PALTHE Amersfoorts jeugd gaat weer „van de straat" Onregelmatig eindexamen? ILMS IN AMERSFOORT STADSVENSTER- Aan alle gerepatrieerde militairen 2 Zaterdag 9 Juli 1949 Jeugdwerk behoeft vele leiders Voor de vijfde maal wordt in de komende zomeryacantie een actie ,.De Jeugd van de Straat" gehou den, waarbij het in de bedoeling ligt enige aandacht te schenken aan het eerste lustrum Getracht zal worden een bijzonder program ma te ontwerpen. ,,De „Oude rot ten", die gedurende deze vijf jaren hun krachten als leider of leidster hebben gegeven, zal enige hulde worden gebracht. Wanneer we bij dit eerste lustrum van de actie terugzien op de af gelopen jaren, dan valt op, dat in een grote behoefte is voorzien en dat tclkenjare grote groepen kin deren werden beziggehouden en een prachtige vacantie bezorgd. Kort na de bevrijding in 1945 werd met do eerste actie begonnen. Het toenmalige jeugdcomité nam de organisatie ter hand en ondanks de toenheersende moeilijkheden mocht het gelukken ongeveer 1200 kinderen enige prettige weken te bezorgen. De deelname van de kin deren werd steeds groter en is op het ogenblik tussen de 1500 en 2000, waarbij zelfs in 1946 een record werd gevestigd van 2500 kinderen. Dit laatste aantal is verklaarbaar wanneer we bedenken, dat er toen bijna geen mogelijkheid was om op eigen gelegenheid met vacantie te gaan. Dit jaar rekenen de organi satoren weer op een aantal van 1500 deelnemers. Ook de kwaliteit van de Programma's wordt elk iaar beter. Prachtige staaltjes van ver antwoord jeugdwerk zijn te noe men We volstaan hier echter met een paar ervan. Zeker zult U zich nog die lange stoeten van vrolijke kinderen herinneren, die door de straten trokken, op weg naar een terrein of theater. Ook de grote tochten nor extra trein of boot, naar Urk en Ouwehands Dieren park te Rhcnen en vooral de prach tige tocht van het vorig jaar met speciale autobussen, naar Arnhem en het Openlucht-Museum, zal men zich nog herinneren En dan niet te vergeten de sluitingsdagen met snortfinales cn programma's in 't Openluchttheater, waarbij vooral hot grote slot. met muziek voor op naar de stad. een feest voor de jeugd betekende. Dc komende vijfde vacantie-actie belooft minstens zo goed te wor den. Vele aardige gebeurtenissen stnan de jeugd te wachten Enkele willen we ervan noemen: sport wedstrijden. spelen, wandelingen, jeugdtoneclvoorstellingen, jcugd- bioscoopvoorstellingen. goochelaars programma's e.d. Echter staan er diverse nieuwe op het programma, b.v. een 20 km. mars voor dc oudere groepen, vliegerwedstrijden, ballon nenwedstrijd. dagfietstochten, dag wandelingen, diverse kleine uit stapjes, enz. Allemaal gebeurtenis sen die de kinderen een maximum aan vacantievreugd zullen bezor gen. Dan komt het hoogtepunt, de jaarlijkse grote tocht. Dit keer per luxe-autobus naar Apeldoorn, voor Auto reed op linker weggedeelte Bij het nemen van de bocht Arn- hemsewegBisschopsweg reed een tienwielige trailer over het linker weggedeelte. Een personenauto, die van de Bisséhopsweg rechtsaf de Arnhemseweg op wilde rijden, kwam zodoende in botsing met de andere wagen en werd daardoor aan de linkerzijde vrij ernstig be schadigd. Op de Vrijdagmarkt van deze week werd een koopman bekeurd, die ongeijkte gewichten voorhan den had. Onbekenden trachtten op nieuw een der hokjes bij het Die renpark „Birkhoven" binnen te dringen. Er bleek alleen wat melk wg te halen te zijn. Proces-verbaal werd opge maakt tegen dc berijder van een motor, die geen enkel benodigd pa pier kon tonen. een bezoek aan de Jullanatoren, met doolhof, speeltuin, spiegelzaal, e.d. Een prachtige tocht over de Veluwe, waarbij natuurlijk h;t no dige gespeeld wordt in de bossen cn od dc hei en diverse versnaperingen worden uitgereikt. Een tocht, die weer een groot moment belooft te worden, waarbij de belangstelling van de gehele stad zeker groot zal zijn. Ook de sluitingsdag op Birk hoven wordt weer goed, daar het in de bedoeling ligt hier het eerste lustrum te vieren met extra trac- taties en de nodige huldigingen en waarbij verder een kostelijk pro gramma wordt gegeven. De actie kan alleen slagen wan neer zich voldoende personen mel den om enige tijd de leiding van een groep te nemen. Daarom doet dc Amersfoortse gemeente een dringend beroep op allen, die zich voor dit werk interesseren en ge negen zijn enige tjjd op te offereD voor dit by uitstek mooie en sociale werk. Velen, zeer velen, zijn nodig'. Geeft U daarom op als leider of leidster bij de Amersfoortse Ge meenschap, waar U alle verdere inlichtingen kunt krijgen. Toelatingsexamen RHRS Voor het toelatingsexamen slaagden. Eo. v. Achterbergh, C. H. Th Andringa, J. v. Beek. Fe Bcsangon, A J Boodc, Cha. Aa As Bos. Ac. ter Braake, Aa Broekman, allen A'foort. J. Th. ten Cate. Socstcrberg; R v. Duin, R v. Dusschoten, A. Duyser. P. Fcldman. Ma Ba. Lc Gerritsen. F. Gosses. Ja Haar- mans, allen A'foort: R. Hacntjens Dek ker. Soesterberg: M. v. Harskamp. Wou denberg: J. v. d. Heuvel, Wa Pa Je. Horlings, L Horowitz, J. J H. dc Jong. E. H. Jonker, H. v. Keulen. A. van Kna pen, allen A'foort; M. A. Koopman. Soest; H Koudijs. Woudenberg: Mn Ma. Krop, Scherpcnzecl, Wa. Ma. v. d Kuy, Soest; B Langhorn. A'foort: H J G. Leerink, Nijkcrk; H. Lotsy. G J. Mar tini, Ma. Ha. Muller. A J v. Nljcn, allen A'foort. M. G. Ottow, Soest; Cn Ja. Overecm. Scherpcnzecl; R. A. Piroelie. Ba. Planten, beiden A'foort; G C. Postma, G. Punt. beiden Soesterberg; J. F v d. Ridder. G P. H. Rosen. A A. Ruitenberg. R Sanders. K. J. A Schuyt, allen A'foort; Ae. Scheffer, Na. Scheller, beiden Soest; Wa v. Smaalcn, L. A. Snoep. A. Steinmetz. H J Stroo- bach, K. G J. Tecrink. allen A'foort: Ga Ga. Timmermans. Soest; H M. Tjarks, Hoevelaken; Ti. Valkenburg. Schcrpcnzcel; J J. Veldhuizen, Wou denberg; C. Verhoeven, N. C Verrlps, Sa. Wa. Verschoor. W. Verkaik. Sa. Versluis, allen A'foort; Ga. de Vries. J. W. de Vries, J. A Wastcrval. allen Soest; L. J. M. Wijnhof. R. C Zehl, C. v. Zwol, allen A'foort. Tot de 3e kl. werd toegelaten- P. J. dc We ij er, A'foort Examens BH het laatste tc Amersfoort gehou den examen uitgaande van de Alg Sten Bond slaagden voor het diploma machineschrijven A, de dames; J C Balfoort. A Binkhorst. E N dc Gouw. E M Meester. H van Nek (Nijkcrk). A Vellekoop cn dc heren: T Cornclls- sen en J E v d Heuvel. Machineschrijven B dc dames: J B v Dijkhuizen. C J A Stoopcndaal, H F v Slooten. E W de Vries en de heren: H C Scheerder en D W Westerlakcn. Stenografie Ncd 130 lett. gr de da mes-, W Achtcrbc'rg, G M Boekema, N C Hack, A G Kcemink I Meester, J I Nijssen. G B Numan. G Reems, M Schouten, C van Veen en F C Zand wijk. Burgerlijke Stand van 8 JuU 1949 GEBOREN: Martina Johanna, d.v. J. Molenaar en A. Leijten; Hendrika, d.v. D. M. Goor cn M. Jekel; Slma, d.v. D de Kruljff en J Willemscn; Johannes Michael, z v. J, Zittcrsteyn en C. G. M. Cramer; Gerritje, d.v. G. du Pree en C. Hornsveld. GETROUWD. H. de KrutJff en H. Snijder OVERLEDEN Marinus Liimie, 70 jr., wed v. A. C Stroomenbergh. (Vervolg v>an de voorpagina). De eerste examens werden door de leraren, onder toezicht van drie i'iiksgecommitteerden op 23, 24 en 25 Juni afgenomen. Op 27 Juni deden drie leerlingen een her-exa men. De uitslag was tenslotte, dat van de acht A-candidaten er vijf slaagden en drie werden afgewe zen en van de drie B-candidaten er één slaagde en twee werden af gewezen. zo vertelde ons dr. G. L. Muskens. leeraar in de oude talen aan het R.K. Lyceum voor Meisjes O.L. Vrouwe ter Eem te Amers foort, met wi_ wij in het schoolge bouw in aanwezigheid van de zus- ter-rectrice een onderhoud over deze kwestie hadden. „Op Vrijdag 1 Juli, 's middags om drie uur, vervoegden zich hier plotseling de gecommitteerden, on der wier toezicht de examens wa ren afgenomen prof. dr. J. de Dekker uit Amsterdam, prof. dr. A. J. C. Rüter uit Haarlem en dr. J. H. Groenewold uit De Bilt. Zij deelden de rectrice mede, dat de examens voor wat betreft de vak ken geschiedenis en wiskunde door de A-candidaten moesten worden overgedaan, omdat zij twijfelden aan een regelmatige gang van zaken bij de reeds afge legde examens in deze vakken. Zoals dat bepaald is, legden zij tij dens dit gesprek een afschrift over van de brief aan de minister van onderwijs, waarin zij deze van hun beslissing in kennis stellen," aldus de heer Muskens. „Ik stond perplex" De rectrice voegde daaraan toe. „Ik stond perplex. En dan te we ten, dat op hetzelfde ogenblik in Amersfoort al druk over vermoede onregelmatigheden werd gespro ken."' De heer Muskens wist tot op dat ogenblik evenmin iets van de lo pende geruchten. Ongeveer op het zelfde tijdstip, dat de gecommit teerden bij de rectrice op bezoek waren, bereikten ze hem elders. „De persoon, die deze zaak bij de gecommitteerden aanhangig heeft gemaakt, moet er ook met ande ren over gesproken hebben," zo zeide hij ons. „Maar tot ons, wie het toch het meest aanging, heeft hij zich niet gewend." En hij ver volgde: „De nieuwe examens wer den vastgesteld op Dinsdag en Woensdag 5 en 6 Juli. De candidaten allen externe leerlingen uit Amersfoort, Hilver sum, Utrecht en Rotterdam wer den opnieuw opgeroepen. De ge- committegrden namen de examens nu zelf af. Toen de uitslag werd vastgesteld, bleek deze dezelfde te zijn als bij de eereste examens: vijf leerlingen slaagden en drie werden er afgewezen. De toege kende cijfers waren in enkele ge vallen lager, in andere hoger dan de aanvankelijk behaalde. LERAREN-VERGADERING „Diezelfde Woensdagmiddag," al dus de heer Muskens, „heelt de inspecteur voor het voorbereidend hoger en rhiddelbaar onderwijs, de heer A. van Dam uit Den Haag, in een vergadering van leraren mededeling gedaan van de motie ven, die de gecommitteerden tot hun twijfel aan een regelmatige gang van zaken hadden gebracht en van de gegevens, die deze mo tieven zouden kunnen steunen. Persoonlijk heb ik niet het minste bezwaar om u deze motieven te noemen, doch ik acht mij hiertoe niet bevoegd. De enige, die ze u kan noemen, is de inspecteur," zo oordeelde de heer Muskens. „Uit het onderzoek, dat de inspecteur instelde, bleek inmiddels, dat de opgevatte twijfel voor wat betreft DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 130. Kees Touw spoedt zich nu naar hei gevangenenverblijf en helpt zijn vrienden met het openbreken van de vloer: „Kom mee," zegt hfj dan; „ik weet de weg. Ik heb brand ge sticht om de aandacht af te leiden. Als we vlug zijn hebben ze ons niet ln de gaten." Dat is ook zo, want zo snel grijpen de vlammen nu om zich heen. dat de Japanse gezagvoerder van de „Zephir" zijn matrozen wel aan het blussingswerk moet zet ten Snel geven de Jap pen elkaar de putsen door en ze maken er gen op de jonk De strijd woedt een ontzettend lawaai bij. Dat is het geluk van I voort, maar nu dikke rookkolommen uit de I kijken telkens angstig achterom, wat er met Kees Touw en zijn volgelingen, want ongezien .Zephir" opstijgen is de animo om te vechten I net schip gebeurt, zien ze kans weg te sluipen en over te sprin- nog altijd 16ij de Jappen toch wel een beetje gedaald. Ze Voor nu en altijd'n vacantiefilm L.E.A. en S.M.L. hadden dansavond Het A.M.V.J.-centrum was Vrij dagavond voor de Amersfoortse militairen verboden gebied. Onge veer 150 in avondtoilettjes gestoken leerlingen van het gymnasium en het Stichts Montessori Lyceum hadden er voor deze keer beslag op gelegd, de grote zaal met kleu rige slingers versierd en „The Mu sical Serenaders" uit Utrecht er heen laten komen. Een plezierig bal is het geworden, geleid door Tom Klerk, die het in de vijf uren van deze dansavond aan attracties niet liet ontbreken. Geval van oplichting Een Amersfoortse banketbakker kreeg een man in zijn winkel, die een paar puntbroodjes, een zakje bonbons en een grote taart bestel de. De man gaf een adres op. waarheen de taart gebracht moest worden. De puntbroodjes en de benbons nam hij mee. Toen de bakker de taart aan het opgegeven adres bracht, kende men de man daar niet. De politie noemt dit een geval van oplichting. Noteert U even GRAND THEATRE: „Voor nu en Altijd", alle leeftijden. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagén 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER: „30 Seconden boven Tokio", 14 jaar. Zondag 1.30, 4, 6.30 en 9 uur. Overige da gen 2.30, 6.30 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: „Vro lijke Jongens" „Cassidy's Mees terstuk", alle leeftijden. Zondag 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Vrijdag en Zaterdag: 2.30, 6.45 en 9 u. Overige dagen: 2.30 en 8 u. VERKOPING GAAT NIET DOOR De openbare verkoping van de Hof stede 't Klooster te Hoogland, welke Zaterdagmorgen t o.v, notaris G. P. A. L te Leuken alhier zou hebben plaats gehad is door bijzondere omstandighe den tot nader order uitgesteld geworden. Mcj. W. I II Waardenburg ls in Den Haar geslaagd voor het staats-examen muziek middelbaar-onderwijs (piano). Esther Williams, de vroegere zwemkampioene, heeft aan vele vlotte vacantie-films een speciaal cachet gegeven. Waterballetten, ot- tewel „Acjuashows" zoals de Yankees het noemen zijn in het land van de dollars buitengewoon populair. Het is dus geen wonder, dat Hollywood zich meester heeft gemaakt van de mogelijkheden, die een waterballet de film biedt. Die mogelijkheden zijn populaire mu ziek, vlotte zang, zwemmen, dan sen, veel aardige meiskes en een heleboel nonsens, waar je ondanks jezelf toch om moet lachen. Het zwemmen van Esther Williams is af. Dat van de andere meiskes evenzo, hoewel er hier en daar nog wel een foutje schuilt. De nonsens waar we toch om moeten lachen, weet U wel komt van Jimmy Durante, „de neus met de man", en ook een klein beetje van Xavier Cugat, die behalve met noten ook met een grappig klein hondje speelt. De film gaat natuurlijk over een rijke jongeman, die een aardig zwemsterretje ziet, verliefd wordt maar pas na heel veel moeilijkhe den aan de trouwdag toekomt. Mensen in vacantie-stemming kun nen we „Voor nu en altijd" (Grand Théatre) aanbevelen. Met Van Johnson dertig minuten boven Tokio We hebben in Amersfoort de on derzeeboot film „Bestemming To kio" gezien en geleerd, hoe de eer ste bomaanval op de Japanse hoofdstad werd voorbereid door de Amerikaanse marine. Over de uit voering van de aanval werden we in onzekerheid gelaten. Die onze kerheid wordt deze week in het „City Theater" opgeheven door de film „Dertig minuten boven To kio". Het is weer een oorlogsfilm, maar ditmaal een zonder hinderlijk veel opsmuk en sentimentaliteit, Viering Koperen Bruiloft in Amersoort Dc viering van de Koperen Bruilof» van Koningin Juliana en Prins Bern- hard is in Amersfoort zeer bescheiden geweest zulks in overeenstemming met de uitdrukkelijke wens van het Ko ninklijk Huis. Er is In Amersfoort druk gevlagd wij schreven het gisteren al cn veler hadden zich met oranje getooid. Ook Donderdagavond waren er meer mensen op de been in cTe binnenstad dan gewoonlijk, maar er heerste ner gens een luidruchtige feeststemming Slechts ln het Bergkwartier kwam het tot fecstvertoon Daar maakte dc R.K Harmonie ^.Wilskracht" een rond gang. die veel belangstelling trok. eerlijk en dus soms wreed. Spencer Tracy is generaal Doolittle, die de aanval in werkelijkheid leidde. „Dertig minuten boven Tokio" heeft een indrukwekkende rolbe zetting. We noemen behalve Tracy bijvoorbeeld Robert Mitchum en Van Johnson. U kunt deels authen tieke opnamen zien en een idee krijgen hoe de vliegtuigbemanning een luchtaanval meebeleeft. Vooral die waarheidsgetrouwe luchtaanval biedt veel spanning, maar ja, in werkelijkheid kan men nu eenmaal vaak betere gegevens op doen voor een film of wat dan ook dan in fantasie. Ons dagelijks te veel Twee autobestuurders werden geverbaliseerd, omdat zij een uit stekende lading vervoerde en geen vlag aan hun wagen bevestigd had den. Een ander ging op de bon, omdat hy niet beschikte over een nummer-bewijs, nummer- en let- terbord, rijvergunning en wegen- belastingkaart. het vak geschiedenis niet kon wor den gestaafd." „Wij hebben de inspecteur voor zijn onderzoek inzake de wiskunde examens alle gegevens, waarover wij beschikten, meegegeven," zei de heer Muskens verder „Deze ge gevens omvatten zowel het studie materiaal, waaronder de schriften van de betrokken leerlingen, als het protocol van het examen. In de schriften vindt hij de tijdens de lessen behandelde vraagstukken, in het protocol van het examen staat opgetekend, wèt de wiskun- de-leraar tijdens de examens aan de candidaten heeft gevraagd, wat ze hebben geantwoord, welke tekeningen gemaakt werden enzo voort. Hoewel daartoe geen ver plichting bestaat, bleek de wiskun deleraar dit protocol te hebben bewaard. Op verzoek van de in specteur heeft hij het zonder te rughouding beschikbaar gesteld Wanneer dc leraar met opzet een onregelmatigheid zou hebben ge pleegd. had hij het protocol ge makkelijk kunnen laten verdwij nen, aldus de heer Muskens. De inspecteur, die ook alle bij het ge val betrokken meisjes heeft onder vraagd, sprak tijdens zijn onder zoek over deze medewerking ver scheidene malen zijn waardering uit," zei de heer Muskens ons nog. „Mei deze gegevens kan hij nu volledig oordelen; hij kan ziei wèt er is onderwezen en wat er tijdens de examens is behandeld." De rec trice onderstreepte het betoog van de heer Muskens met een hart grondig: „Wij hebben niets te ver bergen." Op het ministerie van onderwijs, waar men aanvankelijk vrij perti nent was in zijn mededelingen be treffende duidelijke bewijzen van onregelmatigheid, wilde men gis termiddag over deze zaak geen enkele mededeling meer doen. Districts-jeugdkanipioen- schappen Op de banen van ALTA zijn de jaarlijkse districts-Jeugdkampioen- schappen aan de gang, waarvan de winnaars mogen deelnemen aan de Nederlandse Jeugdkampioenschap pen. Er is reeds menige aardige partij gespeeld, maar het komt ons toch voor, dat het spelpeil lang niet meer zo hoog is als enige jaren geleden. Dat geldt zeker voor de Amersfoortse jeugd, die nauwelijks een rol van betekenis speelt. Zo zijn bij de jongens reeds alle Amersfoortse deelnemers uitge schakeld. Olff, van der Laan, Goos- sens en Nijhoff wisten hier reeds de kwartfinale te bereiken en het achttal zal worden gecompleteerd door de winnaars van de partijen Nagel-Stoelers, Wiersma-van Noo- ten, Meyer-de Vries en van Eys- den-van der Ent. Wij houden het er op, dat Olff en Naeel de finale zullen bereiken, die Zondagochtend wordt gespeeld. De meisjes zijn reeds aan de halve finale toe. Hierin wisten zich te plaatsen: mej. Versluys, mej. Stramrood en mej. Feuerstein, terwijl de vierde plaats waar schijnlijk zal worden ingenomen .door mej. Mullemeyster. Als enige Amersfoortse deelneemster is mej. Vleugels Schutter hier nog in de strijd, doch zij ontmoet nu mej. Mullemeyster en is in deze partij o.i. zonder kans. Medische Zondagsdienst Dok»ircn: J Hendriks Tesselschade 3. tel 6013 en A A Verburg. Dc Bosch Kempcrlaan 3. tel 6672. Apotheken: Jos Haan. Arnhemseplein 3. tel 4609 en Socstcr-apotheek O SoestcrweK 92. tel. 5474. Verloskundigen: Zi H A v d Grient. Brecstraat 8 B. tel 6830 cn Zr M A J de Lcuw, Soestcrweg 15 tel. 4973. Benoemingen Aan onze stadgenoot, de heer J. Rems, is bij K.B. van 11 Juni 1949, de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in brons verleend. Tennistournooi „Sportief" Begunstigd door het mooie ten- nisweer heeft het tournooi van „Sportief" op de banen achter 't Stort een vlot verloop. Het aan tal inschrijvingen is gering ge weest, zodat de gehele C-afdelmg en van de B-afdeling het dames enkel en dames-dubbel zijn ver vallen. In de overige klassen, nl. heren-enkel en -dubbel en ge mengd dubbel wordt echter een spannende strijd geleverd, die Zon dagmiddag in de finales zijn be kroning zal vinden. In het heren-enkelspel zien wij een duidelijk overwicht van 't Stprt. Van de laatste acht waren er zes spelers van 't Stort, nl. het volledige herenteam van Stort 1 met Wijtzes, Houbaer en Rond en alle heren van Stort 2, nl. Lomans, Mehrengs en Rosenboom; de bei de andere kwart-finalisten waren Kuiper en Sportief en Schild. Wijt zes, Houbaer, Mehrens en Lomans wisten tenslotte de halve finale te bereiken, een mooi succes voor 't Stort. Ook in de herendubbel, waar men reeds tot de finale gevorderd is, geeft 't Stort de toon aan. In de eindstrijd komen Houbaer en Wijtzes, beiden van 't Stort, die in de halve finale het Sportief-dubbel Kuiper-Gerritsen gemakkelijk ver sloegen. Mehrengs f't Stort) en Batenburg (ALTA) hadden meer moeite met Mulder en Schild, doch ook zij wisten de finale te berei ken. In de gemengde dubbel heb ben de paren mej. van Hofwegen en v. Eykelenburg, mej. R. Schut- ijzer en Rond, mej. J. Sehutijzer en Rosenboom en mej. Boog en Lo mans de halve finale bereikt. De uitslagen luidden: heren-en kelspel, eerste ronde: Rosenboom- Gerritsen 6-2 6-2; Mehnngs-Kraa- nen 6-0 8-6; Lomans-Groenhuysen 6-1 6-3; Schild-van Eykelenburg 6-3 6-0; Houbaer-Batenburg 6-4 8-6; Kuiper-Mulder 6-3 1-6 6-1; kwart-finale; Mehrings-Rosenboom 6-1 6-1; Lomans-Rond 6-8 6-4 6-3; Houbaer-Schild 6-4 6-1; Wijtzes- Kuiper 6-2 7-5. Heren-dubbel: kwart finale: Mulder en Schild- Kraanen en van Eykelenburg 6-3 8-10 6-3; Mehrings en Batenburg- Lomans en Rönd 9-7 4-6 6-3; Kui per cn Gerritsen-Rosenboom en Mantel 5-7 6-4 6-3; halve finale: Mehrings en Batenburg-Mulder en Schild 9-11 6-2,6-1; Houbaer en Wijtzes-Kuiper en Gerritsen 6-2 6-2. Gemengd dubbel: kwart fina le: mej. J. Sehutijzer en Roseboom- mej. Lodder en Batenburg 12-10 6-0; mej. van Hofwegen en van Eykelenburg-mej. Wagenaar en Chabot 6-3 6-1; mej. Boog en Lo mans- mevr. Gerritsen en Gerrit sen 6-2 6-1. Examens (Ingez. A led) MULO-examens Diploma A. A. J. Jans. W. M. de Kct, A. Kraamcr. D. J. de Graaf. R. ten Hoeve. P. C. Sonius. C. E. Pel. G. Veenstra, allen te Amersfoort; A. de Boer, H. v. d. Broek, beiden Ermelo; J. C. A. Oudheusden. J Pereboom, bei den Putten; M. v. Wijck. Ermelo; I. W. Fröger, C. B. Hendriks. A. E. van Slooten. allen Amersfoort; W. Meester. Spakenburg; M. E. M. Kruse, Amers foort; M. C. Noordam. Woudenberg; T. M. G. J. Menslnk. Oud-Leusden; J. Prins. Bunschoten: E. Poller. A. A. Reedcrs, J. Feitsma. allen Amersfoort: A. C. Mortel. Putten; R. Hameling. Bar- neveld. P. Rumondor. Baarn; H. Schel- levis, Veenendaal; P. J. Boclens. G. G. Haringsma. W. H. v. d. Meeberg, allen Baarn: A Mulder. S. G. Groenevelt, beiden Barneveld; H. J. Hoogendoorn, Ermelo; J. D van de Biezenbos, W. J. Jenner, beiden Amersfoort. M. C J. Rensink, Dc Bilt; Y. A. Snijder. M. J. Plantagle. G. van Miltenburg, allen Barneveld; W. Klaasscn. Baarn; T. Snoek, beiden Amersfoort; T. Q. Hcij. Baarn. G Bakkcnes. W. G. Wasslnk. H v. Dijkhuizen, allen Nijkerk: J. Kruse. K. Bouma, F. Beercns. A de Jong, H M. den Otter, allen Harderwijk. Diploma B: W de Jong, Amersfoort; H. Kok, Spakenburg; T. G. v. d. Bunt. W. dc Bruin, A. N. H Rozeboom. J. Wallert. R. A. de Graaf, allen Amers foort; J. Helms, Woudenberg; A. v. d. Kamp. Amersfoort: J. F. W Neeb. Har derwijk; G. v. Veen. J. G Geutjes, bei den Amersfoort; H. v Amorongen. Bar neveld; G. A. Monkhorst. A. van Bochove, B. A. van Barlingen. allen Amersfoort; J. G. Gobets, A. G. Hooijer. beiden Baarn; D. J. Jager. Voorthuizcn Afgewezen 19. last met de uitreiking van visa, vertelde, dat hij Za terdagochtend nog maar eens naar Den Haag moest Frans en dat verstaan we geslagen en repen choco- komen. De naam van die niet. Dus besloten we het laüe voor cle aoenter aes ambtenaar zullen wij ter- uitbreidingsplan het uit- (Licensej huizes en we wille van de wellevend- breidmgsplan te laten en heböen moeizaam enkele heid niet verklappen. Het de grachten doodgewoon nuttige woorden met een zij voldoende, dat hij een de grachten en naar Dene- bkanuinavische klank ie- Nederlander was. De goé- marken te rijden, heel fen spellen op ae manier de man had beslist geen Aan het Johan van Oldenbarnevelt Gymnasium zijn bevorderd- Van klasse I naar klasse IT. Hy. Bc»- graver, H Brnndsen. K. E Brester, Ja Eth. Dickmann. Ja Ae Dietiker. J de Graaf N H de Groot D. C Hoovers. C O. Jcllema. D van Lent. J. C. Ro- mijn. A J A. Ruijs. H. W Scheijgrond Ne. Ga. Ha. Vermeulen Ne var den Born. L K Bos Ae Je van den Bran- deler He Gc Busman D J C. Engel W J Hament J P Ilebly P G den Hengst, Aa. Be. Oestrcicher, Mn Ja Ec. Oestrelcher He Mc. Ke. Oestrcicher. H van Rij Voorwaardelijk T W H R M. van de C-iesscn. PGM van Hoolwcrff. J. W. H Patist. F A. Stan- genberger. P A C. Biesot. Niet bevor derd: 10 leerlingen. Van klasse II naar klasse Til: Ca. "an Esveld. Fe van Galen. A Th. van Ha- selen He Holshcimer. Ha Ma Meeu- scn. R van Nus D. Ruijs. Ma. Ea Vis boek. Ee Eth Zschuschcn. G D. J Blok Ca Fischer. G. Grootendorst, Ia. Ja. Haamke Je Ae Heuvel C van der Hooft, W R F Huokens van der E'st. C W. Lcibbrandt. Je. Ja Wa. van der Oest. Kv Snanlaard. K Teeling. J J Veldman. Me Vos Ae. Ne Brummor. Voorwaardelijk: Ae Hovtcmn van K >- niinonburg. R A Roozendaal. C M Snellen, G van Aaldercn H J Keetell. Niet tc bevorderen. 5 leerlingen. Van klasse III naar klasse IV: Ma. Ha Ankerman J II Benlamins. P. A Gautier Me. Ma Holshcimer. He In- s'nger G Knonncr? Sa Ea. Leertouwer. Ne. Aa Ma Otter" Mt Pon. Ty. Paebel. Ja Aa Sche'tema. Wy van Sloten O ~n. Sa Pa van Veen Ac Vlupter °e. van Wa- eensveld II J. Werner A H Arcntsen. L. Blok. A A Buijtcndorn J Drno. J. ten Ham. G H. Huisman Mc Aa Knop. oe Ae Gc Ge de Lanee Je Ec van Lingen. J J Neurdenburg. A J Rinkel, J Ritnders. W Vos R. F. de Vries Ja. Wensink. Ae. Wories. Voorwaardelijk- J. Langenbach. D Alkema. R. van den Burg. Niet bevorderd: 7 leerlingen Van klasse IV naar V: D van Gulik. Me Hoytema van Konijnenburg. H van der Knooo. Eth Fe. van Kreel. H J R Kuipers, Ra Ma. Labree C. J Ruiten berg. J H Sikkcs H Sluiter. J VIs- beek. Ba. Pa. Wensink E J. Werner. Voorwaardelijk- Me. Brester Da Ja. Geijskes Ma. Eth Ublnk. P H Steen huis Niet bevorderd: 2 leerlingen. Van klasse V tot klasse VI: Me. van Aken. Va Et Ankerman. J. Bast. H. Bremmers. E. C. W de Beste J M. C. Douze E E. Gerritsen. Tha. Ja Ja. Guépin. H Hamburger. Ca Hermann. Eth Ja van der Kwast. Ja. He Ma. Mceusen D. Q R. Muloek Houwer. Ec. Ra. Polak. A. J C. M Rijke. J J. Segaar. A Slagt H_W. G. Stöfsel. Ja Ca. Strumphlus Ge. Ja. Vermeulen. J Visser. J. Vonkeman P H. J Werner. C. J. Wit. Hn. Ea. Zoethout. Voorwaar delijk: J. A Vermeulen. W. E Steen beek. A. Th. Vermeulen Niet bevorderd 2 leerlingen Rijkskweekschool Aan de Rijkskweekschool voor On derwijzers en Onderwijzeress-en tc Amersfoort. Herenstraat 4. slaagden bij het gehouden examen nuttige hand werken voor meisjes de dames; L Korver, R Kruse R v d Kuilen. S Zandbergen allen te Amersfoort en T Voorn te Nijkerk Tevens slaagden voor het examen handenarbeid dc dames- T Voorn to Nijkerk. L Korver. R Kruse. R v d Kullen. S Zandbergen allen te Amers foort De heren J Müllcr te Bilthoven G Witte te Soest. R de Hoog en A Pesch belden te Amersfoort. Afgewezen geen. Het toelatingsexamen voor de le en 2e klasse wordt vermoedelijk ge houden op Maandag en Dinsdag 18 en 19 Juli 1949. De temperatuur van het water ln het Bosbad en ln Pcsle's Bad was Zater dagmorgen resp. 18 en 19 gr. C. Bij K.B. is aan de heer J. Renes. bedienaar-aanspreker bij een begra fenisonderneming te Amersfoort, verleend de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in brons. Predikbeurten Christian Science Society R H E S Thorbeckeplein vm. 10 uur Ned. dienst 11.15 uur Eng. dienst Geref. Kerk L Vrouwestraat 10 uur prof. dr. J Ridderbos (Kam pen); 5.30 uur Ds. D A Zijlstra; L Costerplein 9 uur Prof. Dr. S U Zuidema (De Bilt); 5.30 uur Prof. dr. J Ridderbos; Tulpstraat 9 uur Di-, A Zijlstra; 17.30 uur Prof. dr. S. U. Zuidema. Ger. Gem. Stoovestraat 10 en 5 uur de heer Zwerus (Rotterdam). Rem. Gem. 10.30 uur Dr. L. J. van der Lof (Nijmegen). Evang. Luth. Gem. ds. Bieger (Soest). Ver. van Vnjz. Herv. 10.30 uur Gasthuiskerk Ds. mej. T G Sicca- ma (Hoofddorp). Gebouw Speel tuin Soesterkwartier Ds. C J v. Royen. zang v. d. heer J. de Boer Oud Geref. ^em. Muurhuizen 9 .30 en 5 uur Godsdienstoefening. Woensdag 13 Juli 7 uur, ds. D. van duur met de trein. We van een kind, dat voor net tijd om onze collega lan- Leeuwen (Locnen a. d.'Vecht) hadden een jaar gespaard eerst „mamaleen zeg- ger te woon te staan Hij voor de vacantie van dit Sen* e lieDDcii zeiis in ue had wel tijd om een heer. zonnige jaar. Nu zult U ianuliekring verzoeken ge die een kistje sigaren bevroeden, dat een mens, hooid om nylons alsof wenste te ruilen voor een die geen Frans kent en Lienemarken in Amerika visum, een andere heer. daarom niet naar Frank- 1*21 cn we hebben ge- die een tir>»tie over had rijk gaat dan toch ook niet tracht uit te vinden, wat voor een dergeliik stern- naar Denemarken behoeft er nu waar was van dat pel on een nasDoort en te gaan, want daar is de benent, dat je inplaats van twen darris, die sigaretten voertaal Deens. vijftig zomaar vijfhon- aanboden om de noodza- Denemarken ligt ons derd Deense kronen mocht kelijkn vergunning te krii- echter na aan het hart. meenemen. gen voor een reis naar Deze regelen dienen om We hebben in zeer be- Gistermorgen kwam er Dn»tsland. ferwille te znn U te vertellen, dat voor scheiden hoeveelheid wel een klem kinkje in de Onze collega is dooree- het Stadsver.ster twee we- eens Franse wijn geproefd, grote kabel. Op het reis- drongen tot het kantoor ken lang een stofgordijn maar Deens smorre- bureau deelde men ons op van 's ambtenaren chef. zal hangen. Het huis brdd is ons onbekend. tactische wijze mede, dat die van andere allooi wordt gesloten en de be- Tot vandaag toe is alles er n°2 geen permit en bleek te ziin. Er is naars- woners gaan met vacantie. goed gegaan. We hebben geen pas uit Den Haag tig naar onz« visa en onze Iedereen gaat er per slot een pas gekregen, op zeer was terug gekomen. „Ik passen gezocht. Helaas, ze van rekening eenmaal per coulante wijze en we heb- ga er heen", zei een onzer, zijn in de maalstroom van Zondag 25. In alle diensten collecte jaar tussen uit. Wij ook ben dat nuttige boekje la- cue met gezwinde spoed ambtelijke paperassen ver voor „Zonnegloren". In de mor en hoe! Ons oorspronke- ten opzenden naar allerlei naar het Permit-Office dwenen. Vrije Evang. Gem. 10 uur en 5 uur Gebouw Den Doelen Havik de heer Alink (Apeldoorn). Chr. Geref. Kerk 10 en 17 uur ds. J. Drenth. Doopsgez. Gem. dr. S Gosses Gzn. yerg. van Gelovigen 10 uur Ere dienst 5 uur pred. des Woords. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste dagen 10.30 uur en 17 uur dienst. Oud Kath. Kerk 10 uur H Dienst 6 30 uur Vespers. Vrije Kath. Kerk 10.30 uur H. Mis. Herst. Apost. Zend. Kerk Gast huiskerk 4.30 uur Eredienst. Ned. Herv. Gem. H. Catech. lijke plan was wij zijn hoofdkantoren en het Al- toog. Dat was sinds enige nog jong en soms voort- lied PermiU Offices in uren gesloten. Permit-Of- varend! te gaan liften Den Haag, die een door- fices sluiten nu eenmaal naar dc Belgique en naar reis-visum voor Duitsland om één uur. Niettemin is Frankrijk, zulks in het ka- moest verschaffen. We onze collega, met wie wij der Westerse Unie. hebben thee gekocht in de reis zouden aanvaar- die Zuidelijke echt Hollandse trommel- den. in het hol van de dér Maar contreien spreekt men tjes, we hebben sigaretten leeuw doorgedrongen, een stofgordtm zal han- Frans, dat hele radde „voor eigen gebruik" in- waar een ambtenaar, be- gent De eerste zin van dit ..Stadsvenster" had dus eigenlijk moeten luiden, dat deze regelen dienden om u te vertellen, dat voor 't Stadsvenster twee weken lang misschien gendiensten voorbereiding H A. St. Joriskerk (Hof 1) vm. 10 uur ds. P Veen (Utrecht); nm. 5 uur ds. C P van Andel (Durgerdam). Nieuwe kerk (Leusderweg 110) vm. 10 uur ds. A Steenbeek; nm 7 uur ds. Herfkens. Emma-kerk (O. Soesterweg 131) vm. 9 uur ds. Kolkert (Bunscho ten); vm. 10.30 u<r ds. Kolkert; -•& .oy Palthe kan in één week Uw goederen weer als nieuw afleveren Uirechtsestraat 47 Telef. 5826 nm. 5 uur H van Amstel, candidaat te Huizen. Bergkerk (voorlopig Gymna sium) (Groen van Prinstererl. 33) vm. 10.30 uur ds A J van Rhijn (Haarlem) Kapel Zon en Schild (Utrecht se weg 266) vm 10 uur ds. Bout. Rusthuis „De Lichtenberg" (Utrechtseweg 299) vm. 10.30 uur ds. Braakman. Jongcrendiensten Kerk (Appelweg) vm. 10.30 uur M. Germans Wijkgebouw (L. Costerplein 14) vm. 10.30 uur ds. Herfkens. Gebouw Immanuel (Tulpstr.) vm. 10.30 uur de heer J v Stek. Jeugdhuis (Z. Singel) vm 10 uur de heer J D P v Garderen. Huwelijksinzegening St. Joriskerk. .Zaterdag 16 Juli 12 uur door Ds. P. Veen, Utrecht. Zondagsscholen Bethel (Eemstraat 99) 10.30 11.30 uur; Chr. School Kruiskamp 1011.15 uur; Gabrie Mehenschool Plantsoen Z., 101.15 uur; Wijk gebouw (L. Costerplein 14) 121 en 23 uur; Openluchtschool (Hobbemastr.) 10.30—11.30 en 12— 1 uur; Chr. School (Rozenstr.) 10.3011.30 uur; Filalethes (Ha vik) 23 uur; Kapel Zon en Schild 11.4512.45 uur; Chr. School (v. Effenlaan) 10—11.15 uur; Zonne bloemstraat (O.L. School) 10.30 11.30 uur; Joan. v. Dieststraat Westhill-kinderdiensten (Berg kwartier); 68 jaar; 10.30 Hein- siuslaan 1; 911 jaar: 10.3011.30 uur Utrechtseweg 106. HOOGLAND, vm. 10 uur de heer de Vries van Amersfoort. LEUSDEN. vm. 10 uur ds. Hof stede; nm. 6.30 te Aschat ds. Ger ritsen. Gratis adverteren in het Dagblad v. Amersfoort En zo hebben we jullie dan weer in ons midden. Bruingebrand, kerngezond, vol werklust maar zonder baan. Zeker, je wordt niet aan je lot overgelaten, officiële instanties speuren overal naar werkgelegenheid en zelf zijn jullie wellicht ook al eens hier en daar binnengestapt om te sol liciteren. Niet geslaagd? Geen nood, het Dagblad voor Amers foort komt de gerepatrieerde militairen graag te hulp Ieder van hen mag in ons dagblad gratis een advertentie plaatsen, ter grootte van vijf regels, waar in zij zich voor een werkkring aanbieden. Wil men liever zijn adres er niet in vermelden, dan mag men de brieven op zijn an nonce onder nummer naar ons administratie-bureau laten zen den. Wij betalen dan de postzegel wel, die voor de doorzending nodig is. Al die adverenties plaat sen we in een aparte rubriek, waar ieders oog op valt en die zeker door de werkgevers terdege zal worden gelezen. Vul het for mulier maar in. dat hieronder is afgedrukt, en zend het ons toe. Van harte veel succes. Aan de advertentie-afd. van het DAGBLAD v. AMERSFOORT SnouckaerUaan 7 - Amersfoort Naam: Adres: Datum van aankomst in Neder land: Naam van boot: verzoekt gratis te plaatsen onder staande advertentie in het Dag blad voor Amersfoort ter grootte van vjjf regels. Tekst van de advertentie (duidelijk schrijven s.v.p.) Datum: Handtekening: ATTENTIE! Alleen teksten die betrekking hebben op het zoeken van werk. komen hiervoor in aanmerking.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2