Glorieus besluit van de zesde Avondvierdaagse f 1.80 S IN 't KERCKEBOSCH DEKENS WOLLIG PALTHE Geestdriftige slotbijeenkomst in de Markthal DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Laat ze maar lopen Verhouding van de V.V.D. tot de Middenstand STADSYENSISR 2 Zaterdag 18 Juni 19^ DE laatste kilometers van de zesde avond-vierdaagse van het Borneo-pletn *naar de Markthal zijn wel de meest glorieuze geweest. De belangstelling langs de weg was buiten gewoon groot en met het hoofd fier c-mhoog en de armen met bloemen beladen trokken de wandelaars naar het eindpunt. De trompetters van de cavalerie, die het laatste gedeelte „aan kop" liepen, weerden zich geducht en de mannen van de Post-Harmo- nie lieten zich evenmin onbetuigd Zo bereikte de fleurige en kleurige stoet de binnenstad en kort daarop werd onder luid hoera-geroep de „Markthal" stormenderhand ..genomen". Zo be hoorde ook weer de zesde avond-vierdaagse tot het verleden en mede dank zij de prima organisatie en de sportieve geest onder de wandelaars, die zich van de zomerse kou en de blaren niets hebben aangetrokken, kan van dit wandelfestijn alleen maar ge zegd worden: het was af! Er is maar een conclusie: ,,'t Was af!" De laatste tocht is niet de zwaar ste, maar voor velen misschien wel de prettigste geweest. Dat kon na tuurlijk haast niet anders, want het was immers.... de laatste en bloe men, muziek, belangstelling, belo ning en andere verrassingen waren des wandelaars deel. De eerste verrassing vormde enkel het feit al, dat men in de gelegen heid werd gesteld het fraaie bosbad en d<? omgeving ervan in ogenschouw te nemen. Tevens was het daar dat „Meursing" de aangekondigde ver rassing bereidde. Alle deelnemers werden heerlijke cakes toegestopt en dat ging erin als koek. Door „Birkhoven" ging de tocht verder tot het fietspad naar Soestduincn, vervolgens over de eerste overweg links naar de Utrechtse weg, Laan 1914, dë Genestctlaan tot het Bor- neoplein Hier was het algemene verzamelpunt en hier stonden ook de eerste belangstellenden, die de Officiële opening van de Van der Hoeveschool Op Woensdag 29 Juni om 15 uur zal de dr. M. v. d. Hoeveschool. Hogcweg 4. worden geopend. Dit valt samen met de herdenking van het buitengewoon lager onderwijs in Amersfoort Op 23 Dec. '48 was het n 1. 25 jaar geleden, dat hier met dit onderwijs werd begonnen. De herdenking is uitgesteld tot de dag van de opening van het nieu we gebouw van deze openbare school. Noteert U even Zaterdag 18 Juni: Nationale Re- classeringscollecte. Amicitia 20 uur: Toneelavond E.H.M.A. Markthal: Middag en avond A.B. v.L.O. Turnkampioenschappen. Opening Speeltuin Rivierenwijk. Maandag 20 Juni. Amicitia, 20 uur: Openbare vergadering P. v. d. A. spreker: J. Koopman en dr B. G. A. Al. Concordia, 20 uur: Openbare vergadering C.H.U., verschillende sprekers. Grand Theatre Van Vrijdag 17 tot en met Dins dag 21 Juni Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur „Blanche Fury", leeftijd 18 jaar. Woensdag 22 en Donderdag 23 Juni: „Zon aardig badplaatsje" 18 jaar. Aanvangstijden als boven. City Theater Van Vrijdag 17 tot en met Don derdag 23 Juni. Zondag: 1.30, 4. 6.30 en 9 uur. Overige dagen: 2.30, 6.30 en 9 uur: „Verborgen stroming", leeftijd 18 jaar. Rembrandt Theater Van Vrijdag 17 tot en met Don derdag 23 Juni. Vrijdag en Zater dag: 2.30, 6.45 en 9 uur. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur Overige dagen 2 30 en 8 uur: „Circusparade" en „Duivels van het wilde Westen" tdëel I), 14 jaar. deelnemers een bloemenhulde brach ten. Maar er stond nog meer. Er stond n.l. een jeep van het eer ste Infanterie-depot Appelweg Daar troonde adj. C. v. Noort met z'n mannen en zij voorza gen de bestofte lopers van bis cuits en koffie. Geen wonder, dat deze geste buitengewoon op prijs werd gesteld. Dank bracht spr. ook aan dc adj v. Noort en aan „Meursing" voor de zeer in de smaak gevallen surpri se's. aan de E.H.B.O., die zoveel prachtig werk verrichtte en voorts aan allen, die tot het welslagen van deze zesde avond-vierdaagse heb ben bijgedragen. Daarna richtte de commissaris, de heer Goorhuis. zich met een kort woord tot de wandelaars en hij zwaaide de regel.ngs-commissie lof toe voor de kundige wijze waarop de parcoursen werden uitgezet: op deze manier heeft men van al het fraaie natuurschoon van onze stad kunnen genieten Ook de wandelaars kregen een pluim op de hoed, want, zo zeide de commissaris letterlijk: „Als de Amersfoortse politie het niet drukker krijgt, dan nu het ge val is geweest, nou, dan gaat het nog wel Tenslotte sprak de directeur van de sportstichting, de heer Verschuur. Deze deelde mëde, dat het college van B. en W. wegens drukke werk zaamheden verhinderd was zelf aanwezig te zijn. Namens het col lege bracht spr. dank aan de heren A v. d. Klok. H Rouwhorst, G. Bos huizen en W. Sprangers, die onnoe melijk veel werk verzet hebben. De organisatie was prima en geen wan klank is gehoord. „Laat het wandelen niet", zo zeide spr. verder, „een jacht naar medailles worden, maar beoefen de wandelsport om de natuur". De heer v. d. Klok bedankte de sprekers en tevens nog dc trom petters van de cavalerie en de Post Harmonie. De deelnemers kregen daarna hun We hebben eens even hier en daar persoonlijke herinneringen en togen geneusd hoe de wandelaars het maakten. De stemming was over 't algemeen uitstekend. De opinie was: prettige tochten, fraaie parcoursen. De tweede tocht werd als de zwaar ste en dc vierde en laatste als de lichtste gekenmerkt. Van vermoeid heid was bij de meesten en dit geldt dan vooral de getrainde lopers geen sprake Zij. die zonder voor bereiding waren meegegaan erken den volmondig: „Het is wel te doen, maar een volgende keer zullen we toch maar gaan trainen". HOE „OPA" HET MAAKTE Opa Martensen heeft z'n woord gehouden en heeft hij vindt het zelf „natuurlijk" de tocht vol bracht. Toch was het de oude baas te zien. dat met het klimmen der jaren de kilometers steeds zwaarder gaan wegen. De bloemenvracht kon hij bijna n:et torsen, maar met het einddoel in zicht wist hij toch nr zoveel energie op te brengen om fier het laatste rukje af te leggen. Intussen, wij tekenen er voor als we op 72-jarige leeftijd nog een der gelijke prestatie kunnen volbrengen en dan nog met plannen voor de ko mende jaren. IN DE MARKTHAL Na de aankomst in de ..Markthal" bereikte de stemming zijn hoogte punt. De mannen van de post gingen door met het spelen van populaire wijsjes, die dapper werden meege zongen. Doch tegen half tien werd het een beetje rustiger en kon de algemeen leider van de plaatselijke regelingscommissie, de heer A. v. d. Klok het woord nemen. Na de wan delaars c?en hartelijk welkom te hebben toegeroepen, dankte spr de commissaris van politie, de heer G. Goorhuis, de directeur van de sport stichting, de heer B. Verschuur en het bestuurslid van de stichting, de heer Wijland voor hun buitengewone medewerking. De commissie, aldus de hëer v. d. Klok, is zeer tevreden over het ver loop van deze zesde avond-vier daagse en wel het meest om het feit. dat men nu zovele wandelaars heeft aangetroffen, die nog nooit eerder gelopen hebben en van wie velen ongetwijfeld trouwe beoefenaren van de wandelsport zullen blijven. daarna hu.swaarts, moe. maar vol daan. Om half elf was de „Markthal" weer somber leeg en verlaten. Hiel en daar een vertrapte bloem als enige herinnering aan een groots wandelfestijn, dat echter in de har ten van de tippelaars zal blijven voortleven als: die zesde avond vierdaagse in 1949, die was gezellig! En dat was ie Dc nestor (opa Martensen) „Daar heb je die lui van de krant ook weer. Nou meheer dit was m'n derde avond-vier. daagse en die is me even goed bevallen als de twee vorige Bij leven en wel zijn hoop ik er nog een paar mee tc lopen". Tot volgend Jaar dan maar. opa! De benjamin (Henkie Overeem): ..Hè. mijnheer. U hebt me toch in de krant gezet. ..Nou Ik heb lekker gelopen, hoor en ik kon het best ..bijbenen" Veel succes, jeugdige „tippelaar" maar we vrezen, dat jc het volgend jaar wel benjamin-af Z3l zijn De algemeen leider (A v. c? Klok): „Blij dat het er weer op zit: we hebben een drukke maar gezellige tijd gehad Vooral uil sportief oogpunt bezien ic deze zesde vierdaagse m.l. een groot succes geworden Hoopgevend om op het ingeslagen pad verder te gaan". Inderdaad. heer v. d Klok. het was o.k Ons garnizoen; Op het Julianaplein stonden we naast enige militairen en zagen een groep met bloemen beladen manschappen voorbijtrekken. Plotseling werd een soldaat in het voorste gelid als volgt door onze buurman aangespro ken; „Hè. Gcrrlt, heb jij ook meege lopen? En Ik zag Je vanavond nog op je luie rug liggen" De gewone deelnemer (Jansen): ,Tja. wat zal lk er van zeggen Het ging eigenlijk allemaal gewoon, hè. Nee ik heli niets bijzonders meegemaakt. Ge. woon vier avonden gelopen, een bosje bloemen en een medalje gekregen en volgend jaar loop Ik gewoon weer mee" Ach ja die Jansens, laat ze maar lo pen I De dienaar van H. Hermandad <A v politie): .Keurige lui dtc tippelaars Geen greintje last van ze gehad Aan zulke menmn kan Je geen „bonnetje kwijt Dan die fietsers. Maar toen licDen we maar gauw weg. En tenslotte vertrouwde e?n kennis ons toe- ..Ik geloof warempel dat m'n zuster de enige ullvalster is, Die vrou wen ook altijd.. 112. Aan boord van :en schip is een kok 2ven onmisbaar als een stuurman en noodge- iwongen moet kapitein Barker wel besluiten /an de Japanse kok ge- ?ruik te maken, nu Sij- ■nen met hoge koorts n zijn kooi moet blij- /en. De Japanner schikt '.ich gewillig, maar Eu- opees eten klaar ma ten kan hij niet. Nou. lan maar elke dag rijst- :afel... En eerlijk ge- .egd vinden ze het he emaal zo kwaad niet, capitein Barker en ztjn nannen dat Sijmen een v poosje ziek is want de Japanse gerechten dan de „Zephir bevindt zich in de Javazee goed, maar ten slotte moet hij, krimpend an smaken prima. Enkele weken gaan voorbij, wordt opeens Olaf Larsen op de honden- hevige maagpijnen, de brug verlaten, zonder dat er iets bijzonders gebeurt, maar wacht niet lekker. Hij houdt zich nog een tijdje Blanche Fury'' in liet Grand Theatre De beslissende keuze Voor me ligt een dagblad van 10 Juni 1949. Op de eerste pagina staat een artikel met wydgedrukte kop: „Schünoorlog met duizenden vliegtuigen en vier vloten. Westerse Unie leert, hoe zich te verdedigen". Op dezelfde bladzijde, ook wtfdge. drukt: Pinksterboodschap \an H.K.H. Prinses WilheJmJna, waar aan we deze woorden ontlenen: „Ons rest niets dan afstand te doen van onze schijnbare zelfge noegzaamheid en van alle dingen die wy gewrocht hebben ten koste van onze naas- X7 XXT te, om af te Vrije Woorden breken wat wfl van opbouwden als zelfbeheersing, Ir. P. SCHUT zowel verstan delijk, moreel, als stoffelijk, want dit bleken noodlottige staket scis te zijn, zowel tussen mensen onderling, als tussen God en de mens" Wij vonden de leuze van Göring tijdens de naziheerschappij „liever kanonnen dan boter" verschrikke lijk, maar laten we eerlijk zijnWij zen onze daden nu niet in dezelfde richting? Demonstreren onze daden niet hoe langer hoe duidelijker dat We in onze woorden geen vertrouwen heb ben Beseffen we voor een duizendste deel welk een noodlottige Invloed dat moet hebben, niet alleen op de wereld der volwassenen, maar voor al op de opgroeiende jeugd „Menselijkheid overwint niet- menselijkheld zoals water vuur overwint. Heden ten dage oefenen mensen de Menselijkheid uit alsof zij met één beker water de brand van een gehele wagen brandhout willen uitdoven en als ze die niet blussen, heet het dat water vuur niet over wint. Dit is nog erger dan geen Menselijkheid te hebben, en dit leidt ten slotte tot ondergang, anders niets". Zo sprak Mencius, de grote volge ling van Confucius, bijna 4 eeuwen voor Christus geboorte. Wij behoeven hier niets aan toe te voegen. De Arthur Rank-film „Blanche Fury" (Grand Theatre) ontleent haar naam aan de hoofdrolspeelster (Valerie Hobson), die trouwt met Laurence Fury, de zoon van een Engelse grootgrondbezitter Blanche Fury is stervende als de film begint. Nog eenmaal trekken de voornaamste gebeurtenissen uit haar leven aan haar geestesoog voorby'. Het is een leven geweest vol climaxen, vreugden en teleurstellin gen. Nu is het met deze film zo, dat zij geapprecieerd zal worden door een bepaald deel van het publiek De film biedt weinig artistieke schoon heid, maar zoveel te meer zoete ro mantiek, geforceerde spanning en dromerige dialogen. Dat ztjn alle maal ingrediënten, waarvan de film koks een appetijtelijk maaltje berei den voor mensen, die niet al tc kies keurig zijn. Stewart Granger is in „Blanche Fury" de tegenspeler van Valerie Hobson. Hij speelt de rol van de rentmeester met de noodzakelijke stoerheid, maar zijn prestaties ko men niet boven het middelmatige. Zo is „Blanche Fury" een film geworden waarover de meningen zeer zullen verschillen. Verborgen stromingen in het City Sommige Amerikaanse scenario- „Zij" wordt opgejaagd door een steeds groter wordende obsessie van haar echtgenoot, die een verdachte haat blijkt te koesteren tegen zijn broer. Het wordt een ingewikkelde ontknoping, die de bioscoopbezoeker niet kon vermoeden Hierin schuilt het geheim een prijzenswaardig geheim van de scenarioschrijver Boeiend is de film reeds van het be- gjn af door het fascinerend spel van Kathreen Hepburne en Robert Taylor en "later van Robert Mitchum; spannend wordt de rol prent aan het einde, wanneer een „ontknoping" volgt die men niet verwacht had. Filmisch mag Ver borgen stromingen ook goed ge noemd worden. Een film die de moeite van het zien waard is! Klachten over het uitbreidingsplan In de „Academie de Dan- se" sprak gisteravond de heer K. J. van Nieuwkerke, lid van de gemeenteraad van 's-Gra- venhage voor de V.V.D. over: de Middenstand. Na te hebben herinnerd aan de bureaucrati sche overheersing tijdens de bezetting, welke indruist tegen de geest van het Nederlandse volk, wees spr. op het streven van een der grootste partijen naar overheidsbemoeiing in de meest uitgebreide zin. De WD staat de zelfwerkzaamheid der burgerij voor, met zoveel mo gelijk decentralisatie van ge zag. Het behoeft aldus spr. geen betoog dat hoe meer zelfstandigheid de ge_ meente in haar beleid ten opzichte van de gemeentelijke huishouding verkrijgt, hoe groter de rol wordt die de politieke beginselen daarbij gaat spelen. De VVD strijdt voor sociale gerechtigheid, d.w.z. dat de sociale structuur van de gemeen schap zo moet zijn, dat zij recht doet wedervaren niet aan één be paalde maar aan alle bevolkings groepen. De middenstand achtte spr. wel in het bijzonder in het gedrang ge komen bij de huidige bewindsvoe ring. De grote politieke problemen die haar in dit tijdsgewricht beroe ren zijn van tweeërlei aard. Ie de ideële waarbij de strijd gevoerd moet worden voor sociale gerechtigheid en vooral ook voor het behoud van eigen zelfstandigheid en de mogelijkheid om eigen ini tiatief te kunnen ontplooien; 2e de materiële waarbij de ondernemer in conflict komt met de huidige belasting- politiek, die al of niet doelbe wust dreigt te leiden tot zijn financiële ondergang. De plaatselijke problemen zijn meer incidenteel, als winkelslui ting, huisvesting, woningbouw etc. Spr. waarschuwde de onderne mers tegen individualisme in die zin, dat men zich weinig in de po litiek verdiept. Hij voelt thans, meer dan ooit, aan de lijve, dat de politiek zich wel degelijk met zijn aangelegenheden bemoeit. Velen wijten de achterstelling van mid- denstandsbelangen daaraan, dat geen der politieke partijen daad werkelijk redelijk de ondernemers belangen steunt. Zij weten niet dat de VVD, aldus spr., principieel de voorvechter is voor de vrijheid en onafhankelijkheid van de onder nemer, de principiële beschermer en steunpilaar van het particuliere initiatief Na geconstateerd te heb ben het gevaar van eigen midden- denstandscandidaten in Amers foort zijn deze er echter niet besloot de heer Nieuwkerke met een oproep te trachten de leden van die grote groep daklozen en oningewijden iets bij te brengen van de beginselen van zijn partij en van de grote waarde, die deze hebben voor al diegenen, die er prijs op stellen zelfstandige onder nemer te zijn en te blijven. Enkele vragen Van de gelegenheid tot vragen stellen, maakten enkele aanwezi gen gebruik, om te informeren of de WD het juist acht, dat de ge meente geweldige uitbreidings plannen laat maken en deze in de raad brengt, zonder daarover te voren de burgerij via de pers in te lichten, opdat zij een zo goed mo gelijk inzicht in die plannen zou krijgen. Voor wie de raadsdiscus- sies over deze materie gevolgd heeft, stond het antwoord reeds vast. De heer v. Gent toch was. als vertegenwoordiger van de WD dr enige tegenstemmer. En ook de spr. van deze avond noemde deze wijze van handelen geen stijl. En volstrekt on- democratisch. Ook de bouw van industrie-flats, waarbij de gemeente 51 der aandelen aan zich zou houden noemde spr. verkeerd. Evenmin als nationalisa tie van bedrijven ooit de instem ming der VVD zal hebben, zal ook de bouw van flats op de bovenge noemde financiële basis haar goed keuring kunnen wegdragen. Hier mee, aldus spr., gaan wij de weg cp naar nationalisatie van onroe rend goed. Ir. Bijdendijk onder wiens lei ding de vergadering stond, sloot met een woord van dank aan spr cn belangstellenden. (Ingez Med.\ Iedere middag en avond speelt voor U in Hotel-Restaurant 't KERCKEBOSCH The Romantic Quartet met medewerking van Jan Hodlar Accordeonist Chansonnier, be kend van Radio Hilversum Brussel BBC., enz. Comfortabele kamers, uitstekende keuken, goede bediening en prach tige omgeving. Tennisbaan en gele genheid tot paardrijden. Reserveert tijdig voor Uw vacantie! Arnhemse Bovenweg 31 Zeist Tel. K 3404 4772 schrijvers zijn waarlijk „meesters" in het legeen van een climax in hun verhalen. Het is moeilijk de bioscoopbezoeker geheel te voldoen: een film kan langdradig zijn, zon der actie en wat dies meer zij. De schrijver van „Verborgen stro mingen", de film die deze weck ln het City Theater wordt vertoond, heeft werkelijk niets nagelaten om een voor leder bevredigend verhaal samen te stellen. Hjj koos de ver borgen menselijke stromingen, die zelfs in het huwelijksleven nog op vallen tot onderwerp. Het lijkt een gelukkig huwelijk, dat tussen een dochter van een professor en een in dustrieel gesloten wordt, maar de moeilijkheden duiken reeds gauw op. Benoeming van oud-stadgenoot Onze oud-Stadgenoot de heer Y E DYKSTRA werd ln dc Raadsverga dering van 16 dezer benoemd tot Di recteur van Publieke Werken te Bloe- mendaal. Sedert -1946 was hij In die gemeente werkzaam als Inspecteur I van Bouw- en Woningtoezicht. !™sptl? lleP™ nstan«« dringend ;;!10gen ''erzoek zouden willen iadden echte kleuren, doen. /oetbalschoenen, knie- Maakt het mooie appen en scheenbe- werk, dat er gedaan is schermers. 3m deze speelplaats tot De uitslag werd na itand te doen komen anderhalf uur voetbal- if. Verwijdert dat af- len op onze helft 00 schxiwelijke prikkel- gelijk. draad, waar iedereen Niemand, behalve wij zijn neus voor en zijn zelf, heeft geweten, dat kleren aan ophaalt, wij met dertien man gespeeld hebben en dat we de scheidsrech- Vlaggen uit Met der krantenmen eer na afloop een com- :en eigen nieuwsgierig pleet cadi-rantsoen ca- ïeid vroeg een onzer deau hebben gegeven! ian de ober van het Jrote hotel, waarom de Ons Garnizoen Weg er mee! /laggen uithingen. Zou Die voetbalwedstrijd Het vroegere Rosa- t feest zijn of een hoge tussen het Amersfoorts rium bij de luchtbrug gast? elftal en 't garnizoens- in het Soesterkwartier „Weineen", sprak de elftal, welke Woensdag is nu een speelplaats, ober. „we waren bang is gespeeld, doet ons Vele kinderen kunnen dat. de mot in het doek denken aan een wed- ?r hun hart ophalen :at!" strijd, die wij onlangs net allerlei spelletjes. op het terrein van de Sr zijn schommels en Zomerse kou kazerne speelden. Ons tndere speelwerktui- De deelnemer aan de elftal dat van de ?en. Avond-vierdaagse zei dienstplichtige soldaten Het park is buiten- egen een vriend, toen dus was uitgedaagd ,'ewoon goed onderhou- de tocht beëindigd was: door een combinatie ien. Prachtige bloemen „Dit jaar krijgen we van officieren en on- ;taan er in volle bloei de Vierdaagse' in de derofficieren. Nu wil ussen de grasperken, winter. Van de zomer het toeval, dat onze Vfenige voorbijganger hebben we de elfste- compagnie beschikt blijft er even naar ien tocht!" over een aantal zeer ?laan kijken. Helaas is Van de bon goede voetballers, die ?r om het rosarium 'n „Laat ik nou net een illemaal een rang heb- tfscheiding van prik- abakskaart hebben Den. Dus betraden wij celdraad, die zo volko- overgenomen voor een net sombere voorge- nen uit de toon valt tientje!", zei de man voelens het veld. Wij Dij het vrolijke spel bij de bushalte tegen waren gestoken in wit- der kinderen en de zijn buurman. te broek niet nader ichitterende kleuren- „Laat ik er nou net te omschrijven en Dracht van de bloemen, nog een verkocht heb- khaki shirt. Zes van lat wij de betrokken ben!" antwoordde deze. „Rivierenwijk" opent speeltuin Het is Zaterdag en gedurende de volgende week feest in het Soes terkwartier. De opening van de nieuwe speeltuin aan de Dollard- straat laat de ontspannings- en speeltuinvereniging „De Rivieren wijk" niet ongemerkt voorbijgaan. Daartoe is het volgende feestpro gramma samengesteld. Zaterdag 18 Juni: 14.30 Kinderen verzamelen school plein Waalstraat. 15.00 Kinderoptocht door de „Ri vierenwijk" met medewerking van de Amersfoortse Muziekver- niging H. J. Hegeraath. 15.15 Begroeting van alle officiële genodigden en oud-bestuurders. 16.00 Openstelling der speeltuin door hijsen der vlaggen, tevens aanvang der Kermisattractie. Maandag 20 Juni: 16.00 Kermis tot sluiting. Dinsdag 21 Juni: 16.00 Kermis tot sluiting. Woensdag 22 Juni: 19.30 Optreden der onderafdelin gen „De Nachtegaaltjes" en „Animato" o.l.v. mej. Kolfscho ten. „Het Rivièra Ensemble" o.l.v. J. Wakelkamp. 21.30 Dansjes door een aantal meisjes van de „Rivierenwijk" o.l.v. A. Becker. Donderdag 23 Juni: 20.00 Muziekuitvoering door de „Politie-muziekvereniging" o.l.v de heer Hulleman. Zaterdag 25 Juni: 20.00 precies in Amicitia: Toneel uitvoering door de „Eemspelers" o.l.v Ger. Dimmendaal, met het blijspel „Het vijfde wiel aan de wagen" van Jac. Ballings. Na af loop gezellig bal. T ennisprogramma Voor Zondag staan er voor vier Amersfoortse tennisteams promo tiewedstrijden op het programma. De belangrijkste hiervan is wel 't Stort 1Bastion Bazelaar 2, waar bij de winnaar kans heeft op een plaats in de overgangsklasse. De gasten hebben een slecht seizoen achter de rug, zij eindigden als laatste in de Overgangsklasse Oost, afd. 1 zodat wij de Amersfoor- ters een goede kans geven, maar dan moeten zij beter op dreef zijn dan Zondag j.l. Leusderpark 1 ontvangt Dropshot 3 uit Utrecht. Dit is een promotie wedstrijd naar de tweede klasse. Over de sterkte der gasten Is wei nig bekend, doch die van de Amers- foorters is dusdanig, dat wij deson danks zeer goede hoop hebben op een Amersfoortse overwinning. TEVO 1 krijgt de Meent 2 op be zoek. Bij een overwinning zijn de Amersfoorters derde-klassers. De gasten zullen hun derde-klasser- schap echter niet cadeau geven en hun huid zo duur mogelijk verko pen. Ook ALTA 3 speelt een pro motiewedstrijd naar de derde klasse en wel thuis tegen Dropshot 4; dit zal o.i. een spannende wedstrijd worden. Leusderpark 2 Is door de nederlaag van vorige week uitge schakeld voor promotie. Predikbeurten Ned. Herv. Gemeente H. Catech. Zondag 22. St. Joriskerk (Hof 1) vm 10 uur ds. Herfkens; nm. 5 uur ds. Kool haas. Nieuwe kerk (Leusderweg 110) vm. 10 uur de heer H. van Amstel candidaat te Huizen; nm. 7 uur ds. Mackaay. Emma-kerk (O. Soesterwcg 131) vm. 9 uur ds Smits, vm. 10.30 uur ds. Smits, nm. 5 uur ds. N O Steen beek. Bergkerk (voorlopig Gymna sium) (Groen van Prinstererl. 33), vm. 10.30 uur ds. J. Matzer van Bloois. Kapel Zon en Schild (Ulrecht- scheweg 266) vm. 10 uur ds. A. Steenbeek. Rusthuis „De Lichtenberg" (Utrechtseweg 299) vm. 10.30 uur de heer J. F. Grimm. Geref. Kerk, Artikel 31. Zuidsin gel 10 uur ds E. T. van den Born; 17.30 uur ds J. A. Vink. Westerkerk 10 uur ds J. A. Vink, 17.30 uur ds Born. Christian Science Society. R. H. B S Thorbeckeplein vm. 10 uur Ned. dienst. 11.15 uur Eng. dienst. Geref. Kerk L. Vrouwestraat 10 uur Ds v d Brink, 5.30 uur ds. Zijlstra. L. Costerplein 9 uur ds. Ridderbos. 5.30 uur ds. W C v d Brink. Tulpstraat 9 uur ds Zijlstra. 5.30 uur dr. Ridderbos. Geref. Gem. Stoovestraat 10 en 5 uur cand. J W Kersten van Rot terdam. Woensdag 7 uur ds. L Rijksen van Leiden. Rem. Gem. 10.30 uur prof. Sirks van Amsterdam. Evang. Luth. Gem. ds. Lindyer van Doetinchem. Ver. van Vrijz. Herv. 10.30 uur Gasthuiskerk prof dr. Bleeker uit A'dam. Gebouw Speeltuin Soester kwartier Dr. C J v Royen. Oud Geref Gem. Muurhuizen 9.30 en 5 uur Godsdienstoefening. Donderdag 7 uur Ds. Mieras van Krimpen, a. d. IJssel. Vrye Evang. Gem. 10 uur Ge bouw Den Doelen Havik de heer Wedecher van Bilthoven. 8 uur Kerk Appelweg ds. v. Bruggen van Utrecht. Chr. Geref. Kerk 10 en 17 uur ds. J. Drenth. Doopsgez. Gem. ds. Gosses. Verg. van Gelovigen. 10 uur Eredienst. 5 uur pred. des Woords. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste dagen 10.30 uur en 17 uur dienst. Oud Kath. Kerk 10 uur H Dienst 6.30 uur Vespers. Vrije Kath. Kerk 10.30 uur H. Mis. Herst. Apost. Zend. Kerk Gast huiskerk 4.30 uur Eredienst. Vrijz. Chr. Jeugdkerk. Heren straat 19 uur Mej. K. Jonker. „Comité Levensvragen." Regen- tesselaan 21 10.30 uur wijdings- dienst Ds. D A Zijlstra. Leger des Heils 10 uur Opdracht- dienst. Leidster maj. Brienne. 19 uur openluchtsamenkomst Korte Giacht. 20 uur Verlossingssamen komst. Leider majoor Barteling. Jongerendiensten Kerk (Appelweg) vm. 10.30 uur Mej. I. F. Sierhuis. Wijkgebouw (L. Costerplein 14) vm. 10.30 uur de heer K. Kielder. Gebouw Immanuel (Tulpstr.) vm. 10.30 uur de Heer W. de Gans Jeugdhuis (Z. Singel) vm. 10 uur de heer A. van Woudenberg. Huwelijksinzegening St. Joriskerk. Dinsdag 21 Juni nm. 2.30 uur door ds. Blok. Zondagsscholen Bethel (Eemstraat 99) 10.30 11.30 uur; Chr. School Kruiskamp 1011.15 uur; Gabrie Mehenschool Plantsoen Z., 1011.15 uur; Wijk gebouw (L. Costerplein 14) 121 er 23 uur; Openluchtschool (Hobbemastr.) 10.3011.30 en 121 uur; Chr. School (Rozenstr.) 10.3011.30 uur; Filalethes (Ha vik) 23 uur; Kapel Zon cn Schild 11.4512.45 uur; Chr. School (v. Effenlaan) 1011.15 uur; Zonne bloemstraat (O.L. School) 10.30 11.30 uur; Joan v. Dieststraat (Chr. School) 10.15—11.15 uur; Westhill- kinderdiensten (Bergkwartier) 68 jaar 10.30. Heinsiuslaan 1. 911 jaar 10.30—11.30 uur Utr.- weg 106. HOOGLAND vm. 10 uur ds. Jellema. LEUSDEN vm. 10 uur ds. Hof stede. Simultaan-seance van Wichard Gisteravond werd in Soesterberg on der grote belangstelling een simultaan seance gegeven door cfe Amersfoortse schaker A. J Wichard voor de schaak vereniging aldaar Er werd zeer goed gepeeld en er heerste een gezellige sfeer. De einduitslag was 9 gewonnen. 1 remise en 4 \erloren. (lng. Med.) Nu kunt U ze missen Wij vernieuwen ze weer warm en schoon per stuk Afgehaald - thuisbezorgd Utrechtsestraat 47 Tel. 5E« Medische diensten Doktoren voor dringende gevaller dr. J. Plomp, Regentesselaan 15, Tel. 5591; dr. J. A. Stokvis, Leus- derweg 272, Tel. 5183. Apotheken: Cramer, Utr weg 93, Tel. 3498, Vlezenbeek. Varkens- markt 19a, Tel. 3767. Verloskundigen: A. G. F. Perk, H. van Viandenstraat 2. Tel. 5086, N. Vernhout, Soesterweg 232, Tel. 3374. S oest MARKT AMERSFOORT Amersfoort. 17 Juni 1949 Hoen dereieren 14.5014.80 per 100 st.: kippen 3.505.50, hennen 4.50 6.50, jonge hanen 0.601.50, jonge konijnen 1.25—2.50, alles per stuk. Aanvoer: 50.000 st. hoenderele ren, 25 kippen, 120 jonge hanen, 40 jónge hennen, 50 jonge konijnen, 20 duiven. Jaarvergadering district „Eemland" Onder leiding van de heer A Spij ker werd gisteravond in de zaal van Café Butselaar de jaarvergadering van de Ned. Biljart Bond. district Eemland gehouden. In zijn openingswoord heette de voor zitter in het bijzonder de nieuw toege treden vereniging „Soesterkwartier" uit Amersfoort welkom. Het overzicht van de wedstrijdlei der, de heer A. J. Verkerk, gaf een uitvoerig beeld van alles wat op bil- jartgebied in het afgelopen jaar is ge presteerd. 53 teams namen aan de dis trictscompetitie deel. 150 spelers be twistten elkaar in de persoonlijke kam. pioenschappen de zegepalm. Het finan ciële verslag van de penningmeester, de heer G. Stel, gaf een batig saldo te zien. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende leden herkozen. De knscommlsste zal bestaan uit de he ren J. M. Bey cn J. H. Slootmaker. De jaarcontribuUe werd vastgesteld op 0.50 per lid. Predikbeurten SOEST. Ned. Herv. Kerken Oudekerk 10 uur ds. M. Verkerk, 17 uur ds. E. Groeneveld; Emmakerk, 10 uur Jeugddienst. Ds. W. A. Hoek van Amsterdam: 17 uur Ds. M Verkerk. Heeskapel, 10 uur Ds. D. van Krugten. Zonnegloren, 10 uur Ds. Visbeek. Evangehsatiesamenkomsten. Dins dag 21 Juni 20 uur. zaal v. d. Broek Donderdag 23 Juni. 20 uur Hees kapel. In beide diensten spreekt de heer S. van Gerkum. Geref. Kerken. Julianakerk 8.30, 10..15 en 5 uur, Ds. A. Brouwer. Wilhelminakerk, 10 en 5 uur Ds. H. v. d. Berg. Gerf. Kerk. Gebouw „Rehoboth", Buntweg. 8.30 uur, ds. J. A. Vink van Amersfoort; 3.30 uur ds. E. T. v. d. Born van Amersfoort. Chr. Geref. Kerk. 10 uur Ds. L. de Brujjne. 3.30 uur dS. B. Nederlof van Dokkum. Geref. Gemeente. Kleine Rem- brandtzaal. 10 en 5 uur leesdienst. Dinsdag 21 Juni 7.30 uur dc heer Wijting van Amersfoort. Ver. Vrijz. Godsd. (N.P.B.) 10.30 uur Mej. C. E. Jolles. Medische dienst SOEST. Zondag is geopend apotheek „Soest" Soesterbergsestr. 8. SOESTERBERG Dr. Splinter, Amersfoortsestraat 3 te Soester berg, zal de artsendienst waarne men. •mie n lie rg Prettig uitstapje Voor de leerlingen van de hoog ste klassen van de Openbare La gere school nr. I was het Woensdag een bijzonder prettige dag. Onder leiding van het personeel werd het jaarlijks uitstapje gemaakt. Deze reis, waaraan ongeveer 500 leerlin gen deelnamen was georganiseerd door de Spoorwegen. Van Wouden berg vertrokken de leerlingen per bus naar Utrecht en vandaar per speciale trein via Amsterdam naar Alkmaar. Met een extra tram ver trok het gezelschap naar Oostdorp, waar de kinderen zich in de speel tuin „De Bedriegertjes" vermaak ten. Vervolgens bracht de tram hen naar Bergen aan Zee. Ongeveer halt tien arriveerde men weer in Wou denberg. Hoogland SERIE-WEDSTRIJDEN Hoogland gaat aanstaande Zon dag naar Hamersveld, alwaar zij deelneemt aan serie-wedstrijden welke door de voetbalvereniging „Hamersveld" worden georgani seerd. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk Den Ham 19 Juni 10 uur: ds. D. S. Jellema. MEDISCHE DIENST De medische dienst wordt Zondag 19 Juni waargenomen door dr. W. Verbeek te Hoogland (Tel. K3493- 260). Deze waarneming geldt voor Hoogland, Hooglanderveen en Hoe velaken.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2