oiiamr LUYCX Oostvoorne a/Zee 3.50 m. lang en 2.50 m. breed STEP INS POLSHORLOGES ZWITSERS ANKERWERK 59. Effen Vistra -Linnen Hoogtijdag voor Garderegiment1 Grenadiers Hoevelaken gaat zijn wegennet verbeteren Levensvreugde Q. DONKER, ASSEN Te koop aangeboden PRIMA GEWONNEN H00! L. E. BOSCHS ZOON, Utrecht Zetters, Machinezetters Drukkers ^mspAv*< Zuid-Afrilcaanse SINAASAPPELS ZONSOPGANG i wondertuin VERF van VAN SLOOTEN Modehuis Uw advertentie WATERDICHTE WILLEM GROENHUIZEN f. 4 Zaterdag 25 Juni 1949. Beëdiging van officieren en uitreiking medailles trouwe dienst Het was Vrijdag een hoogtijdag voor het in onze stad gelegerde Gardcregiment Grenadiers. Alle manschappen van het regiment stonden Vrijdagmorgen op het voor van de Willemkazerne aan terrein van de de Leusderweg aangetreden, in keurig tenue en met het regiments- en het 9 R.I.-vaandel in het mid den. Voordat de eed van een aantal nieuw benoemde beroeps- en re serve officieren werd afgenomen, werden do troepen geïnspecteerd door de commandant van het ter- ste Infanterie Depót, de garnizoens commandant Kol. A. Tolsma; de directeur van de Infanterie, kol. E. E. T. Dulfcr; de commandant van dc Infanterie-school, kol. Van Rijn; de commandant van het 9 Regiment Infanterie, maj. Scholten; dc com mandant van het Garderegiment Jagers, overste Van Suchtelen en de commandant van het Garderegi ment Grenadier», overste Holthoon. Nadat de ban was geopend, las de dienstdoende kapiteln-adj. Hay- kes het Koninklijk Besluit voor, waarbij kapt. C. L. W. M. Baron van Voorst tot Voorst en eerste lult. P. J. Koenen tot beroepsoffi cieren van het Garderegiment Gre nadiers werden benoemd. Van het 9 R.I. waren bij KJ3. tot beroeps officieren benoemd eerste luit. H. J. Roskes; eerste luit. H. A A. Spit; eerste luit. N. van den Wilde; eerste luit. J. Verdoold. Tot reser ve-officieren bij 9 R.I. waren be noemd tweede luit. G H Groene- veld; tweede lult. H. W. G. Bolhuis en tweede luit. J. H. Wickel. Met de hand aan het vaandel legden de nieuwbenoemde officieren en reserve-officieren hierna de eed van trouw aan It.-kol, Holthoon en kol. Tolsma af. De commandant van het .eerste Infanterie Depót, kol. A. Tolsma hield vervolgens een korte toe spraak. „Het is ongetwijfeld oen heuglijke gebeurtenis voor u, omdat vandaag een hartewens in vervul ling is gegaan", zo richtte hij zich tot de beëdigde officieren. ,,De functie van beroepsofficier is geen rustige, wanneer ge bedenkt dat men steeds ziin vakkennis moet herzien om een plaats in het corps van officieren te kunnen blijven in nemen". Kol. Tolsma hoopte dat de nieuwbenoemde officieren hierin, zouden slagen en hij heette hen wel kom ln het corps van officieren van de Koninklijke Nederlandse Land macht. Nadat de ban was gesloten, las de dienstdoende kapitein adjudant Haijke» een tweede Koninklijk Be sluit voor. Het had betrekking op de adj.-onderofficier administrateur A. Weevers; Adj.-Onderofficier Inf. F. J. J. Batta; Adj.-Onderofficier Inf. C. de Ronde en serg. C. Dul, aan wie de ere-medallle verbonden aan de Orde van Oranje Nassau was toegekend. De Bronzen Medail le voor 12 jaren trouwe dienst was toegekend aan serg.-maj.-adm. K. A. H. Meuleman. Examens Eindexamen 1949 der Gemeente lijke Handelsavondschool met 3 j. c. te Amersfoort, Kantoorafdeling. Geslaagd: Antje van Bekkum, J. Ebbers, G. Golstein, Alberdine, M. Hommel, Alie Klijzing, Janke, R. v. Kolfschoten, B. J. Lammers, H. C. M. Lemaire, Gerritje Meerbeek, J. van Nus, Geeske, D. Pijl, Catha rine M. Zeijlmans, Petronella M. Bergers, Maria J. Boersma, J. H, Helms, Maria Kraan, D. v. d. Kuy, W de Vos. Afgewezen: 6 candidaten. Eindexamen 1949 der Gemeente lijke Handelsavondschool met 3 j. c. te Amersfoort, Middenstandsop- leiding. Geslaagd: Adnana P. J. van Barneveld, Jannetje van Bentum, Trijntje Bergman, C. H. Galen kamp, D. Geurtsen, A. J. Groene- stein, P. M. C. Mous, N'. Mulder, A. J. H. Nijenhuis, A. J. Pijl, D. J. Regtien, R. Sfreddo, J. van Snip- penberg, J. PI. C. Thijssen, H. J. Voogt, J. H. Voskuilen. Afgewezen: 5 candidaten. Overste Holthoon reikte de me dailles uit, waarna kol. Tolsma de gedecoreerden toesprak. HU noem de het een eer dit te mogen doen. aangezien het de eerste maal was dat hem een rgelijke eer te beurt was gevallen. Hij schetste de histo rie van de ere-medallle, die ln 1893 door Koningin Emma werd ingesteld en was bestemd voor hen die zich voor de maatschappij en het volk buitengewoon verdienstelijk hadden gemaakt. Kol. Tolsma was van me ning, dat de gedecoreerden de on derscheiding ten volle hadden ver diend. De gedecoreerde militairen en de nieuw benoemde officieren moesten hierna vele gelukwensen in ont vangst nemen. Aan de plechtighe den verleende de Koninklijke Mili taire Kapel onder leiding van adj. onder-kapelmeester L. Jansen me dewerking. Rest ons nog te vermelden dat ten burele door kol. Tolsma werden beëdigd tot beroepsofficier rcs. eer ste luit. adm. P. de Vos; res. tweede luit. R. M. tep. Broek en res. eerste luit. adm. P. Picters. BurgersMilitairen Het garnizoenselftal, dat op 15 Juni 1.1. een gelijk spel tegen het Amersfoortse elftal bevocht, heeft de burgers om revanche verzocht Deze revanchewedstrijd zal. zoals men reeds in ons blad heeft kun nen lezen, a.s. Woensdagavond op ..Eirkhoven" gespeeld worden. De opbrengst is ook ditmaal voor een sympathiek doel, namelijk voor in valide voetballers in de provincie Utrecht. Daarom alleen al is deze wedstrijd een bezoek waard. Het militaire elftal is ongewij zigd, maar het Amersfoorts elftal heeft een kleine wijziging onder gaan. De Jong van Quick speelt spil. Van de Flier van APWC werd reserve en B. Bakker van Boys is gehandhaafd op de links half plaats. Het Amersfoorts elftal is dus als volgt samengesteld: doel Brits (H.V.C i; achter Van de Pol en Malestein (HVC); mid den Prinsenhof (HVC). De Jong (Quick) en Bakker (Boys); voor B&rreveld (HVC), Kraamwinkel (Quick), Van Empelcn (APWC), J. Jansen (HVC) en Meskes (Ams- vorde). Reserves: W. v. d. Hoek (Boys), Pieters (Amsvorde), A. v. cl. Flier (APWC) en L. de Man (HVC). SPORTDANSERS GEARRIVEERD Een groep sportdansers uit Ro- therham is in Amersfoort gearri veerd. Vanavond is er een wed-1 strfjd in de Academie de Danse. I IN PENGALENGAN ligt een de tachement van 't lste Regiment Huzaren van Borecl, dat daar de thee- en kinalanden, waar West- Java zo rijk aan is, onder con trole houdt. Uit vier kale muren hebben de huzaren Kager uit Texel, van der Graaf uit Rotter dam en Ammelroog een huis gefabriceerd, dat volgens hun zeggen ..beroerder kon". Natuur lijk krijgt deze „flat" ook een eigen naam. Toelating leerlingen van kuiten de stad Met een twaalftal naburige ge meenten is een gemeenschappelijke regeling getroffen betreffende de toelating van leerlingen uit die ge meenten op de openbare lagere scholen in de gemeente Amersfoort. Deze regelingen blijven alle van kracht tot 1 September 1949. B. en W. hebben zich derhalve tot de besturen van de onderwerpe- lijke gemeenten gewend of zij met de regeling accoord kunnen gaan. Van elf gemeentebesturen, te vre ten van Barneveld, Hoogland, Hoe velaken, Leusden. Nijkerk, Putten, (Gld), Renswoude, Scherpenzeel, Soest, Stoutenburg en Woudenberg, hebben B. en W. thans een beves tigend antwoord ontvangen. Ten aanzien van deze ontwerp regeling, waarvan een exemplaar hierbij is gevoegd, valt op te mer ken, dat de berekening van de ver goeding in de kosten van het on derwijs hieruit vervallen is, aange zien deze materie thans geheel van rijkswege is geregeld. B. en W. stellen de raad voor tot vaststelling van deze gemeenschap pelijke regelingen over te gaan. De kersencampagne in de Betuwe is in volle gang. Er wordt op beide Tielse veilingen thans gezamenlijk 140 ton kersen per dag aangevoerd Hiervan koopt de Industrie circa 50 De prijs van goede meikersen draait op het ogenblik rond de 60 cent per kg. Nieuwe aanwinsten in bibliotheek De openbare leeszaal en biblio theek is verrijkt met de volgende nieuwe boeken: Baart de la Faille, J. M.: Sociale geneeskunde. 614 Baa. 1. Banning. W.: Inleiding tot de so ciale ethiek. 177 Ban. 1. Beerens, J. F.: Waarom Pro testant? Eenvoudige verklaring van de tegenstellingen tussen Protes tantse en Rooms-Katholieke ge loofsleer. 239 Bee. 1. Duyzings, M. W.: Onze verslag gever seint. Avonturen van een sportreporter. 796 Duy. 1. Elema, J.: Poëtica- De weten schap der poëzie. 801 Ele. 1. Emmenes, A. van: Neerlands voetbalglorie. Interlandwedstrijden der laatste 40 jaren. 796 Emm. 1. Groot, H.: Kosmologische theo rieën. 520 Gro. 3. Hass, H.: Jagers op de zeebodem Zwemmers bestuderen zeeflora en -fauna. 551 Has. 1. Juliana, Koningin. Mijn naam is Juliana. Redevoeringen 19271949. 959 Jul. 1. Knipping. J. B.: Inleiding tot de Engelsche kunst. 706 Kni. 1. Kraemer, G Overwinnaars der bergen. Geschiedenis der bergbe stijgingen. 796 Kra 1. Lakens Douwes, C.: Zeilend zwerven. Handleiding voor grotere tochten. 797 Lak. 2. Meyers, J. A., en J. C. Luitir.gh: Onze voornamen, traditie, beteke nis, vorm, herkomst. 906 Mey 1. Ortt, F.: De relativiteitstheorie van Einstein geschetst voor wis kundig niet-geschoolden. 530 Ort. 1. Piccard. A.: Tussen aarde en hemel. Geheimen van onze damp kring. 551 Pic. 1. Rijsdorp, K.: De lichamelijke op voeding als (biologisch-paedago- gisch) probleem. 371.7 Rijs. 1. Sierksma, F.: Schoonheid als eigenbelang. Essays over moderne literatuur. 804 Sie. 1. Veldkamp, J.: Aardmagnetisme en pcollicht. 538 Vel. 1. Warren, H.: Nachtvogels. 598 War. 1. Wisse, J.: De strijdende maat schappij. De sociale conflicten in de samenleving. 300 Wis 1. Tennis-programma Morgen wordt de tenniscompe- titie, althans wat betreft de Amersfoortse teams, afgesloten met een tweetal promotiewedstrij den. Leusderpark 1 en Alta 3 spelen nl. de beslissende wedstrij den om een plaats in de tweede resp. derde klasse. Leusderpark ontvangt Groenendaal 3 en gezien dc goede prestaties der Amersfoor- ters in het afgelopen seizoen, heb ben wij vertrouwen in een Amers foortse overwinning. ALTA 3 krijgt Hoogerheide 1 op bezoek; de gasten hebben een slecht seizoen achter de rug en als de Amersfoorters even goed op dreef zijn als vorige week, kunnen wij ook hier een overwinning van de thuisclub verwachten. Het A- tcurnooi van ALTA, dat oorspron kelijk van 23 tm. 26 Juni zou plaats vinden, gaat wegens het gering aantal inschrijvingen niet door. 'V oiidpnhem AANBESTEDING Vrijdagmorgen 24 Juni had op het Gemeentehuis de aanbesteding plaats van de verlenging van de Prinses Wilhelminastraat. Inge schreven werd door C T. Boshuis uit Zeist voor f 665, door M. J. Boshuis te Woudenberg voor f 705,55, door J. van Dijk te Wou denberg voor f 706,98, door de firma Koster en Mervis te Vee- nendaal voor f 928 en door W. van Plateringen te Amersfoort voor f 1050,60. UITREIKING DIPLOMA'S Op Maandagavond 4 Juli heeft in de sociëteit te Scherpenzeel de uitreiking plaats van diploma's, welke worden toegekend aan de leerlingen, die de mechanisatie- cursus volgden. Na afloop daarvan wordt een film vertoond over wer king en gebruik van verschillende landbouwmachines. Aanvang 8 uur. Leusden BURGERLIJKE STAND 12 t.m. 18 Juni 1949 Geboren: Rijk Pieter, z. v. P. v. d. Bunt en M. Hofland; Johannes, z. v J. de Groot en J. de Vrije; Wilhelmus Jacobus, z .v. H. W. v. d. Boom en H. J. Hartman. Hoogland GEVONDEN- VOORWERPEN Bij de postcommandant der Rijkspolitie te Hoogland (achter gemeentehuis) zijn inlichtingen te bekomen over: 1 bus benzine, een zak haver en een bedrag van f 50.-. MEDISCHE DIENST De medische dienst zal Zondag worden waargenomen door F. W. Klaarenbeek te Hoevelaken (Tel. K 3495-210). Deze waarneming geldt voor Hoogland, Hooglander veen en Hoevelaken. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. kerk, Den Ham, Zondag 26 Juni, 10 uur, ds. O. S. Jellema. Soesterberg MEDISCHE DIENST Dokter Splinter, Amersfoortse- straat 3 te Soesterberg, zal a.si Zondag de artsendienst waarne men. Soest AANRIJDING Vrijdagmiddag werd de wielrijd- ster. mevr. G., wonende aan de Wald. Pyrmontlaan op de drukke Steenhoffstraat aangereden door een autobus van fa. Tensen. Met inwendige kneuzingen en verschil lende verwondingen is zij naar het St. Elicabeth-Ziekenhuis tp Amers foort overgebracht. Het rijwiel werd geheel vernield. De chauf feur treft geen schuld. SIMULTAAN-SEANCE De uitslag van de simultaan seance, welke door de hoofdklas sespeler Wichard uit Amersfoort voor de Soesterbergse Schaakclub gegeven werd, luidt als volgt: Gespeeld aan 14 borden: gewon nen 9 partijen; remise 1 partij van C. Willems; verloren 4 partijen van K. Hert, A. Langeveld, W. Stemerding en E. Veltman. Resul taat 68 procent. GESLAAGD Mej. R. Dorlas te Soesterberg slaagde voor de acte onderwijzeres met aantekening voor; gymnastiek. BIJZONDER HUWELIJKSJUBILEUM Het echtpaar Janus v. d. Brink en Heintje Kooi vierden Dinsdag hun 65-jarig huwelijksfeest. DISTRIBUTIEKANTOOR WORDT VERPLAATST Ingaande 28 Juni wordt het distributiekantoor verplaatst van Kerkpad Z.Z. 55 naar het gebouw „Religie en Kunst" aan de Rem- brandtlaan. De zittingsdagen zijn vastgesteld op Dinsdag en Donder dag van 9-12 en /an 1.30-3 uur. Predikbeurten Ned. Herv. Kerken. Oude Kerk 8 30 uur Jeugddienst, voorganger ds. D van Krugten 10 uur ds. D. van Krugten; 17 uur ds. E. Groe- veveld. Emmakerk 10 uur prof. dr. J. Severijn (Utrecht); 17 uur ds. D v Krugten. Heeskapel 10 uur ds. E. Groeneveld. Zonnegloren 10 uur ds. C J v d Graaf (Nijkerk). Eltheto 10 uur Kinderkerk. Zaal v. d Broek Nieuwstraat 10 uur Kin derkerk. Evangelisatiesamenkomsten. Zondag 26 Juni 19 uur Huize Bui tenzorg. spr. Eerw. Heer S. v. Gor- kum. Dinsdag 28 Juni 20 uur Zaal v. d. Broek, spr. Eerw. Heer S. v. 'Gorkum. Donderdag 30 Juni, 20 uur Heeskapel, spr Eerw. Heer Hofmeester, (Hilversum). Geref. Kerken. Julianakerk 8.30, 10.15 en 17 uur'ds. A. Brouwer. Wilhelminakerk 10 en 17 uur ds. H v d Berg. Geref. Kerk Ge bouw „Rehoboth", Buntweg 10 en 15 uur ds. J. Rijneveld (Bunscho ten). Chr. Geref. Kerk 10 uur leesdienst; 16.30 uur Voorb. H. A. ds. J. Velema (Bunschoten). Gerei. Gemeente Kleine Rem- brandtzaal 10 en 17 uur leesdienst. Maandag 27 Juni 19.30 uur ds. v. d. Berg (Utrecht). Ver. Vrijz. Godsdienstigen afd. Ned. Prot. Bond. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan 10.30 uur Mr. Ds. H. G. Hoevers (Den Haag). Doopsgezinde Gemeente Afd. Soest Kerkgebouw Eemnesserweg Baarn 10.30 uur ds. O F IJlkema (Den Haag). Vrij Evang. Gemeente Afd. Soest. Kerkgebouw Eemnes serweg Baarn 16 uur ds. Veldkamp (Hilversum). Evang. Luth. Ge meente Afd. Soest Luther-Kapel, Korte Schoolstraat Baarn 10.30 uur ds. H. L. G. Ouwerkerk (Am sterdam). LAGE VUURSCHE. Ned. Herv. Kerk 10 en 18 uur ds. A. G. Haring. Zondag a.s. is geopend apotheek Soestdijk van Weedestraat 46. f AMIUEBERICHT Aanleg van een nieuwe weg De vorige week zat ik op een middag mijn beurt af te wachten in de spaarbank. Het duurde nogal even voor het zover was, de tijd schriften die er lagen had ik al doorgeneusd en ik begon net te be peinzen dat „zo maar" wachten gloeiend vervelend is, toen een moeder met drie levendige, jeug dige knapen binnenkwam. Weg was de enigszins zeurderige stilte die er hing. De jochies zaten geen moment stil, neusden overal rond. zonder lastig te zijn. Toen, de ontdekking! De volgnummers, die in de loketten lagen! Heerlijk, fiat enthousiasme waar mee die strookjes verzameld wer den. Een kleine Vrije Woorden wenk van dc moeder was van voldoende om Tr P SCHUT te zorSen dat ir.f. öunui ieder ziin deel kreeg, en de vreugde steeg met elk veroverd papiertje! Toen betrapte ik mezelf op de vervelende grote-mensengedachte: Wat hebben ze eraan, wat kunnen ze met die dingen doen? totdat in eens de pure vreugde van het ver zamelen zelf. zomaar, zonder ver dere bijgedachten tot me door drong. En toen schoten me ook in eens de laatste regels van dat aar dige gedichtje van Adema van Scheltema te binnen: We'zoeken 't ver! We zoeken ,en vergaren 't goud, Dat we immer d'eendere dag zien blinken, Om eindelijk, afgeteld en oud Op onze schatten neer te zinken: Wij blinden ook het kleinste stuk Droeg toch de beeld'naar van 't geluk! N.B. In de Vrije woorden" van de vorige week stond een storende drukfout in het citaat van de woor den van Prinses Wilhelmina. Niet wat wij bouwden als zelfb eheer- si n g, maar als zelfb escher- mlng bleek o.a. een noodlottig staketsel te zijn zowel tussen de mensen onderling als tussen God cn de mens. Voor een korte agenda had de gemeenteraad van Hoeve laken Vrijdagavond toch nog geruime tijd nodig om deze af te handelen. Een voorstel van B. en W. om een aantal wegen aan te leggen was hiervan de oorzaak. Nadat de voorzitter, burgemees ter S M. Snouck Hurgronje, de vergadering met gebed had ge opend, onderzocht een commissie uit de raad de geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden van de ge meenteraad. De heer Scheick (arb.) deelde mede dat deze in orde waren bevonden. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van het fanfarekorps van Hoevelaken om een subsidie van 300 te verlenen. De voorzit ter zeide dat B. en W., alvorens een subsidie te verstrekken, allereerst van de vereniging een specificatie willen ontvangen. De raad ging accoord met dit voorstel. Een voorstel om het raadsbesluit van 8 Oct. 1948 te wijzigen, ging eveneens onder de hamer door. Het betrof een besluit inzake de wiel- drukbelasting voor de Stoutenbur- gerlaan. De raad besloot destijds een wieldruk van 600 kg toe te laten, doch G.S. berichtten, dat voor geheel Gelderland een wiel druk van 1200 kg werd vastgesteld. De raad besloot deze wijziging aan te brengen. Voorts besloot de raad z h.s. een gratificatie van 2% toe te kennen aan het daarvoor in aanmerking komende gemeente-personeel. Bij het voorstel tot verbetering van de Stoutenburgerlaan, de weg in Weldam-Zuid en tot aanleg van een weg langs de acht nieuwe wo ningen op het van J. Wittenbèrg aangekochte perceel grond, maakte de tongen der raadsleden los. De 1 voorzitter gaf allereerst een toe lichting op het voorstel. Hij zeide, dat nu de nieuwe weg bij Doppen- berg wordt aangelegd. B. en W. om kosten te besparen ook voor het overige gedeelte van Hoevela ken een wegenplan hadden opge steld. De omvang van de werk zaamheden is van dien aard dat geen aanbesteding behoeft plaats te vinden. De weg bij de nieuwe wo ningen zal worden doorgetrokken tot het aangekochte perceel grond. Dit zal een bedrag van f 10.415 vor deren, waarvan een gedeelte in de toekomst zal worden terug ontvan gen, wanneer woningen op dit com plex zullen worden gebouwd. De verbetering van de weg door Wei- dam Zuid zal 4557 kosten. De verbetering van de weg door het zg. Rode Dorp zal een bedrag van 1877 vorderen. Deze kosten zullen voor het grootste gedeelte ten laste van de gemeentekas komen. Door middel van baat-belasting zal ge tracht worden een gedeelte der kosten te achterhalen. De verbete ring van de Stoutenburgerlaan vraagt een bedrag van 17.239. De kans is groot, zo deelde de voorzit ter mede, dat de Provincie acht negenduizend gulden zal bijdragen in de kosten voor dit object. Als bestrating heeft het gemeentebe stuur een gesloten wegdek met een ondergrond van puin gekozen. Klinkers zijn nog niet voldoende verkrijgbaar om genoemde wegen met deze steen te bestraten. Voorts deelde de voorzitter nog mede dat in het Rode Dorp cn op Weldam drie nieuwe lichtpunten zullen wor den geplaatst. Hierna was het woord aan de leden van de raad. De heer Scheick (arb.) uitte zijn verheugenis over het plan, doch hij betreurde het dat de Vcenwal niet in het plan was betrokken. Hij pleitte voor klinker wegen, waardoor de gemeente de kosten voor onderhoud aanzienlijk zou kunnen besparen. Ook vestigde hij de aandacht op het plan „Wel dam". waarin de waterafvoer onbe sproken was gelaten. Hij stelde B. en W. voor het voorstel aan te houden om het plan te herzien. De voorzitter antwoordde dat ook voor de Vcenwal een oplossing zal wor den gevonden. Er zullen echter een aantal onteigeningen moeten plaats vinden, alvorens ook de Veenwal „begaanbaar" kan worden gemaakt. Een speciaal plan zal voor de ver betering van de Veenwal worden uitgewerkt. De voorzitter was van mening dat zich bij de afwatering geen moeilijkheden zullen voordoen. Het wegprofiel op Welclam komt n 1. 15 cm hoog te liggen. Dat een klinker weg voordeliger zou zijn, zoals de heer Scheick beweerde, durfde de voorzitter niet te onderschrijven. Hij was zelfs een tegenovergestelde mening toegedaan. De voorzitter wilde het voorstel niet aanhouden, aangezien de voorgestelde verbete ringen geen uitstel konden gedogen. Ook wethouder Van Roemburg (prot.-chr.) was van mening dat het voorgestelde plan de beste op lossing was, bij- welke woorden zich de heer Brons (prot.-chr.) aansloot. De heer Scheick wilde echter weten welke oplossing .voordeliger is: een klinkerweg of een weg zoals door B. en W. was voorgesteld. De heer Scheick herinnerde aan het plan, dat hij destijds had ingediend, om voor Hoevelaken een straat- en rioleringsplan op te stellen. De raad ging met accoord met dit voorstel en reeds thans openbaren de moei lijkheden zich, zo betoogde hij. De voorzitter zeide, dat B. en W. zich hebben laten voorlichten door deskundigen en de Provinciale Wa terstaat was enthousiast over dit Plan- Na enige discussie werd het voorstel aangenomen. Het crediet werd op 36.000 gebracht, waarbij de kosten voor de aanleg van enige putten voor waterafvoer waren in begrepen. De raad ging hierna in geheime zitting om een verzoek van de heer G. J. van Maanen om de woning A 135 wederom voor bewoning in te richten, te bespreken. Heden overleed na een kort ziekbed, onze lieve en zorgzame Vrouw. Moeder en Grootmoeder. HELENA HENDRIKA KREUPELING Geb. Flameling in de ouderdom van 74 j Uit aller naam: I. J KREUPELING Amersfoort, 23 Juni 1949 Bloemenweg 9. Geen bezoek De begrafenis zal plaats hebben op Maandag 27 Juni a.s. op de Begraaf plaats ..Rusthof' te Amersfoort te 2.30 uur. Vertrek van het sterfhuis 2.00 uur ADVERTENTIES Arts AFWEZIG tot Vrijdag 1 Juli De andere huisartsen nemen waar MO OG E-1AUE fvj Voorverkoop bij de bekende adressen Gaat met vacantie naar Inl Bureau V.V.V., Tel. 77 30.p. 1000 Kg afgehaald Vliegveld Soesterberg Te bevragen: J. de Ridder. Schoolweg 6 A, Soesterberg FEESTEN OP 7 JULI Het Hoevelakens Fanfarecorps zal op 7 Juli deelnemen aan de feestelijkheden te Nijkerkerveen ter gelegenheid van het 12*4-jarig huwelijksfeest van H.M. Kon. Julia na en Z.K.H. Prins Bomhard. MEDISCHE DIENST Zondag heeft alleen voor spoed gevallen dienst dr. F. VV. Klaaren beek, telefoon 210. PREDIKBEURTEN Zondag 26 Juni Ned. Hen-. Kerk, 9.30 uur: ds. van de Pol van Ede; 6.30 uur: de heer Mouw, godsdienstonderwijzer te Driedorp. Geref. Gem., Geb. „Bouwlust", 9.30 en 6.30 uur: Leesdienst, De N.V. Drukkerij voorheen vraagt onder alleszins goede sociale voorwaarden voor direct of later en wegens uitbreiding der periodieke orders en vergroting van het machinepark. Aanmelding of brieven gaarne aan de bedrijfslei ding (tel. K 3400—15981). VERRUKKELIJK ZOET VOL KOSTELIJK SAP RIJK AAN VITAMINEN Diirom vragen milli- oenen vrouwen over de gehele wereld naar Zuid-Afrika'* be roemde sinaasappel* (zónder pitten}. Oeniet er vandiig nog van NIEUWE LADING ZOJUIST AANGEKOMEN Dat is toch wel een grote maat voor een KARPET Deze kost slechts 125. Pracht gebloemd dessin en kan aan beide kanten gebruikt worden. Ook in andere maten: 300x200 c.m. 75.75 230 x 160 c.m. 55.75 180 x 140 c.m. 35.50 Ook in andere kwaliteiten karpetten zijn wij ruim gesorteerd Wilton loper. Perzisch dessin, 70 c.m. breed 27.50 p. m. Frisse overloper 4 95 p. m. n.v. woninginrichting LANGESTRAA7 22 SOESTERWEG 92 TELEFOON 6166 TELEFOON 4607 t,m' 17 Jul1 1919 Diergaarde BlU-Dorp Rotterdam ZATERDAG 25 JUNI 9.is <bU regen op Maandag 27 Juni) CONCERT MARINIERSKAPEL o.l.v. Kapitein GIJsb. Nieuwland. Dagentree 11.—Avondentrce W e«nt. Hoogglanzend Duurzaam Fraai van kleur Laag in prijs Gemakkelijk te verwerken Eigenschappen, waardoor onze VERVEN uitmunten DAAROM: Verf van vakman HOEK 'T ZAND TELEF. 5532 DIVERSE PRIJZEN Nu ook in wit Corsetten- en Langcstraat 49 in deze krant wordt gelezen in stad en land HEREN ONBREEKBAAR 17 STEENS LICHTGEVEND GR. SEC. WIJZER MET GARANTIE 50 6750 Langestr. 43. Amersfoort in 10 70 cm. prachüee 298 breed, P« met* iangertraat 29 Amen sfoort DE MINISTER VAN FINANCIËN vestigt er de aandacht op, dat M.U.L.O.-LEERLINGEN, die dit jaar het diploma B zullen behalen of zij, die reeds in het bezit zijn van dit diploma of van (een) spe ciaal op wiskundig gebied daarmede gelijk te stellen diploma('s) zich kunnen aanmelden voor de OPLEIDDTG tot TEKENAAR van het KADASTEE indien zij de leeftijd van 21 jr. nog niet hebben bereikt. Zij, die aan een in te stellen onderzoek voldoen, zullen in dienst moeten treden bij het Centraal Teken- en Opleidings bureau te 's-Gravenhage. De opleiding ge schiedt GRATIS en duurt ongeveer een jaar. Gedurende de opleidingstijd genieten de cursisten een beloning, welke varieert naar gelang van de leeftijd met eventueel een pension-toelage. Vezoekschriften tot deelneming aan het onderzoek dienen v66r IJ Juli 1949 onder no. 34 bij het Hoofd van het Cenrraal Teken- en Opleidingsbu reau te 's-Gravenhage, Nieuwe Haven 6 te zijn ingekomen, vergezeld van een uittreksel uit het register van geboorten, een bewijs van Nederlander schap, een bewijs van goed zedelijk gedrag, alsmede eventueel een gewaarmerkte opgave van dc bij het examen behaalde cijfers. Nadere inlichtingen worden verstrekt door het Hoofd van het Centraal Teken en Opleidingsbureau.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4