Advertentiën GELD Bewoners van hebben nu S chutterhoef laan leidingwater „Zuiderzeeland", Nederlands twaalfde provincie Onverwachte dollarstroom voor weduwe uit Goes nnssB OPENBARE VERPACHTING Brandpunten AMERSFOORT Winkel- en Woonhuis UTRECHT 4 Dinsdag 26 Juli 1949 Leusden Samenwerking tussen Amersfoort en Leusden Op officiële wijze zijn gistermor gen de woonhuizen van de bewoners in de Schutterhoeflaan te Leusden op het waterleidingnet van de ge meerite Amersfoort aangesloten. Onder de vele aanwezigen bevonden zich de burgemeester der gemeente Leusden, de heer Kwint en echtge note, de heer Buining. secretaris der gemeente en verder de heer M. M. Bennink waarnemend directeur van het Waterleidingbedrijf der ge meente Amersfoort en de heer C. van Zwol, wethouder van Amers foort. De burgemeester van Leusden roemde in een korte toespraak de aansluiting op het waterleidingnet van Amersfoort, als te zijn geboren uit de hechte samenwerking tussen beide gemeenten. De burgemeester noemde nog even de vele moeilijk heden die bij deze aanleg overwon nen moesten worden, maar zo be sloot hij zijn i-ede, wij zijn de ge meente Amersfoort dankbaar voor de medewerking in deze en wij zijn ten zeerste verblyd dat thans ook in Leusden de eerste bewoners zijn aangesloten op het waterleidingnet. De heer Van Zwol bracht hierop naar voren, dat de gemeente Amersfoort dankbaar was dat zij hiermede Leusden een dienst kon bewijzen en ware het niet dat het materiaal zo schaars was, dan zou binnenkort tot uitbreiding kunnen worden overgegaan. Hierna werd de brandspuit der gemeente Leusden aangesloten op de eerste brandput en het was bur gemeester Kwint die de eerste liters water uit het net het luchtruim in stuurde. Door het zoontje van mevrouw Eilers werden vervolgens aan me vrouw Kwint bloemen aangeboden, die dienden als tolk van de dank baarheid der bewoners, voor deze aansluiting. De uitgestoken vlaggen in de laan gaven verder op duidelijke wij ze blijk van de waardering der be woners voor dit heuglijk feit. Dit is trouwens geen wonder, want de bewoners van de Schutter hoeflaan zijn vele jaren verstoken geweest van goed drink- en waswa ter. Menige zucht is er dan ook door de bewoners geslaakt, wan neer zij hun water met de kreunen de en piepende pompen naar boven haalden. Zij hebben dan ook niet gerust voor zij voorzien waren van goed water. En dank zij de voort varende houding van burgemeester Kwint in deze zaak, hebben zij ein delijk het pleit gewonnen. Laten wij hopen dat de tijd niet verre meer is dat heel Leusden voorzien is van goed drinkwater. Want evenals op vele plattelandsge meenten, laat ook de drinkwater voorziening in deze gemeente veel te wensen over. Zeker, er zjjn plaat sen waar Norton pompen goed wa ter geven, maar dit vormt geen verhouding tot het merendeels slechte gedeelte en het zal zeer ze ker wel in de bedoeling van het ge meentebestuur liggen om niet eer der te rusten voordat de hele ge meente gelijk gesteld is met de thans bevoorrechte positie van de bewoners In de Schutterhoeflaan. Groot Schutterhoef is herrezen Behalve op het punt van de wa tervoorziening heeft er in de direc te omgeving van de Schutterhoef laan nog een grote verandering plaats gevonden. Het betreft hier de 100 meter voorbij deze laan rechts gelegen villa „Groot Schut terhoef" van Mevrouw Röell. Dit gebouw dat tot vlak na de oorlog zo prachtig was gelegen aan de Arnhemseweg. is tijdens en na de oorlog zo grondig vernield, dat er van restaureren geen sprake was. Voor de oorlog heeft het gebouw onder meer dienst gedaan als Montesorrischool, maar in de eerste oorlogsjaren werd het door de bezetters gevorderd, die niet zuinig waren op dit prachtige bouwwerk. Zelfs paarden werden in de ruime zalen gestald Na de oorlog namen de Canade zen het huis in gebruik en toen brak er op een Zondag in Juni 1945 brand uit, waardoor het ge bouw tot de grond toe verwoest werd. Ruim drie jaren hebben de resten van het bouwwerk zo ge legen en het behoeft geen, nadere uitleg welk een troosteloze aanblik deze ruine vormde. Pas in de helft van 1948 werd met de herbouw van „Groot Schutterhoef" een aanvang gemaakt onder leiding van het architectenbureau van Baron van Asbeck te Utrecht, ter wijl de werkzaamheden werden uitgevoerd door het aannemersbe drijf van de heer Pot uit Amers foort. Thans is de herbouw van „Groot Schutterhoef' een feit ge worden en heeft mevrouw Röell het gebouw doen inrichten voor pensiongasten. Voorname gasten uit het buitenland hebben hun in trek genomen in deze villa, terwijl huis en hof. benevens hare inwo ners worden verzorgd door het energiek echtpaar Kraykamp, die daartoe eveneens in deze villa wo nen. Bijzonder opvallend van dit gebouw is de ondergrondse garage, terwijl het huis verder van de meest moderne snufjes is voorzien. Rest ons nog te vermelden dat er weer een aanvang is gemaakt met de wederopbouw van de tij dens de oorlogsjaren opgeblazen woningen in de Schutterhoeflaan. dan blijkt wel uit een en ander, dat de gemeente Leusden en ook de bewoners van de Schutterhoef laan en haar omgeving, in verge lijking met zoveel andere geteister de gebieden, geen reden tot klagen hebben. Autotocht voor Ouden van Dagen De Burgemeester van Leusden, de heer M. J. E. Kwint deelt be langhebbenden mede dat door hem een comité is gevormd dat belast is met de organisatie van een auto tocht voor ouden van dagen. De bedoeling is dat deze tocht onge veer half Augustus zal plaats vin den. Nadere bijzonderheden zullen binnenkort volgen. LEDEN VAN „SAMUEL" WONNEN PRIJZEN Uitgaande van dc Ring „Gelderse Vallei" van het C J M.V. werd op het landgoed de „Ernst-Sillcmhocvc" te Lage Vuurse een buitendag gehouden van de Jeugd-Werkcommissie, waaraan werd deelgenomen door leden van de Christelijke Knapenverenlging „Samuel" te Leusden Onder meer werden op deze dag diverse wedstrijden gehouden, waar van de uitslagen voor de Leusdenarcn werden als volgt: Hardlopen voor kinderen van 13 en 14 jaar le prijs G. Grootcndorst, 3e prijs R Grootcndorst, 4c prijs Bertie de Rijke. Zaklopen voor kinderen van 8. 9 en 10 jaar: 3e prijs Arnold van Ooijcn. 6e prijs Locki Altveer. Kussengevecht voor kinderen van 11 en 12 Jaar- 6e prijs Evert Ipenburg, 7e prijs Joop Ruler, 8e prijs Mannis van de Velde Verenigingswedstrijd: Touwtrekken voor kinderen van 8, 9 en 10 jaar, werd door Leusden de le prijs behaald, welke bestond uit een medaille. Achterveld Benoeming Gevonden een gouden ring met inscriptie: Henny, 31-12-42. Inlich tingen Rijkspolitie Leusden. SWG-ocmité opgericht In het plaatselijk comité van de Nationale Reserve hebben de vol gende heren zitting genomen: J. Bosman, Opperwachtmeester der Rijkspolitie, M. R. Braun. arts en H. Schouten, hoofd der Bijzondere Lagere School te Achterveld. In middels zijn acht leden tot dit co mité toegetreden. Voor verdere in lichtingen en opgeven van lid maatschap kan men zich vervoe gen bij genoemd comité. Stoplicht spoorovergang brandde niet De spoorwegbeambte G. B. te Soest, die de spoorbomen wegens het naderen van een trein op het traject UtrechtBaarn wilde neer laten, had er geen erg in, dat het stoplicht bij de noordelijke afsluit boom weigerde te branden. Zo doende gebeurde het, dat de be stuurder van een vrachtauto, die het stoplicht niet zag branden, doorreed, waardoor het voertuig de noordelijke afsluitboom vernielde. Ter zitting van de Utr. Politie rechter gaf verdachte zijn nalatig heid toe en werd wegens vernie ling tot een geldboete van 15 subs 10 dagen hechtenis veroor deeld. Postduivennieuws De duiven van de Woudenbergse P V. „De Blauwrkras" werden Zondag jl. om 8 uur 30 te Roozendaal gelost. Wind Zuid-West. Aankomst eerste duif 10 uur 1 min 3 sec. Laatst aankomende duif om 10 uur 15 min. 32 sec. Ereprijs J. Koudijs: 10 uur. 4 min. 3 sec. le prijs: W. Woudenberg 10 u. 5 min. 40 sec 2c prijs: P Osnabrugge 10.7.59: 3e prijs: G. Koudijs 10.12 17; 4e prijs: A. v. Luntcrcn 10.12.54: 5e prijs: J. Jet ten 10.15.32. Aan deze wedstrijd namen 40 jonge duiven deel. Contact-avond van W it-Gele Kruis Maandagavond hield het bestuur van de Utrechtse Bond van het Wit-Gele Kruis een distnetstyij- eenkomst in het St. Josephgeboiiw Hiertoe waren alle afdelingsbestu ren uit de omtrek uitgenodigd. Op zet van deze bijeenkomst was on derling verschillende kwesties op het Wit-Gele Kruiswerk betrek king hebbend te bespreken en het contact te bevorderen. Uit de besprekingen kwam sterk tot uiting hoe verstrekkend de be moeiingen van het kruiswerk zijn. De praenatale zorg, de kleuterzorg, de kinderuitzending, de zorg voor de geestelijke gezondheid enz. vroegen de aadacht. Voor de ene afdeling was de subsidie ten behoeve van de t.b.c.- bestrijding een probleem. De be sprekingen hierover brachten aan het licht, dat uniformiteit in dit opzicht nog verre te zoeken is. De houding van diverse gemeentebe. sturen kan bevorderend, maar ook remmend werken. >oest Winkelier liet loods verbouwen De 42-jarige winkelier G. W. te Soest had van verscheidene jon gens verzoeken om onderdak ont vangen. Ten einde hen te gerieven, liet hij zijn loods inrichten tot ver blijf voor de jongelieden, doch deed zulks zonder vergunning te hebben aangevraagd voor deze verbouwing. Wegens overtreding van art. 21 Besluit Wederopbouw was de winkelier Maandag voor de Politierechter te Utrecht gedag vaard, die hem een geldboete van 15 subs. 10 dagen hechtenis op legde; geëist was 1 20 of 10 dagen. Gevonden voorwerpen Rode ceintuur, voetbal, geruite pet. padvindershoed. huissleutel nikkel dameshorloge met grijs plastic bandje; 2 sleutels aan ijzer draadje; koper Lips-hangslot; pad- vindersriem waaraan portemonnaie met inhoud, witte kip, portefeuille met inh., jongensjas, zwarte cein tuur, 2 huissleutels aan touwtje, een zak met 42 kg. veekoekjes, rode ceintuur, hooivork, rieten koffer, zonnebril in étui. postduif gem. DAN, gummiring 12, zilver- bon 2.50, kettingje met kruisje, huissleutel, paar witte handschoe nen. licht blauwe damesmantel m. portmeonnaie, zilverbon 2.50, zwembroek met handdoek, zonne bril; oud herenrijwiel; bruin wind jack. rijwielpomp. Inlichtingen Woensdag en Zaterdag va nl416 uur, politiebureau. Opbrengst collecte De collecte welke Zaterdag j.l, ten bate van „Herwonnen Levens kracht is gehouden, heeft te Soest en te Soesterberg de som van J 717,10 opgebracht. Geslaagd Voor het te Hilversum gehouden examen practijk diploma boekhou den slaagde de heer W. F. H. Busch, alhier. Burgerlijke Stand Geboren: Jan W. A., z. v. W. L. de Winter en M. van Beek: Elisa beth, d. v. C. G. van Doorn en J. N. Figlarz; Aaltje, d. v. G. v. d. Berg en J. Hagenbeuk; Johan A., z. v. J. A. Spruyt en J. H. v. Tui nen: Marinus, z. v. M. Hardeman en A. v. Leijenhorst; Cornells, J. M., z. v. A. J. M. Jansen en A. Kastelein. Overleden: Aalt van Kouswijk, 51 j. geh. met E. Jansen. Kleine blokkade vrijwel geheel geliquideerd BERLIJN. Het schijnt, dat de Russen de overeenkomst om het handelsverkeer tussen West-Duits- land en West-Berlijn vrij te laten, inderdaad willen nakomen en thans bezig zijn met het uit de weg ruimen van de laatste beperkende bepalingen. De Russische autori teiten hebben meegedeeld, dat het vervoer voor Berlijn thans ook de grenspunten bij Lübeck (Britse zone) en Neustadt bij Hof (Ame rikaanse zone) passeren mag. De grens bi> Lübeck was gisteren ge opend, maar de Duitse chauffeurs wisten dit nog niet, zodat er slechts weinig verkeer op dit punt was. Het vervoer naar Berlijn via Helmstedt heeft nu een enorme omvang en in de Westelijke secto ren van de stad worden thans voor raden opgeslagen. Men verwacht ieder ogenblik een sterke inkrim ping van de luchtbrug. EMMELEROORD. Wanneer de denkbeelden van de poldcrdirectle omtrent de gemeentelijke en provinciale indeling van de IJselmeerpol- ders ingang vinden, zal ontstaan een provincie „Zuiderzee land", omvattende zeven gemeenten. Men rekent op één gemeente voor de Noordoostpolder, vijf gemeenten in de beide Zuidelijke polders, alsmede op de gemeente Urk, welk voormalig eiland door de Noordoostpolder wordt omsloten. Voor een dergelijke provincie zal met een weinig kost baar bestuursapparaat kunnen worden volstaan Zij zal de eerste provin cie zijn, waarvan de opzet door de doelmatigheid is bepaald en reeds uit die hoofde efficiënt kunnen werken. Polderdirectie over de gemeentelijke indeling Zolang de Noordoostpolder geen eigen gemeenteraad heeft, wordt het bestuur er van, zoals bekend is, gevormd door de Landdrost welke wordt bijgestaan door een „poldercommissie voor algemene belangen". In deze poldercommis sie zijn de laatste tijd wel eens vragen over de provinciale inde ling van het nieuwe land naar vo ren gekomen en naar aanleiding dzarvan heeft de polderdirectie haar standpunt kenbaar gemaakt Zij blijkt het vormen van een pro vincie „Zuiderzeeland", omvatten de zeven gemeenten, gewenst te achten. Bij een provinciale indeling van de IJsselmeerpolders bij bestaande provinciën, aldus de directie van de Noordoostpolder, zal in de eer ste plaats gedacht worden aaneen Brusselse mededingster dient zich aan GOES. Een Goese weduwe maakte in het begin van de laatste oorlog kennis met een Joodse land genoot. die haar vertelde dat hij een geheim agent was geweest in dienst van de Verenigde Staten, maar al enige tijd was gepensionneerd. De man. die als matroos 's werelds zeeën tot in alle uithoeken had be varen. bleek, echter door vrouwe fortuna in de steek gelaten, want de oorlog, die immers iedere verbin ding tussen ons land en Amerika on mogelijk had gemaakt, verstoorde de verzending van zijn pensioen gelden. De weduwe geloofde hem. ooral toen^hij haar het hof begon te maken. Zij huwde met hem en sa men maakten zij plannen, wat zij zouden doen met het geld. dat na de oorlog zeker zou komen. Intussen werd het optreden der Duitse over weldigers tegen de Joodse landgeno ten scherper en scherper, zodat de man, N. genaamd, onderdook in het grote Amsterdam. Jaren verliepen en de vrouw, die niets meer van N. hoorde geloofde dat haar man door de bezetters ge grepen en vermoord was. tot hij vol komen berooid en ziekelijk na de ca pitulatie weer opdook. Hij moest in een ziekenhuis worden opgenomen overleed na enige maanden. De tijd verliep en de weduwe, die aan de fantastische verhalen van haar o\encden man begon te twijfelen, besloot ten slotte ze maar voor ':er- n.sgeving aan te nemen. Maar de man had niet opgesneden, want eni ge tijd geleden werd zij plotseling verrast met een zending dollars uit Amerika; het pensioen, waar N. zo vele jaren op had gewacht begon zijn tocht over zee. Het was een pos- thume rehabilitatie en weldra vloei den vele dollars haar toe. De Goese weduwe zag zich al een vrouw in bonus worden, toen echter haar vreugde plots verstoord werd. Want nog een weduwe diende zich aan als de wettige echtgenote van N. Het is een vrouw uit Brussel, die de Ame rikaanse autoriteiten heeft aange klampt met de mededeling, dat ook zij al jaren op de dollars heeft zitten vlassen. Als zij de waarheid spreekt kan de Goese dame zich het slacht offer van een bigamist noemen en zal de Amerikaanse dollarstroom waarschijnlijk naar Brussel vloeien. College Algemeen Bestuur van Suriname steunt besluit van de Staten PARAMARIBO. Het College van Algemeen Bestuur van Suri name heeft meegedeeld, zich ten volle te kunnen verenigen met het standpunt van de Staten van Su riname, dat de door de Tweede Kamer aangenomen amendemen ten op de artikelen 155 en 168 der interimregeling inbreuk maken op de beginselen der regering, daar de daarin vervatte materie een in wendige aangelegenheid van Suri name is. Voorts is het College met de Sta ten van mening, dat door deze amendemering het budgetrecht van Suriname wordt aangetast. Het College meent „aan de interim-re geling in haar huidige vorm zijn instemming te moeten onthouden en is bereid, alle uit deze houding voortvloeiende consequenties te aanvaarden". indeling van de polders bij die provinciën, waarmee zij een kor tere of langere gemeenschappelij ke grens hebben. De Noordoostpol der heeft met Friesland een korte, met Overijsel een langere gemeen schappelijke grens. De Zuidweste lijke polder zal over een deel van zijn grenslijn direct contact met Noord-Holland hebben. De Zuid oostelijke polder zal nergens de kust van Gelderland raken. Geographisch is daarom de aan sluiting van de Noordoostpolder bij Overijsel cn van de Zuidwest polder bij Noord-Holland wel te verdedigen. Een aansluiting van de Zuidoostelijke polder bij Gelder land stuit evenwel als gevolg van de brede waterscheiding tussen de beide gebieden op bezwaren. Voor de instelling van 'n twaalf de provincie is de geografische lig ging van de drie IJselmeerpolders nicl onverdeeld gunstig. De beide zuidelijke polders zullen, zoals be kend is, door een middenkanaal van elkander gescheiden zijn. Tus sen de Noordoostpolder en de Zuidoostelijke polder zal zich eveneens een brede waterstrook bevinden. Bij het jongste plan voor de aanleg van de Zuidooste lijke polder is de noordoostelijke grens echter in de richting van de Noordoostpolder uitgebogen, ten einde een vaste oeververbinding tussen deze polders mogelijk te maken. De Noordoostpolder en de Zuidoostelijke polder zijn als ge volg daarvan dichter tot elkaar ge bracht. Een groot bezwaar voor het onderling contact zullen de wa terscheidingen tussen de drie IJsel meerpolders niet opleveren. De Noordoostpolder staat daarom aan de instelling van een twaalfde pro vincie niet in de weg. Urk maakt thans deel uit van de provincie Noord-Holland. Als overeenkomstig de verwachting over elke polder een heemraad schap wordt opgericht, zal de pro vincie „Zuiderzeeland" drie heem raadschappen tellen, welk aantal vier zal bedragen, als de Zuidoost polder in twee gedeelten wordt drooggelegd. Geen „landbouwkwartier" in Augustus DEN HAAG. Evenals het vo rig jaar heeft de afdeling voorlich ting van het ministerie van Land bouw, Visserij en Voedselvoorzie ning ook voor 1949 besloten, in verband met de drukke werkzaam heden ten plattelande, de radio uitzendingen, welke elke Maan dagavond van 19.4520.00 uur in het kader van het landbouwkwar tier van genoemde afdeling zijn te beluisteren, gedurende de maand Augustus stop te zetten. Maandag, 12 September 1949, zullen de uit zendingen op de gebruikelijke tijd worden hervat. Algemeen Mg. Ziekenfonds „Amersfoort en Omstreken" Stichting „Zickenhuis- vcrpleging" Hellestraat 49 - Amersfoort Wegens vacantie van het personeel zal de Adminis tratie van het Ziekenfonds en van de Ziekenhuisver- pleging Donderdag 28 Juli a s. de gehele dag gesloten 7.Un. Ook de Boden zullen die dag de leden niet be zoeken. HET BESTUUR. C.N.A.V.O., 't -Ca wee?./ Sigaretlen.'g&flnpier 0RANOT KRIJTWIT Uw sigaret smaakt beter! van twee tijdelijke kiosken op de luchthaven Schiphol. Op de luchthaven Schiphol worden twee tijdelijke 'dosken. zich lenende voor exploitatie gedurende het zomerseizoen, bij openbare inschrijving verpacht. IEen der beide kiosken is bestemd voor de verkoop van tabaks- en aanverwante artikelen, de tweede voor het verkopen van haring en andere viswaren. Inschrijvingsvoorwaarden zijn tot en met 28 Juli a.s. tegen betaling van 0,50 verkrijgbaar tussen 9.00 en 17.00 uur ten kantore van de Gemeente Havendienst op Schiphol. De inschrijving sluit op 29 Juli te 15. 00 uur. TE HUUR GEVRAAGD verkrijgbaar tegen 3%, zon der borg. voor alle doelein- den. niet beneden 1500. Vraagt inlichtingen „Samen werking", Verstolkstraat 31, Leeuwarden. Beschermt pijpen, machines, werktuigen, ijzeren loodsen met JUWELINE ALUMINIUM VERF J. A. WOERDMAN, Utrechtsestr. 33 Tel. 3626 Te koop aangeb. Een lichte kinderwagen. Soesterweg 200. 1040 event, alleen winkelhuis in centrum stad. Spoedig te aanvaarden. Berichten aan makelaarskantoor WIJNAND VAN HASE- LEN. Snouckaertlaan 2224, tel. 6218. Licht motorrijwiel DKW, prima staat, zeer weinig ge bruikt. prijs 400.even tueel ruil voor zwaardere, liefst met zijspan. Spaarne- straat 85 1025 dekleurd crcpe. Nergens te krijgen? Bij Lorjé volop, a 12 et. per rol. Vele kleuren. Lorjé's Kantoorboekhandel, Utrechtseweg. ^Te^koop^gevraagdJ Zaalorgel, huisorgel of kofferorgel gevraagd. Enig defect mag. Brieven met prijs C. Reiff, Oogstpad 18. Apeldoorn. 10288 j Personeel gevraagd Bekwame schilders ge vraagd. vast werk. Schil dersbedrijf te Kloese. Ka- pelweg 56. Amersfoort. 1022 Personeel aangeb. Biedt zich aan: Huishoud ster, v.g.g.v. Prot gods dienst. Liefst in klein gezin. Kinderen geen bezwaar. Br. no. 1016 bur. van dit blad. Te huur gevraagd Gezocht een net kosthuis in werkende stand. Liefst bij klein gezin of weduwe. Brieven onder No. 1031 bur. van dit blad. Te huur aangeboden Bergkwartier. Gestoft' event, gemeub. ruime zit- slaapkamer met zeer goed verzorgd pension. Geschikt '.•oor 2 personen. Str. water, telef. Br. no. 1041 bur. v. d. blad. Diversen Mevrouw wist U: Dat het Soesterkwartier nu ook een Fgnstrgkerg heeft? Des Maandags gehaald, Donderdags terug. Be leefd aanbevelend J. Weber. Dollardstraat 40. 1017 P. Hoogmoed. Rijwielen, kinderrijwielen 37 jaar. Autosteps. Stofzuigers enz. Ook op gem betalingseon- dities. L. Nicasiusstraat 8 bij Utrechtseweg. Dames! Noteert u even? Wegens vacantie zijn wij gesloten van 1 tot 7 Aug. Maison Elise. Langestraat 135 Amersfoort. 1030 Wasketels en teilen be perkt leverbaar. Drixhage ie Vries. Langestraat 76. Amersfoort. 1035 Reclameaanbieding: Diepe Dorden 29 ct.. lepels en vor ken 30 ct. Drexhage de Vries, Langestr. 76, A'foort 1036 Opruiming schooltassen 7.68. 4.98, 2.88, met 2 voor vakken 14.98 en hoger. Van Maanen's Lederwaren, Soes terweg 214. 1038 Te koop gevraagd Voor oud goud en zilver ont vangt u de hoogste prijs bij H. Esmann. Steenweg 8. naast de Buurkerk Handnnaim^ch. in goede con ditie. prijs ongeveer f 125.—. Erens. Wolvenstraat 8 bis. Jongelui zoeken goede hand- of trapnaalmachinc. Br. met prijsopgave no. 243 bur. blad. Ter overname gevraagd een i. g. s zijnd Heren-Rok-cos- luum, Jacquet of smoking, gr. maat Aanbiedingen onder no. 5971 bureau van dit blad. Te koop aangeb. Grote partij keukenstoelen, IJzersterk. f 8.50 per stuk Op vouwbare zomerfauteuils f 7 50 per stuk. Diverse kleuren. H. P. Houtzager. Leldscwcg 20 b. Tel. 14704 Zwembroeken en slips bnd- costuums. badtassen. bad- schoentjes. strandballen, werp- ringen. strandhoeden. oordop jes, zeilbroeken. zeiljoppcrs. zwemgordels. Geweldige sorte ring. Sporthuis Olympla. Steen weg 33 Militaire broeken f 4.50. Gas- capes f6 dubbele fietstas sen f 6 50 rugzak f 2 80 en plunjezak f 4.Monopol, Leidseveer 21. Schotse Collie (teef) 3 mnd. oud, prima stamboom. Br. no. 5968 bur van dit biad. Direct van eigenares een Vcr- lofzaak, gemeente Boxtel (N. Br.) Desgewenst leeg te aan vaarden. Zeer geschikt voor pension, mooie tuin en bos. Grote 1 Vé h a. Te bcvr.: Mevr. N. Oudendijk. Broekberger- laan 32, Santpoort. 2-Delig zomcrcostuinm (nieuw) zeer geschikt voor de tropen. Kleur: grijs, bijzonder grote maat. Prijs f 75 Pieter Saenredamstraat 12. Knokprijzen. Alles nieuw. Di. vanbedden 14.50. Ledikanten 15.stromatrassen 9 wol- matrasscn 19.50, kindermatras sen 4.50, kinderwagenbedjes 2 75, opklapbedden 21.—. Ma- trassenfabriek. Lange Lauwer- straat 40 bis. Donkerbl. kinderwagen In g st. z. i 20.—. Huurweerstr. 7. lx bellen. Te koop aangeboden: aiio> merk Fiat (Simca) 1946 in prima staat Br. no. 247 bur. ■'an dit blad. Te koop aangeboden: huis, voor zelfbcwoning. Kamer en suite. 4 sl.k. en tuin. vrij te aanvaarden (mits goedkeuring H v. B.) Komt half Aug. a.s. vrij. Br. no. 5958 bur. van dit blad. 3 Boxer-pups (reuen) met stamboom, 8 weken oud. Dr. Koster. Biltstraat 151. Tc koop. kinderwagen met bijbehorend matrasje, prima vering, prijs f.30.—. Te zien. Dantelaan 73. Tel. 21371. Te koop aangeboden een pri ma Singer haudnaalmachine met toebehoren. Br. no 244 bur. van dit blad. 1085. Toen ik mijn vrienden in slaap zag vallen hoefde ik niet langer te aarzelen, Li-Pens had een slaapmiddel door het eten gedaan en behoorde dus ook tot de vijand! Vlug liet ik me onder de tafel glijden en verliet, kruipend door gordijnen en bam boe-muurtjes dit onbetrouwbare eetzaakje. Juist op tijd, want nauwelijks was ik weg of de handenwrij vende Li-Pens stapte binnen en keek goedkeurend naar zijn slapende gasten. Dat er eentje minder was merkte hij niet, want tellen had hij nooit geleerd. Met een paar meter gordijnkoord sjorde hij Sjang, Li-Wing en Daantje vast en toen ze uit hun ver doving ontwaakten konden ze geen vin verroeren. „Allo, bleekneuzen/' zei Li-Pens: „Hoe smaakte mijn rijst? Geen bijsmaak geproefd? Lekka, hè?" „Op geblazen kikvors," merkte Sjang op: „Zoon van regen worm! Jij staat zeker in dienst van de Gele Lotus, hè/' „Hihi," zei Li-Pens: „Goed geraden, drukfout. Een beetje laat alleen, hihi. Li-Pens korte metten ma ken met familieleden van verachtelijke adder. Hij julli koppie-af, naar goed oud gebruik!" Sjang had het niet begrepen op die oude gebruiken, maar hij kon niets doen en moest toezien hoe Li-Pens een blinkend Chinees zwaard voor de dag haalde. „Pas gekocht!", zei de dikke boef: „Roestvrij en scherp als tong van Sjang, hihiTja, de toestand zag er niet alleen slecht uit, ze was het ook... Te huur gevraagd Gevraagd, winkel in volkrijke buurt, bevatt.winkelruimte en kleine werkplaats. Br. no. 245 bur. van dit blad. Jong echtpaar z k. zoekt ongem. kamers en een keuken, tje of iets wat tot keuken om gebouwd kan worden voor f 40 huur per maand. Br. no 5856 bur. van dit blad. Te huur aangeboden kamerbeurs ,De Dom". Oude Gracht 181, nabij Lijnmarkt Zoekt U kamers? Alleen bona fide pensions worden bil mlin administratie Ingeschreven ^eveslierl 1938 Kloeker's Personeel gevraagd Brood - bajiketbakkersbediende gevraagd, voor direct, extern, v.g.g.v. Enige kennis van ban ketbakkerij strekt tot aanbe veling. Bakkerij Gebr. v Ma nen. Kerklaan 49. de Bilt Tel 28543. Personeel aangeb. Eenvoudige dame zoekt plaat sing als huishoudster bij be jaarde heer of dame. Br. no 5969 bur. van dit blad. Ruilen Woning mil. Gevraagd, winkel of winkel-woonhuis omgeving Zuilen. Kanaalstraat o' Rivie renwijk. Aangeb. woning, be vatt. kamer- en suite, keuken zijkamer en 4 slaapkamers, omg. A. v Ostadelaan Br. no. 246 bur. van dit blad. Woningrull Den llaag-Utrecki Aangeb. vrij mod. etage, ka mer cn suite, 3 slaapkamcis. grote keuken, huur f 26.50 p mnd. Gevr vrije mod. woning ;enminste 4 kamers. Br no. 233 bur. blad. RotterdamUtrecht Zonnig benedenhuis in R'dam. Blijdorp (grote woonkamer hall. 2 slaapkamers, badkamer keuken en tuin 6x10 meter i huurprijs 35 p. m In rui! voor soortgelijke of grotere woning in Utrecht of omstr Spoed Br no 227 bur. blad Diversen Wij verbouwen Uw lecflkajitspi- raal tot opklapbed. Uw houten ledikant eventueel tot om bouw. Reparaties billijk Avo, Jutfaseweg 78. Telefoon 16718 Verhuren van serviesgoed en glaswerk. Mag. „Dc Pionier", Oude Gracht 183. tussen Lijn markt en Hamburgcrbrug. Tel. 16639. le Hypotheek beschikbaar grote en kleine bedragen voor Danden ln en buiten Utrecht tegen zeer billijke condities M. J van Riin K Jansstraa' 25 bis. Utrecht telef. 17256 Accumulatoren. WIJ leveren alles op het gebied van accu's A. H. Spronk. N Daalstr. 3. Utrecht. Telef. 19970. Accordeon-reparaties. Wij ma- ken uw oude accordeon weer als nieuw. Ook moderniseren met de nieuwste celluloid be werking. Het maken van nleu. we balgen. Het Inmaken var registers, beleren en zuiver afstemmen enz. Alle répara ties worden uitgevoerd met v.o. materiaal onder volle ga rantie door onze Italiaanse ac cordeontechnici. Vraagt vrij blijvend prijsopgave Alleen Muziekh. „De Gouden Harp" A'damsestr weg 68 Tel. 14480 Utrecht. Geneeskrachtige krulden cn recepten van J Mesters .fansveld 53 Utrecht bil dc Voorstraat. Van uw eigen stof vervaardi gen wil faoonnen. dcux-pièces mantels, mantelpakjes, blouses rokken etc Het beste adres L'Innovation Biltstraat Tel. 21136 Speciaal adres voor het ver huren van serviesgoed er glaswerk. Maison Royal, Bilt straat 37. Amsterdamsestraat weg 411. Uw stofzuiger van de wijs? Bel op 11161. „Hei Stofzuiger- Palels". Vakkundige-reparatie- inrichting. Alle onderdelen voorradig. Steenweg 62. Let op het nummer 62. Lekke daken cn goten, maken wij onder garantie, zonder ver nieuwing van zink of asphalt waterdicht. Prcserveerbedrijf Lange Nieuwstraat 6. H.H. Automobilisten. Uw adres voor grote sortering onderde en, zowel gebruikt als nieuw Garage v, cl. Hoef. Biltstr. 43A •el. 15230. Uit Uw stoffen vervaardigen wij chique japonnen, deux- pièces. mantels. mantelcos- tuums enz. Fa Fortuin. No- belstraat 25 A, Tel 14065 Bureau Wljkkraamverpleging x daags hulp door Rijksgedl- plomeerde zusters Tarief naar inkomen, eventueel bespreking thuis. Oudwijkerdv.'.str, 26 bis. Tel. 16275 Voor reparatie van radio, rij wielen cn motoren naar J. Bos. Leidseveer. hoek le Daalse- dijk tel. 19062 Utrecht. Vanaf 1862 staat Maison Petit aan de spits, met stomen, ver ven. alles in 1 week gereed ALèén Ganzenmarkt 12. Welke dame, heer of echtpaar momenteel huis bewonend, wil huiis afstaan voor mooie grote beneden etage, kamer en suite. WC., serre en keukentje, bij verpleegster A. en Bmet algehele verzorging, of ged condities nader overeen te ko men. omtrek Noorderbrug. Spoed gewenst. Br. no. 5965 bur. van dit blad. Mr. Willy Kruis. Astroloog- Occultist Voorlichting ovï-i uw lot en leven, teder gewens: advies. Discreet Spreekuren 29. Obrechtstr. 25bis, Utr. Radio Kontakt, Vredenburg 66. Inkoop cn Verkoop van Ra diotoestellen, Luidsprekers. Lampen. Onderdelen. Meetin strumenten. Gereedschappen. Motoren. Fototoestellen. Gra- mofoons. Vakkundige repara tie-inrichting Nooit meer een gebroken bril lenglas met onze .Igard" on breekbare glazen „Het brillen glas voor Uw glasbril" Foto. Optiek M E van Uchelen. Sintlaan 13 Zeist Let op Wij leveren U weer alle modellen geslepen glas platen Ook levering buiten de stad Glasbedrijf J Nlessen. Knekoekstraat 24 Utrecht Dames opgelet'. Het speciale goedkoopste adres. Permanent Wave f 5.—." Met biologische crème- ca oliebehandeling f 7.50 Watergolven Ondule- ren. Verven en Bruidskappen. Met en zonder bespreken. Maison „Beatrix", Amsterci- straatweg 163, Utrecht. Postzcgclhandel J. Esser, Ma- riastraat 35. Utrecht. Wij kun nen van vrijwel alle landen van Europa prima albums leveren. Wie èèns vlees en worst van Joh van Rijn heeft gegeten, zal Springweg no. 6 nooit meer vergeten II Telefoon 14314. Olieverf. Prima vooroorlogse Glansverf f 2 25 per kg. Even eens op zuivere vooroorlogse nasis. Grondverf. Standvcrf, Japanlakken, Blanke Lakken, enz. Onze verven komen uit eigen fabriek en worden voor U op elke gewenste kleur ge bracht Aangewezen adres voor H.H. Schilders en weder verkopers. Erkend verffabri- kant door het Rijksbureau Chemische Producten. Gron. Electr. Vcrffabriek B. Kuipers Vleutensewep 118. Utrecht tel. 10809 Mr. Roblni. Telepaath-Hel- derzlende. Croeselaan 299 bis. Utrecht Verstrekt adviezen omtrent toekomst, karakter, huwelijk. werkzaamheden, vooruitzichten enz Spreek uren. werkdagen van 79 Zomeraanbleding. Kapokma tras met kussen t 65 Rcls- wieg te huur f 1.p. d. Het Beddenhuls. J W Schaatscr.- berg. Damstraat 13. Telef. 16317 Reclame-aanbieding. Dubbel Tex-regenjassen. prima f 57 50. Leren jassen f 98.f 120 f 145—, Kleuren, repareren, enz Gazenbeek's Speciaalzaak Twijnstraat 61. Telefoon 16146. Maison Petit bcrlcbt, dat ook uw kleding bij ons getrlploneerd kan worden. Sinds 1862 Ganzen markt 12, telefoon 13710. Vraag vrijblijvend bij ons vakkundige voorlichting. Wegens enorm succes geven wij nogmaals een Japonncn- pantalonsweek. Uw japon v. (normale prijs 3 75). Uw pantalon voor 1(nor male prijs I 150). Chemisch gereinigd en model geperst dezelfde week nog gereed. Mai son Petit, Ganzenmarkt 12. Sinds 1862 Tel. 16710.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4