Kernplan een basis ontwikkeling van voor onze goede stad Architecten richten zich tot de gemeente Spoorwegen interesseren zich voor voetgangerstunnel Kostenraming beide tunnels Stemmen over uitbreidingsplan Vijftigjarig VVV op hartelijke wijze gehuldigd ONS POSTDUIVENNIEUWS Kostenraming gehele rondweg 2 Maandag 8 Augustus 1949 tunnel nabij de Gasfabriek profi leren zowel de woonwijk Soester- kwartier als de industriewijk Nij verheidsstraat en -Eem als het ver Architecten richten zich tot de raad Ondergetekenden, Amerisfoortse architecten, achten het hun plicht U E. hun mening betreffende het zo georitiseerdo kernplan van de I keer uit de richting Soest op een- eemeente Amersfoort kenbaar te voudige wijze hiervan zonder dat maken. I het verkeer uit een sector de an- Amersfoort is thans een stad der hindert. Men.Is boven b« het van rond 55000 zielen, terwijl het stedebouwkundig in feite nug gebaseerd is op een toestand van 1020 toen het inwonertal ongevee-* 30000 zielen was. Ten eerste: omdat de wijken geen behoorlijk contact hebben met de stadskern binnen de tweede omwalling; ten tweede de verbin ding van het station in 1900 ge bouwd met de stadskern en de wij ken nog nooit behoorlijk is opge lost; ten derde dreigt de stads kern, deze in alle opzichten zo prachtige stedebouwkundige con ceptie totaal te verpauperen door de enerzijds zo uitermate slechte toegankelijkheid, anderzijds door het enorme doorgaande verkeer; ten vierde dreigt de city zich door het ten derde genoemde en het meetkundig excentrisch liggen ten opzichte van de gehele stad te verplaatsen naar het Z.W of wel het stadsdeel tussen de kern en de spoorlijn stationKesteren; ten vijfde zijn de voor onze stad belangrijke pleinen en gebouwen: Hof met St. Joriskerk. O.L V. Kerkhof met Lange Jan Gemeen tehuis en de Cavalerie kazerne niet op behoorlijke wijze te bereiken; ten zesde is er geen behoorlijke plaats voor het zo hoog nodig uit tj breiden gemeentehuls met ai zijn diensten; ten zevenden is er geen behoor lijke oplossing voor het doorgaan de verkeer; ten achtste is er geen plaats voor een cultureel centrum; ten negende hebben de wijken onderling geen Innige verbinding met elkaar; ten tiende Is er geen plaats aan te wijzon voor gebouwen van no- tionale instellingen waarvoor Amersfoort in het centrum des lands liggende zo uitermate ge schikt is. Dit zijn tien punten die voor onze stad in volgorde van belang rijkheid zoals ze hier gesteld ziin nu een oplossing behnoeven. En daarnaast of liever daarenboven moeten we rekening houden niet de toekomst, De toename van de bevolking zal: a. meer woonruimte eisen; b. terreinen voor verzorgende bedrijven en industrieën vragen; c. het verkeer doen toenemen; d. last but not least alle onder één tot en met tien gestelde pun ten nog precairder maken. Deze groei van de stad zal be halve in materieel opzicht idieel een oplossing vragen. D.w.z. Amersfoort zal moeten groeien sledebouwkundjg gezien van een stad van 30.000 zielen tot in 1970 oi 1980 een van 100.000 zielen. Dit betekent, dat de stad een zeer belangrijke volume- of beter ge zegd oen schaalvergroting zal moe ten ondergaan. Het zal van een stadje een stad moeten worden. En ni: is naar de mening van onder getekenden het kernplan, dot aan al deze gestelde eisen voldoet, neen, niet alleen voldoet, het plan Is zowel materieel als ideëel een grandioze conceptie. al. De wijken zullen een be hoorlijk contact hebben met de stadskern. Deze stadskern en dat moot men vooral In het oog hou den heeft hot hart op de Hof en niet ergens nabij de Snouckaert- laan.t Door het projecteren van de politiebureau en heeft dan de di recte verbinding met het hart van het centrum. all. Van het station af is de toe- gang naar do stad na de bouw van het station ln 1900 niet opgelost. Waarom is de oude city van Am sterdam zo'n levend organisme ge bleven? Omdat het centraal sta tion zo prachtig gesitueerd is ten opzichte van deze city. Daar heeft men het uitzicht op het IJ op moeten geven om de city te be houden. Het komt ondergetekenden dan ook voor dat naast de bouw van de tunnel en daardoor het contact van het Soesterkwartier met de stadskern en de doorbraak van het station af naar het hart van de city van urgent belang zijn. Men legt hiermee het contact van de strdskern met de drie zeer belang rijke elementen Soesterkwartier, industriekwartier (met de verzor gende bedrijven) en het station Dit is in het kernplan op prachtige wijze tot stand gebracht. Voert men dus de tunnel uit met de in- en uitgang bij het politiebureau en een doorbraak van het station af langs het politiebureau naar de Hof, dan heeft men voor de zeer nabilzijnde toekomst voldaan aan de hierboven gestelde eerste zes punten terwijl de rondweg bulten de stad om, van de Rijkswaterstaat, het hierboven gestelde zevende punt oplost. Voorlopig zal men een deel van het gemeentehuiscomplex tevens dienstig kunnen maken voor culturele belangen zoals dit in En geland en Amerika ook wel het geval is. Zodat ook punt acht voor lopig is opgelost. Voor een korte verbinding van het Soesterkwartier met het station zal voor voetgan gers en fietsers een tunnel nabij de plaats waar nu de luchtbrug is aanbevelenswaardig zijn. Punt B. Het hierboven gestelde plan, dus zonder rondweg over de beek zal voor de zeer nnbljzijnde toekomst voldoende zijn. Groeit de stad echter en dit is niot te stuiten, dan zullen de wijken ten Noorden van de stadskern tot stand moeten komen En wel ten Noorden omdat een verdere uitbouw van de stad naar het Zuiden de city weer in ge vaar zal brengen, daar dan het meet kundig hart van de stad te excen trisch zou blijken te liggen. Deze Noordelijke wijken zullen zowel goed contacct met de kern behoe ven als een verbinding met de Zui delijke wijken en het station. Tevens zal onze stad dan toe zijn aan de hierboven gestelde schaalvergroting. Een en ander wordt op zeer schone wiize zowel materieel als ideëel op gelost door de rondweg over het beektracé. Dit tracé zal dan een vol ledige rondweg moeten worden ook om de Noordzijde van de stad. Een binnenring met een diameter van ongeveer één kilometer is voor een stad van 100.000 zielen een eerste vereiste. De rondweg zal dan aan de hiervoor genoemde tien punten een oplossing geven en tevens tien punten oplossen, wanneer het zielen tal de 100.000 bereikt. C. Er zal voor gewaakt dienen te worden dat men zijn doel niet voor bij schiet, d.w..z. zeer positief is hier boven het kernplan in twee phasen verdeeld. Ten eerste; tunnel en doorbraak station—stadskern. Ten tweede: de rondweg. Het is namelijk zo, dat wanneer men de rondweg eerst zou maken en dan pas de doorbraak station- Hof dat dan het stadsleven zich te veel zou gaan afspelen op de rond weg, alvorens de city werkelijk tot broei is gekomen De stad binnen de tweedo omwalling zal met alle mo gelijke middelen een levend cenrum moeten zijn en blijven. Is de stads kern tot bloei gekomen, dan zal de rondweg een noodzakelijkheid blij ken te zijn. Resumerende zijn ondergetekenden van oordeel dat het kernplan die kwaliteiten bezit, die nodig zijn als basis voor een goede ontwikkeling van ons Amersfoort. Amersfoort, 6 Augustus. 1949. w.g, J. B. v. d. HAAR M. J KLIJNSTRA J. G. KLIJNSTRA M. KLIJNSTRA Jr. Ir. J. H. OOSTERHUIS H. A. POTHOVEN Ir. G. POTHOVEN H. A. POTHOVEN Jr. Ir. J. P. HEEDERIK Ir .J. VERHEY. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Neptunus-jeugd speelde in Utrecht Het jeugdzevental van Neptunus werd na een overwinning op het jeugdtoumooi in De Kromme Rijn uitgeschakeld door een gelijk spel tegen Robben. Strafworpen brach ten do teleurstellende beslissing. A.Z. P.C., dat wel had mge- sohreven, was niet van de party. Orgelconcert van Jan J. van den Berg Het tweede orgelconcert in do St. Joriskerk is vastgesteld op Donderdag 11 Augustus, 's avonds om acht uur. De organist is ditmaal de heer Jan J. van den Berg, leer ling van het Amsterdams Conser vatorium, die een Bach-program- ma zal uitvoeren. Finantiële opzet van het kernplan Note rrt even GRAND THEATRE. ..Pinocchlo". Iedere dag vier voorstellingen 2. 4 15, 6.30 en 9 uur CITY THEATER. Vergeten levens" Zondag: 2. 4.15 6.45 en 9 uur; overige dagon: 2 30, 0.45 en 9 uur REMBRANDT THEATER. „Mijn vriend Trigger" en Cow-boys uit Texas" Vrijdag en Zaterdag: 2 30. 6 45 en 9 uur; Zondag: 2, 4.15. 6 45 en 0 uur; overige dagen: 2 30 on 8 uur. Openbare leeszaal Uitlening voor vol wassenen dagelijks 2—5 u.; bovendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—0 uur: Uitlening voor kinderen' Woensdag, en Zaterdagmiddag von 2.30—4 30 uur: Locs- zaal dagelijks van 10—12.30 on 2—fi uur: bovendien Dinsdag- cn Vrijdagavond van 7—10 uur Museum Flohlte. Tentoonstelling Lisiduna. BloklandtagasthulR. Tentoonstel- llng tot 31 Juli. sohlldorUon van Joh Güttllch Do Stlchtse Heuvel ledore avond danacn, ook 's Zondagsmiddags Met betrekking tot do financiële opzet van het kernplan delen B. en W. het volgende aan de Raad mede: „Vooropgesteld wordt, dat met do uitvoering van een plan als het onderhavige tal van jaren zijn ge moeid. Gezien de *:e volgen proce dure voor het kernplan, zal zeker niet eerder dan in het begin van 1051 met de uitvooring van het Slan kunnen worden begonnen. Al- oowel het uiteraard geenszins on ze bedoeling kan zijn reeds thans, bij aanvaarding van het kernplan door uw Raad, de volgorde van uit voering der verschillende onderde len van het plan tc doen vaststel len, aangezlon dit naar onze mening dient te geschieden b|j do aanvraag van de voor do uitvoering van het plan benodlgdo credioten, menen wij toch wol to kunnen aannemen dat- alleroorst de aanlog van de belde tunnols tor verbinding van hot Soesterkwartier met het stads centrum tor hand zal dienon to worden genomen. De kosten van de ze belde tunnels mot bijkomende werken worden geraamd op 2.230.000,gespecificeerd als op bijgaando staat: De baten zijn in dezo raming buiten beschouwing gelaten. Dat met name het ramlngsciJfer van 1.261.000,voor do aanleg van de grote tunnel roöol ls. moge u hieruit blijken, dat do kosten van do tunnel te Hilversum welke, hoewel niet zo brood als do te ma ken tunnel bij do gasfabriek, ovori- gons wol mot laatstbedooldo tunnel vergelijkbaar is - in 1037/1038 330.000,hebben bodragon; dit cijfer, bij een indexcijfer van ±3Vs herleid tot de na-oorlogse kosten, wordt 1.165.000, De jaarlijkse last kan worden Groto tunnel nabij gasfabriek mot do afrittan: 167.600,— grondwerk betonwerk bestrating riolering, verlichting hekwerk, beplanting, onz. constructio dlvorson verloggen hoofdriool vorleggen wyerssraat verleggen gas-, water- en electrlclteHs- loidlngen toezicht, voorbereiding, onvoorzien winst en risico 291.700,— 74,300,— 70.800,— 160.800,— 120,000,— 110.000,— 35.000,— 2.000,— 100.000,— 100.000,— 40.000,- 1.261.000,— Rondweg Eemstraat tot Arnhemsestraat Inclusief grondwerk en riolering tot Monnikendami taluds, rioleringen, zandophoplngen en verharding 211.800,— trottoira, beplanting, bruggen 17-800, wyzlgen Wijersstraat, Plantsoen Weat, Utrcchtsoweg, Laantjo 30.300.— verlichting, gas, water, electriclteit 21.300,— risico, toeslag, voorbereiding, onvoorzien 66.800, De rijwiel, en voetgangerstunnel Onteigeningen 837.000,— 260.000,— 382.000,— Totaal eerste gedeelte 2.230.000, verminderd met de baten, welke gevoegiyk gesteld kunnen worden op 20.000,,per jaar (opheffing spoorwegovergangen) Zoals u bekend is. stelt de Inves teringscommissie momenteel een urgentioplan op van kapitaallnten- sievewerken, welke in de loop van de eerstvolgende 5 jaron moeten worden uitgevoerd, en gaat zy na, welke mogeiykheden voor dekking van de daaruit voortvloeiende las ten aanweizg zyn. Bovenger.oomde on na te noemon bodragon zijn aan de lnvostcringscommissie medege- doeld en zullen wordon verwerkt in hot rapport dezer commissie. Inzake do rywlel- en voetgan gerstunnel doen wij u nog opmer ken, dat wij te gereder op do wons van de bewoners van het Soester kwartier om deze tunnel alsnog in het plan op to nemen zijn inge gaan. omdat ons tydons eon onder- houd met de directio der Neder landse Spoorwegen de toozogglng is gedaan, dat door do Nedorlandse Spoorwegen ernstig wordt ovorwo* gon voor de bewoners van het Soesterkwartier door middel van 'n voetpangorstunnel een kortere ver binding met het station tot stand te brongen. Op grond van deze toe zegging zyn wil van mening dat het geenszins uitgesloten Ir te ach ten, dat de Nederlandso Spoorwe gen bereid zal wordon gevonden de nog ln het plai opgenomen kleine tunnel voor gezamenlijke rekening to doen aanleggen. Bü het beoordelen van do finan- clëlo opzet van het kernplan dient men wel in het oog te houden, dat er onder de bovenstaande raming tal van uitgaven voorkomen, die. onafhankciyk van de uitvooring van het kornplan, toch zullen moe ten worden gemaakt, tenvyl deze onvermydeiyke uitgaven bij nadere beschouwing zullen blykon het grootste deel van de totaal geraam de kosten te omvatten. Zoals reeds in de aanvang werd opgemerkt zal, by aanvaarding van het kernplan door uw Raad. het tijdstip van uitvoering der ver schillende onderdelen van het plan nader dienen te worden bepaald en aan uw college, tegeiyk met de aanvraag van de voor de uitvoe ring van elk onderdeel benodigde gelden, ter beoordeling worden voorgelegd. 155. Rob, die natuur lijk wel op zijn vingers kan uitrekenen, dat Moetsji-Foetsji de ach tervolging zal inzetten, wanneer hij merkt, dat de „Vrijheid" er stie kem vandoor is gegaan, besluit ten behoeve van de kruiser een automa tische noodzender te bouwen, drijvende op een boel ln zee. Want als hij zelf seinen blijft geven, kunnen de Jap pen hem ook gemakke lijk opsporen. Dan wendt hü de steven en vaart om het eiland heen, want het is zijn bedoeling naar een punt van de kust te zei-werk en de nog ver verwijderde kruiser kan i ze zo hard doorkomen kunnen ze wel begrij- len, vlak bij de grot, waar de schat verbor- met behulp hiervan zijn koers bepalen. Doch l pen. dat de zender vlak in de buurt van het gen ligt. De noodzender doet ondertussen zijn'de Jappen ontvangen do seinen ook en omdat eiland moet zijn opgesteld. Mijnheer de Redacteur Een aanslag op de stad. Men wil aan vaarden maar vraagt bewijs van nood zakelijkheid en plan naast plan. Raad wil men aanvaarden als besturend lichaam maar niet als uitvoerder vnn haar eigen plannen plannen die zo diep cn radicaal Ingrijpen in ons aller woon plaats. Men vraagt redelijkheid. De be woners hebben het recht, geschreven of niet, de stad als haar eigendom te be schouwen. ZU hebben recht dat men haar Inlicht l.p.v. voorlicht. ZIJ hebben recht op tijd, teneinde plan naast plan te leggen en contact op te nemon met haar vertrouwensmensen. Zij hebben het recht de problemen van verschil lende zijdon te doen belichten cn daar conclusies uit te trekken. Ais zij menon dat de tunnel bU de Wilersstraat, ondanks dat moolo doorkijkje op do toren, znl fungeren als een riool dat van vroeg tot laat oen stroom van auto bussen. trailers, slghtseelngcars. carriers bakfietsen, en*, enz zal uitbraken in de richting van onze tnren, dan mag en zal hij er niet komen. Indien er geen stank en damp geengekraak en ge- knalpot. geen gegier en gegalm zal zijn, dan is de industrie er met en behoort de tunnel bij Puntenburg te liggen. Is de industrie er wel. dan is het zaak alles zo snel mogelijk naar bulten brengen naar het Noorden of het Wes ten dus. De maquette was lieflijk, niet reëel. Druk snelverkeer (hoe komt Tcus Dreuning op de Berg?) in dc na bijheid van de toren, ontluistert hem. Zijn carillon verliest debiet, zijn taak als hoeder van een oude stad vervalt. hU wordt gedegradeerd tot een gebars ten museumstuk. Morgen zal de beslissing vallen. Hoe zal het zijn? Ja, wat zuilen zij zeggen? Waar zullen de oud-AJ.C.-crs zijn. die met zoveel vuur en recht gestreden heb ben tegen de kitsch en voor de juiste vormgeving aan onze gebruiksvoorwer pen. tot de boezelaartjes en pannenlap- jes toe. Zullen zij ons aller en ons grootste gebruiksvoorwerp, de oude stad vorvormen zodanig dat wij haar niet meer zullon herkennen? Zullen de An- ti-revolutlonnairon revolutionnair wor den en ook do bijl hanteren gaan? En zul len de Christelijk-Hlstorisehen zich do- ze avond als Christel Jjke-Futurislcn gaan ontpoppen? Zullen de Liberalen bewijzen dot het waar 16 dat Do Gene- stot hun toedichtte? Zullen de Socialis ten luisteren nnnr hun grote voorganger dr. Hcnrl Polak, die in zijn werk „Het Kleine Land en zijn Groto Schoonheid" zegt: „Terwllle van het ongetwijfeld toegenomen verkeer, van welks omvang voo.al gemeentelijke ingenieurs en overheden, zich een overdreven voor stelling maken, worden dikwijls hande lingen verricht welke het stadsbeeld hopeloos bederven.'1 Zullen de Katholioken zich waardige nazaten lonen van zoveel bekende en onbekendo scheppers van schoonheid cn harmonie? Hoe zullen de discussies zijn? Lnten wij hopen dat er meer wijsheid dnn goleordheid is. Dat wij gespaard mogen blijven voor de blunder dat er namens fracties gesproken zal wordon. Moge een leder bedenken aan wie het Ja en neen is, dat er een dag kan komen dat hij gekweld door een oneindig helmwee zijn ball-point pen. waarmede hij zijn daad bekrachtigde, onder een tientonner zal werpen. Bewoners van Amersfoort op naar de Markthal, hoort wat zij zeggen, opdat gij hen later van antwoord zal kunnen dienen. Laten w(J hopen in prijzende zin. B H. KOK. Utrechtseweg 81. Amersfoort. 55 JAAR GETROUWD Morgen is het echtpaar C. van Zijl v. d Wetering, wonende aan do Sint Ansfrldusstraat 41, vijf-en-vijftlg Jaar getrouwd. Leidingwater voor bewoners van Hogeweg Vergun mij, nu er zo druk over over uitbreidingsplannen, tunnels en allerlei andere zaken wordt ge schreven, dat ik ook een duit ln 't zakje doe. Het is wel ln 't byzon- der dat ik de aandacht vraag voor een zaak, die alle bewoners van de Hoogeweg, du9 Amersfoorters, na aan 't hart ligt. Aan die Hoogeweg namelijk, waar notabene het pomp station staat vcor de Amersfoortsc watervoorziening, moeten de be woners het zonder loidingwater stellen. Nog altyd moet men zich daar met pompwater redden en dat wordt dan nog met zeer veel moeite verkregen w^nt als de Dieselmoto- Organisatie, die in het stedelijk leven van zeer grote betekenis is ren van de waterleiding 's morgens ln werking worden gesteld is hét met de waterstand snel mis. Schryver dezes nam de proef op de som met een Nortonpomp. Er is op ziln Initiatief een gat van 2>/2 meter diepte gemaakt, 's Nachts is daarin een kleine waterstand maar op de dag slokt de Dieselmotor al les op. Deze toestand mag niet blijven bestaan. Het gevaar, dat men by brand niet voldoende water voor blussing kan opbrengen is niet denkbeeldig. Daarom moeten ook de bewoners van de Hoogeweg voorzien worden van leidingwater. Er zyn wel be zwaren van materiaal en men be weert wel, dat de bewoners de kos ten niet kunnen opbrengen, maar dan vraag ik my af waarom is de leidingwatervoorzlenin" wel moge- lyk gebleken ln dc Schutterhoef- laan. Zijn wy Hoogeweg-bewoncrs dan zoveel minder? Uw abonné, C. van Nimwegon, Hoogeweg 235. Mening over „Plan Spaander" Mijnheer de Redacteur, Wij gingen op Vrijdagavond 5 Augustus 1949 wederom ter verga dering, maar nu ter openbare ver gadering met debat, in 't Prinsenhof voor het aanhoren van oen toelich ting op hot kernplan van Amersfoort door de hoer J Spaander (een tegen stander van het Plan Zuidorhoek). Aan belangstellenden ontbrak het niet do zaal was tot do nok toe ge- ViiH Zy allen zullen niet teleurgesteld nu»., nuis zijn gegaan, want de voor dracht met lichtbeelden van do heer Spaander was, zakelijk, duidelijk, in teressant, niet kwetsend en goed tochnisch gedocumenteerd. Dit kan niet gezegd worden van de voordracht van dc heer Zuider- hoek op zijn eigen plan. De hoofd- lijuen werden hier ondergeschikt gemaakt (verdoozeld) door de aan kleding van het ontwerp. Tot doze concluisie zou men reeds gekomen zijn, indien op de bewuste vergadering van 14 Juli de burge meester debat had toegestaan. Al leen schriftelijke vragen kondon worden ingediend, maar wat heoft men hieraan als ze niet behandeld wordon en geen wederwoord moge lijk ls. Hot plan Spaander t.w. een snel- verkeersweg om de stad met als richtlijnen de spoorbanen en een tunnel bij de Puntenburgerlaan, is Het Grote Plan van Amersfoort, mocht er ooit toe wordon overge gaan tot de bouw van een snclvcr- keersweg. Aan alle eisen, bezien uit een verkeerstechnisch oogpunt, voldoet dit plan prima en voorkomt boven dien do vernietiging van historische panden van zeer grote waarde. Uit het feit. dat' na de voordracht van de heer Spaander niemand het woord vroeg, moet worden opge maakt. dat alle aanwezigen, w.o ook de aanwezige gemeenteraadsleden, het met de spreker eens waren. Bij de beoordeling toch van zo'n belangrijk probleem voor Amers foort, diont alleen de objectiviteit in Ons dagelijks teveel Het aantal kleine overtredingen was Zaterdag en Zondag legio. Vier wielrijders en twee autobe stuurders gaven geen teken, toen ze van richting wilden veranderen. Twee mannen sliepen een roes uit op het politiebureau. Vier automo bilisten trokken zich niets aan van de maximum-snelheid. Twee had den er geen rijbewijs. Twee wiel rijders hadden geen brandend ach terlicht op hun fiets. Een automo bilist negeerde een rood stopteken. Een ander had geen verlichting achter op zijn wagen en nog een ander reed slechts met een bran dende voorlamp. Nog een autobe zitter verleende geen voorrang aan een auto, die op een voorrangsweg reed. Een ijscoventer werd be keurd, omdat hij een standplaats innam zonder vergunning van B. en W. Twee wislrijders reden in verboden richting. Twee motorrij ders hadden geen rijbewijs en een fabrikant werd geverbaliseerd we gens overtreding van de arbeids wet. Voor VW—Amersfoort begon Zaterdagmiddag de viering van het vijftigjarig bestaan met een receptie in de foyer van „Ami- citia die door zeer velen werd benut om de jubilerende or ganisatie te komen geluk wen sen. De „Postharmonie" deed dat op bijzonder gewaardeerde wijze. Aan het slot vön de re ceptie kwam dit kranige mu ziekkorps een muzikale felicita tie brengen op het torras waar voor de voorzitter van de afd. Amersfoort van VVV. de hoer J. A. C. Spoel hartclyk bedankte. De receptie begon trouwens ook goed, want burgomooster Molendijk, die vergezeld werd door de wethou ders Spiekormann en Van Zwol voer de als eerste spreker met woord en gaf het bestuur van VVV dc ver zekering, dat het gemeentebestuur het werk van vreemdelingenverkeer mot sympathie en als het nodig mocht blijken ook daadwerkelijk zal steunen. „VVV is ln het stedelijk leven." zo zei de burgemeester, „van een zeer grote betekenis. Als we denkon aan al die Instellingen, die door hot werk van VVV zo profite ren. dan zien wij goed van welk be lang deze zaak van „particulier initiatief" is Amersfoort heeft de vreemdeling veel to bieden, ln de toekomst, als Amersfoort beschikken zal over meer opvangruimte zoals hotelruimte e d., zal do taak van VVV zich hopenlljk nog verbreden WIJ zijn U dankbaav voor al hetgeen U gedaan hebt in deze vijftig jaron." De heer Spoel beantwoordde de burgemeester. „Het verheugt ons buitengewoon, dat de overheid steeds meer belang stelt in ons werk," zo zei de heer Spoel. Wethouder Van Zwol fclicitoerde het reciplërende bestuur namens de Amorsfoortse Sportstichting en de zwemveroniglng Neptunus, De heer G. Goorhuls bracht de gelukwensen van de Oranjevereniging „Berg- kwartier" ovor. „Wij hopen, dat Uw bestuur zal voortgaan op de lngosln- gen weg", zei do heer Goorhuls, De heer J. Asyee, die de Nod Jeugdherberg Centrale en „De „Grasheuvel" vertegenwoordigde uit te zich in dezelfde geest. Dc heer drs. Bindels van de Amersfoortae Gemeenschap hoopte op zeer nauwe samenwerking tussen zijn organisatie en VVV. Kaptein Van Swol bracht de golukwenson van het garnizoen over. De hoor J H. van Lonkhuyzcn Het recipierende bestuur van VVV „Amersfoort", dat Zaterdag in de bloemetjes werd gezet in verband met het vijftigjarig be staan. met blijdschap en erkentelijkheid werden aanvaard. Ook namens ver scheidene organisaties werden ge lukwensen overgebracht, zoals: „Soest Vooruit", Rode Kruis. VVV- Zeist, „Hosanna", „De Hanze", Poli tieharmonie, VVV-Bilthoven en VVV-Utrccht, ANWB, Ned. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel er VVV-Breukclen. Bloemen waren er o.a. van de „Pe- daalrlddcrs". de VAD, de heer W. van Haselon. de Ned. Reisvereniging, dc AMV Excelsior, het AMK „Julia na", „Hosanna" do MCA O en de Amersfoortsc Bloemistenwinke- liorsvereniging. Het was een zeer geslaagde recep tie. die VVV lang zal bijblijven. Aanrijding Toen een driejarig kind bij het distributiekantoor plotseling de weg overstak werd het aangereden door een motor. Het kind liep geen letsel op. Diefstal van waterpas Ten nadele van een wegenbou wer, die in het Soesterkwartier werkt, werd een waterpas-toestel met bijbehorende statief ont vreemd. Voor de Kringcompetitie won Forel 3 thuis met 41 en uit met 42 van Brandenburg 4, waardoor Forel 3 naar de eerste klasse van de Kring van de KNZB promo veert. APV „De Luchtpost" SThM** Si fKflrnor vnn Koophandel) S woord betracht geen partijbelang te wordon. maar of vriendjespoli Ik dnnk U voor do plaatsruimte. Ir. M. P. W. van dor Veen Amersfoort Schaepmanlaan 13 I, tunnel Birkhoven 1.200.000,— 2. aansluiting weg by Birkhoven 10000,— 3, aanleg weg Birkhoven langs de plantaoongordel tot Eematraat 333.000,— 4. het eerst uit to voeren gedeelte 2.230.000,— 5. aanleg weg Arnhemsestraat tot Hogeweg zonder de bruggen 265.000,— 8. brug Monnikendam 100.000,— 7. brug FHerbeek 30.000,— 8. aandeel In de kosten van kantoorgebouw gasfabriek 90.000,— 0. vergraven van de beek bU Monnikendam, nodig voor de rondweg 3,000,— 10. diverse voorzieningen 119.000,— 4.382.000,— 11. onteigeningen en vergoeding bedryfsschade 1.118.000,— 6.600.000,— ons een zeer groot voorrecht U to mogon feliciteren, U bezorgt Amersfoort volo voordelen. Het is ons een genoegen U dc zilveren me daille van de Kamer van Koophan del te mogen aanbieden," De heer Van Lonkhuyzen sprak tevens namens de Mij. voor Nijver heid en Handel. De heor Kortos sprak voor de Amersfoortse Muziekvereniging. Verdor werd nog het woord ge voerd door de hoor M. Kuypor voor do „Stom des Volks", do heer A. Kaspors namens „Excelsior", dc hoor Timmer namens „Juliana", do heer Q van Wliland nomens het „Sport- fondsenbad", mevr. Milius. die reeds vele Jaron bü VVV is geïnteresseerd, A. van Zweden namens „Wllhelmlna". prof C. A. Mennickc. van de School van Wijsbegeerte, M. Bucx, hoofd stationschef Amersfoort, C van Hal veen en W, Bos voor de A.K.V., dr. do Beoufort voor de Rotary Club, O. van de Gronden, hoofd afd. Binnen land van het ANVV en J. Nikerk. dlr VVV Amsterdam, die een leg* penning aanbood. Velen boden geschenken aan, die Uitslag wedvlucht Vilsvorde van do A P.V. „De Luchtpost afstand 152,5 Urn op Zondag 7 Aug. 1949. De duiven wordon om 8.20 uur gelost met gunstig weer en Z.W. wind. In concours 923 dui ven. Aankomst eerste duif 10 u. 10 m. 13 sec. laatste 10 u. 28m. 43 sec Kon. Poule no. I aonn. 10 ct. no. 31 33 35 ,aong. 25 at. no. 3 4 8 Speciaal no. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 De prljzon werden gewonnen door; J, R- G. Evers 1 155 196. N. G. Groene- stein 2, C. den Enting 3 187 213, H. Brons 4 5 23 29 45 56 110 143 173 13G. E. J. Maas 80. Flip Kok 7 36 110 179 220, A. P. Kor ver 8 37 42 162, N. H. Egink 9 102 127 201. J de BruiJn 10 32 59. B Elzenaar 11 100 142 140, G. J. van Maanon 12, J. Lablans 13 137 181 227, J. v. Plumen 14 188, J. de Graaf 15 40 181, T. de BruiJn 16 103 140 103. B. Hom 17 138 183, H. J. Hol 18 22 28 70 100 108 224, TerschcRget 10 200, E, v. d. Hoek 20 128, J. v. d. Heu vel 21 73 107 180 228, J. Noorman 24 33 39, S. Appol 25 126 194. M. W. v. d.Bergh 20 .30 104 170 177, G. v. Bameveld 27, H. Morren ,31 88, J. Hngenbouk .32 101, H. A. do Goedo 34 40 104 185 214 215 223, H. Verhoof Jr. 33 08 00 00 168, Mevrouw v. d. Berg 30 85 124, F. Janson 41 72 174, H Verhoef Sr. 43 44 133 202, A. Lablans 47 70 168, H. H. Schuurman 40 182 222, A. Huljilcea Jr. 40 153, P. A Groonoateln 30, J. H. F Vocst 31 90 118 150, A. van Nijkerk 5.1 113 211. H. HuUakes 54 122. A. Jansen 57 77 120 130, W, Buitenkamp 3B 01 00 137 163.J, Veenondaal GO 143. W. N. H. Glnk 31 38. M. W. v. d. Bergh 32. B. Elzenaar 34, E. de Goede 35. J. H. F. Vaest 36. A. van Eldert 42. APV „De Koerier" Uitslag wedvlucht APV „De Koe rier". De duiven werden gelost te Vilvoorde (België), Eerstaanko- mende duif te 10,12.57. Laatste duif 10.29.28 K.P. no. 2 3 en 4. Speciaal 2 3 4 5 6, Aangewezen 25 ct. 3 en 4, aangewezen 10 ct. 2 en 30. De uitgeloofde medaille voor de twee eerstgetoondon beschikbaar gesteld door E. Koudljs werd gewonnen door J. Kooij. De door de heer Buis beschikbaar gestelde kist per ziken werd eveneens door de heer Kooij gewonnen. De verder prij zen worden als volgt verdiend: Veldhuizen 1 28, Kooij 2 12 33. Veenendaal 3 20, Jos. Lem 4, v. d. Berg 5 13 14, Meerbeek 6 35, Ising 7 32 39, Plateringen 8 25 41 42, Bekkers 9 38, De Gans 10 27, Van Zwol 11 18 19 24 26 34 36 40. Boom 15 16 17, Vivie 17, Buis 21 23, Wou ters© 22 29, A. Lem 30, Koudijs 31. APV „De Eendracht" Uitslag wedvlucht van Vilvoor- n7d' M°«nid0l?*Jr'H1 I08i J-y°2-r oL07 «r° ult Reorganlseerd door „De Een- 117. MeJ. G. Hngenbouk 63 209, W. rlrnrht" afetanr) 1S1 km Tn nr>n Brnndson 04 74 1)3 114 220. W. van Drie. (,,ocni arstaJl(J j5.1 Km ,*n con' 68 80. p. Moyor 69 210. chr. H. v. d. Lm- cours waren 321 duiven, die om 8 i1.?nJ°J7.9'.pz?u.lie,lk-flm»3 71 80 00 ho., uur 20 minuten in vrijheid gingen, l7, dj Goede I met kalme Z.W. wind. Aankomst eerste duif 10.10.34. Aankomst laat ste duif 10,27.46. Koningspoule de no. 1 2 4 5. Specials de nos. 1 2 3 4 5 6 7 9 10. Aangewezen 25 ct. G. v. d. Mat ten met no. 1 en Jac. Gouw met no. 9. Aangewezen 10 ct. J. Vos met no. 7 en A. v. Zanten met no. 17. G. v. d. Matten 1 10 22 32 43 63 72, J. v. d. Hook 2 26 50 50 64, G. de Graaf S 6 13 16 49 52 77, Jac. Gouw 4 5 0 41 51, Jac. Vos 7 76, P. v. d. Brink 8 19 48, E Hilhorst 11 73. T. Kiewiet 12 81, Flamehng 14 31 53, J. Barrink 15 23, A. v. Zan ten 17 20 68; Doornik 18, Peper 21 27 44, J. J. Hoek 24 45, A. H. Me taal 25 38 46 55 66, C. Dijkhui zen 28 69, Geldhof 20, J. H. Rcijne 30 36 42 72 80, Kuppen 33, H. Budding 34 54 57 07, G. Polhout 35 50 02, J. Polman 37, N. de Waal 39, P v. Oven 40 79, J. Paschedag 47, W. Polhout 58, Steegemans 60, E. Vink 61 65, R. W. Gerritsen 70, Butselaar 75, W. v. Dijk 78. W. F. Collet 73 87 13D 78 111 147, W. J. Gerritsen 81 82 llfi, L. A. Lublunu 03 02 131 132 150 101 212, G. Schimmel 84 210. M. L. Snijders 03, G, 11. van Hoorn 04 121. C. Klomp 07 206, A. Moskos 08, R, Touniasen 101, J, Steen beek 103, A J. Collet 107 120 100 106, L. Snijders 114 102, L. van Doornik 116 171 172 30J 204 205, J. Hoogcn J22 136, W. Gouw 123. A. Huijskea Sr. 125 135 107, A. v.Elderl 134 175, A. ten Hovo 141, Th. Tljnonberg 146, H. van Eedon 131 105. J, Harlogsveld 132 218, N. Meukos 154 173 100 223 226, G. C. Hleneknmp 150 21B. G. A. Tnithof 158, J. Hendrlkscn 100, p. C. Oosterberg 180 230 231, N. J. v, d. Linden 100, G. J. H to Kulve 207 208, J. A. HuIJskeb 221. A P.V. „DE LUCHTPOST" Uitslag Dorbyvlueht vanuit Vilvoor den. 7 Aug. 1040. Ingesohreven 417 dui ven. Speciaal 25 ct. no. 2 23, 20 ot. no. 4^5, 15 ct. no. 8 10, 10 ct. 7 13, 5 ct. 11 De piijzon worden gewonnen door: A. P. Korver 1 14, J. de BruUn 2 20. J. Lablans 3, T. de BruiJn 4, Ham 5, H. J. Hol 6 8 11 26 33, E. v. d. Hoek 7. J. Noorman 0 12 16. S. Appel 10, H. Verhoef Jr. 13 20, Mevr. v. d. Berg 15 27 37, F Jansen 17 22, H. Verhoef Sr. 18 41, A. Jansen 10 25 30 40, Ch H. v. d. Londen 21, J. v. d. Heuvel 23, A. La- d. Linden 21. J. v. d. Heuvel 23, A, La-

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2