Raad sprak over melkbussen en salaris-schalen UITBREIDINGSPLAN LEEFT IN VELE HARTEN PUEM-tariefsverhoging stroom stoutmoedig afgewezen DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB lenige honderden wandelaars trokken door Amersfoort Wethouder Van Galen Last nam afscheid van de Raad Democratie wordt geen geweld aangedaan in Amersfoort Woensdag 29 Juni 1949 J—I ET vraagstuk van de sanering der melkdistributie be- 1 heerste de Juni-zitting van de Amersfoortse gemeente raad. Door uitstedigheid van de heer J. A. G. Alders (K.V.P.), die indertijd de vragen over de saneringskwestie had gesteld, nam de heer P. J. Hermans (K.V.P.) de taak op zich om aan B. en W. en de raad duidelijk te maken wat, naar het inzicht van de vragensteller, moest worden gedaan om tot een op lossing van dit probleem te komen. Het kwam in het kort hierop neer, dat de partijen, die momenteel tegenover elkaar staan tot elkaar dienen te worden gebracht. In een samen- spreking van beide partijen, consument en leverancier, kan men dan tot een bevredigende oplossing geraken. Ambtenaren krijgen nog deze week uitbetaald De heer J Steinebach (P. v. d. A.) vond in deze kwestie aanleid.ng om de KVP-fractie op de man af te vertellen, dat de gestelde vragen Oen aan lal paradoxen oproepen De melkhand^laren in Amersfoort heb ben particulier initiatief betoond En nu, aldus de heer Steinébach komen juist de pleiters in de raad voor het particulier initiatief tegen de door de melkhandelaren onder nomen sanering in het geweer. De heer Steinebach vond dez# gang van zaken vreemd en leverde critick op de door de KVP gevoerde ver kiezingspropaganda. waarin ook de kwestie van de melksanering was betrokken Over het adres van het Comité van Ac tie was deze spre ker zeer kort. In derdaad is het mogelijk, dat men bezwaar kan heb ben tegen een be paalde leveran cier. maar, zo concludeerde de heer Steinebach. een leverancier kan ook bezwa ren hebben tegen bepaalde cliënten. Het antwoord van B. en W. op de vragen van de heer Alders kon de P. v. d. A -fractie-voor zitter zeer waarderen. Daarin was met nadruk op de goede en kwade kanten van deze sane ring gewezen. De heer Steine bach diendé ten slotte een motie in, waarin tot uiting kwam. dat hef. gewenst was de betrokken partijen bijeen te roepen om tot een oplossing te komen. De heer Van Apeldoorn (CPN) vond vooral dat in de commissie van advies te weinig vertegenwoordigers van het werkende volk waren op genomen. Steinebach EEN PROTEST De heer J G. G Bockenogen te kende protest aan tegen het betrek ken van de KVP in deze kwestie. Hét waren vragen van de heer Al ders en niet van de KVP-fractie. De heer G. Wielenga (AR) steunde de motie Steinebach, die mede werd ondertekend door de heer Hermans (KVP). De heer L. Waterloo kwam met de gloednieuwe mededeling, dat er inmiddels een verbeterde advies commissie in het leven was geroe pen door de ACM waarin drie con sumenten en twee ACM-lcdcn zit ting zouden hebben Wethouder Van Galen Last (CHU) meende weinig meer te moeten zeg gen. Het antwoord van B. en W. op de vragen van de heer Alders was algemeen zeer goed ontvangen. B. en W. staan op het standpunt van dé wenselijkheid van een gezonde sanering. Daarom neemt het college het voorstel om de partijen tot el kaar te brengen volledig over. Men zit in een impasse en daar moet men uit. Wethouder Koopman <P v. d. A.) hielp nog een fabeltje uit de wereld en deelde mede, dat hij nooit voor of namens de ACM in een commissie had gezeten. Dit melk- debat werd dus vrij rustig besloten. Alleen verzocht de heer Hermans nog té mogen opmerken, dat men maar moest vergeten, wat er over enkele partijen was gezegd. SINT SALARIA Een tweede zaak, die door de raad nogal ernstig werd genomen, was die van de vaststelling van de ver ordening tot re geling van de be zoldiging van de ambtenaren. Daarover voerde de heer J. B. Dre- wes (PvdA) het woord. Hij had niet voldoende inzicht gekregen in deze materie omdat er bijv. een lijst ontbrak van de veranderingen die in de perso neelsbezetting waren doorgevoerd. De heer Dre- wes achtte het voorts van beteke nis. dat ook de onderwijzers en le raren moeten kunnen profiteren van de tegemoetkoming in studie kosten. Deze zaak is op hét ogenblik nog niet geregeld en zo zeide de heer Drewes: ..het is voor de rechts positie van het personeel goed. dat wat men voor de ene groep regelt ook voor de andere groep in het vooruitzicht wordt gesteld". De heer Hermans (KVP) ging nog een stapje vérder. Hij had dezelfde bezwaren als de heer Drewes. Dit raadslid had 35 functies niet kunnen terugvinden in de gedrukte verza meling, die over de nieuwe salaris schaal voor de ambtenaren handelt. Hij wenste een beter inzicht te ver krijgen in deze materie, vroeg een aanvullende lijst en éen formatie besluit, en deelde ten slotte mede, dat uitstel van een maand het beste zou zijn om dan met meer overtui ging zijn stem aan deze verordening te kunnen geven. Voorts bleek de heer Hermans ernstige bezwa- ren te hebben te- gen de in dc ver- ujjk- ordening voorko- f ;&|Sk mende bepaling, j f dat B. on W. het j recht hebben naar goeddunken jfÈxÉËW de salarissen van ambtenaren tc wijzigen. yjSaPm De heer dr B. L. achtte een taak- fiÉBM JTL— analyse en een Hermans taakverdeling zeer gewenst. Eerst dan kan men eigenlijk pas een goed overzicht verkrijgen. De heer J. dé Gans (AR) sloot zich aan bij de vo rige sprekers en keerde zich vooral tegen de bepaling dat B en W. de bevoegdheid behielden om salaris sen te wijzigen naar goeddunken. De heer Ter Burg. die de rij van sprekers had geopend en met en kele bezwaren was gekomen over de gang van zaken (periode van voorbereiding zou na tekort zijn geweest) gaf ten slotte als zijn me ning té kennen, dat er met deze hele kwestie te veel was gechargeerd. GOED OVERLEG Wethouder Van Galen Last zette de gang van zaken nog eens goed uiteen. Uit zijn betoog bleek dat het Georganiseerd Overleg voldoen de in deze salariskwestie was ge kend en dat de vakorganisaties in stemming met het plan hadden be tuigd, ook met het gewraakte arti kel, waarin de bevoegdheid voor tussentijdse salariswijzigingen aan B. en W. was gelaten. Hij deed daar bij duidelijk uitkomen, dat dit arti kel als een tijdelijk middel moest worden gezien, omdat zonder deze bevoegdheid een taakanalyse en taakverdeling onmogelijk zou zijn. Hij waarschuwde de raad om niet op het voorstél van een maand uit stel in te gaan. Het verstrekken van voorschotten op salarissen zou tot moeilijkheden kunnen leiden en neemt men de verordening zoals hij is samengesteld, dan volgt nog deze week de uitbetaling, aldus de wethouder. Er werd nog gerepliceerd, waarbij dc heer Al zich vooral tegen uitstel verzette Dé over heid heeft nu lang genoeg ge spaard, laten we nu maar eens gaan uitbetalen, was zijn me ning. De heer Van Galen Last zegde dc gevraagde lijstjes en de gewenste formatie toe Het voorstel van Hér mans c.s. werd daarna verworpen met 16 tegen 11 stemmen. Bij de behandeling van het voor stel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekeningdienst 1947 wenste dc CPN-fractie geacht té worden te hebben tegengestemd. GEEN ZWEED Een kort debat ontspon zich nog bij dc behandeling van het agenda punt: bouw Finse school in het Leusderkwartier. Daar nam de heer Coolen (KVP) het op voor de Zweedse school, die goedkoper en zeker niet slechter van kwaliteit zou zijn. De heer Vis (PvdA) dééd uit de doeken, dat inderdaad zo'n Zweedse school wel aanlokkelijk is, maar dat er maar een in Neder land is ingevoerd en deze school is toegewezen aan de gemeente Haar lem. Het gaf de heer Coolen dus niet eel daarover verder te praten voor al toen wethouder Koopman (Pvd A) nog eens duidelijk' de door de heer Vis gemaakte opmerkingen onderstreepte. Burgemeester Molendijk keek be- denkelijk naar dc lichtkroon, toen de Amersfoortse raad het stoute stukje uithaalde om zich met 17 10 stemmen tegen de door de PUEM gewenste tariefsverhogingen voor verbruik van electrlsche stroom te verklaren. De heer J. M Veer (CPN) was de eerste die zijn bezwaren te gen deze tariefsverhoging uitté om dat z.i. de kleine man weer de dupe werd. De heer Steinebach was het met deze opvatting eens en vér- klaarde tevens, dat het hem moeilijk viel om .ja" te zeggen in een zaak waarin men eigenlijk geen „nee" mag zeggen. ..Waarom wordt de contractprijs niet verhoogd?" zo vroeg de heer Veer zich af. Wethou der Van Galen Last meendé te kun nen zeggen, dat de PUEM voor Amersfoort geen uitzondering zal maken. Tenslotte kwam het voor stel in stemming met het gemelde resultaat Drie communistische raadsleden verzochten het college van B en W. de mogelijkheid te onderzoeken of de duurtetoeslag van een rijksdaal der op dé Noodwet Drees geheel ten goede kon blijven van de ouden van dagen. De heer Ter Burg sprak daar enige woorden over en werd beant woord door wethouder Koopman Deze deelde de heer Ter Burg mede. dat het college de ouden van dagen een goed hart toedraagt en dat sinds October de uitker.ng verhoogd is van een rijksdaalder per maand tot ƒ2 25 per week. Bovendien, zo zei de heer Koopman, is wat gij wenst, niet billijk ten opzichte van de andere gesteunden. De heer Tér Burg zag van repliek af. Aan het einde van de zitting nam wethouder Van Galen Last, die als gedeputeerde is benoemd, afscheid van de raad. De raad ging onmid dellijk over tot de benoeming van een tijdelijk wethouder. Daarover kunt u elders het een en ander le zen. RONDVRAAG Tijdens de rondvraag kwam de heer W. van Gent (VVD) aan het woord, die meer tijd vroeg voor de bestudering van het uitbreid.ngs- plan Dé heer Molendijk beant woordde de heer Van Gent en ze.de, dat de procedure, die gevolgd wordt door de gemeente, wettelijk voorge schreven is. De burgemeester knoop te daar aan vast, dat het een en an der zeer democratisch geschiedt en dat er explicatie-avonden en ten toonstellingen over het uitbreidings plan worden gehouden, die zeer druk bezocht worden. Op 8 Juli moeten alle bezwaarschriften bin nen zijn, maar de gelegenheid tot kennismaking met het kernplan blijft voor het publiek dan eventu eel nog open. De heer Van Gent vroeg ten slotte nog dc aandacht voor de toestand van het water In de beken en in het Gelders Valleikanaal. Wethouder Koopman zeide. dat dit de volle aandacht van het college heeft, dat er gesproken kan worden van een onhoudbare toestand, maar dat noch Amersfoorts raad noch het college hét recht hadden deze kwestie op te lossen. Het is ook een probleem voor een andere gemeente en voor Gedeputeerde Staten, zei de wethou der, die beloofde het nog eens te be studeren. De raad ging daarna ovér in ge heime zitting. 121. Kees Touwweet handigt^hem een door- .llM /lÉSHKKA weekt stuk papier, |[A\l^^f IHl waarop kapitein Barker WI L SJHD'Ifli Mi) het roversplan van de "^en*6Li-Twan i^uiterst dankbaar voor deze opdracht de brenger van deze boodschap van dat het hem aan niets ontbreekt, waarschuwing en geeft zijn bediende terstond droge kleren te voorzien en er op fe letten, „Een prettige tocht, weinig blaren en veel plezier", zo be sloot de voorzitter van dc Fe deratie van Amersfoortse per soneelsverenigingen, de heer Tj. de Boorder zijn korte en kernachtige toespraak, die hij vanaf het bordesje van de can- tine der Erdal-fabrieken richt te tot de ruim 250 wandelaars, die in het kader, van de be- drijfssportweek op pad gingen, niet alleen om „punten" voor hun club te vergaren, maar vooral en in de eerste plaats om van de mooie natuur te ge nieten, want daar gaat het ten slotte om. Benoemingen De raad van Amersfoort benoem de in zijn vergadering van Dinsdag avond dc heren ds. A A. Koolhaas, M Korthals Altcs. M. A. C. Lin deman en J. Steinebach tot leden van de commissie van advies In zake de toekenning van studie beurzen. Voorts benoemde de raad met algemene stemmen de heer J. H. van Waart tot leraar in de aardriikskunde aan het gymnasium en de handelsdagschool. Tot plaatsvervangend lid van de commissie van bijstand voor sociale zaken, werd in verband met de va cature A. J. Jansen, benoemd mevr. RekerLodder. De heer de Boorder sprak er te genover de verzamelde en „start klare" tippelaars zijn vreugde over uit. dat zovelen uit het Amersfoortse bedrijfsleven geko men waren om aan deze Federatie- tocht deel te nemen. Het is een mooie propaganda voor de wan delsport, die in een plaats met zulk een fraaie omgeving nog veel meer beoefend diende te worden. Spr. zeide, dat de bedrijfssportweek als zodanig reeds een belangrijke plaats heeft veroverd in het Amersfoortse gemeenschapsleven De voorzitter bracht de geslaagde fietstocht van de eerste dag in her innering en sprak de hoop uit, dat deze wandelmars evengoed zou mogen slagen. Tenslotte dankte hij de dames en heren van het orga niserende comité, te weten v. !t Hoog. Lodder, mej. Holtewes, mej. v. Dalen en de heer Assink, van wie laatstgenoemde de alge meen tochtleider was. Direct na dc toespraak van de voorzitter werd het vertreksein gegeven en wandelde men in dc richting van de Koppelpoort. Het parcours leidde via 't Zand, Weverssingel. Heiligenbergweg, Gaslaan, Ev. Meijsterweg en Woes_ tijgerweg naar dc fraaie omstreken van de Dode weg en Laan 1914. Daarna ging het naar De Vlasak kers en vervolgings via Birktstraat en Middelhoefsesteeg weer naar het eindpunt. Werden de eerste dag de deelnemers aan de fietstocht getracteerd op koffie die zo lekker scheen te smaken dat er lieden waren, die zich ten koste van hun mede-fietsers, aan twee, of zelfs drie kopjes „te buiten gin gen" thans had men limonade op de kop getikt; eveneens een welkome versnapering. Drie vertegenwoordigers van het Amersfoortse wandelcomité n.l. de heren H. Rouwhorst, E. Poort en D. Vosselman vormden de jury en genoemde heren hebben zeker geen eenvoudige taak gehad. Een groot deel van deze Federatie wandelaars zijn ongetrainde lopers en de gevormde groepen misten kennelijk de „eenheid", die de grote wandelclubs vormen. Maar tenslotte is dat allemaal niet zo erg, want, we zeiden het reeds, het gaat om de gezonde ontspanning In totaal waren er 24 groepen verdeeld als volgt: Erdal (5 groe pen); Eysink (4 groepen); Hapam (3); Sova (2); Noack (2); Arva (2); Wolter en Dros (2; Ehma (2) en Arbeidsbureau en Blazer en Metz met ieder één groep. Zo heeft de grote bedrijfsfamilie er lustig op los getippeld. De wen sen van de voorzitter zijn bewaar heid geworden en we kunnen dit verslag over deze zo geslaagde Fc- deratietocht, die in de bedrijfs sportweek stellig een goed figuur zal slaan, besluiten met dezelfde woorden, die we in de aanhef schreven: „Een prettige tocht, wei nig blaren en veel plezier!" De uitslagen luiden: 1. SOVA, 2 Noack 3. SÖVA, 4. Arbeidsbureau, 5. ARVA. 6. Erdal, 7. HAPAM, 8. EHMA, 9. Erdal, 10 ARVA, 11. Erdal, 12. EHMA. 13. Blazer cn Metz, 14. Erdal. 15. Eysink, 16 Ha pam, 17. Wolter en Dros, 18. HA PAM, 19 Erdal. Dc dri$ leiders-prijzen werden ge wonnen door de leiders van de EHMA, de Noack en de ARVA. Even voor de start van de wan delmars van de Federatie van Personeelsverenigingen. De af mars had plaats van het terrein van de Erdalfabriek en na af loop werd in de ontspannings zaal dezer fabriek de uitslag be kend gemaakt. Over goede ivensen gesproken Toen de heer De Boorder de wandelaars zijn beste wensen voor een prettige tocht en wei nig blaren had meegegeven, werd opgewekt gestart. Een van de toeschouwers langs de kant wilde schijnbaar niet achter blijven met een bemoedigend woord. ..Zeg Ties." zo klonk het tot één van de zich van de prins geen kwaad bewuste lopers, „ik mag ,.lije", dat je een blaar krijgt zo groot als een vuist!"., waarna Ties verrast opkeek, grinnikte en onverdroten ver der stapte, kennelijk mijmerend over blaren zo groot als vuis ten N.J De heer C. van Zwol tot tijdelijk wethouder benoemd AMERSFOORTS gemeenteraad heeft in de vergadering van gisteravond afscheid genomen van wethouder H. van Galen Last (C.H.U.) en heeft de heer C. van Zwol, eveneens C.H.U., als tijdelijk wethouder begroet. Bij de aanvang van de rond vraag deelde de heer Van Galen Last mede, dat hij zoals wij reeds in ons blad bericht hebben benoemd was tot lid V3n het collc- De deelnemers aan de wandel tocht van de Federatie van Per soneelsverenigingen. terwijl zij 't Zand passeren. Wij zien hier hoe de groep van de Noack de meisjesgroep van de Spoorwegen voorbij gaat. Drewes (Van een onzer verslaggevers) Elke Dinsdagavond klimmen tientallen Amersfoorters de uitgesleten trappen van het gemeentegebouw Achter Davldshof op om naar de tekenzaal op de tweede verdieping te gaan. Het zyn oude en jonge mensen, mannen en vrouwen, arbeiders en intellectuelen. In de tekenzaal hangen grote plattegronden van Amersfoort aan de wand en ztfn vele stoelen geschoven rond een, neen, rond „de" maquette van Amersfoort. I het Soesterkwartier, die daar over- gaat in de tunnel. Die tunnel is nu juist daar bij de gasfabriek gepro jecteerd, omdat Enfin, zo ging het door. Omdat en daarom. Daarom en omdat. De heer Zuiderhoek heeft ver teld, waarom een bepaald gracht gedeelte zou moeten worden ge dempt, waarom de rondweg nu net precies daar en daar geprojecteerd is en waarom het culturele cen trum het best op de plaats van „dat miserabele stelletje woningen Achter Davidshof in liet middelpunt der belangstelling „De" maquette van Amersfoort is daar te zien voor een ieder, die belang stelt in de plannen, die er gemaakt zijn voor de uitbreiding van de stad. En dat zijn er vele! Het blijkt uit de gesprekken op straat, uit de ingezonden stukken in de krant en uit het getal van 1500 belangstellenden voor de maquette, dat burgemeester Mo lendijk in de laatste raadsvergade ring noemde. Ja, vijftienhonderd mensen heb ben die steile trappen beklommen om te zien hoe Amersfoort wordt en om te luisteren, naar wat over de plannen verteld werd. en gebouwtjes in de nabijheid van Monnikendam" kan komen. LASTER De stadsarchitect trok vooral van leer in zijn uiteenzetting tegen de stelling, dat Amersfoorts ui'.brei- dlngspian niet op democratische wijze wordt behandeld. „Dat dit plan niet democratisch zou zijn, is niets dan vuige laster." zo zei hij tot zijn toehoorders, mensen uit alle delen van de stad, voor zowel als tegenstanders. „We geven Amersfoort ruimschoots dc gele genheid van dit plan kennis tc ne men en bezwaren te opperen. Be sluiten worden pas genomen, als iedereen het zijne heeft gezegd." Deze procedure, burgemeester Molendijk zei het ook in de raads vergadering van gisteren, is w e t- t e 1 ij k voorgeschreven. Ieuereen kan bezwaarschriften indienen tot en met 8 Juli. De heer Zuiderhoek wenste in zijn uiteenzetting, dat de ingezon den stukken-schrijvers eens op een van deze explicatie-avonden kwa men. „Er zijn nu amateur-histori ci," zo sprak hij, „die de grachten niet willen dempen en grote zwar te lijnen over de plattegrond van Amersfoort trekken en zeggen, dat daar de nieuwe verkeersweg moet komen. Maar deze mensen zien niet in, dat een rondweg langs de omwalling betekent, dat de bin nenstad van Amersfoort voor af braak gespaard blijft. Deze mensen begrijpen niet, dat de binnenstad stadscentrum zal blijven, misschien nog meer dan nu." DISCUSSIE Iedere Dinsdagavond volgt er een leerzame discussie tussen be langstellenden en explicateur. Zo was het ook gisteren. Er werd met zeer veel animo gesproken over allerlei problemen, die op het uit breidingsplan betrekking hebben. Er was iemand, die het jammer Veen pennen en misschien nog wel meer tongen werden de laat ste tijd in beweging gebracht om goed en kwaad tg schrijven en te spreken over het uitbreidings plan. Wij hebben een bescheiden poging gewaagd om in een beeld de toestand vast te leggen zoals deze ongeveer op 't (gedempte) Laantje zal worden. Het ziet er niet zo kwaad uit, vindt u niet? En wat een ruimte-voor het ver keer! vond, dat een gedeelte van de beek verdween. „U wilt van die beek een autoweg maken," zei de man, „maar dat zou het karakter van de gehele stad veranderen. Wij zijn Amersfoorters, begrijpt U, en de geur vfn het water is voor ons al tijd nog anders dan die van ben zine!" „Allemaal goed en wel," merkte een ander op, „maar gooi al de beken in Amersfoort liever dicht. Laten we over geur maar niet pra ten. Het water is zo vies, dat je bang zou worden voor malaria." Weer een „nder vroeg zich af, hoe iemand, die b.v. uit het Soes terkwartier kwam de rondweg zonder gevaar kon oversteken om naar de binnenstad te gaan. Op al deze vragen werd een antwoord gegeven, dat in de mees te gevallen afdoend was. Daaruit bleek wel, dat de gemeentelijke autoriteiten de problemen, die het ontwerp-uitbreidingsplan opwerpt, zeer goed hebben bestudeerd en dat zij op volledig democratische wijze voor- en ook tegenstanders, kunnen en willen inlichten. „Geen verken zullen door de stad worden begonnen, dan die ontworpen zijn in eenheid met het grote hart der gemeente, gevormd uit het hart van alle burgers, vere- nigd in een gemeenschappelijke wil," staat er ergens op de muur van de tekenzaal. Dat moge dab een beetje gezwollen taal zijn. het is in ieder geval voor Amersfoort de waarheid! ge van Gedeputeerde Staten en dat hij deze benoeming had aanvaard. „Het heeft mij," zo zei de heer Van Galen Last in zijn afscheidsrede, „veel tijd en moeite gekost een be slissing te nemen. Dit afscheid betekent een heengaan uit de raad en een heengaan als wethouder. In Februari van het volgend jaar zou ik hier vijf-en-twintig jaar raads lid zijn geweest en in September zou ik tien jaar wethouder zijn. f tUtfim Het wethouder- JflflBBBiL schap is in Amersfoort geen sinecure. Het eist de inzet van de volle per soonlijkheid.' Er moet dag en nacht werk voor worden verricht, dat dikwijls te zwaar is voor tfuSEflik JK2EÜ 'smensen kracht. Van Gaien Last Ik ben blij met de groei van deze stad zo nauw verbonden te zijn geweest. Ik ben ontzaglijk veel van Amersfoort gaan houden en het spijt mij. dat ik aan de verwezenlijking van de grote plannen, die wij hebben, niet op deze plaats kan medewerken. Er zijn echter de laatste tijd ook een paar pijnlijke dingen geweest. Ik wil U ronduit zeggen, wat ik bedoel. De laatste tijd is het wel eens zo geweest, dat ik de indruk kreeg, dat de raad niet het volle vertrouwen had in het college, dat men dacht dat B. en W. te veel wilden regeren, te veel dictator wilden zijn U moet echter niet vergeten, dat op elk schip een ka pitein en één stuurman zijn, dat niet iedereen naar de helmstok kan grijpen. Dat is hier de laatste tijd gebeurd. Treedt het college altijd open cn vol vertrouwen tegemoet. „Ik neem," zo vervolgde de heer Van Galen Last, „nu afscheid van dit college. Wij zijn vrienden ge weest. Ik heb goede herinneringen aan U alle drie. Ik hoop, dat de raadsleden, allen zonder uitzonde ring, en ik elkander nog dikwijls zullen ontmoeten. Moge God geven, dat het Amersfoort wel zal gaan. Moge het U allen goed gaan." Burgemeester Molendijk richtte zich daarna namens de raad en het college tot de scheidende wethou der. „Het is een gevoel van spij tigheid, dat ons overheerst nu de heer Van Galen Last ons gaat ver laten. Hij is voor ons de penning meester van de stad geweest, een zakenman met een scherp verstand en een warm kloppend hart en een slagvaardig debater. Wij zullen U missen in de raad en in het col lege. Ik dank U namens de raad en ook namens de burgerij voor al het nuttige werk dat U in het belang van Amersfoort hebt verricht." De burgemeester betrok in deze dank ook mevrouw Van Galen Last. De heer Van Galen Last bracht voorts nog dank aan de gemeente secretaris, de verschillende hoof den van dienst en de chefs. De heer Van Zwol werd op voor stel van de heer Wielinga (A.R.), namens de geza menlijke frac ties, gekozen tot wet- Iedere Dinsdagavond zitten en staan de nieuwsgierigen in de tekenzaal, die vaak veel te klein blijkt. OP DE GANG Gisteren stonden de mensen zelfs op de gang te luisteren naar de stem van de stadsarchitect, de heer D. Zuiderhoek, die de voornaam ste aspecten van het kernplan be sprak op een zeer levendige en in teressante wijze. „Let U nu vooral goed op," zei de heer Zuiderhoek, terwijl hij als een schoolmeester met een grote stok wees naar een plaats op de maquette. „Dit is de Varkensmarkt en dit is de rond weg. Hier heeft U de grote ver keersweg door het groengebied in Noteert U even GRAND THEATRE: ..Johnny Belin da' Aanvangstijden Zondag- 2. 4 15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen.' 2 30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER: „Vliegende Tijgers" Aanvangstijden: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2 30. 6 45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: tweede deel ..De Duivels van het Wilde Westen' cn ,,.Het Eiland der Verschrikkin gen' Aanvangstijden: Vrijdag en Zaterdag. 2 30. 6.45 en 9 uur. Zon- dag: 2, 4 15, 6 45 cn 9 uur. Overige dagen: 2.30 en 8 uur. Openbare leeszaal. Uitlening voor volwassenen dagelijks 2—5 u bovendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur: Uitlening voor kinde ren: Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2.304 30 uur: Leeszaal dage lijks van 10—12.30 en 2—5 uur; bo vendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—10 uur. Van Zwol tijdelijk houder van fi nanciën met 22 stemmen voor en één blanco. De heer Van Zwol bracht dank aan de raad voor het in hem gestelde vertrouwen. Het speet de heer Van Zwol. dat de heer Van Galen Last uit de Amersfoortse raad verdwijnt „Wij verliezen in U ook de leider van de C.H.-fractie. Het doet ons ge noegen, dat U gezegd hebt, dat wij bij U mogen aankloppen om raad en advies." De heer Van Zwol hoopte, dat hij de prettige geest, die er in het college van B. en W. heerst, niet zou komen verstoren en dat de raad eerlijk cn oprecht met hem zou samenwerken. „Dan vindt U in my een bondgenoot," zo eindigde de heer Van Zwol. De burgemeester sprak de nieuw gekozen tijdeli'ke wethouder toe en heette hem in het college van B. en W. welkom

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2