Burgemeester Molendijk opende dr. v. d. Hoeveschool DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Amersfoorts XI-tal versloeg militaire ploeg met 6-3 Prettige samenwerking tussen Amerfoortse installateurs r Leusdens raad sprak over aantal wegverbeteringen 2 Westerse wereld dient eenvoudigen van geest in het onbarmhartige leven te helpen (Van een onzer verslaggevers) De geschiedenis van de openbare school voor buitengewoon lager onder wijs te Amersfoort is er een geweest van gestadige groei en snelle achter uitgang. Groei was er voor de oorlog, achteruitgang tijdens de wereldbrand. De school werd. vooral in het laatste oorlogsjaar door rampen getroffen. Bij een hevig bombardement werd tenslotte het» schoolgebouw aan de Puntenburgerlaan door bommen totaal vernield. De school werd verplaatst naar een oud gebouw, dat niet meer geschikt was voor het doel, dat men er noodgedwongen aan moest geven. Feestdag voor sympathieke school in Amersfoort Het was daarom V/oensdag voor de BLO-school een feestdag, omdat het nieuwe schoolgebouw een grondig opgeknapt voormalig Ar beidsbureau officieel geopend kon worden. Men liet deze opening sa menvallen met het vieren van het 25-jarig jubileum van de school. Velen waren naar de Hoogeweg gekomen om door hun aanwezigheid de plechtigheid op te luisteren. Zo waren er o.a. burgemeester Molen dijk en diens echtgenote, wethouder A" J Spiekermann, gemeente-secre taris J. Haars, de raadsleden Al, Steinebach, Drewes, Koelewijn, Wa terloo en Wielinga, de doktoren Dekker en v. d. Hooft en vele hoof den van scholen. De opening werd verricht door burgemeester Molendijk, die een zeer gewaardeerde rede uitsprak. De burgemeester zeide o.m.: „Ik heb met een zekere gretigheid de uitnodiging aanvaard dit school gebouw te openen, omdat, hoewel er in alle hoeken van de gemeente mensen met grote ijver werken, zij van het stadsbestuur toch maar be trekkelijk zelden bliiken van meele ven en waardering krijgen. Aan de genen, die de plannen voor dit schoolgebouw hebben ontworpen komt alle lof toe. Het gaat echter in de eerste plaats om het werk, dat hier verricht moet worden en om de geest, waarin dit gebeurt. Ik wil.U niet de sociaal-psychiatrische aspec ten van dit werk vertellen. Ik wil hier spreken als de leek, als de bur ger van de stad Amersfoort. En dan denk ik aan die grote groep kinderén, die in de eerste levensperiode geestelijk niet ge heel tot ontplooiing komt. Die groep heeft recht op onze bij zondere aandacht en verzorging. Ik geloof, dat onze Westerse we reld, met haar wortels in het Christendom en in het huma nisme, deze zwakken van geest moet helpen. Wij moeten helpen deze mensen enkele eenvoudige, maar onmisbare dingen te leren. Het gaat hier om opvoodipg, om karakter- en gewoontcvorming. Wij moeten deze kinderen de weg wijzen in het leven. Daarmede is in Amersfoort 25 jaar geleden een begin gemaakt. Nu is er een min of meer sluitend stelsel voor de verzorging van het onvol waardige kind. Maar we zijn er nog niet. Als deze kinderen het grote le ven in gaan de straat op kan in een ogenblik al het harde, goede werk, dat hier verricht wordt, verlo ren gaan Wij, het college van B en W., zullen niet rusten voordat er in Amersfoort, behalve een werkplaats voor jongens, ook een werkplaats voor meisjes is. Op de lange duur willen wij zelfs een ambtenaar voor arbeidsbemid deling hebben, die de kinderen een plaats in het productie-proces kan geven Wij zullen trachten het on derwijs voor het minder begaafde kind in Amersfoort zo volledig mo gelijk te doen zijn. Op onze plannen om de openbare lagere scholen te Amersfoort een naam te geven zijn wij nu wat voor uitgelopen en de gemeenteraad hééft besloten om deze school te noemen naar een der pioniers van het bui tengewoon lager onderwijs, de over leden schoolarts dr. van der Hoeve: de dokter van der Hoeveschool. Hij Is het geweest, die hier baanbrekend werk heeft gedaan. Wij vinden het prettig, dat familie-leden van deze verdienstelijke mens hier aanwezig zijn. Ik verklaar nu deze school voor geopend en hoop, dat de eenvoudi gen van geest, die de deuren er van passeren, rijk van geest het grote, onbarmhartige leven zullen in gaan. Laten wij hen allen steunen.". Dat waren de woorden van bur gemeester Molendijk, wiens plaats aan het spreekgestoelte daarna werd ingenomen door de heer B J. Groenevelt, die gedurende ruim twintig jaar hoofd van de school voor B.L O is geweest. Hij wenste het gemeentebestuur van harte ge luk met de nieuwe school, die een aanwinst is voor de eemeervte De heer Groenevelt wiiddc enkele woorden aan de nagedachtenis van dr. van der Hoeve en vertelde daar na enige interessante bijzonderheden uit de geschiedenis van de school Hij besloot met de woorden: ..Moge de school in de toekomst het ver trouwen genieten van allen, die er op aangewezen zijn." Het hoofdbestuurslid van de Ver eniging van Artsen en Onderwijzers, werkzaam bij het buitengewoon on derwijs, de heer Leerkamp. richtte zich eveneens tot het gemeente-be stuur en tot het hoofd van de dr. van der Hoeveschool. de heer J. P. de Ligny. Voorts werd gesproken door vertegenwoordigers van de Nutspaarbank in verband met het schoolsparen, van zusterscholen en van de afdeling Amersfoort van de Ned. Onderwijzersvereniging. Dr. M. v. d. Hoeve Jr. bedankte namens de familie Van der Hoeve voor het eerbewijs aan de nagedach tenis van zijn vader bewezen. De heer J. P. de Ligny bracht dank aan het gemeentebestuur voor de bereidwilligheid en de medewer king en richtte zich daarbij vooral tot de burgemeester en wethouder Spiekermarm Ook de dienst ge meentewerken werd door 't school hoofd niet vergeten Nadat er een verversing gebruikt was werd er een rondgang gemaakt door het schoolgebouw, waarin een zeer hygiënische douche-afdeling de aandacht trekt. Lange tijd werd be steed aan de bezichtiging van een expositie van door leerlingen ver vaardigde prijzen voor een loterij, waarvan de opbrengst bestemd is voor de vorming van een school fonds. Het is een onvergetelijke dag ge weest voor allen, die geïnteresseerd zijn in het wel en wee van de dr. Van der Hoeveschool! Sportweek-fietsers maak ten allen fouten Maandag werd wet volledige medciverking van dc Amers foortse politie een rijwieltocht gehouden in het kader van de Sportweek van de Federatie van Amersfoort se Personeels verenigingen. Bij wijze van proef stonden op verscheidene punten langs het parcours door de stad agenten van politie, die controleerden of de deelnemers fouten maakten. Natuurlijk, die zijn er gemaakt. Zelfs zoveel, dat niemand het hele parcours zonder strafpunten heeft kun nen aflcagcn. Er was een deel nemer. die als het niet juist deze tocht was geweest zet/s geverbaliseerd zou zijn. Hij 'reed ,.mct losse handen", ging links door de bocht en gaf geen richting aan. De ploeg van het Arbeidsbureau heeft het er het best afgebracht. Het is dc be doeling van de commissie, die deze tocht heeft georganiseerd, dat het volgend jaar het Ar beidsbureau een nieuwe tocht moet voorbereiden. De winnaar van ieder jaar zou dan steeds in het volgende jaar met de or ganisatie belast worden. De uit slag van de rilwieltocht is als volgt: 1. Arbeidsbureau 2. Er- dal. 2. Blazer en Metz. 4. NOACK, 5. SOVA. 6. EHMA, 7. Wolos, 8. ARVA 9. OVATO, 10. Hapam en 11. Eysink. NJ Burgemeester Molendijk, wet houder Spiekermann en nog en kele andere genodigden laten zich voorlichten door de heer J. P. de Ligny over de aard van een tentoonstelling, die gehou den wordt in de pas geopende dr. Van der Hoeve-school. (Archifoto) 122. Een uur later wordt Kees Touw, die nu helemaal is opge knapt en zich alleen nog wat onwennig voelt in dat rare Chinese pakje, dat hij heeft ge kregen, opnieuw toege laten tot Li-Twan. Zijn dochter bevindt zich nu ook in het vertrek en ontvangt de blanke boodschapper gastvrij. Li-Twan laat Kees zijn avonturen vertellen en hij blijkt veel belang stelling te hebben voor het „paradijseiland". Hij zegt: „Ik ben een ban neling en zoek een nieu we woonplaats. Zou ik mij vestigen daar niet kunnen wonen. Ik ga In elk geval het eiland opzoe- nun wuiicu. ,1 licht komen we in open zee een Amerikaans of Brits oorlogsschip tegen, dat ons wil be schermen tegen de Japanse piraten." is verdreven, zou er misschien best kunnen Wedstrijd, die veel spanning bood, maar slecht werd gespeeld Militairen schoten slecht Toon- en demonstratiezaal in gebruik genomen In Amersfoort bestaat sedert enige tijd een nauwe samen werking tussen de electro- technische installateurs. Dit contact had de oprichting van de N.V. Verenigde Installa teurs te Amersfoort (V.I.T.A.) tot gevolg. Om de service aan de consumenten te verhogen werd door de V.I.T.A. in het perceel Arnhemseweg 5 een toon- en demonstratiezaal in gericht, welke Woensdagmid dag officieel werd geopend. (Ing Med !N «ET KAMP N THU/S;. t A-'ftfóèk M\'i fofóÜ/lMHpttSEPiK tuten OVtML VCKKW/CBAAK 71 et Noteert U even GRAND THEATRE: „Johnny Belin da". Aanvangstijden Zondag: 2. 4 15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen:' 2.30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER: „Vliegende Tijgers- Aanvangstijden: 2, 4 15, 6 45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30, 6 45 en 9 ulir. REMBRANDT THEATER: tweede deel „Dc Duivels van het Wilde Westen- en .Het Eiland der Verschrikkin gen Aanvangstijden: Vrijdag en Zaterdag: 2.30, 6 45 en 9 uur. Zon dag: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30 en 8 uur. Openbare leeszaal. Uitlening voor volwassenen dagelijks 2—5 u bovendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur: Uitlening voor kinde ren: Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2.304.30 uur: Leeszaal dage lijks van 1012,30 en 25 uur; bo vendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—10 uur. Nadat een der commissarissen van de V I.T.A., de heer J. Boe- kenoogen, een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen had ge richt, sprak de directeur van de V.I.T.A., de heer B. H. Kok. Hij verheugde zich er over dat de Amersfoortse electro-technische installateurs met hun collega's uit de omliggende plaatsen na vele voorbereidende werkzaamheden en besprekingen eindelijk uitvoering aan hun plannen hadden kunnen geven. Voor het in Nederland be staande middenstandsvraagstuk, zo vervolgde de heer Kok, is nog steeds geen oplossing gevonden. De Vennootschap V.I.T.A. is geboren uit het besef, dat de moeilijkheden voor de middenstanders in de toe komst nog groter zullen worden. De electro-technische installateurs menen met deze vorm een oplos sing van het middenstandsvraag stuk te hebben gevonden. Elke middenstander zal de noodzaak van rationalisatie willen erkennen. Deze is echter onmogelijk, zo zeide de heer Kok, wanneer de collecti viteit niet wordt ingevoerd. De heer Kok verzekerde tenslotte dat de nieuwe Vennootschap in geen geval een coöperatie wil zijn. De officiële openingsrede werd uitgesproken door de secretaris van de Kamer van Koophandel, mr. F. C. A. Eenhorst. Hij zeide, dat de nieuwe vorm, die de Amers foortse installateurs hebben gevon den, getuigt van grote verantwoor delijkheid. Wil het kleinbedrijf zichzelf niet uitschakelen, dan moet hij van een ruim publicx een assortiment tonen, waaruit de vooruitgang spreekt. De zelfstandige midden stander staat bij het volbrengen van deze taak te zwak tegenover het grootbedrijf. Wanneer de con sument ontevreden wordt bete kent dit een groot gevaar voor de zelfstandige middenstander, maar niet voor een groep van midden standers. De heer Eenhorst was van mening dat de V.I.T.A» een ef ficiënte en economische bedrijfs- Amersfoort mag trots zijn op voering mogelijk zal maken. het ontstaan van deze Vennoot schap," zo zeide hij. Na deze plechtigheid, die werd gehouden in de show-room van de fa. Van Hamersveld, bezichtigden de aanwezigen de toon- en demon stratiezaal. nadat de heer Een horst een lint had doorgeknipt. Na de rondgang voerden ver schillende sprekers het woord, die allen vol lof spraken over het ini tiatief van de 23 electro-technische installateurs. Wethouder C. van Zwol achtte het een voorrecht na mens het gemeentebestuur de har telijke gelukwensen te mogen overbrengen, „Wij zien in de tot-v standkoming van de V.I.T.A. een opbloei van uw branche in onze stad," zeide hij. Achtereenvolgens spraken nog mr. Van Gelderen i'namens het bestuur van de Ne derlandse Electro-Technische Werkgevers en de Vakgroep Elec- tro-Techn. Ambacht); de heer A. Friederichs ïFed. van Amersf. Middenstandsverenigingen); mr. F. C. A. Eenhorst inamens voorzitter Nijverheid en Handel i; de heer Ban (voorzitter Chr. Electro-Techn. Werkgevers in Ned.'i; de heer F. de Feber (Handel en Nijverheidi; A. M. v. Levenhorst (de Hanze): en de heer Brouwer (Amersf. Coöp. Melkcentrale). De heer Appel dankte namens de collega's allen die aan de op richting hadden medegewerkt. De heer Kok sprak een slot woord, waarin hij nog eens duide lijk maakte dat deze sanering van het electro-technische bedrijfsle ven een experimentele is. Na afloop van de plechtigheid werden enige verversingen aange boden. Rest ons nog te vermelden dat de toonzaal van V.I.T.A. werd ingericht door de binnenhuis-ar chitect, de heer Nic Olij. (Van onze sportredacteur) Het Amersfoorts burgervoetbal elftal en de militaire voetbalploeg hebben Woensdagavond op „Birk hoven" dat leek op een pas ge maaid hooiland samen ongeveer f 750.bij elkaar „getrapt'' voor invalide geworden voetballers. Het Amersfoorts elftal had De Jong op de stopperspilplaats en B. Bakker als linkshalf. De militairen hadden dezelfde ploeg als enkele weken geleden, op rechtshalf Bouw meester van NAC na, die toen niet meespeelde. Het Amersfoorts elftal heeft met 6—3 gewonnen. Toch heeft de ploeg ook ditmaal niet voldaan. Linksbui ten Meskes en rechtsbinnen Kraam- winkcl waren zwakke plekken in de voorhoede. Doelman Brits was slecht op dreef in de achterhoede, die trouwens over gebrek aan geluk niet te klagen heeft gehad. De mili taire aanvalslinie was al even slecht op dreef en schoot miserabel. Het begon al een minuut na het begin, toen Kolkman, die de bal van links ontving, met een omhaal de bal in de touwen joeg, zonder dat een der lauw spelende verdedigers er iets aan deed (01). Vijf minuten daarna miste Kraam winkel een kans. die hem door Mes kes geboden werd. maar Van Em- pelen, redde de burgerij van een grote schande (11). Barreveld, de beste speler in dc voorhoede pas seerde doelman Peters, die ditrfiaal niet de veine had van de vorige wedstrijd, onhoudbaar na twintig minuten weinig enthousiast voetbal. Kraamwinkel maakte ook een goal, toen Peters twee minuten voor het einde grandioos over de bal heen viel. Na de rust rammelde het danig in de burgerij-achterhoede Paal en lat en slecht schietende militairen kwamen de non-combat tanten te hulp en wel op een manier, dat de militaire supporters, die ach ter ons zaten, schreeuwden van: „Ar- remoci" en „vanavond op stalwacht" en „jodium-potten" en nog veel meer fraais. Inderdaad, de wedstrijd was in die periode het aanzien bijna niet waard, tenminste voor degene, die gekomen was om goed voetbal te zien. Span ning was er genoeg. De Jong moest eenmaal vallend de bal met de buik op de doellijn stoppen, terwijl Brits, toen Kolkman een meter voor hem stond, alleen maar het been behoef de uit te steken om de zacht in gerolde bal te keren. Jansen bracht wat opleving, toen hij uit een voorzet van Barreveld twintig minuten na rust zeer fraai inschoot (41). Een diepte-pass van Jansen op Meskes gaf deze speler gelegenheid een schot te lossen te gen de paal, waarna Barreveld kon inzetten (5—1). Peters liet na een schot van Kraamwinkel de bal glip pen en Van Empelen werkte het leder over de doellijn (61). In het laatste kwartier kwamen de mili tairen sterk opzetten en speelden sterk op de aanval. Dat had een overwicht ten gevolge, dat resul teerde in twee doelpunten. Van Kuven strafte een fout van Brits a{ re—2) en dezelfde speler vond opnieuw het net, toen Brits het le der na een schot van Bouwmeester voor zijn voeten sloeg (63). Zo was ook deze wedstrijd tussen militairen en burgerij van Amers foort een weinig bevredigende ont moeting geworden, waarin zeer lauw werd gespeeld. Het enige ver schil met de vorige ontmoeting was. dat de militairen niet zo veel geluk hadden. Anders was het misschien een wedstrijd geworden met een 66 uitslag, want gelegenheden tot doelpunten waren er genoeg. Modderballet aan het i Havik Toen een 56-jarige Amersfoorter aan het Havik van de eerste zo merse avond stond te genieten en daarbij leunde tegen een hekwerk langs de gracht, voelde hij plotse ling dat het steuntje bezweek. De man kon zijn evenwicht niet bewa ren en tuimelde de gracht in. Een agent van politie schoot toe en kon de man met een ladder op de wal brengen. Het was meer modder dan man. Gelukkig had de val geen nadelige gevolgen en moeder de vrouw zal wel zorgen dat mans pakje weer toonbaar wordt. Twee meisjes, die hun lachen niet konden bedwingen werden in het modderballet betrokken. De man wierp zijn bemodderde hoed met een kwaadaardig gebaar naar de meisjes toe, die daardoor onder de modderspatten kwamen te zit ten. Op deze wijze bleef hij niet met zijn leed alleen. Automarkt AMERSFOORT, 29 Juni. Op de wekelijkseautomarkt zijn 236 mo torvaartuigen aangevoerd. Zesjarig meisje door auto overreden en gedood Woensdagmiddag omstreeks half vier is het zes-jarig meisje K„ wo nende aan de Snouckacrtlaan, op zeer tragische wijze om het leven gekomen. Op het moment dat de heer D. uit Woudenberg met zijn vrachtwagen op de niet-openbare weg achter de timmerfabriek aan het Smallepad achteruit reed, kwam de kleine plotseling het gangetje uit, dat naai de woning van de familie K. leidt. Het kind liep tegen de auto op, viel en kreeg het linkerachter- en voor wiel in de lengte over haar lichaam. De dood moet onmiddellijk zijn in getreden. De chauffeur verklaarde tijdens het achteruitrijden uit het raampje van de cabine te hebben gekeken, doch het meisje niet te hebben gezien. Het stoffelijk overschot is naar „Rusthof" overgebracht. Toen het ongeluk gebeurde was de moeder van het kindje afwezig. De vader vertoefde in de Gero-fa- brieken te Zeist. Autotocht Ouden van Dagen Van de georganiseerde inzame ling van de zestiende autotocht Amersfoortse ouden van dagen volgt hier de vijfde verantwoor ding: mevr. v. d. P. f 1.-. J. H. f 1.-, T. H v. D. f 1 -, mevr. S. f 2.50, W. S. f 2.50, J. S. f 2.50, N. N. f 5.-. R. f 10.-. H. v. R. f 1.-, J. v. K. f 1.-, N.N. (via Ramselaan f 10.-, mevr. v. d. P. f 1.-, T. f 1.-. v. d. B. f 5.-, C. V. f 5.-. v. V f 2.50. Inzameling Fia Eddy f 30.-, N. N. f 1.-, H. f 2.-, mej. de M. f2.- Vorige verantwoording f 359.-. Totaal f 446.-. Mr. A. E. Th. Kooien geïnstalleerd Onder grote belangstelling uit dc rechterlijke kringen had gisterochtend in de zaal voor civiele zittingen van het gerechtsgebouw ie Utrecht dc plech tige installatie plaats van de nieuwbe noemde rechter, mr A. E. Th. Kooien, tot dusverre advocaat en procureur te Amersfoort. Nadat de Griffier de nieuwe func tionaris in de Rechtszaal hnd binnenge leid. hield dc Instituut-Officier van Justitie, mr P J. v. Roskam Abbink namens het Parket een korte toe spraak. waarin hij herinnerde nan dc voorgeschiedenis van deze benoeming, waardoor ten slotte een eind gemaakt wordt aan een vrij langdurige periode van onderbezetting bij de rechterlijke macht in dit arrondissement. Mr Ros kam besloot met dc wens. dat mr Koo ien voldoening mocht vinden in de ver vulling van zijn ambt. Vervolgens was het woord aan de President van de Rechtbank, mr C. Veen, die herinnerde aan het feit, dat de nieuwe functionaris een twintigja rige practijk als advocaat achter de rug heelt. De daarbij opgedane ervaring zal hem zeker te stade komen bij de ver vulling van zijn nieuwe taak, die moei lijk en zwaar is. „U hebt een grote sprong gewaagd- van uw plaats vóór de balie gaat u thans daar achter. Een sprong in de toekomst blijkt soms wcl- ccns een sprong ln het duister te zijn", besloot de President, „maar moge dc door u gezette stap u de daarvan ver hoopte bevrediging en voldoening schenken." Namens dc Orde der Utrechtse Ad vocaten sloot mr B. R. Wesseling, Deken van de Utrechtse Balie, zich bij de vo rige sprekers aan. Handenarbeid-expositie De Pallas Athene-school houdt op Zaterdag 2 en Zondag 3 Juli van 25 uur een tentoonstelling van werkstukken der leerlingen van de lagere school en de IVO-school ver vaardigd op de op deze school ge geven handen-arbeidlessen. Dc temperatuur van het water ln Pesic's bad en Bosbad is heden 12 gra. den. Oriëntatie-rit voor motorrijders Een groot aantal motorrijders heeft gehoor gegeven aan de op roep van de motorclub „Amersfoort en Omstreken" en met regelmatige tussenpozen vertrokken de deelne mers Woensdagavond van Hotel „Waterloo" voor een oriëntatierit naar de Betuwe. De ontwerpers van deze rit had den voor enkele leuke verrassingen gezorgd, waarvan de voornaamste wel was de veerpont bij Ameron- gen en het feit dat de afstand niet 36 doch ongeveer 40 km bedroeg. Hierdoor kwamen de meeste rij ders in grote tijdnood en het re gende dan ook strafpunten. Bij Eek en Wiel werden de deel nemers op een kersenmaaltijd ont haald. Na afloop trok men naar ho tel „Waterloo", waar de voorzitter van de sportcommissie, de heer P. Miner, de prijzen (mandjes ker sen) uitreikte. De uitslagen luiden: 1. R. Geb- ben 0 strafpunten, 2. C. van Ba tenburg, 2 str.pt, 3. W. de Graaf, 2 str.pt, 4. G. van Eys 9 str.pt, 5. H. Douze, 9 str. pt, 6. H. Wagenma kers 13 str.pt, 7. G. de Ridder (Nij- kerk) 13 str.pt, 8. J. van Dijk 13 str.pt, 9. E. van Wijland 27 str.pt, 10. E. Vacano 32 str.pt, 11. P. Miner 37 str.pt. Onvergetelijk (lansfestijn Gisteren maakte het gezelschap sportdansers uit Rotherham, aan gevuld met een aantal ABA-leden en belangstellenden een trip naar Volendam. Het bezoek aan dit al oude vissersplaatsje nam de gehele morgen in beslag. In de namiddag werd in Amsterdam rondgewan deld en 's avonds werd in Krasna- polskv de team-match Amsterdam Rotherham gehouden. Vrijwel alle Amsterdamse dans scholen waren door hun beste paren vertegenwoordigd, waardoor dit dansfeest een waarlijk feest van stijl en gratie is geworden. De Engelse gasten behaalden op alle onderdelen 'n kleine puntenmeer- derheid. De uitslag luidt: Waltz: Rotherham 127 pnt., Amsterdam I 1211* pnt.; Amster dam II 118 pnt. Slow Fox: Rotherham 123 pnt., Amsterdam I 120 pntAmsterdam 11. 118 pnt. Tango: Rotherham 124 pnt., Am sterdam I 123*2 pntAmsterdam II 121 li pnt. Quick-step: Rotherham 127 pnt., Amsterdam I 1201* pnt., Amster dam II 12212 pnt. Totaal: Rotherham 501 li pnt., Amsterdam I 4851= pnt., Amster dam II 480 pnt. De organisatie van deze team match, waaraan tevens een uitge breid programma met diverse de monstraties verbonden was, was in handen van de bekende Am sterdamse dansleraar J. Merkel- bag. Vooral de jongste pupillen van Mr. en Mrs. Stacey oogstten 'n daverend succes. Het is voor allen een onvergetelijk dansfestijn ge worden. Militair door auto gegrepen en gewond Toen Woensdagavpnd twee mili tairen van de Luchtstrijdkrachten zich naar hun kwartier (kamp Wa terloo aan de Leusderheide) bega ven werd een hunner, J. v. R. uit Rotterdam, nabij de ingangen van de schietterreinen door een achter op rijdende auto gegrepen en tegen de grond gesmakt. Met een zware hoofdwond bleef Van R. bewuste loos liggen. Dr. J. H. Hagenbeek uit Doorn, die toevallig passeerde, verleende, bijgestaan door leden van de Motorclub „Amersfoort en Omstreken", de eerste medische hulp, en adviseerde het slachtoffer naar het hospitaal te vervoeren. Na enkele telefonische verzoe ken, besloot een van de superieu ren van Van R. zelf naar het hospi taal te gaan. Hij constateerde dat daar geen ambulance beschikbaar was, waarna hij de G.G. en G.D. te Amersfoort te hulp riep, welke dienst onmiddellijk een ambulan cewagen zond. Al met al had het slachtoffer drie kwartier op straat gelegen. Naar wij hedenmorgen vernamen is de toestand van Van R. wel zorg wekkend, doch direct levensgevaar is niet aanwezig. Burgerlijke Stand 29 Juni. Geboren: Bernardus Hendrikus Johannes, z v A J El- verding en E W Doeser. Alida Ma ria, d v J H Balk en H A Schmalz. Gerardus Wilhelmus Maria, z v G Iking en A M M Majoor. GETROUWD: J G Max en J. Veltman. J Brienne en S W v Dijk huizen. H. Verhaar en H G Tie- mens. A Ruiter en R te Beek. M. Beets en J G v. Bruggen. M J B Bruijel en A Talsma. Overleden: Henry Wilhelm Dat, 42 jr. ongehuwd. Gerarda Eliza beth Maria Rigter, 61 jr. wed. v. J v d Berg. HET NIEUWE PLAN IA/AT klaagt ge oude veste, V* Om 't leed, dat ge verwacht De ruwe hand waarvan ge droomde Is als fluweel zo zacht. Uw poorters waren waakzaam Dus klaagt hen nu niet aan. Ze zijn met jaren voorbereiding Niet over eén nacht ijs gegaan. Daarom hulde plannenmakers, Voor 't grote werk door u volbracht, Waarin bevrediging voor 't heden; Zo óók nog voor ons nageslacht. Neen d'oude glorie zal niet wank'len Méér stralen dan weleer. En zal niet ten offer vallen, Aan het twintig eeuws verkeer. Een gordel om 't oude lichaam, Verzekert u uw schat, En zal u zeker niet verlagen Tot een moderne binnenstad; Maar ruimer zult ge ademhalen, Uw glorie straalt wijd uit; En 't oude hart, dat krijgt meer lucht, Naar Noord en Oost, en West en Zuid. Het nieuwe bloeddat zal u sieren, Uw schoonheid spreidt ten toon Mijn Amersfoort dat zal een parel zijn, In Neerlands stedenkroon. A. N. N. Hoevelaken Voor het examen handelsdagschool 4- jarlge cursus slaagde onze plaatsge noot J. Maassen. Ie luitenant mariniers F. Bragg3ar wordt in het vaderland terug verwacht met het trocpentransportschlp .Kota Intcn" dat vemoedelilk op 13 Juli a.s. te R'dam zal aankomen (Ingez. Med.) rr/v6^ .if* Dc Raad der gemeente Leusden kwam Woensdagmiddag onder voorzitterschap van burgemeester M. J. E. Kwint bil - een. De voorzitter memoreerde de ver jaardag van Prins Bomhard, daarbij zijn hartelijke gelukwensen aan de Ko ninklijke Familie aanbiedend. Ingekomen waren een verzoekschrift om subsidie van de R K. Voetbalver eniging Hamersveld. hetwelk om na der advies werd aangehouden tot een voleende vergadering alsmede een verzoekschrift van de hoofden der openbare lagere scholen om een bij drage ter bestrijding van dc kosten van een schoolreisje naar Zuid-Limburg door de leerlingen der hoogste klassen. Besloten werd om éénmaal een bijdra ge van 100— voor beide scholen te zamen te verlenen. Van de Ged. Staten was bericht- ln- eekomen, dat de rekening der Inkom sten en uitgaven voor 1947 definitief rewilzigd was vastgesteld op l 166 803 06 voor de inkomsten en op 166 229.61 voor de uitgaven van de gewone dienst, derhalve met een batig saldo van 1 573.45 Het batig saldo van de kapi- taaldienst was -vastgesteld op 9400 50. Een voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 8 Juni 1949 tot on derhandse aanbesteding van de verbe tering van de Z-bocht in de B. de Beaufortweg lichtte de voorzitter toe door er oo te wijzen dat In plaats van de aanvankelijke toegezegde subsidie van lOOTc der arbeidslonen, de Rijks dienst uitvoering werken thans had bericht, dat hoogstens 65^ subsidie zal worden verleend. Hiermede rekeninr houdende mag verwacht worden, dat openbare aanbesteding voordeliger voor de gemeente zal blijken te ziln. Waar c?e Ged Staten bovendien de wens te kennen hebben gegeven, dat onderhandse aanbesteding slechts ln zeer bijzondere gevallen zal olaats hebhen hadden B en W het raadzaam geoordeeld tot Intrekking van het be sluit tot onderhandse aanbesteding te adviseren De heer Van Ginkel (P v.d AD meende, dat het in dit geval aan beveling zou verdienen, dat in de pers duldeWk tot uitdrukking zou worden gebracht op "elk bedrag dp kosten door dc Ncd. Heide Mij. waren begroot, oodat bil onenbare aanbesteding de aannemers, niet boven dit bedrag zou den behop-vrn In te schrllven De voorzitter oordeelde deze handelwijze minder tuist omdat In dat geval de In. «■chrlivers wellicht rekening hou dende met de bekend te maken bc. "otHng hoger zouden Inschrijven dan de werkeliike door hen berekende kosten Dc heer v d Berg (K V P zou in het bestek opgenomen w<>ns»n e zien. benalinc dat B. en W bij een naar hun oordcel te hoee inschril- ving nipt tot gunnlpg zouden behoe. ven over te gaan. Tevens wilde b'l gaarne vernemen, of in het geval van onenbare aanbesteding evengoed zand zou kunnen worden verwerkt afkom stig bil de veehouder P van Voskui len De voorzitter zegde toe. dat in bet bestek eon benallng In de zin als werd voorgesteld zou worden onceoomey Wat het zandcebruik aangaat dit zou a'haneen van verschillende thans nog nlot to benalen factoren Vervolgens werd het IntrrVkincsbeslult aanvaard. Na vas-tstejjing van een Instructie voor de administrateur van het wo- mnrhedrlif werd goedeekcurd eer voorstel om met Ingene van 1 J««ll a de tarjnyen voor Strnnrpverhr"ik a's ''oor de P U F M voorgesteld te ver bogen en wel bet nachtstronmtartc' met 'i ct per KWh en het tarief voor union horn OVERLEDEN- Hendrik van Burg. sleeden, oud 89 Jaar, wonende te Soest De collecte voor de Stichting 1940— 1945 heeft 124099 opgebracht Een mooi bedrag Op de eiermarkt werden aangevoerd 20.000 eieren Prijs 14,5 15 cent per stuk. Handel vlot. klein industrie en handwerkslieden met I ct per KWh. De heer De Wild (Prot.) vroeg of het niet mogelijk zou zijn. dat op bepaalde uren goedkope stroom werd versteekt voor de klein Industrie. Dit bleek echter niet mogelijk, omdat daarvoor speciale klokken nodig zou den zlln. Bij de behandeling van een voorstel tot wijziging van de begroting 1948 bleek dat na overbrenging van het netto batig saldo van de dienst 1947 naar de algemene reserve van de dienst 1948. bedragende de som van 16666 68, naar de voorlopig bekende gegevens nog een batig saldo van do gewone dienst 1948 was berekend van 23.000.— Voorgesteld werd om hier van een bedrag van 12.000— te re serveren voor de kosten van de bocht- verbctcrlng in de B. de Beaufortweg. Deze gunstige uitkomst van dc dienst 1949 is-, in belangrilke mate te danken aan de hoge uitkeringen in 1948 uit het Gemeentefonds wegens verrekeningen over de Jaren 1943 t.m. 1947. alsmede aan de ontvangsten van over die laren nog achterstallige inxomsten vooral wegens- door de gemeente betaalde voorschotten voor het rijk en van kos ten t b.v. de Duitse weermacht en be- ze»Mne*« Miarie Vervolgens kwam nog een voorstel van B. en K. aan de orde. om voor de gemeente-wegwerker een bakfiets aan te schaffen, omdat thans het vervoer per handwagen of per auto van beno digde materialen veel tijd of veel geld kost in deze uitgestrekte gemeente. De heer Van Ginkel zou het dan prac- tisch vinden om een motor-bakfiets aan te schaffen. De heer v. d Lage- maat (Prot.) voelde voor dit laatste niet zo veel, omdat de te vervoeren hoeveel heden niet zo groot waren. De voorz. beaamde, dat de kosten in dat geval wel wat hoog zouden zijn Besloten werd ?"Ïa cn W' voorl°Pig een crediet van f 300.— toe te staan voor dc aanschaf fing van een bakfiets. Laatste gang van oud notaris Dammers Woensdagmiddag te 1 uur had op de Alg. Nea. Herv. Begraaf plaats aan de Veldweg te Soest, de teraarde bestelling plaats van de zo plotseling overleden oud-nota ris A. O. Dammers. Op de begraafplaats merkten wij op; burgemeester S. P. Baron Ben- tinck, de wethouders Van Zadel hof! en v. d. Arend, de gemeente secretaris, dr. Rupert Sr.. vele af gevaardigden van plaatselijke ver enigingen, waarvan de overledene bestuurs- of erelid was geweest. Verder ds. J. I. van Schaik van Chaan, vroeger te Soest en mej. Jolles, voorgangster van de Ned. Prot. Bond en ambtgenoten van de overledene uit de omgeving. Na dat de kist die gedekt was met een schat van bloemen in de groeve was neergelaten, nam burgemees ter Bentinck het woord. Spr. schetste notaris Dammers als iemand die het volste vertrouwen genoot. De candidaat-notaris de heer N. van Veeren noemde het een voorrecht dat hij ongeveer 25 jaar_ heef' mogen samenwerken met notaris Dammers en steeds on der de beste verstandhouding. Ds. J. I. van Schaik sprak als vriend tot de zo zwaar getroffen familie en dankte tenslotte met „Het Onze Vader". Een zoon dankte voor de be langstelling.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2