HET GROTE VACANTIENUMMER Albert Heijn KANTOORBEDIENDE een Demonstratrice VERSCHIJNT WOENSDAG Fraai concours -hippique van de Voornruiters Juggler kampioen der dravers H. Q. Werkman Dr. Vleugels Schutter 508 e STAATSLOTERIJ AANMELDING VREEMDELINGEN Adverteer regelmatig STENO - TYPISTE van; DE BRANDPUNTEN UTRECHT '4 Maandag 1 Augustus 1949 Springnummer voor G. Bouw (Van een onzer verslaggevers) Een treffende demonstratie van de veelzijdigheid der in Nederland gefokte paarden gaven Zaterdag te De Meern een groot aantal lande lijke ruiters, op het Concours Hip pique van de .Voornruiters". Daar bij kwam wel ondubbelzinnig tot uiting, dat de boerenstand zijn ge wone, zij het vaak zeer kostbare bedrijfspaarden niet alleen ge bruikt om voor hooiwagen of ploeg te lopen, maar dat men ze ook als rijpaarden africht en dat sommige eigenaren zo ver in de dressuur gevorderd zijn, dat zij' zelfs in een circus geen slecht figuur zouden slaan. Uithoudingsvermogen en onge breidelde kracht, enthousiasme en vastberadenheid paren deze dieren aan schoonheid van bouw en kleur, aan een sierlijke, soepele gang, aan zelfbeheersing en ontzag voor de berijders, aan vertrouwen vooral. Dat hier grote toewijding en ein deloos geduld van de eigenaar ge vergd wordt, is duidelijk. Hebt ge ooit een boerenpaard gezien, dat op bevel van zijn meester gaat „dood" liggen en dat hem even la ter voorzichtig een boterham uit de mond neemt? Verwacht men van een dertienjarig meisje, zo van de boerderij, dat zij met durf en zwier, staande op haar paard een ere-ronde rijdt? In de morgenuren van deze sportdag hield men de dressuur- proeven, waarvoor vele insiders naar de Meern waren gekomen. Des middags vóór de parade, ver welkomde Baron Taets van Ame- rongen een meer gemengd publiek, dat jammer genoeg niet zeer groot in aantal was. Bij het springen leg den drie ruiters het parcours fout loos af. De heer G. Bouw uit Amersfoort had de beste stijl en werd winnaar. De uitslagen Afdelingsdressuur. 8-tallen: 1. Nim- merdor. Amersfoort. 35 punten; Dres suur individueel, ring A. 1. H Mocr- koert op Janna. Jutphaas; ring B- 1 H. J. H. Jansen op Faro, Bunnik. 693; Dressuur handicap 1 D. van Laar op Marjolljntje. Woudenberg. 6.97; Schoon ste type landbouwrijpaard: 1. D van Laar. Marjolijntje Woudenberg- Kaars happen. 1. D Heineke. Loosdrecht; tuigpaarden voor dc show-wagen (nieu welingen): 1 Monty. H. Peek. Maars- scn; gevorderden: 1. Florida. Groep- springen met twee: 1. Roland en Uno het schoonste geheel: mej. E. van Stam met Celdina. De Meern. Klavertje drie; 1 De Voornruiters met de schimmels Givida. Gracia en Herla; 2. Rijnrulters, Jutphaas met de vossen Adrika, Janna en Zwingll. Tweespan voor de oogst wagen- 1. Frieda en Frabsica, J. C. van Zijl De Maarn: 2 Adrieka cn N.N., F van Dijk. Jutphoas; 3. Gracia en Givida, J. G. v. Eek en G. van Dorsten. Oudenrijn. Springen: 1 G. Bouw. Amersfoort, op Bento VIIc 0 fouten, voor houding on zit 13 punten: 2 Arn. Jansen, Oisterwijk 0 fouten. 12.5 punt; '3 E J. v d. Haar op Locsje, 0 fouten. 12 punten; 4. W C Minnen op Bento. 4 fouten. Motorraces van Tubbergen Pellikaan weerde zich als een dui\el De internationale motorraces op het circuit van Tubbergen hebben vooral in de 350 cc een boeiende strijd te zien gegeven. Niet aan de kop, waar Louis van Rijswijk on bedreigd naar de overwinning snel de, maar in het tweede gelid, met een Henk Pellikaan, die zich als een duivel weerde tegen de Belgen Martin en Goffin. Zijn beloning was dan ook de tweede plaats, De 500 cc werd een overwinning voor de Belg Goffin, doch de 250 cc gaf weer een Nederlandse overwinning te zien, voor Postma op Moto Guzzi. Pronto. A. Verbeek cn J. Krcikamp. Nimmerdor. Amersfoort: Tuigpaarden voor de show-wagen dames: 1 Engc- lina mevr. Picard. Jutphaas. prijs voor Zomeravond-voetbal De uitslagen van de wedstrijden voor de zomeravond-competitie te Amersfoort zijn als volgt: OvatoErdal 12; EysinkZon- neglo. 01; M.B.H.Hapam 05; V.O.G.B M. 22; Zonnegloren Hapam 30; EysinkV.O.G. 2 2; HapamEysink 14; Ovato V.O.G. 2—3; B. M.—Ovato 1—3; HapamV O.G. 12; Zonnegloren Erdal 12. M.B H. heeft zich thans terug getrokken wegens gebrek aan spe lers. Jeugdtournooi waterpolo van „Zwemlust" Zondag, 7 Augustus, organiseert Zwemlust haar jaarlijks jeugd tournooi Waterpolo vorr spelers tot 20 jaar. Aan dit tournooi nemen deel AZPC (A'foort), GZC (Gou da), HVGB (Haarlem), Merwede (Dordrecht), Neptunus (A'foort), Robben (H'sum), UZSC (Utrecht), WZC (Woerden). Zian (Den Haag) en Zwemlust (Utrecht). HVGB is bekerhoudster. Of zij dit zal blijven? Parktournooi ATS Het parktournooi, dat de A.T.S. op haar banen aan de Mctgensbleek gedu rende de afgelopen week organiseerde, heeft een vlot verloop gehad Alleen op de laatste dag dreigden de twee laat ste finales letterlijk in het water te vallen, doch dank zij de medwerking der weergoden konden ook zij nog op tijd worden uitgespeeld. Grote verras singen zijn uitgebleven. Het was de vereniging „Leusderpark die het beeld van dit tournooi beheerste. Zoals verwacht was bereikten in dc heren enkel B. Cardinaal Jr. en L. van dc-r Veer dc finale, eerstgenoemde door een 6—1. 60 overwinning op Krook in dc halve finale, laatstgenoemde door een 61 61 overwinning op Smit. In de fipale won van der Veer de eerste set met 64. kreeg in de tweede set i zelfs enige matchpoints, maar het zat hem niet mee en de set ging met 86 verloren. In de final set toonde Cardi naal zich de sterkere cn won de set en daardoor de eerste prijs met 63. Ook in de heren dubbel moest van der Veer zich met de tweede prijs tevreden stel len. hij en Cardinaal Sr. werden door Cardinaal Jr. en van Gulick met 63 57 86 verslagen. Ook in het dames enkelspel bereikten de beide speelsters van Leusderpark 1 dc finale, mevr. G. van der Veer door een G3. 75 overwinning op mej. C. van Heugten. terwijl mevr. Thannhauser legen mej. van Dijk drie sets nodig had (68 63 75). De finale was met 6—3 75 voor mevr. van der Veer. Deze won samen met mevr J. van der Veer ook het dames dubbel, waar een halve competitie werd gespeeld, en samen met Cardinaal Jr. het gemengde dub belspel. waar zij in de finale mevr. J. van der Veer en L. van der Veer met 46 6—2 61 versloegen. In dé afdeling C was Smirnoff win naar van het heren enkel door C. Kroes in de finale met 75 63 te ver slaan Bij de dames won hier mevr. dc Feber met 60 61 van mej. G. Lam mens. Het heren dubbel ging naar Sie- bers en Heidinga. die H Kroes ren C. Kroes met 36 75 64 versloegen, het damesdubbel naar mevr. de Feber en mej. C. Lammens, die mej. Dumont cn mej Lagerwaard met 62 60 in het zand lieten bijten. Het gemengde dub bel werd hier gewonnen door mej. Meyer en Sicbers, die in de halve competitie ongeslagen bleven. Soesterkwartier en korfbalcompetitie Op de gehouden districtsverga dering: te Amsterdam van de KNKB is besloten dat ook tijdens de nieu we competitie in afdelingen van ze ven ploegen zal worden gespeeld. Jammer want onze plaatselijke vereniging Soesterkwartier heeft in het vorig korfbalseizoen moeten ervaren, dat de competitie zonder één enkele Zondag stagnatie reeds in December was beëindigd. Soesterkwartier is dit seizoen in gedeeld in de afdeling C. waar als enige ploeg uit de vorige competitie B.E.P. uit Purmerend onze stadge noten gezelschap houdt. Hoewel Soesterkwartier een sterke afdeling heeft zullen we in de a.s. competi tie van spannende wedstrijden ge tuige zijn. Want de enige minder sterke ploeg is Altius uit Hilver sum. Tovers uit Zeist, dat zich al twee maal het kampioenschap in de laat ste wedstrijden zag ontgaan zal wel grote plannen hebbe- De indeling van de afd. C. der derde klasse KNKB luidt: Soesterkwartier, A'foort; Altius, H'sum; B.E.P., Purmerend; D.D.V., Amsterdam; Fortuna, Amsterdam; Oosterpark. Amsterdam; De Tovers. Zeist. Het Scapino-ballet treedt op Dinsdag 2 Augustus te 8 15 uur zal het Scapino-ballet uit Amsterdam een voor stelling geven in het Openluchttheater. Voor dc pauze zullen o.a. dansen uit de Midzomernachtsdroom worden uitge voerd. terwijl daarna een sprookjesbal let zal worden gedanst. Soest „De Posthoorn" kampioen Het is de voetbalvereniging De Posthoorn gelukt door een 31 overwinning op de M.O.S. Utrecht beslag te leggen op het kampioen schap van District Centrum der P.T.T. Na afloop werden bloemen aangeboden door de heer R. Waan- ders namens de P.T.T. Ontspan ningsvereniging en spelers van het tweede elftal. Namens het bestuur werd door de heer H. Nieuborg het woord gevoerd, die eveneens bloe men overhandigde. De Posthoorn komt nu uit tegen het District Noord-Oost en Zuid om het landskampioenschap der P.T.T. De stand is nu: De Posthoorn Zeist M.O.S. Utrecht O en O Utrecht Ede Baarn Oude dame liep onder motorrijwiel Zaterdagmiddag, tijdens de huldiging van de Vierdaagse lopers voor het poli tiebureau, had op de Van Weedestraat, juist t.o het bureau, een ernstig ver keersongeval plaats. Een 80-jarige da me. mevr. L.. wonende aan de Prins Bernhardlaan, stak 'onder uit te kij ken de Van Weedestraat over en werd daarbij door een motorrijwiel aangere den, waardoor zij op de straat werd gesmakt. Met een ernstige hoofdwonde en enige vervv ondingen aan armen en benen werd zij op doktersadvies per ziekenauto naar het St. Elisabeth-zlc- kenhuis te Amersfoort overgebracht, iiaar locstand is ernstig. KPSKSD 4—0 Zaterdagmiddag had de jaarlijkse ont moeting plaats tussen de elftallen van KP.S. en K.S.D. (Koninklijk Stal De partement) uit Den Haag. op het terrein van K.P.S, aan de betonweg naast het Paleis. De rust ging in met blanke stand Na de rust kwam het overwicht van K.P.S. duidelijk tot uiting. Het werd voor deze club een 40 zege. K.P.S. is nu definitief in het bezit van de wisselbeker. De uitreiking geschiedde in café Eemland. SECZuidvogels 42 Zaterdagavond zegevierde S E.C. in een oefenwedstrijd tegen Zuidvogels uit Huizen met 42. Vierdaagse lopers verwelkomd Zaterdagmiddag om 3 uur werden de Soester deelnemers aan de Vierdaagse te Nijmegen bij het Station Soest door een grote schare belangstellenden ver welkomd. Nadat iedere deelnemer met een krans of met bloemen was getooid, ging men ln optocht met muziek vari de Soester Harmonie voorop, naar het bureau van politie, waar bet gemeente bestuur de officiële ontvangst had be paald. Overal langs de route was grote publieke belangstelling. Op één na alle deelnemers hebben deze monstertocht volbracht. De indi viduele deelnemer, de heer P. Renooü, die reeds voor de elfde keer meeliep! legde 's Maandags voor de Vierdaagse de tocht naar Nijmegen te voet af. Door verhindering van de burgemees ter. sprak wethouder W. G. van Zadel- hoff als loco-burgemeester, een woord van welkom tot de wandelaars en me moreerde. dat van Soest uit. steeds met belangstelling de verrichtingen zijn ge volgd. Spreker noemde het een top prestatie. dat van een zo groot aantal deelnemers slechts één uitvaller te be treuren viel. De wandelsportvcr. ..De Ecmkanters" heeft bewezen, recht van bestaan te hebben Hierna richtte spr. zich tot de individuele lopers met een dankwoord. Dat dc leden van de Soes ter Politie Sport Vereniging zo'n goed figuur hebben geslagen, doet spreker speciaal veel genoegen; het is een be wijs van de sportieve geest en kame raadschap die bij het corps heersen. Vervolgens sprak de voorzitter van „De Eemkanters". de heer W. Groart en daarna de leider van de politie-dcel- nemers. adjudant De Raadt. Voetbal voor de NIV IN B D.C. was Zondagmiddag de gastheer van een H.V.C.-combinatie, voor een ontmoeting ten bate van de Nlwin. B.D C. had met rust een 31 voor sprong. Het werd tenslotte 32 voor B.D.C. Spreekuur burgemeester De burgemeester van Soest is ver hinderd om op Woensdag 3 Augustus a.s zijn gewone spreekuur te houden. Dit is thans vastgesteld op Dinsdag 2 Augustus a s. van 3 tot 4 uur. Geslaagd Voor het te Baarn gehouden examen in stenografie en machine- schrijven slaagden de volgende leerlingen van het instituut „Prac ticum" te Soest. -Voor machine- schrijvon: de dames J E H Schaats- bergenHeems; P G Maris; J G D P v Asch; M A Sukkel; C F W v d Valk; J v Zuilen en B M S Mül- ler. De heren G A Heymans; P A Brouwer; J G R Nijman. Voor stenografie Ned. syst. Groote (130 lettergrepen); de da mes B M J v Schalkwijk; C P M v. d. Winden; G W A Nijdan; A C Rasch; H Zunneberg; A. C. Kontin. Voor stenografie Ned. syst. Groo te (165 lettergrepen): Mej. T. Smid. Voor stenografie Engels syst. Groote (100 lettergrepen): de da mes H v Putten en C J M Hart man. Voor stenografie Duits syst. Groote (100 lettergrepen): de da mes H v Putten en C J M Hart man. Voor stenografie Engels syst. Groote (130 lettergrepen); Mej. M v d Velden. Voor het Middenstandsexamen: de dames B. v. Hengstum; N Rade maker; R Rasch, C v Ginkel en A. Majoor. De heren A v Deijsel; J v Kooij; A H Hoksbergen; A A Roest; H. v. d. Heuvel, J H M Geerders; P Bar- ncveld; W Grift; H Druif; C Suk kel; N v d Brink en C. Boon. Een Grieks militair gerechts hof te Volos heeft zes en dertig communisten, onder wie dertien vrouwen, ter dood veroordeeld. Soesterberg Terreinritten op de Stompert Zaterdag 6 Augustus organiseert de motorclub „Soesterberg" des middags om 3 uur terreinritten op de Stompert. Onder meer zullen de kampioenschappen van de provin cie Utrecht worden verreden. De wedstrijden vinden plaats ten bate van de Niwin. Burgerlijke Stand HOOGLAND. Geboren: Reina Hermina Hendrika, d. v. Evert Jan Verbeek en Reina Hermina Hendri ka Wentink; Johannes Adrianus, z. v. Adrianus Antonius Kok en Maria Johanna Vrijhoef; Cornelia Hendrika Maria, d. v. Wilhelmus Antonius Hilhorst en Maria Helena Hartman. De Praagse pers heeft bekend gemaakt dat met ingang van No vember postzegels met de afbeel dingen van de voormalige presi denten Masaryk en Benesj ongel dig zullen worden. (Van onze paardensportmedewerker) De Zondagmiddag op Duindigt gehou den draverijen, met als inzet de Neder landse kampioenstitel, hebben wedstrij den gebracht die van begin tot eind vol spanning waren. Juggler ging als eerste over de eindstreep maar niet zonder moeite. Jopie the Saint had vrijwel ge durende de gehele race het veld geleld, maar werd tenslotte voorbijgestreefd door Junoschka. Juggler die in een moeilijke positie verkeerde, werkte zich los ert sloeg Junoschka met bijna on zichtbaar verschil. Ook de andere draf nummers waren belangrijk en spannend. Het eerste nummer moest vanwege de grote deelname gesplitst worden. In dc eerste afdeling wist Lina Bonnie op vas te wijze en ln goéde stijl te winnen. Ze profiteerde als koppaard prachtig van de voorgift. Het tweede gedeelte werd naar het eind van het programma ver schoven en eindigde in een dead-heat voor de eerste plaats tussen Lex Gre- gor en Lycurgus. Het nummer voor 2-jarige dravers, welke niet aan de Producten-draverij mochten deelnemen, bracht Oehoe S zonder veel strijd op zijn naam. In de Producten-draverij kwamen 9 van de 10 startgerechtigde. 2-jarigen op. Daar van zijn O Nelly Zora en Overste van Fresena wegens fouten buiten de strijd gebleven. Extra op dreef was Onder duiker G en ook zijn stalgenoot Omar Spencer, twee zoons van Illustre Hano ver, die respectievelijk 1 en 2 werden. De sterk bezette Lugano-p^ijs bracht Little Axkit op zijn naam, die van meet af heeft geleid en aan scherpe aanval len het hoofd heeft weten te bieden. Dc eerste ren werd gewonnen door Majesto, doch Etoile du Nord noodzaak te hem in de eindstrijd alles te geven. In de 2e ren toonde Qualissa haar superio riteit over Constance en Marlotta. De uitslagen zijn: Lotusprijs (afstand: 2100 m.): I. Lina Bonnie (N. Groot) tijd 3.17.4; km-tijd 1.34.9; 2. Luccie Rohda (J. v. Leeuwen jr.); 3. Lu D (A. J. Sidenus). Toto: win nend: 12.90; plaats: 3.60, 1,80, 4.—, ge koppeld 46.70. Lotusprijs (afstand 2100 m.) 2e afde ling: Dead heat: 1. Lex Gregor en Ly curgus. Lex Gregor (W. H. Gcersen) tijd: 3.12.2; km-tijd: 1.31.1, Lycurgus (J. M. v. d. Berg); 3. Lancier (F. A. Bos veld). Toto: winnend: 1.80 en 3.30, plaats 1.60. 2.60. 2 10. gekoppeld 20.50. Lorettaprijs (afstand- 1300 m.).- 1. Oehoe S (B. U. de Jong) tijd 2.08.8; km-tijd: 1.39.1; 2. Orient Expres G (W. H. Geersen); 3. Ooievaar S (T. A. v. d. Veen). Toto: winnend: 2.60 (stal), plaats 2.10. 1.50. 1.70. gekoppeld 12.70. Productcndraverij (afstand 1300 m.) 1 Onderduiker G (W. H. Geersen) tijd: 2 04.2; km-tijd 1.35.5; 2. Omar Spencer (M. Vergay); 3. Oranje J (J. v. Leeuwen jr.). Toto: winnend: 1.80, plaats: 1.30, 2.10. 3.80, gekoppeld: 6.70. Kampioenschap Nederlandse paarden (afstand 2500 m. draverij): 1. Juggler (H. Doornekamp) tijd: 3.34.5; km-tijd I.25.8; 2. Junoschka (W. H. Geersen); 3. Jopie the Saint (A. T. v. d. Veen). Toto: winnend: 3.10, plaats: 1.70, 1.80, 4.40. Luganoprijs (afstand: 2500 m.): 1. Lit tle Axkit (W. Leeuwenkamp) tijd 3.44; km-tijd: 1.30.3; 2. Louise de la Maire B (Th. Ponsen): 3. Fellow (K. Kramer), Toto: winnend: 4.10, plaats: 2.330. 4. Lc Dauphinprijs (afstand: 1800 m.): 1. Majesto (J. v. Yperen) tijd 2.00.4; 2. Etoile du Nord (G. J. Riem); 3. Missive (L, Ranee). Toto: winnend: 4,60, ge koppeld: 12. Dianaprijs (afstand 2400 m.): 1. Qua lissa (J. v. Yperen) tijd 2.42; 2. Con stance (L. Rance): 3. Marlotta (H. Plje). Toto. winnend: 1.10, plaats: 1.10, 1.10, gekoppeld 2.—. Totale omzet 82.334. FAMILIEBERICHT De Heer en Mevr v. BODE- G RAVEN-HU YSKENS ge ven met blijdschap kennis van de geboorte van. hun Dochtertje DINEKE MARGRIET De Bilt, 31 Juli 1949 Burg. de Witstraat 18 a. ADVERTENTIES PRAKTIJK HERVAT. Wegens militaire dienst plicht uitsluitend spreek uur van 810 v.m.. en na afspraak. AFWEZIG tot 10 AUG. De poliklinieken van de Lichtenberg en het St. Eli- sabethziekenhuis gaan ge> "'oon door. Uw advertentie in deze krant wordt gelezen in stad en land DE VERKOOP DER LOTEN bi\j de collecteurs, collectrices en debitanten VANGT AAN OP 5 SEPT. A.S. Daarna beginnen de TVEKKINGEN OP 26 SEPT. A.S ZOEKT U EEN GOEDE BAAN? In „DE BETREKKINGGID S'\ welke 2 X p. week verschijnt, vindt U er vele. in Bin nen- en Buitenl. Elk beroep. Abonn. p. mnd. 2,50, p. kwrt. 6.5 nrs. 1.75. Zendt postw. Alg. Dienstbu- reau.. Postbus 5105. Amsterdam-Z. De Commissaris van Politie te Amersfoort vestigt nog maals de aandacht op artikel 27 van het Vreemdelingen reglement. luidende;. Ieder, die aan een vreemdeling nachtverblijf verschaft, is verplicht daarvan, hetzij mondeling, hetzij schrifte lijk. kennis te geven aan het Hoofd van de Plaatselijke Politie der gemeeilèe, waar het nachtverblijf wordt ver schaft. of aan een door dat Hoofd van Plaatselijke Politie aangewezen ambtenaar, onder opgave van: naam, voor naam. nationaliteit, woonplaats, datum en plaats van ge boorte, zomede voor zover een Nederlands visum is ver leend. van een korte omschrijving van het daarbij be paalde. alle welke gegevens moeten worden cntleend aan het desbetreffende paspoort. Deze kennisgeving behoort binnen 24 uur aan het Bu reau van Politie, afdeling Vreemdelingendienst (tel. 4445 toestel 7) te worden gedaan. Overtreding van het vorenstaande wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste één maand of geldboete van ten hoogste vijfhonderd gulden. Op de naleving deze bepaling zal streng worden gelet Op kantoor hier ter stede wordt voor spoedig gevraagd een leeftijd niet beneden 22 jaar. Vlotte omgang met publiek, enige kennis van moderne talen en ad ministratie strekt tot aanbeveling. Eigenhandig geschreven brieven met opgave van genoten on derwijs, opleiding en verlangd salaris onder No. 1206 bureau van dit blad. V. .J ALBERT HEIJN N.V. vraagt voor het schenken en serveren van koffie en thee in haar filialen. Nette verschijning, bespraakt en gewend om met publiek om te gaan. Sollicitatie met opgave van leeftijd, vorige werkkring, enz. te richten aan het Hoofdkantoor Albert Heijn N.V., Westzijde 30 Zaandam. ERDAL vraagt Leeftijd 2530 jaar. Vereist: pract. kennis van Engelse Handelscorr. en be schikkende over langdurige kantoorpractijk. Sdhr. soil, met opgave opleiding, huidige en vorige werk kring onder motto ..Steno-typiste" te richten aan Afd. Personeelszaken, Brab.straat 17. Amersfoort. gen, vooral de jongens, die Wij ontvingen een dikke brief uit de bossen van Hinkepinkeloo van al onze medewerkers: Zijn zeer druk bezig met voorbereidingen voor vacantie-uitgave. Rob zal verhaal ver tellen over uitvinding van Prudon en over iets, dat we door de patrijspoort van het zeilschip „De Vrijheid" kunnen zien, Belinda heeft veel te zeggen over haar geschiedenis op vreemde ling-boerderij. Hebben veel moeite met india- nenopperhoofd Rode Stier, die hier in de bos sen naar tegenstanders zoekt, die er niet zijn. Hij heeft Oscar al twee keer gevangen, maar hij is drie keer weer ontsnapt! Liau-Li heeft een verzameling foto's van jarige kinderen en Sneeuwvlok richt zijn honden af om achter Don Kabalos aan te sturen. Bobbelman ligt uit te rusten van het in zijn pen klimmen en heeft een stapel briefjes klaar liggen. We kunnen nu al zeggen dat het een pracht Augustusnum mer wordt! Laat iedereen zorgen er een te krij- een voetbal willen winnen in onze nieuwe wedstrijd. Groeten van ROB, KETELBINKIE, SNEEUWVLOK, RODE STIER, JACK. OOM BOB EN ALLE ANDEREN! AM&RSFÖÖRÏ Te Icoop aangeb. Te koop zwarte studie- piano prima staat, tegen elk aannemelijk bod. Te zien: Nieuwstraat 30. 1193 Te huur gevraagd Heer zoekt te Amersfoort zit-slaapkamer, zonder pen sion. Gemeubileerd of onge meubileerd. Met tel voor keur. Geen beroepspension. Br. onder no. 1207 bureau v. d. blad. Onderwijzeres (Chr. sch.) vraagt tegen half Sept. of 1 Oct. ongem. kamers. Br. onder no. 1208 bur. v. d. bl. Te huur aangeboden Net kosthuis aangeboden. Omgeving station. Br. on der No. 1192 bureau van dit blad. Woningruil Ruilen. Aangeboden. Etage centrum stad. be staande uit: 2 kamers 5'£x 6J4. kamer-keuken en W.C. Gevraagd: soortgelijke woonruimte event, kleiner in Leusder- of Bcrgkwar- tier. Brieven onder No. 1194 bureau van dit blad Diversen Schoenvergroten! Tot twee maten. Succes gegarandeerd Alleen bij Van Maanen. Soesterweg 214. 1199 Voor U op reis gaat even Uw reisbenodigdheden ge kocht bij van Maanen's Le derwaren, Soesterweg 214 tegen abnormale oprui- mingsprijzen. 1196 Moeilijkheden met de schoenen van Uw logé's. Wij maken ze terwijl ze wach ten. Speciaal-inrichting Willemse, Leusderweg b.d. Overweg. 1205 Schoenen verven in alle kleuren door Amersfoorts meest moderne schoenma kerij Puntenburgerlaan 22- 24. tel. 5189. Monsma. 1198 Te hoop gevraagd Te koop gevraagd, voor geld belegging door particulier, blokje van 2, 4 of meer mid- dcnsyinöswoningen. Br. no M-5366 Adv. Bur. Alta, Paus- dam. Te koop gevraagd, met spoed goede hand- of trapnaaima- chine. liefst Singer Br. no 261 bur van dit blad Tob niet langer met Uw oude rijwiel, thans leveren wij weer op gemakkelijke betalingsvoor waarden. G. H. Post. Marnix- laan 126, Tel. 17657. Te koop, goed onderhouden kinderwagen. W. A. Vulto- straat 108. Hoograven. Niet op Zondag. Aangeb.Electr. Invcntum Huislioudovens. geh. compl. f 120.franco huis. Voll. fabr. gar. Electra-Bilthoven, Bilderdiiklaan 63. Aangeb.; Electr- Inventum Warmwaterreservoirs, 6 Liter f 105.--. 40 L. f 220—, 80 L. f 277.franco huis Voll. fabr. gar Electra-Bilthoven, Bilderdiiklaan 63 Te koop aangeboden: Singer handnaaimachine met toebeho ren. Br no. 268 bur. blad. Aangeb.: Electr. Inventum Fornuizen, f 215 franco huis. Voll. fabr. gar. Eveneens- voorr benodigde pannen. Electra- Bilthoven. Bilderdijklaan 63 Weegschalen, 10 kilo weegver mogen 32.80. weckthermorr.e- ters 1.95. PeDe snijbonenmo.- lens 4.90. wandkoffiemolens 11.50, kookkachels 27.-, emaille petroleumvergassers 17.50 Stichtschc Ijzerhandel, Lange Elisabethstrnat 24 ToJuiurjsangebodenJ Huisvesting v. Jongeren. Maatschappelijk Advies- en Inlichtingenbureau. Hoofduit. rang Centraal Station, telef: 22428 verstrekt vertrouwd© ka- meradrescen, bemiddelt ln avondoppasdiensten. huishou delijk Dersoneel. Per 1 Sept. gestoff. kamer te huur, met vaste wastafel, kook en stookgelegenheid. f 25.p. m. Omf Wilhelmi- napark. Br. no. 270 bur van dit blad Personeel gevraagd Schildersbedrijf J. H. Kake been en Zonen, vraagt schil ders voor burgerwerk. Grift- straat 1. Utrecht. Net meisje gevraagd, voor dag of d. en n.. in klein gezin ZeLfst, kunn. werken, v.g.g.v. Br- no. 269 bur. blad In doktersgezin, geen praktijk aan huis. wordt voor direct gevraagd, net dagmeisje, bo ven 18 jaar. Mevr. van Aken. Paulus Potterstraat 7. Hulp voor de dag gevraagd, f 15.p. w. Dagelijks van tot 5 uur. Biltsestraatweg 13, t.o, Steinenburg Lessen Leert auto rijden, vlug en goed zoals alleen „Succes" het doet. f 3.50 per les. 3 kwartier. W. Barentzstr. 64. Tel. 17386. Ruilen Woningruil. Aangeb. aardig vrijst. huis. bostuin, schuur en berghok. 4 kamers, serre, keu, ken. kelder, hall, badkamer, 2 W.C.'s, zolder met kamertje Huur f 500 Gevraagd, huls voor 3 4 pers. te Utrecht of Tuindorp. Br. no. 267 bur. van dit blad. Te koop gevraagd, meubelen, bedden, ledikanten, karpetten enz. Aanb. p. post m. prijs. N. Gracht 129. Enig apart meubilair te Koop gevraagd. Br. no. 260 bur 1 dit blad. Te koop aangeb. Te koop, mooi z g a.n. dames- rijwiel, weinig bereden, met lamp. slot, jasbesvhermer f 70 Lamstraat 4. bij Houtcnsepad Herenrljwiel „Raleigh" met trommelremmen. versnelling, stalen kettingkast, kruisframe Damesrijwiel, in goede staat, geheel compleet, lussen 126 uur. Te zien: L. Lauwer- straat 14. Te koop: F.N.-blokmotor 250 c.c. 1938. ln prima staat, loopt goed, billijke prijs. Na 6 uur. Van Huizen, Bokstraat 51. (Houtensepad'. Typemachine, merk „Adler", model 31 met gr wagen, z.g a.n. tevens 1 Telmachine, merk .Ohner" Zweden in goede staat. Te zien; Lijnmarkt 13bis 's avonds na 6 uur. 99 1090. Het had geen doel nog langer in de stad Hatsji-Cho te blijven, onze vijanden van de Gele Lotus konden ons hier vinden en we moesten de kaart zuinig bewaren en bewaken. Sjang kende de weg en de mensen hier goed, binnen een uur had hij een mooie Chinese jonk te pakken en staken we van de oever af om onze reis over de Gele rivier te vervol gen. De avondnevels hingen al boven de bergen toen we ons zeil strak spanden, de huizen aan de oever zagen rood van het licht der ondergaande zon en Daantje zong een liedje uit de derde klas Lagere school, want verder was hij nooit gekomen wegens studieverlof en schoolziekte. Sjang stak de lampion op de voorplecht aan en toen leek het helemaal of we voor ons plezier uit waren. „Sjang," zei ik: „Het gaaf van een leien dakje, we hebben die boeven ver- schalktl" Had ik honderd meter verder door het half donker kunnen kijken, dan zou ik niet zo voorbarig geweest zijn. Want daar stonden Li-Hark en Li-Tang op een torentje en hadden ons allang in de kijker. „Daar gaan zij," siste Li-Hark: „Ik zie de bolle wan gen van hef dikke barbaartje hiervandaan glimmen!" //Vlug," knorde de ander: „Dit keer ontkomen ze ons niet!" Diversen Helderziende. Mevrouw Klerk uit Den Haag heeft a.s. Woensdag prlvé-consult van 10.305 uur. Hambur gerstraat 21. Fcestar;».kelen, Bruilof tsliede ren, Bladmuziek. Toneelstuk ken, Toneclcostumcs, Import Theater-Schmink. Vanouds „Musica", Utrechts speciaal adres. Amsterd.str.weg 72. Tel. 17339. Wie ééns vlees cn worst van Joh. van Rijn heeft gegeten zal Springweg no. 6 nooit meer vergeten!! Telefoon 14314. Olieverf. Prima vooroorlogse Glansverf f 2 25 per kg Even eens op zuivere vooroorlogse basis. Grondverf, Standverf, Japanlakken, Blanke Lakken enz. Onze verven komen uit eigen fabriek en worden voor U op elke gewenste kleur ge bracht Aangewezen adres voor H.H. Schilders en weder verkopers. Erkend verffabrl kant door het Rijksbureau Chemische Producten. Gron Electr Verffabriek B. Kuipers Vleutenseweg 118. Utrecht. Tel 10809 Air. RobLni, Telepaath-Helder- ziende. Croeselaan 299 bis Utrecht, verstrekt adviezen omtrent toekomst, karakter, huwelijk. werkzaamheden, vooruitzichten enz. Spreekuren werkdagen van 7—9. Laat uw gestoffeerde meube len opnieuw bekleden, recht streeks aan de fabriek. Vraagt vrijblijvend prijsopgaaf. C'.ub- meubelfabriek H. J. Huygen, Gruttersdijk 32 c. Tel. 19975. Postzcgelhandcl J. Esser, Ma- riastraat 35, Utrecht. Wij kun nen van vrijwel alle landen van Europa prima albums leveren. Jongeman, middenstand, vraagt f 300.te leen, tegen nader overeen te komen voorwaar den. Br. no. 6038 bur. blad. Heren, wilt U zich prettig scheren, dan moet U de mes- ies „Drogist" eens proberen 1 Eéns geprobeerd, altijd be geerd 1 Verkrijgbaar alléén bij Drogisten. U slaagt beter voor een pracht radio-apparaat bij Radio Cen trum. vanaf f 175.Gemak kelijke betalingsvoorwaarden. Vinkenburgstraat 46. Telef. 19636. Gasreparatle. Slecht gas kost gel<j en pannen Uw oud ap paraat. goed gerepareerd, is beter dan een slecht nieuw Alle merken 2 jaar garantie. Telef. 11715 Gasrep.bedrijf ..Loda". Voor èJ Uw reparaties aan kunsttanden en gebitten, naar de bonafide techniker. Chris Huismans. Menno v Coehoorn- straat 6, (bij Noorderbrug). Te lefoon 22706, Utrecht. Geves tigd sinds 1929. Latlcclzadelkussens op Uw va- cantietochten zijn een uitkomst geen zadelpijn meer. groto sor tering. Laticel-specialist van Ouwcrkerks Rijwielhandel. Oude Gracht 166 hoek Wed. Met een goede film behoudt U een leuke herinnering aan Uw vacantie. Onze afwerking ls beter en sneller PcrsfotobU' reau 't Sticht. Steenweg 15. Utrecht. Alle goede merken voorradig. Mr. Michael, Psychomctrlst Magnetiseur, houdt Iedere Maand, en Donderd. spreek uur van 10—9 uur en volgens afspraak. Singeldw.str. 3 bis, bij de Herenweg. Proefcon- sult schriftelijk f 1.—. foto. geb.datum insluiten. Uw kousenreparatie zo nodig klaar terwijl U wacht Dan even Uw kousen bij De Kou senladder gebracht De mo dernste speciaalzaak met de meeste service. Breedstraat 55. Telefoon 22105. Reeds 40 Jaar, Huijsman's Kof ferhuis. Voor koffers, 6chool- actetassen. portemonnaies, portefeuilles, riemen honden- artikelen enz. Oudegracht 24. b/d Jacobibrug. Verhuizingen Transporten Vanouds bekend. Fa. wed G. v. d. Brink en Zonen Goe- destraat 114-116. Tel. 12303. Utr. Erkend meubeltransporteur. Vakkundig, vertrouwd, billijk. Beschaafde eenvoudige wedu we, 50 Jr, grote flinke ver schijning met 3 werkende kin deren. eigen home. zoekt lang! deze onsympathieke weg ken nismaking met eenv. christe- lijke weduwnaar of heer. Br no. 6005 bur. van dit blad. Mr. Willy Kruis, Astroloog- Occultist. Voorlichting over Uw lot en leven, ieder gewensi advies. Discreet. Spreekuren: 29. Obrechtstr. 25bis, Utrecht. Volkorenbrood ls gezond vraag het uw dokter en be stel het bij bakker Helnen, Bern Weerd O.Z. 71. tel, 13331. Zomcraanbieding. Kapokma tras met kussen t 65.—, Reis* wieg te huur 1,p. d. He. Beddenhuis J. W. Schaatsen- berg. Damstraat 13, Telef. 16317. Geneeskrachtig© krulden en recepten van J. Mesters. Jansveld 53. Utrecht, bil de Voorstraat le Ned. Mach. SchlldcrsbedrlJI „SU Lucas". Elec. spuiten var meubelen, massa werk enz Kantoor: Willem Barentzstr. 58 Tel. 10141. Medium geeft advies dagelijks van 25 en van 7—9 u. Zon dags van 25 uur. Voorstraa' 66 bis. 2x bellen. J. Kolijn, Reparatie verster kers en radioapparaten. Am sterd.str.weg 162, Utrecht. Permanent Wavo „Wella" me oliebehandeling f 7.ldeaa f 6.—. Geschoold personeel Gedipl. kapper. Jos. van d( Laan, Bemiuirde Weerd O.Z 11, telefoon Ia032. Accumulatoren. W(J leveren alles op het gebied van accu's. A. H. Spronk. N. Daalstr 3, Utrecht Telef 19970 H.H. Automobilisten. Uw adres voor grote sortering onderde len, zowel gebruikt als nieuw. Garage v. d. Hoef. Biltstr. 43A tcL 15230.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4