DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Franeker' bij Bombay neergestort Twee en veertig inzittenden om het leven gekomen D NOODWET VAN' 1920 HOOPT STAKING TE BREKEN Artsen en ziekenfondsen vergaderen vandaag Gezelschap van 13 Amerikaanse journalisten aan boord OORZAAK: Slecht zicht door moesson 1 %\pa k 5 Op 112 schepen ligt het werk volkomen stil Wederom Rialto-relletjes om film van IJzeren Gordijn Voor Europa 10% minder Internationale ramp 9e Jaargang no. 159 Dinsdag 12 Juli lc)49 Opgericht dooi de Stichting ..Het Parool' Giro 510330. •Bank Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent o. w. ol 4.15 p. kw. Losse nummers 10 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie eo Administratie: Snouckacrtlaan 7. Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235. Hoofdredacteur: Tl. DE BOORDE R. BOMBAY - Een Constellation van de K.L.M. met een aantal Nederlandse functionarissen aan boord, alsmede een gezelschap van dertien Amerikaanse journalisten, die op uitnodi ging van de Nederlandse regering een bezoek aan Indonesië hebben gebracht, is vandaag om 13.30 uur plaatselijke tijd in de omgeving van Bombay neergestort. Het verongelukte toestel is de Constellation „Franeker". Alle 42 inzittenden zijn om het leven gekomen. Het ongeluk heeft plaats gevonden in de kleine heuvelketen van Ghatkopar op vijf kilo meter afstand van het vliegveld Santa Cruz, dat ongeveer twintig kilometer ten noorden van Bombay ligt en tot de grootste van Azië behoort. Het vliegtuig cirkelde hedenmorgen boven de luchthaven, maar kon niet landen vanwege het slechte weer. Enige tijd hadden de controle-autoriteiten contact met het toestel, maar later kwam een telefonische boodschap bin nen van een waterbouwkundig ingenieur der gemeente Bombay, dat de Constellation in de heuvels bij de weg van Bombay via Thana naar Poona was gevallen. Het verongelukte toestel is het eerste Nederlandse vliegtuig, dat in India landde, nadat de regering van dit land in December j.l. een lan dingsverbod voor Nederlandse vliegtuigen uitvaardigde in verband met de politiële actie in Indonesië. Er was voor de landing speciale toe stemming verleend als een speciale faciliteit voor de zich aan boord be vindende journalisten, die van plan waren Pandit Nehru te interviewen. Het toestel kwam van New Delhi en was, via Bombay op weg naar Amsterdam. In Bombay heerst momenteel een zware moesson. Men veronderstelt, dat het ongeluk te wijten is aan slecht zicht. De toppen van de heuvel keten bij Ghatkopar zijn niet hoger dan duizend meter. Van het vlieg veld Santa Cruz zijn in stromende regen reddingsploegen uitgerukt. Dorpsbewoners, die op de rijst velden aan het werk waren, ver klaren, dat zij het toestel plotse ling tevoorschijn zagen komen uit een dichte regenbui bij laaghan gend wolkendek. Hét vloog' met een geweldig lawaai over hun hoofden en vael een ogenblik later plat op dé helling neer. Her werd volkomen uit**elkaar geslagen en de wrakstukken werden over de ge hele helling verspreid. Tot de Amerikaanse journalisten aan boord van de „Franeker" be hoorden verscheidene van interna tionale bekendheid, zoals de radio commentator H. R. Knickerbocker en Charles Gratke, buitenlands re dacteur van de „Christian Science Monitor". Zij keerden juist terug van een bezoek van oflgeveer drie weken aan Indonesië om de pu blieke opinie een duidelijker beeld ENGELAND Rebellie Het begon met de „Baeverbrae" en de „Argomont", de twee Ca nadese schepen in de haven van Londen, die de Britse havenarbei ders weigerden te lossen. Een Ca nadese vakbond onder communis tische leiding had deze schepen „besmet" verklaard en deze Brit ten hielden zich aan dit parool. Sedertdien is deze, in eerste aanleg Canadese aangelegenheid, uitgegroeid tot het ernstigste Brit se arbeidsconflict sedert 1926. Het is het culminatiepunt na een lange reeks van moeilijkheden, nu eens in de mijnen, dan weer in de ha vens of bij de spoorwegen, waar aan de regering van Attlee het hoofd heeft moeten bieden. Zo doet zich de figuur voor van een staking dwars tegen de beslui ten van een socialistische regering in, en die, welke motieven overi gens ook in geding zijn, het karak ter draagt van een strijd van arbeiders, die hun regering en hun vakbonden ontrouw zijn ge worden. Ware dit niet het geval, dan zouden de communisten geen kans zien deze latente ontevredenheid te mobili seren. Onlangs lazen wij het verslag van het bezoek van de secretaris van de Britse mijnwerkers-vak bond aan het actie-comité van ee^ soortgelijke wilde staking als than# in Londen. De vakbondsfunctiona ris maakte daarvoor gebruik van een dienstauto. Niemand zal hem dit euvel duiden, want voor wie zich veel moet verplaatsen, is een auto practisch onmisbaar. Toch ging er een honend gelach op on der de samengestroomde arbei ders, toen zij deze „witte-boordjes" man in de auto ontwaarden. Dit incident, dat getuigt van kortzichtigheid en daarom te la ken valt. is psychologisch nochtans verklaarbaar. Het is in een notedop het pro bleem, waarvoor de Britse regering zich ten opzichte van een deel van haar aanhang geplaatst ziet. In bet zoeklicht te kunnen geven van de gebeurte nissen aldaar. Van het gezelschap zijn enkele leden te Batavia achtergebleven, te weten Bertram Hullen van de New York Times, William Newton van het „Scripps Howard Con cern" en mrs. Dorothy Branden van de New York Herald Tribune. Bij hen is ook achtergebleven de heer De Leeuw van het Nederlands Informatiebureau te Batavia. Alle andere leden zijn omgekomen. Op de ministeries van Buiten landse Zaken en Overzeese Gebieds delen. die de reis hebben georgani seerd heeft het ongeluk met de „Franeker" een diepe en verplette rende indruk gemaakt. Het departe ment van Buitenlandse Zaken heeft de Amerikaanse Ambassade van het ongeluk op de hoogte gebracht. De Rijksluchtvaartdienst en de K.L.M. zullen zo spoedig mogelijk een vliegtuig met deskundigen naar Bombay zenden voor het instellen van een onderzoek. 13 Amerikaanse journalisten omgekomen Bij het ongeluk met het K.L.M.- vliegtuig „Franeker" zijn de vol gende Amerikaanse journalisten om het leven gekomen: Christian Science Monitor: Charles Grate, foreign editor. San Francisco Chronicle (North American Newspaper Alliance): Vincent Mahoncy. Houston Post: James Branyan. Chicago Daily News Syndicate: Nat. A. Barrows. W.O.R. radio-station: H. R. Knickerbocker. Time Magazine: John Werkley. Mutual Broadcasting System: Miss Elsie Dick. Arizona Star: William R. Ma thews. Business Week, mr. Graw-Hill. publications: Tom Falco. Newspaper Enterprise Ass.: S. Burton Heath. Portland Oregonian en K. G. W. (National Broadcasting Corp.) Radio Station: George Moorad. Denver Post: Fred Colvig. Consul van Sao Paulo houdt zitting DEN HAAG. De consul der Ne derlanden te Sao Paulo, de heer D. Berkhout, zal voor belanghebbenden bij handélsaangelegcnhcden (geen emigratiezaken» betreffende Brazi lië zijn te spreken in een localileit van de Kamer van Koophandel en fabrieken te Amsterdam; op Dins dag 19 Juli a.s.; Rotterdam: op Woensdag 20 Juli a.s., in beide ste den des ochtends van 10 tot 12 uur. Belanghebbenden wordt in over weging gegeven zich terzake zo spoedig mogelijk met bedoelde Ka mérs in verbinding te stellen. De onlangs bij Bari veronge lukte Constellation „Roermond", toestel van hetzelfde type als de Franekerdie in de nabijheid van Bombay is neergestort. Vliegtuig van luchtbrug op Berlijn neergestort BERLIJN. Heden is een Ame rikaanse Douglas Skymaster van de luchtbrug naar Berlijn op on geveer tachtig kilometer ten Noordwesten van Berlijn in de Sowjetzone neergestort. Het vlieg tuig is, volgens rapport van de pi loot, in de lucht ontploft en in brand gevlogen toen het de grond raakte. De pijl geeft aan waar Bombay ligt. Twintig kilometer ten Noorden van deze stad ligt het vliegveld Santa Cruz, dat om geven is door een heuvelketen, waarin de Franekeris neer gestort. •AFGHANISTAN ""V J rr& -vmsjta T CMDSJfoeT,imV*- A r* CHINA De Londense havenstaking Fondsen vragen voorlopige handhaving van de huidige honoraria (Eigen berichtgeving) UTRECHT. Uitgaande van hun standpunt, dat al het mogelijke moet worden gedaan om een conflict met de huisartsen over dc hoogte van het honorarium te voorkomen, hebben de ziekenfondsen aan de Landelijke Vereniging van Huisartsen voorgesteld het huidige honora rium voorlopig tc handhaven tot een deskundigen-commissie haar oor deel heeft gegeven. Gelijk wij reeds berichtten is dat voor dc niet-apo- thcekhoudende artsen 4.68 cn voor de dokters, die een eigen apotheek hebben, 7.68 per verzekerd gezinslid. Naar wij vernemen komen van daag in Utrecht dc hoofdbesturen van dc Landelijke Vereniging van Huisartsen en de Centrale Bond van Ziekenfondsen in een gemeen schappelijke vergadering bijeen om dit voorstel te bespreken. Bij de onderhandelingen, die nu tussen de huisartsen en de zieken fondsen worden gevoerd, zijn fei telijk dus drie vraagstukken aan de orde gekomen1 1. de hoogte van het honorarium; 2. de vraag, of er een toeslag moet worden gegeven aan de artsen in de dunbevolkte gebieden; 3. kunnen de ziekenfond sen een eventuele verhoging van het honorarium financieren Dc Landelijke Federatie van Maatschappij-ziekenfondsen heeft zich bereid verklaard een toeslag aan de dokters in de dunbevolkte gebieden te geven van f 0.50 of f 1.per hoofd, naar gelang de praktijkgebieden dun of zéér dun bevolkt zijn. De Centrale Bond van Ziekenfondsen erkennen wel het principe van de toeslag, maar over je hoogte daarvan acht hij zich in- 'ompetent een oordeel te geven. Uit dit complex van problemen is het voorstel van de ziekenfond sen geboren al deze moeilijkheden voor te leggen aan een arbitrale commissie bestaande uit drie onaf hankelijke economen, die een voor beide partijen bindende uitspraak moet doen. Beide partijen streven er ernstig naar een werkelijk conflict te voor. komen. De artsen echter, zo menen wij te weten, zouden vasthouden aan hun oorspronkelijke els ver hoging van het honorarium met 0.32 hoewel zij hoogstwaar schijnlijk bereid zijn arbitrage te aanvaarden. De ziekenfondsen willen niet knibbelen aan het recht van de artsen op een alleszins redelijk in komen, maar vóór zij instemmen met een verhoging van het hono rarium willen zii eerst door onaf hankelijke deskundigen uitgemaakt zien of het huidige artsen-inkomen te laag is. Bindende uitspraak over alle moeilijkheden gevraagd De ziekenfondsen erkennen, dat vele plattelands-artsen wellicht voor een toeslag in aanmerking ko men, omdat de gebieden, waar zij hun praktijk uitoefenen, dikwijls zó dun bevolkt zijn, dat de artsen zeer grote afstanden moeten afleg gen om hun patiënten te bezoeken Hoe hoog die toeslag moet zijn en welke dokters daarvoor in aanmer king moeten komen, daarover wil len de meeste ziekenfondsen zich nu nog niet uitspreken. Over de vraag, of het huidige honorarium voldoende is om de artsen, na af trek van hun noodzakelijke kosten, een inkomen te garanderen waarop zij recht hebben krachtens hun verantwoordelijke en moeilijke ar beid. hebben de ziekenfondsen zich voorlopig onmachtig verklaard een afdoend antwoord te geven. Warm Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van D:nsdagavond tot Woensdagavond: Overdag verwegend zonnig en warm met late kans op onweer. Meest zwakke wind uit uiteenlopende richtingen. AMSTERDAM. Maandagavond is het in het Rialto-theater te Am sterdam, waar deze week de film „Het Geval Gouzenko" (The Iron Cur tain) draait, weer rumoerig geweest. Reeds bij de kaartverkoop voor de eerste voorstelling rees het ver moeden, dat talrijke kwaadwillige elementen in het Rialto-theater aan wezig zouden zijn en de politie, die hierop attent werd gemaakt, had derhalve extra-maatregelen getroffen en onder andere in de zaal ver scheidene agenten in burger neergezet. Drie agenten gewond een ernstig 1 De voorstelling verliep rustig maar aan het slot begon een deel van het publiek te tieren en te schreeuwen. Enkele bezoekers vie len een agent in burger aan en weldra was een formele vechtpar tij aan de gang, die de politie dwong het publiek uit de zaal te drijven. Om buiten moeilijkheden te voor komen, was het trottoir direct voor het theater leeg gehouden en wa ren de bezoekers voor de tweede avondvoorstelling, die om half tien begon, op ruim 100 meter afstand van het publiek opgesteld. Het publiek, dat uit het theater kwam, werd naar de Eerste van der Helststraat gedirigeerd en daar zo snel mogelijk verspreid. Hierbij zijn rake klappen gevallen en in totaal werden zes arrestaties ver richt. Een burger kreeg een sabel steek in de bil, een agent liep een Maandagmorgen is op een massavergadering van 5000 Londense ha venstakers besloten de staking voort te zetten. Tijdens deze vergadering was het kabinet al in zitting in de ambts woning van premier Attlee. Onmiddellijk nadat het besluit van de massavergadering ontvangen was, werd een verzoek aan de koning gezonden om handelend op te treden. De koning riep de kroonraad bijeen en tekende na een beraad van 20 minuten de proclamatie, noodzakelijk om de wet van 1920 van kracht te doen zijn. Een jaar geleden heeft het kabi net eveneens gedreigd gebruik te maken van dc wet van 1920 naar aanleiding van een andere haven staking. De koning proclameerde ook toen dc noodtoestand, maar voor er verdere maatregelen wer den genomen, besloten de stakers weer aan het werk te gaan. De twee Canadese schepen in de haven van Londen, die de oorzaak zijn van de stakingen, zijn dc Bea- verbrae en de Argomont. De sta kers hebben herhaaldelijk aange boden weer aan het werk te gaan. op voorwaarde, dat s.ij de Canadese schepen niet behoeven te lossen Ingevolge de wet van 1920 kan de regering burgers oproepen voor werk in de havens. Verder kan zij de politie extra-bevoegdheden ver lenen en kan zij gebouwen requi- reren voor gebruik door militairen. Er zijn reeds 17 000 militairen in de Londense haven aangekomen. Noodvolmachten zijn door geen enkele Britse regering gebruikt se dert het verlammende conflict in de industrie in 1926. De regering krijgt op grond van de wet van 1920 drastische vol machten: zij kan alle arbeid in de havens overnemen, alle vakbonds overeenkomsten opschorten en wel ke persoon ook in het betrokken gebied op elk uur van de dag of de nacht arresteren en voor het ge recht brengen. Bijna alle tienduizend stakers hadden de grote openlucht vergade ring bijgewoond. Woensdag debat oogwond op en een tweede agent een dik gezicht. Toen het theater leeg was ont dekte de politie in de zaal een doos met een roókgranaat en verschil lende voorwerpen, die als wapen dienst hadden moeten doen, waar onder een zweep, vervaardigd van een drie-adcrige hoogspanningska bel. Andere soorten wapenen wer den bovendien in beslag genomen Alles wees erop, dat van zekere zijde gepoogd zou worden ernstige onregelmatigheden te verwekken, die door het optreden van de poli tie, dat zeker niet zachtzinnig ge noemd mag worden, in dé kiem zijn gesmoord. Enkele onschuldige nieuwsgierigen hebben waarschijn lijk ook klappen opgelopen. Een derde agent werd vrij ernstig gewond, toen hij uit een snel rij dende politiejeep viel. De tweede avondvoorstelling heeft een volkomen rustig verloop gehad. Het gebeurde wekte op de Ceintuurbaan uiteraard veel be langstelling. Nadat de boodschap van koning George de Zesde, waarin de nood toestand in Groot-Brittannië werd afgekondigd, in het Hogerhuis was voorgelezen, deed Herbert Morri son, de voorzitter van het Lagerhuis mededeling, dat de boodschap door minister-president Attlee ter kennis van het Lagerhuis was gebracht en Woensdag in debat zou komen. Na dc voorlezing van de bood schap in het Lagerhuis riep Leslie' Sollcy. die kortgeleden uit de La- bourpartij is geroyeerd: „schande". Solley en de communist Philip Piratin riepen ..neen'' toen de vraag aan dc orde kwam. of het debat Woensdag a.s. gehouden moest wor den. Toen werd de motie om Woensdag het debat te houden met 315 tegen nul stemmen aanvaard Solley en Piratin traden nl. als tel lers van de tegenstemmen op zodat hun eigen stem waardeloos was. In oen overzicht van de toestand zei- de de minister van arbeid, Isaacs, onder meer. dat op een massaver gadering 2 500 van dc 10.000 sta kers aanwezig waren en geen 5.000. Isaacs zeide verder, dat 10.200 ar beiders staakten en 15.000 aan het werk waren. Op 112 schepen in de haven lag het werk stil. 3.000 Spoormannen zijn een ..lang- zaam-aan" actie begonnen, om een loonsverhoging van 10 shilling per week door te drijven. Marshall-hulp WASHINGTON Een lid van de Begrotingscommissie van de Amerikaanse Senaat, Bridges, deelde Maandag mede, dat de com missie besloten heeft het bedrag, dat voor het tweede jaar van het Europese herstelprogramma is voorgesteld, met 10% te verlagen. Het door de begrotingscommissie van de Senaat vastgestelde bedrag vormt een compromis tussen het standpunt van hen, die het gehele voorgestelde bedrag willen toewij zen, en de voorstellen van de voorstanders van bezuiniging, die de hulp met 740 millioen dollar hadden willen verlagen. Het Amerikaanse opleidings schip „Empire State" is met 307 aöspirant-koopvaardijofficieren uit New York in Engeland aangeko men. Het schip vertrekt 16 Juli naar Amsterdam. DIT is erg. Om de mensen, om de K.L.M., om de Nederlandse zaak. Om de mensen. De besten van dc Amerikaanse, van de wereld journalistiek, hebben tezamen de dood gevonden. Tal loze contacten, ontelbare relaties zijn hierdoor afgesneden. Wanneer men slechtsgéén figuur neemt als H. R. KnicWrbocker. wien* bete kenis ver uitgaat boven die van de journalistiek en wiens invloed ge rust gesteld kan worden cp enige malen die van een minister van bu'tcnlandso zaken, beseft men welk een enorme slag aan de goede internationale betrekkingen is toe gebracht. Het voorbeeld is nog re cent. Nadat jarenlang verkeerde opvattingen in de Verenigde Sta ten bestonden ten opzichte van dc werkelijke bedoelingen van Neder land in Indonesië, kwam Knicker bocker tiidons de nu zo noodlot tig afgebroken eoodwill-missie in Indonesië tot juistere inzichten en onverw j.d seinde hij naar zijn va derland de indrukken die hij in onze tropen heeft opgedaan Hij verrichtte daarmede een werk van onschatbare betekenis voor de Ne derlandse zaak en voor onze be trekkingen met Washington. En zo als het met Knickerbocker was, was het met vrijwel allen, En zo als het met Nederland is, zo is het ten opzichte van China, India, Zuid Afrika. Om de KLM. De slag die dc K.L.M. door dit on geluk heeft gekregen, is niet te be groten. Alle ongelukken tot nog toe vallen in het niet bij dit Alleen reeds, doordat de ganse Amerikaan se pers, getroffen in haar eigen cn beste medewerkers, hierdoor ge schokt wordt, sterker dan wanneer een eigen vliegtuig van de Pan Ame rican Airways met zo mogelijk nog meer slachtoffers verongelukt. Dit ongeluk, zo pal na dat van de „Roer mond" waarmede het gezelschap journalisten de heenreis had ge maakt. is dermate opzienbarend, dot er lange tijd voorbij zal moeten «aan eer de K.L.M. haar verdiende repu tatie van veiligheid ook in Amerika zal hebben hersteld Om de Nederlandse zaak. Juist nu het gehete probleem Ne derlandIndonesië, algemeen er kend als het is niet meer te ziiü ecu binnenlands probleem, internatio naal op een hoger cn voor ons gun stiger niveau is gekomen, juist., nu Amerika door zijn beste voorlich ters op de hoogte werd gebracht "van Nederlands oprechte bedoelingen in de overzeese gebiedsdelen, juist nü vallen niet alleen deze Amerikaanse voorlichters voor de Nederlandse zaak uit, doch valt de gehele belang stelling in Amerika voor Indonesië weg om plaats te maken voor wat wij thans zouden willen noemen: de ze internationale ramp Dit is oen zwarte dag voor de men sen, voor de KLM en voor de Ne derlandse zaak Geen inschakeling lichtingen '41 -'43 DEN HAAG 1 De regering ont kent in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Wagenaar, dat zij d? lichtingen 1941-1943 zal inschakelen bij de opbouw der nationale reserve, in dien de aanmeldingen niet aan de verwachtingen zouden voldoen. Bij de Natio ale Reserve is niet van een bepaalde getalsterkte uit gegaan, zodat niet gezegd kan worden, dat de vrijwillige aanmel ding bij de verwachting ten achter blijft. Tot dusver hebben zich 7.000 vrijwilligers aangemeld en het aantal neemt voortdurend toe. De overgrote meerderheid van het volk heeft de vaste wil om zich achter de regering te stellen, in dien deze zou moeten optreden tegen staatsgevaarlijke personen, al dan niet ender invloed staande van stromingen in het buitenland. De regering is dan ook geenszins van plan om de Nationale Reserve op te heffen. Een sigarettenpeukje was oorzaak van de ramp met de Corum ISTANBOEL. Uit een onder zoek is gebleken, dat de brand aan boord van de „Corum", die 't leven kostte aan 57 personen, niet te wij ten is aan kwaadwilligheid, doch aan slechte organisatie op het schip en aan onvoorzichtigheid. Meer dan 300 personen zaten in het ruim te midden van goederen, waaronder niet aangegeven brand bare stoffen. Een niet uitgedoofd sigaretten peukje was voldoende om brand te veroorzaken. Het ruim was slechts door één enkele nauwe trap met de commandobrug verbonden, zodat niet allé personen bijtijds het ruim konden verlaten. Sudirman over de order „Staakt het vuren" BATAVIA. Generaal Sudir man, de Republikeinse legercom mandant, heeft Ma indag het voor stel gedaan een Nederlands-Indo nesische commissie te benoemen om de order „Staakt hot vuren" nader uit te werken. Aan het Republikein se dagblad „Pedomin" heeft hij laten weten, dat de legerleiding, het voorlopig parlement, het kabinet en de partijleiders zich eerst over deze order moeten beraden, voor deze kon worden uitgevoerd. Bovendien acht Sudirman het noodzakelijk, dat de militaire experts van beide partijen het probleem eerst geza menlijk bespreken. Volgens Sudirman moet het pro bleem in twee fasen worden opge lost. Een waarin de formele order wordt gegeven en een, waarin deze woidt uitgevoerd. Hij verwacht, dat die uitvoering op grote moeilijkhe den zal stuiten. (Ingez. Med.) Vertrek van de Waterman DEN HAAG. Het troepen- transportschip „Waterman" zal Woensdag 13 Juli met aflossings detachementen van het Kon. Ned. Ind. Leger de Kon. Marine en de Kon. Landmacht uit Rotterdam naar Indonesië vertrekken. Origineel geschenk voor H.M. en Z.K.H. UTRECHT. De officieren, die bij het prinselijk huwelijk in 1937 dienst hebben gedaan bij het escor te. de ere-wachten of als aide-ccre- moniemeester, hebben H.M. dc Ko ningin en Z.K.H. Prins Bernhard bij het koperen huwelijksfeest een groot model zilveren tafelsigaretten aansteker aangeboden, waarop de inscriptie: „Namens de dragers van de „Huwelijksmedaille 1937"—7 Juli 1949", alsmede écn album met de namen van de schenkers. „De Stem van Amerika" zendt thans nieuwsberichten naar de Sowjet-Unie uit in morse

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 1