Belangstelling voor de uitverkoop was ditmaal matig No teert U even Neptunus II kampioen Beëdiging van 12 officieren DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Amersfoortse Vierdaagse-lopers betreuren tweede uitvaller Gediplomeerden van de 2e klas der ambachtsschool r 2 Vrijdag 29 Juli 1949 r ItK V\03,Ï>S INKTPATHO.VK.V „Kunst van 't verkopen" treedt :neer en meer op de voorgrond De uitverkoop ligt bijna op één oor. Aan éen van de Amersfoortse warenhuizen is men al druk bezig om de hel kleurige biljetten over seizoen opruiming en puntenvrije ver koop van de ruiten te krab ben. In de etalages prijken niettemin nog de uitverkoop- artikelen met de bekende prijs kaartjes: van. nu voor. Meer dan éénmaal hebben wij in deze uitverkoopdagen door de win kelstraten van onze stad gewan deld. Het was er gezellig druk. Druk, omdat de zomeruitverkoop samenvalt met het bezoek van honderden toeristen. Druk, omdat het uitverkoop is? Misschein de eerste dagen wel en dan nog geen overstelpende drukte. Geen koop lustige mensen moesten ditmaal door de politie in een nét rijtje worden opgesteld. Zo is het maar even geweest op de ochtend van de eerste dag. Te gauw ebde de grote belangstelling voor deze zomeropruiming weg. ..Ieder %jaar wordt het minder", vertelde ons een vertegenwoordi ger van één van de grote magazij nen in onze stad. „Wel bestaat er nog steeds een grote vraag naar badhanddoeken, lakens, slopen en ander wit goed. Ook voor servies goed hebben de mensen nog wel een paar uren wachten over. Bor den, koppen en schotels en meer van deze artikelen waren de eerste dag schoon uitverkocht. Voor kousen lopen de vrouwen niet hard meer," zo vervolgde onze zegsman. „Verleden jaar stonden ze er nog voor in de rij. Vandaag de dag kijken ze er niet meer naar om „Zouden de dubbeltjes ook niet een woord ie meespreken9" „Zo is het! De mensen zitten niet dik in hun geld Nu is voor de za kenman de kunst van het verkopen weer belangrijk Hoe maken wij een artikel voor de koper aantrek kelijk en hoe voeren wij op de meest efficiente wijze relamc? Dit zijn thans vragen, waarop een goed antwoord moet worden ge geven!" De meningen over deze zomer uitverkoop lopen bij de midden- Postduivennieuws Uitslag wedvlucht Bordeaux van Zaterdag 23 Juli, in concours 63 duiven. Los 6 uur Aankomst le duif Zondag 10 38, laatste pnjsduif Woensdag 8 uur. Aangew. 25 et. no. 1 en 2. Aangew. 10 ct. no. 3 e;. 8. Speciaal 12 3 Koningspoul no 2 en 3. j Lallans Gr. 1 16. W Gerlh Or. 2. J Leyenhorst Or. 3 15, P Nico- laas Or. 4. G Nieuwehuis Rd. 5. H Pieters Rd 6 8 A Wiekart Or. 7. .T Overeem Rd. 9. E Koudijs Kr. 10. Mevr. v d Berg Gr. 11. J de Vries Rd. 12. N Darrelaar Rd. 13. Gebr. Labrie'Rd. 14. N de Vries Rd. 17. A.C.C Eindstand Midfond. Hok 1 S Visscher OR 689 V-? pnt. 2 Mevr. v. d. Berg Lp. 674 pnt. 3 H Pieters R.O. 653pnt. 4 J v d. Heuvel G. 619»/^ pnt. 5 D Nicolaas OR. 5803,4 pnt. Duif: 1 S. Visscher OR 555692 335. 2 Mevr. v d Berg Lp. 282906 3241/i3 A Kaal OR. 281507— 285%. 4 F Jansen Lp. 283764—, 272. 5 A Kaal OR 294125—264i/>. Verenigingskampioenschap over alle vluchten t.m. Bordeaux. 1 Reisduif 8286 pnt. 2 Ordonnans 79973^ pnt. 3 Luchtpost 68381,4 pnt. 4 Koerier 2808 '/2 pnt. Burgerlijke Stand van 28 Juli 1949 GEBOREN: Willem z. v. L. v. d. Biezenbos en A. M. Duckers; Hein tje d. v. A. Veldhuizen en G. v. d. Pol; Klazina d. v. D. Bonnema en A. Dol; Barend A. z v. C. van Put ten en M. C. van 't Wel. ONDERTROUWD: L. van Plate ringen en M. Meijer; M. H. Gerth en T. W. J. Bouw; G. W. J. van Gaaien en W. G. J. de Kruyf; A. H. Pijl en W. C. van Veldhuizen; L. Romunde en M. Peterse; T. Men- tink en J. Ophof; F. M. G. Wie- laert en M. C. M. Brandt. GETROUWDW. J. A. Bartels en P. Th. Hoogervorst; J. D. C. Racs en C. Wesseloo; A. Vonk en W. Kamper. OVERLEDEN: Willem W. de Graaf, 43 jaar, ongehuwd; Alexan der Terschegget, 8 weken; Aric Bouwman, 68 jaar, ongehuwd. Middenstandsexamen De volgende Amersfoortcrs slaag den voor het middenstandsexamen: C. G. Hoefsloot, P. R. C. van 't Hof, H D. Hubregtse, F. V. M. Hunsche, H Jansen, H. Kant, E. M. Kaspers, M. Kleinveld, C. J. Kluvers, H. M. v d. Kooij, K. A. Lentink. Ons dagelijks teveel De Amersfoortse politie verbali seerde Donderdag een vrij groot aantal overtreders van verkeers- voorschrlften. Men z\j dus gewaar schuwd GRAND THEATRE. Zondag 2, 4.15 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur: „Met twee Jantjes op stap". CITY THEATER. Zondag 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur „Berlin Ex press". REMBRANDT THEATER. Vrijdag en Zaterdag 2.30, 6.45 en 9 uur. Zondag 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30 en 8 uur. „De Geveltourist". Museum Flehlte. Tentoonstelling Llsiduna. Bloklandtscasthuis. Tentoonstel ling tot 31 Juli. schilderijen van Joh. Guttllch. Openbare IceszaaL Uitlening voor vol wassenen dagelijks 25 u.; bovendien Dfnsdag- en Vriidagavond van 7—9 uur: Uitlening voor kinderen: Woensdag, en Zaterdagmiddag van 2.30—4.30 uur: Lees zaal dagelijks van 1012.30 en 2—5 uur: bovendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—10 uur. De Sttchtse Heuvel. Iedere avond dansen, ook 's Zondagsmiddags. standers niet ver uiteen. Het is zo wel voor de kleine winkelier als voor de grote zakenman een mee- of tegenvaller geweest. In ieder geval is het zo, dat de leuzen: uit verkoop. seizoenopruiming, balans. opruiming of zoals vroeger „witte week" op de huisvrouwen aantrek kingskracht blijven uitoefenen. Je moet er als de kippen bij zijn" verklaarde ons een enthousiaste koper, die voor 99 ets een gummi regenjas had kunnen bemachtigen. Kiik, da's een koopje waarover je achteraf nog eens in je handen wrijft. Van de winkelier is het een reclame, die zichzelf betaalt. Als straks, in Januari, de balans is opgemaakt, gaan de meest uit eenlopende voorwerpen weer in de etalages. On de winkelruiten zul len grote leuzen worden aange plakt. Misschien is de textiel dan wel echt van de bon. Als we dan ook maar dikker in de dubbeltjes zitten dan kunnen de winkeliers over de klandizie heus wel tevre den ziin. Nu was 't nog wat moei lijk Enfin, de zon schijnt! Er is dus geen reden tot pessimisme. Met verlan-en zien wij uit naar de balansopruiming Misschien zit daar wel dat aardige ccs'uum bij zonder punten en voor een zacht pri.-sje. Ditmaal zochten we het tevergeefs! Neptunus II (heren) behaalde Donderdagavond in het Zwemstadi- on te Naarden het kampioenschap van haar afdeling. Met 73 werd De Vest II ver slagen. Deze club had nog een ge ringe kampioenskans, die nu. door zes punten achterstand en doordat Neptunus nog een wedstrijd moet spelen, verloren is gegaan. Het begin was sensationeel. Di rect na de uitworp greep doelman Van de Vlasakker tevergeefs naar een van verre ingeschoten bal. Van de schrik, die dat doelpunt in de Neptunus-gelederen veroorzaakte, maakten De Vcst-mensen gebruik om nog een doelpunt tc scoren (2 0). Daarna spanden onze stadgeno ten zich tot liet uiterste in en door middel van P. de Bree en N. Keizer kwamen ze met 32 voor te staan. Direct na de rust benutte De Vest een strafworp en het vfos 33. De vele toeschouwers roerden zich ge weldig, maar Neptunus nam niette min het spel geheel in handen. Brits bezorgde de Amersfoorters opnieuw de leiding en in de resterende minu ten scoorden P. de Bree en N. Kei zer ieder nog een maal (63)). Vlak voor het einde had G. v. Wal- sum succes met een boogschot (7 3). Oostenrijkse handballers naar Amersoort Van 31 Augustus tot en met 3 September a.s. zal een sterke hand balvereniging uit Klagenfurt (Oos tenrijk) een bezoek aan Amersfoort brengen. De Oostenrijkers zullen op het hoofdterrein Birkhoven een hand- balwedètryd spelen tegen het eerste herenelftal van de handbalgroep .Amersfoort". Ook Amersfoorters hebben de tentoonstelling Gouden Handen met bepaalde glans verrijkt. Hierboven ziet men een hoekje van inzendingen, door Amers foortse ingezetenen gewrocht. Bronzen medaille voor wachtmeester B. Kap Achter de schietbanen on de Leusderheide, op de z.g. Springhei. werd hedenmorgen een aantal nieuwbenoemde officieren bij het Depót Pantserwagens beëdigd. Vooral inspecteerde de comman dant van het depot Pantserwagens, dc luitenant kolonel J J Ceuvel, vergezeld van enkele andere hoog geplaatste militairen, de manschap pen en het materieel. Nadat het Koninklijke Besluit was voorgele zen, nam luit. Ceuvel de eed af van de nieuwbenoemde officieren. Beëdigd werden de officieren A L Rijksma: J J Koelemij; W M Be- zemer; H J de Ruyter; R van IJselstein; J W Feyen; J A Jaris- sens; M H van der Werff; E de Vnogt; Jhr. H L van Meeuwen; N van de Akster en G Leeuwma- Buiskool. Na deze plechtieheid reikte luit. kol. Ceuvel de bron zen medaille verbonden aan de ovde van Oranje Nassau uit aan wachtmeester B. Kap Voordat de beëidigmg van de ionge officieren Dlaats vond wer den zij teogesproken door Lt. Ko lonel Janssen Ocgr. van het Regi ment Huzaren van Boreel. Hij wees in de eerste plaats op de ernst van de plechtigheid. Gij zult trouw zweren aan onze Vorstin en gij verzekert, dat ge altijd ach ter haar troon zult staan. Het bete kent tevens, dat gij Uw manschap pen zult leren ook achter Haar te moeten staan. Ook hebt gij tot plicht de krijgstucht te handhaven. Nadat de ban was geopend en het koninklijk Besluit door Rit meester Bosch van Drakensteijn was voorgelezen, vond de eedsaf- commandant van het depot pant serwagens, luitenant-kolonel J. J. Ceuvel zich tot de jonge officieren. Tot reserve le luitenant bij het wapen der Cavallerie, bij het regi ment van de Huzaren van Boreel werd nog beëdigd J. Verhoek. Na afloop van de beëdiging en de me daille uitreiking werd er een pa rade gehouden. Hieraan werd deel genomen door het Standaard-esca- dron onder leiding van Ritmeester Rouffair en het 43ste zelfstandige verkenningsescadron onder leiding van Ritmeester R. O. van Maanen. De parade-commandant was luite nant-kolonel K. G. A. Feist. De militaire plechtigheid werd o m. bijgewoond door Generaal- Majoor J. H. Jager, bevelhebber van het eerste militaire gewest; ko lonel B. A. de Veer, inspecteur van de cavallerie en luitenant-kolonel Jhr. van Suchtelen, waarnemend garnizoenscommandant. Muzikale medewerking verleerd- de het Trompetterkoor van de Hu zaren van Boreel onder leiding van de wachtmeester Reinhout. 147. Wat Kees en Olaf al vreesdc-rt gebeurt: ze worden door de „Orca" gepraaid en aan boord genomen. Ze vertellen de kapitein hun ver haal. maar die lacht er om. Dat is toch te on zinnig Laten ze liever voor de waarheid uit komen: ze zijn natuur lijk gedeserteerd van het een of andere schip En hij is niet van plan hen weer te laten ver trekken, want twee jon ge, sterke zeelui kan hij best gebruiken Tegen wil en dank worden Kees en Olaf nu wal visjagers en bijna een jaar lang blijven zij aan boord van de „Orca", die voornamelijk I op potvissen jaagt Maar in hun vrije tijd zitten ze in hun hut iets te knutselen: een I Geref. drankbestrijders zoeken kracht in isolement Te Amersfoort is de 46e algeme ne vergadering gehouden van de Geref. Vereniging voor Drankbe- scheepsmodelletje Want ze hebben er iets op een touw om een plankje en daarop tekenen bedacht om het geheim van het paradijs- i ze een kaartje, waarop de plaats van de schat eiland te bewaren. Kees wikkelt zorgvuldig I nauwkeurig staat aangegeven. EVC wil zich bevrijden van ..funeste" imloed AMSTERDAM. Zoals wij reeds met een enkel woord hebben gemeld houdt de Eenhe.ds Vakcentrale op 31 Augustus en de eerste dagen van .c—c, September een cohgres in Amster- strijding, die zeer druk werd be- l dïm- waarop onder meer ter sprake '-- - 1 zal komen dé verhouding van deze vakorganisatie tot die leden cn be stuursleden. die met het doel en de strijdwijze der E.V.C. niet volled.g instemmen. In de aan de leden der aangeslo ten bonden toegezonden ontwerp resolutie van het hoofdbestuur wordt niet gezegd, zo vernemen wij van de zijde van het E.V.C., dat niet- commumsten van het l.dmaatschap der E.V.C. vervallen worden ver klaard. Er staat echter wel in te le zen, dat hét voor de groei van deze vakbeweging een noodzakelijke voorwaarde is, dat zij zich bevrijd van „funeste" invloeden. Als zodan.g worden met name genoemd de leden van de R.C.P., die de beginselen van Trotzki aanhangen, dc leden van de „Vlam-groep" e.d. Als de ontwerp resolutie wordt aanvaard, zal de strijd tegen hen „met de grootste be slistheid" worden aangebonden on der de leuze: „toepassing van de grootst mogelijke vakverenigings democratie". W eiulenberg zocht en zich kenmerkte door uit voerige en levendige debatten o\er de kwestie van de samenwer king met andere organisaties. Ds. D. van Diik, predikant, on derhoudende artikel 31 K.O. te Groningen en vice-voorzitter van het hoofdbestuur, noemde samen werking „een verloochening van het principe en prijsgeven van eigen beginsel", de heer Scheps, die 24 jaar bestuurslid is geweest van de Nationale Blauwe Week- commissie en enige jaren lid was van de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme, bestreed de me ning van ds. Van Diik nadrukkelijk Bii stemming bleek dat de ver gadering het in meerderheid met de opvattingen van ds. Van Dijk eens was. Duitse scheepsbouw kan 150.000 ton p. j. leveren HAMBURG. Een Duitse scheepvaartdeskundige zei vandaag dat Duitse scheepswerven in staat zijn om per jaar in totaal 100.000 bruto registerton scheepsruimte te bouwen. Hij voegde hieraan toe, dat dit verhoogd kan worden tot 150 en 200 duizend ton per jaar. De deskundige, Heinrich Offen, noemde deze getallen in een uit eenzetting voor de ministers voor economische aangelegenheden van de tien West-Duitse staten. Offen zei nog, dat de onderhan delingen gevoerd worden over net charteren van 400.000 ton buiten landse scheepsruimte. Nog even de tanden op elkaar Prompt op tijd rinkelde gister avond de telefoon. „Hallo, hier Bos huizen, Njjmegen. Hier is het nieuws van de derde dag". „Zegt U maar aan de mensen, dat het goed gaat". „Zijn er nog uitvallers?" „Inderdaad, de dubieuze uitvaller van W.N.S.A. de groep vanf de Spoorwegen is een definitieve uitvaller geworden. Hiermede is het totale aantal dus tot twee ge stegen. „Waren er nog bijzondere om standigheden. die de derde dag in ongunstige zin hebben beïnvloed?" „Ja. het was natuurlijk weer zeer warm, maar bovendien stond er een vrij krachtige wind, die op bepaal de plaatsen wolken stof deed op waaien, hetgeen voor de lopers na tuurlijk minder prettig was. Vooral in de buurt van de „Piasmolen" kon men het stof bijna eten". „Houden de pechvogels zich nog al goed?" „Dat gaat uitstekend. Naarmate het einde in zicht komt kikkeren ze steeds meer op, al hebben ze het lang niet altijd even gemakkelijk. Zo sukkelt bijv. de heer Morren nog steeds met zijn ontstoken pink, bovendien met een dikke enkel en een partijtje blaren „Merkt U nog iets van de indivi duele Amersfoortse lopers?" „Ik zou haast zeggen: die ver drinken in de massa. Maar tot nog toe zijn er onder hen. voor zover bekend, nog geen uitvallers. Er is er een, Jan Bal, die met enkele an deren van zich doet spreken, door een geweldig tempo. Meestal z\jn Jan Bal c.s. reeds voor twaalven binnen en dat wil wel wat zeggen". „En hoe is de stemming in 't al gemeen'" Gediplomeerden van de 2e klas tim meren zijn. W VV. J. v. Asch. C. Bak- kenes. A. v. Binnendijk. G. Bobeldijk, M. J. Boeren, A. v. d. Born, G. J. v. d. Bos, M. W. J. Bouwman. G. A. v. Cam- pen. H. Craanen. T. v. Daal. A. J. van Dalen. P. A. F. v. Dam. G. Epskamp, C. Glas. G. W. v. d. Grift. J. v. d Grift. L. J. v. d. Grift, J. O. Hecre. J. H. Hoogland W. L. v. d. Hul. J. J Huijs- kes. H. Kok. G. v. Korlaar. KI. Ooster huis. J. T. Pasker. H. M. Peschier. J. A de Rijk. A. T. Steenbeek. W. Ter- maat. J. v. d. Veen. G. Versteegh, H. J. de Vries. J. bU 't Vuur. Gediplomeerd 34. Niet gediplomeerd 5. Gediplomeerden van de 2e klas ma chine bankwerkers zijn: A D. v. Ap pelen. J. Arlar, J. Blankestijn. P Blok huis. G. W. v Boekei. F. te Boekhorst, v. d. Boon. E. Bouman, C. v. Burik, v. d. Bijl, E. Canes. E. J. v. Daatse- laar, R v. d. DViinen. W. v. Dijk. P. Dijkhuizen.J. A. M. Ebben, A. M. A. v. Gent. D. v. d Groep. A v. Halteren, G. V. Halteren. C. v. d. Ham. B. H. v. Hamersveld, G. J. G. v. Hamersveld. G. J. Hilhorst. J. A. v. d. Kaay, W. J. Kilsdonk, P. Koelewijn, F. G. Mechel- sc, F. G. Meilink, H. Mosterd. H. Mul der. M. L. v. Norden. G. W. Ooster- brock. M. Overeem. G G. Peek. W. Peterse. G. Pieper, J. Puttenstein. P. A. Reus. E. H. Rlcchors. R M. Roeten. W. F. de Ruiter. M. Schouten. D. Sl- monse. J. Sleeking. A. P A. Stal. J. Veltman. J. Vermeer. H. Voskuilen. G. R. de Vries, M. J. v. Vulpen. F. R. Werdler. Gediplomeerd 52. Niet gediplomeerd Gediplomeerden van de 2e klas elec- trlcléns zijn: N. H. v. Beek, A. C. Brandscn, L. H. de Bruin. H. Collet. P. Davidse, J. v. Diermen, R. Dopheide. J. H. v Dijk, J. v Eist. B. Geurs. J. W v. Gils, H. C. Heihuis, J. M. G Meunks. A. A. Huurdeman, L. A. Klein Sprokkelhorst. H. Koenen. G. Nap. S. G Ochs, E. Oorthuis, G. P. Rouwen- horst, M. J. Smit, T. Suik, G. J. Traa, B. G. A v. d. Vaart. J. H. Verhoek. J. L B Vial, H. H. Wentink. D. T. Zwart. Gediplomeerd 28. Niet gediplomeerd 9. Gediplomeerden van de 2e klas meu belmakers zyn- A. Baas. C. W. v. Dam, W. Eikelboom, P. v. Essen. J. v. Glls. H L. Houtveen. G. J. Makaske. H. Meerbeek. G. H. Vink. G. C. Wester- lak. L. A. Zeggelaar. Gediplomeerden van de 2e klas schilders zijn: J. Breucr. H. J. van Hagen. M. Hartog. J. J. Heere, G. J. Keiser. N. J. G Keiser. Gediplomeerd 6. Niet gediplomeerd 1. Gediplomeerden van de 2e klas auto monteurs zijn- S. Akkerman. H van Beek. G. ter Beest. J. van Bekkum, B. Bloemendal. J. de Bruin, G. Dunk, J. van Dijk. F. Franken. J. H. Freede, E. Glismeijer, D. Gijsbertscn, G. Hcuvc- llng, A. S. Hunenstijn. J. W. M. Hun sche. T. Kempkes. E. G. Klok. W. van Leeuwen. C. D. Mandersloot. S. Maz- zoli. J. Morren, A. A E. Mulder, G. Mulder, P. Nieuwenhuls. H A. van Nlmwegen. T. H. van Nimwegcn D. Overeem. E. A. Pegtol. G. J. v. d'. Pol, D J. Regtlen. G. Ruitenbeek. R. Rui tenberg. H. Schaap. W. G. Schots. J. TJ. E. Schouwerwou. A A Snijder. J. Stoop. A. H. v. d. Veen A. G. Veen- huis. J. Vclthuizen, H Snijders. J. M. Velthuizen. C. G. Verschoor. C. F. Ver schuur. E. Visser. J. van Westerlaak. T. W. dc Wilde. D. de Wit, A. J Willems. Gediplomeerd 49. Niet gediplomeerd 7. „Die is bijzondvr goed. Vooral nu voor dc meesten de „kruisjes" prac- tisch binnen zijn. De laatste loodjes zullen waarschijnlijk niet zo zwaar meer wegen, want als het einddoel eenmaal in zicht is, zetten zij, die met moeljjkhedcn te kampen hebben nog even de tanden op elkander en dan zal ,,'t waerachtigh wel gaen" „Dus tot morgen in Amersfoort dan?" „Tot morgen en ik hoop dat de ontvangst geweldig zal zijn". Wat dat laatste betreft geloven we wel, dat het „dik" in orde zal komen. Morgenmiddag om plm. 3 uur zou het Borneoplein wel eens te klein kunnen zijn Ook elders rinktlde voor ons de telefoon en daar kwam SOS mel den, dat het goed ging. De zestien SOS-ers maken het uitstekend en het ziet er naar uit, dat ze de Vier daagse wel zullen uitlopen. Goed zo, Amersfoorters! In Korea dreigt oorlog op grote schaal SEOEL. Troepen van "Zuid-Ko- rea. dat door de Amerikanen worden gesteund, hebben Maandag een heu vel, 200 meter ten Noorden van de grens met Noord-Korea, dat door de Sowjet-Unie wordt beheerst, veroverd. Men verwacht thans éen geregelde veldslag tussen Zuid- en Noord-Koreanen, daar de Noorde lijke troepen waarschijnlijk een poging zullen doen om de heuvel te heroveren. De verovering van de heuvel was in strijd met de orders van de presi dent van Zuid-Korea. dr Syngman Rhee, die heeft verboden, dat de Zuidelijke troepen de grens over schrijden. Volgens de commandant van de Zuidelijke troepen, dié de heuvel hebben bezet, was de ver overing echter „absoluut noodza kelijk". Invoer van Kamerplanten in Engeland LONDEN. Het Britse ministe rie van handel heeft bekend ge maakt, dat bloemenhandelaars thans vergunningen kunnen aan vragen voor de invoer van volwas sen bloemplanten in potten uit Ne derland in de periode van 1 De cember 1949 tot 30 April 1950. De volgende soorten vallen on der deze regeling: begonia, calceo laria, gloxinia, azalea mollis, san- seviera, bromelia, ficus, euphorbia, kalanchoe, bougainvillea. impa- tiens, fuchsia, capanula, St. Paulia en ixora. Zondag zijn de Marshall- dollars op WASHINGTON. Functionaris- sen van dé E.C.A. verklaarden van daag, dat de verstrekking van aan koopmachtigingen waarschijnlijk Zondag na middernacht zal moeten worden gestaakt, tenzij de Senaat de E C.A.-begroting voor 1949/50 goed keurt, óf het Congres het verlenen van een nieuw overbruggingsvoor schot toestaat. Op het ogenblik schijnt het twij felachtig, of de Senaat, die eergiste ren het wetsontwerp ter herover weging aan de begrotingscommissie heeft teruggezonden, dit ontwerp tijdig genoeg zal terugontvangen om nog voor Zondag een beslis sing té kunnen nemen. Diploma-zwemmen Lida Trip, Jenny v d Boon. Dirk v d Broek. Hetty Tolk, D Olden- hof, F Moree. Emmy Pauw,*Hugo Peters, Willy 'Zwan, Anneke Zand- stra, Gijs Twigt, J v d Weide, B v d Weide. G de Vries, Henny Boe- schoten, Emile Cohen. Loes Dams. Gerry' de Graaf, Ineke Lariby, Wil ly Meijer. Anke Schefer, Nora Scheffer, H v d Moore, Marietje Strekelmans. Hiltie van Dalfsen. Tommy Strous. Jan Oosterveen. Tenia Kwak, Johan Wilbrennik. Ton Mulder, Inger Tschur, Otto Veldhuizen van Zanten, Ditte van Prosessie-feest Donderdag 28 Juli was het 40 j; ar geleden, dat Eerwaarde Zuster Maximiliana als religieuze der Congregatie van de H. Augustius werd geprofest Zuster Maximi liana heeft zich al die jaren met toewijding gegeven aan haar lij dende medemensen en zij had niet vermoed, dat haar gedurende een reeks van jaren de opleiding zou worden toevertrouwd harer jon gere medezusters en dat zij zelf als Aleemeen Overste de verant woordelijkheid en de last zou heb ben ie dragen van het bestier der Congregatie, tot welke tevens de Eerw Zusters van Nieuwe Mariën- West, Hans van Haarlem. Arnold I burg te Snestdiik behoren van Haarlem, Tanita de Bussy, Margreet de Bussy Irma van Leer- surn. Maarten Rekklé, Willy Jak, Ei icta van Zoghei, Henny Kat, Yvonna v. d. Braak, Tinneke Brink en Jan de Kruif slaagden in het Soesternatuurbad voor het zwem diploma. Martkbericht Aangevoerd ongeveer 17000 eie ren. Prijs 15% a 16 cent per stuk. Handel matig. Hoevelaken Uitstapje „Kleine kracht" Per toeringcar maakte de K.M.V. „Kleine Kracht" gisteren een uit stapje naar Amsterdam waar vol op genoten werd. Ook werd nog een boottocht gemaakt naar Mar kenVolendam. Zeer voldaan kwam de jeugd laat in ons dorp aan. Groene Kruis vergaderde In hotel Fontein kwam de Ver eniging „Het Groene Kruis" Don derdagavond in algemene leden vergadering bijeen. Door afwezig heid van de voorzitter, de heer M- J. van Breda werd de vergadering geopend door de heer J. Versteeg. Het hoofdpunt van bespreking was de grondaankoop voor het nieuwe wijkgebouw. Het bestuur zette zijn standpunt uiteen en de heer J. Verschuur deelde mede zijn per ceel grond op het plan Weldam- Noord ter beschikking te willen stellen voor de prijs van 3.per m2. Breedvoerig werden de mo gelijkheden besproken. Ten slotte werd 't bestuur gemachtigd grond aan te kopen indien de betreffende instanties goedkeuring verlenen. Bij de rondvraag kwamen geen be. langrijke zaken naar voren. Slechts elf leden woonden de vergadering bij. Geslaagd Voor het examen Middenstands diploma slaagden te Amersfoort onze plaatsgenoten de heren F. Schimmel en G. G. Broekhuis en mej. G. R. van Deuveren. Aanrijding Een dame werd in de nabijheid van „De Schans" te Woudenberg aangereden door een auto De fiets van de dame v/erd vernield. Innpz Meci Hoogland Medische Dienst Zondag 31 Juli wordt de me dische dienst waargenomen door dr. W. Verbeek te Hoogland (Tel. K 3463-263). Deze waarneming geldt voor Hoogland, Hooglander veen en Hoevelaken. Predikbeurten HOOGLAND. Ned. Herv. Kerk. Den Ham, 31 Juli 10 u. ds. O. S. Jellema. Felle brand in Soest Vannacht omstreeks twaalf uur werd brand ontdekt in een hooi berg van de heer H. aan het Kerk- pad. Toen de brandweer arriveer de, stond reeds een tweede hooi berg en het rieten dak van het woonhuis in brand. Het woonhuis kon gedeeltelijk worden behouden, doch de hooibergen en een wagen schuur brandden geheel uit. Het vee bevond zich gelukkig in de weide. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek inge steld. Hooibroei is er echter niet geweest. De verzekering dekt de schade. 's Avonds bracht de Soester Har monie een serenade. Motor tegen auto Donderdagmorgen te 10.15 uur botste een motor met zijspan te Soest in volle vaart tegen een auto. Dr' beriider kwam met de schrik vrij. doch de duorijder geraakte met zün linkerbeen bekneld, waar door dit erg verwond werd. Op doktersadvies is het slachtoffer naar „De Lichtenberg" te Amers foort vervoerd. Bos- en heidebrand Vermoedelijk door onvoorzich tigheid gingen Woensdagmiddag achter de Paltz in do omgeving van de blokhut 2400 M2 heide en bos door brand verloren. Door snel en krachtdadig ingrijpen van de brandweer werd erger voorkomen. Aanrijding Dinsdagmiddag reed op de Steen- hoffstrèat een luxe auto, afkomstig uit Leerdam, door onoplettendheid van de bestuurder, met tamelijk harde vaart op de stilstaande vrachtwagen van de kolenhande laar A. v. d. D. uit Soest. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Burgerlijke Stand Geboren: Robert Anton, z v J van den Heuvel en R A Stalen hoef. Jan Sijbrand, z v S Kuiper en H Haakmeesier. Theodoor An- toine, z v A M Broeckman en A M Hage. Reinier Jacobus Maria, z v D Wareman en A G Roest. Johan nes Henricus Franciscus, z v P J van den Bremer en J Th. Nieuwen- huizen. Hanne Margaretha, d. v. J. Cornelisse en H I Freyer. Antonia Greorgina Josephina. d v G Buijl en M P van Beukering. Juliska Gabriëlla, d v P L van Wijkvliet en I G Pilcsik. Alexandra Ingeborg d v J Cornelisse en H I Freyer. Ondetrouwd: A L Ververs en A A van de Geer. A Vcllekoop en J Wijnbergen. Getrouwd: W Baas en W P Wes- terveld. G Ramselaar en W H Kos- tei. W. Hoksbergen en L D Brink. Overleden: Aaltie van der Horst gehuwd met T. de Bruin. Johan nes Abraham Gerth van Wijk 85 jaar, gehuwd met M. A. Bastert. Gemaakt voor het gebruik van alle dagl Sierlijk, elegant, prachtig van kleur en vorm... met de bekende Reynolds Inktpatroon. Dus beter schrift... en betere inkt. Onver gankelijk I Reynolds Baby... een heerlijk bezit voor iedereen I Reynolds.' Maatschappij N V - Den Haag - Prirts Hendrikplein 14

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2