Odorex PLAATST EEN BRANDPUNT „Ik wilde altijd zo graag actrice worden" EEN KANTOORBEDIENDE(mnl) GELD T Advertentiën zelfstandig MEISJE AMERSFOORT Grand THEATRE J Een Onvergetelijke Melodie PAUL MUNI een DRAAIER een GEREEDSCHAPSBANKWERKER UTRECHT HET KANTOOR VAN DE NUTSSPAARBANK .X- Dinsdag 14 Juni 194! Emmy Lopes Bias zegt Met lof geslaagd voor examen Toneelschool (Van een eigen verslaggever) „Wat speelt U het liefste?" ..Toneel!" Emmv Lopes Dias. de talent volle actrice, die met lof voor het eindexamen van de Toneelschool is geslaagd, lacht hartelijk om ons ver bouwereerde gezicht Deze repliek hebben wij niet verwacht, hoewél: wat zou ze eigenlijk anders moeten antwoorden? We hebben haar zo juist, tijdens het openbare eind examen. fragmenten uit „Electra" van Sophocles en ..Le rendez-vouz a Senlis" van Anouilh zien spelen. Haar aangrijpende spel moest w<?l het vermoeden wekken, dat zij zich het sterkst tot de tragedie aange trokken voelt. Maar Emmy Lopes Dias verklapt, dat het blijspel haar ook goed ligt. Klein, tenger en nerveus is ze en ,.A1 29". flapt ze er uit, „O. ik heb dit altijd gewild, maar m'n vader voelde er niet veel voor Toch kon ik het niet laten: ik heb me toen maar uitgeleefd in de lekenspelgroe- pen van de AJC. Altijd heb ik ge voeld: dit is het niet! Ik wilde meer. maar veel tijd voor ernstige studie had ik niet. Ik was in die tijd ver koopster in een grote boekhandel. Bijna de hele dag staan, dat viel niet mee! Later kwam ik bij de VARA op kantoor: in de oorlog was ik zonddr werk. Ja. dat zijn zware ja ren geweest", zegt ze peinzend. ..Na de bevrijding wéér naar kan toor. bij Herrijzend Nederland. Maar het toneel bleef onweerstaan baar trekken. In 1946 ik was toen al 26 jaar dacht ik: nu of nooit! Ik heb de knoop doorgehakt, mijn baan opgezegd en ben naar de to neelschool gegaan Nu ben ik ge lukkig eindelijk klaar". ..Hoe re'ageerde U toen U hoorde, dat U met lof was geslaagd?" ,.0". zegt ze blozend; „ik heb erg gehuild. „En wat nu?" „Ik heb al een baan' Cor Hennes wou me dadelijk hebben, dus speel ik deze winter bij „Comedia". Ik ga daar van alles spelen: klassiek, mo dern, blijspel. Heerlijk!" Even later, op het ruime toneel van de Amsterdamse Stadsschouw burg. overhandigt de heer W. Ph. Pos. d.recteur van de Toneelschool, haar het diploma. Dan blijkt, dat Emmy Lopes Dias niet alleen met lof is geslaagd, maar ook nog bij zondere aantekeningen heeft gekre gen voor de theoretische vakken, voor dramaturgie en costuumkunde. ..Jij, met je grote talent, zal wel veel mensen door je spel ontroeren", zegt de heer Pos. „Parlevinkers", film van Ytzen Brusse bekroond AMSTERDAM. De jury, ter beoordeling van de prijsvraag van het ministerie voor O. K. en W. voor de vervaardiging van korte films, heeft aan de heer Ytzen Brusse de uitgeloofde prijs van 2.000,toe gekend voor zijn film „Parlevin kers". Zoals bekend waren indertijd uit de tien ingeleverde scenario's, ..Par levinkers" van de heer Y. Brusse en „Napoleon contra Venus" van de heer R. Hornecker ter realisatie uitgekozen. Van beide films ls de wereldpre mière vastgesteld op Dinsdag 21 Juni en Zaterdag 9 Juli te Sctieve- ningen in het Kurhaus-theater in het kader van het Holland Festival. Belangrijke uitspraak voor pottenbakkers De tuchtrechter voor de rpljzen te Utrecht deed een voor de potten bakkers in Nederland belangrijke uitspraak Aan een Utrechtse grossier en aan zijn leverancier, een potten bakkerij. was ten laste gelegd het af leveren van circa 15.000 kopjes, waar van de kwaliteit en de afwerking niet zouden hebben voldaan aan de prijzenbeschikking huishoudelijk aar dewerk 1948. Na het horen van een zestal gctul- gen-deskundigen, die verklaarden, dat het onmogelijk ls aan handwerk de zelfde eisen te stellen als aan het ma chinaal vervaardigd aardewerk, wer den de gedaagden vrijgesproken Door een andere uitSDraak zouden vele pot tenbakkers (n Nederland voor vrijwel onoverkomelijke moeilijkheden zijn ge plaatst. NEDERLANDSE HOUTHAK KERS vellen in 't Zwarte Woud de bomen, welke voor Nederland zijn bestemd. De stammen wor den met Nederlandse vracht auto's naar Karlsruhe gebracht en daar overgeladen in Neder landse Rijnschepen, die het hout naar ons land brengen. Tijdens het overladen van de boomstam men uit de vrachtwagens in de schepen in Karlruhe. Dr. Milius sprak voor Canadese radio UTRECHT. Mr Milius. direc teur van de Utrechtse Jaarbeurs, die op het ogenblik in Amerika ver toeft om aldaar de mogelijkheden te bestuderen van de in 1950 in de Verenigde Staten te organiseren Europese jaarbeurs, heeft in de Ne derlandse uitzending van de Cana dian Broadcasting Corporation een inleiding gehouden over de functie van internationale jaarbeurzen Ook besprak hij enige vraagstuk ken van de Nederlands-Amerikaan se betalingsbalans, waarbij hij als zijn mening te kennen gaf. dat de Nederlandse industrie zich helaas nog te weinig op de behoeften van de Amerikaanse markt had inge steld en daardoor ten aanzien van de vergroting van de export ten achter was gebleven bij de andere West-Europese landen. Cornells Rademaker wordt door politie gezocht DEN HAAG. De commissaris van politie te Schiedam verzoekt de opsporing, aanhouding en voor geleiding van Cornells Ra de m a k e r, geboren te Schiedam op 10 Juni 1894, handelsagent, voorheen bootsman grote vaart, in geschreven te Rotterdam, Kleiweg 311. De man wordt verdacht van poging tot oplichting. Hij noemt zich Randekk, Rendoll of Rondell en geeft voor in opdracht te han delen van de „Interallied Commit tee for Western Germany" te Bonn. Hij plaatst bij verschillende indus trieën belangrijke orders en vraagt dan omdat zijn traveller-chèque geexpireerd is, of om andere reden een voorschot van f 100.tot f 200.op zijn provisie. Hij treedt imponerend op en geeft voor in de grootste hotels te logeren. Signale ment ongeveer 1.90 m lang, flink postuur, blozend gelaat, lichtblond haar. Kleding: enigszins sjofel don- kerblauw costuum. Rademaker heeft een wandelstok bij zich. AMSTERDAM. Vannacht is. doordat de bovenleiding zonder stroom kwam. het treinverkeer tus sen Amsterdam en Haarlem lange tijd ernstig gestoord geweest. Nieuwe anti-Tito campag ne van de Kominform op a komst? WARSCHAU Een zeer bevoeg de zegsman heeft aan Associated Press meegedeeld, dat de Komin form op het ogenblik in Polen ver gadert om een grootscheepse cam pagne tegen het regiem van maar schalk Tito in Zuid Slavië uit te werken. Deze zegsman zei. dat de commu nistische leiders van alle Oost-Euro- pese landen met inbegrip van Rus land. op het ogenblik in Karpaczy, ten Westen van Wroclaw, het vroe gere Breslau. in zitting zijn. De steeds slechter wordende be- de Oost-Europese volksdemocratieën I trekkingen tussen Zuid Slavië en vormen het voornaamste punt op de agenda. Men verwacht, dat na de huidige zitting van de Kominform de ver- houding tussen de Sowjet satellieten I en Zuid Slavië nog onvriendelijker I zal worden. De Poolse pers heeft in de afgelopen weken voortdurend maarschalk Tito gebrandmerkt als een verrader van de arbeiders beweging. Communistische nederlaag bij stembus in Triest TRIëST In de eerste vrije en geheime verkiezingen, die sedert 22 jaar in deze stad zijn gehouden, hebben blijkens nog niet geheel vol ledige cijfers de pro-Italiaanse par tijen de leiding met ongeveer 65 procent der getelde stemmen. De officiële communisten hebben 20 procent der stemmen op zich ver enigd. De Tito-eezinde communisten hebben practisch .geen stemmen ver worven. Algemeen beschouwt men de uitslag als een steun voor Enge land en Amerika, die de vriistaat Triëst willen voegen bij de Itali aanse staat. De tactiek der communisten voor de toekomst laat zich gissen, door hun beweringen, dat de verkiezings resultaten berusten op fraude van rechts. Bananen komen deze week (Eigen berichtgeving) DEN HAAG. Naar wij ver nemen zal de eerste boot met bana nen van de Canarische Eilanden Donderdag of Vrijdag in Rotterdam binnenlopen. Er wordt ongeveer 2000 ton aangevoerd. De bananen worden gedistribueerd op de reeds ingeleverde bonnen. Toneel verrijkt met negen jonge kunstenaars AMSTERDAM. De Neder- landse toneelwereld is verrijkt met negen jonge kunstenaars, die ge slaagd zijn voor het eindexamen van „De Toneelschool". Twee van hen, nl. Emmy Lopes Dias en Henk van Ulsen, slaagden „met lof" en naar ons stellig oordeel terecht! Wat Emmy Lopes Dias in „Elec tra" van Sophocles, Henk van Ulsen in Shakespeares „De vro lijke vrouwtjes van Windsor" en beiden samen in „Le rendez-vous a Senlis" van Anouilh ons boden was misschien nog niet in elk op zicht af, maar gaf toch wel de ze kerheid, dat zij wellicht over enkele jaren zullen behoren tot de pro minenten op de planken. Hoewel Emmy Lopes Dias en Henk van Ulsen uitblonken wil dit niet zeggen dat de andere geslaag den Annie Bout, Bettie van Brus sel, Tine de Vries, Sieto Hoving, Onno Molenkamp en Allard v. d. Scheer geen grote kansen hebben. Menigmaal ontroerden zij door goed, ja soms uitstekend spel. Jammer is het dat Benita Groenier door ziekte niet kon spelen, zij had Ophelia uit Hamlet zullen uit beelden. Al deze jonge kunstenaars heb ben reeds een „baan". Emmy Lopes Dias,, Henk van Ulsen en Onno Molenkamp gaan naar „Comedia", Benita Groenier en Allard v. d. Scheer naar de Haagse Comedie, Annie Bout en Bettie van Brussel naar het Amsterdamse Toneelge zelschap, Sieto Hoving naar het Rotterdams Toneelgezelschap en Tine de Vries treedt het komende seizoen bij het Nederlands Volks toneel op. Vioolbouwers krijgen prijzen Zaterdagavond werden in het ge meentemuseum in Den Haag de prij zen uitgereikt aan de beroepsviool- houwers. die hebben deelgenomen Mn het concours, dat in de afgelopen da gen ln Den Haag werd gehouden. Na een kort. woord van wnd. bur gemeester lr J. M. Feber volgde een demonstratie van oude Europese mu ziekinstrumenten Hierna werd overge- gegaan tot de prijsuitreiking De eers- ste prijs voor violen werd toegekend aan R. M Millant uit Frankrijk, de tweede prijs kwam in handen van P Gerbcr uit Zwitserland. Bij de alten ging de eerste prijs naar Henri Werro ONDER DE 53 MENSEN, die een cursus van 3'/2 week aan de Bur- ger-Verdedigiixgsschool te Glou- cestershire (Engeland) volgen, bevindt zich één huisvrouw, me vrouw Anne Nicholas. De cur sisten worden volledig op de hoogte gesteld van de verdedi gingsmiddelen tegen atoombom men. Zij hebben tot taak op hun beurt weer de bewoners van hun dorp of stadswijk bekend te ma ken met deze verdedigingsmid delen, opdat bij een eventuele aanval met atoombommen de schade tot een minimum kan worden beperkt. Mevrouw Ni cholas, die tijdens de oorlog als verpleegster dienst deed, met volledige uitrusting in de buurt van de school te Gloucestershire, uit Duitsland De eerste prijs voor cc!, li kreeg P Merlin uit Denemarken Voor de contra-bassen werden eer* ste prijzen gewonnen door Hofmans en Czerny. beiden uit Oostenrijk es John Pitt uit Den Haag. De eerste prijs bij de kwartetten kregen de ge broeders R. en M Millant uit Frank rijk. Na de plechtige uitreiking volgde een gezellig samenzijn in de hallen van hti gemeentemuseum Op deze avond waren onder mee? aanwezig de vertegenwoordiger van dt Franse ambassadeur, wethouder J v.v. Zwljndregt en dr J. Hulsker, direc. teur van de afdeling kunsten. Veilig verkeer Die zwarte vlek moet weg. Dat geldt ook voor U Voetganger (ster) Goed lopen is rustig bewegen. Voet- en schocnveriorger LANGESTRAAT 78. Mevr. Maat. Heinsius- laan 20, A'foort, vraagt: Voorkeur voor dag of voor dag en nacht kan in over leg geregeld worden Melden tussen 19-19 30 u. Te koop gevraagd Te koop gevraagd: Een kinderfietsje. J. v. Ee. Rijks straatweg B 3. Hoevelaken 8561 Te koop gevTaagd Kin derrijwiel, leeftijd 5 a i jaar. Brieven onder No. 8559 bureau van dit blad Te Itoop aangeb. Te koop aangeboden: In zeer goede staat zijnde mo torrijwiel M.S.U. 125 cc. Br onder No. 8560 bureau van dit blad Te huur gevraagd Dame alleen vraagt 2 on gemeubileerde kamers, Amersfoort of omgeving. Brieven onder No. 8572 bur. van dit blad. j| Te huur aangeboden Auto's te huur met en zonder chauffeur. tegen scherp concurrerende prij zen. Ook wagens voor het buitenland. Beleefd aanbe velend v. d. Hoek, Paulus Potterstraat 34. Tel. 6089. 8538 Personeel gevraagd Gevr2 flinke jongens v. de slijp- en verchroomin- richting. „De Kroon". Bol derstraat 9, Amersfoort. 8569 Gevraagd 2e kapster. F. v. Tellingen. Arnhemseweg 9 Amersfoort. 8567 Wordt gevraagd voor spoedig een flink dagmeisje. Aanmelden: Pascalstraat 5. Amersfoort. 8562 Gevr. voor spoedige in diensttreding: een net meis je voor de huishouding. Arnhemseweg 82, Amers foort. 8582 Personeel aangeb. Biedt zich aan: flinke huishoudster, 31 jaar. met 1 kind 5 jaar. Liefst in klein gezin. Br. no. 8580 bur. van dit blad. Tel. 4532 DONDERDAG 16 JUNI OP VELER VERZOEK HERHAALDE EN LAATSTE VERTONINGEN VAN HET VERMAARDE FILMWERK (A song te remember) met 's werelds grootste acteur Aanvang: 2.30 - 6.30 en 9 uur Gewone prijzen. Toegang elke leeftijd Cassa geopend van Woensdag 15 Juni af 10 uur IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIll||||||||j|||j|j|||||||||||||||||||llliintilliiiill Op Handelskantoor te Amersfoort wordt gevraagd: voor de afdeling VERKOOP Leeftijd 18—25 jaar Brieven onder no. 8576 bureau van dit blad De N V, Mij. van Wasverwerking. Bra bantsestraat 17. Amersfoort, vraagt voor haar technische dienst en Alleen zij. die zelfstandig ver antwoordelijk werk kunnen ver richten, gelieven te solliciteren Brieven aan Afdeling Personeelszaken van bovengenoemde maatschappij. Per soonlijke aanmelding bij portier. Poort 3. Kleine Koppel te Amersfoort Diversen Heren zolen hakken rub ber f 3.30. dames zolen, hak ken rubber f 2.80, kinder zolen, hakken rubber vanaf f 1.90, 3 x sterker dan leder in 2 uur klaar. Willemse. Leusderweg, b. d. overweg. 8558 Voor motvrü maken en bewaren van Uw bont- wérk is het juiste adres: Bontwerkerij ..Alaska". Hellestraat 6. Telef. 5290. Amersfoort. 8553 Ruilvacantie aan Zee! Bij Scheveningen, Kijkduin. Wassenaar. Ruiladressen. Ook pensions en kamers Eerste Nederlandse Vacantie Ruilccntrale van Lennep- weg 67 's-Gravenhage. 8570 „En helt ny Fornemmelse" "SHARP" voor lastige baard Als U de ongelukkige bezitter bent van 'n zgn. draaiboard, kiest U Barbett- sharp in de blauwe vijf stnks verpakking k f. 0.75. Gun Uzelf - Utc baard is er uèg van! verkrijgbaar tegen 3 zon der borg. voor alle doelein den. niet beneden 1500.—. Vraagt inlichtingen „Samen werking", Verstolkstraat 31. Leeuwarden. Personeel aangeb. Grote keuze auto-peds cn driewielers. Prijzen zeer laag. Drexhage e d. Vries, Langestraat 76. 8554 Voor de kinderen! Rijwiel- mandjes geheel gesloten. Uit voorraad leverbaar. Drex hage e d. Vries, Lange straat 76. 8555 Te koop gevraagd Voor oud goud cn zilver ont vangt u de hoogste prijs bn Esmann Steenweg 8 naast de Buurkerk. Kapster. Gevr. bekw. aank. kapster. Dameskapsalon J. D Zorn. Hamburgerstraat 5 Te koop aangeb. Gtote partij keukenstoelen, ijzersterk. I 8 50 per stuk Op vouwbare zomerfauteuils f 7.50 per stuk. Diverse kleuren H P Houtzager. Leidseweg 20 b tel. 14704. Stop! Uw rijwiel op. naar Freek Trapman Die levert weer op gemakk. betalings voorwaarden. Rijwielhandel J d. Borchstraat 4747 bis. Tuinwijk. Tel. 15226, tegen over Ijsbaan Siberië. Te koop: 2 crap 4 stoelen, •askast. spiegel, schilderijen, iet m. 48. hoge hoed. P. lieviwlandstraat 85. Te koop: Tropische vissen: Colisa labiosa. Danlo rcrio. zwarte Mollienisia's f 050 p stuk en waterplanten Na 6 u. Knipstraat 38 bis. Te koop. lange lederen mo- torjas grote maat; en ideaal duo v motor, ^lles zg.a.it. tegen billijke prijs. Parkstr 33 Van particulier Adler Coach, zuinige wagen, in goede staat. Prov.weg 3. Bunnik. Na 6 uur. Werktafels aangeboden. 2 m. lengte f 12.50. keukentafels f5-, klaptafels 1 m. 75 £13- J. Geerls. Lijnmarkt 37. Tel 10228 tJ z.a. jonge vrouw met 1 kind als huishoudster. Br. no 5470 van dit blad. Wegens omstandigheden te koop een blank eiken uit- schuifbare eettafel en 4 stoe len. ips 95— F. C. Don. dersstraat 47. Energieke 23-jarige jonge man. algemeen ontwikkeld, met grote ervaring in de zakz- Hjke omgang, met mensen uit alle milieu's zoekt een per spectiefvolle betrekking, als vertegenwoordiger of iets der gelijks. Br. no. 5460 bur. van dit blad Te Huur aangeboden Ruilen Nette kamer te huur. met of zonder pension, in centrum stad. Br. no. 54 bur. van dit blad. Kamerbcurs ..De Dom" Oude Gracht 181. nabij Lijnmarkt. Zoekt U kamers? Alleen bo nafide pensions worden bij mijn administratie ingeschre ven. Gevestigd 1938. Kloekers Woning ruil A'dam—Utrecht Aangeboden: suite. keuken, douchecel. 3 slaapkamers op ic verdieping te Amsterdam. Gevraagd; woning voor gezin van 4 personen te Utrecht of omgeving. Huurprijs f 30— f 45 p. m Brieven No H- ■j!5j Adv Bur. Alta Pausdam Verhuren van serviesgoed en glaswerk. Mag De Pionier Oude Gracht 183. tussen Lijn markt en Hamburgerbrug Tol gez. rede. rand gem. Utrecht. omngruil van Winterswijk naar Utrecht. Aangeb. 2 grote kamers, keuken, ge deelte zolder -}- bergruimte Gevraagd woongelegcnh. te Utrecht of omgeving. Br no 5464 bur. van dit blad Lessen II. Kapp. zaak te huur. weg. gez reden. rand gem. Utr. Br. no. 5467 bur van dit blad j Personeel gevraagd Te koop aangeboden. een prima Singer handnaaima chine met toebehoren. Br. no 56 bur. van dit blad. Te koop aangeboden. een prima .Singer" handnaaima chine f 45...Pfafltrap- naaimachme 125.—. Kleer- makertrapnaaimachme £150 Alle onder garantie, Te be zichtigen: Herenweg 40 2 x bellen bij de Amsterd.straat weg. Utrecht. Gevr. flinke hulp in de huJsh. boven de 20 jr geheel zclfst. kunnende werken en koken in gezin met kinderen, voor de gehele dag Mevr. Brulns- Slot. Croeselaan 395. Gevr. te Doom. wegens huwe. lijk. per 1 Juli of 1 Aug.. in kl. gez. bij fam.. middelb. leeft, net meisje of hulshoudster, g k k. en naaien. werkster aanw. Veel vrij Br no 1304 Boekh. Ruitenbeek. Doorn. Een huishoudster, ruim midd leeftijd, zoekt wegens sterfge val een betrekking, v.g.g.v. Br met voll ïnl. onder no. 57 bur. van dit blad. Engels, conversatie, club-pri vaatles bcginnenden. gevor derden opielding L.O L. J. VeUc-nga lerares M O. Malie singel 49. ihuls na 5 uur Machineschrijven, Steno. Boek. houden Talen Middenstands- dipl. Instituut Alb. Wind. Zui- derzccstraat 27. Utrecht. Tel 20606 Vraagt naar orize spoed cursussen in Machineschrijven Diversen Hekelstecg 17. Tel 10 9.8.7 maakt Uw oude lam- pekao als nieuw Stencil- en offsetdruk voor convocaties, verslagen, mede delingen Snel en billijk. „Zaken Service". Vreeburg 10 Telefoon 10025. Geneeskrachtige krulden en recepten van J. Mesters. Jans- veld 53. Utrecht, bij do Voor straat. TE AMERSFOORT zal wegens VACANTIE VAN HET PERSONEEL DONDERDAG 16 JUNI DE GEHELE DAG GESLOTEN ZIJN. Nooit meer een gebroken bril lenglas met onze .Igard" on breekbare glazen. „Het brillen glas voor Uw glasbril". Foto- Optiek M. E. van Uêhelen Slotlaan 13. Zeist. Voor reparatie van radio, rij wielen en motoren naar J Bos. Leidseveer. hoek le Daaise- dijk. tel. 19062 Utrecht. Uit Uw stoffen vervaardigen wij chique japonnen, deux-plè- ces. mantels, mantelcostuums, enz fa. Fortuin Nobelstr 25A Tel. 14065. Voor een nieuwe stofzuiger voor reparatie en revisie, naar het vertrouwde adres ..De Stofzuigerkluls." Oude Gracht °°0. tel. 11594. Bureau Wijk kraam verpleging 2x daags hulp door Rijksgedi- plomeerde zusters. Tarief naar inkomen, eventueel bespreking thuis. Oudwijkerdwarsstraat 26 bis. Tel 16275. Weggelopen. bast. poedel, zwart met witte borst, naam Peter. Tegen beloning terug te bezorgen of bericht Bom, Raiffeisenlaan 43. Tuindorp. Brief no. G5 is Vrijdag afgege ven op afgesproken plaats H.H. Automobilisten. Uw adres oor grote sortering onderde len. zowel gebruikt als nieuw. Garage v. d. Hoef Biltstr. 43 A. tel. 15230. Parijs ontwerpt en wy maken van Uw stof binnen 3 weken Uw japon deux-pièces rok of blouse, vanaf f 9.75 mei. allo benodigde fournituren, keuze uit meer dan 100 exclusieve modellen. Aanwezig van 912 en van 25 Tel. 20800. Mevr. Heil. Corneillelaan 2 Let op Dames. Het speciale adres voor Onduleren in alle gewenste modellen met' en zonder bespreken. „Maison Beatrix", Amsterdamsestraat- Weg 163. Utrecht. Mr Willy Kruis, Astroloog- Occultist. Voorlichting over Uw lot en leven, leder gewenst advies. Discreet. Spreekuren 2—9. Obrechtstr. 25bis. Utrecht Uw stofzuiger van de wijs? Bel op 11161 ..Het Stofzuiger- PaleisVakkundige reparaiie- inrlchtlng. Alle onderdelen voorradig Steenweg 62. Let op het nummer 62. Van Uw eigen stof vervaardi gen wij Japonnen, deux-plèccs mantels, mantelpakjes, blouses rokken etc Het beste adres L'Innovation Blltstraat 58. Telefoon 21136. Lekke daken en goten, maken wij onder garantie zonder ver nieuwing van zink of asphalt waterdicht Preserveerbcdryf Lange Nleuwstraat 6 Let op. Wij leveren U weer alle modellen geslepen glas platen. Ook levering buiten de stad Glasbedrijf J Ntessen. Koekoekslraat 24 Utrecht. Roozenboom's Manlfacturcn- handel, Voorstraat 31. Iedere dag iets nieuws, iedere dag iets moois en iedere dag het beste. Tel 14584. Neem met Uw vacantie 'n Zakatlas mee. nieuwe druk 140 Zuidam's Kantoorboek handel. Fa. M. H. Mostcrt, Voorstraat 44 Foto-Lux. 6 pasfoto's f 1. Nieuwe Gracht 29. hoek Ham burgerstraat Ontwikkelen Afdrukken - Vergroten. Ver grotingen briefkaart f 050; kleinbeeldvergrotingen f 0 20. Persfotoburcau 't Sticht" Snel als 't weerlicht Pasfoto's ln 2 uur klaar Steenweg 15 Groot, ste fotobedrüf in Nederland Postzegolhandel J. Esser. Ma- riastraat 35 Utrecht. Wh kun nen van vrijwel alle landen van Europa prima albums leveren. auip&t Er schuilt méér achter. Ondragelijk bij het dansen, alstootend in de dagelijksche omgang. Verraderlijk euvel. Men merkt de sterke transpiratie* lucht der oksels in den regel zelf niet. Iemand kan niet zeggen: „U ruikt on- frisch". Hij wendt zich eenvoudig van U af. U bent pas gerust,- wanneer U de Odorex-gewoonte aanneemt. Twee keer per week een toepassing. Vlug en prak tisch. De onaangename geur verdwijnt direct. De werking van Odorex geschiedt door anabromosie, d.w.z. het maakt de transpiratie normaal, gezond en reuk loos, zonder haar te stoppen. En' wat een besparing aan japonnen I TEGEN OVERDADIGE TRANSPIRATIE. voor vele maanden i. 0.98, in alle qoede zaken. Geregelde afnemer gezocht voor houten schotten van pa- pierbalen. Te bevragen bij Warendorf-Papier. Oudegracht 334 Utrecht Mr. Robinl, Telepaath-Helder- ziende. Croeselaan 299 bis Utrecht. Verstrekt adviezen amtrent toekomst, karakter, luwelljk werkzaamheden, vooruitzichten enz. Spreek- -rcr. werkdagen van 7—9. Olieverf. Prima vooroorlogse Glansverf f 2 25 per kg. Even eens op zuivere vooroorlogse basis. Grondverf Standverf Japanlakken Blanke Lakken, enz Onze verven komen uit eigen fabriek cn worden voor U op elke gewenste kleur ge bracht Aangewezen adres voor H.H. Schilders en weder, verkopers. Erkend verffab.i kant door het Rijksbureau Chemische Producten. Gron Elcctr. Verffabriek B Kulpeis Vleutenseweg 118. Utrecht. Tel Heren, wij maken Uw oude hoed weer nieuw. Chem. rei nigen. model maken f 1.75. Vervormen van dameshoeden vanaf £3 De Duif. Nieuwe Gracht 37. Accumulatoren. WIJ leveren alles op het gebied van accu's. G. A. H. Spronk N Daalstr 3 Utrecht Tel 19970 Wie eens vlees en worst van Joh van Rijn heeft gegeten, zal Springweg no. 6 nooit meer vergeten II Telefoon 14314 De speciaalzaak heeft nieuwe import ontvangén in toiletstcl- len, vaporlsateurs, zijkammen enz. P. C. van de Rest. Parfu merle Het Sticht. Steenweg 20 (hoek Buurkerkstecg). Utr. Postzegethandel Jan Riet. Mlnrebroederstraat 2. Utrecht. Ontvangen blanco albums en schroefband vanaf f 2 75. Steeds te koop gevraagd alles wat postzegel ls Vanaf 1862 staat Malson Pctlt aan de spits, met stomen, ver ven. alles in 1 week gereed. Alléén Ganzenmarkt 12. Accordeon-reparaties. Wij ma ken uw oude accordeon weer als nieuw. Ook moderniseren met de nieuwste celluloid be werking. Het maken van nieu we balgen. Het inmaken vat registers, beleren en zuiver afstemmen enz. Alle repara ties worden uitgevoerd met v.o. materiaal onder volle ga rantie door onze Italiaanse accordeontechnicl. Vraagt vrij blijvend prijsopgave. Alleen Muziekh „De Gouden Harp", Amsterd straatweg 63. Telef. 14480. Utrecht. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOCx oooo^oooooooooooooooooooooooooooooooo

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4