Honderden volgden uiteenzetting over uitbreidingsplan Oppositie mocht schriftelijk vragen stellen Voetgangerstunnel nu in 't plan Goede methode DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Er komt tekening in de strijd om de eerste plaats UITVERKOOP REGONNEN Bevorderingen aan de Rijks HBS Noteert U even 2 Vrijdag 15 Juli 1949 DAT het uitbreidingsplan onzer stad de belangstelling heeft van een groot deel der burgerij, bewees de grote opkomst Donderdag naar het Grand Theatre, waar het gemeentebestuur een bijeenkomst had belegd, om dat plan toe te lichten. Geen plaats was onbezet. En dat niettegenstaande de prachtige zomeravond - één der weinige totnutoe - die de mensen naar buiten lokte. Het was dan ook niet zonder trots, dat burgemeester Molen dijk constateerde, na een begroetingswoord, dat zovelen belang blijken te stellen in het wel en wee onzer stad, ook reeds ge bleken door de opkomst van vele honderden naar de teken kamer van Gemeentewerken, waar maquette en tekeningen gedurende enige weken, onder deskundige voorlichting konden worden bezichtigd. Wat wij met deze bijeenkomst be doelen, aldus de burgemeester, is de burgerij een zo volledig mogelijk in zicht te geven in onze plannen. We zijn bezig, de stad geschikt te ma ken voor een inwonertal van plm. 100.000 Daarbij staan wij voor de moeilijke opgave de zo sterk onre gelmatige uitgroei van deze stad in nieuwe banen te leiden. Het is niet zo, dat er alleen sprake van is: moet de béek gedempt worden ja of neen en moet er al of niet een tunnel ko men en zo ja, waar? Neen, zo een voudig is het niet. Een episode uit de voorbereidin gen van het kernplan. De ver keerstelling! De veertiende Juli 1949 is een historische dag voor de stad Amersfoort geworden. Het uitbrei dingsplan, dat tijdens de ter-visie legging al zoveel Amersfoorters naar het Achter Davidshof trok, is in een openbare avondbij eenkomst ir het Grand Theatre nogmaals toegelicht. Burgemeester Molendijk leidde deze bijzondere en druk bezochte bijeenkomst in. Stadsarchitect D. Zuiderhoek heeft in een helder be toog uiteengezet, waarom en hoe men tot dit uitbreidingsplan was gekomen. Er is bij wijze van spre ken dag en nacht aan gewerkt. Ef mag zeker van dit plan niet wor den gezegd, dat de voorbereiding ervan niet met grote zorgvuldig heid is geschied. Dat kon ook niet anders, want er is 5 millioen gul den mee gemoeid. De toelichting, door de heer Zuiderhoek gegeven, heeft ongetwijfeld verhelderend gewerkt. Het was een avond van grote betekenis èn voor het ge meentebestuur èn voor de burgerij. Een voorlichtingsavond, dus geen debatavond, zoals burgemeester Molendijk opmerkte. Er was voor de tegenstanders van dit plan in deze bijeenkomst een ruime gele genheid om schriftelijk vragen te stellen. Deze gang van zaken komt ons zeer juist voor. Tenslotte kun nen we een debat over het uit breidingsplan rustig aan de raad overlaten. Daar toch zitten de ver tegenwoordigers van onze bevol king, die met kdnnis van zaken eventuele bezwaren uit de bur gerij kunnen onderstrepen of af wijzen. Het is daarom jammer, dat de heer ing. J. Spaander, die met zo veel enthousiasme andere plannen heeft gepubliceerd, in de opmer king van de burgemeester een aanleiding vond om zich hartig te gen de voorgestelde procedure te verzetten. Hij verliet onder enkele uitroepen de zaal. Jammer, omdat achteraf bleek, dat de heer Zui derhoek sportief genoeg was om te erkennen, dat er in de plannen van de heer Spaander „merkwaar dig goede dingen" zitten. De teke ningen van de heer Spaander kwa men zelfs op het linnen venster. De heer Zuiderhoek heeft daarove; zijn mening gezegd, een menin; die meer dan eenmaal waarderen" was. Maar tja, Rome en Aken zij: niet in één dag gebouwd en zo het ook met het maken van ui' breidingsplannen gesteld. Wat vijftien jaar geleden wel licht van toepassing was op Amers foort, is nu verouderd. Het nieu we uitbreidingsplan is echter op Amersfoorts verre toekomst ge richt. Een toekomst, waarover we ons niet bezorgd hoeven te maken, mits dè burgerij haar eensgezind heid om de problemen met voort varendheid aan te pakken, weet te behouden. Collecte voor Prot. Chr. Kinderbescherming Zaterdag zal er te Amersfoort op straat en huis-aan-huis gecollec teerd worden ten bate van tehuizen voor Protestants Christelijke Kin derbescherming. Het gaat, vervolgde de burge meester om een plan, dat beslissend is voor jaren, /nisschien voor eeu wen. Daarom kunnen we niet doen, wat sommige opponenten advise ren: Doe dit en dat, en zus en zo, dan zijn wij voorlopig weer klaar. „Stel het probleem goed," aldus de heer Molendijk, „zie het groot, zie uw stad met omwallingen, zijn uitlopers enz. En wees ervan verze kerd. dat dit plan vrucht is van langdurige, veelzijdige, ingespannen arbeid van onze dienst van Gemeen tewerken, van stadsarchitect, socio logen, economen enz." HISTORIE Aan de hand van een serie platen geeft dan de stadsarchitect, de heer D. Zuiderhoek, een inzicht in de groei van onze stad: de eersté om muring. waarbij Amersfoort een middellijn had van ongeveer 500 me ter, de tweede omwalling (de thans in geding zijnde plantsoenen met beek), een ommuring, die de finan ciële ondergang van het eertijds wel varende Amersfoort tengevolge had. 150 jaar werd aan deze tweede om muring gebouwd, wat echter zulke zware offers eiste van inwoners en van hen. die de stad bezochten, dat ze ternauwernood voltooid kon worden en inmiddels door de voort schrijdende techniek op het gebied der wapenfabricage haar nut goed deels had verloren. Dan zagen we de stijlloze, onver antwoorde bouw van de 19e eeuw, zonder enige aesthetische waarde, met totaal gemis van alle stede- bouwkundige normen, om tenslotte te komen aan de weer meer plan matige uitbreiding in de jaren na de eerste wereldoorlog, echter met veel te sterke uitbouw naar Zuid en West (Leusder- en Soesterkwartier) waardoor het hart van de stad dreigt „leeg te bloeden". TOEKOMST Het thans geprojecteerde plan, biedt, met behoud van de oude stadskern, oplossing voor de steeds urgenter worden vraagstukken, als verkeer, verbinding Soesterkwartier mét stad, de noodzakelijk te verkrij gen ruimte voor nieuw raadhuis, schouwburg, kantoorflat en grotere zakenpanden Door de in het plan opgenomen bouw van woonwijken ten Oosten (Randenbroekkwartier) ten Noorden (Hoogewcg en Hoogl. weg) van de stad. zal de oude stadskern met Onze Lieve Vrouwe toren en Sint Joriskerk weer het hart van de City zijn. Nauw daar mee samen hangt het belang van de neringdoenden, die daardoor hun omzetmogelykheden vergroten. Met zeer veel zorg is nagegaan, hoe van de nieuwe wijken uit en van de geprojecteerde rondweg af, de schoonheid van de oude stad het best uitkomt. En dat men daarin gd is, bewezen de uitspraken van véle deskundigen uit den lande. Op een desbetreffende vraag, kon de heer Zuiderhoek mee delen, dat talrijke instanties en personen instemming met het plan hebben betuigd. We noemen hiervan: de Commissie van Ge meentewerken, de gemeenteraad, de vaste Commissie voor dé Uitbreidingen van de provincie Utrecht, de volledige Commis sie van Monumentenzorg, wier architect Stapper speciaal hier enige tijd werd gedetacheerd, om met onze stedelijke deskun digen te bestuderen, hoe aan de oude stad meerderé luister kan worden bijgezet, het Bestuur van Heemscnut, e.a. Dan is er nog de grote lof, die de Direc teur van oe Planologische Dienst in Utrecht het plan toezwaaide. In een vergadering van directeu ren van Planologische Diensten heeft deze het Amersfoortse plan uiteengezet, mét ais gevolg, dat de beste stedebouwkundigen naar Amersfoort zijn gekomen en na het bezoeK, hun bewondering uitten. Op deze, duidelijke, en voor velen ver helderende causerie, volgde een korte pauze, waarin gelegenniid be stond, schriftelijk vragen in te die nen. Ue burgemeester, onder wiens lei ding ae bijeenkomst stond, zeide, dat hei mei mogelijk was nier de gelegenheid tot oespreking te gé ven; daarvoor zijn de raadszittingen, waar toch uw vertegenwoordigers zitten, maar scnriltenjke vragen zouden zoveel mogelijk Deantwoora worden. INCIDENT Met deze gang van zaken was de heer ing. J. spaander het niet eens. Op opgewonden toon vroeg deze of het geoorloofd is in de kranten te svnryven. „UI zitten we hier ais een stelletje kwajongens, die de mond nouden woeien. Jk acht dit plan fout, Hartstikke fout", zeide de neer spaander, waarna hy ac vergade- ïtitg vernet. Na dit kleiné incident, kregen de heren gelegenheid de gestelde vra gen te beantwoorden. Merkwaardig genoeg, was daar geen enkele bij, die het plan in zijn geheel aanviel. Slechts op details, zoals b.v. de vraag naar een voetgangerstunnel voor het Soesterkwartier, ter hoog te van BrouwersstraatSoesterweg. Hierop kon de heer Zuiderhoek antwoorden, dat deze inderdaad in het plan is opgenomen. Namens Stadsarchitect D. Zuiderhoek, die in het Grand Theatre het uit breidingsplan toelichtte. 20.000 inwoners van het Soester kwartier verklaarde de heer De Jong toen, dat, mits B. en W. deze belofte niet zouden intrekken, zij achtér het plan stonden. Uit een gesprek wat wij na afloop hadden met bestuurders der Winkeliersvereniging Soes terkwartier bleek, dat de heer de Jong zich hier wat voorbarig en niet geheel duidelijk had uit gedrukt. Het petitionnement, dat ter tekening is voorgelegd aan de bewoners van het Soester kwartier spreekt alleen van in stemming. als allereerst de be doelde voetganger-:- cn fietsers- tunnel er komt. Zij zien dé bij de gasfabriek gedachte tunnel niet als bedoeld voor het Soes terkwartier, doch voor de in dustrie). De heer J. D. H. van der Neut had gevraagd, waarom geen cijfers wer den overgelegd. Dit is. aldus de heer Zuiderhoek, omdat ik over cijfers niet discussieren kan. Wel *is er een begroting. Daarin is voor de rond weg met twee tunnels (Birkhoven en Gasfabriekgeraamd nog geen 5 millioen gulden. Is het verantwoord, vroeg de heer W. van Gent, op grond van een en kele verkeerstelling een plan van 4.3 millioen op te zetten? Weinig oppositie Ir. J. S. van Nouhuys, de directeur van gemeentewerken, toonde aan hoe was geteld en waarom niet een aantal keren. Verschillende dagen zijn niet geschikt, omdat daarop een intensiver verkeer dan normaal is, b.v. week-end, Vrijdag, marktdag, dagen waarop in Utrecht de Jaar beurs wordt gehouden etc. Op de vraag van de heer Van Gent of B. en W. tot een nieuwe telling bereid zijn, kon dé heer Van Nouhuys niet antwoorden, daar dit tot de compe tentie van B. en W. behoort. De heer Van Hamersveld vroeg hoe men de rondweg denkt te krui sen. D,t zal moeten geschieden met verkeerslichten en verkeersagenten. De vragen waren hiermeé afge handeld, En het mag het Coilege tot voldoening strekken, dat in dit gro te gezelschap, waartoe de tegenstan ders van het plan in het bijzonder waren uitgenodigd, zo weinig op positie naar voren kwam. Zeker dc gelegenheid tot discussie was er niet, maar middels de vragen had men zijn bezwaren, indien men ze had, naar voren kunnen brengen. Merkwaardig, dat geen enkele stem aandrong op behoud van de beek. De burgemeester sloot, met een dankwoord aan de Directie van het Grand Théatre, voor het bschikbaar stellen van de zaal cn gaf de verzekering, dat het plan niet naai de achtergrond zal worden gescho ven, maar energiek zal worden aan gepakt. Als intermezzo declameerde mevr. Drewes een fragment „De Weg" uit de Jood Süss cn Joost v. d. Vondel's: De nachtegaal van Amers foort". 135. Twee dagen later draait de wind en kapi tein Barker besluit oe volgende ochtend te ver trekken Hij zal eerst naar Ponapé zeilen, daar de onderhandelingen voeren met het Duitse gouvernement en onder tussen de jonk laten te- rugzeilen, want Kees Touw en Olaf Larsen zullen nog een tijdie op het eiland blijven om te helpen. Aan het kamp vuur bespreken zij de tocht. ,,Ik denk, dal de jonk over ongeveer drie weken terug kan zijn >m jullie te halen," zegt kapitein Barker; „en dan wordt het ook tijd om de beschaafde wereld weer op te zoeken." Want hij kan met de beste wil van de wereld die Chinezen niet tot „de beschaafde wereld' rekenen De volgende dag vaart hij uit; het weer is prachtig en er staat een stevige land wind. Die dag komen ook de Japanse spionnen terug aan boord van de „Zephir", die vijf mijl uit de kust koerst. Ze brengen rapport uit aan hun heer. Nationale vijfkamp Deelnemers aan de nationale Vijfkamp starten in het Bosbad te Amersfoort. Timmer en Outshoorn gaan aan de kop Het is nu wel gebleken dat elk onderdeel voor een bepaald gedeelte van de Vjjfkamp moei lijkheden met zich mede brengt. Er zijn er slechts enkelen die op alle nummers een behoor lijk figuur slaan en juist deze laatste deelnemers handhaven zich in de kopgroep van het al gemeen totaal klassement het gemakkelijkst. Zo y.yn het in de groep Paardrijden Timmer en Sneiiers die onderling wel zullen uitvechten wie de eerste plaats zal bezetten tenzij onder do naaste concurrenten als Baron de Vos v. Steenwyk, Sie- brand en P. F. M. Kcssels nog uitzonderlijk goede veldlopen zitten. In de groep Handgranaatwerpen heeft Handgraaf zich door zijn goede zwemprestatie weer behoor lijk omhoog gewerkt. Outhoorn is met 17 pnt. inn deze groep de kop man Onze stadgenoot Munders zwom in zijn serie eveneens uitste kend en werd zodoende in het al gemeen klassement goede derde. Hij heeft slechts 2 punten minder dan Hardgraaf. Het viel dc deelnemers lang niet mee. de 300 m. vrije slag die in het Bosbad Birkhoven gezwommen moesten worden. Er was een be paling dat de zwemmers deze af stand op de 50 meter baan binnen 8 minuten moesten afleggen. Voor 300 m. vrije slag werd dus een royale tijd gegeven en er waren dan ook slechts zes deelnemers die deze tijd overschreden. Velen waren echter dicht aan de acht min. toe. In dc groep paardrijden faalde Sneijers. Dit kostte hem de eerste plaats. Timmer die als vierde ein digde nam de eerste plaats van hem over. Statius Muller leverde een goede prestatie door met een tijd van 5 min. 38.2 sec. als eerste te eindigen. De oude garde van de deelnemers de gebr. Kessels legde de afstand geheel met de rugslag af. frIn onze tijd waren er nog geen moderne stijlen uitgevonden", aldus een der Kessels. Met de ru'gslag werden zij vijfde (P. F. M. Kessels) in dc A groep en achttiende (M. H. P. J. Kessels) in de B groep. Het was jammer dat de heer Serré in ver band met een gescheurde schouder spier van verdere deelname moest af zien. Blankestein de winnaar in groep B was tevens de man die de beste prestatie van de dag leverde. Hij noteerde een tijd van 4 min. 51.7 sec. Hij steeg hierdoor een flink stuk op de klassementslijst doch zal wel geen eerste of tweede plaats meer bereiken. Met een for se 'slag zagen wij verder de favoriet van het vorig jaar Hardgraaf door het water schieten. Met een felle sprint tikte hij aan en zijn tijd was S min. 22 8 sec. De Haarlemmer kan in de veldloop toch ook wel een goed figuur slaan zodat Oosthoorn die bij het zwemmen als vijfde ein digde op zijn hoede dient te zijn. Hoewel Martens de derde plaats niet wist te behouden wordt deze ingenomen door eén andere stadgenoot Mutzaes. De veldloop die morgenochtend achter hotel Waterloo zal worden gehouden zal voor de goed geklas seerde kanshebbers voor de eerste plaats in beide groepen een stimu lans zijn om nog een laatste poging te wagen en een zo goed mogelijk eindresultaat te bereiken. De uitslag van Groep Paardrijden luidt: 1. Statius Muller 5 min. 38 sec.; 2. Verschuren 6 min. 29 sec.; De Vos van Steenwijk 6.-15.2; 4. Timmer 7.3.6; 5. P. F. M. Kessels 7.5.4; 6. Siebrand 7.8.6; 7. Sneijers 7.248. Beukers 8.20 9. Swagemaker 9.2.3; Totaal Klassement na vier onderdelen: 1. Timmer 12 pnt.; 2. Sneijers 13 pnt.; 3. Siebrand 19 pnt.; 4. P. F. M. Kessels 21 pnt.; 5. De Vos van Steenwijk 22 pnt.; 6 en 7 Statius Muller en Verschuren met beiden 23 pnt.; 8. Beukers 29 pnt.; 9. Swagemakers 31 pnt. Groep B. Handgranaatwerpen: 1. Blankenstijn 4 min. 51.7 sec. 2. Hardgraaf 5 min. 22.8 sec.;3. Mutsaers 5 min. 50.9 sec.; 4 Van Dorpen 6 min. 16 sec 5. Outhoorn 6.21.5; 6. Abrahams 7.; IJzendoorn 6 30.2; 8 Aaltenberg 6.39.9; 9. v. Es 6 41.3; 10. Gijzelaar 6.54; 11. Kessels 6.56.8; 12. Van 's-Graven- mande 7.09; 13. Cranc 7.48; 14 Boin 7.13.2; 15. Plomp 7.25,3; 16. Pronk 7.27.6; 17 v. d. Veer 7.51; 18. M. H. P. J. Kessels 8.2.7; 19. Meulemans S.4; 21. Martens 8.50.9. Totaal Klassement: 1. Outshoorn 17 pnt.; 2. Hardgraaf 21 pnt.; 3. Mutsaers 23 pnt.; 4. Van Es 31 pnt.; 5. IJzendoorn 32 pnt.; 6. Van Dorpen 33 pnt.; 7. Abrahams 35 pnt;, 8. Aaltenberg 38 pnt.; 9. Crane 40 pnt 10. Martens en Van 's-Gravenmande beiden 41 pnt. 12. Gyzolaars 46 pnt.; 13. Plomp 47 pnt.; 14 Kessols 49 pnt.; 15. Pronk en v. d. Veer 50 pnt.; 17. Blanken steen 52 pnt.; 18. Brouwer 63 pnt.; 19. Boim 67 pnt.; 20. M. H. P. J. Kessels 67 pnt.; 21. Meulemans 76 punten. Sportweek Gezellige drukte maar geen gedrang U kunt het op alle advertentie pagina's van de dagbladen lezen. Er is uitverkoop. Zomerop- ruiming noemt men dat. Als de beurs maar een beetje willig is kunt U nu met een heel oud. een oud en een heel nieuw dubbeltje wonderen doen. Maar tja. de dub beltjes. We zitten er niet te dik in. Vannacht om half twee was het nog een „opgeruimde" boel in de sthd. Bij de winkels, die met grote letters seizoenopruiming aankondi gen. zagen wij geen wachtende mensen, in dekens gehuld, of op een klapstoeltje, weggedoken wachtend op het morgengloren. We hebben daarom maar gauw het veld ge ruimd en zijn in bed gekropen. Ook in de vroege morgen was het niet druk. Geen slecht begin, want nu komen de moeders die zo moei lijk een oppas voor de kinderen kunnen vinden, ook eens aan een kop en schotel, een plat bord of an dere onontbeerlijke huishoudelijke voorwerpen. Is de textielhonger gesteld? Voor de kledingmagazijnen zagen wij geen lange rijen wachtende men- (Inq Med Op-HET WATER EN TVUfS sen Het is allemaal nog al gemoe delijk deze keer. Het is wel wat druk geworden in de morgen, maar gezellig druk. Politie-agenten om ongeduldige mensen in bedwang te houden zijn ditmaal niet nodig. Algemene indruk is dus: gezellig druk en koopkracht „langzaam vooruit". Wij zijn naar een ding heel erg benieuwd: Of we nu ein delijk th"?e zullen drinken uit een kopje met een oor. Heidebrandjes bij de vleet De brandweer heeft het meer dan druk met het blussen van hei debrandjes in de omgeving van de Vlasakkers. Donderdag ging op nieuw een strook heidegrond van ongeveer honderd vierkante meter in vlammen op. Voor een brandje bij het Belgenmonument werd groot alarm gemaakt. Het viel nogal mee. Een bij de pinken zijn de agent heeft de zaak even voor de brandweer behartigd. De uitverkoop in Amersfoort is weer begonnen Sportmiddag en feestavond tot besluit De sportweek van de Federatie van Personeelsverenigingen loopt deze weck ten einde en vindt Zater dag haar bekroning in een grote sportmiddag op het terrein aan de Rubensstraat en. een feestavond met prijsuitreiking in Amicitia. De sluitingsmiddag heeft een uit gebreid programma, waarin aller eerst de aandacht vragen dc twee finales voetbal, respectievelijk voor ce elftallen met en zonder KNVB- soelers. Dan worden de athletiekfi- r iles gehouden, o.a. estafettes voor c mes en heren, de tachtig meter 1 rdlopen voor dames, de honderd i i achthonderd meter hardlopen or heren. Voorts wordt er een gby-wedstrijd gespeeld tussen l /ee Amsterdamse elftallen, waar mee de Federatie deze voor onze stad onbekende sport voor de twee de maal onder de aandacht van de bevolking brengt. Ook een andere v. ij onbekende sport wordt gede monstreerd in een volleybalwed strijd. Verder is er nog een jiu jitsu- demonstratie en worden de wedstrij den in het touwtrekken gehouden. De sluitingsavond in Amicitia wordt met een bal besloten. Het blijkt nog altijd noodzakelijk te zijn onbeheerde rijwielen op slot te zetten. Donderdag werd er namelijk weer eens een aangifte gedaan van rijwieldiefstal. Men zy dus gewaarschuwd. Aan de Rijks HBS. tc Amersfoort werden de volgende leerlingen bevor derd. Van de le naar de 2e klasse: J. Allaart. H. K Appel. J. Be rends, Th. W M. Bergers, S. I. E. Blok, L. B. Bos, J J. Broer. P D. A. Donker. iL. van Dijk H. J Eriks. J. J F. Eymann W H P. Fliek, J W. Frederikse, H. A. de Gans, E. W. den Hartog. J. Hcere, H. A van Katwijk, W. D. M. Klaren- beek. C. Mennicke. W. J. Meijer. D H Müller, J. Prakken W A. Raphet Meeng, H. R Heinicke M. K Hcinicke (voonv.F. Hcukclom. W Hcnkclom. G Hopster, J. van Kalsbeek. H J Lan- H M. N van Loon. P J F. van Loon. E G M. Pas, J v. d Po'. J- P H. Poll, L M. H Ramakers. J H Rui tenberg. H. P. Trinks (voorw I A. D M Veldhorst, M Zandbergen. P. L. Al- bers, Ph H Koot H Berendse, A. Z G van Dalfscn W J. Dijkstra. A. C Gerritsen, K Huisman. C. H Mannée, J van Ruler, B. Slager, O I Snoek. F v d. Toorn. H. F M Tromo. R. C Veenendaal, W. Verhoeven. R Vierdag. H Vonkcman, J. v d. Voorcn G. R. Wagter, A Wieier (voorw.), A, C. Wil- lemsen, H. A. J Zegers. G. C. van Zoest. G. J. Lodewcges (voorw J J Berends. J H. v Brederode, J M. A. E Gaytant. R O Kan. J. Korpadi. W. van Lent. D J Maris, A. C. Modderman. J Nuijts. D van Ooik, P. W Pansier, F. J. Sparnaalj, R. R van Staveren. A. Veldhuizen. C de Vries. H C. P. de Vries, F. G v, d. Worp. W. Masch- kow, M. W. J. Krijnen. Niet bevorderd: 23. Van de 2c naar de 3e klasse. A A. Aldenkamp, M Allaart. G H. van Ber- kum, W. A Boerboom, B. W. H. van Boeljen, C. G. Bout. W. W. van Duinen. S. E. Dumont, H. G. van EtJk, W. A. Gemen, F A Hoogeweg. C. A. de Ja ger. J. Lemstra. G. van Lingen, G Pro per, M Prosé A. M. Ras, J C. Riet veld. E Verschoor. C. F Dekker, E Abcouwer, E Kaminer, C. E. Beernink, J Bredcwolde J. M de Bruijn T. van Daal. E. P Dirks, H. Doets, J. C Eijk- houdt, M. J. Huisman. G M Joustra. G Koops G Lammens F M. Meeusen, F W. Meiresonne, J E D. Nievaard, M E. Oorebeek. A. J Reeders, J. G Scheerder. J Stevens. E C. Teerink. B P Uffer.. B Verspuij. H. van der Lee. A van 't Net F. J H. van Dilst, R van der Heiden. M Huisman, B. van Kals beek G. Ch v. d Kam. P Kolling. H A. Lugt. M. W Lui tink, H. Marsman. M. Ch. van Neerbos, D A. van 't Net, W Nijdam. M. Peetcrs, Ch. H. J. Raad Jr Ch H J Raad Sr., H. J. Scheffer, L C. Schwab. L. Slcttenhaar. A J Verrips, H. Sonius Th. v. Doorcn, B M. Barcnds. G. G. A. de Gans. C. Hinszoon. H C. de Jong. R L, Kamp. P P. Koot. J E. Kijzer, J. M van Leijen- horst. D H Ch. Meun, G E. J Meun. E A Pel. P. H Pels Rljcken. H M. Pesch. H. Renes R. J Riksen. W. J Steen, R. R. Tonsbee< A. H. Verhoeven, A M. Vonkeman. J Willemse. C van Zwol. L Th. van Zwol, J W. v. d Bosch. Niet bevorderd: 29: 1 herexa men. Van de 3c naar de 4e klasse: W. Bergman, A. A. M. Bos v. Doorneveld, L. F. W Buurlage. C E Dijkstra. F Ch M. Escher. D. van Garderen, H van Hulsteyn W. Jeths (voorw.), J. A. Kal jee. A P. J. V. A Maaskant, W. A. Mulock Houwer, R. B. Paris, W. Ra- phet Meeng (voorw M G. Th. Schild. F. J. Schwab, F. Yff. O R de Koning, R. A Binkhorst, H J. Bunlng (voorw.). P Brons, H. J. Bunlng. A. A Grooten- dorst. A Hout, B. Th, Ligthart (voorw H A. de Man, B J. v. d. Ploeg, W. H E Rasch (voorw E Servaes, M. S. Smlt M G. J. Wigmans (voorw.), R Huis man, G. C J. J dc Vries (voorw J. J. Bout, G. E. Brinkman, J J Bijle- veld, R W Bijlcveld, A Fokkema. R Hageman, H Harwig, D v. Harskamp. Y E. Kollen A. D. van Lunteren. T. J. Mook (voorw J. Rintel J. v d Vel den. W. A VerspuijC. Vreke. L. C W van Wezel. C. T E Wink. R. A Zariian, J. M. van Zuilen B. v. d. Kam. G Burger. J Ch. Hulshof. D. J v. d. Kaa J H. Keizer, N. van Klaveren, A. W. Koekkoek. H. J. van Maancn (voorw.). J. Mandema. A Offerman. C. G. A Pastoor. D. Romeijn, A, J Schuurman J Snijder. H. W Talsma. H Veen. G J Verhoef L. van Vliet. A. C G v. d Wakker. A. Wolswinkel. Niet bevor derd: 30. 2 herexamens Van 4A naar 5A P. G. C Beekman. A. Bockhoff. M T. Busman. H. van Dijk. L. van Dijken, P. Groenendaal. A M v. d Helden, E. M Hermans. A. Th Koudijs, J. Landsmeer. W. M. L. Maijvis. C L J. v. d Meulcn. J A. Meiier. C. Ch Pels Rijcken, G Priester. E. Raphet Mecng. A van Vierbergen. P. W Weerd. C J ter Wolbeek. P R van Wijk, P. W. G. M Weusten (voorw.) H de Leeuw. A. Perk, P. Landsmeer Niet bevorderd 5. Van 4B naar SB: N G Daum, C. H M van Doorn, N. Dormaar. M van Dui nen, A van Herpen. K H Schliessler, J. de Kimpe H. Kuiper. C. van Ouwer- kcrk. W. J. Ramselaar H F. Reefman. A Scharphuis. H Schonewille. G. Schwab. H M. Sier. R. D. Visser. P. Vlugter W. H. Verduij* W. van Goor. J M. Roosjen. G. J Bakkenes, F. J. de Boer. J. Hoekman. F. J. Koot. J. Kra nenburg Y J. Krol. R A. Rless, J Ruijs W. Hcijnen, H Schuurman. H Teerink. H. Ch Zwolle W. van Zalin- gen, H G. van Diffelen. Niet bevorderd: 17. Radiodistributie heeft nu vier stations De Amersfoorters die aangesloten zijn bij de radio-distributie, hebben vandaag een goede dag. De schijf zal nu ook op nummer vier muziek ge ven en wel van diverse buitenland se stations. Ongetwijfeld een verbe tering, die bovendien geen cent ex tra kost. En om de centjes gaat het vandaag dan toch maar. Circussfeer binnen onze oude wallen Amersfoort is van hedenmorgen af in de ban van de ciscussfeer. Al heel vroeg in de morgen bewogen zware vrachtauto's zich voort in de richting van de Hellestraat. Een legertje potige mannen haalde de onderdelen van de machtige allu minium circustent voor de dag en begon te bouwen. In minder dan geen tijd stond het geraamte over eind. De vele kijkers hebben daar bij al de beste staaltjes van lucht- acrobatiek kunnen aanschouwen. Hoog in de nok van de tent bungel den mannen aan alluminiumstaven, gleden er bliksemsnel langs naar beneden en sjouwden en ploeterden zoals alleen ciscusmensen dat kun nen. Het is jammer, we dragen geen hoed. We zouden hem graag even hebben gelicht /oor deze potige ke rels, tiie zo onverstoorbaar halsbre Een circus wordt opgebouwd kende toeren verrichten om straks ;e mensen binnen de veilige b^ schutting van de tent te kunnen leiden. De circussfeer is er. Straks komen de dieren en klinkt het hoefgetrappel van de paarden over Amersfoorts plavuizen. Pas voor privé-reizen naar België DEN HAAG. Naar aanleiding van vragen, die hieromtrent regel matig worden gesteld, delen wij mede. dat voor privé-reizen naar België en Luxemburg nog steeds een paspoart wordt vereist. GRAND THEATRE: „Are de Tri- omph", 18 jaar. Zondag: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur Overige dagen 280, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER: ..Rumoer op de afdeling pantoffels", alle leeftij den. Zondag 1.30, 4. 6.30 en 9 uur. Overige dagen 2.30, 6.30 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: „Vro lijke Jongens", De laatste der Mo hikanen, 14 jaar. Zondag 2. 4.15, 6.45 en 9 ur. Vrijdag en Zaterdag: 2.30, 6.45 en 9 u. Overige dagen: 2.30 en 8 u. Zaterdag 16 Juli, 20 uur: Ami citia. Prijsuitreiking Sportweek Fed.- van Personeelsverenigingen. Openbare lees/aal. Uitlening voor volwassenen dagelijks 2—5 u.; bovendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur: Uitlening voor kinde ren: Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2.304 30 uur: Leeszaal dage lijks van 3 012.30 en 2—5 uur; bo vendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—10 uur (lngez Med i Auto's in botsing Gistermorgen kwam om 9 uur een pantserauto (Staghound) in aanraking met een vrachtauto op de Dodeweg in de gemeente Leus-- den. In een flauwe bocht van de Dodeweg stond een paard-en-wa gen geparkeerd, toen uit de rich ting Hertekop 3 militaire auto's na derden. Uit de tegenovergestelde richting kwam een vrachtauto van de Hema uit Amsterdam, bestuurd door de heer S. S. De militaire co lonne stopte, waarbij de achterste pantserauto slipte en tegen dé ach terzijde van de vrachtauto terecht kwam. De carrosserie werd bescha digd maar er gebeurden verder geen ongelukken. Burgerlijke Stand AMERSFOORT. GeböTen: Wil lem Jacobus, z. v. J. v. Velzen en E. Schievelt; Petrus Jacobus, z. v. A. C. Butselaar en M. Schuurkamp; Eveline, d. v. A. Marcus en A. R, G. Groters. Overleden: Maria Elisabeth Lan- denberg 70 jr geh. m. J. E W. Ihle; Jan Gerardus. Cornelissen, 68 jr., geh. m. M. L. Boekelman. H oevelaken SOLI DEO GLORIA OP CONCURS De Chr. Gemengde Zangvereni ging „Soli Deo Gloria", zal onder leiding van directeur K. Knoops uit Spakenburg deelnemen aan het zangconcours te Den Bilt op 3 Aug. PREDIKBEURTEN HOLKERVEEN. Evangelisatie 7 uur; de heer v. d. Born (Heelsum).

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2