BIRKHOVEN, recreatieoord voor toerist en stedeling v.. Sneyders en Outshoorn winnen de Vrouwen kresen ruzie Nationale Vijfkamp Huishoudschool bereidt nieuwe cursus voor „Are de Triomph", film over radeloze mensen 2 Zaterdag 16 Juli 1949 DAT HET DIERENPARK BIRKHOVENmeer en meer in de belangstelling komt te staan, blijkt duidelijk uit de toeloop van toeristen en ande ren, die een schoolreisje maken. Regelmatig parkeren er bussen op het verbeterde parkeerter rein en juichend trekt de jeugd dan de grote poort door. In het park vinden zij genoeg vertier, want niet alleen naar de dieren gaat de belangstelling uit. Ook de grote speeltuin trekt de aan dacht en deze wordt dan ook altijd druk bezocht. Voor de jeugd uit de grote steden moet dit alles wel heel bijzonder zijn en Amersjoort is dan ook blij, zo'n recreatie-oord te kunnen aanbieden. Dierenpark, geliefd oord bij de jeugd, breidt zich dagelijks uit LS recreatie-oord voor jong en oud is het landgoed Birk- IA hoven alom bekend. Op warme dagen is in Birkhoven altijd nog wel een beschut plekje te vinden, waar men enige ogen blikken kan verpozen. Er is vermoedelijk geen plaats in Neder land, waar het doorgaand toeristisch verkeer uit het Westen, Oosten en Noorden zo intensief is als te Amersfoort. Doch niet alleen voor toeristen is Birkhoven een aangename pleister plaats. Duizenden Amersfoorters vertoeven er regelmatig. Het Bosbad, de sportvelden, de Bosvijver en het Openluchttheater worden druk bezocht. Bij deze indrukwekkende rij van recrea tie-oorden voegde zich vorig jaar het Dierenpark „Birkhoven". Iedere Amersfoorler is wel eens het mulle zandpad gegaan, dat rechts van de oude treinhalte Vlas akkers naar het bos Birkhoven leidt. Het is een verloren, ruigbe- groeide strook heidegrond, met hier en daar een den en vele bremstrui ken. Rechts van deze weg ligt een strook bosgrond 8 ha groot welke de gemeente vorig jaar in erfpacht gaf aan de heren P. J. Knoester en W. G. Tertoolen. „Wij willen een dierenpark in Amers foort oprichten," zeiden deze voortvarende heren Het gemeente bestuur antwoordde „Gaat uw gang! Maar denkt u er aan, het be boste terrein mag in zijn oude luis ter slechts zoveel veranderingen ondergaan als voor de huisvesting van dieren noodzakelijk is." De heren Knoester en Tertoolen gingen aan de slag, rekening hou dende met de wensen van de ge meentebestuurders. Het bos bleef zoveel mogelijk gespaard en zou volgens de plannen van de direc teuren een lustoord voor de die ren worden. In een gestadig tempo arbeidde een handjevol mensen aan de „voorlopige inrichting" van het dierenpark. In Juli 1948 werden de poorten van het dierenpark geopend en konden de Amersfoorters kennis maken met de nog weinige dieren. Intussen werkte men voort aan de voltooiing en verfraaiing van het dierenpark en thans is men zo ver, dat men kan spreken van een „de finitief aangezicht". Rustiek EEN door de heren Knoester en Tertoolen ontworpen rustieke toegangspoort werd door de Leusdense tuinmeubel maker, de heer H. H. E. Besse- link, naar eigen inzicht op fraaie wijze uitgevoerd. De heer Bessclink maakte dank baar gebruik van de middelen, die hem ten dienste stonden. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 136 Despionnen brengen het bericht, dat de jonk naar Ponapé zeilt om daar onderhandelingen aan te knopen met het Duitse gouvernement „Daar zullen we even een stokje voor steken, zegt Moetsji-Foetsji; „ik voel er niet voor om mijn krachten te meten met een kruiser of een kanonneerboot." Hij geeft opdracht de jonK te achterhalen en voor de snelle klipper is dat een klein kunstje Wan neer de volgende och tend de zon de ochtend nevels doet scheuren, ontdekken de opvarenden van de jonk, dat een klipper hen snel nadert. Kapitein Barker ziet direct, dat hc-t de „Zcphir" is. Sprakeloos van woede kijkt hij naar het spookschip, waar van hij niet anders heeft kunnen denken dan dat het was verbrand en vergaan De jonk is totaal onbewapend en kapitein Barker moet de vernedering slikken, dat hij door zijn eigen schip wordt aangevallen. Daar davert al het eerste kanonschot van de „Zephir". Het grootste werk de toe gangspoort is voltooid, maar deze bekwame tuinmeubelmaker is nog lang niet klaar met zijn werk. Hij is in het park nog druk met het vervaardiging van zitbanken, bloembakken, tafels en stoelen, eveneens in rustiek. „Heeft u niet over belangstelling te klagen?" vroegen wij de direc teuren van het Dierenpark. „Geens zins!" was hun antwoord. Het be zoek viel vorig jaar reusachtig mee en thans mogen wij ook niet klagen. Het weer werkt nog wel niet mee, maar de laatste dagen werd het die renpark toch door vele mensen be zocht. Opvallend is dat het meestal toeristen zijn, die enige uren in het dierenpark doorbrengen. School reisjes worden vaak bij het dieren park onderbroken. Speciaal voor de kinderen is het dierenpark „Birkhoven" een pleis terplaats. De kinderen kunnen er „zichzelf blijven". Een uitgestrekte speeltuin, met oen groot aantal speelwerktuigen, biedt de jeugd vol op gelegenheid tot ravotten en spe len. En natuurlijk gaat de belang stelling ook uit naar apen, beren en ander gedierte. Nieuwe dieren T~") E menagerie is in het laatste jaar aanmerkelijk uitgebreid. Op de bosgrond verrees een aantal nieuwe hokken, die een onderkomen bieden aan verscheidene dieren. Toen het dierenpark vorig jaar werd geopend, waren de aap Mon key en de kraagbeer Teddy de enige bezienswaardigheden. Thans is dat anders. „Het is een behoorlijke die rentuin geworden en wij voegen nog regelmatig nieuwe aanwinsten aan onze collectie toe," zei de heer Knoester. Het is moeilijk in deze tijd deze collectie te vergroten. De dic- De baby-Laponder, die vier maanden geleden in het Amers- foortse Dierenpark het levens licht zag, mocht even uit zijn hokje om met Ina voor onze fotograaf te poseren. ren moeten meestal geïmporteerd worden en dit is alleen mogelijk door ruilhandel. Momenteel is de dierenimport zeer gering, doch de heer Knoester verwacht dat hierin wel spoedig verandering zal komen. En dan ja, dan komen ook de wilde dieren naar AmersfoortIn de eerste plaats denken de directeuren aan een leeuw. Of het lceuwenge- brul reeds binnenkort in do vredige Amersfoortse bossen te horen is, kon de hier Knoester nog niet zeg gen. In ieder geval is het voorlopig nog rustig in het Amersfoortse die renpark. Rustig, wanneer we het schapen-gemek, het ganzen-ge- kwak, het zwijnen-gesnuif, het wol- ven-geblaf, het papegaaien-gê-rrrr, het oeren-gegrom en wat niet al voor geluiden buiten beschouwing laten. Ver van huis RAAGBEER TEDDY kwam I v helemaal uit de Himalaya naar Amersfoort, dc Ara-papegaai de nieuwste aanwinst van het dierenpark helemaal uit Amerika en de wasberen ook Wat men nog meer kan zien? Wel, enkele fraaie zilvervossen (nu niet zo mooi als 's winters), een bruine beer, een kameel uit Siberië, vossen, parel hoenders, damherten, kalkoenen, wilde zwijnen, ja zelfs schapen, var kens, geiten en bokken, die bijeen zijn gebracht in de zg. „Kinder boerderij". De grootste attractie van het dierenpark wordt natuurlijk ge vormd door de aanwezigheid van de apen. Er zijn in Birkhoven enkele fraaie en grappige exemplaren. Moeder Laponder schonk voor vier maanden het levenslicht aan een gezonde kleine. De kleine spruit is nog wat zwakjes en lui, maar past zich toch reeds aardig bij de om geving aan. Geboorten zijn in het dierenpark Amersfoort trouwens aan de orde van de dag. Zeldzame geboorten zelfs. Een fret schonk vorige week het leven aan. vijftien kleintjes. Een uniek geval en wat belangrijker is, moeder en kinderen maken het goed. En clan vermaakt de jeugd zich opperbest met ezel en ponny-rijden. Wat vorig jaar nog toekomst muziek scheen, is thans werkelijk heid geworden: Amersfoort bezit een dierenpark waarop het trots mag zijn. Het dierenpark is inmid dels vooral voor de jeugd een ont spanningscentrum geworden. Vrijspraak voor aannemers De twee Baarnse aannemers, die vorige week zich moesten verant woorden voor het schilderen van huizen in eigen beheer, zijn door de kantonrechter te Amersfoort vrijgesproken. Een oproep Mijnheer de Redacteur. Ouders, vrouwen en verloofden van onze militairen in Indonesië en allen die met onze mannen en jongens overzee medeleven steunt ons in onze actie om een betere regeling voor hun te krijgen. Wij weten dat zij in de moei lijkste omstandigheden op verafge legen buitenposten hun plicht moe ien vervullen. Dat is niet het ergst. Veel erger is dat onze militairen niet weten waar ze aan toe zijn. Sommigen van hen vertoeven reeds 2 a 3 jaar in Indonesië en heren of weten nog niets van re- patrieëren. Velen van hen verke ren dagelijks in doodsgevaar en krijgen van de spanningen inzin kingen en zenuwstoornissen. Daar om is een diensttijd van 3 a 4 jaar in de tropen veel te lang. Ook vele sociale aangelegenheden zijn onbe vredigend. Daarom strijd mee voor onze jongens overzee en bezoekt Drnsdag 19 Juli '49 de openbare vergadering in Concordia Lange- straat Amersfoort. Namens het voorlopig comité J. DUYST Prestaties bleven beneden peil van die van 't vorig jaar De Nationale Vijfkamp werd gisteren besloten met de veldloop, welke werd gehouden in de omgeving van hotel Waterloo bij Leusden. Zo hebben meer clan 30 burgers, militairen, politic en marine mensen met elkander vijf dagen lang een zware spannende, maar tevens sportieve strijd gestreden. De medewerking van het weer kon welhaast niet beter ziin. Dit gold vooral de eerste dag bij de cross country en verder bij de zwemwedstrijden en de veldloop. Wat de organisatie betreft, hierover zal er slechts een algemeen oordeel zijn- het was weer keurig voor el kaar En dan de resultaten, de voornaamste factor van de Vijfkamp. Nu alle resultaten met elkaar vergeleken kunnen worden bleek duide lijk, dat de prestaties beneden het peil van 1948 zijn gebleven. van Steenwijk-, 29 p.; 7. P. F. M. Samenwoning in een perceel aan de Leliestraat, leidde tot onenig heid. Vrijdag kwam het tot een uit barsting. De hoofdbewoonste. zwaaide zo heftig met een emmer, dat zij medebewoonster een bloedende hoofdwond bezorgde. De GG en GD moest er aan te pas komen. Er is proces-verbaal op gemaakt. Theorie en practijk in huishoudelijk werk De commissie tot opleiding van gezinshulpen, waarvan mcj. M. H. C. Franken, directrice van de Huis houdschool. voorzitster is, deelt het volgende mede: Aan de Industrie- en Huishoud school te Amersfoort zal met in gang van September een nieuwe cursus worden verbonden, die onge- twiffeld de huisvrouwen zal interes seren. Leerlingen van de primaire cur sus. die gedurende twee jaar alge meen vormend onderwijs hebben genoten met huishoudonderwijs in alle vakken, ontvangen aan het eind van dc cursus een g.etuig- Het Dierenpark ..Birkhoven" is een geliefde verblijfplaats voor de jeugd. Onze fotograaf ver raste een groep schoolkinderen uit Huizen (N.H.) voor de fraaie toegangspoort. schrift. Zij hebben dan de leeftijd van 14 15 jaar bereikt. Een deel van deze meisjes komt in vakoplei dingen terug, maar een vrij groot gedeelte verlaat gewoonlijk de school. Een aantal leerlingen, groot genoeg om een klas te vormen, heeft zich thans opgegeven voor de nieuwe opleiding van „gezinshulp", en om deze opleiding te doen sla gen is de hulp nodig van huisvrou wen, die er voor gevoelen, deze meisjes in de practyk mee op te leiden. De meisjes ontvangen n.l. nog 10 uur school ondcrwys op een paar middagen, maar moeten 6 ochtenden en 2 midcfagen in een huishoudelijke betrekking gaan. Ze moeten hiervoor natuurlijk normaal loon ontvangen. Tevens wordt door een z.g. controleuse, één der lerares sen, die de meisjes ook les geeft, contact gehouden met de huisvrou wen. Dit practische jaar volgens het z.g leerlingstelsel, zal de meisjes een uitstekende aanvulling kunnen geven op haar twee jarige school opleiding. Aan het einde eiwan ont vangen ze een practijkdiploma, als ze naar genoegen van de huisvrouw hebben gewerkt. Huisvrouwen, die er voor gevoe len om op deze wijze behulpzaam te zijn bij het opleiden van de meisjes, worden verzocht zich om nadere inlichtingen te wenden tot de directrice der huishoudschool, Beekenstemschelaan 37b, (tel. 5741) of tot het gewestelijk arbeids bureau, Arnhemseweg 7 (tel. 6445). Marktbericht AMERSFOORT, 15 Juli. Hoen dereieren f 15.90 tot f 16.25 per 100 stuks; kippen f 2.50 tot f 5, hennen f 4.tot f 5.50, jongeha- nen f 0.80 tot f 2.00, jonge konij nen f 0.75 tot f 3.50 per stuk. Aangevoerd waren: 50000 stuks hcendereieren, 2 geiten, 50 kippen, 120 jonge hanen, 30 jonge hennen, 80 jonge konijnen, 15 duiven, 5 pinken. Amersfoorters hielden zich vrij goed De goede verstandhouding en de prettige sfeer onder de deelnemers en verder de spanning tijdens de wedstrijden hebben gelukkig niet ontbroken. Bij de groep paardrij den b.v. hebben Sneyers uit Apel doorn en de Hagenaar Timmer el kaar de laatste dagen geen duim breed toegegeven. In het algemeen klassement was het eindresultaat van- deze nek aan nek-races dat beiden 14 punten behaalden. Over het geheel geno men werden de prestaties van eerstgenoemde beter beoordeeld en werd hij eerste. Het was wel te verwachten, dat Statius Muller en Siebrand resp. vierde en derde zou den worden. In de groep Handgranaatwcrpen heeft Outshoorn alle pogingen in het werk gesteld om z'n eerste plaats in het eindklassement te be houden. Hij is er inderdaad in ge slaagd. In de Veldloop werd hij zesde. Juist omdat Handgraaf in de veldloop wat tegenviel, boekte de ze één punt meer en werd zodoen de tweede in het eindklassement. Hessels en v. Es liepen een goe de race met soepele pas De verte genwoordigers van de Amersf. po litie Martens, v. Dorpen, Mutsaers en 's Gravenmade hebben lang geen slecht figuur geslagen. Vooral inspecteur Mutsaers liet zich in verscheidene nummers van z'n sterkste zijde zien. De afstand van de veldloop was 4000 m. op een afwisselend voor de deelnemers onbekend terrein. Kort voor de aanvang werd het parcours pas uitgezet met rode en witte vlaggen De lopers vertrok ken afzonderlijk met een tussen ruimte van een minuut. De volgen orde van vertrek werd door loting vastgesteld. De minimum-eis die thans gesteld was, dat de 4000 m. binnen 22 min. gelopen moest wor den, hetgeen door alle deelnemers volbracht werd. De prijsuitreiking vond na af loop plaats in hotel Waterloo. De voorzitter, de heer J. v. Stceden, bracht dank aan allen, die ertoe hebben medegewerkt om de Vijf kamp te doen slagen. Namens het NOC werd verder dank gebracht aan de minister v. Marine en de militaire autoriteiten. De minister had namelijk de wis selbeker beschikbaar gesteld. Het commissielid de ritmeester R. O. v. Manen, die binnenkort naar Indo nesië hoopt te vertrekken, ontving een herinneringsmedaille. Dat men wel tevreden doch niet geheel vol daan was over de resultaten kre gen de vertegenwoordigers uit Til burg. de Marine-deelnemers uit Den Helder en de leden van de Amersfoortse Politie te horen. De overige deelnemers hadden even eens betere resultaten kunnen be halen Een vertegenwoordiger van het ministerie van Marine reikte tenslotte aan de winnaars de wis sel- en herinneringsbekers uit. Zo behoort deze Vijfkamp weer tot het verleden. De uitslagen zijn als volgt: Groep A (paardrijden) 1. Sney ers, 2 Timmer, 3 Beukers, 4 Sta tius Muller, 5 Verschuren, 6 Sie brand, 7 Baron de Vos van Steen- wijk, 8 Swagemakers, 9 P. F. M. Kessels. Eindklassement: 1 H. J. J Sney ers 14 p.; 2 G. R. Timmer, 14 p.; 3. J. Siebrand 25 p.; 4 A. Statius Muller, 27 p 5. W. J. M. Verschu ren, 28 p.; 6. A. N. Baron de Vos Noteert even GRAND THEATRE: „Are dc Tri- omph", 18 jaar Zondag: 1-30, 4, C.30 cn 9 uur. Overige dagen 2.30, 6.30 en 9 uur. CITY THEATER: „Rumoer op de afdeling pantoffels", alle leeftij den. Zondag 2, 4.15, 6 45 en 9 uur. Overige dagen 230, 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER- ..Vro lijke Jongens", De laatste der Mo hikanen, 14 jaar. Zondag 2. 4.15, 6.45 en 9 ur. - Vrijdag en Zaterdag- 2 30. 6 45 en 9 u. Overige dagen: 2.30 en 9 u. FIchite, Westsingel, tentoonstelling „Lisiduma". 18 Juli. 19.30 uur: Concert Hosanna, terras Monnikendam. 19 Juli. 19.30 uur: Concordia. Open bare vergadering Actie-comité Jongens over Zee. 20 Juli. Amicitia, 20 uur: Toneel avond Comedianten met „Model echtgenoot". Openbare leeszaal. Uitlening voor volwassenen dagelijks 2—5 u bovendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 79 uur: Uitlening voor kinde ren: Woensdag- cn Zaterdagmiddag van 2.304.30 uur: Leeszaal dage lijks van 10—12.30 en 25 uur; bo vendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—10 uur. Kessels, 30 p.; 8. A. Beukers; 9. J Swagemakers. Groep B (handgranaatwerpen) 1 Hesscis, 2 v. Es, 3 Handgraaf, 4 Van 's Gravenmade, 5 Gijzelaar, 6 Outshoorn, 7 Meulemans, 8 Mut saers, 9 v. Dorpen, 10 Abrahams, 11 Aolbersberg, 12 Crane, 13 Martens, 14 Plomp, 15 v. d. Veer, 16 Brou wer, 17 Pronk, 18 -M. H. P. J. Kes sels, 19 IJzendoorn, 20 Blanke- stein, 21 Boin. Eindklassement: 1. K. Outshoorn 23 p.; 2 H. W. Handgraaf. 24 p.; 3. J. van Es. 33 p.; 4 L. C. H Mut saers, 34 p.: 5. J. v. Dorpen, 42 p 6. P. A. Abrahams. 45 p.: 7. L. Th. van 's Gravenmade. .45 p.; 8. W. A. Aaïbersberg, 49 p.; 10 J. H. Hes sels. 50 p 10. G. H IJzendoorn, 51 p.; 11. J. C. Gijzelaar, 51 p 12. J. C. Crane, 52 p 13. N. Th. Mariens 54 p.; 14. J. Plomp, 61 p.; 15. L. J. H. v d. Veer, 65 p.; 16. L. J. Pronk 67 p.; 17. G. T T. Brouwer, 79 p.; 18. E. Meulemans, 83 p.; 19. M. H. P. J Kessels. 85 p.; 20. H. Blan- kestein, 21 W. P. M. Boin. Terug uit de tropen De volgende Ameiifoortsc mili tairen keren met de Zuiderkruis naar hun woo.iplaais- tsrug. De vermoedelijke aankomst te Rotter dam is op 26 Juli a.s. J. H. Barrink, Rijnstraat 7; M v. d. Beek. Blcemendaalsestr. 73, G- de Groot. Gaslaan 31; L. van Hoeyen, Ranonkelstraat 20: T Kat. tenberg Ranonkels.raat 44: P de Meyer, Utrechtseweg 3; W F. Mul der. Arnhemseweg 97: J Veenen- daal. Bolder traat 43; W. J. W Wehrmever. Everbestraat 29; N J. de Wit, Albert Cuypstraat 1; E. E Beekum. Woestogerweg 74; W. Bnnkgreve. Borgesiuslaan 39. J P M. v. cl. Wrkker, Schimmelo.kade 6; W. J. Arlar. Leusder weg 151; G. Berkhof, Narcisstraat 39; A. G Bosman, Kapelweg 42: A C. F Velt- huysen. Rontgenstr. 6; G. Zwart, P. Potterstraat 31; J. van Keken, Pothstraat 56. Passagierslijst „Zuiderkruis" De volledige pass:g erslijst van de „Zuiderkruis" ligt op onze ad ministratie ter inzage. (Ingez. Nled.) Het fruitringelje dat zo héérlijk op de long ligt EEN NIEUWE ROL VAN DE FAAM FRIS ALS FRUIT Rumoer in City De liefde tussen de jonge vrouw Joan en de ietwat oudere dr. Ravic in de film „Are de Triomphe". naar de gelijknamige roman van Erich Maria Remarque, is oppervlakkig be schouwd een heel simpel geval. Na een toevallige ontmoeting raken ze in een vrij gepassioneerde verhouding gewikkeld, waaraan een abrubt ein de komt. wanneer Ravic de vrouw noodzakelijk voor enige weken moet erlaten. Zo op het eerste gezicht een vrij banaal gegeven, waaraan dan nog een moordgeschiedenis wordt vastgeknoopt. Maar wie Remarque's roman heeft gelezen, weet dat niet het verhaal het belangrijkste is, doch de achtergrond waartegen het is ge projecteerd en die deze liefde weer vèr uitheft boven alle platvloersheid. Die achtergrond is het Parijs van 1939. Een stad vol vluchtelingen uit de nazi-landen, levend onder de doem van de vogelvrij-verklaarde met maar één, vreselijke herinne ring: het platte, wrede, mensonwaar dige en mensonterende nazidom. In zulk een stad parasiteren men sen op andermans ongeluk, gaan mensen ten onder, louter door" het formalisme van de wet en door raadselachtige politieke verhoudin gen. Onder al die duizenden zijn dan ook dr Ravic. een gevluchte Duitse chirurg, en Joan, die in deze ramp zalige maalstroom nog net op tijd door de refugéé naar het leven wordt teruggehaald. Dan groeit er die hevige liefde tus sen hen. maar plotseling doemt er de S.D.-beul Haake tussen die twee 015, aan wie Ravic een grool deel van zij" ongeluk te danken heeft. En het eindigt er mee. dat de geliefden de dupe worden van hun kommervol bestaan. \an een ramp, die nog niet eens in al haar volheid over de we reld is losgebarsten. Met zijn indringende, kernachtige wijze van schrijven heeft Remarque ons het verhaal in een zéér dik boek gedaan Zijn figuren lééfden en over tuigden. omdat er geen facet van hun leven, hun karakter onbelicht was gebleven. De makers van de film waren uiteraard aan een be paalde draaitijd gebonden en zo kon het gebeuren, dat van dit fascineren de verhaal de feiten der eenvoudige intrique wel tot hun recht kwamen, maar de bioscoopbezoeker vaak in het onzekere wordt gelaten over de aanleiding ertoe, over dat hele sa- menstelsel van oorzaken en gevol gen, waarover de een voor de ander moest zwijgen. Zo kwam er toch dus dat onno zele verhaaltje alleen tevoorschijn hier cn daar, rnet de executie van de door Charles Laughton meester lijk gespeelde Sicherheits Dienst- spion. als toch nog geslaagde climax Charles Boyer leek meer op de dr. Ravic uit Remarques boek dan Ingrid Bergman op de wanhopige, oprechte, fijngevoelige en zeker met vamp-achtige Joan van de schrijver. Een werkelijk aardige Ameri kaanse film is Rumoer op de af deling pantoffels". Er wordt een probleem in behan deld, dat ons vrij normaal voor komt doch waaraan de Amerikanen blijkbaar nog hun volle aandacht besteden. Het gaat namelijk om het recht van organisatie. Regisseur Sant Wood heeft daar een aardige film van gemaakt, waarin Jean Arthur, Charles Cuburn, Robert Cummings, Scöke Scakall en Spring Byington zorgen voor enige aange name uren. Deze film gaat in City. Roodhuiden in Rembrandl De laatste der Mohicanen kunt U in Rembrandt op het linnen venster zien verschijnen. Er wordt in deze film een stevig robbertje gevochten, maar tenslotte leidt de hele eeschie- denis van roodhuiden en wilte men sen tot een bevredigend einde. Ds. M. C van Wij he hulpprediker Onze oud-stadgenoot ds. M. C. Y£n Wijhe voorganger van de af-, deling Huizen (NH) van de Ne derlandse Protestantenbond, is in de Vrijdagavond gehouden alge mene vergadering van de Vereni ging van Vrijzinnig Herv. afdeling Amersfoort, benoemd tot hulppre diker, voor het Soesterkwartier. Burgerlijke Stand 15 Juli Geboren: Cornells Jolun, z. v. C. Geijtenbeck en J H. Martens; Bc'tba d v H. A. Holmann en J v d Zuid- wlnd. Mina d v. C. v. d Brul en H. van Roozendaal; Hubrecht Johannes Pelrus z. v H J. Fremouw en M. A Ringenberg; Pieter Jacob z v L. v. d. Linde on A. P Dieters. Anna Maria d v J H van Mcetcren en Th. J Bos man Biethje Klaasje d v R Koe.e- wijn en K. van den Hoogcn. Ondertrouwd W. C. de Haas en H van RamselaarA. C. van der Heyden en G W. BiermanA. Vonk en W. Kamper, H van Rhpnen en B. v d Bor; B Klok en G Baas. K H Dolman en G. van Duinkerken- J. H. Bunk cn H C. de Kruijff; D B A. M..-.orst cn W PlegingM A Lamie en K. H de Jong. Overleden: E. de Wecrd oud 75 j. on- gehuwd, D de Lange 67 j. echtgenote van A. Goekoop; A. van Westerlaak 63 jaar echtgenote van J. M. Weiter. Appelweg afgesloten Nu de mfanterie-kazerne als ont- smettingsverblijf wordt gebezigd, achten de autoriteiten het tijdens de aanwezigheid van de miliairpn gewenst, de Anpelweg voor het verkeér af te sluite met ingang van Maandag. De weg is wel toe gankelijk voor bewoners en le veranciers. Medische Dienst DOKTOREN: J. Plomp. arts. Re- gentesselaan 15, tel. 5591, O. Kui per. arts. Sooorstraat 5, tel. 5625. APOTHEKEN: Van de Boven- knmp Utrechtsestraat 45a, tel. 3358; Vermeer apotheek Vermeer- straat 124. te] 5335. VERLOSKUNDIGEN- mej. A. G. F Perk, H. van Viandestraat 2, tel. 5086; N Vernhout, Soesterweg 232, tel 3374 Temperatuur van 't water De temperatuur van het water van het Bosbad en Pesie's bad is 22 graden. Predikbeurten Christian Science Society R H B S Thorbeckeplem vm. 10 uur Ned. dienst 11.15 uur Eng. dienst Geref. Kerk L. Vrouwestraat 10 uur ds. D A Zijlstra; 5.30 uur ds. J Koppe van Zeist; L Costerplein 9 uur ds. P N Kruijswijk van Am- sterdafn; 5 30 uur ds. D A Zijlstra; Tulpstraat 9 uur ds. J. Koppe van Zeist; 17.30 uur ds. P N. Kruijs wijk. Ger. Gem. Stoovestraat 10 en 5 uur leesdienst. Woensdae 20 Juli 19 uur ds. R. Kok van Veenendaal. Rem. Gem. 10.30 uur dr. R. Mie- dema. Evang Luth. kerk ds. Makking (Soest). Ver. van Vrijz. Herv. 10 30 uur Gasthuiskerk ds. L II Ruitenberg van Den Haag. O.L.S. Oude Soes- teiweg ds. C J v Royen. Oud Geref. Gem Muurhuizen 9 30 en 5 uur Godsdienstoefening. Donderdag 21 Juli 7 uur ds. M. A. Mieras van Krimpen a. d. IJssel. Vrije Evang. Gem. 10 uur en 5 uur Gebouw Den Doelen Havik de heer Alink (Apeldoorn). Chr. Geref. Kerk Willem van Mechelenstraat 10 en 17 uur ds. J. Drenth. Doopsgez. Gem. ds. S Gosses Gzn. Verg. van Gelovigen L. Niéuws- straat 4B 10 uur Eredienst 5 uur pred. des Woords. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste dagen 10.30 tiur en 17 uur dienst. Oud Kath. Kerk 10 uur H Dienst Vrije Kath Kerk -10.30 uur H. Mis. Herst. Apost. Zend. Kerk Gast huiskerk 4 30 uur Eredienst. Comité Levensvragen, Regentes- selaan 10.30 uur ds. T. N. Kruijs wijk van Amsterdam. Hervormde Gemeente. In alle diensten bediening H. Avondmaal. St. Joriskerk (Hof 1) vm. 10 uur ds. Vermaas, nm. 5 uur ds. Herf- kens. Nieuwe kerk (Leusderweg 110) vm. 10 uur ds. A Steenbeek, nm. 7 uur ds. Hadders. Emma-kerk (O. Soesterweg 131) vm. 9 uur ds. Koolhaas, vm. 10.30 uur ds. Koolhaas, nm. 5 uur ds. Koolhaas. BBergkerk (voorlopig Gymna sium) (Groen van Prinstererlaan 33), vm 10.30 uur ds. Hadders. Kapel Zon en Schild (Utrechtse- weg 266) vm. 10 uur ds. BBout. Rusthuis „De Lichtenberg" (Utrechtseweg 299) vm. 10.30 uur ds. Gerritsen. Ger. Kerk (art. 31). In beide morgendiensten Voorber. H.A. Zuidsingel 10 uur ds. E. T. v. d. BBorn, 5.30 uur ds J Hcttinga (Harlingen). Westerkerk 10.30 uur cis. J. Hettinga 5.30 ds. E. T. v. d. Born. Jongcrendiensten Kerk (Appelweg) vm 10.30 uur de heer M. W. Knegt. Wiikgebouw (L. Costerplein 14«$ vm 10.30 uur de heer K. Kielder. Gebouw Immanuel (Tulpstr.) vm. 10.30 uur de heer B M Karman. Jeugdhuis (Z. Singel) vm. 10 uur de heer A. van Woudenberg. Huwelijksinzegening St. Joriskerk Dinsdag 19 Juli 12.30 uur door ds. Blok. Dinsdag 19 Juli 2.30 uur door ds VeVrmaas. Emma-kerk. Dinsdag 19 Juli 11.45 uur door ds. Hadders. Zondagsscholen BBethel (Eemstraat 99) 10 30 11.30 uur; Chr, School Kruiskamp 1011.15 uur; Gabrie Mehenschool Piantsocn Z.. 1011.15 uur; Wijkgebouw (L. Costerplein 14) 121 en 23 uur; Openluchtschool (Hobbemastr.) 10.301 1 30 en 12—1 uur. Chr. School (Rozenstr.) 10.30 11.30 uur; Filalethes (Havik) 23 uur; Kapel Zon en Schild. 1145 12.45 uur; Chr. School (v. Efenlaan) 10 11 15 uur. Zonnebloemstraat (O.L School) 10 30—11.30 uur; Joan. v. Dietsstraat (Chr. School) 10.15—11.15 uur; Westhill-kmderdiensten (Berg- kwartier); 68 jaar 10.30, Hein- siuslaan 1 911 jaar 10.3011.30 uur Utrechtseweg 106. LEUSDEN vm. 10 uur ds. Hof stede, Voorber. H. Avondmaal. HOOGLAND Ned. Herv. Kerk Den Ham 17 Juli 10 uur ds. O. S. Jellema

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2