DAGBLAD VOOR AMERSFOORT 1 Het wrak van de „Roermond'' was Vrijdag onvindbaar In Rhoon steekt een landbouwer de handen uit de mouwen Duikers gingen twintigmaal vergeefs omlaag Tony van Gogh weer gegrepen nu te Scheveningen Weer groenten naar Duitsland Geen consumptie-verlaging door prijsverhoging Hij bouwde zich 'n huis en dat komt hem te staan op 30 dagen voorwaardelijk D jok ja wordt ontruimd (Jnze verliezen in Indonesië 9e Jaargang no. 145 Zaterdasi 25 Juni 1949 .üpgerlcht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330. Bank: Rotterdamsche Bank - Postbus 9 - Abonnements prijs 32 cent O. w ol t 4.15 p. kw. Losse nummers 10 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7, Amersfoort Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Hoofdredacteur: T J. DE BOORDE R. Vermoedelijke moordenaar van A. M. de Jong werkte als horlogemaker Do Opsporingsdienst Politieke Delinquenten van de Rijkspolitie te Amsterdam heeft Vrijdag wederom een goede slag geslagen. In Scheveningen heeft deze dienst Tony van Gogh gearresteerd, die verdacht wordt tezamen met een zekere Bernard in October 1944 do schrijver A ,M. de Jong te hebben vermoord. Rijkspolitie spoorde onderduikadres op Van Gogh had kans gezien in 1916 uit het interneringskamp te Den Helder, waar hij was opgeslo ten, te ontsnappen. Sindsdien was hij ondergedoken. Hij verbleef het laatst in Scheveningen, waar h\j het ambt van een z.g. thuiswerkende horlogemaker uitoefende. Uitgebreide nasporingen van de Praag contra Slowakije „Ik heb de indruk, dat elke stok goed genoeg is, om de lijdende Oost-Europese christenen te slaan", aldus ds. Duncan op een vergade ring van de Britse kerken, die gis teren in Londen werd gehouden Hij heeft gelijk, als hij hiermede bedoelt, dat de huidige Tsjechoslo- waakse regering voor haar actie tegen 0e katholieke kerk uit de stoffige archieven van de Habs- burgse monarchie een wet van 1874 heeft opgediept om deze cam pagne te rechtvaardigen. Niemand zal echter willen ontkennen, dal Gottwald erin is geslaagd een heel dikke stok te vinden. Na de opzienbarende gebeurte nissen van Zondag, waarbij mon seigneur Beran het spreken onmo gelijk werd gemaakt, is nu de beurt aan de tweede aartsbisschop van Tsjechoslowakije, Josef Ma- tocha, het hoofd van de Slowaakse katholieken met zijn zetel in Olo- mouc. De' procedure, die tot dus verre tegen hem is gevolgd, is tot in details gelijk n. aan die tegen In het J J°se* Beran. Het begon ermee, zoeklicht I dat politie het -S paleis van de aartsbisschop aan een huiszoeking onderwierp en dit sedertdien bezet houdt. For meel is de kerkelijke hoogwaardig heidsbekleder niet aangetast in zijn bevoegdheden en is hij aan bewegingsvrijheid onderworpen, maar juist zoals het geval was bij Beran zijn die leden van zijn staf, die aan het hoofd staan van de door de kerk gesteunde katholieke actie, gevankelijk weg gevoerd en vervangen door functionarissen, die de politiek van de regering in kerkelijke aangelegenheden steu nen. Zou de Tsjechoslowaakse rege ring met haar maatregelen tegen de rooms-katholieke regering in het overwegend protestantse Bo- hemen en Moravië misschien nog op enige sympathie hebben kun nen rekenen bij de bevolking, zij zal deze bijval stellig moeten ont beren in het bijna zonder uitzon dering katholieke Slowaakse ge deelte van de Tsjechoslowaakse „dubbel"-staat. Nimmer in 't ver leden kon men daar warm lopen voor wat aan decreten uit Praag kwam, maar stellig is dit het ge val, nu het gaat om dingen die er op wjjzen, dat het Slowaakse gees telijke leven zal worden aangetast. Hiermede wordt slechts aan oude tegenstellingen, die nimmer zijn overwonnen, nieuw leven in geblazen en dan is het nog een open vraag of zelfs de dikste stok dik genoeg is om onrust te vermij den in dit eigenzinnige land achter het IJzeren Gordijn. Morgen brekende bewolking Weersverwachting geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond (opgemaakt te 10 uur). Vanavond .en vannacht meest zwaar bewolkt met op enkele plaatsen enige motregen. Zwak ke tot matige wind tussen West en Noord Voornamelijk in het Zuiden van het land minder koud. Morgen overdag: breken de bewolking met hier en daar perioden van zonneschijn. Zwak ke tot matige Noordelijke wind. Ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. 26 JuniZon op 4.21. onder 2104. Maan op 3 36 onder 22 00. 27 Juni: Zon op 4 21 onder 21.04. Maan op 4.39, onder 22.42. Amsterdamse rijkspolitie maakten het ten slotte mogelijk zijn onder duikadres zeer nauwkeurig te bepa len. Vrijdagmiddag werd daar een inval gedaan en men slaagde er in Van Gogh zonder veel moeite te overmeesteren. Aanvankelijk bleef hij ontkennen Tony van Gogh te zijn, doch eenmaal in Amsterdam aan een streng verhoor onderwor pen. gaf hg toe. Zyn activiteit in de bezettingstijd is verschrikkelijk geweest. Van Gogh maakte deel uit van het Son- derkommando Feldmeyer en heeft als zodanig zeer waarschijnlijk aan diverse Silbertannemoorden mee^- daan. Hij heeft een broer, die sterk op hem gelijkt en na de oorlog naar Spanje was uitgeweken Circa 1 jaar geleden is deze broer door Spanje aan Nederland uitgeleverd en deze bevindt zich thans in het Huis van Bewaring te Amsterdam. De vermoedelijke medeplichtige van Van Gogh bij de moord op A. M. de Jong, Bernard, is eveneens geruime tijd geleden reeds gearresteerd en te Amsterdam opgesloten. Een van de punten van beschuldiging tegen Tony van Gogh is. dat hij bij een poging tot vordering van een auto, de eigenaar, die zich tegen deze vor dering verzette, neerschoot, voor de auto legde, hem overreed en daarna verklaarde, dat de man was veron gelukt Met zijn arrestatie is een der bruutste figuren uit de bezettings tijd achter slot en grendel gezet. FRANKFORT De adviescom missie voor de import, een instantie, waarin geallieerde en Duitse han dels- en bankdeskundigen zijn ver tegenwoordigd, heeft haar goed keuring gehecht aan de toewijzing van 250.000 dollar voor de aankoop van groenten uit Nederland in de week van 25 Juni tot 2 Juli. Ver wacht wordt, dat eind volgende week overeenkomsten zullen wor den gesloten tussen West-Duits la nd en Nederland over andere importen. De eerste foto, die ons bereikte, met betrekking tot het veronge lukken van het KLM-vliegtuig „Roermond" brengt twee leden van de Italiaanse luchtmacht in beeld, die het lichaam van een der slachtoffers aan wal dragen. Deze foto is gistermorgen per vliegtuig op Schiphol gearri veerd. Griekse premier Sofoelis 90 jaar oud overleden ATHENE: Themistocles Sofoelis, de 90 jaar oude premier van Grie kenland, is Vrjjdag aan een hart aanval overleden. Sofoelis werd door een hartaan val getroffen, toen hij bezig was zich te kleden: hij wilde zich naar het Atheense vliegveld begeven, ten einde koningin Frederlka van Grie kenland te begroeten, die van een bezoek aan Lausanne te Athene zou terugkeren. Het overlijden van de minister president werd door vice-premier Diomedes aan de overige leden der regering en aan het parlement mee gedeeld. De zitting van het parle ment werd verdaagd, nadat ver schillende sprekers hulde hadden betuigd aan de nagedachtenis van Sofoelis. Constantin Tsaldaris, die onder Sofoelis minister van buitenlandse zaken was, is door koning Paul ver zocht een nieuwe regering te vor men. Hij begon onmiddellijk met be sprekingen met de dissident-liberale leider Sophocles Venizelos over de vorming van een coalitieregering. Benelux-reclamecongres In de middagzitting van het Benelux-reclamecongres, dat in Den Haag gehouden wordt, behan delde de heer L. Meertens, het zelfde onderwerp als de Belgische inleider van gistermorgen. Spreker kwam tot de conclusie, dat de ver wezenlijking van de economische unie in principe voor alle onderne mingen in de drie landen de moge lijkheid opent zich op een breder werkterrein te doen gelden. De nieuwe, door de unie gescha pen situatie, zal, door alle onder nemingen grondig bestudeerd die nen te worden. Marktanalyse als grondslag voor het ondernemings beleid kan er toe bijdragen, dat de moeilijkheden, die ongetwijfeld naast de voordelen zullen rijzen, zoveel mogelijk worden opgelost. De uiteenzetting werd gevolgd door gedachtewisseling, waarna de congressisten zich naar het stede lijk museum aan de Stadhouders laan begaven, om officieel door het gemeentebestuur te worden ont vangen. Bevolking van Bari leeft vol deelneming mee BARI. Aldoor worden no? bezoeken van deelneming gebracht aan het kleine, uit grijze steen op getrokken dodenhuisje dat in een hock van het kerkhof te Bari staat. Alle overige belangstellenden wer den door de Italiaanse politie op een afstand gehouden, met uitzon dering van een aantal kleine meis jes, die rozen en anjelieren bg de zinken kisten met de stoffelijke overschotten van de slachtoffers van het vliegongeluk kwamen leg gen. Italiaanse vissers, die met hun vaartuigen de haven van Bari uit voeren. wierpen kransen uit in de omgeving van de witte boei. die zacht heen en weer schommelt bo ven de plaats, waar het vliegtuig Donderdagochtend in zee stortte. Zij werden hierbij gadegeslagen door een groep personen, die zich op een terras bevonden waarboven de Ne derlandse vlag halfstok woei. Beschrijvingen van sieraden, lit tekens en gebitten van 11 der doden die men in de ..Roermond" aantrof, zijn telegrafisch naar het hoofdkan toor van de K.L.M. overgeseind, opdat verwanten aan de hand hier van mogelijk het stoffelijk over schot kunnen identificeren De commissie van onderzoek ont houdt zich ieder definitief oordeel over de mogelijke oorzaak van het ongeval, voordat het wrak gelicht is. Zij vermoedt, dat haar conclu sie niet zal overeen komen met het bericht, dat ontplofbare stoffen in de bagage van een passagier de oorzaak zouden zgn geweest. KLM-vliegtuig door de bliksem getroffen AMSTERDAM. Donderdagavond op dezelfde dag dat het verschrik kelijke ongeluk met het K.L.M.- toestcl „Roermond" nabij Bari ge beurde, is de bliksem ingeslagen in het KX.M.-lgntoestel Ph-T.P.T. „Prinses Beatrix" van Amsterdam naar Zuid-Amerlka. Dit toestel, een DC 6, die om 12 uur des middags van Schiphol was vertrokken, be vond zich In de nabijheid van Lissa bon in een onweersbui. Plotseling sloeg de bliksem in de radioinstal latie, die onklaar geraakte. Gezag voerder Abspoel zette het toestel op het vliegveld Lissabon aan de grond en met 45 minuten vertra ging kon de reis. nadat de radio installatie hersteld was, worden voortgezet. De duikers hebben Vrijdag het onderzoek moeten staken, daar zij het wrak niet konden terug vinden, dat in de afgelopen nacht door de sterke stroming van plaats is ver anderd. Wind en stroom bemoeilij ken het werk. Twintig maal waren de duikers gedaald, want er moeten zich nog 10 slachtoffers aan boord bevinden De wereld leeft mede Be wjjzen van deelneming bljjven uit alle delen van de wereld binnen stromen. Zowel de K.L M. als de heer en mevrouw Plesman ontvan gen er voortdurend. Behalve de reeds gemelde telegrammen en brieven zijn voorts nog ontvangen: telegrammen van generaal Kruis, van de Amerikaanse ambassadeur te 's Gravenhage, de heer Herman B. Baruch, van de Canadese ambassa deur te 's Gravenhage de heer P. Dupuy, van de gouverneur van Su riname, de heer dr. W. H Huender, van vice-admiraal Quant en van de Nederlandse gezant in Italië, mr. W. F. L Graaf van Bylandt. De minister van verkeer en wa terstaat, mr. D. G. W. Spitzen be tuigde in een persoonlijke brief aan de heer en mevrouw Plesman zijn deelneming. Ook de Nederlandse Luchtmacht, de Marine Luchtvaart dienst, Vliegtuigfabrieken, Lucht vaartmaatschappijen en K L.M.-ver tegenwoordigers in het buitenland hebben van hun gevoelens doen bljjken, evenals mr. Lovink de HVK in Indonesië. Toen graaf Van Bylandt te Bari kwam was de Italiaanse commissie van onderzoek onder leiding van generaal Silvestri reeds begonnen Slachtoffer van Blitar begraven SURABAJA. Vrijdag is de assis tent-resident en gedelegeerde van de territoriale bestuursambtenaar te Kediri, de heer P. Th. Feldbrugge. die nabij Blitar door 'n vuuroverval gedood werd onder grote belangstel ling begraven. Hierbij waren o.m aanwezig de wali negara van Oost- Java. Kusumonegoro, regeringscom missaris Ch. O. van der Plas en ge- neraal-majoor Baay. die de overval heeft meegemaakt: deze laatste zei- de: „een seconde later, een meter verder en de rollen waren omge keerd geweest en u had aan mijn graf gestaan!" De weduwe van de overledene dankte de aanwezigen voor hun aan wezigheid en hun medeleven. Meer kaas. minder boter (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. - Minister Mans- holt is, blijkens Ie memorie van antwoord inzake Je begroting 1949 van het landbouw-egalisatiefonds, van mening, dat de prijsverhogin gen in het vorige jaar geen ongun stige invloed hebben gehad op de samenstelling van het dagelijks menu. Het broodgraanverbruik Is na de verhoging van de broodprijs opgelopen tot pïm. 105 pet. van het gemiddelde verbruik gedurende de laatste distributieperioden. De broodconsumptie bleef ongeveer constant, doch het verbruik van koekjes, biscuits, enz. is gestegen tot plm. 153 pet. na de opheffing van de suikerdistributie en de prijs verhoging bedraagt de suikercon sumptie 32,2 kg. per hoofd per jaar. tegen 28,2 kg. tjjdens de distributie en 29.4 kg. voor de oorlog (1036 1938) De consumptie van groenten steeg in vergelijking met die voor de oorlog van 67 tot 73,8 kg. per hoofd per jaar, terwijl die voor vers fruit steeg van 27,2 tot 38,8 kg. per jaar. Het verbruik van melk liep sedert 1937 op van 165,3 tot 216,5 kg. per hoofd per jaar. Ook het gemiddelde jaarverbruik van vis is belangrijk gestegen. De minister ontkent ten stellig ste. dat na <Je oorlog de prijzen voor de agrarische producten on voldoende zjjn geweest. Dat een be langrijk onderdeel van het rege ringsbeleid bestond in het bescher men van de belangen van de con sument. is juist, maar niet. dat dit zou zijn geschied ten koste van de landbouw. Deze is juist door de loon- en prijspolitiek der regering ten zeerste gebaat geweest Het loslaten van lonen en prijzen zou ongetwijfeld tot inflatie hebben ge leid. waardoor de positie van de landbouw ernstig zou zijn verzwakt Hoewel de regering een grote land bouwproductie noodzakelijk acht. 13 zulks niet gewenst voor de produc ten, waardoor onvoldoende afzet mogelijkheid aanwezig is. De pro ductie daarvan zal moeten worden ingekrompen ten bate van produc ten, waarvoor wel afzetmogelijkhe den bestaam. In dit verband wijst de minister op de wenselijkheid om de boterproductie te beperken ten gunste van de kaasprqductie. Naar eenheid van sociale wetgeving in Nederland en België DEN HAAG. Mr. A. M. Joekes. de Nederlandse minister van Sociale Zaken en de heer L. E. Troclet, de Belgische minister van Arbeid en Sociale Voorzorg, hebben Vrijdag op het departement van Sociale Zaken twee accoorden ondertekend, die uitvoering geven aan de wederzijd se regeling voor de kinderbijslag en de ziekengeld- en ziekenfondsverze kering. Deze accoorden passen in het kader van het op 29 Augustus 1947 gesloten verdrag tussen Nederland en België, dat de wederzijdse wet geving van de sociale verzekering beoogt. (Van een onzer redacteuren) DE Rotterdamse Kantonrechter heeft dezer dagen de landbouwer A. Barendrecht uit Rhoon veroordeeld tot een voorwaardelijke heehtenis- straf van dertig dagen met ccn proeftijd van drie maanden, omdat hij zonder toestemming van B. en W. van Rhoon een loods als woning had ingericht en gebruikt. Als bijzondere voorwaarde werd gesteld, dat de veroordeelde de loods binnen dc proeftijd zal ontruimen. Dit is dan voorlopig het einde van een lange tragedie, die zich gedurende meer dan twee jaar aan de stille Achterdijk te Rhoon heeft afgespeeld en waarvan de familie Barendrecht bestaande uit man, vrouw en twee kleine kinderen het middelpunt vormt. en wethouders. En daarmee be gonnen de narigheden. Er uit!.cr In. Zou een beetje soepelheid niet op zijn plaats zijn? Zoals overal elders in Nederland is er ook in het stille landelijke Rhoon gebrek aan woningen en in de zomer en herfst van 1946, toen de landbouwerszoon A. Ba rendrecht wilde gaan trouwen, woog dit tekort nog zwaarder dan thans. Er werd lang gewikt en ge wogen en tenslotte kocht hij van zijn spaarduitjes een houten loods. Die loods ging hij weer optrekken op een stukje grond achter de boerderij van zijn schoonvader. Er werd geen fundering gelegd, de loods kwam op biels te staan, en omdat hij zodoende op losse grond bouwde meende de heer Baren drecht, dat hij geen bouwvergun ning nodig had van burgemeester Nauwelijks had het jonge echt paar zijn intrek genomen in de nieuwe woning of er kwam be richt, dat het er weer uit moest. Dat was in December 1946. Een inmenging van de inspecteur van de Volkshuisvesting in Den Haag had daarop als resultaat, dat er een veldwachter verscheen op het boe renerf aan de Achterdijk, die ver telde, dat de familie mocht blijven wonen. Terzelfdertijd werden de nodige opmetingen verricht om te zien of de loods voldeed aan de verordeningen van de bouwpolitie. Men kan zich voorstellen hoe groot de vreugde was van de familie Barendrecht. Direct daarop kwam echter weer het bericht, dat de loods toch ontruimd moest wor den. Men had zich in Den Haag vergist, de regeling, waarop men daar zijn beslissing gefundeerd had gold niet voor Zuid-Holland, maar voor Noord-Brabant, dus: ont ruimen! Toch probeerde Barendrecht weer toestemming te krijgen om in zijn loods, die inmiddels aardig in het j°nge groen kwam te staan, te blijven wonen. De zaak begon te slepen en in Rhoon zelf, waar men eerst druk gepraat had over deze zaak, begon de publieke aandacht te verslappen. Barendrecht had vergunning gekregen om in een andere woning te trekken, maar hij had daar bezwaren tegen, die bij elke boer direct instemming zullen vinden. In de boerderij van zijn schoonvader, op wiens grond de loods gebouwd is, staat ook het melkvee van Barendrechts vader. Hij moet dit vee verzorgen, omdat zijn vader daartoe niet meer in staat is. Barendrecht voerde nu aan, dat hij bij zijn vee moet wo nen, omdat hij 's winters steeds in de stal moet zijn. (Voor zijn hu welijk sliep hij trouwens in de stal, omdat men eigenlijk steeds toezicht moet hebben op koeien die moeten kalveren). Zijn schoonvader kon deze taak niet van hem overnemen, omdat hij het zelf te druk heeft en bo vendien kent iedere boer zijn eigen vee het best. Geen enkele veehou der zal het toezicht op zijn melk vee aan een ander overlaten of het moeten eigen zoons zijn, die hem mettertijd zullen opvolgen. Natuurlijk ziet Barendrecht in, dat hij door het niet aanvragen van een bouwvergunning, verkeerd gehandeld heeft. Maar het is niet met opzet gebeurd en daarom is het voor hem des te zwaarder om nu zijn loods, waarin de familie zich goed geïnstalleerd heeft, te ontruimen. Drie maanden heeft de kan tonrechter hem gegeven om dat te doen, drie maanden, waarin hij op wettige wüze zal trachten de gevolgen van zijn noodlottige vergissing on gedaan te maken cn zijn huis je te redden. Wij hopen, dat hij hierin zal slagen, want in deze tijd, waarin iedereen en jonge mensen in het bijzonder alles zou willen geven voor een woning, kunnen wij het waarderen, dat iemand zelf de handen uit de mouwen steekt. Dat hij zich daarbij onwetens niet houdt aan wettelijke bepalingen valt te betreuren, maar wij vra gen ons af of er niet een soepeler toepassing van de wettelijke be palingen mogelijk zou zijn. Ten slotte wordt ook weer door dit in grijpen te Rhoon het aantal wo ningen in Nederland bewust en onnodig met één verminderd, ter wijl we juist met alle kracht stre ven naar vermeerdering. Dat was toch een oplossing, die loods op een stukje grond, bij Barendrechts schoonvader, maar de Wetja, de wet moet wor den nageleefd. Gewonde vuurwerkmaker is overleden LEIDEN. De 25-jarige vuur werkmaker A. Meerbeek, die Don derdagmiddag bij de explosie in Kat's vuurwerkfabriek te Leiden ernstig werd gewond, is in het Aca- j demisch Ziekenhuis aan zijn ver wondingen overleden. De overige drie slachtoffers ma ken het naar omstandigheden rede lijk wel. Wederom obstructie te Berlijn BERLIJN. De directie der spoorwegen in de Sowjet-Russische zone van Duitsland heeft geweigerd een lege Amerikaanse militaire trein, die van Berlijn naar Bremerhaven moest vertrekken, door de Sowjet- Russische zone van Duitsland te la ten passeren. Aan de weigering gingen vier uur vruchteloos onderhandelen „op hoog I niveau" vooraf. 1 Laatste Nederlanders op 30 Juni uit de stad BATAVIA. De laatste Neder landse troepen zullen op 30 Juni 's middags tussen vier en vtff uur, Djokja verlaten. Vrijdagmorgen is het begin gemaakt met dc ontrui ming van de Republikeinse hoofd stad. De Nederlandse soldaten trok ken zich het eerst terug uit de bui tenwijken. ZU begeven zich mot vliegtuigen en via de open weg naar Magelang, dat 45 kilometer ten Noorden van Djokja ligt. Het be langrijke vliegveld Maguwo. waar Nederlandse parachutisten b(j het b^gin van de tweede politionele ac tie op 18 December landden, wordt op 28 Juni aan de Republikeinen overgedragen. De Nederlanders hebben de sul tan van Djokjakarta beloofd hem wapens te verstrekken voor 600 po- litie-agenten. deelde Abdul Gam, secretaris-géneraal van het Repu blikeinse ministerie van Voorlich ting mee. Ook auto's, motoren, vrachtwagens en uniformen zouden de Nederlanders voor de Republi keins^ politie achter laten. „Het Re publikeinse leger hoeft de hoofd stad nu niet binnen te komen, want de mogelijkheid is geschapen dat de politie daar de orde handhaaft", zei Gani nog. De militaire waarnemers van de UNCI zouden, gelijk een betrouw bare Nederlandse zegsman aan Ass. Press meedeelde, de Nederlanders hebben gevraagd hen van wapens te voorzien in geval van ongeregeld heden in Djokja na het vertrek der Nëderlanders. Dezen zouden daartoe bereid zijn. De militaire waarne mers zijn tot nu toe nooit bewapend geweest. DEN HAAG De regering maakt bekend, dat tot haar leedwe zen de volgende verliezen in Indo nesië zijn gerappprteerd (24 doden): Kon. Landmacht: 12 Mei: sold. S. Elzinga, nr. 251004112, Smallingerland; 15 Mei: sold. H. Tak. nr. 270711106, 's-Gravcndeel: 18 Mei: sold Mv Teunissen van Manen. nr. 260815218, Heteren; 19 Mei: sold. H Verstegen, nr. 251112072. Hcesch (N.-B.); 22 Mel: sold. W. Huisman, nr. 270908181, Oldemarkt; serg. F. A. S. Timmerman, nr. 261115044, Borne (O): 24 Mei; serg. M. van Boven. nr. 261107205. Oldebroek: 28 Mei: korp. D. J. Aalderink, nr. 270304070. Laren (Gld.); 2 Juni: kapt A. van El. nr. 191207000 Haarlem: sold. H. H. Kijlstra. nr. 260917075 Drachten; 5 Juni: opperwachtm. A. J. van Noort, nr. 250916107, Rijswijk (Z-H): 6 Juni: korp. J. Niemeijer, nr. 281009221, Nijmegen: 8 Juni: sold. C P. J. Hooyen, nr. 260119041. Tilburg: 10 Juni: C. de Bruin. nr. 240324006 Nieuwerbrug a. d. Rijn (gem. Bo degraven): 12 Juni: sold. J Hilverda, nr. 250616026. Arum (gem. Wonsera - deel); marechaussee P G. C. van Rijn. -nr. 260930167. Delft; sold. D. van Schenkhof, nr. 251205104, Ren- kum; 13 Juni: sold. H. Geurtsen, nr. 270206061 Lur.teren; huzaar P A. G. van der Linden, nr. 270423224, Veld hoven (N.-Br.). Kon Ned -Ind. Leger: 30 Mei: mal. sold. Asmat; 1 Juni: jav. sold. Soeprapadmo: jav, sold. Soetrisno; 2 Juni: men. soldaat J. Saisab, men. sold. ph. Tawaang. Pensioen voor reserve officieren (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Door de bijzon dere omstandigheden is voor de officiers-encadrering van ons le ger in zeer ruime mate gebruik gemaakt moeten worden van reser ve-officieren. van wie een aantal bereid is om langer dan normaal in dienst te blijven. De regering acht het van groot belang, dat reserve officieren bereid zijn voor onbe paalde tijc in dienst te komen en meent, dat deze bereidheid ver groot zal worden indien zij even als de beroepsofficieren pensioen rechten kunnen verkrijgen. Met de bedoeling om dit mogelijk te ma ken is thans een pensioenwet voor reserve-officieren bij de Tweede Kamer ingediend. Koningin en de Prins betuigen deelneming DEN HAAG. Namens de Koningin en prins Bernhard heeft "reserve kapitein-vlieger Gerhen Sonderman, adjudant In buitengewone dienst van Hare Majesteit, Donderdagavond ten huize van de heer en mevrouw Plesman deelneming betuigd met de slag die de K.L.M. en de familio Plesman heeft getrof fen. Betaling Abonnementsgeld Abonné's, die het abonnements geld voor het 3e Kwartaal 1949 wensen te gireren, verzoeken wij reeds thans dit bedrag ad 4.15 op onze girorekening 510330 over te maken. Indien U girobetaling vóór 28 Juni as. bij ons binnen komt. kunnen wij nl. voorkomen dat U een kwitantie wordt aange- Doden Wilt U s.v.p. duidelijk het be zorgadres op het girostrookje vermelden. Bij voorbaat onze dank voor Uw medewerking. DE DIRECTIE

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 1