SPORTKRABBELS VERF CONCIERGE r •jaar GlASHtOZi POLSHORLOGES ZWITSERS ANKERWERK 59. Voor Jongeman met Mulo-diploma, (XjWfc DAGBLAD VOOR AMERSFOORT IV .J StortenburR I.eusden Hamersveld >oest v. 5L00TEN Co ii r a ia te ii ree 1 a m e is niet te vervangen! WATERDICHTE ONBREEKBAAR WILLEM GROENHUIZEN J.A. Woerdman JUIST NU ADVERTEREN! AMERSFOORT UTRECHT PRETTIGE VACANTIE! 4 Woensdag 2G Juli 1949 GISTEREN hebt u de competitie indeling van de K-N.V.B. voor het volgend seizoen in onze krant kunnen lezen. Afdelingen van tien clubs, een kort programmatje, knus en gezellig. Als het weer een beetje meewerkt, gaan we al in Maart van het volgend jaar met onze duimen zitten draaien. Maar nu blijkt, dat het laatste woord in deze nog niet gesproken is. Ondanks alle wijze beschikkingen van de K.N.V.B. zijn de eerste klassers met een magere afdeling van tien clubs en zegge en schrijve achttien wedstrijden toch niet zo gelukkig als men wel ge dacht had. Van negen thuiswed strijden, zeggen de meesten, kan de schoorsteen niet roken enal hebben we dan geen spelers te be talen, er komt toch nog meer kij ken: terreinhuur, salaris van de trainer, onderhoud van de velden en de opstanden enz. enz. Vriend schappelijke wedstrijden brengen geen brood op de plank en de beker competitie is een doodgeboren kindje. Competitievoetbal is het enige, dat trekt en daarom willen de eerste klassers de boter langer uitsmeren. De westelijken spraken zich kort geleden uit voor afdelin gen van twaalf clubs en daarna zijn ze zelfs gekomen met een voor stel tot het formeren va nvier af delingen van vijftien clubs. Uit het Zuiden en het Noorden kwamen al dadelijk adheasiebetuigingen en, na aanvankelijk verzet uit het Oosten, ging men er ook daar mee accoord. Nu dus alle zestig eerste klassers voor uitbreiding zijn, wil de F.E.K. (Federatie van eerste klassers) zo spoedig mogelijk een buitengewone algemene vergadering, omdat de jaarvergadering op 10 September in Amsterdam, er te laat voor komt. Het ene seizoen dus versterkte degradatie, om het kaf van het ko ren te scheiden en tot een verede ling van het spelpeil te komen in Nederland, waaraan zo hard be hoefte is en het seizoen daarop, als de FEK haar zin krijgt, geen afdelingen van elf maar van vijf tien clubs. Nu weten wij wel, dat de bestuurders van het Nederlandse voetbal in hun wijsheid onaantast baar zijn, maar op de gewone man, die geen voetbalhogcschool heeft doorlopen, maakt het een beetje zonderlinge indruk. Want hij gaat zich bijvoorbeeld afvragen, waarom het nodig is geweest, dat Storm vogels daarvoor van het eerste plan moesten verdwijnen en DFC en DHCgoed, goed, zij waren het kaf, maar het koren wordt er niet mooier op als het te dicht op elkaar komt te staan. Dus wat wil men nu eigenlijk, Wij weten wel, wat de eerste klassers willen. Een competitie van negen thuis wedstrijden is belachelijk weinig. Maar als men van Rotterdam naar Amsterdam wil reizen, gaat men toch ook niet over Breda? Na Faas Wilkes schijnt Bertus de Harder van zins om voetbalprof te worden. De Franse club „Bor deaux" heeft een bod op hem ge daan en De Harder zal, als onze in lichtingen juist zijn, binnenkort naar Frankrijk vertrekken om daar het contract te tekenen. Bezoek van Van Royen aun Djokja nuttig geweest BATAVIA. Te Batavia is van officiële Nederlandse zijde een communiqué uitgegeven over het bezoek van dr. Van Royen aan Djokja, waarin wordt gezegd dat de reis geheel aan het doel beant woord heeft. De leden van de Ne derlandse delegatie hebben gele genheid gekregen kennis te maken of de kennismaking te hernieuwen met president Sukarno en een aan taal Republikeinse leiders, onder wie ook mr. Sjafruddin Prawirane- gara, de leider van de voormalige noodregering en de kortelings te Djokja teruggekeerde leden dier regering: mr. Susanto Tirtoprodjo en Kasimo. Er was buiten de of ficiële ontmoeting gelegenheid tot informeel contact, waarbij een aan tal hangende vraagstukken nader kon worden besproken. Aan beide zijden bestaat de indruk, dat deze aanrakingen nuttig zijn geweest. DE VAN GOGH'S NAAR AMERIKA De Van Gogh-tentoonstelling in de Ver. Staten zal overkomstig de oorspronkelijke plannen doorgang vinden, m t de stukken, dus, die ir. Van Gogh van plan is af te staan. Dit werd bevestigd door Peter J. Pollak van het Art Insti tute te Chicago, die naar Neder land is gekomen om de laatste re gelingen te treffen. De tentoonstelling in het New Yorkse Metropolitain-museum wordt op 15 Oct. geopend en duurt tot 1 januari. Daarna gaan de ruim 150 stukken naar Chicago. Bij beide openingen zalir. Van Gogh tegenwoordig zijn. De heer Polleek wenste zich niet uit te laten over de zaak van de door sommigen voor vals beschouwde Van Gogh, dienaar Amerika verkocht is. Op de berichten, dat de heer Van Gogh van plan geweest zou zijn, zijn stukken niet ter beschikking van de Amerikaanse tentoonstelling te stellen, wilde noch de heer Pollack, noch de heer Van Gogh zelf in gaan. In totaal zal de tentoonstelling uit 94 schilderijen en 60 tekenin gen en schetsen bestaan. Van de schilderijen komen er 45 uit de collectie van de heer Van Gogh, 25 van het Kröller-Müller museum en 24 uit Amerika zelf. De collectie wordt 24 September verscheept. Controle schrikdraden De aandacht van belanghebben den wordt er op gevestigd, dat houders van een z.g.n. schrikdraad- afrasteringsinstallatie in het bezit moeten zijn van een bewijs, afge geven door een deskundige, door de P.U.E.M. erkende installateur in de zin van het Veiligheidsbesluit electrische schrikdraden, dat de installatie voldoet aan de bepalin gen van genoemd besluit. De rijks politie heeft inmiddels een aanvang gemaakt met de controle op het voorhanden hebben van de ver eiste bescheiden. Ten gemeente huize te Hamersveld zijn kosteloos aanvraagformulieren verkrijgbaar. Autobus VAD in de sloot Gistermiddag omstreeks half twee heeft onder de gemeente Stoutr-nburg een verkeersongeval plaatsgevonden, dat achteraf beke ken nog betrekkelijk gunstig is af gelopen. Op gemeld tijdstip reed een au tobus van de V.A.D. komende uit de richting Achterveld op de Hes- senstraatweg, nabij de driesprong te Stoutenburg, toen van de tegen overgestelde richting een paard en wagen naderde. De bestuurder van de autobus trachtte door naar rechts uit te halen deze wagen op de ter plaatse vrij smalle weg te passeren, doch kwam daarbij op de zachte berm terecht, welke door het gewicht van de bus wegzakte. Daarbij kantelde de autobus en kwam in een zeer benarde positie met de rechterwielen in de naast de weg gelegen sloot terecht. Van de inzittenden liep een vrouw lichte verwondingen aan de voet op. De overige kwamen met de schrik vrij en konden zich door het noodluik in het dak der auto op de begane grond begeven. De materiële schade kon nog niet worden vastgesteld, aangezien dc autobus mede in het belang van het onmiddellijk door de rijkspoli tie ingestelde onderzoek om vier uur nog niet uit haar moeilijke positie kon worden verlost. In hoger beroep De officier van Justitie bij de Arr. Rechtbank te Utrecht heeft hoger beroep aangetekend tegen het vonnis gewezen tegen K. B., commies ter secretarie der gemeen te Leusden. ter zake van het wei geren van het verstrekken van in lichtingen aan de rechter-commis- saris. Terug uit de tropen Met het troepentransportschip „Zuiderkruis", dat vermoedelijk op 26 Juli a.s. uit Indonesië te Rot terdam zal aankomen, keert onze plaatsgenoot J. J. Schut na een 2-jarig verblijf in de tropen naar huis terug. Duivensport De Postduivenvereniging „De Zwaluw" hield j.l. Zondag een wed vlucht vanaf Orleans (Fr.), af stand 533 km. In concours waren 94 duiven, die te 6.25 uur met Z.W. wind werden gelost. De le duif ar riveerde om 12 uur 46 min. 24 sec. en bereikte 'n snelheid van 1398,35 meter per minuut. De laatste prijs winnende duif viel om 1 uur 50 min. 23 sec. binnen. De totale uitslag is: A. Ryksen 1, 4; Sj. Rijksen 2, 9, 15, 18; P. Duijst 3.7; G. H. v. d. Broek 5, 10; H. Gorissen 6, 8, 13; J. v. d. Brakel 11, 21; J. v. d. Brink 12; C. v. Soest 14; C. Karstens 16, 24; A. Graauwmans 17; H. Kriek 19; W. Pureveen 20; A. Snijders 22; J. Stalenhoef 23. De kampioenschappen werden als volgt behaald: MID FOND KAMPIOENEN le Hokkampioen, Sj. Rijksen met 320,35 p.; 2e H. Gorissen met 318,68 p.; 3e C. v. Soest met 292,70 p.; 4e A. Rijksen met 218.99 p.; 5e J. v. d. Brakel met 181,17 p. DUIF KAMPIOENEN le Duif gem. Holland '46 no 296460 van H. Gorissen met 173,18 p.; 2e '47 no 571243 van A. Rijksen met 146,29 p.; 3e '47 no 571545 van C. van Soest met 135,30 p.; 4e '48 no 989381 van C. van Soest met 115,41 p.; 5e '47 no 571541 van J. v. d. Brakel met 113,52 p. wet bier is weer best De 17de Juli overleed tot onze diepe droef heid, in de ouderdom van 87 jaar. onze lieve Moeder. Behuwd- en Grootmoeder MARIA ANNA SARA DE KOCK weduwe van Hendrik Jacob de Kempenaer Amersfoort, J. E. Rasch— de Kempenaer C M. Rasch C H. G. Rasch W. H. E. Rasch Voorburg, M L. S. J. de Kempenaer v Ravesteyn H. D. M. de Kempenaer H. J. U. de Kempenaer De begrafenis heeft he den in alle stilte plaats gehad op het Kerkhof te Oud-Leusden. Enige kennisgeving Amersfoort, 20 Juli 1949 Utrechtse weg 291 NIET VLEIEND. Je kunt precies zeggen wanneer een film naar haar einde loopt: „Wanneer de dames begin nen haar schoenen aan te trekken" (schrijft een Amerikaans blad). Dames laat met korte modellen die toch passen. Amerika tot voorbeeld. LANGESTRAAT 78. 'N SNfcL... HOEKT ZAND TEL. 5532 HEREN 17 STEENS LICHTGEVEND GR SEC. WIJZER MET GARANTIE 50 67 50 FIRMA Lnngestr. 43. Amersfoort in alle kleuren, voor binnen- en buitenwerk zoals: GRONDVERF GLANSVERF STANDVERF PLAMUUR STOPVERF alsmede SCHILDERS GEREEDSCHAP Daarvoor slaagt U het beste bij: UTRECHTSESTRAAT 33 Telefoon 3626. Vakschool „Amersfoort" directeur M. Nieuborg. WEIJERSSTRAAT 1 Telef. 3274 - K 3490 Bericht dat de inschrijving voor gezel, eerste bediende en vakbekwaamheid heden is opengesteld op de door het Min. van Economische Zaken erkende vakschool. Alle gewenste inlichtingen en inschrijfformulieren aan bovenstaand adres te beko men. Bij de laatst gehouden exa mens slaagden 88 der candidaten. EEN VINOLIA PRODUCT I VH 800221 Het Stichts Montessori Lyceum te Amersfoort vraagt per 1 September a.s. een die tevens belast zal worden met eenvoudige administratieve werkzaamheden Uitsluitend eigenhandig geschreven sollicitaties, die te vens de volledige levensloop, staat van dienst en opgave van referenties moeten bevatten, worden ingewacht door de secretaris van het bestuur, de Heer W. J. A. BARTELS Voltastraat 29 te Amersfoort, tot uiterlijk 28 Juli a.s. leeftijd 16 a 17 jaar. die flink wil aanpakken en nauw keurig kan werken. IS PLAATS OP ONZE AFDELING CALCULATIE EN VOORRAADS-ADMINISTRATIE. Schriftelijke sollicitaties aan: N.V. APPARATENBOUW VAN DER MEIDEN Nijverheidsstraat 4, Amersfoort. |^JTeJ<oop^aangeb^J Te koop: beukenhouten kruissnarigc piano, kracht volle toon. kast iets be schadigd, van particulier, 575.—. Deskundig onder zoek toegestaan. Br. onder no. 9870 bur. van dit blad. Wegens vacantie gesloten van 24 Juli t/m 1 Augustus. Dameskapsal. Maison Beers Stationsstraat 39, tel. 4318. Amersfoort. 9866 Nieuw bruin heren- costuum maat 50 zonder punten f 50— Javastr. 31 9873 Te koop aangeb. 1 Velo wasmachine met wringer in zeer goede staat, en een gr. teil en een trap 8 treden. Marconistr. 12. 9874 Te koop aangeboden prachtig gebloemd pluche tafelkleed J. van Maanen. Ooievaarhorsterweg, Leus den. Te koop Zündapp 1937 geheel gereviseerd. Motor handel van Eys, Oude Soes terweg 104, Amersfoort. 9878 përïöneel gevraagd Gevr.: net meisje voor halve dagen met middag- kost. in eenvoudig gezin m. drie kinderen. Miereveld- straat 13. Amersfoort. 9865 Gevraagd flinke winkel- Juffrouw voor banketbak kerij v.g.g.v. C. v. Ommeren en Zn.. Langestraat 14. Tel. 3650 Aanmelden tussen 7 on 8 uur. 9876 Personeel aangeb. j Kleermaker vraagt ver stelwerk aan huis. Coninck- straat 15, Amersfoort. 9867 Costumière. die zich in Amersfoort wil vestigen, vraagt naaiwerk, liefst in beter milieu. Event, passen aan huis. O. Soesterweg 146 9868 Diversen Psychometriste (Helder ziende) heeft elke Donder dag consulten van 2.30 tot 9 u. n.m. en volgens afspraak. Zuidsingel 10. 9869 Heeft U een klein of groot feest. Archifoto's ser- vicedienst staat altijd voor U klaar. Archifoto, Rubens straat 79. tel. 3070. 9855 Gaat U trouwen? Gefe liciteerd, maar laat Uw trouwreportage dan bij Archifoto maken. In record tempo gereed. 9853 In Jachthaven-Thee tuin „Dc Watermolen" a. d. Eem. tel. 2221. Baarn. is men altijd geheel tot Uw dienst. Roeien, Zei len. Motorboten. 9859 „Sterk als staal leder", dat verwerken wij. Leder, waar U wekenlang op loopt Al Uw reparatie in 2 uur klaar. Willemse, Leusder. weg b/d overweg. 9858 Wegens vacantie van 25 Juli t/m 30 Juli gesloten. Portret Specialist De Sma len. Wil het volgende goed bedenken. Alleen de vak man kan uw schoenen 'n langere levensduur schen ken Monsma. Schoenma kerij. Puntenburgerlaan 22-24 Amersfoort. Neemt eens een proef met een serie geslaagde kinder opnamen bij u aan huis (12 verschillende tegen een po pulaire prijs). Archifoto. Amersfoort. 9854 jTv^köop^gevraagdJ Voor oud goud cn zilver ont vangt u de hoogst^ prijs bij H. Esmann. Steenweg 8. naast de Buurkerk Wie kan ons helpen aan goede hand- of trapnaaimach.. liefst Singer. Br met prijsopg. no 224 bur. blad. Tc koop aangeb. Tob niet langer met Uw oude rijwiel, thans ieveren wij weer op gemakkelijke betalingsvoor waarden. G. H. Post. Marnix- laan 126. Tel. 17657. Dubbele hit met tuig en plat te wagen, 3 ton TeL 11610. Keizerstraat 34 bis. Damesfiets, Gazelle met trom- melrcmmen I 75.Nachte gaalstraat 56 bis. 1 splintcrnwe naalmach.-mo tor. nog nooit gebruikt en 1 ventilator z.pan. belde 120 V. Tc bevr. Merelstraat 29. 1 slingerpers Unlrat 8—12 t. 1 tafelboormachine „Evolent" t. 13 mm. 1 kolomboormachine m. supporter cn inschroefklem. 1 slilp- cn polijstkop m. div. schijven 1.4 p.k. Telef. 21385. Utrecht. Zwembroeken cn slips, bad- costuums, badtassen. bad- schoentjes. strandballen, werp- rlngen. strandhoeden, oordop jes, zeilbroeken, zelljoppers, zwemgordels. Geweldige sorte ring. Sporthuis Olympia, Steen weg 33. Een prima inzinkbare Singer trapnaaimach.. ringspoel, voor- en achteruit, zg an. Br. no 223 bur. blad. "en Singer handnaaimachine I 95Singer trapnaaimach. I 145.—. Klecrmakcrstrapnaal- mach voor en achteruit 1 195. Alle onder voll. garantie. Te bez. Herenweg 40. 2x bellen, bij de A'damsestr.w.. Utrecht. Te koop, wegens vertrek naar buitenland, gehele of gedeel telijke inboedel, waaronder: pick-up in kast en 120 platen Kindcreommode. radio, kinder- ledikantjes. stofzuiger. Alles in zeer goede staat Te zien tussen 79 's avonds. Kievit straat 112 bis. Te koop aangeboden. een goedwerkende handnaaima- chine f 50J Kragten. Stroomstr. 23 bij Oudenoord. Mooie zwarte piano. Duits fabr., kruissnarig. in prima staat 750—. Amsterd.str.weg 50 bis of telef. 15866. Te koop aangeb. 2 pers. kano met peddels en licht motorrij wiel Amsterd.str.weg 567 B. Zuilen. Aangeb. wegens overcompleet nieuw Viceroy non-electrical dryshaver, prima apparaat. 30Br. no. 5900 bur. van dit blad Te huur gevraagd Heer vraagt tegen Sept. ecnv. zit»- cn slaapkamer met pen sion. Br. no. 5893 bur. blad. Studerend jong echtpaar zoekt zonnige zit- cn slaapkamer m. tel.. Cath. singel en omgev. m. of z pension, m l.v 1 Sept. Br. no. 5889 bur. blad. Oudere gestud. heer zoekt spoedig gem. of gestoff. zit- en slaapkamer met voll. pen sion. Br. no. 5885 bur blad. Dame, m.L zoekt tegen het najaar of eerder gestoff. zit kamer en kl. sl.kamer m. voll. pension. Uitsl. in rustige be schaafde omgeving: omtrek Wilh.park. Br. no. 5898 bur. van dit blad. Te huur aangeboden Gem. kamers, str. water te huur. direct te aanv. Radio distributie en tel. aanw. Adres Catharljncslngel 92 bis. Geen echtpaar. Grote gestoff. kamer met stookgelegenh. en klein ka mertje. Br. no. 5890 bur. blad. Te huur. een tweepersoons kampeerwagen met of zonder auto Ook genegen weg te brengen en halen. Te bevr.: J J. van der Gaag. Maurik, (Bet.) Tel 269. K 3449. I^PersoneeljaevraagdJ Nette zclfst hulp in de huish. in klein flat bewonend gezin vrouw hulpbehoevend) A. Tichelaar. Rembrandtkade 52. Gevraagd te Doorn ln kl gez. per 15 Aug. of 1 Sept flink meisje, zelfst. k. werken en g. koken Br no. 2999 Boekh. Ruitenbeek. Doorn Zo spoedig mogelijk gevr.: net dagmeisje. Aanmelden Wate- ler. Melkhandel, Gansstr. 46. Utrecht. Hotel ..Damlust" te Leersum vraagt voor direct: een flinke dienstbode. Goed loon. voor dag of dag en nacht. Gevr. nette werkster voor de winkel. Dinsdag- of Woens dagmorgen 8 3011.30 uur. W. F. Henry, Horlogerie, Choor- straat 36. Nette slagersbedlende, moet nieuwe klantcnwljk uit kunnen breiden. Br. no. 222 bur. blad. Mevr. Bouma. Blauwkapelsew. 147, Utrecht vraagt zo spoedig mogelijk of later hulp in de huish. in haar gezin met 4 kinderen Tel. 17920. le en aank. kapster gevr. J. C W. Dieterich. Burg. v. d. Voort v Zijplaan 16. TeL 17718. Diversen Geneeskrachtige krulden en recepten van J Mesters Jansveld 53. Utrecht, bil de Voorstraat. Nooit meer een gebroken bril. Iengla9 met onze ..Igard" on breekbare glazen. „Het brillen glas voor Uw clasbril". Foto. Optiek M. E. van Uchelen Slotlaan 13. Zeist. J. KoLijn, Reparatie verster kers en radioapparaten. Am sterd.straatweg 162, Utrecht. Heren, wilt U zich prettig scheren, dan moet U de mes jes „Drogist" eens -proberen! Eéns geprobeerd, altijd be geerd! Verkrijgbaar alléén bij Drogisten. Permanent Wave „Wella" met oliebehandeling f 7.—. Ideaal f 6 Geschoold personeel Gedlpl. kapper. Jos. v. d. Laan. Bemuurde Weerd O Z 11. telefoon 18032. Reeds 40 Jaar, Huljsman's Kof ferhuis. Voor koffers, schooi en actetassen. portemonnaies. portefeuilles, riemen, honden artikelen enz. Oudegracht 24. b/d Jacoblbrug. Medium geeft advies dagelijks van 25 en van 7—9 u. Zon dags van 2—5 uur. Voorstraat 66 bis. 2x bellen. Welk net gezin kan en Is be reid om net echtpaar met dochtertje van 7 jaar tegen behoorlijke vergoeding 3 da gen. n.l. 9-10-11 Aug inwo ning te verschaffen. Utrecht of omgeving. Br. A. P, Ver schoor Wouwerlaan 34 B. Ovcrschfe Uw kousenreparatie zo nodig klaar terwijl U wacht. Dan even Uw kousen btf De Kou senladder gebracht. De mo dernste speciaalzaak met de meeste service. Brccdstraat 55. Telefoon 22105. Laticelz^delkussens op Uw vacantietochten is een uit komst. Geen zadelpijn meer. Grote sortering. Laticelspecia- •ist. van Ouwerkerks Rijwiel handel. Oudegracht 166. hoek Wed. door N ftUdïk 1080. Li-Wing wist wat vliegen was en zijn toestel was van een stevig maaksel. Onder ons gleden de weilanden, steden, dorpen en rivieren weg, tegen de avond landden we ergens in de bergen en de volgen de morgen ging het weer verder, 's Middags zaten we een hele tijd boven de zee, we zwaaiden naar de visjes, maar die koude dingen bemoeiden zich niet met vliegtuigen. Het was erg gezellig in de cabine, om de beurt vertelden we elkaar verhalen en Sjang- Hup-Ho deelde ons een heleboel bijzonderheden mee over het land waar we naar toe gingen. „Sjang". zei ik: „Je moet me toch eens precies uitleggen hoe dat zit met dat Drakenei en waarom dat zo kostbaar is. „Mienier", zei Sjang; „In China zijn alle draken dood, er is alleen noa maar dat ei. Als Geheim Genootschap van Gele Lotus dat ei hebben en draak, die daar uit zullen komen, zij beest opvoeden tot ver schrikkelijk monster zonder manieren. Zij andere Chi nezen daarmee bang maken en baas spelen. Sjang zullen echter van draak goed beest maken en moeten daarom dat ei hebbenNu wist ik het en ik dacht een hele tijd over die ingewikkelde geschiedenis na. Daantje niet, die zei dat hij het best met draken kon vinden, 's Avonds landden we op een klein vliegveld en hoorden daar tot onze verrassing dat het vliegtuig met onze vijanden Li-Hark en Li-Tang hier een uur geleden ook geweest wasl We zaten ze op de hielen Mr. Roblnl, Tclepaath-Hel- derziende. Croeselaan 299 bis. Utrecht. Verstrekt adviezen omtrent toekomst, karakter, huwelijk, werkzaamheden, vooruitzichten enz. Spreek uren. werkdagen van 7—9 Maak ruimte. Opklapbedden Divanbedden - Tuimclbeddcn maken wij van Uw ledikant- spiralen. De ombouw event van Uw ledikant. Rep. billijk. AVO. Jutfaasscweg 78. Telef. 16718. U slaagt beter voor een pracht radio-apparaat bij Radio Cen trum. vanaf f 175.—. Gemak kelijke betalingsvoorwaarden. Vinkenburgstraat 46. telef 19636. Radio Kontakt, Vredenburg 66 Inkoop en Verkoop van Ra diotoestellen. Luidsprekers. Lampen. Onderdelen. Meetin strumenten. Gereedschappen. Motoren. Fototoestellen. Gra- mofoons Vakkundige repara tie-inrichting Accumulatoren. \V(J ie\eren alles op het gebied van accu's. A H Spronk. N Daalstr 3 Utrecht Telef 19970 Vacantiedagcn? Luxe auto's zonder chauffeur Zeer billijk. Bij Boer en Van Weelden. Bekkerstraat 108, utrecht Bin nenkort Haverstraat 22. Tclcf 12676. Arnova. Hekelsteeg 17. Tel 10 9.8.7 maakt Uw oude tam- nekap als nieuw Zomeraanbleding. Kapokma tras met kussen t 65.—. Reis- wieg te huur I 1.— p. d. He. Beddenhuis J. W. Schaatsen- berg, Damstraat 13. Telef. 16317. Dierenvrienden! Goed tehuis gezocht voor lief cypers ka tertje. 9 weken oud. Nachte gaalstraat 56 bis. Olieverf. Prima vooroorlogse Glansverf f 2.25 per kg. Even eens op zuivere vooroorlogse basis. Grondverf. Standvcrf, Japanlakken, Blanke Lakken enz. Onze verven komen uit eigen fabriek en worden voo> U op elke gewenste kleur ge bracht. Aangewezen adres voor H H. Schilders en weder verkopers. Erkend vcrffabrl- kant door het Rijksbureau Chemische Producten Gron. Electr. Verffabriek B Kuipers Vleutensewep 118. Utrecht, tel 10809 Uit raam gewaaid 1 paar ny lon kousen. Tegen bel. terug te bcz. Mgr. v. d. Wctcringstr. 23 bis Met een goede film behoudt U een leuke herinnering aan Uw vacantie Onze afwerking Is beter en sneller. Pcrsfotobu- rcau 't Sticht. Steenweg 15. Utrecht. Alle goede mérken voorradig Hypotheken - Financieringen - Credieten. Ook kleine lenin gen aan particulieren. Afw. snel cn discreet. Br. met postz. „Reclamepost". M. P Lindo- straat 29 bis Utrecht. Wie êens vlees cn worst van Joh. van Rijn heeft gegeten, zal Springweg no 6 nooit meer vergeten II Telefoon 14314 Van 17 tot 24 Juli Japonnen cn pantalonsweek. Uw japon voor I 2.(normale prijs 3.751. Uw pantalon voor f 1.(nor male prijs 150). Chemisch gereinigd en model geperst dezelfde week nog gereed Mai son Petit, Ganzenmarkt 12. Sinds 1862. Tel 13710. Nog Donderdag gebracht Zitcrdag klaar Mr. Michaël, Psychometrist- Magnetiseur houdt Iedere Maand, cn Donderd. spreek uur van 10—9 uur en volgens afspraak. Singeldw str. 3 bis. bij de Herenweg. Proefcon- sult schriftelijk f 1.foto, geh datum insluiten. Verhuizingen Transporten. Van ouds bekend Fa. wed. G. v. d. Brink en Zonen. Goe- destr. 114-116 Tel. 12303. Uir. Erkend meubeltransporteur. Vakkundig, vertrouwd billijk. Postzegelhandel J. Esser, Ma- riastraat 35. Utrecht. Wij kun nen van vrijwel alle landen van Europa prima albums leveren. UITKNIPPEN OOK OP UW VACANTIE-ADRES Gaarne zenden wij U. zonder extra kosten Uwerzijds, het „Dagblad voor Amersfoort" naar Uw vacantie- adres. Maar dan dient U ons tijdig Uw tijdelijk adres mede te delen. Wilt U dit formulier invullen en tenminste 5 dagen tevoren aan onze abonnementenafdeling zenden of afgeven aan de bezorger? Naam: Vast adres: Woonplaats: Datum van vertrek naar vacantie-adres: Datum van terugkomst op vast adres* VACANTIE-ADRES Uw vacantie-adres zo uitgebreid mogelijk vermelden (naam van het pension, hotel, kamp, huisje, p/a enz.) Straat: no. to Vriendelijk verzoeken wij U. als U week-abonné is. het abonne mentsgeld voor de vacantieperiode vooruit aan de bezorger te betalen. Onze dank voor Uw medewerking en

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4