BRANDPUNTEN hoorapparatejv Jack Dempsey, de,Jekyllen Hyde" van de Uoksring r Meer dan eenmaal stroomde er Rijnwater door Amersfoorts grachten Hij wint het nu nog van Joe Louis in populariteit C. J. W. Frijlink Praktijk hervat. Gem. huis aan zee AMERSFOORT UTRECHT *n tk KUNNEN OOK TELEFONISCH OPGEGEVEN WORDEN TEL. 6235 Maandag 25 Juli 1949 Het verhaal gaat, dat Tim Haney, de bokspromotor van de „Athletic Club" In Portland, zich suf zat te peinzen, hoe hy aan een bokser moest komen, om die noodiydende „Athletic Club" weer wat leve/i ln te pompen, toen er op de deur \an zijn kantoortje geklopt werd en Tim nydig riep: „Kom binnen. Je bent hier niet by de president" en dat er toen een jonge zwerver binnentrad, die verlegen bij de deur bleef staan. „Wie ben jij?" vroeg Tim. Mjjn naam is Jack Dempsey," zei de jongicn. „Ik wil voor u gaan boksen. „Zo," zei Tim, ter wijl hy z'n hoed naar achteren schoof en de jongen van het hoofd tot de voeten opnam, „dat is erg aardig van je. Wat is er met je ogen gebeurd?" Niks!" „Ze zün vuurrood.' D'r zyn sintels in gewaaid," zei de jongen, „van de loco motief." „Hobo, hè Nee," zei de jon gen stug en byna vyandig. „Ik ben geen zwerver. Ik ben bok ser. Hier zyn kran tenknipsels.' „Steek die rommel maar weer in je zak. .Je bent hier niet op een thea terbureau. Ik heb nog nooit van je gehoord. Onder welke naam boks jy dan?" Tygcrkat Rory." „Wel, wel, krabbel je ook?" Laat me maar boksen, elke party ls goed en elke tegenstander ook En het verhaal gaat dan verder, dat Jack Dempsey gehuild heeft van woede en kwaad is weggelopen, toen de wedstryd door de scheidsrechter werd gestopt. „Ouwe wjjven zyn het," schold Dempsey, „ze kunnen niet eens een beetje bloed zien Ik weet niet of het verhaal echt waar is. In tegenstelling met Joe Louis, zijn er zoveel verhalen over de „Manassa Mauler" in omloop, echte en verzonnen verhalen. Van geen bokser in de wereld behalve misschien van de grote Sullivan is de legendevorming zo sterk geweest als van Jack Demp sey. die nu nog in Amerika als voor beeld wordt gesteld aan de jéugd. Tientallen boksers heeft de wereld zien komen en verdwijnen: „ships that pass in the night", behalve Dempsey. Hij is niet alleen op hét plan blijven staan, waarop hy stond aan het hoogtepunt van z'n ringglorie, integendeel: hij is daar na, toen hij geen prize-fightet meer was, pas goed populair geworden. Het klinkt axiomatisch en toch is hy eigenlijk als bokser nooit erg ge liefd geweest en niet zelden ging de sympathie uit naar zijn tegenstan der: een Carpentier of een Tunney, die hem de titel afkaapte. Misschien was het zijn vreemde natuur, die de mensen onwillekeurig schrik aan joeg: het wilde Indiaanse bloed, dat in de ring ging bruisen en hem tot een vreselijke tegenstander maakte. Hij heeft Jess Willard eens zo'n af straffing gegeven, dat deze zich, na afloop van het gevecht, met dicht geslagen ogen in een opgezwollen gezicht op z'n bank heen en weer wentelde, onder het steunen van „God, oh mijn God..." Hij keerde z'n gezicht naar de muur. Hij had een wereld verloren... Trevor Wignall, de bekende En gelse sportjournalist, die Dempsey al jaren goed kent, heeft hem eens beschreven als „Jekyll and Hyde of the ring". Tijdens de training, voor al tegen het einde, was hij een on mogelijk mens om mee samen te leven. Het ogenblik, om uit zijn buurt te blijven, kondigde zich daar mee aan als Dempsey er mee uit scheed om zich te scheren en de enige die hij dan in zyn omgeving duldde, was zijn oude masseur Jerry de Griek. Toch, buiten de ring en z'n trai- ningskwartier, was hij zo zacht als een lam, zo geduldig als Job en zo vriendelijk als een vader met zijn kind." Wat Dempsey kon verdragen in de ring grenst aan het ongelooflijke. Doe Kearns, zyn trainer, had in Dempscy's jaren van opkomst al menigmaal de opmerking gehoord, dat zijn pupil niet hard genoeg was om het tot grote hoogte te brengen. Doe besloot de proef op de som te nemen en nam als tegenstander Gunboat Smith, een „real slugger", een man met een vuist als een voor hamer. Vechtinstinct Dempsey kreeg de waarschuwing mee om Gunners machtige rechtse goed in het oog te houden, maar Smith had meer met het bijltje ge hakt en in de tweede ronde zag hij z'n kans schoon. Door een schijn manoeuvre leidde hij Dempseys aandacht een ogenblik af en daar fing de rechtervuist van Gunner, wish! Bang!! De stoot trof Demp sey op het puntje van de kin en het was of hij werd geraakt met een voorhamer. Dempseys knieën knik ten onder zyn lichaam. Iedereen verwachtte dat dit het einde zou zijn en Doe Kearns, die naast de ring op een stoel had gestaan, viel er prompt van af. Toen hij er weer op krabbelde verwachtte hij niet anders, dan zijn pupil op het can vas, met de scheidsrechter over hem heen, maar tot z'n grote verbazing en tot die van de toeschouwers, zag hy Dempsey in een clinch met Gun ner er hard op los slaan met beide vuisten, alsof er niets was gebeurd. Het leek maar zo. Toen de ronde voor by was en Jack in z'n hoek ging zitten, keek hij glazig voor zich uit. Kearns wreef z'n wangen, 'bette z'n hoofd en z'n nek met ijswater 'en vroeg angstig: „Jack. ben je o.k. Jack, kun je verstaan wat ik tegen je zeg? Jack... Jack..." Maar Jack zei niets. Hij gaf zelfs geen teken, dat hy z'n manager herkende en toen de gong ging, moest Kearns hem uit z'n hoek wegduwen. Tot diens grote verba- MANASSA MAULER... Jack Dempsey, al lang geen bokser meer en nog steeds een van de populairste mensen in Amerika, geado reerd door de jeugd, ten voorbeeld gesteld als „the typical American". De typi sche Amerikaanvan Lobo, vechter tussen jonge zwervers tot wereldkam pioen, een wereld veroverd met de kracht van z'n ster ke vuisten, die hem de bij naam gaven van de „Ma- nassa Mauler", En toch, als z'n Indiaanse bloed niet als een bandjir door z'n aderen joeg was hij zo zacht als een lam, zo geduldig als 'Job en zo vriendelijk als een vader met z'n kind zing stoof Dempsey meteen weer op z'n tegenstander af als een bull dog. Hij wist niet wat hij deed, hij vocht louter met z'n instinct. De derde ronde was een copy van de tweede en in de minuut rust, tussen de derde en vierde ronde, deed Kearns weer vergeefse pogingen om Dempsey tot bewustzijn terug te brengen. Die vierde ronde was historisch. Punches vlogen heen en weer en toen de gong ging. hield scheids rechter Toby Erwin de arm van Dempsey omhoog, als taken, dat hij gewonnen had. In de Kleedkamer, waarheen Dempsey door z'n ma nager moest worden geleid, bleef zijn vraag „Are you all right, Jack?" nog onbeantwoord en het duurde nog wel tien minuten, voor dat Dempsey tekenen van bewust heid begon te vertonen. Hij keek Doe Kearns verwonderd aan, terwyl hy vroeg: „Dat was niet zo mooi, hê Doe? Ik heb nog heel wat te leren..." „Wat zou het," zei Kearns, „je hebt gewonnen en dat is het be langrijkste..." Dempsey keek Kearns verdwaasd aan, terwijl hij vroeg: „Je houdt me toch niet voor de gek...?" Hij wist er zelf niets van. Op latere leeftijd, toen Dempsey al lang over het ver lies van z'n titel aan Gene Tunney heen was en niet meer treurde over de befaamd geworden „loung count" waarover een volgende keer heeft iemand wel eens aan hem ge vraagd of hij, als hij het nog eens over kon doen, weer prize-fighter zou worden. En Dempsey, thans een gerespecteerd burger in Amerika, populair bij de jeugd, „the typical American", zoals Nat Fleischer hem genoemd heeft, antwoord: „Partner, it would be the same road for me. I wouldn't alter a thing..." (Kameraad, ik zou dezelfde weg weer gaan. Ik zou er niets aan ver anderen..." 9 Want Dempsey zag zichzelf weer als de „hobo", de tramp, de jongen, die in z'n jeugd de bitterste armoe en ontberingen gekend heeft... Bart in 't Hout oest K. Bijl wint Ronde van Soest Onder buitengewoon veel publieke belangstelling is Zaterdag de eerste „Ronde van Soest" verreden, welke plaats had op 't Hart. de bakermat van wlelrljdend en wielrennend Soest. Het parcours dat 1 km lang was. liep over de wegen Koninginnelaan. Beckeringh- straat en Korte Hartweg. Het geheel stond onder auspiciën van de Gooise Wielerclub „De Adelaar" te Hilversum Om half vijf verschenen 40 Nieuwe lingen aan de start, die 30 km moésten rijden. Bij deze wedstrijd ls vooral flinke strijd geleverd Het eerst ging over de streep A. Voorting uit Haarlem, in de tijd van 44 min. 59 sec. De totale uitslag van de Nieuwelingen •is" 1. A. Voorting, Haarlem; 2. H. Zwicrs, Eindhoven; 3. A. Klein. Zaandam; 4. P. Cornclisse, Halfweg; 5. S. de Graaf, Ze venhoven; 6. G. Meijer, Amsterdam; 7. K Verschoor, Soest, 8. J. van Dijk, Hil versum. Premies werden gewonnen door: A. Klein, Zaandam; H. Zwiers, Eindhoven en K. Verschoor, Soest. De daarop volgende wedstrijd van Profs en. Onafhankelijken, was enigszins teleurstellend daar van de ruim 30 In schrijvers, er slechts 13 aan de start verschenen. De afstand werd bepaald op 75 km. Evert Grift ging geruime tijd ver voorop. Hij vergde echter te veel van zijn krachten en in de eindspurt moest hij de eer afstaan aan de Hage naar K. Bijl. De laatste 10 meter kwam de Hagenaar Bijl namelijk naar voren en sloeg Evert Grift met een "banddikte Bijl maakte een tijd van 1 uur 44 min. 15 sec De volledige uitslag luidt: 1. K. Bijl, Den Haag; 2 Evert Grift, Soest; 3. C. v. d. Star. Den Haag; 4. Nic Tolen. Am sterdam: 5. G Spenkcling, Hengelo; 6. G. Blauw, Zaandam; 7. Evers, Wormer- veer; 8. A. Kuilman, Beverwijk. 9. W. van Laar. Hilversum; 10. R. Riethoven. Leiden. Troostprijs H. Landzaat te Utrecht. Ie premie werd gewonnen door Nlc Tolen, Amsterdam. 2e door Evers. Wormervecr en de 3e en 4e door G. Spcnkeling te Hengelo Bijl reed hierna getooid met bloemen zyn ere-ronde, luid toegejuicht door het publiek. Mej. J. v. d. Berg neemt afscheid De leidster van de Van der Hucht- Kleuterschool. nam officieel afscheid van genoemde school, wegens over plaatsing Onder leiding van enige help. sters. voerden de kinderen een paar toepasselijke zangspelletjes op. waarna afscheidswoorden werden gesproken door bestuursleden en het hoofd der school, die leder afzonderlijk getuigden van de grote waardering die men voor haar uitmuntend werk heeft Tal van geschenken werden aangeboden, w.o. een armstoel van de ouders. Onder het genot van een tractatie. aangeboden door de vertrekkende onderwijzeres, bleef men nog een tijdje gezellig bijeen. SECHolland 22 Bij de Zondag gespeelde wedstrijden S E C.Holland, waarvan de baten ten goede kwamen aan de Niwin. was on danks de warmte, nog veel publieke be langstelling. De Utrechters waren tech nisch iets beter dan S E C De rust ging met blanke stand. Het werd tenslot te 2—2. Optreden van Olympia De Chr. Gymnastiekvereniging ..Olym pia" geeft Dinsdagavond a s., in samen- merking van de Soester Harmonie PVO een uitvoering in het Openluchttheater aan de Soesterbergsestraat. Intern, corifercntie van Vrijz. Chr. Jeugd De Internationale Organisatie van Vrijzinnige Jeugd, houdt van 23 tot en met 30 Juli in het Bondshuis van de Ncd. Protestantenbond te Soesterberg. haar jaarlijkse conferentie. Er komen deelnemers uit Amerika, Engeland. Zwitserland. Denemarken. Tsjecho- Slowakije. Duitsland en Australië. Plan commissie Rutgers van Rozenburg houdt radicale verbeteringen in Bij de gehouden Mulo-examens slaag den voor het diploma A de navolgende leerlingen van de Chr. ULO school: Adri Bus. Bea Fennema, Gijs v d. Hoek Paula de Haan en Jenny Masselink. Te Soestcrberg slaagden voor het Mulo-diploma A. J. van Marie. D. C. van Soest en M. ten Brinke. MISSCHIEN is het Zomer 1949 niet best te geloven, maar er was eens een tijd dat het Rijnwater in de Amers- foortse grachten helemaal niet gewenst was. Amersfoorters hoorden met angst en vreze het nieuws over een hoge water stand op de Rijn en vermoedelijk is het ter herinnering aan één der grote overstromingen door het rivierwater uit de Rijn, dat een jaar of zeventig geleden het water in een sloot aan de Woesteijgerweg (zo ongeveer bij de Christelijke school aan de Leusderwegnog het R h ij n w a t e r werd geheten. Onderzoekingen in de Gelderse Vallei o.a. door dr. J. Lorie hebben aangetoond, dat in heel oude tijden het water van de Rijn onbelem merd door de tegenwoordige Val lei kon stromen. Misschien om streeks de historische tijd is ver moedelijk mede door de afvoer van zand van de Veluwe door de Lun- terse beek langzaam aan deze doorstroming van Rijnwater be lemmerd. Omtrent het jaar 1000 schreef Alpertus van Metz al over de omgeving van de Heiligenberg (waar Sint Ansfridus in die tijd het klooster Hohorst heeft gesticht) dat deze heuvel ontoegankelijk was enerzijds door een modderige rivier, en van de overige zijden door een uitgestrekt moeras. Wel licht mogen we uit deze omsqjjrij- ving de gevolgtrekking maken dat omstreeks 1000 de verlanding van de N.W. Rijntak reeds ver gevor derd was. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat bij hoge stand van de Rijn het water uit deze rivier niet meer door de oude Eem-, Amer- of Flé-bedding van Rhenen naar het meer Flevo stroomde. De Rijndijk tussen Wageningen en de Grebbe- berg bestond toen nog niet en zo doende moet ook Amersfoort in die eeuwen nog veel last hebben onder, vonden van hoog Rijnwater. Uit onden van hoog Rijnwater. Uit middeleeuwse schrifturen weten we wel geen enkele andere over stroming van onze contreien dan de vermoedelijke van Mei 1173 en de zeer grote van 23 JJuJni 1322, toen Amersfoort veel schade moet heb ben gehad. We kunnen echter vei lig aannemen, dat onze stad in d'r prille jeugd de nodige overlast van Rijnwater heeft gehad. Was het stadsdeel „de Breul" (d.i. zoiets als moerassige wildernis) ten Westen van de Korte, en Langegracht een deel der verlande rivierbedding? De Amersfoorters hebben er last genoeg gehad van drassigheid, ge tuige de omstandigheid dat sinds de 13e eeuw van de Berg veel hout werd gehaald, om de „straten" met boomstammetjes begaanbaar te maken. In de Scherbier-, Mooier-. Utrechtse- en Lavendelstraat zijn indertijd de houtresten terugge vonden (die in Langestraat van Lievevrouweslraat naar Valke straat zijn resten van de Voorde- brug. Bedyking SINDS 1459 kwam een geregelde ontginning tot stand van het veen tussen de Amerongse ber gen en de Veluwe, en in 1473 werd vergunning verleend tot het gra ven van de Bisschop Davidsgrift. En in 1474 volgt dan een schouw- brief voor de regelmatige schouw van de Grebbekade langs de Rijn, die be-oogde het land in de Gel derse Vallei voor overstroming te behoeden. Of de aanleg van deze kade van veel vroeger tijd dateert, is me niet bekend. In elk geval be tekende deze aanleg niet, dat Amersfoort geheel veilig zou zijn voor het Rijnwater. Want ook na 1474 kwamen overstromingen voor en de bekendste is wel de dijk doorbraak van 5 Maart 1595, welke men in vrijwel ieder boekje over oud-Amersfoort vermeld vindt. De overstroming van Amersfoort in dat jaar door het Rijnwater werd begunstigd doordat in 1560 de Rijn- Eemverbinding een feit was gewor den. In 1549 was op kosten van de Antwerpse burgemeester Gillebert van Schoonebeeke de Schoonder- beekse Grift gegraven voor de af voer van turf en water naar Amersfoort en in 1560 was de ver binding gemaakt tussen Schoon- derbeekse- en Davids Grift. Deze Rijn-Eemverbinding nu bezorgde in 1595 mede zulk een plotselinge overlast van water, dat „al de turf in de venen der Vallei" wegdreef, te Amers foort de houten Slijkpoortsbrug (Arnhemse poort) met het wachthuis instortte en een ge deelte der Slijkpoort en der stadswallen werden afgespoeld. Volgens een officieel bericht uit het jaar 1740 stond in 1595 het water op sommigp lage plaatsen 9 voet hoog en de Amersfoorters voeren met schuitjes door de straten. In de Kroniek van het Sint Aag tenconvent welke Kroniek weer te koop is, n.l. op de mooie Lisi- duna-tentoonstelling in ons muse um Fléhite worden nog meer aardige bijzonderheden over deze „Rhynvloet' verteld, een overstro ming van Rijnwater die aan stad en stadsvnjheid een schade toebracht van vier honderd duizend gulden. Water teveel HELAAS was deze Rijnvloed niet de enige. Ook in 1643 en in 1651 geraakte de Keistad tenge volge van het bezwijken van de Grebbedijk gedeeltelijk onder wa ter. Maar cjan is het voorlopig wel letjes geweest. 7 September 1652 wordt octrooi verleend tot het leg gen van een z.g.n. slaperdijk op Utrechts grondgebied; ongetwijfeld gezien de voorafgegane geschie denis tot vreugde van de mach tige hoofdstad van ons Gewest. En als in 1711 weer eens de Grebbe dijk bezwijkt, houdt de Slaperdijk het ongewenste Rijnwater buiten de contreien van Amersfoort. De laatste keer dat onze Eemstad grote overlast van het rivierwater ondervond, was in het jaar 1855. Bij een stand van 11,21 meter bo ven Amsterdams Peil ging toen op 5 Maart de Grebbedijk er aan en op 9 Maart kon de Slaperdijk het vier meter gestegen Rijnwater niet meer houden. Toen stormde de wa tervloed op Amersfoort af. Wel was op 11 Maart het Grebbegat weer gedicht, doch op dezelfde dag steeg het Amersfoortse grachtwater ruim li,2 mter. Eerst de 15e Maart be gon het te zakken. Eerst bijna tachtig jaren later stroomde wéér het Rijn water door Amersfoort, maar nu door 's mensen wil geleid. Want de lozing van het riool- en fabrieks^fvalwatér uit Ede en Veenendaal op de beken die in de Keistad samenstromen, had omstreeks 1932 de stads grachten doen verworden tot een stinkend open riool, waar in een inktzwarte viezigheid het eertijds heldere beekwater had verdrongen. Met goed gevolg is toen in 1932 van uit de Neder-Rijn rivierwater ingelaten, waardoor de beken en de Amersfoortse grachten werden ge reinigd en doorgespoeld. Nu, zomer 1949, zijn we er met onze stadsgrachten eigenlijk nog ellendiger aan toe. In 1933 heeft de CommisSie-Rut- gers van Rozenburg uitvoerig een oplossing toegelicht voor de ver versing en doorstroming van onze grachten en singels, door middel van de inlaat bij de Roode Haan van ten minste 7.200.000 liter niet- vervuild Rijnwater per uur. In het Handelsblad van 27 April 1939 werd nog eens met nadruk op die oplossing gewezen. Wanneer zal de ze radicale verbetering van de hui dige toestand worden gerealiseerd? P. S. TEELING Leusden Geen spreekuur De burgemeester der gemeente Leusden zal na zijn gebruikelijk spreekuur op Maandag, 25 Juli a.s., tot nader order geen spreekuur houden. Oranj evereniging Op Woensdag, 27 Juli a.s., des avonds om 8 uur zal de Oranjever eniging te LeusJen een algemene ledenvergadering houden in hotel „De Mof" alhier. Op deze avond zal een bespreking worden gehouden over de a.s. feest0'ijkheden, terwijl een voorstel tot het indienen van een motie tot het houden van een Nationale feestdag aan de orde zal zijn. Stoutenburg Geen spreekuur De burgemeester der gemeente Stoutenburg zal na zijn gebruikelijk spreekuur op Maandag 25 Juli a.s., tot nader order geen spreekuur houden. De aan de bijzondere lagere school te Stoutenburg werkzaam zijnde mej. Faber is benoemd tot onderwijzeres te Laren (N.-H.). Voor het MULO-examen, diploma A, slaagden J. van Dijkhuizen, J. A. W. Gerritsen. D. Grimm, P. J. de Weijer, G. de Heer, allen te Amers foort, C. A. Schouten. Stoutenburg, A. C. Martini, Amersfoort. Voor het A-diploma R.K. MULO slaagden: F. D. A. Harteman, W. Hoenderkamp. D. G. Keijzer en J. E. van Leijenhorst, allen uit Amers foort. Kinderarts TE HUUR voor 2 a 3 weken in *Aug. Brieven onder no. 11000 our. van dit blad. BRANDPUNTEN |^T®Jkoop^aangeb^J Te koop Encyclopaedic Winkler Prins, 5 delen ver schenen. Prijs 275.Br. onder no. 1013 Bur. v. d. bl. jPersoneel^gevraagdJ Bekwame schilders ge vraagd Vast werk. Schil dersbedrijf te Kloese. Ka- pelweg 56. Amersfoort. 1003 Naaisters en aanko mende naaister gezocht. Bontwerkerij Alaka, Hellestraat 6. 1004 In rustig gezin van 4 per sonen per half Augustus of later gezocht nette dienst bode voor dag en nacht. Zeer goed kunnende ko ken. Brieven met opgave van verlangd salaris onder No. 1008 bureau van dit blad. Diversen Schoenvergroten! Tot twee maten. Succes gegarandeerd Alleen bij Van Maanen, Soester weg 214. 1005 Vermist grote donkerbr. langh. jachthond. Zondag middag meegelopen naar Leusderheide. Dros, Jan v. d. Heydenstraat 15, tel. 3744 1014 Schoenen verven in alle kleuren, door Amersfoorts meest moderne schoenma kerij: Puntenburgerlaan 22 24. Tel. 5189. Monsma. 10006 Dames, wij hebben een grote keus in de allerbeste modellen. Corsetten. Buste houders. Buikbanden, ook naar onze bekende prettige pasvorm. Alle prijzen, alle maten voorradig. Corsetten Speciaalzaak. Plantsoen West no. 11, Telefoon 6220. Amersfoort. Nabij het Po litiebureau. 1011 Naaldetiketten. Nergens te krijgen? Bij Lorjé volop, a 2.50 p. 1000. Lorjé's Kan toorboekhandel tel. 3515. 1012 j Te koop gevraagd WIJ geven de hoogste prijs, voor oud goud en zilver. Ju welier C. v. Dijk, Steenweg 39. Wij kopen alle soorten lom pen en metalen, tegen de hoogste prijzen. A. Prozée. Vleutenseweg 49, Telef. 10631. Utrecht Zolderoprolmingen. De hoogsle prijzen voor lompen en meta len. Fa. T. Flenterie, Amster damsestraatweg 57. Tel. 16546. cn Zonstraat 34. TeL 22073. Oud goud. zilver en Juwelen. Hoogste waarde. G. F. Huis man Jr, Juwelier. Vredenburg 33. Utrecht. Expert der Ned. Spoorwegen. Antieke boeken en oude pren ten koopt d contant Antiqua riaat „De Boekenmolen". D. H. Kool Slotlaan 1. Tel. 4784. Zeist. Handnaaim^ch. in goede con ditie. prijs ongeveer 125.—. Erens. Wolvenstraat 8 bis. ^ejtoop^angeb^j Autopeds met spaakwlelen, geheel op kogels lopend £34.95. De Kampioen Marnlxlaan 15. Tel. 11195. Utrecht Tob niet langer met Uw oude rijwiel, thans leveren wij weer op gemakkelijke betalingsvoor waarden. G. H. Post. Marnlx laan 126. Tel. 17657. Hercncostuum, bhiin gestreept 52. Herenhoed, m. 57. Eiken dressoir 25.—. Wit kastje 5. P C. Hooftstraat 23. 2 avondjurken, d. en 1. kl. kant. 2 wintermantels, a en 1. Crijs. Enkele zijden en wollen lurken. Alles maat 38 en z.g.a. n. Te bevr. tel K 3406—234 Te koop in Oog ln Al 4 mocL huizen 8500.p. st.. bouw jaar 1939, Br. no. 5955 bur. bl Tekenplank. 100x75 cm., 2 doorzichtige driehoeken, te- kenhaak. samen 10.Am sterdamsestraatweg 281. Westerstraat 119 LAMMERINK Amersfoort le klas Mechels buffet f 125. Mah. kast 75. Divan 75. Led. 1 pers. 10. Led. 2 pers. 20. Bedden. Ledikanten. Meubelen. Ook op gem. beta ling. W. A. Muljsert. L. Nieuw- straat 43. Snljboncnmolcns. originele Pe De 4 90 Weckthermometers I.95. Babybadje 8.75. Emaille petroleumvcrgassers 17.50. Kampeerlantaams 4.70 Tuin slang 0.95. Wandkoffiemolens II.50. Stichtse Ijzerhandel. Elisabcthstraat 24. Schitterende Schotse terrler- tjes. Foxtcrricrtjes. Keesjes Dwergpoedeltje, Duitse staan de. Uitsluitend dierenvrien den. Trimmen, knippen, was sen. liefdevolle behandeling Pension Snoek. Leeuwen- berghstraat 24. Tuinwijk. Chevr. Sedan. 1946. idem 1947. idem 1948. Prefect 1948, Anglia 1948. Vauxhall 6 1947, Dodge Sedan 1948 Studebaker Cham pion 1948. Utr. weg 9 Zeist tel. 3179. Te koop z.g.a.n. kinderwagen crème stroomlijn 75 heeft ge kost f 160. Pr. Beatrixplein 22 Hoograven. i Boxerpups reuen j met stam boom 8 weken oud Dr. Koster Biltstraat 151. Machlnescbrljvcn, Stenografie. Handvcrbeteren. Boekhouden. Middenstandsoplelding. Talen. Ook prima schriftelijke lessen Mercurius-cursussen voor han delsonderwijs. Amsterdamse straatweg 12 bis Utrecht. Tel. 13714. Te huur gevraagd Winkel of kantoorruimte tc huur gevr.. ln of nabij centr Br. no. 5932 bur blad. J^TeJiiJur^aangebodenJ Hulsvesting v. Jongeren. Maatschappelijk Advies- er inlichtingenbureau. Hoofdult. rang Centraal Station, telef: 22428 verstrekt vertrouwde ka meradressen, bemiddelt li avondoppnsdlcnsten. huishou delijk oersoneeL Personeel gevraagd Een nette broodbezorger ged dienst v.g g.v. Aanmelden Bakkerij de Laat Vismarkt 21. Personeel aangeb. Nette herenkapper, gediplo meerd. zoekt prettige werk kring. Br. no. 5951 bur. blad. Lessen Ruilen RotterdamUtrecht Zonnig benedenhuis in R'dam. Blijdorp (grote woonkamer, hall. 2 slaapkamers, badkamer, keuken en tuin 6x10 meter) huurprijs 35.p. m. In rul! voor soortgelijke of grotere woning in Utrecht of omsir. Spoed. Br. no 227 bur. blad. Mu7ickinstilut Reeskamp Lcistraat 3 bis (halte Witte- vrouwenbrug). Tel. 19160. Ge vestigd sinds 1893. Lessen op z.taar. howaiian-gltaar en alle andere tokkelinstrumenten. Diversen Kapsalon Gretha Permanent- Wave f 5.— Bckkerstraat 33 Met een goede film behoudt U een leuke herinnering aan Uw vacantie. Onze afwerking Is beter en sneller. Persfotobu reau 't Sticht. Steenweg 15. Utrecht. Alle goede merken voorradig. Woningruil UtrechtR'dam Won. te R'dam. bevat. 3 ka- keuken. W.C.. balcon. zolder- s!.k.. cn bergzolder, huur 6 p.w. Polderlaan 33. Br. S. Bak- :er. P. H Rijnstr. 44. Veenen daal. Woningruil Den Haag-Utrecht. Aangeb. vrij mod. etage, ka mer en suite. 3 slaapkamers, grote keuken, huur f 26 50 p. mnd. Gevr. vrije mod. woning tenminste 4 kamers. Br. no. 238 bur. blad. Dames! Japonnen, mantels, hoeden enz., alles tegen sterk verlaagde prijzen: bontmantels zomerpryzen. wy repareren ai uw bontwerk. Malson Montagne. Lynmarkt 16. Reeds 40 Jaar. Huljsman's Kof ferhuis. Voor koffers, schoöl- en actctassen. portemonnaics portefeuilles, riemen, honden artikelen enz. Oudegracht 24 b/d Jacobibrug Mr. Michael, Psychometrist- Magnetiseur houdt Iedere Maand, en Donderd. spreek uur van 109 uur cn voigens afspraak. Singeldw.str. 3 bis by de Herenweg. Proefcon- sult schrifteiyk f 1.— foto. geb.datum insluiten. 1084. We traden dus met rammelende magen het eet huisje van Li-Pens binnen, namen plaats en snoven met welbehagen de heerlijke geuren op, die spoedig van de keuken uit naar ons begonnen over te waaien. Nu kun je mij natuurlijk een achterdochtig jongetje noemen, maar ik voelde me niet zo prettig als ae anderen, die zich verheugden in het vooruitzicht van een lekker maal en verder nergens op letten. Of mis schien was het een soort voorgevoel... In ieder ge val had ik iets tegen het aezicht van Li-Pens en ik bleef scherp turen naar de kant waar de keuken was en die dikke Chinees telkens even kwam kijken. Daar door zag ik iets, wat de anderen ontging. Uit de keu ken wenkte Li-Pens de kok, een schriel mannetje met een vlecht en hij fluisterde de man iets toe, terwijl hij met zijn duim in onze richting wees. De manier waarop hij dat deed beviel me niet. Ik besloot nog niets te zeggen, maar toen de heerlijk geurende rijst voor ons stond nam ik geen hap, hoewel ik reuzen honger had.... Geduldig wachtte ik af, terwijl ik kauwbewegingen maakte, maar niets atNa enige tijd merkte ik dat Daantje blijkbaar geen honger meer had, zijn hoofd knikte voorover en hij maake snurk- geluiden. Sjang en Li-Wing schenen plotseling ook slaap te krijgen, zij hielden op met eten en leunden geeuwend op hun armen... Uijouxhuls. Choorstr 21. zet nieuwe spiegel in Uw poeder doos. rijgt Uw gebroken col lier en rep uw bijouterieën Gaat u overzee WIJ verpak ken en verzenden uw inboe del vakkundig. Holl. Verpak- klr.gsonderneming H. Krill. Utrechtseweg 75. Zeist. Telef 2386 Medium geelt advies dageluks van 2—5 en van 7—9 u. Zon dags van 2—5 uur. Voorstraat 66 bis. 2x bellen U slaagt beter voor een pracht radio-apparaat bij Radio Cen trum. vanaf f 175—, Gemak kelijke betalingsvoorwaarden Vinkenburgstraat 4—6, telef 19636. Heren, wilt U zich prettig scheren, dan moet U de mes jes „Drogist" eens proberen i Eéns geprobeerd, altijd be geerd I Verkrijgbaar alléén by Drogisten Hypotheken - Financieringen - Credfeten. Ook kleine lenin gen aan particulieren. Afw snel en discreet Br met postz ..Reclamepost". M. P Llndn- straat 29 bis Utrecht Verhuizingen Transporten Van ouds bekend Fa wed G v. d. Brink en Zonen. Goe- destr. 114-116 Tel 12303 Utr Erkend meubeltransporteur Vakkundig, vertrouwd, billijk Mr. Roblnl. Telepaath-Hel- derziende. Croeselaan 299 bis. Utrecht. Verstrekt adviezen omtrent toekomst, karakter, huwelijk, werkzaamheden, vooruitzichten enz. Spreek uren. werkdagen van 79 Jowln doet het! Type-, stencil- en adressecrwerk. Be stekken. convocaties en club bladen Zuiderzeestr. 27. Utr Tel 20606. Helderziende. Mevrouw de Klerk uit Den Haag heefi a.s. Woensdag prlvé-consult van 10.305 u. Sceance Woens dagavond 8 uur. Hamburger straat 21. Olieverf. Prima vooroorlogse Glansverf £2.25 per kg. Even eens op zuivere vooroorlogse basis. Grondverf, Standvcrf Japanlakken. Blanke Lakken enz. Onze verven komen uit eigen fabriek en worden voo' U op elke gewenste kleur ge bracht. Aangewezen adres voor H.H. Schilders cn weder verkopers. Erkend verffabri- kant door het Ryksbureau Chemische Producten. Gron Electr. Verffabriek B. Kuipers Vleutenseweg 118. Utrecht tel 10809. Gasreparatie. Slecht gas kost geld en pannen. Uw oud ap paraat. goed gerepareerd, is beter dan een slecht nieuw Alle merken 2 jaar garantie. Telef. 11715 Gasrep.bedryf ..Loda". J Koiyn, Reparatie verster kers en radioapparaten Am sterd straatweg 162. Utrecht Latlcelzadclkussens op Uw vacantietochten is een uit komst. Geen zadelpijn meer. Grote sortering. Laticelspecla- :ist. van Ouwerkerks Rijwiel handel. Oudegracht 166 hoek Wed. Permanent Wave „Wella" met olicbehandeling f 7.—. Ideaal f 6.—. Geschoold personeel Gedipt, kapper, Jos. v. d Laan. Bemuurde Weerd O Z 11. telefoon 18032 Uw kousenreparatie zo nodiR klaar terwUl U wacht. Dan even Uw kousen bij De Kou- senladdeï- gebracht. De mo dernste speciaalzaak met de meeste service. Breedstraat 55 Teiefooi\ 22105 Postzegelhandel J. Esser, Ma- riastraat 35. Utrecht. Wij kun nen van vrywel alle landen van Europa prima albums leveren. Wegens enorm succes geven wy nogmaals een Japonnen- en pantalonsweek. Uw Japon v 2.— (normale prijs 3.75) Uw pantalon voor 1.— (nor male prijs 150). Chemisch gereinigd en model geperst dezelfde week nog gereed. Mal son Petit. Ganzenmarkt 12 Sinds 1862 Tel. 16710. Mr. Willy Kruis, Astroloog- Occultist Voorlichting over uw lot en leven, ieder gewensl advies. Discreet Spreekuren 2—9. Obrechtstr 25bis. Utr. Nette werkman, ongeh.. 43 J., P.G.. in bezit van woning, zoekt kennismaking met net degeli.ik meis.ie van 3040 j.. P.G Br. no. 5956 bur. blad. Maak ruimte. Opklapbedden - Divanbedden - Tuimelbedden maken wy van Uw ledikant spiralen. De ombouw event, van Uw ledikant Rep. billijk. AVO. Jutfaasseweg 78. Telef. 16718. Volkorenbrood ls gezond vraag het uw dokter en be stel het by bakker Helnen. Bern Weerd O.Z. 71. tel. 13331. Hypotheek 314% rente Grote en kleine bedragen, vry geld beschikbaar. Discretie verze kerd. M Ultee Taxateur. Re- gentesselaan 83. Utrecht Tele foon 17810. Zorneraanbieting. Kapokma tras met kussen f 65.—. Rels- wieg te huur f 1.— p. d. Het Beddenhuis J. W. Schaatsen- berg. Damstraat 13. Telef. 16317 Reclame-aanbieding. Dubbel Tex-regenjassen, prima f 57.50. Leren Jassen f 98.f 120.—, f 145.—. Kleuren, repareren, enz. Gazenbeek's Speciaalzaak Twynstraat 61. Telefoon 16146. Malson Petit bericht dat ook uw kleding by ons getrlploneerd kan worden. Sinds 1862 Ganzen markt 12. telefoon 13710. Vraag vrijbiyvend by ons vakkundige voorlichting. Wie ééns vlees en worst van Joh. van Ryn heeft gegeten, zal Springweg no. 6 nooit meer vergeten II Telefoon 14314. Amersfoort

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 6