Frans Mikkenie slaat zijn tenten in Amersfoort op DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Nat. Vijfkamp ap Leusderheide met schieten voortgezet Bij Austerlitz woedde een felle bos- en heidebrand Nog steeds geen flikkerlicht op Mijdrecht's dodenoverweg Donderdag 14 Juli 1949 STADSNIEUWS Vertoning waarover men nog lang zal napraten Vrijdag begint men aan bouw van de grote tent Over enkele dagen gaan olifan ten traag over Amersfoorts plavei sel. Bengaalse tijgers grijnzen U uit hun kooien aan als zij op weg zijn naar het circusterrein aan de Hellestraat. Kortom, met de op bouw van de grote circustent mee, heeft Amersfoort een volle week gelegenheid zich in de sfeer van de nog altijd schilderachtige en myste rieuze circuswereld in te leven. Frans Mikkenie slaat zijn tont in onze stad op en dat is geen kleinig heid. Het geraamte van de tent is van aluminium en dat alleen al weegt 25.000 kilo. De bespanning bestaat uit 4000 vierkante meters zeildoek en voorts wordei. aan 't Hele geval 400 kubieke meters hout, 12.000 kilo ijzer en staal en 5 km kabels en staaldraad verwerkt. Het ge vaarte zal op het Molenveld (Helle straat) verrijzen Als U naar de opbouw van de aluminium tent wilt gaan kijken dan moet U Vrijdag vroeg uit de veren. Om zeven uur gaat men be ginnen. Daar is dan een en ander aan vooraf gegaan. Want om alles naar Amersfoort te vervoeren zijn niet minder dan vijftig zware vrachtwagens ón tien spoorwagons nodig. Onder de bedrijvigheid van Auto-avonturier liep in de val De MTS-er T. uit Heerenveen deed zaken in auto's. Hij gooide het op een accoord met twee he ren uit de omgeving van zijn woonplaats en kreeg een Hudson mee om deze even aan een boer te laten zien. T. kwam niet meer te rug. De heren lieten het er nret bij zitten. Zij gingen de automarkten af en troffen T in Apeldoorn aan. Hij nam de benen In Amersfoort waren de heren gelukkiger Daar zagen zij de 16-jarige B mede werker van T., met een oude DKW op de automarkt staan. De politie werd erbij gehaald en toen was ook T. gauw gevonden. Beiden zijn verdacht van verduistering op transport gesteld naar Heeren veen. Raadsvergadering op Dinsdag 9 Augustus Naar wij vernemen wordt de eerstvolgende raadsvergadering op Dinsdsg 9 Augustus gehouden. In Juli is er dus geen vergadering. Installatie van nieuwe raad De installatie van de bij de jong ste gemeenteraadsverkiezing voor de Amersfoortse raad verkozen leden, geschiedt op Dinsdag 6 Sep tember. Wielerwedstrijd rond het IJsselmeer De Amsterdamse sportclub „De Germaan" organiseert op 23 en 24 Juli a.s. voor de tweede maal een wielrenwedstrijd „Rond het IJsel- meer". Aan deze ronde nemen 75 amateurs deel. w.o. Faanhof, kam pioen van Nederland, Jac. de Groot Leiden (winnaar van de wedstrijd AmsterdamArnhem), Piet Duif, Zaandam (tweede in de Neder landse kampioenswedstrijden op de weg). La Grouw. Witteveen. v Brenen en Petri, allen uit Amster dam De start is op 23 Juli a.s. om twaalf uur van het Y-bos te Am sterdam. Op Zondag start men dan opnieuw om 12 uur in Steenwijk. De finish is op de Amsterdamse bosbaan. De route gaat via Purmerend, Hoorn, Wieringermeer, Afsluitdijk, via Bolsward naar Leeuwarden, Heerenveen en Steenwijk. Zondag gaat men terug van Steenwijk uit via Zwolle, Harder wijk, Putten, Nijkerk en Hoevela ken. In Amersfoort volgen de ren ners dan de Hoogeweg, Randen- broekerweg, Bisschopsweg, Arn- hemseweg richting Julianaplein, via Bergstraat, Vlasakkerweg, Stationsstraat, BW-Laan, Vlas akkers langs Birkhoven richting Soest. Aan de Amersfoortse wielerclub De Pedaalridders" is de organisa tie van deze ronde in Amersfoort opgedragen1. Daaronder ressorteert ook de s'tart van 65 nieuwelingen op Zondag 24 Juli a.s. om 14 uur van het Julianaplein. De amateurs zullen vermoedelijk om 15 uur Amersfoort passeren. het bouwen door arriveert dan het internationaal gezelschap, dat de artistenwagens gaat bevolken Deze artisten komen uit alle windstreken der aarde. Onder hen zijn Ameri kanen, Engelsen, Denen, Zweden, Belgen. Tsjechen, Hongaren, Fran sen, Oostenrijkers en natuurlijk Nederlanders. Frans Mikkenie, zelf Nederlander, is onvermoeibaar. Voor hij voort gaat met het spek ken van de deviezenpot, door het geven van voorstellingen in het buitenland, moest toch eerst Neder land nog even zijn indrukwekkend bedrijf kunnen bewonderen. Ge lukkig is ook Amersfoort daarbij. Nog enkele weken en Mikkenies circuskaravaan trekt weer over on ze grens op weg naar België, Enge land en Frankrijk. Als straks de lichten aanflit sen en het circusorkest zijn fanfares heeft geblazen komt Frank Jackson U verbazen met renbaan-impressies. Een sen satie in dit programma moet 't optreden zijn van de Zweed se dompteur Gilbert Houcke. Deze man speelt als een Tarzan met zes Bengaalse tijgers als U met een nest jonge poesjes. Maar stelt U gerust er zijn tralies. Natuurlijk ontbreken de paarden in dit circus niet. U zult mevrouw Vineke Mik kenie en Frank Jackson in hun paardendressuur kunnen bewonde ren. De Oostenrijkse dame O. Fi scher leeft op goede voet met de olifanten. Zij zal het U laten zien. Aan luchtacrobaten is geen ge- gebrek. Let vooral op de negentienjarige Francais. Jacqueline Renat. die aan een hoogtrapeze angstwekkende toeren verricht. En wat zou een circus zijn zon der clowns. Pippo en Rhum, zo uit Parijs, weten de lachspieren wel in beweging te krijgen. Natuurlijk zijn we onvolledig met de opsomming van alles wat U te zien krijgt. Ten slotte moeten we U niet alles ver tellen. U kunt beter gaan kijken. De heer Frans Mikkenie trac- teert de olifanten van zijn circus hij de aankomst. !%k' Motorrijder botste tegen auto ^De motorrijder Kijnders uit Bat:- kum had pech toen hij gisteren op de drukke Utrechtscweg nabij Klein-Kinabu even achter om keek. Een voor hem in de richting Soesterberg rijdende zware vracht auto met aanhangwagen moest plot seling stoppen. R. kon niet tijdig meer remmen en vloog tegen de aanhangwagen op. Hij viel en bleef bewusteloos met een aantal bloedende hoofdwonden liggen Vervoer naar ,,De Lichtenberg" was noodzakelijk. Daar constateer de men een hersenschudding. Grote overwinning voor Neptunut-dames In het Sportfondsenbad werden gisteravond weer enige waterpolo- wedstrijden gespeeld De Neptunus dames boekten een uitstekend re sultaat tegen de dames van Triton uit Weesp. De thuisclub slaagde er in elf maal het Triton doel te vin den en het was Ina de Gans die het leeuwenaandeel van de doel punten voor haar rekening nam. Van meet af aan namen de Neptu- nus-dames het initiatief en tijdens de gehele wedstrijd bleven zij sterk in de meerderheid. De spora dische tegenaanvallen van Triton werden zonder veel moeite in de kiem gesmoord. Het spel van de gasten was minstens een klasse minder. Desondank, slaagden zij er nog in de eer te redden met een goed doelpunt. Tot het einde toe bleef de Neptunus-aanval ac tief zodat de score tot 11-1 kon worden opgevoerd. De Neptunus adspirantenmeisjes en de meisjes van A.Z. en P.C. speelden gelijk. Het werd 2-2. 134. De volgende mor gen wordt de jonk ge lost en weer staan de blanken met open mond toe te kijken. Nou, die Jappen waren blijkbaar goed ingelicht, want als ze dit scheepje hadden veroverd, waren ze voor hun hele leven binnen geweest. Een fabelach tige schat aan goud en zilver wordt aan wal gebracht en veilig opge_ slagen. Ja, nu wordt het hier werkelijk een klein paradijs Wan neer na enkele dagen de jonk leeg is, biedt dè Chinees kapitein Barker I gen, da', ik graag dit eiland zou willen pach zijn schip aan „Uw route brengt u langs het eiland Ponapé," zegt hij: „zoudt u het Duitse gouvernement de boodschap willen overbren- ten?" Kapitein Barker belooft het. Hij zal ver trekken zodra de wind gunstig is en de meeste leden van de bemanning zullen met hem mee gaan. Welk"' onheil de kleine Chinese ko lonie bedreigt, weet nog niemand, maar die zelfde nacht zwemmen twee Japanse spionnen, afkomstig van de „Zephir", naar de wal. Burgerlijke Stand 13 Juli 1949. Geboren: Bernar- dus J., z. v. J. Verheijen en J. F. Hanegraaf; Catharina M. F., d. v. L. M. van Zeiand en M. Th. Rij neveen; Hendrik, z v. E. Jansen en G. Lamme; Elly M., d. v. A. Hol lander en J. Wolzak; Sylvia C., d. v. A. Weijel en J. Dwinger; Johan na M., d. v: J. H. Snijders en A. Th. j M. de Wit, Dirk Th., z. v. A. van 1 Oven en M. E. Wolvetang. Gehuwd: J. v. Daatselaar en E. C. van Keeken; K. W. van Eist en L. A. Ruitenbeek. Automarkt Op de wekelijkse automarkt te Amersfoort werden 195 motorvoer tuigen aangevoerd Voorzichtig met vuur Aan de spoorbaan bij de Vlas akkers is opnieuw een goede hon derd vierkante meter droog gras in vlammen opgegaan. De brand weer was het brandje gauw mees ter. Noteert U even GRAND THEATRE: „Voor nu en Altijd", alle leeftijden. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER: „30 Seconden boven Tokio", 14 jaar. Zondag 1.30, 4.' 6.30 en 9 uur. Overige da gen 2.30. 6.30 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: „Vro lijke Jongens" „Cassidy's Mees terstuk". alle leeftijden. Zondag 2, 4.15, 6 45 en 9 uur. Vrijdag en Zaterdag: 2.30, 6.45 en 9 u. Overige dagen: 2.30 en 8 u. Donderdag 14 Juli, 20 uur: Grand Theatre. Openbare bijeen komst uitbreidingsplan. Zaterdag 16 Juli. 20 uur: Ami- citia. Pri^uitreiking Sportweek Fed. van Personeelsverenigingen. Openbare leeszaal. Uitlening voor volwassenen dagelijks 25 u.; bovendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur: Uitlening voor kinde ren: Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2304.30 uur: Leeszaal dage lijks van 101230 en 25 uur; bo vendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—10 uur. Timmer en Outshoorn waren Je beste schutters Op de Schietbanen van de Leus derheide werd Woensdag het derde gedeelte van de Vijfkamp verwerkt nl. het schieten met pistool of re volver. Voor de meeste deelnemers was dit het lastigste onderdeel. Het kan bv. voorkomen dat een schut ter die bij z'n training goede resul taten boekte thans door de wed- strijdsfecr last krijgen van zenu wen en zodoende met veel minder goede prestaties uit de strüd komt. Bij dc groep Paardrijden waren er slechts twee deelnemers die 20 treffers noteerden nl. Timmer en Sneijers die resp. de eerste en tweede plaats bezetten. Kessels, de man die het vorig jaar de eerste plaats bezette en als schutter grote bekendheid geniet had wel geen last van zenuwen, doch geraakte uit concentratie door de onregelmatigheden met zijn vuurwapen. Hij behaalde slechts 10 treffers. Dit was in de groep handgranaatwerpen. Onze stadgenoot Serré bezette de vijfde plaats in de groep paardrijden, terwijl de andere Amersfoorters zich in groep B (handgranaatwer pen) uitstekend plaatsten. Mar tens, Mutsaers en 's Gravenmade werden resp. derde, vijfde en achtste. Hierbij zij opgemerkt dat de groep handgranaatwerpers met 21 deelnemers en de groep paard rijders met 10 deelnemers moest strijden. Bezien wij de totaalklassementen na drie onderdelen dan blijkt dat Sneijers wel een van de serieuze candidaten is voor de eerste plaats. Timmer en Siebrand hebben van plaats gewisseld. Laatstgenoemde bezet nu de derde plaats. In de andere groep wist Crane door zo'n slechte beurt bij het schieten, de eerstq plaats in het totaal-klassement niet te behou den. Hij zakte af naar de zevende plaats. Over het algemeen waren de Marine mensen de sterksten. Outshporn nam de le plaats over, terwijl Martens de tweede plaats moest afstaan aan Handgraaf. Deze laatste zal morgen bij het zwem men wel de eerste plaats bezetten en zodoende een goede gooi doen naar de eerste plaats. Mutsaers ging twee plaatsen naar boven en v. Dorpen en v. Es vier plaatsen. De wedstrijden die een buiten gewoon vlot verloop hadden wer den door vele militaire autoritei ten bijgewoond. Wij zagen o.a. kolonel Tolsma, de garnizoenscom mandant van Amersfoort, en ver der de commandant van het Mari ne-corps gen. maj. De Bruine, en overste Ceuvel de comm. van het depot Pantserwagens. De uitslag van het schieten luidt: Groep A: 1. Timmer 20 tr. 187 p. 2. Sneijers 20 tr. 164 p. 3. P. F. M. Kessels 18 tr. 165 p. 4. Verschuren 18 tr. 149 p. 5. Serré 17 tr. 144 p. 6. Beukers 17 tr. 131 p. 7. Siebrand 16 tr. 139 p. 8. Swagemakers 15 tr. 133 p. 9. Statius Muller 10 tr. 77 p. 10. De Vos van Steenwijk 8 tr. 63 p. Diploma winnaars waren: Timmer, Sneijers, Serré. Siebrand, Verschuren en P. F. M. Kessels. Totacl klassement: 1. Sneijers 6 p. 2. Timmer 8 p. 3 Siebrand 13 p. 4. Serré en Kessels elk met 16 p. 6. De Vos van Steenwijk 19 p. 7. Ver schuren cn Beukers beiden 21 p. 9. Statius Muller en Swagemakers ieder 22 p. Groep B: 1 Outshoorn 20 tr. 171 p. 2. Hessels 20 tr 162 p. 3. Plomp 19 tr. 169 p. 4. Van Es 19 tr. 149 p. 5. Pronk 18 tr. 159 p 6. Mutsaers 17 tr. 139 p. 7. Handgraaf 16 tr. 136 p. 8. v. Dorpen 16 tr. 135 p. 9. Aalbers 15 tr. 126 p. 10. Boin 15 tr. 113 p. 11. Martens 14 tr. 114 p. 13. v. 's Gravermade 14 tr. 113 p. 13. IJzendoorn 13 tr. 114 p. 14. Abrahams 13 tr. 108 p. 15. v. d. Veer 11 tr. 89 p. Diploma winnaars zijn: Pronk, Outshoorn, Van Es, Mutsaers, Handgraaf, v. Dorp en Plomp. Totaal klassement: 1. Outshoorn 12 p. 2. Handgraaf 19 p. 3. Martens 20 p. 4 Van Es 22 p. 5. Mutsaers 23 p. 6. IJzendoorn 25 p. 7. Crane 27 p. 8. Abrahams v. 's Gravenma de en v. Dorpen allen 29 p. 11. Aalbersberg 30 p. 12. v. d. Veer 33 p. Waarschuwing Nu de Infanteriekazerne aan de Leusderweg is ingericht als ont- smettingsverblijf raadt het afde lingsbestuur van de Vereniging voor Dierenbescherming de hou ders van honden aan hun dieren vast te houden. Wel is de afraste ring van het terrein goed, maar het komt nog veel voor, dat hon den zich bij de kazerne bevinden om etensresten op te zoeken. Het verzoek is uitsluitend gericht aan hondenbezitters in de omgeving van de kazerne. Uitslagen tennistournooi van de Sportweek Van het tennistournooi, dat door de Federatie van Personeelsvereni gingen is georganiseerd zjjn de vol gende uitslagen bekend: v. Velsen (Hapam)v. Ameron- gen (o.B.) 36, 86, 57; Bent (Sova)Lambrechts (Phoenix 16. 61, 86; Snel-mevr. Klum- pers (ovato)Drenth-mej. Slypers (ARVA) 7—5, 4—6, 4—6; mevr. v. d. Hulst (Erdal)Mevr Boonen (Erdal) 57, 75, 62; mej. Wa genaar (Polak)mej. Lodder (Po lak) 36, 26; Batenburg (Polak) Galensloot (Gemeente) 62, 64; Stukstattcmej. Roeland schap (ovato)Pilkesmej. Me- jeur (Erdal) 75, 16, 06; Snel (Ovato)Bent (Sova) 06. 36; hr. en mevr. v. Velsen (Hapam Drenthmej. Slypers (Arva) 61, 61; v. Amerongen (Ons Belang) v 't Hul (Noack) 57, 61 6—3. De finales heren enkel, dames enkel en Mixed worden a.s. Zater dag om 2 uur gespeeld. Temperatuur van 't water De temperatuur van het water in Pessie's bad en het Bosbad be draagt 23". S oest Ronde van Soest Het ligt in de bedoeling om op Zaterdag 23 Juli a.s. een wieler wedstrijd te houden, welke de eer ste zal zijn onder de naam „De Ronde van Soest'". De organisatie berust bij de Wielerclub „De Ade laar" te Hilversum. Het zal een wedstrijd worden voor amateurs en profs. Het parcours loopt over de wegen van 't Hart. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Jacobus Fer- dinandus Maria, z. v. J. J. F. v. d. Kant en Th. W. M. v. d. Linden. Jan, z. v. J. VVeluwenkamp en G. M. v. d Wee. Everdina Ahjda, d. v. A. W. Kuijer en J. W. Kok. Maria Bert- winia Johanna, d. v. Th. J. M. Cle mens en J. Th. van Leeuwen. Jo hanna Lucia, d. v. H. M. Smulders en E. J. Vervat. Eveline Yvonne, d v. H. v. Ameron en E. R. de Visser. Al'oertha Sonja, d. v. G. J. Roosen en L. v. d. Kuil. Johanna Maria, d. v. H Kooij en M. E. v. Meerendonk. Johanna Maria, d. v. A. Bouwhui zen en B. A. Kok. Aalt, z. v. J. L Zwiers en E. v. d. Kuilen. Cornelis Albertus, z. v. Th. van Dijk en M. Verwoerd. Ondertrouwd: E. W. Hoksbergen en L. D Brink. H. G. Willemars en M. A. Bakker. Getrouwd: A. C. v. d. Dijssel en W. M. v. Burgsteden. J. Aalderink en M. Kraaij. A. v. Essen en H. v. Heiningen. P. Schouten en C. v. d. Berg. J. v. d. Berg cn A. W. H_ Er- merins. G. W. Rutten en B. M." Pij pers. K. Klompmaker en J. J. van Voorthuizen. Overleden: Pieter van Eenen- naam, 51 jaar, gehuwd met J. van Eenennaam. Maria Pronk, 39 jaar, gehuwd met T. Benschop. Willem Floor, 59 jaar, gehuwd met J. v. d. Essenburg. Jacomijntje Maaskant, 79 jaar, weduwe van E. de Blaauw. Wilhelm C. v. d. Kous, gehuwd met E. E. E. Martin, 66 jaar. Grietje Goldschmidt, 25 jaar, ongehuwd. zaak tast men nog in het duister doch het is niet onwaarschijnlijk dat deze brand is ontstaan door het ge bruik van vuurwapenen. De blussjngswerkzaamheden ston den onder leiding van de Districts commandant Van Mierlo. De Amers foortse Brandweercommandant, de heer A. C. Bijleveld was eveneens aanwezig. Marechaussee en Amers foortse politie zorgden voor de no dige assistentie. Groot aantal brandweren en duizenden militairen bestreden 't vuur (Van een onzer verslaggevers) De omgeving van Austerlitz werd Woensdagmiddag opgeschrikt door het alarm „heidebrand" Op de mi litaire oefenterre.nen in de omge ving van het Buurtschap de Oude Kamp werden de gehele dag door militairen van verschillende onder delen oefeningen gehouden. Tegen drie uur in de middag werd de Amersfoortse Brandweer gewaar schuwd. welke uitrukte met een jeep, bosbrandwagen en manschap- penwagen. Uit de directe omgeving waren de brandweer van Doorn, Zeist. Soesterberg, Soest en Vee- nendaal eveneens vrij spoedig ter plaatse. De hulp van enkele duizenden mi litairen met schoppen en vuurzwe- pen bleek lang niet onontbeerlijk. Militairen van de Dumoulinkazerne, uit de Waterloo kazerne, man schappen van de Luchtstrijdkrach ten en van nog diverse andere on derdelen bestreden met mari en macht het vuur. De blussingswerk- zaamheden werden bemoeilijkt door de zware en dichte rook die over de heide trok. Hoewel er aanvankelijk geen gevaar was dat de vlammenzee het tamelijk verafgelegen bos zou bereiken strekte de brand zich meer en meer uit naar de boszijde van het buurtschap mede door de wind, die ongelukkigerwijze precies in die richting, nl. Zuid-Zuid-Oost stond. Anderhalf uur woedde de brand op z'n felst doch in de namiddag was zij niet meer voor uitbreiding vat baar. Tegen zeven uur werd voor de Amersfoortse Brandweermannen het sein van inrukken gegeven terwijl de collega's uit de omliggende plaat sen eveneens grotendeels weer naar huis konden gaan. Vanzelfsprekend zal voorlopig door de militairen nog wel een oogje in het zeil moeten worden gehouden. Omtrent de oor- Opening bij kantoor Nutsspaarbank Enige tijd geleden is door dc Nutsspaarbank te Amersfoort, in de Steenhoffstraat te Soest een pand aangekocht met het doel er een bijkantoor in te stichten. Het gebouw is door de Soester fa. v. d. Hoef en Stam, in een modern bankgebouw omgebouwd. Voor de kantoorhouder is boven het bank gebouw een ruime woning inge richt. Woensdagmiddag te 4 uur had de officiële opening plaats, waar voor men zich had begeven naar het „Oranje Hotel" te Soestdijk. Onder de genodigden merkten wij op, de burgemeester van Soest, baron S. P. Bentinck, de gemeente secretaris, de heer J. Batenburg, de wethouders van Zadelhoff en v. d. Arend; de gemeente-ontvanger, de heer Regter, de directeur van gemeentewerken, de heer Van Noessel, vertegenwoordigers van de Boerenleenbank, de directeur van de Middenstandsbank, de heer Van Harten, het bestuur van de Vrouwen Elec. Ver., het bestuur van 't Uut van het Algemeen, de Post-directeur. De voorzitter van de Nutsspaar bank te Amersfoort memoreerde het doel van dit Nutsspaarbankge- bouw. Voorts spraken de burge meester van Soest, de secretaris van de Ned. Spaarbank Bond en tenslotte de heer Andriessen, voor zitter van 't Nut van het Alge- Ineen. Na deze officiële ontvangst be gaf het gezelschap zich naar het bankgebouw. Openbare verkoping Ten overstaan van candidaat- notaris M. van Veeren te Soest, waarnemend het vacante kantoor van Notaris A. O. Dammers, werd Dinsdagmorgen te 11 uur, in café Eemland te Soest, publiek ver kocht: 1. (Wegens sterfgeval), het huis met garage en tuin aan de Peli- kaanweg 28 te Soest, groot 4 Aren 5 centiaren. Ingezet door de heer Schnuck te Soest, voor f 7000.Gekocht door de heer A. G. Dingemans te Soest voor de prijs van f 7450. 2. Een hofstede met grote schuur, tuin en weiland aan de Nieuweweg 43 te Soest, groot 69 Aren 80 cen tiaren, was inmiddels uit de hand verkocht, aan de huurder, de heer M. van Herwaarden. Hoevelaken BRAND IN DE BAKKERIJ Doordat door onbekende oorzaak het oliestookapparaat plotseling in brand vloog ontstond brand in de bakkerij van de fa. J. en C V. te Hoevelaken. Mede door snelle hulp van omwonenden die met snel- blussers en ander blusmateriaal toeschoten kon men het vuur meester worden. De bakkerij en de zolder brandden gedeeltelijk uit terwijl enig gereedschap verloren ging. Door de grote rookontwikke ling trok de brand veel publiek. GROOT VOLKSFEEST OP 5 AUGUSTUS Ter gelegenheid van de verjaar dag van Prinses Irene organiseert de oranjevereniging een groot avondvolksfeest op het feestterrein. Het programma is als volgt sa mengesteld. Om half zeven optocht met Excelsior door het dorp, route, afmars eierhal. Dorpsstraat, ver lengde Dorpsstraat, Achterstraat, Kerkstraat. Harderwijkerstraat naar het feestterrein. Op het ter rein worden de navolgende volks spelen gehouden; Kopsabelen, Kruiwagenlopen voor paren, boeg sprietlopen, kuipsteken op lorrie, zakslaan en mastklimmen. Aan melding voor al deze spelen op het terrein. Voor de winnaars zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld. Na de volkspelen wordt door Ex celsior een kort concert gegeven, waarna een vuurwerk wordt afge stoken. Op het terrein zullen ver snaperingen zoals fruit, ijs, vis e.d. aanwezig zijn, terwijl er tevens voor een goede verlichting zal worden gezorgd. Aan de burgerij wordt verzocht om op 5 Augustus de vlaggen uit te steken. UIT HET POLITIEDAGBOEK Tegen een aantal autobestuurders die hun voertuig te breed geladen hadden met hooi werd proces-ver baal opgemaakt. Ook tegen wiel rijders die van de betonweg ge bruik maakten trad de politie op. KAFFER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR UTRECHT TE UTRECHT. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Utrecht vestigt de aandacht van belanghebbenden op con marktcxploratiereis naar Brazi lië te ondernemen onder auspiciën van het Centraal Instituut ter Be vordering van de Buitenlandse han del. Voor het verkrijgen van nadere in lichtingen wende men zich recht streeks tot bovengenoemd Instituut, Bezuidenhout^ewpo 6466 te 's-Gra- venhage, tel. 172222 nulnt/n'ri Geen spreekuur De burgemeester zal van 15 t.m. 30 Juli 1949 geen spreekuur hou den in Woudenberg, Renswoude cn De Holevoet. Marktberichten Aangevoerd 17000 eieren, prijs 16 a 16% cent per stuk. Handel zeer vlug. Gevonden voorwerpen Als gevonden werd aangege ven een herenportemonnaie met in houd. Aan komen lopen een wit keeshondje. Inlichtingen bij de rijkspolitie. Verloren een vulpen, groen gevlamd. Medische Dienst De medische dienst wordt Zon dag 17 Juli 1949 voor Woudenberg, Maarsbergen en Maarn waargeno men door dr. A. J. van Kekem te Maarn. Burgerlijke Stand Geboren: Aartje, d. v. A. G. Jan sen en K. Chr. Pater; Catrina Ma rie, d. v. W. J. Honders en M. van Eykelenburg; Otto Willem, z. v. W. J. Honders en M. v. Eykelenburg; Cornelia, d v. D. van Bentuin en A. v. Steenbergen; Eveline Jacoba Everdina, d. v. E. A, Kuijpers en S. Aalbers. Ondertrouwd: Willem Gerard Bruijnzeel en Jannetje van den Es senburg. Overleden: Hendrik Jan Hofland, 50 j., echtg. van G. Methorst. JEEP-MOTOR GESTOLEN De 36-jarige chauffeur-monteur H. A. K. uit Woudenberg was werk zaam in de Kromhoutkazerne te Utrecht. Op 2 Mei -regen hij en de 36-jarige chauffeur J. D. S. op dracht goederen over te brengen naar het wagenpark te Soesterberg. Bij de onderdelen lag ook een jeep motor en toen zij deze zagen kwam plotseling de gedachte in hen op dit onderdeel ook mee te nemen en het te gelde te maken. Wegens diefstal moesten de man nen zich Dinsdag voor de Meervou dige Kamer van de Utrechtse Rechtbank verantwoorden. Tegen beiden eiste dc Officier van Justitie 10 maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest, waarvan vijf maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van 3 jaar. alsmede toezicht van het Leger des Heils. De uitspraak volgt op 26 Juli. Soldaten op „Kota Inten" niet in quarantaine Geringe vertraging in thuiskomst door ontsmetting DEN HAAG. Van officiële zijde wordt ons gemeld: Aangezien er zich geen nieuwe pokkengeval- len op het troepentransportschip ..Kota Inten" hebben voorgedaan, zullen de opvarenden van dit schip, dat op 18 Juli te Rotterdam wordt venvacht, niet in quarantaine wor den opgenomen. Niettemin zijn de medische autoriteiten van mening, dat het als voorzorgsmaatregel in het belang van de volksgezondheid wenselijk ls. dat alle opvarenden aan een ontsmetting worden onder worpen. Deze ontsmetting, welke zich ook uitstrekt over kleding en bagage zal uiteraard enige dagen duren en te Amersfoort in de ka zernes aan de Leusderweg geschie den. Aangenomen mag worden, dat deze ontsmetting, die in de nacht van 18 op 19 Juli zal beginnen on geveer vijf dagen in beslag zal ne men. Een en ander gebeurt ploegs- gewijze, waardoor de eerste ploeg reeds de 19e Juli thuis verwacht kan worden en de laatste ploeg uiterlijk op 23 Juli. Familieleden cn vrienden wordt dringend aangeraden zich niet naar Amersfoort te begeven, aangezien uiteraard geen toegang tot dc ka zernes kan worden verleend. Inkrimping van inmenging overheid in bouwbedrijf DEN HAAG. In het vervolg zal voqr bouwwerkzaamheden, waarvoor in totaal niet meer dan vijfhonderd gulden, zijn vereist geen rijksgoedkeuring meer worden ver langd. Het college van algemene com missarissen voor de wederopbouw acht echter het tijdstip nog niet gekomen een dergelijk besluit te nemen voor bouwwerken waarvan de waarde meer dan dit bedrag is. Indien in dit opzicht overtredingen worden geconstateerd, zal tegen de schuldigen streng worden opgetre den. Marine duikerploeg per KLM-vliegtuig naar Bari DEN HAAG - Woensdagmorgen is met een speciaal toestel van de K.L M. een bergingsploeg naar Bari vertrokken om behulpzaam te zijn bij de berging van het wrak van de „Roermond". Tot deze ploeg behoren duikers van de koninklijke marine, en ber gingsdeskundigen van het bedrijf Van den Akker te Rotterdam, een vertegenwoordiger van „Radio Hol land" en de wichelroedeloper Huls- egge. Deze ploeg is uitgerust met de modernste technische apparaten waarmede men hoopt de zeestro mingen ter plaatse weerstand te kunnen bieden. De ANWB houdt vol DEN HAAG. Door het drietal ernstige ongevallen in de laatste weken is de trieste vermaardheid, welke de onbewaakte overweg bij Mijdrecht reeds lang genoot, weer eens bevestigd, zo schrijft de ANWB Reeds op 23 December 1947 heeft de ANWB. na van de gevaarlijke si tuatie ter plaatse kennis te hebben genomen, zich gewend tot de Neder landse Spoorwegen en erop gewezen, dat hoogopgaand geboomte in een der boomgaarden het verkeer het uitzicht ernstig belemmerde De N.S., zo schrijft de ANWB ver der, waren echter van oordeel, dat de aanwezigheid der bedoelde vrucht bomen niet in strijd was met het be treffende artikel in de Spoorwegwet, daar dit artikel van 1926 dateerde en de bomen reeds vóór dit jaar waren geplant. Opruiming zou schadeloos stelling van de eigenaar noodzakelijk maken, waartoe de N S. geen aan leiding konden vinden. Daarenboven was men van oordeel, dat het uitzicht niet onvoldoende behoefde te wor den geacht, indien het verkeer zich aan de voorgeschreven snelheid van 20 km. hield. De ANWB wenste zich niet bij dit formele standpunt /ïeer te leggen en wendde zich toen tot de inspecteur- generaal voor het verkeer. Dit had tot gevolg dat medio 1948 de Spoor wegen toezegden voor verbetering van het uitzicht te zullen zorgdragen. Daar echter tot op heden een wer kelijk afdoende verbetering achter wege is gebleven, heeft de ANWB zich opnieuw tot de inspecteur-gene raal van het verkeer gewend cn ge wezen op de ongevallen van recente datum welke twee doden en een zwaar gewonde hebben geëist. De bond is van mening, dat de verant woordelijkheid voor deze en eventueel volgende ongevallen op de Nederlandse Spoorwegen rust. die in gebreke zijn gebleven, de nodige voorzieningen te treffen. De ANWB dringt ten slotte er op aan, dat geen middel onbeproefd zal worden gela ten om verder verlies van mensen levens te voorkomen. Het onverwijld aanbrengen van een flikkerlichtin stallatie acht de bond voor het ver keer een noodzakelijke beveihgheids- maatregel.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2