Publiek is in een hoera - stemming sommige winkeliers pessimist Niemeijer! Twintig millioen gulden schittert U toe Op ds kohhsd Klanten kunnen zelf meewerken aan goede gang van zaken Bonnenlijst KOFFIE Vandaag opent di aman t-exposi tie te Amsterdam zijn deuren Uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen in 23 grote gemeenten s 1 Donderdag 16 Juni 1949 SIGARET EINDELIJK VAN DE BON (Van een onzer verslaggevers) HET bericht over de opheffing van de tabaksdistributie, zoals wij dat gisteren in het grootste deel van onze edities kon den melden, is door het publiek eenstemmig met gejuich, doch door de winkeliers met zeer gemengde gevoelens ontvangen. In het algemeen neemt men met grote vreugde afscheid van de bonnenmisère en de daaraan verbonden administratieve romp slomp. De optimisten verwachten een spoedige terugkeer van de vrije handel en zij denken gemakkelijk aan de behoeften van de rokende Nederlanders te kunnen voldoen. Men hoort evenwel ook andere geluiden. veeleisendheid zal zeker nog toe nemen. En dat zou allemaal niet erg zijn, als onze sorteringen en voorraden maar groot genoeg wa ren. Als ik straks mijn cliënt niet kan geven wat hij wil. loopt hij naar een ander. Verkoop ik daar entegen miin eoede sigaretten - en zo is het óók met de sigaren maar raak uit. dan blijf ik met de zogenaamde Ersatz-merken zitten. Daarom ben ik niet zo erg enthou siast over de opheffing van de ta baksdistributie. Klantenverschuiving Vanmorgen hebben wij nogmaals dezelfde winkelier en ook een aantal van zijn collega's in ver schillende buurten bezocht. Het moge wonderlijk klinken, doch in vele zaken was men niet werkelijk geestdriftig. Sommige eigenaren vrezen, niet te kunnen beantwoor den aan de te venvachten grotere Keuze zal voorlopig beperkt blijven Wij hadden minsten; ge dacht, dat onze eigen tabaks leverancier. die een middel grote zaak heeft, over de toon bank zou springen van blijd schap en onmiddellijk de vlag uit steken, toen we hem di rect na de officiële afkondi ging van de minister het nieuws brachten, dat de dis tributie van al zijn artikelen per 1 Juli zou worden opgehe ven. Maar de winkelier bleef kalm staan, keek ons over de rand van zijn bril eens aan en op zijn gezicht was geen spoor van vreugde te ontdekken om de mededeling, die wij hem zo geestdriftig deden. Of hij nu niet blij was. vroegen wij. Alle rokers in Nederla id zou den straks immers dit nieuwtje met gejubel vernemen en zeker zouden sommigen zeggen, dat dit het mooiste bericht was, dat ze na de oorlog ooit op een krantenpagi na zagen slaan: „Tabak vrij op 1 Juli". Met vijf woorden van de Minister van Economische Zaken is definitief een einde gemaakt aan een periode van ruim zeven jaren, waarin met de sigaret-op-de-bon de levendigste zwarte handel is gevoerd van alle artikelen die in distributie waren. Het duurde even. voor het antwoord kwam van de in zijn vak vergrijsde win kelier. ..Natuurlijk ben ik blij, dat we van de bonnen-soesah af zijn. Maar daarmee hebben we het ook pre cies gehad. Want voor ons gaan de moeilijkheden nu pas goed be ginnen. Ze zeggen wel, dat de tabak vrij komt, maar v r ij is het juiste woord niet. Want wij hebben geen keuze. Wij kopen practisch niet, maar krijgen gtstuurd. Wij moeten afwachten, wat de fabri kant of de grossier aflevert. Daar is veel bij van een soort of kwali teit. die het publiek niet zint. De fabrikanten kunnen dat met hel pen. Die zijn op hun beurt afhan kelijk van de soorten tabak, die de regering in het buitenland kan laten kopen. Ik zal u eens iets vertellen. De hele opheffing van de tabaksrant soenering komt er op neer. dat het distributie-apparaat wordt ver plaatst van het distributiekantoor naar achter onze toonbanken en jdat miin collega's en ik een soort onbezoldigd rijksambtenaren wor den, met alle risico's van dien. Het publiek heeft tegenwoordig het liefst Virginia-sigaretten. Die zijn er te weinig. Tot dusver verkoch ten wij óp de bon voor 20 ver dat mogelijk was, halfom. Dat zullen we na 1 Juli zónder bon moeten blijven doen. De klant is al lang weer veeleisend en die (Ingez. Med. Last van zenuwen? Mijnhardt's Ze n uw tablet ten helpen U er overheen. deren lopen met een kwaad ge zicht de deur uit en het is de vraag of je ze weer terugziet. Ik had lie ver gehad, dat de minister de boel gisteren maar meteen had vrij ge- eeven of dat hij met zijn publica tie had gewacht tot de laatste dag van deze maand". „Het loopt wel los" De leider van een der vakgroe pen in ons land voor de detailhan del in tabak was optimistischer. Hij zei ons o.m. het volgende: „Ik juich de opheffing van de distributie toe. Er blijft inderdaad voorlopig nog betrekkelijk weinig keuze. Het publiek zal zich daar nog enige tijd in moeien schikken Dit alles hangt nauw met onze deviezen-positie samen. In ieder geval voorzie ik een omzetverho- ging en die zal de winkelier, die een winstmarge heeft van 11 V» in het algemeen toch ten goede ko men. Het is mogelijk, dat zich in het begin hier en daar moeilijk heden voordoen, omdat de produc tie, die pas op 1 Juli wordt ver hoogd (voor sigaretten met 30';. voor shag met 23%) geen gelijke tred zou kunnen houden met de grotere vraag. Maar dat is slechts een kwestie van veertien dagen. Als het publiek zelf maar mee werkt, loopt de tabaksvoorziening geen gevaar. Ook de winkelier moet niet nu reeds aan zijn be grijpelijk in een hoera-stem- ming verkerende klanten vrij gaan verkopen. Men kan er op rekenen, dat de contróle op de naleving der nog bestaande distributie-voor schriften effectief zal zijn." vraag naar tabak en sigaretten na 1 Juli. vooral wat betreft de betere kwaliteit. Anderen voorzien na die datum een belangrijke klantenverschui ving, in het bijzonder de kleinere buurtzaken. Er bestond gedurende de distributietijd een zekere klan tenbinding, omdat men als vaste klant van zelfsprekend beter en wat soepeler werd bediend en toe bedeeld. In plaats van zes of vier, zal men in het vervolg weer slechts één pakje sigaretten tege lijk kopen, dikwijls in de winkel, waar men toevallig voorbij komt en iets van zijn gading kan krij gen Een weduwe, die al twaalf jaar een sigarenzaak drijft vertelde ons „Ik ben blij, dat het afgelopen is met die bonnen, maar ik zit nu weer in andere problemen. Ik had de deur nog niet open vanmorgen of het begon al. Mensen, die ik nog nooit in mijn winkel had gezien, kwamen vragen om tabak en siga retten zonder bon. 't Kon best, be weerden ze. De distributiedienst keek tóch niet meer naar de bon nen om. Vaste klanten wilden hun kaart wel in bewaring geven. Ik moest dan maar een flink voor schot geven. Er zijn er gelukkig, die onze moeilijkheden begrijpen. Maar an STRAKS ZONDER BON, maar nü nog niet! Tot 1 Juli moet ook deze dame, die altijd te kort kwam aan haar karig rantsoen tje, wachten om weer vrij te kunnen kopen. Mr Visser en drs Bos besteedden deviezen voor zich zelf Vervolg van pag. 1 Geld niet gehad? Bonté heeft echter ook zijn 25.000 gulden niet gehad, naar hij zegt. Vijftienduizend gulden werden hem uitgekeerd door Bos. doch de tien duizend gulden, welke mr. Visser aan Bos gaf om er Bonté mee scha deloos te stellen, schijnt Bos niet te hebben afgedragen. Dat dit inder daad niet is geschied wordt te meer waarschijnlijk geacht, omdat Bonté, die bii een zich mengen van de Jus titie in deze zaak ook wel iets te duchten had. toch een klacht teeen Bos en Visser heeft ingediend. Bos heeft intussen wel erkend, dat hij het volle bedrag van de burgemees ter heeft gekregen. Bij het eerste bezoek aan Zwitser land dat niet meer dan drie dagen duurde ging reeds een groo* bedrag aan Zwitserse francs op De rest Zw.fr 10000 werd nu op rekening van mr. Visser vastgezet bij de Schweizerische Credit Daar heeft het tot October gestaan. Toen werd ook de rest opgenomen tijdens de volgende reis on ook dit ging op. Aanvankcli'k heeft Bos verklaard, dat de guldens en de dollars voor Bonté, welke uit Zwitserland werden meegebracht als diplomatieke post aan minister Boel die er uiteraard niets van wist werden gezonden, doch later was hij ook op dit punt minder duidelijk in zijn verklaringen. Van de aanvang af hebben Bos en Visser zich tijdens de verhoren, waarbij de burgemeester als getuige tegen Bos werd gehoord elkaar te gengesproken. Nog moeilijker werd het nadat mr. Visser onverwacht in de zenuwinrichting Rhijngeest te Oegstgeest werd opgenomen, het geen het onderzoek zeer vertraagde. Niettemin kwam in die tijd wel zo veel vast te staan, dat mr. Visser niet meer als getuige doch als ver dachte moest worden verhoord. Het ziet er echter naar uit. dat men hem niet meer dan deviezenovertredingen ten laste kan leggen. Meer misdrijven Bij drs. Bos ligt dat anders: ook hem worden deviezenovertredingen aangerekend; behalve dat echter ook het misdrijf Bonté te hebben over gehaald tot deze manipulaties. En dan is er ten aanzien van hem nog het vermoeden van oplichting van Bonté. Op die gronden is Bos in hechtenis genomen, terwijl de heer Visser zijn vrijheid behield. Hij mag echter het land niet verlaten, het geen er od wijst dat zijn pas is inge houden. Uit het onderzoek is geble ken. dat de burgemeester al eens eerder Zw.frs. 2500 van Bonté had ontvangen, welke hij aanvankelijk niet behoefde terug te betalen. Latei- schijnt de burgemeester dat even wel toch te hebben gedaan. Bij de Justitie is volgens de pro cureur-generaal niet bekend of het geld dat Bonté in Zwitserland tot zijn beschikking had. eigen kapitaal was of dat het vluchtkapitaal was van de overleden Duitse staalmag- naat Klückner. Wel deelde mr. Ver steeg mede. dat zelfs drs. Bos de beheerder wel te verstaan het du bieus achtte of dit geld onder het be heer viel. Aldus de details van deze zaak. die nog onverkwikkelijker en beschamender is, dan wij aanvanke lijk durfden vermoeden. Voor het tijdvak van 19 Juni tot en met 2 Juli geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van: VOEDINGSMIDDELENKAARTEN 905 181 Vlees (A, B, D): 100 gram vlees 182 Vlees (A. B): 300 gram vlees 183 Vlees (D): 100 gram vlees 185 Algemeen (A, B, D): 250 gram boter, margarine of vet 186 Algemeen (A, B): 500 gr. boter, margarine of vet 187 Algemeen (A. B): 200 gram kaas of 250 gr. korstloze kaas 188 Algemeen (A, B): 125 gr. koffie 192 Algemeen (B): 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 194 Algemeen (D): 250 gram boter, margarine of vet 195 Algemeen (D): 100 gram kaas of 125 gr. korstloze kaas TABAKSKAARTEN 903 88 Tabak (QA): 2 rants, sigaretten of kerftabak. 90 Tabak (QC): 2 rants, sigaretten of kerftabak. (Ingez. Medj PAARSMERK (De letters achter de bonnummers geven de kaarten aan, waarop de be treffende bonnen voorkomen). BONKAARTEN ZA. ZB. ZC. ZD, ZE, MD. MF. MH 907 (byz. arbeid a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen, gemerkt met de letter Q. De bonnen- 168, 169. 170, 171, 173, 176, 177. 178 en 179 Algemeen van de bonkaarten voor voedingsmidde len kunnen vernietigd worden. (Van onze» speciale verslaggever) AMSTERDAM. Gelijk Ali Baba moet minister Van den Brink zich hebben gevoeld, toen hy vanmiddag met z^jn „Sesam open U" de grote diamanttentoonstelling in de Diamantbeurs opende. Alleen, zijn „Sesam open TT' heeft Ietwat minder bloemrijk geklonken. Ook verder gaat de vergelijking met het sprookje uit „1001 nacht" niet op, want rovers zullen cr niet zijn, wel eerlijke diamantairs, die met hun expositie niets meer, maar ook niets minder beogen dan propaganda te maken voor hun vak, dat de laatste jaren danig in verdrukking Is gekomen. Victory-diamant: als een brokje aluin Toen minister Van den Brink de schatkamer binnentrad zal hy, den kend aan de echte Ali Baba, 'n lich te teleurstelling niet hebben kunnen onderdrukken, want zijn sprookjes voorganger was al dédeliik verblind door de schittering van duizenden diamanten, die maar voor het grij pen lagen. Wat in de Diamantbeurs het eerste te zien valt is een ma quette van de beroemde Kimberley- mijn in Zuid-Afrika, waaruit zo vele kostbare stenen z»1n gedolven. Langs de wanden een overdaad van materiaal, die een duidelijke indruk geven hoe de zeldzame, zo zeer be geerde stenen, aan het licht worden gebracht. Maar verder wandelend, langs het kleine diamantbewerkersatelier, zal minister Van den Brink, zich tóch in de roversgrot hebben gewaand want daar zijn langs de wanden vele met geraffineerd weggewerkte lam pen belichte vitrines, waarin voor ongeveer twintig millioen gulden aan diamanten liggen! Stenen van ve lerlei grootte en kleur. Want met de minister zullen in de komende dagen duizenden bezoekers zich verwonderen, dat er zoveel kleur schakering is in diamant Wat onze juwelierswinkels tonen is meestal wit, d.w.z. kleurloos, of licht geel, maar welke leek in dit ietwat won derlijke diamantwereldjo zal weten, dat er goudgele, bloedrode, hemels blauwe. diepbruine, ja zelfs zwarte diamanten bestaan. Hij kan zich in deze tentoonstelling van de waar heid hiervan overtuigen. Mooie kleur Geen diamanten met een wereld vermaarde naam zijn ln de Dia mantbeurs geëxposeerd: geen Cul- linan waarvan overigens een im ponerende imitatie aanwezig is geen Koh-I-Noor, geen Hope-dia- mant. Wel is er de Victory-diamond, een ruwe steen van ruim 200 ka raat, die een geschatte waarde van 1.200.000 heeft. De leek zal, deze steen ziende, zeggen: „Is dat nou alles?", want de douane-ambtenaar, die de diamant deze week op Schiphol in zyn handen hield, had gelijk, toen hy een vergelijking maakte met een brokje aluin. De kenner zal verrukt zijn van de wer kelijk mooie blauw-witte kleur, maar hij zal zijn hoofd schudden over de vele onzuiverheden, die de steen bevat Enfin, toch nog altijd ruim een millioen waard! Werkelijk zeer indrukwekkend Is de vitrine van de Harry Winston Incorporated uit New York, waarin slechts vier diamanten hun barokke schittering tonen. Daar is bi| de broeder van de Hope-dlamant, de Golconda, oen prachtige steen van 81.39 karaat. Gezamenlijke waarde van de vier diamanten: rond ƒ6 millioen! Wonderlijk mooie figuren hebben de diamantairs gemaakt van hun bezit: daar is het model van de diamantslijperij der vermaarde fir ma I. J. Asscher, geheel in diamant. Daar staat de Amsterdamse Wes tertoren, schitterender dan zijn echte voorbeeld. Daar ls het Am sterdamse wapen, er zijn bloemen en vogels, samengesteld uit duizen den diamanten. Ach, te veel om op te noemen! Men moet het maar gaan zien! Industrie-diamant Buitengewoon interessant is de afdeling industrie-diamant, die on dubbelzinnig uit de doeken doet, dat diamant voor nog iets nuttigers kan dienen dan alleen maar sieraad of geldbelegging. Glas. velerlei soor ten metaal, plastics, al deze mate rialen kunnen op vrijwel onfeilbare wijze worden bewerkt met diamant. Wat zou de petroleum-industrie zijn zonder diamantboren, de mijnbouw kan de industrie-diamant niet meer ontberen! En als de bezoeker zjjn rondwan deling heeft gemaakt en by de uit gang staat met de schittering van al die flonkerstenen nog voor ogen, dan zal één getal weer In zijn ge heugen komen: „Twintig millioen gulden, bijeen in zo'n betrekkelijk kleine ruimte, 't Is me nog al wat!" StakingBonrust in Italië ROME De spanning in Italië ten gevolge van een aantal sta kingsconflicten is Woensdag nog toegenomen, door het besluit van twee millioen in een communisti sche vakbond georganiseerde land arbeiders in een 24 uursstaking te gaan. Hierdoor treed een verscher ping op in het conflict in de landbouw, dat reeds een maand slepende is. De landarbeiders eisen een loonsverhoging tot het peil van de industriearbeiders. Practisch zou dit een verdubbeling beteke nen van hun huidige lonen. Over het gehele land zijn extra politieposten uitgezet. In vele ste den zijn openbare bijeenkomsten verboden en in het belangrijke communistische centrum Bologna hebben alle openbare gelegenhe den, waaronder bioscopen en schouwburgen bevel gekregen om 9 uur 's avonds te sluiten. De Henry Dunant' gereed voor nieuwe luchtreis DEN HAAG. De Nederlandse luchtballon Henri Dunant", die een onfortuinlijke luchtreis maakte van uit Nijmegen, zal Zondag aanstaande wederom uit genoemde stad opstij gen, ter gelegenheid van een feest ten bate van gebrekkige padvinders Het echtpaar Boesman en de heer de Vos Klootwijk hopen nu een nieuw record te vestigen. Het ligt in de bedoeling om enige postduiven aan boord van de ballon mee te ne men en deze gedurende de vlucht van tijd tot tijd te doen uitvliegen. Kinderlijkje gevonden MAARTENSDIJK. Bij het verwerken van vuilnis op de ge meentelijke, vuilnisstortplaats aan de Nieuwe Wetering vonden arbei ders het lijkje van een pasgeboren jongetje, dat in een wit camisool- tje was gewikkeld. De politie heeft een onderzoek ingesteld, dat geen resultaat opleverde. Zij, die inlich tingen kunnen verstrekken, worden verzocht zich tot de politic te Maartensdijk te wenden. Roken zonder bon I7INDELIJK is de tabak vrij. 1-j Over enkele weken kunnen wo weer zoals van ouds een winkel bin nen stappen en zonder blikken or blozen een pakje sigaretten vragen zonder een bonnetje voor de dag te halen. Men zou er haast lyrisch van worden. Want het zoete vergit dor tabak is een levensbehoefte voor tallozen geworden. Velen hebben in de oorlogsjaren, toen de gespannen zenuwen zo zeer ontspanning be hoefden. hun sigaret nog meer ge mist dan een behoorlijk maal. Som migen kunnen het vreemd vinden, maar het is zo. Maar tot lyriek zullen wtf ons hier niet laten verleiden. Wij kunnen al leen vaststellen, dat de distributie nu toch gelukkig op haar eind loopt. Nu de textiel nog, het vlees cn de vettigheid, de koffie en de kaas en de bonnenmisère is afgelopen. De winkelier en de klant zijn van een hoop soesah af en een aantal amb tenaren kan weer voor ander ^werk vrij komen. Dat het nu meteen rozengeur en maneschijn zal zijn met het kopen van rookwaren geloven wil echter niet. Er zullen nog wel wat moeilijk heden te overwinnen zijn In de eerste plaats komt de winkelier voor de moeilijkheid te staan, dat hy een flink aantal soorten heeft en dat dc klanten het liefst do goede soorten heobcn. ook al zijn die de duurste. Er dreigt gevaar, dat die goede merken toch weer van „onder de toonbank" zullen verkocht wor den in bepaalde winkels. Als men zijn rantsoen haalde kon de winkelier van iedere soort w&t geven, maar in dc toekomst zal het wel weer zo worden, dat men de si garetten by één of twee, pakjes te gelijk gaat halen en dat men dan natuurliik alleen maar „goede" soorten wil hebben. De winkeliers zullen dan zelf voor een behoorlijke verdeling moeten zorgen. Dc „goede" sigaretten zijn op het ogenblik de „pure Virginia", soor ten. die voor dc oorlog slechts bjj een deel van de rokers geliefd wa ren, maar waar wy na de oorlog aan gewend zijn geraakt, zo zeer. dat wij de goede Egyptische sigaretten, waar wij vroeger verzot op waren, er voor laten liggen. Het is dc vraag of wli in de toe komst onze smaak niet moeten ..herzien". Want de industrie kan alleen maar die tabakssoorten ver werken, dlo zii krijgt toegewezen en men kan in deze tijd nu eenmaal niet invoeren wat men maar wil. Maar laten wij vaststellen, dat wij. vergeleken by de tijd van de Rhodesia, al aardige vorderingen hebben gemaakt. En Virginia of niet, binnenkort kunnen, wji weer roken zo veel wli willen. En de zwarte handel in sigaretten is van de baan Zo komt steeds meer de normale tijd terug. Alleen is hef niet meer de goedkope tyd. De sigaretten ziin duur, vergeleken bij vroeger. En daarom is de schaduwzijde van de bonloze sigaretten, dat misschien velen meer zullen gaan verroken dan zij eigenlijk in verband met hun Inkomsten kunnen verantwoorden. Matiging blijft dus geboden, niet al leen voor de gezondheid, maar ook voor de portemonnaie Zwarte handel in zijde opgerold HENGELO. Door de prijzencon- tróledienst te Hengelo is een uitge breide zwarte handel in zijde ont dekt. De zijde kwam via allerlei ka nalen uit Twenthe terecht bij lampe- kappenfabrickjes in het Westen des lands Het onderzoek leidde onder meer naar Den Haag In totaal zijn twintig arrestaties verricht. De zwarte handel omvat een partij van tienduizenden meters. De affaire da teert reeds van 1947. Toelichting ONDERSTAANDE tabel bevat de 23 gemeenten, van meer dan 20.000 inwoners, waar gisteren verkiezingen zijn gehouden voor de gemeenteraad. Bij de plaatsnamen zijn de zetels vermeld die de oude en die welke de nieuwe raad telt. In de ciiferrijen daaronder geeft het getal links van het liggende streepje het aantal uitgebrachte stemmen weer, rechts daarvan vind» men het getal der zetels dat bedoelde partij in deze plaats in het vervolg zal bezetten. Wanneer in deze kolommen geen cijfers zijn vermeld, betekent dit, dat geen candidaatstelling heeft plaats gehad. De Protestants Christelijke Com binatie treedt op in die plaatsen, waar de Anti Revolutionairen, de Christelijk Historischen en de Staatkundig Gereformeerde Partij geen afzonderlijke lijsten hebben ingediend. 3 5 CO O Z t— co m r» r- o t— o co co Cl o CO co SS ro io UJ CN CM c> o> Cl O co co CM CM a a o oj CM CM Cl o m m CO co ci oi co co ci o o> oi CM Ci o Ci O ci o ■o -o ■o 2 12 -s "2 •o ■o U -3 HEEMSTEDE tels oude raad nieuwe "2 •o es "2 ■o HENGELO (0.) tcls oude raad nieuwe •o LEEUWARDEN tels oude raad nieuwe ■o Q "2 "O "O "2 •a "O ALMELO tcls oude raa nieuwe raa R o C3 O X cl J2 J O ARNHEM tels oude ra: nieuwe BLOEMENDAi tcls oude ra: nieuwe DOETINCHEf tcls oude raa nieuwe ENSCHEDE tcls oude ra? nieuwe uj c O z I 11.1 Q£ c O <s> o - \ARLEMMERfl tels oude ra; nieuwe HEERENVEE tcls oude ra; nieuwe HEERLEN tcls oude ra; nieuwe DEN HELDE tels oude ra; nieuwe HELMOND tels oude ra; nieuwe KAMPEN tels oude ra; nieuwe NIJMEGEN tcls oude ra; nieuwe OPSTERLANI tels oude ra; nieuwe RENKUM tcls oude ra; nieuwe VENLO tcls oude ra; nieuwe WASSENAAI tels oude ra; nieuwe ZUILEN tels oude ra; nieuwe ZUTPHEN tels oude ra; nieuwe a> N N v N O O N x N N N N O N 1946 4257-6 1819-4 14731-12 2152-4 2926-6 11389-9 5618-3 4001-6 3675-7 14652-22 1887-2 10563-18 7747-11 1038-2 3788-3 29561-25 2127-4 13886-22 3688-7 2822-5 1408-2 K. V. P. 1949 4831-6 2056-4 15760-12 2481-5 3225-6 12163-9 6257-4 4206-6 3643-6 408-0 14360-18 2293-3 11372-18 8864-11 1164-2 4105-3 32366-27 - 2536-4 16472-25 4036-7 2986-5 1561-2 1946 6205-8 1649-3 16797-14 2070-4 3306-6 14888-11 23350-15 3071-5 2314-4 4903-9 2593-3 7566-12 1757-3 7652-10 3157-6 16164-17 9218-8 3233-6 2376-5 1696-2 1950-4 4173-8 4813-9 P. v. d A. 1949 6724-9 1711-3 18247-15 1849-4 3316-7 15787-12 25703-16 3120-5 2031-3 4659-8 2699-3 7716-12 2707-4 8473-10 3094-5 17397 16 10142-8 3203-6 2538-5 1616-2 1859-3 4532-8 5076-9 1946 A. R. 1949 1790-2 - 2909-2 - 557-1 4542-3 9630-6 3673-5 1163-2 1806-3 - 986-1 2921-5 6613-6 1929-4 - - - - 2567-5 3313-2 688-1 5063-4 8619-5 3869-6 1625-2 2356-3 - - 2406-4 7187-7 2129-4 1946 1187-1 - 4577-3 - 1443-3 3118-2 5287-3 2993-4 986-1 981-1 1101-1 2330-4 3147-3 1118-2 - - - C. H. 1949 3059-6 6020-4 1393-3 4351-3 6784-4 3525-5 1153-2 - 1016-1 - - 2608-5 3833-3 - 981-2 1946 4732-10 1414-3 1243-1 2619-4 - - - 2905-2 3358-7 2360-4 2038-4 1882-3 Prot. Christ. Combin. 1949 4239-6 1879-4 2631-4 1547-2 3057-3 3591-2 4361-8 397-0 2924-5 2568-4 2234-4 1946 4856-7 5420-4 425-1 388-0 13505-10 11853-8 1705-2 510-1 3191-5 2798-4 1274-2 829-1 3984-5 4150-4 3433-3 3340-6 646-1 805-1 98-0 1477-2 2182-4 C. P. N. 1949 3131-4 2678-2 189-0 238-0 9680-7 8178-5 1302-2 304-0 2277-4 1725-2 673-1 527-0 2535-3 - 2594-2 2281-1 495 1 374-0 465-0 1095-2 1376-2 1946 984-1 431-1 3379-2 2256-5 494-1 2627-2 5131-3 2146-4 929-1 875-1 551-0- 1081-1 295-0 2330-2 1433-1 758-1 588-1 2222-4 928-1 V. V. D. 1949 2095-2 616-1 3738-3 3077-6 1001-2 5652-4 7294-4 992-1 2661-5 1811-3 1997-3 2047-2 435-0 4307-4 2275-1 1061-2 1003-1 2838-4 1536-2 1946 404-0 201-0 163-0 1008-2 Staatk. Geref. Partij 4 1949 264-0 - 1268-2 1946 407-1 571-0 197-0 2692-1 845-1 - 1363-1 680-1 171-0 220-0 166-0 197-0 1203-1 1289-2 Diverse Partijen 1949 - - 2198-1 - - - 5432-1 - 624-1 - 4942-6 - 933-1 - 786-1 - - 2424-4 712-1 636-0 - - -

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 3