maïzena VACANTIE REIZEN Samedi-Soir mag niet alles, vooral niets indiscreets H. C. Overbosch f—CEBUTO Al Uw groenten DURYEA CEBUTO REISBUREAUX EENDAAGSE REIZEN „EBATO" liWil'lilJlL'HHI AMERSFOORT UTRECHT DRAAIER BANKWERKER RONDSLIJPER BRANDPUNTEN TEL. 6235 ■min I Personeel aangeb. 4 Vrijdag 5 Augustus 1949 (Van onze Parijse correspondent) PARIJS. Het weekblad Samedi-Soir, met een oplage van 600.000 exemplaren, is één van de^grootste van Parijs. De oorzaak daarvan moet men waarschijnlijk zoeken in zijn sappige en sensationele artikelen over alle mogelijke schandalen en geruchten. De groten der aarde worden niet gespaard; koningen en prinsessen, politici en eerste-klas misdadi gers ontvangen eerlijk hun deel in de rijk geïllustreerde pagina's, die verder krioelen van pin-up-girls en chansonnières. Samedi-Soir maakt en breekt artisten-carrières en het lezende en betalende publiek zorgt voor de journalisten-carrières. Beledigde artisten wreken zich Het jaar 1949 werd door de re dactie van Samedi-Soir ingewijd met er een extra-schepje op te leg_ gen. In grote opmaak verscheen er een pagina onder de titel „Petit dictionnaire des liaisons (pas dan- gereuses( du cinéma (geïllus treerd). Daarin werden allerlei! „aardige" bijzonderheden verteld over het „dagelijkse" leven van film. en toneelartisten, dat op ta melijk in-discrete wijze onder de loupe genomen werd. Nu is dit geen bijzonderheid: de Fransen zijn in 't algemeen niet afkerig van enige „inside information" op dat gebied. Het bijzondere van het ar tikel lag niet zozeer in „het feit" dan wel in de manier waarop het „bekeken" werd, die hoegenaamd niets gemeen had met Plutarchus en zelfs weinig met Boccaccio! (Maar deze klassieke auteurs had den dan ook geen „slachtoffers" tot hun beschikking als waarover de 20ste eeuw beschikt). Vier en dertig artisten zijn door Samedi-Soir over de hekel gehaald (Het blad vloog weg!). Men vond er de namen van Annabella. Do minique Blanchar, Danielle Dar- rieux, Micheline Prèsle. Michèle Morgan, Simone Simon, Edith Piaf en de „parallelle levens" van Jean Gabin, Tino Rossi, Jean Marais, Jean Desailly, Gérard Philipe, Al- bert Préjean, en er werd verteld, evenals in de oude bekende film van laatotgenoemde( maar op iets andere manier) wat er zich zo al zou afspelen „sous les toits de Pa ris", volgens het bekende procédé van „die „gaat" met die". worden Een dagbladredacteur, zijn titel waardig, moet de nieuwsgie righeid van het publiek niet ex ploiteren. Hij mag zich er niet toe verlagen de platte dienaar van de geheime instincten van de massa te worden: zijn rol is, integendeel, de publieke opinie te leiden." Pleidooi De directeur van Samedi-Soir werd verdedigd door de even be kende advocaat Floriot. Op het hoogtepunt van zijn pleidooi haal- d-j deze een serie foto's uit z'n dos sier om daarmee te illustreren dat de artisten, vooral de vrouwelijke, het er wel naar gemaakt hadden dat er nu en dan eens over haar „geroddeld" wordt. Niet zonder humor citeerde maitre Floriot een zin die eens in een film gesproken was door één van de aanklagers en die zin luid de. „Als men een privé-leven wil leiden, dan moet men een ander beroep kiezen dan dat van koning oi artist". Vonnis We zullen het maar niet wagen waarvan Samedi-Soir de wereld kond deed met betrekking tot deze film_ en toneelspelers en speelsters, want Samedi-Soir heeff niet veel plezier beleefd van zijn „onthul lingen" De 34 artisten „namen het niet". Ze deden het weekblad een proces aan waarvoor ze de beken de advocaat Maurice Gargon in de arm namen. „De persvrijheid is in het geding - aldus de beroemde advocaat, „Ten gevolge van excessen zal deze bedreigd worden. En op de dag dat er weer censuur zou ko men, zou deze gevaar lopen op een verkeerde wijze aangewend te Maar het mocht niet baten. Wel oordeelde de rechter in zijn von nis dat: „zekere artisten en met name verscheidene aanklagers over hun privé- en zelfs hun intieme leven, met hun goedvinden, inlich tingen hebben laten publiceren die een journalist ertoe kunnen bren gen buiten de wettelijke grenzen der informatie te gaan. In deze ge vallen hebben die artisten het aan zich zelf te wijten". Dat was één nul. Maar de rechtbank overwoog verder dat de artisten „in dit spe ciale geval géén toestemming ge geven hadden voor publicatie". Zij Proces zouden dus ook schadevergoeding moeten krijgen variërend van 100.000 tot 200.000 francs, terwijl de directeur van hej blad voor J>hfe" onn half „slechts" een half mülioen in z'n portefeuille moet tasten; dat maakt totaal precies vijf millioen! Plus publicatie van het vonnis in de pers. (Was men soms bang dat het proces onopgemerkt zou blijven?) Samedi-Soir gaat, natuurlijk, in hoger beroep. Zal het „hogerop" iets bereiken? Men kan het betwij felen. want er is zelfs in Parijs blijkbaar een neiging om de sen satiepers die hier zo welig tiert en die de grootste oplage heeft le laten merken, dat er grenzen zijn. WANNEER WIJ ZEGGEN de Hol landse vrouw houdt van eenvoud, bedoelen wij de doorsnee Holland se vrouw. Als zij met vacantie gaat, neemt zij het liefst japonnen mee, die „er tegen kunnen". Ook de schoenen, coiffure en tas moe ten „er tegen kunnen". Dat is na tuurlijk een gezond standpunt, maar helaas wordt vaak uit het oog verloren, dat ook eenvoudige kleding modieus en elegant kan zijn. Heeft u wel eens Amerikaan se toeristen ontmoet? U zult moe ten toegeven, dat die Amerikaanse meisjes hoogst eenvoudig èn hoogst modieus gekleed gaan. Geen van allen draagt het haar in een stijf rolletje dat met tientallen pennen tegen het hoofd is geprikt. De meesten hebben een kort krul lenkapsel, of stijl kortgeknipt haar met ponnie. Degenen, die lang haar prefereren,' dragen het öf los langs het gezicht, öf tot het oor opgenomen en van achteren licht omgekruld. Zo is het ook met 'de schoenen. Waarom op plompe molières lopen, wanneer er zulke aardige open schoentjes met kruis banden of pantoffelschoeiTjes te koop zijn? Een eenvoudige ja pon behoeft niet altijd van ge bloemd katoen te zijn met een vier baans rok en pofmouwen. De taf zijden geruite jurk met de klokrok links boven kan ook wel tegen een stootje. De grote zakken en de mouwen, die van boven zijn inge haald, geven de japon het aparte cachet. Van de huisvrouw wordt verwacht, dat zij het ontbijt op tafel heeft staan, wanneer echtge noot en kinderen in de eetkamer komen. Iedere man zal het op prijs stellen, wanneer zijn vrouw ge soigneerd aan tafel verschijnt. Dit kan ook. Het is helemaal niet no- die, dat de huisvrouw met krul spelden in het haar en in 'n „werk- jurk" aan het ontbijt zit. Zij be hoeft heus niet een half uur eer der op te staan om toilet te maken. Wanneer zij een eenvoudige katoe nen ochtendjas over haar nacht goed aanschiet, de borstel door het haar haalt, en eventueel het haar met een lintje bijeen houdt (twee de van links boven) zal zij voor haar huisgenoten een prettige aanblik vormen. Bent u niet zo piepjong meer en zoekt u een wan deljapon, laat uw keus dan vallen op een toilet zoals het derde plaat je toont. Het pakje, dat het meisje rechts boven draagt, is wel heel practisch. Op een groen-wit geruit zijden japonnetje heeft zij een zwart velours-chiffon jasje. Ook de band op de rok is van ve lours-chiffon. Dit kostbare mate riaal kunt u uitstekend door wol len stof en zelfs door zijde vervan gen. De hoed links onder is bij uitstek geschikt voor vrorlwen met kort haarevenals de hoed rechts onder, die een compositie is van wit en marineblauw stro. Met enige van deze modellen in de kof fer kunt u rustig op reis gaan, zon der bang te zijn „bij anderen af te steken". Nederland wordt meer en meer „vacantie-minded" AMSTERDAM. De eerste etappe van de Vacantie-spreiding, welke het „Centraal Werkcomité Vacantie" voor dit jaar had opge steld, om de gebruikelijke over stelpende vacantiedrukte in ons land in de eerste week van Augus tus te doen verdwijnen, is „gewon nen". De vacantiespreiding is reeds zo ingeburgerd, dat iedereen althans het woord en zijn betekenis kent. Zoals bekend is dit jaar een spreiding van de vacanties der la gere scholen in de gemeenten bo ven de 20.000 inwoners ingevoerd. Het land werd daartoe in drie de len gesplitst, waarmede vacanties begonnen op 16, 23 en 30 Juli. Te gen het ontworpen schema kwa men voor hei openbaar lager on derwijs bij enkele gemeenten be zwaren, die echter voor 1950 on dervangen kunnen worden. Tussending gezocht Wat de noodzaak van de vacan tiespreiding en de medewerking hiertoe betreft, werd medegedeeld, dat men die in de kringen der vak organisaties het meest beseft. Naar gebleken is, valt van de midden groepen, zeer weinig te verwach ten; wel erkent men de noodzaak van verspreiding, doch men be schouwt zichzelf als „een zeer bij zondere vacantieganger" op wie dit streven niet slaat. Een van de weerstanden, die het comité bij zijn streven telkens weer onder vindt is het „bijgeloof", dat Augus tus de vacantietijd is. De massa-vacantieganger is spor tiever geworden en wil iets anders dan een „hotel". „Kamperen is niet voor iedereen mogelijk en daarom zoeken wij naai' iets dat ligt tussen een hotel en een tent of kamphuis", zo deel de de heer Pront mede. Gedacht is aan gezins-vacantieoorden. Het aantal vacantiegangers wordt steeds groter, mede door de toeneming der bevolking. Voor een volledige recreatie is ons land te klem en -.aldus de.heer Pront zullen wij dicht buiten onze grenzen naar mogelijkheden moeten omzien. Een en ander zal nu in studie worden genomen. Grote, vliegdemonstraties in Hilversum HILVERSUM. Op 13 en 14 Augustus brengt de Nationale Luchtvaartschool op haar vlieg veld in Hilversum een rijk geva rieerd programma van vliegde- monstraties, waaraan wordt mede gewerkt door tal van Nederlandse luchtvaartorganisaties. Vliegende modellen, verschillen de typen zweefvliegtuigen, Tiger Moth en Harvard vliegtuigen, Me teor straaljagers zullen in ver schillende programmanummers de monstreren. De Meteor straalja gers vliegen alleen Zaterdag, daar de luchtmacht niet op Zondag mag demonstreren. Leusden Weer spreekuur De Burgemeester van Leusden zal van Maandag af weer spreekuur houden van 8.30 tot 10.00 uur. Woudenberg Predikbeurten Zondag 7 Augustus 1949. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur, ds. Van Dorp van Zeist en n.m. 7 uur, ds. Brasser van Rijssen. De medische dienst wordt Zon dag 7 Augustus '49 voor Wouden berg, Maarsbergen en Maarn uit gevoerd door dr. A. J. van Kekem te Maarn. Gevonden voorwerpen Gevonden een vulpen (gevlamd), een zilveren rijksdaalder. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. Verloren een reservewiel met band, een portemonnaie met inhoud, een regenjas. Weggelopen een hond je (spaniel). Burgerlijke Stand 3 Augustus 1949, geboren: Mar tha Maria, d. v. Hendrik Meerbeek en Hendrika Slakhorst, Maarten v. Rossumweg 9. Ondertrouwd: Gerrit Vink en Tij- mentje van Deelen. Hoogland Burgerlijke Stand Geboren: Hendrika. d. v. D. M. Goor en NL Jekel: Cornelis Antonlus Maria, z v. M van Zetten en M. P. van den Brcemer: Jacobus, z. v. W. Klok en J. H. Beernink: Wilhelmlna Magdalena Jacoba Hendrlna. d. v L. C de Bruin cn R A. van Dorresteijn- Johannes Cor nells Hendrikus. z. v. C. A. Bosboom en J H. van Leur; Gcrardus Jozef. z. v. P J. Wantenaar en A. H. van 't Kloos ter; Gijsbertus Johannes Maria. d. v. G. Westerbeek cn W. J van den Hoed; Cornelia, d. v. P. Geers en C. van der Weijdcn; Ëvert Willem, z. v. H van Doorn en G. Beun; Marguerite Jane, d. v. W. van den Brink cn W. A Sluijs; Jacoba Elisabeth Maria. d. v. A P, J. C. Vrakking cn H. A van Doorn; Gcrdina Maria, d v R. Hilhorst cn H. C. 't Lam. Ondertrouwd* H. Hofman, Amersfoort cn B J van Vliet Getrouwd: J. W. Smits en H C. M. Dijkman. Horst; A Sips eri> H Ver schuur. Amersfoort; J. Boclhouwcr en A. van Leeuwen: J. Malipaard en W. Keiman. W. A. Frangenheim en E. C. Beukema: A. J Kommers en O. van der Horst. Amsterdam. Hoe men spaart Aan het postkantoor Soest en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand Juli 1949 ingelegd f 62 784,14 en terugbetaald 102.551.01. Het laatst door dat kantoor uitgegeven boekje draagt hei nummer 17385. Dat er bijna 40.000 meer is opgevraagd dan gebracht zal wel voor een groot deel op de uitverkopen en de vacantie moe ten worden geschoven. Raad komt bijeen De raad van Hoogland komt Dinsdag 9 Augustus om 19.30 uur in vergadering bijeen. De agenda bevat o.m. voorstellen tot het aan gaan van een geldlening ter finan ciering van de woningen, gebouwd te Hooglanderveen en tot het ver lenen van subsidie aan het Wit Gele Kruis. Soest Tweede avondrit voor motorrijders Aan de start bij café ..Zonneheuvel" verschenen Donderdagavond opnieuw veel deelnemers voor de tweede avond- rit. welke is uitgeschreven door de mo torclub „Soest" Om half acht werd ge start voor het parcours van 64 k m dat met een gemiddelde snelheid van 36 km, per uur moest worden gereden. Precies tien uur kwam de laatste deelnemer aan de finish. Prijswinnaars werden: 1. A. van Kooij MCS 3 strafp. 2 A Vtujst HMC 5 strafp: 3 G. Starri'MCS. 9 strafp 4 F Kotten. BMC. 10 strafp.: 5 D. Wassenaar, MCS 12 strafp.; 6. H. Heijwegen HMC 15 strafpunten. De voorzitter van de M.C.S., de heer Olyslager, reikte de prijzen uit. Vanwege het bestuur der Nederland se Bond van Doofstommenverenigingen werd na afloop van de film ..Johnny Belinda" in het Citv-theater een col lecte gehouden ten bate van het nuttige werk dezer verenigingen. Deze collecte bracht 216.15 op. Na beroving Aga Khan als troost naar Deauville NICE. De Aga Khan heeft be kend gemaakt dat de verzekerings maatschappijen nog 20 mill, francs hebben toegevoegd aan de beloning van 5 millioen francs die de Aga Khan zelf in uitzicht heeft gesteld voor aanwijzingen, die zouden lei den tot het vinden van de gestolen juwelen van zijn vrouw. De politie van Nice is er van overtuigd dat de overval op naam geschreven moet worden van plaatselijke bandieten, die moge lijk een tip hebben gekregen van een lid van het personeel van de Aga Khan. Kennelijk waren de bandieten op de hoogte van de tijd van vertrek van de Aga Khan en ook van de plaats waar de juwelen zouden zijn. De Franse politie had hem reeds herhaalde malen speciale politie-bescherming aangeboden, doch de Indische vorst had dit aanbod steeds van de hand gewe zen. Inmiddels zijn hij en zijn vrouw per vliegtuig naar Deauville ver trokken voor een bezoek aan hun zoon en Rita Hayworth. De Britse autoriteiten hebben 30 ton verkiezingspamflettën in be slag genomen die per trein uit de Russische zone zijn aangevoerd. Een woordvoerder van het Britse mili taire gezag zei dat deze maatregel werd genomen krachtens voorschrif ten che invoer van lectuur uit de Sowjet-zone verbieden. De pamflet ten werden ontdekt in goederenwa gons op het rangeerterrein van Han nover. Keel-, Neus- en Oorarts PRAKTIJK HERVAT. geschoeid. betekent OPHEFFING van voetklachten. Door schoeisel b>e te passen wat uitsluitend voor Uw voeten geschikt is. ZEER BELANGRIJK voor KINDER VOETEN, die dikwijls voor hun leven verknoeid worden. Tevens een geldelijk vooi^eel want alles, wat goed past en prima ver zorgd is, geeft MINDER slijtage. LANGESTRAAT 78 Thans rustige vacantiereizen in't naseizoen. Gedurende de gehele maand Aug. en Sept. nog plaatsen Vertrek: Maandag en Donderdag 3 dg. Valkenburg-Ardennen F 55.- Vertrek: Iedere Maandag 4 dg. Door geheel Nederland 81.- 5 dg. Limburgs heuvelland 95.- 6 dg. Door geheel Nederland 121.- 6 dg. Valkenburg-Ardennen 117.50 Prima hotels en maaltijden - deskundige leiders - geen paspoort EEN SUCCESREISI 7 dg.VOGEZEN-ZWITSERL.F 231.- Veilrek: 15-22-29 Aug., 5-12-19 Sept. Thans nog deviezen beschikbaar heerlijk mals, vol van smaak en geur, als zij gebonden zijn met "MAÏZENA" DURYEA hei ideale bindmiddel Schitterende DAGTOCHTEN naar Montferland-Elten F 8. De Hoge Veluwe 8. Rond het Yselmeer 11.— Giethoorn tl 9.50 Holteroerg 8 50 en vele andere onder deskundige leiding ÉENDAAGSE TOCHTEN NAAR ARDENNEN* Spa - Remouchamps Gileppe-Luik per gereserveerde trein en toerwagen F 18.75 p.p. incl.: 5 consumpties en diner 3RUSSEL*: met bezichtiging stad, per toerwagen F 11.— p.p. VALKENBURG Vogelbos - Steenkolen mijn - Rotspark - Openluchttheater - Grotten enz. (incl. entrees en diner) F 14 p.p. bij tijdige aanmelding geen paspoort VRAAGT PROGRAMMA EN INLICHTINGEN BIJ UTRLCHT: Stationsplein 22, leleï. 20323; Oosterkade 18, Tel. 16a16; Picter Nleuwlandstroat 24. Tel. ÏOOIO; ZEIST: 2e Dorpsstraat 33, Tel. 4769 MAARSSEN: Brccdstrnnt 21, Tel. 256; DL BILT: Utrccmsewcg 254, Tci. 28454. E.N.A.V.O., 8/8 Afsluitdijk. Gaasterland 11,— Heeswijk, Oisterwijkse Vennen 9.25 Antwerpen 11.- Friesland; Oranje Woud 11.50 IJseltocht 7.50 9/8 Montferland. Ellen 7.50 Twente, Holterberg 9.25 Bluebandfabrieken. Scheveningen 8 Bloemenveiling Aalsmeer, Schiphol 7.25 10/8 Valkenburg 12.25 Apeldoorn, Arnhem 7 Texel 11.50 Veluwe 8. 11/8 Brussel 13. Giethoorn. N.O. Polder 9. Walcheren, Middelburg 12 25 Geld. Achterhoek 8 50 12/8 Alkmaarse Kaasmarkt. Bergen a. Zee 8 Nat. Park „De Hooge Veluwe" 7.50 Midden Limburg 10.75 Volendam. Marken W. a Zee 7.75 MIDDAGTOCHTEN 13/8 Oosterb., Arnhem 5. Schiphol. A'dam 4. Natuurreservaat „De Hooge Veluwe" 5. Mooi Utrecht, Loosdr. Plassen 5 Rotterdam. Gouda, Reeuwijksche Plassen 5.25 Reisbureau te AMERSFOORT Vertegenwoordigd door Passage- cn Reisbureau „AMERSFOORT" Bergstraat 27. Tel. 6529 "7T-x on ,i,r\r\rr/c>n O.DO Tot ZO U/oorden fO. 50 - eik «oord méér /O./O per plaatsing. Te koop aangeb. Te koop duiven. Jonge en oude paren. Hoogvliegers, Hagenaars. O Rollers, billij ke prijs. Arnhemseweg 13. Bij de Hertenkop, Leusden. 1316 Te koop aangeboden* Leer boeken van le klas Rooms- Katholiek Gymnasium of Lyceum. Palm. Oude Soes- terweg 227 Amersfoort. 1314 Te huur aangeboden Moderne reiswiegen te huur, per dag of per weck. Gardo. Bloemendal. Hoek 't Zand. Tel. 3198. 1313 Personeel gevraagd Gevr. nette huishoudster, leeftijd 60—65 jaar bij vader en zoon. Br. R. Vis, op 't Veld A 49 Putten (Gld.). 1312 Personeel aangeb. Jongedame. 18 jaar. 3 jaar H BS kunnende typen, lVè jaar kantoorervaring, zoekt haar passende werkkring. Eventueel telefoniste v. g g. v. Brieven onder No. 1302 bureau van dit blad. Verloren Verloren uurwerk uit polshorloge vanaf de Vallei- brug tot Varkensmarkt Be richt of terugbezorging Wouters. Laakweg 122, Nii- kerkerveen. 1309 Woningruil Woningruil Soest—Amers foort. Aangeboden: vrij bo venhuis. 3 kamers, keuken, badkamer, tegen iets derge lijks te Amersfoort. Even tueel kleiner. Br. onder no. 1311 bur. van dit blad. Diversen Ontvangen: witte emaille emmers, groot cn klein, vanaf 2.30; emaille drink bussen 2.30. Drexhage en de Vries. Langestraat 76. Amersfoort. 1308 Onze reclame: onbreek bare babypoppen, afwasbaar f 4 50. Drexhage en de Vries, Langestr. 76, A'foort. 1309 Dames, er is maar een goede permanent en dat is de originele „Wella" met olie- en crèmebehandeling, reeds vanaf 5.Maison Pierre. O. Soesterweg 151. 1310 Te koop gevraagd me kan ons helpen aan goede hand- of trapnaaimachine. Br. met prijsopg. no. 282 bur. blad. Waarschuwing. Wij betalen de hoogste prijzen voor net gedr heren- en dameskleding *ol- deropruimingen en meubelen G. van Nijcndaal. Mgr. v a Weteringstraat 26 Tel. 18329. Tc koop aangeb. Naaimachines. Gemakk. beta ling. matige prijzen v.a. 45. Bekende merken: Singer enz. Voll. garantie. Koyk's Naai machinehandel. A'damsestr.' 214 bis. Ie etage. 1 Mach. tapkop tot „1!'.". 1 autog. lastoestel compl.. 1 aam beeld. 80 kg., 1 buisbulgma- chine v. 16,19 en 22 m.m. Tel, 21385. Utrecht. Geheel compl. prima dames rijwiel. Prijs billijk. Anth. Mat. thaeuslaan 46. Een piano, merk Seldel, i gons plaatsgebrek. Prima van klank en oer sterk. Br. 6079 bur. blad. In \an Luyn's Beddenhuis. Predikherenstraat 4, Utrecht 2 pers. ledikant m. fijn gewe ven gezondh. matras 42 2 pers. 3 delig matrasstel 59.1 pers. ledikant m. kapok kussen 39 2 pers. matrasstel met geheel verend binnenwerk 95.-. Opmaken van matrassen 10.—. Uw veren bed vermaken tot een 3 delig nwe v.o. veren ma trasstel. overtrokken met een dichte tijk 75. Te koop Singer handnaaimach. 85 cn Lewenstein trapnaaim. f 95 plus Singer kleermakers- mach. 195. voor- en achteruit Te bez. Herenw. 40. 2x bellen. Utrecht. Prima damesfiets, jongens- en meisjesfiets. 6-15 jaar. kinder stoel. grote wasteil. wasketel. 2 pits gasstel met plaat. 3. 4 pits petroleumstel Oudwij- kervcldstraat 65. Gaskomforen 2 vlams. wit emaille 38.50. Kampeerkook- toestellen 17.75. Emaille petro- leumvergassers 17.50. Huis- houdkachels 27.PeDe snij bonenmolens 4 90. Geldkisten 4.95. Stichtse Ijzerhandel, Lan ge Elisabethstraat 24. Wegens vertrek te koop z g a n zeer moderne kinderwagen, tegen elk aann. bod. Tulpstr. 10. Bureau, 2 pers. 125 Dressoirs 45. 75. 85. 139, 145. Eiken fau- teuilstcl 120. Biltstraat 5. telcf. 14498. f EYSINK FABRIEKEN AMERSFOORT VRAAGT JONGELUI voor opleiding als: Liefst enigszins gevorderd of met diploma Am bachtsschool. Aanmelden dagelijks bij Bedrijfs leiding fabriek Julianaplem. V. KUNNEN OOK TELEFONISCH OPGEGEVEN WORDEN AMERSFOORT 'dé 1094. Steeds smaller werd het water waardoor we met ons bootje voeren, met stokken moesten we ons van de rotsen afhouden, net zolang tot Sjang riep, dat we er waren. Moeizaam krabbelden we tegen de wal op en begonnen de bestijging van de rotswand. „Bah," bromde Daantje: „Al dot geklim. Is er geen lift hier, ik zit lieverl" Maar Daantje moest nog een kwartier tje door klimmen, voor we eindelijk weer op vlakke grond stonden. Sjang begon ijverig de kaart te be studeren en in een kring te lopen, die steeds nauwer werd. Eindelijk stond hij stil, zuchtte diep en zei: „Hier moet het ergens zijn: in gat in grond plaats van draken-ei. Maar Sjang ziet geen gat." „Vreemd," mompelde ik: „Die kaart zal toch wel goed zijn." Met een onrustig gevoel en speurende ogen begon ik rond te kijken. Daantje was moe gev/orden van het klimmen en zocht een plekje om uit te rusten. Een berg takken leek hem het meest geschikt en hij zette zich neeren gaf een doordringende gil. Want het plekje was geen goede rustplaats, de takken kraakten door en de dikke knaap zakte weg. „Help!", gilde hij: „Ik verdrink in de grondI" „Hoera!", riepen Sjang en ik: „Daantje heeft het gat gevonden!" crlo vloerbedekking aancsb flinke partij. even geleden door brandschade, ook In ter mijn. J Geerts, Lijnmarkt 37 Tel. 10223 Zojuist aangekregen een partij cocosmatten. uit de brand van A'dam. tegen zeer lage prijzen. Knmermatten, div. maten v.a. 29.Deurmatten v.a. 3 90 Chinamatten, flinke maat 9. H. P. Houtzager, Leidseweg 20 Te huur gevraagd Lid van het Utr. Sted. Orkest gehuwd. r k.) zoekt 2 ka mers met gebruik van keuken. Br. no. 277 bur. blad. Besch. echtpaar midd. leeft, k zoekt per 1 Sept. gem. flat of kamers (met kookgel.) te Utrecht of naaste omgev. Br. onder no. 6096 bur. blad Echtp zoekt woonruimte in woonhuis of kantoorgebouw, waar de vrouw, als tegenpres tatie. de zorgen voor de huis houding. reSp. die van huisjuf frouw op zich kan nemen. Br. no. 6097 bur. blad. Liefst ongem. zit- cn slaapka mer of zit-slaapkamer. voor heer. In Utr.. omgev. binnen stad, met pension. Br. no. 6100 bur. blad. Te huur gevr. door echtp. v.m. 1.. zonder kinderen, zit- cn slaapk. cn suite of ruime zit- slaapk, gem. of ongem. parter. re of le etage, voorzien van vaste wast., stookgel.. of cen trale verw. kookgei cn wc op dezelfde etage, medegebr tel. Br. te richten aan Boekh. de Klcrck. Poortstraat 88 Utr Techn beambte zoekt per 1 Oc tober zit-sl kamer met pension. Br. no. 6082 bur. van dit blad. Gevr. gem. zit-slaapkamcr voor man en vrouw, tegen een prijs van 45.per maand. Br. no. 6081 bur. v. d. blad. Personeel gevraagd Gevr. net dienstmeisje v. d. en n in gezin met 3 jonge kinde ren. Goede getuigschriften ver langd. Br. no. 286 bur. v. d. bl. Gevraagd flink meisje, zelfst. kunn werken, voor hele dagen. Winkeljuffrouw en werkster voor bakkerij aanwezig. Goed loon. Bakkerij van Eekeren. Rijnlaan 8. Aanmelden na 6 uür. Niet op Zaterdag. B.z a. nette juffr. 35 jaar. als huishoudster v.g.g.v. Br. Les- sepsstraa» 65 Zuilen (Utr.). Lessen Bijlessen scheikunde, door scheikunde leraar. Br. no. 6080 bur. blad. Diversen le 'Ncd. Mach. Schildersbedrijf „St Lucas". Elec. spuiten van meubelen, massa werk enz. Kantoor. Willem Barentzstr 58 Tel. 10141. Volkorenbrood is gezond vraag het uw dokter en be stel het hij bakker Hemen Bern Wcerd O.Z. 71 tel 13331 Uw was keurig verzorgd in 1 week uit en thuis. Stoomwas- serij Uppelschoten. Bouwstr. 15 fel. 20692. U slaagt beter voor een pracht radio-apparaat bij Radio Cen trum, v.a. 175.Gemakk. betalingsvoorwaarden. Vmken- burgstraat 4—6. Tel. 19636. Laat uw gestoffeerde meube len opnieuw bekleden, recht streeks aan dc fabriek. Vraagt vrijblijvend prijsopgaaf. Club meubelfabriek H. J. Huygen. Gruttersdijk 32 C. Tel. 19976. Permanent Wave „Wella" met oliebchandeling 7.ideaal 6—Geschoold personeel. Gedipl. kapper. Jos v. d. Laan. Bcmuurdc Weerd O.Z. 11. tel. 13032. Reeds 40 Jaar Huijsman's Kof ferhuls. Voor koffers, schooi en actetasscn. portemonnaics, portefeuilles, riemen, honden- artikelen enz. Oudegracht 24. bij de Jacobibrug. Verhuizingen, Transporten. Van ouds bekend, fa. wed. G. v. d. Brink en Zonen. Goe- destraat 114-116. tel. 12303. Utr. Erkc-nd meubeltransporteur. Vakkundig, vertrouwd, billijk. Laticel zadelkussens, op uw vacantietochten. is een uit komst. geen zadelpijn meer, grote sortering. Laticel-specia- list. Van Ouwerkers Rijwiel handel. Oude Gracht 166. hoek Wed. Uw kousenreparatie zo nodig klaar terwijl U wacht. Dan even uw kousen bij „De Kou- senladder" gebracht. De mo dernste speciaalzaak met de meeste service. Breedstraat 55. Tel. 22105. J. Kolijn Reparatie verster kers en radloapparatcn. Am. sterd.straatweg 162. Utrecht. Heren, wilt u zich prettig scheren, dan moet U de mes jes „Drogist" eens proberen! Eens geprobeerd, altijd be geerd! Verkrijgbaar alleen bij drogisten. Accumulatoren Wij leveren alles op het gebied van accu's. A. H Spronk, N. Daalstraat 3. Utrecht. Tel. 19970. Geneeskrachtige kruiden en recepten van J. Mesters. Jans- veld 53. Utrecht. Bij de Voor straat. Hypothek 3 »/«Vo beschikbaar, tevens te koop gevr huizen v. belegging. Br. aan Ultee, Taxateur. Repentessclaan 83. Utrecht Tel 17810. Met een goede film behoudt LT een leuke herinnering aan Uw vacantie. Onze afwerking is beter en sneller. Persfotobu reau 't Sticht, Steenweg 15. Utrecht. Alle goede merken voorradig. Hypotheken - Financieringen - Credleten. Ook kleine lenin gen aan particulieren. Afw. snel cn discreet. Br. met postz. ..Reclamcpost" M. P. Lindostr. 29 bis. Utrecht. Zomcraanbieding. - Kapokma tras met kussen I 65.—. reis- wxcg te huur 1.— p d Het Beddenhuis. J W. Schaatsc-r.- berg. Damstraat 13. tel. 16317. Lederen Kleding. Ook maatwerk Repareren Verven Invetten. B Snata- ger. Oude Gracht 242. Telefoon 11786. Glas- en Verfhandel, Neude. naast Postkantoor. Glansverf I 2 50. grondverf 2.— per. *g. stopmessen f 0.90. stoffers I 0.80. hakmessen, plamuur- messen enz. stopverf, pla muur, waterverf enz. Parapsychologisch adviesbur. \erstrokt adviezen omtrent toekomst, karakter, huwelilk, werkzaamheden. vooruitzich ten enz. Zendt foto. 3 vragen, en 2.60. Robini, Croeselaan 299 bis. Utrecht.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4