheiding, die in Engeland wegens verdiensten op geologisch gebied wordt uitge reikt. brengt hier een tweedaags bezoek om de door prof. G. H. R. von Kocnigswald bijeengebrachte verzamelingen te bezichtigen. Prof. Broom was oorspronkelijk medicus. Hij heeft naam gemaakt door zijn studies op het gebied van primitieve en fossiele reptielen en door zijn onderzoek naar de resten van mens-apen in Zuid-Afrika. Op dit terrein geldt hij als d e autori teit. Prof. Broom is zeer bekend door zijn populair-wetenschappe- lijke bijdragen voor het weekblad „London News" en door diverse pu blicaties in geologische tijdschriften. Generaal Smuts, met wie hij zeer bevriend is, schreef een voorwoord voor een van zijn boeken en voor een feestbundel, die hem werd aan geboden ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag. Tijdens zijn bezoek aan Utrecht heeft hij gisteravond in het Geolo gisch Instituut een causerie gehou den over de Zuid-Afrikaanse aap mens, waarbij hij zich ontpopte als een buitengewoon vlot en geestig spreker. Hij werd Ingeleid door prof. Von Koenlgswald, die zei, dat prof. Broom behoort tot die paleontologen, die hun kennis niet alleen in het studeervertrek opdoen, maar er zelf op uit trekken en hetgeen ze gezien hebben beschrijven. Hij zei voorts, dat het onderzoek naar de Zuid-Afrikaanse aapmens door prof. Broom was geleid en dat vooral in de laatste jaren en Juist oak in de laatste weken, belangrijke vondsten waren gedaan Weinig mensen zo begon prof Broom zijn toespraak hebben actief er toe bijgedragen onze kennis omtrent de fossiele mens te verruimen Dit is vooral door hen geschied, die zich van het begin af aan dit tot levenstaak had den gesteld. Hij noemde achtereenvolgens Eugene Dubois, die een studie had gemaakt van de aapmens op Java, prof Schoctensack uit Heidelberg, die vooral bekend is ge worden door zijn beschrijving van de gelijkheid immers allerminst eer. zo vanzelfsprekende zaak. Op deze vragen zullen Bonte en Bos het antwoord moeten gr ven, alsook op de vraag, of wellicht verband bestaat tussen het verle nen van deze uitreismogelijkheden en het verstrekken van dit crediet aan de heren Visser en Bos. De mogelijkheid Bos en Visser daarover te ondervragen is aanwe zig. Bonte echter bevindt zich nog niet binnen het bereik van de Jus titie, indien althans de berichten juist zijn, die er van spreken, dat Bonte in Zwitserland ziek zou lig gen. Dit laatste is echter nog niet zo zeker. Men schijnt hier over zekere inlichtingen te beschikken volgens welke Bonte zich zelfs in Nederland zou bevinden. Men is er in ieder geval nog met in geslaagd hem hier te achterhalen. Ook omtrent drs. Bos verluidt, dat hij zich voor zijn arrestatie in Zwitserland zou hebben opgehou den, doch dit gerucht moet als on gegrond worden beschouwd. Wel heefU hij, toen hem bleek dat de situatie criliek begon te worden, zijn zetel voor enige tijd naar Zeist verplaatst, doch hier werd hij spoedig achterhaald, waarop hij. althans voor de duur van het onderzoek, in hechtenis werd ge nomen. Sadler's Wells Ballet leidt schade van 1 millioen ztr. „Heldelberger onderkaak" en prof Von Koenlcswald, die eveneens op Java heeft gewerkt Spreker vertelde voorts hoe in hei Jaar 1924 In Transvaal, door een zekere De Bruyn. een uiterst belangrijke vondst werd gedaan Hij ontdekte een fossiele schedel, die tenslotte belandde bij prof. Dart in Johannesburg, die tot de con clusie kwam. dat het een overblijfsel was van een diersoort, die tussen aap en mens In stond Ongelukkigerwijze, was het de schedel van een kind van onge veer zes Jaar oud en de vondst bood daardoor niet voldoende zekerheid. De opvatting van prof. Dart werd dan ook door Britse en Amerikaanse geleerden bestreden Broom, die het met Dart eens was, is verder gaan speuren cn vond tenslotte in 1934 en de jaren daarna schedels, onderkaken en bekkens van volwassen voor-menselijke wezens, die lussen de aap en de mens ln staan en die de opvattingen van Dart en van hemzelf volkomen bevestigden. Men trof bij de vondsten ook sporen van houts kool aan Op grond hiervan wordt wel aangenomen, dat deze wezens al vuur konden maken Maar dit ls niet positief aangetoond, aldus prof. Broom. Hét. ontdekte type zou zeer goed de voorloper kunnen zijn van de primitieve mens, die Dubois op Java heeft aan getroffen. Naar spreker mededeelde is het echter bijzonder moeilijk de juiste ouderdom der vondsten te bepalen In het begin van zijn toespraak had prof Robert Broom zijn bewondering uit gesproken voor de in Utrecht aanwezige verzameling op geologisch gebied. Een vooroorlogse pluimveemarkt BARNEVELD. Dc Barrte- veldse pluimveemarkt, nog steeds de grootste van Neder land, had gisteren een bijzonder aanzien, doordat de aanvoer weer 't vooroorlogse peil bereik te. Niet minder dan 50.000 kip pen, hanen, eenden, konijnen, duiven, kalkoenen, enz. waren ter markt. Geen verkort programma voor Helsinki Uit het voorlopig programma van het Finse organisatie comité voor de Olympische Spelen van 1952 blijkt dui delijk. dat het Fins organisatie comité zijn voornemen om enkele takken van sport te bekorten, zoals voetbal en hockey, heeft laten varen. Bij hockey heeft men slechts gesproken van vier landen, die, na voorwedslrijdcn elders in Europa, naar Helsinki zouden komen om daar voor het Olympisch kampioen schap te spelen. Opvallend is slechts, dat voor scher men een aantal dagen minder op het programma staan Athletlek en zwem men zijn verdeeld over eerste en twee de week en de fout van Londen wordt gelukkig niet herhaald. Alle takken van sport, die te Londen op het programma stonden, kan men ook te Helsinki te rugvinden. maar ook niet meer. LONDEN. Het „Handley Royal Theatre" te Stoke bij Yorkshire is gistermorgen door een brand geheel verwoest. Het „Sadlers Wells Bal let", dat onlangs in ons land een aantal voorstellingen gaf. heeft dooi de brand al zfjn décors en zijn ..u> costuums verloren. De schade wordt temperatuur zouden gunstig werken op Goede stand van rogge, wintergerst en koolzaad De uitzonderlijk zachte winter die wy achter de rug hebben heeft een zeer gunstige invloed gehad op de stand der landbouwgewassen, die zich over het algemeen goed hebben ontwikkeld. Aldus blijkt uit gege vens, verstrekt door de correspon denten van de Directie van de Land bouw en het K.N.M I. te De Bilt. De uitzonderlijk zachte winter deed de wintergewassen zeer goed ontwikkelen De wintertarwe heeft zich goed ontwikkeld. In Zuid-Holland heeft soms reeds legering in enkele percelen plaats, terwijl ln andere gebieden hiervoor wordt gevreesd. In Zeeland wordt mel ding gemaakt van plaatselijke aantasting van tarwe door valse meeldauw. Overi gens staat het gewas er ln het gehele land gezond bij Ook dc rogge heeft zich zeer goed ontwikkeld. Talrijke percelen vertonen een zo zware stand, dat legering wordt gevreesd of reeds een feit is Zeer zware percelen zijn groen gemaaid Uit Utrecht wordt ritnaaldcnschade gemeld op veen grond, waardoor verschillende roggc- percclen moesten worden omgeploegd. Op Ameland ls de stand der rogge vrij hol. In Friesland treedt op verschillende plaatsen magnesiumgebrek op. In het algemeen ls het droge, schrale weer van de laatste weken gunstig geweest voor de ontwikkeling der wintergranen, om dat de groei hierdoor ls geremd en veel legering is voorkomen. De wintergerst vertoont, even als de andere wintergranen, een goede stand. Verdere bijzonderheden zijn bij de andere wintergranen reeds vermeld. De stand van het koolzaad ls goed. Het vroeg gezaaide gewas staat voor bij het later gezaaide, omdat door de zachte winter de groeistilstand min der scherp was Uit Overijssel wordt, be schadiging door snultkevers gemeld, waarbij echter de chemische bestrijding zeer goede resultaten geeft Uit Limburg wordt omploegen van koolzaadpercelcn gemeld wegens slechte stand De oorzaak hiervan was een slechte bemestings toestand of te laat zaaien In het alge meen komt er weinig schade door para sieten voor. De ontwikkeling van deze schadelijke organismen ls nl. door dc koude van de laatste weken geiemd De stand der zomergewassen laat zich voorlopig niet slecht aanzien. Schade door nachtvorsten schijnt niet omvangrijk te zijn. Het grasland staat er goed voor. schade door de winter werd niet onder vonden In de kleistreken is ruim vol doende gras voor het vee Voorts wordt veel gras Ingekuild of gedroogd. Op de hogere zandgronden wordt schade ondervonden van de koude en de ge ringe hoeveelheid neerslag. De afge- wcidc en gemaaide percelen komen moeilijk weer op gang Tengevolge van het schrale weer herstelt de grasmat zich moeilijk van de schade door emelten. De rode cn witte klaver en ook de lucerne hebben een goede stand Wat meer neerslag en een wat hogere (Betekenis: 100 uitmuntend, 90 zeer goed. 70 goed. 60 vrij goed. 50 matig, 40 vrij slecht, 30 slecht en 10 mislukt). Leidt men uit de voor de verschillende streken opgegeven standcljfers, onder inachtneming der beteelde oppervlakte, het cijfer af voor het gehele land. dan verkrijgt men het volgende resultaat, waarbij de tussen haakjes geplaatste cijfers aangeven het gemiddelde der standcijfers van de overeenkomstige periode in de laatste tien jaren: Tarwe 78 (62). rogge 79 (661. gerst 73 (60). koolzaad 73 (54). karwlj 64 (--). grasland 70 581rode cn witte klaver 71 (60), lucerne 68 (61). BINNENLAND De villa van de K L M -piloot Over- einde. die in Bentveld woonde, is vrij wel totaal uitgebrand. Een ..Spitfire" heeft een noodlanding moeten maken bij Markclo. Het toestel is beschatfigd. dc piloot kwam met de schrik vrij. In April hebben branden een directe schade berokkend van I 3.751.130 t Ter gelegenheid van het 25-Jarig be staan van dc N.C.R.V dat tweede Pinksterdag in Arnhem wordt gevierd, verwacht de Gelderse hoofdstad een invasie van 900 autobussen Op de nieuwe spoorbrug bi] Deventer is ook ruimte vrijgehouden voor voetgangers en fietsers Grote consternatie ver oorzaakte dc loeiende alarm-installatie van een bontzaak te Amsterdam De politie rukte uit om de dieven te ar resteren De ..dader" bleek een vleer muis te zlin. die tegen het apparaat was gevlogen. Nederlandse militaire vliegers zullen deelnemen aan het vlieg" feest, dat op 12 Juni in Brussel wordt gehouden. BUITENLAND De V S en Canada nemen staopen om hun oorlogsindustrieën en hun al gemene militaire strategie te coördi neren President Truman heeft zich tegenstander verklaard van het ver strekken van een lening aan Spanje door de Export-Importbank Zondag fi Juni zullen de ambassadeurs en ge zanten van de z.g Marshall-landen in Washington een banket aanbieden aan president Truman en oud-minister Marshall, ter gelegenheid van het feit dat Marshall 5 Juni 1947 ziin beroemd geworden rede over de noodzaak van Amerikaanse hulpverlening aan Eurooa uitsprak. Twee ministers Herbert Morrison en Hugh Dalton, en de op positieleider Winston Churchill zullen deel uitmaken van de Britse fractie in de Raadgevende Vergadering van de Raad. van Europa Transjordanië hef rijk van koning Abdoellah, is omge doopt in „Hasjemietisch Koninkrijk van de Jordaan". Met OP WEG NAAR HUIS het troepentransportschip op meer dan 1 millioen geschat. de ontwikkeling „Groote Beer", dat waarschijnlijk op 8 Juni in Amsterdam aankomt, ke ren naar hel vaderland terug korpo raal A. V Dekker. Telefoonweg 3; soldaat eerste klasse W. C Bremer. Waterlooweg 8 en soldaat eerste klasse M Voois. Laan 1933, nr. 21. allen te Ede Raad van Renswoude wil vuilnis-ophaaldienst Woensdagmiddag kwam de ge meenteraad van Renswoude in openbare vergadering bijeen, on der voorzitterschap van burge meester J. A. Hosang. Zonder hoofdelijke stemming stelde de raad achtereenvolgens vast een gewijzigde regeling met betrekking tot de instelling van een schoolartsendienst, een wijzi ging van de begroting 1948 en het besluit tot de bouw van 4 arbei derswoningen alsmede een begro tingswijziging 1949. De heer Zwèers vraagt of de ge meente niet te royaal geweest is met de toewijzing van 5 woningen voor particuliere bouw. Hierop antwoordt de Voorzitter, dat nog meer aanvragen ingekomen wa ren, doch niet ingewilligd. "Voorts passeren zonder hoofde lijke stemming een aantal agenda punten de voorzittershamer, waar onder subsidieverlening Groene Kruis. Wit-Gele Kruis, besluit tot medewerking aan R.K. Kerk- en Schoolbestuur tot herstel van schade, veroorzaakt door evacué's aan de school, vaststelling exploi tatie-vergoedingen bijz. scholen, gemeenschappelijke regeling tot toelating van leerlingen op de openbare lagere scholen der ge meente Amersfoort, een besluit tot verdaging van de beslissing tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van de rijwielpaden lopen, de over de Emmikhuizerberg en langs de liniekade en ten slotte het besluit tot het aangaan van een kasgeldlening ten bedrage van 249 000.ter aflossing van de in 1948 aangegane kasgeldlening en voor de bouw van de arbeiders woningen aan de Taets van Ame- rongenweg. Tijdens de rondvraag wil de heer Zweers nogmaals wijzen op de vuilnisbelt achter het dorp waarbij de heer van Ginkel de aandacht vestigt op de vuilnisbelt aan de Holleweg. De voorzitter antwoordt, dat deze kwestie nog steeds niet tot een oplossing is ge komen. In dit verband wil de voorzitter er op wijzen, dat ook hiervoor geen medewerking van het publiek wordt ondervonden. Na enige discussie meent de raad geen andere oplossing te zien dan het instellen van een ophaaldienst. De voorzitter deelt mede, dat dit „Dronken geweest hè," zei de kantonrechter mr. Vonkenberg Donderdagmorgen tijdens de open bare gerechtszitting tegen ver dachte K. v. S., uit Scherpenzeel. „Niets van waar, edelachtbare, antwoordde Van S." „O, u was zeker acrobatische toeren op uw fiets aan het uitvoe ren?" „Niks hoor". „Hoe kwam het dan, dat u wartaal sprak?" vroeg de kantonrechter. Verdach te antwoordde: „Heb ik ook niet. niks hoor" „Uw adem riekte toch naar scherpe drank," merkte mr. Vonkenberg sarcastisch op. „Ja maar, ze .kunnen zoveel zeggen. Natuurlijk heb ik wel een glas bier gedronken." „Eén", vroeg de ambtenaar. „Neen, wel meer," ant woordde verdachte, maar ik man keerde totaal niets." De ambtenaar kon nu kiezen tussen de verklarin gen van verdachte en van de Scherpenzeelse politie. Hij achtte het raadzamer op het kompas van de politie te varen, omdat hij niet geloofde, dat Van S., de waarheid sprak en veroordeelde hem tot een geldboete van 20 gulden subs 5 dagen. Het enige, dat verdachte deed, was protesteren tegen de veel te hoge geldboete. Dit vond de kantonrechter wel wat te erg en veroordeelde hem daarom tot 20 gulden subs 10 dagen. M. S. uit Reewijk, had op 23 Februari in de Rademakerstraat te Soesterberg gereden zonder in het bezit te zijn van een geldig rijbe wijs. Verdachte beweerde, dat hij er wel een had, maar doordat hij oen andere wagen had gekocht, was hij in de veronderstelling, dat het eerste rijbewijs ook voor de tweede wagen voldoende was. De ambtenaar eiste 12 gulden subs, vier dagen, waarop S. vroeg of het niet wat minder kon. De kanton rechter bracht hem aan het .ver stand, dat de minimum eis voor zulke gevallen 30 gulden is, waar na verdachte maar niets meer zei en zijn biezen pakte. „U bent J. B. uit Hoogland" reeds meermalen deel heeft uitge maakt van de bespreking van het College van B. en W. en wil nog maals gaarne dit onderwerp nader in hun college bezien. vroeg de kantonrechter aan de vol gende verdachte. „Neen, dat is mijn zoontje, maar ik ben voor hem gekomen." ,,Nu vertelt u maar eens, hoe het geval zich heeft toe gedragen." De vader van J. B. ver zette zijn ene been eens, vouwde zijn armen over elkaar en vertel de in dialect, dat zijn zoontje de beesten van de wei af moest halen. Nu wilde het geval, dat de omras tering kapot was, waardoor mijn zoontje dus op verboden grond kwam. Hiervoor is hU ook be keurd." ,Ja, dat weet ik" ant woordde mr. Vonkenberg. „maar u weet toch ook, dat uw zoontje zich niet op verboden grond mag be geven." Dat wist verdachte ook wel, maar het feit stond vast, en de ambtenaar vond dit dan ook een gegronde reden om een geldboete van drie gulden subs. 1 dag voor hel zoontje te eisen. Het vonnis luidde twee gulden' subs. 1 dag. waarmee de vader van zoonlief zich verenigde. Ede OP 18 JUNI GEEN OVERDRACHT VAN KLOKKEN De overdracht van de electrische luidinstallatie, het electrisch toren uurwerk en de verlichte wijzerpla ten door het zg. torencomité, die aanvankelijk op Zaterdagavond 18 Juni was vastgesteld, ter gelegen heid waarvan tevens de drie nieuwe toenrluidklokken in gebruik zouden worden genomen, kan niet door gaan. Donderdag is bericht ontvan gen. dat bij het gieten de grote to renklok is gebarsten, waardoor de werkzaamheden een week zijn ver traagd. De datum, waarop de over dracht nu zal geschieden wordt na der bekend gemaakt. HOE DE DUIVEN VLOGEN Leden van de Postduivenhouders- vereniging „De Voorbode" namen deel aan het concours, dat van St. Maxence af, een afstand van 372 km, werd gehouden. De duiven werden om 6.30 uur in vrijheid gesteld. De eerste arriveerde om 12 uur 33 min. 30 seconden weer in Ede: de laatste om 14 uur 57 minuten 24 seconden. In concours waren 153 duiven. De uitslag is: 1, 4 W. Berends; 2, 3. 24 A. Wassinkmaat: 5 J. Arnoldussen; 6. 16. 25 mevr. Postema; 7 G. v. d. Pol; 8 Bosman 9. VROOM tDREESMAMM Enkele voorbeelden uit onze enorme collectie kbeukhèrsteeLend SPECIALE PRUS 2 25 MOOIE DESSINS 1. 75 'N PERFECTE KWALITEIT APARTE ABSOLUUT FANTASIE KREUKVRIJ DESSINS 3.90 5.50 VERKOOP PARTERRE voor IEDERE LEEFT IJ D en in de MODETINTEN LANGESTRAAT 78 Weekend tassen, prima mooi doek 14.75 Koffers in alle maten ook in Vulcan-fibre. Reistassen met twee voor vakken. plus riem 26.75 Sportriemen reeds vanaf 1.35 Zo juist ontvangen pracht Plastic handtassen, diver se kleuren 7.95 Dubbele fietstassen 7.75 Kleren maken de man Een van Maanen's tas de dame De Vakman - Specialist SOESTEKIÏECIU BEGROET DE VROUW HET GROTE NIEUWS: 45 cm. 50 cm. 7.20 10.69 55 cm. 60 cm. 11 70 12.80 SPORTRIEMEN RAGAGETASSEN FIETSTASSEN WEEKENDTASSEN Arnhemsestraat 18 Heus» Bij FAHNER heeft U keus! Tracteer Uw gasten eens met de PINKSTEREN op een heerlijke IJsschotels of per liter. Ook Zondags bezorgen wij ijs op ieder door Uw gewenst uur. BEKEND OM ZIJN HEERLIJK IJS JULIANAPLEIN 11 Tel. 4192. Verheugender schoonheidsnieuws hoorde U in jaren niet! Vinolia Creams zijn terug! U kunt Uw huid weer ver wennen, en 't vraagt weinig van Uw tijdVerzorg Uw gelaat overdag met Vinolia Vanishing Cream, 's avonds voor bedtijd met Vinolia Cold Cream. Zelfs in een drukke werkkring blijft Uw teint dan zacht, jong en fleurig! Bewaar Uw jeugd: vraagt direct om Vinolia! VANISHING VOOR OE DAG COLO VOOR OE NACHT IN POTTEN I 1.50 IN TUBEN EINDELIJK WEER GOEDE CREAMS BINNEN UW BEREIK! VC 3-024 Vanaf heden te zien en te horen Het nieuwste Amerikaanse snufje ZANG DANS SHOW Beroemde Amerikaanse orkesten en zangers spe len en zingen voor U op het doek. Iedere 3 min. een compleet programma KOMT DUS IN 'T CITY HOTEL Arnhemsestraat 31 Tel. 6679 boe heerlijk is het, dat iets van baar N bekoorlijkheden altijd blijft in de op wekkende en verfrissende geur van de echte, onovertroffen Boldoot Eau de Cologne. IMPERIALE

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4