FILMS IN AMERSFOORT THE SPORT SHOP „Actie Jeugd van de straat' gezellig besloten Engels korfbalteam had goede dag in Nijkerk Burgemeester van krijgt nieuwe Hoevelaken woning TRAININGSPAKKEN TRAININGSBROEKEN 2 Zaterdag 20 Aug. 1949 Sluitingsdag was groot succes De vijfde ..Actie Jeugd van de Straat" is achter de rug. Drie we ken achtereen stelde de Amers- foortse Gemeenschap de jeugd van Amersfoort van 6 tot 15 jaar in de gelegenheid van hun ..grote vacan- tie" te genieten. Onder bekwame leiding trokken de jongens en meis jes dagelyks naar bulten, zwommen, maakten tochten of ravotten in bos en hei. Het was een mooie vacantie, die de jongens en meisjes niet gauw zullen vergeten. Vrijdag werd de Actie besloten. De jongeren, die reeds eerder deelnamen, wisten het reeds: de sluitingsdag is altijd hét hoogtepunt! De dag. die wij giste ren meemaakten, maakte op deze regel geen uitzondering. Al liet het zonnetje het jonge volkje in de steek eri dreigde de regen af en toe als spelbreker op te treden, het heeft tóch genoten. Uit alle kwartieren waren jongens en meisjes Vrijdagmorgen naar het sportterrein ..Birkhoven" gekomen, waar de finales van de sportwed strijden werden gehouden. Het was er een drukte van belang. Zeven tienhonderd kinderen bevolkten het veld, zongen en moedigden hun vriendjes of vriendinnetjes aan. die op de groene grasmat hun snortieve krachten maten tegen leeftijdsge noten uit andere kwartieren Men kon goed zien waar de jeugd van het Soester-, Kruiskamp- of Ver- meer-Leusderkwartier zich had ge- nosteld, want wanneer een jongen uit het Soesterkwartier of een meisje uit het Kruiskampkwartier als eerste de strijd had beëindigd, klonk een gejuich op uit de rich ting waar hun vriendjesfinnetjes) huisden. >Het was een aardig schouwspel het jonge volkje té zien blokjesrapen of balwerpen. In tegenstelling met andere jaren toonden de jongeren uit hot Soes terkwartier zich dit jaar tijdens de sportwedstrijden niet zo superieur als de andere kwartieren. Meer malen moesten zij de eer laten aan vriendjes of vriendinnetjes uit an dore wijken en vooral de jeugd uit het Kruiskampkwartier was hen meestal te vlug af. De resultaten van de finales van de sportwedstrijden luiden als volgt Blokjesrapen: 1. Annie Schoon- derbeek (Kréiskamp)2. Rita van Vliet (SoestiYkwartier)3. Jannie Groenewoud (Vermeerkw.)4. Alie Kraalkamp (Soesterkw.). Balwerpen 12—13 jaar- 1. Toos Willemsen (Kruisk.); 2. Riekje Jan sen (Vermeerkw.); 3. Jantje Hop staken (Soesterkw.); 4. Ria van der Linden (Kruisk.). Balwerpen 1011 jaar: 1. Bram mie Ernsten (Kruisk); 2. Marretie Klarenbeek (Vermeerkw.); 3. Nelly Maas (Soesterkw.); 4. Leni v. d. Hof (Kruisk Balwerpen 89 jaar: 1. Gea Do genaar (Soesterkw.); 2 Maartje v. Eeden (Kruisk.); 3. Elsje Heineke (Kruisk.); 4. Beppie Kelderman (Soesterkw.). Touwtrekken 13—15 jaar: 1. Kruiskampkwartier: 2. Vermeer- Leusderkwartier; 3. Soesterkwar tier. Touwtrekken 10—12 jaar: 1. Kruiskampkwartier; 2. Soester kwartier; 3 Vermeer-Leusderkwar- tlcr. Hindernisbaan 67 jaar: 1. Grens (Kruisk.); 2.. v. d. Heide (Kruisk.); 3 Arlar (Soesterkw.). Hindernisbaan 89 jaar: v. d. Kleut (Kruisk 2. Baarslag (Ver meer): 3. v. d. Flier (Kruisk Hindernisbaan 10—11 iaar- Ver hoef (Soesterkw); 2 Arlar (Soes terkw.); 3. Ruitenberg (Souster- kwartier). Hindernisbaan 1213 jaar: 1. Hofland (Kruisk.), 2. Snijders (Soesterkw..); 3. Loos (Kruisk.). Bij het handballen kwamen het Soesterkwartier en Vermeer-Leus- derkwartler 2 tegen elkaar in de finale. De jeugd van het Soester kwartier won met 20. In de verliezersronde won ver- meer-LeusderkwarlMer 1 met 30 van het Kruiskampkwartier. Bii het voetballen waren het Kruiskampkwartier en het Ver- meer-Leusderkwarticr de finalisten. De Iongeren van het Vermeer-Leus- derkwartier wonnen met 20. In de verliezersronde maakte het Soes terkwartier korte metten met het tweede team van het Vermeer- Leusderkwartier Het won maar liefst met 100! Na de sportwedstrijden nuttigden de kinderen hun meegebrachte bo terhammen. waarbij zii het door de melkfabriek ..Amcrsfortia" gratis aangeboden flesje melk goed deden smaken. Het ..grote feest" voor de jeugd begon eigenlijk pas in de middag uren In het Open'uchttheater had de jeugd geen plaatsje onbezet ge laten toen de leider van de Actie Jeugd van de Straat, de heer A. J Jansen, de winnaars van de sport wedstrijden naar voren riep en hen een aardig prijs ie ter hand stelde. Tevens maakte hij de uits'ag van de onlangs gehouden vliegerwed strijd bekend. De vliegerwedstrijd kon door te weinig wind helaas niet door*" an. doch de jongens en meis jes die zich de moeit? getroostten een mooie vlieger te maken dingden toch mee naar de beschikbaar ge stelde priizen. De vier geldprijzen en de dertig troostprijzen waren be schikbaar gesteld door ,.Het Dag blad voor Amersfoort". De eerste prijs voor de origineelste vlieger 10) kreeg Herman de Ruyter. De tweede prijs 10) voor de mooiste vlieger was voor Cor Midlum. Fred Jansen bedacht de beste slagzin en kreeg daarvoor een geldprys van 2.50. De vierde prijs, ook 2.50 ging naar Otto Arlar voor de twee de mooiste vlieger. In z(jn openingswoord heette de heer Jansen wethouder Spiekerman, die het gemeentebestuur vertegen woordigde, en de heren Van Hase- len, prof. Mennicke, Korthals Altes. drs. Bindels en Van Wijland, die de Amersfoortse Gemeenschap verte genwoordigden, van harte welkom. Het bestuurslid van de A. G., prof. C. A. Mennicke. richtte zich vervolgens tot de jongeren. Hij ging met het jonge volkje in gedachten terug naar de eerste Actie Jeugd van de Straat, die mogelyk werd ge maakt door Nederlands Volksher stel en later werd voortgezet door- de Amersfoortse Gemeenschap. „W(j willen met de A.G. onze ge meenschapszin tonen," zo zeide prof. Mennicke. „Wij willen tonen dat wij samen de handen ineen kun nen slaan, samen kunnen spelen-en vrolijk zijn. De Actie Jeugd van dc Straat is hiervan een voorbeeld." Prof. Mennicke dankte de leiders (sters), zonder wiens hulp dc Actie geen succes zou hebben. Dc dames Langenberg, Vonno en Collet en de heren Jansen, Flier en Aalders, die reeds vijf jaar de Actie leidden, overhandigde prof. Mennicke als dank namens de A G. een geschenk. Wethouder Spickerman bracht de dank van het gemeentebestuur aan de leiders (sters) over cn hoopte dat het werk in de toekomst zou wor den voortgezet. Mevr. Langenberg overhandigde vervolgens namens alle kinderen de heer Jansen, die zoveel werk ver zette voor de vijfde Actie Jeugd van de Straat, een cadeau. Alle overige leiders (sters) ontvingen ook een geschenk. Na dit „officiëlegedeelte voerde het Zuid-Nederlands Toneel onder DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 166. Na een tocht van zestig dagen bereikt de „Vrijheid" San Francis co en kijk, op de rede ligt een motorboot met twee meisjes aan boord „Hoera!" roept Rob; „eindelijk heb ik jullie dus weer gevonden!" Want het zijn natuurlijk Marga en Willy, die riet jongste avontuur van Rob al in geuren en kleuren hebben ge hoord. Het is een harte lijk weerzien. En Toon klaart bovendien hele maal op, wanneer en kele dagen later de commandant van de kruiser beide vrienden ontvangt en hen een envelop overhandigt met een dankbetuiging en een verklaring, dat Rob en Toon zich als eigenaars van de schat kunnen beschouwen. Een maand later kiest de „Vrijheid" weer zee. Bestemming: Amsterdam. „Eindelijk weer eens naar huis!" zucht Rob. Ja, maar hij weet nog niet, dat hij Amsterdam heel anders zal weerzien, dan hij de stad kent EINDE (Maandag begint deel XIV van „De Avonturen- van kapitein Rob). „Toon" Jansen, -een der ijverige organisatoren van de actie Jeugd van de Straat" achter de microfoon. (Archifoto) leiding van Pierre Balledux het aardige sprookje „Pinokkio" op De kinderen volgden met intense aan dacht de avonturen van de houten pop Pinokkio en merkten weinig van de regen, die af en toe druilerig neerviel. Het was een mooi slot van een aangename en vrolijke vacantie van 1700 jeugdige Amersfoorters. Met muziek van de Amersfoortse Muziekvereniging en „H. J. Heghe- raat" keerden de kinderen om half zes huiswaarts. Noteert 11 even GRAND THEATRE „Onsterfelijke Wals" Zondag 2, 4.15, 6.45 en 9 uur Dag. 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY'THEATER. „De Zesdaagse". Zondag- 2.—, 4.15, 6.45 en 9 uur. Dag. 2.30. 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER. Vrijdag t/m Maandag: „Spionnen aan de Thames". Dinsdag t/m Donder dag: „Blue Skies". Zondag: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Dag. 2.30, 6.45 en 9 uur. Toni Guest, de korfballer uit Rotherham, die Donderdagavond tijdens een wedstrijd op „Birkho ven" gewond werd, is met een lichte hersenschuddine in 't zie kenhuis opgenomen. Hij maakt het zeer wel, maar mag toch niet met zijn landgenoten, die hedenavond naar Engeland vertrekken, mee. Y.Z.C. won tjveekamp \an Rotherham De zwemmers uit Rotherham en enkele AZ en PC-ers, die VZC moesten versterken, maakten Vrij dagavond een tocht naar Veenen- daal om de strijd aan te binden tegen VZC. Rotherham verloor met miniem verschil (3029). Na af loop werden over en weer ge schenken overhandigd. 50 m schoolslag dames: 1 Cor- nellisse (Vj 46.9; ,2 Huisman (V 47.2; 3 J. v. Light (R) 49.6. 100 m schoolslag heren: 1 Millner (R). 1.27; 2 H. v. Schuppen (V) 1 29.8; 3 F. de Koning (V) 1.33,8; 50 m borstcrawl dames: 1 M. Sadler (R) 40.8 (Overige gedisq 100 meter borstcrawl heren: 1 D Parnham (R) 1.15; 2 W. v. Loosdrecht (V) 1.16,2. 3 J Clerk (R) 1 30. 100 m. rugsl. heren: 1 Schreuder (V) 1.23.2 2 W. Mosterd (V) 1 28,5; 3 P. Ab bott (R) 1.38,8; 3 x 50 wisselsl da mes 1 Rotherham 2.17. 3 x 50 id heren: 1 Rotherham 1 54. 5 x 50 heren 1 VZC 2 47,8; 2 Rotherham 2.51. Waterpolo: VZCRotherham 8—4. Aandachtig volgden de kinderen, die profiteerden van de actie Jeugd van de Straat" het open luchtspel, dat op de sluitingsdag voor hen werd opgevoerd. Niet temin hadden ze ook oog voor iets anders, zoals fotografen! (Archifoto) Jaarvergadering van „Amsvorde" In de Academie de Danse werd gisteravond door de Voetbalvereni ging Amsvorde de 24ste Jaarverga dering gehouden. De belangstelling van de leden voor deze vergadering was behoorlijk groot. Het afgelopen seizoen stond Amsvorde op de drempel van de derde klasse. In het komende jubileumjaar voor het 25-jarig bestaan der vereniging be staat er een enthousiaste wils kracht bij bestuur en leden om het doel tc bereiken waarvoor men thans enige jaren minder succesvol gestreden heeft Het jaarverslag van secretaris Terol getuigde ervan dat Amsvorde ondanks vele moei lijkheden, die zich vanzelfsprekend in iedere vereniging kunnen voor doen, toch een goed jaar achter de rug heeft Teleurstelling was er over het niet behaalde kampioen schap, doch dit zal geen stempel drukken op de kracht van Ams vorde. Met vijf elftallen en een flinke jeugdafde'ing gaat Amsvor de het seizoen 1949'50 in. Het is reeds bewezen dat met Amsvorde in onze stad meer en meer rekening gehouden wordt. Uit het jaarverslag van penning meester J Hofland kon opgemaakt worden dat de vereniging financieel weer een gunstig jaar achter de rug heeft. De propaganda-commissie deed eveneens goed werk door het organiseren van kaart-, cabaret en andere gezellige avonden. Drie Amsvorde-mensen, wier namen on verbrekelijk aan de vereniging ver bonden zijn en die het wel en wee van Amsvorde vanaf de oprichting hebben medegemaakt, n.l. de heren R. Grocncnberg, H. Achterberg en M v. d. Pol, zullen met ingang van 11 Maart van het volgend j^ar. dus precies 25 jaar na de oprichting der vereniging, tot ere-ledea worden benoemd Een voorstel om tevens nog enkele leden van verdienste te benoemen wordt in beraad gehou den Van het Bestuur waren aftre dend de heren J. Hofland. E. v. d. Pol en W. Koenen. Deze bestuurs leden werden bij acclamatie her kozen. Met de zittende bestuurs leden de heren R. Groenenberg (voorz.). L. Terol (secretaris), en de leden J. Barfüss, D. Hartogsveld en D. Kool gaat Amsvorde dit jaar dus in zee. In^dc elftalcommissie hebben zitting de heren D. v d. Kieft en H. v. d. Burg plus vijf andere leden die door het bestuur zullen worden aangewezen, zulks in verband met een voorstel uit de vergadering. De jeugdcommissie wordt gevormd door de heren G Picters, W. Han- nese, W. Vink. P. Schuin, A. Sny- ders en M. Dijkhuizen, terwijl de kascommissie bestaat uit de heren De Bruin, E. Koudijs cn G. Kenting. Tijdens de vlotte rondvraag werden nog enkele interne kwesties behan deld. Voorzitter Groenenberg bracht tenslotte de leden dank voor de grote opkomst. Schietwedstrijden tegen Rotherham öp de Leusderheide werden Vrijdagmiddag schietwedstrijden gehouden tussen de schutters van Amersfoort en Rotherham. Er werd geschoten met twee wapens, de „long rifle" en de buks. Het buksschieten leverde een clatante overwinning voor de Amersfoorters op. De uitslagen zijn: Personeel long rifle 25 yards: 1. J. Peirson 198 p.; 2. mevr. Stenton 196 p.; 3. G. Newsham 196 p.; 4. mevr. Peirson 194 p.; 5. D. Sanders 193 p.; 6. J. Bcitlcr 192 p.; 7. R. Fogg 190 p.; 8. J. Pieroe 190 p. Korpswedstrijd buks 12 m.: 1. Amersfoort 490 p.; 2. Rotherham 371 p. Personeel buks 12 m.; 1. J. Hoek stra 44 p.; 2. T. J. Roemburg (Hoe velaken) 42 p.: 3. C. Dontah (Amersfoort) 40 p.; 5. J. Beitler (Hoevelaken) 39 p.; 6. H. Stenton (Rotherham-) 39 p.; J. P eirson (Rotherham) 38 p.; 8. J. W, v. E\st (Amersfoort) 38 p.; 9. D. Vossel- man (Amersfoort) 38 p. „De onsterfelijke Wals" in 't Grand Theatre Wie een gezellige middag of avond wil hebben, kan deze week in het Grand Theatre terecht. Daar draait de film „De onsterfelijke wals" en die titel zegt al veel. Johann Strauss Jr. is de figuur, waarom deze film zich afspeelt en het verhaal, dat over hem ten bes te wordt gegeven, dient alleen .om zijn inderdaad onsterfelijke walsen te laten spelen en zingen. Om de muziek, de zang cn het kijkspel, dat daaraan gepaard gaat, moet men deze film gaan zien. En aller lei onwaarschijnlijkheden moet men dan op de koop toe nemen. Fernan Gravet speelt Strauss en Luise Rainer zijn echtgenote: ro mantisch en bekoorlijk, zoals het bij een dergelijke film past. De vermaarde coloratuur-zangeres Miliza Koiju. vertolkt de rol van de gevaarlijke vrouw en zij doet. dat met veel verve en vooral met waarlijk grandioze zang. Het oude Wenen herleeft in deze film (al is het gezien door een Amerikaanse bril) en men weet wat dat bete kent: fleur, romantiek en gezellig heid. Het goed gevonden en knap uitgewerkte slot zorgt voor een scheutje gevoeligheid, dat ons met warmte in het hart huiswaarts doet gaan. Joe Brown weer eens in City Theater In het City-theater wordt deze week ..De Zesdaagscrijder". met Joe Brown in de hoofdrol, vertoond. Deze komiek tracht een uur lang ons te amuseren met allerlei geforceerde grappigheid en slaagde daar maar zeer matig: in. Wij hebben veel en veel meer plezier beleefd aan het tckenfilmpjc in het voorpro gramma dan aan Joe's (twaalf jaar oude) capriolen op een race-flets. Spionnen aan de Theems" Er zijn vele bekwame filmregis seurs, die een opmerkelijke voor keur aan de dag leggen voor het melodrama en in bijzonder voor het melodrama der spionnage. Een nieuw voorbeeld van dit verschijn sel is de film „Spionnen aan de Theems" (Ministry of Fean. naar een roman van Graham Greene en onder regie van Fritz Lang ver filmd. Dilmaal is de hoofdpersoon niet de gebruikelijke schone verleidster, doch een ex-gevangene Stephen Neale die na twee jaar op vrije voeten gesteld op toevallige wijze in het netwerk van de Duitse spionnage op Engels territorium verward raakt. Het verhaal laat zich overigens moeilijk navertellen; hef is zó ge compliceerd en verwarrend, dat alleen een bekwaam regisseur als Fritz Lang deze ingewikkelde his torie helder en duidelijk tot haar verrassende einde weet te vertel len. Deze film, die tot Dinsdag in het „Rembrandt Theater" wordt ver toond, is een werk, dat men wel licht met gemengde gevoelens aanschouwt, maar dat de toeschou wer in zijn kraag pakt en mee sleept, tegen alle bezwaren in. In de hoofdrol zien we een voortreffe lijk acterende Ray Milland. Een vraag tenslotte. Waarom draait men een film als „Spionnen aan de Theems" niet in Grand of City? Tentoonstelling; van kunstvoorwerpen De heer Vecnendaal van hel „Consthuys St. Joris" op de Hof heeft het plan een tentoonstelling te organiseren van kunstvoorwer pen, die de inwoners van onze stad zelf in hun bezit hebben. Zij. die interesse hebben voor dit plan, dienen zich in verbinding te stellen met de heer Veenendaal. Medische Dienst Doktoren: H Boersma, Dollard- straat2, tel. 5327 en G. Donker, Bis- schopsweg 140, tel. 6289. Apotheken: Van de Bovenkamp, Utr. str 45a en Vermeer Apotheek, Vermeerstraat 124. Verloskundigen: zr. H. A. v. d. Grient, Breestraat 8b, tel. 6830 en zr. M. A. J. de Leuw, Soesterweg 15, tel. 4973. (Van onze korfbalmedewerker) De laatste wedstrijd, die de En gelse korfballers uit Rotherham hebben gespeeld tijdens hun trip, zal voor hen wel de plezierigste zijn geweest. Immers in Nijkerk werd gisteren de strijd aangebonden tegen Sparta en er werd een volkomen verdiende 10 overwinning behaald, op een gelijkwaardige tegenstander. Voor de aanvang van de wedstrijd werden door de Nijkerkse Muziek vereniging de volksliederen gespeeld en werd door de aanvoerder van Sparta aan de Engelsen een beker aangeboden ter herinnering aan het bezoek aan Nijkerk. De Engelse aanvoerder aanvaardde deze beker vanzelfsprekend onder grote dank en sprak zijn voldoening uit over de treffende ontvangst' in Nykerk. Direct na de aanvang kon men zien, dat de Engelsen „geladen" In het veld waren gekomen. Men liep hard van stapel en de eerste minu ten kwamen de Nijkerkers er niet aan te pas. Dit was vooral te dan ken aan het Engelse middenvak, dat een sublieme wedstrijd heeft ge speeld en blyk gaf van een sneller reactievermogen. Steeds konden zij door hun grote snelheid de bal on- derscheppen. Rotherham icon ook in Baarn In het kader van de sportuit- wisseling RotherhamAmersfoort bracht het tafeltennisteam der En gelsen ook een bezoek aan Baarn. Hadden de Engelsen tegen Amers foort met een benauwde overwin ning genoegen moeten nemen, Baarn gaven zij geen kans en zij keerden met een 151 overwin- Niet alleen A. S. Roebuck en E. ning naar hun tijdelijk thuis terug. Edeson bleven" deze keer ongesla gen, ook de jeugdige speler W. W. Alderman toonde zich van zijn bes te zijde en won door fris aanval lend spel al zijn partijen. C. E. Roebuck versloeg mevr. Middel- veld, mej. van der Vuurst en van Leusden. doch moest zijn meerdere erkennen in Van Hardeveld. die aldus de eer voor Baarn redde. De uitslagen waren: A. S. Roe buck—Hardeveld 21—8, 21—8: A. S. Roubuckvan Leusden 218, 217; A. S. Roebuckmej. van der Vuurst 21—13, 21—17: A. S. Roebuckmevr. Middelveld 21 16. 2111; Edesonvan Hardeveld 2118. 2112: Edesonvan Leus den 2110 2111: Edesonmei. van der Vuurst 2112. 2111; Edesonmevr. Middelveld 219, 2118; C. E. Roebuckvan Har develd 23—25, 13—21; C. E Roe buckvan Leusden 2118. 2115; C E. Roebuckmej. van der Vuurst 16—21, 21—8, 21—19: C. E. Roe buckmevr. Middelveld 212, 22 20: Aldermanvan Hardeveld 14—21. 22—20. 22—20: Alderman van Leusden 1921. 2112. 21 19; Aldermanmej./ van der Vuurst 9—24. 21—18. 26—24; Al- dermanmevr. Middelveld 2321, 21 14 Tegeliikertijd speelde het Amers foortse tafeltennisteam tegen een ander team van Baarn. De Amers foorters bleven met 115 de meer dere Merkus en Jellinek bleven ongeslagen, de gebroeders Lam- brechts bleven daarentegen bene den hun gewone vorm en moesten resp. twee en drie nederlagen in casseren. Vrijdagavond kwam de gemeente raad in openbare vergadering bij een Een voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Hoogland tot toe lating van kinderen uit die gemeen te op de openbare lagere school te Hoevelaken wordt z.h s. aangeno men. Op verzoek van Ged. Staten wordt een wijziging op de begroting dienstjaar 1948 aangenomen, even als een voorstel tot wijziging der begroting dienstjaar 1949 met be trekking tot de aanleg en verbete ring van wegen. Een ingelast punt op de agenda werd gevormd door de ambtswoning. De voorzitter geeft een toelichting. Naar aanlei ding van een schrijven van de mi nister van Wederopbouw en Volks huisvesting vindt B. en W. het beter de zaak nu naar voren tc brengen, want na 1 September '49 wordt geen rijksbijdrage meer verstrekt aan woningen met een groter in houd dan 375 m3. Spr. vindt dat men dit plan nu moet indienen om deel te nemen aan de rijksfinancie ring en stelt voor een bestaand plan, dat is opgemaakt in samen werking met de gemeente-architect, hiervoor te bestemmen Er wordt een crediet gevraagd van 37.000 voor bouwkosten en aankoop van rond. De heer Scheich is direct /oor dit plan: de kwestie is een ge meentebelang, er is geen huis voor de burgemeester en dit is de laatste gelegenheid. Spr. vraagt de raad om medewerking, de burgemeester kan niet bij een ander in blijven wonen. De heer veldhuizen vindt dat men nu gedwongen wordt, maar vindt het toch ook wel nodig. Ten slotte gaat de gehele raad accoord. By de rondvraag komt de heer Brons nog eens terug op het nieuw te bouwen wijkgebouw van het Groene Kruis. Daarover werd trou wens menig woordje gesproken. Bij de heer Scheich wil de wo ningverdeling cr niet „in" en hier over komen bij de raadsleden zeer veel klachtx. In dc gemeente woont een gezin met vier kinderen in een kamer met één gang. Wanneer men nu constateert dat een huis be woond wordt door slechts één man die zich van de gemeenschap niets aantrekt, ook al gezien zijn verwik kelingen met de grond voor het Groene Kruis wijkgebouw en wan neer zo iemand denkt op een der gelijke manier de gemeente tc rin geloren, dan verzet spr. zich hier tegen en zo zeide de heer Scheich: wy als raad gaan er schijnbaar aan voorbij, ik vind dit een groeiende onbilllrjkheid en verzoek B. en W. onmiddellijk in te grijpen. Voorzitter zegt toe dat een en ander besproken zal worden op de eerste vergadering van B. en W. De heer Van Roemburg waarschuwt niet te grote verwachtingen te koesteren, men is gedwongen door de wet en mensen boven 70 jaar moeten ontzien worden. Voorzitter zegt ter verduidelijkine dat de heer Scheich zijn gezegde meer bedoelt als vingerwijzing. Aan het einde der vergadering zegt de voorzitter het hem te spij ten dat de oude raadsleden, t.w. de heren Jonkers, Van Putten en Tim mermans niet meer in de raad zul len terugkomen. Langzamerhand wisten de Nij kerkers het spel te verplaatsen maar de Engelse verdediging stond en als de gevaarlijke Van Rootse- laar zich vrfj wist te spelen dan was meestal een slecht gericht schot het einde van zyn aanval. In de ver dediging weerden zich vooral mr. Firth en miss Paine. Zo goed als de Engelsen in hun veldspel waren des te slechter ging het in de aanval. Zij hebben nog niet de juiste speelwijze gevonden om zich vrij te spelen en ook nu weer werd het spel in dit vak veel tekort gehouden. Hierdoor kon de Nijkerk se verdediging vaak doeltreffend ïn- grypen. De enige in het aanvalsvak die zich vrij wist te maken was miss Doreen House maar zij kreeg slechts weinig gelegenheid tot schieten. Het was aan beide zijden de on macht, die er voor zorgde, dat ge rust werd met een blanco stand. De tweede helft van de wedstrijd was evenmin van spanning ontbloot. De honderden belangstellenden leef den intens mee en de aanmoedi- gingskreten. zowel voor Engelsen als Nijkerkers, waren niet van de lucht. Daardoor aangemoedigd werd het tempo nog meer opgevoerd. Beide ploegen gaven zich geheel in de wetenschap, dat het eerste doel punt de beslissing zou kunnen bren gen. Het spelbeeld was in deze tweede helft hetzelfde met ook nu een veld- meerderheid van de Engelsen ver kregen door het goede middenvak- spel van de korfballers uit Rother ham, en .vanzelfsprekend steeg de spanning naarmate do speeltijd ver streek. Het was zeven minuten voor het einde toen miss Doreen House zich vry wist te spelen en het eerste doelpunt wist te scoren, dat Inder daad de overwinning zou betekenen. Wat voor moeite Sparta ook deed om de gelijkmaker te scoren, het wilde niet lukken cn het was voor de club uit Rotherham dan ook een ware opluchting, dat scheidsrechter Gerritsen die een gemakkelijke taak had voor de laatste maal floot, want er hing inderdaad een doelpunt in de lucht. Predikbeurten Remonstr. Kerk 10.30 uur mej. dsa. Poortman (Leiden). Ver. van Vrijz. Herv. Gasthuis- kerk, 10.30 uur Ds J. S. Krol (De venter). O. L. School, O. Soester weg ds. F. Oort (Naarden). Oud-Ger. Gem Muurhuizen 53. 9.30 en 5 uur Ds. W. Blaak (Gel- dermalsen) en 22 Aug. 19.00 uur; Ds de Reuver (Terneuzen). Vrije Evang. Gem. „De Doelen" Kavik dhr. Companje (Oldebroek). Oud-Kath Kerk 't Zand 10 uur Heilige Dienst Vriie Kath. Kerk 10.30 uur dienst. De Kerk van Jezus Christus van de Heiliger, der laatste dagen. Var- kensmarkt 11 10 30 en 5 uur dienst. Christian Science Society, (R.H. B.S.), Thorbeckeplein 1 10 uur Ned. dienst; 11.15 uur Eng. dienst. Hersteld Apost Zendingskerk, Gasthuiskerk 4.30 uur Eredienst. Ger. Gem. Stovestraat 10 en 5 uur Leesdienst. 24 Aug. 19 uur: ds K de Gier (Lisse) Geref. Kerk Lieve Vrouwestraat Zeist: nafn. 5.30 uur Ds W G voorm. 10 uur Ds P Kuijper Jr., Berkhóff. Laurens Costerplein voorm. 9 uur Dr. N H Ridderbos; nam. 5.30 uur Ds P Kuijper Jr. Tulpstaat voorm. 9 uur Ds W G Berkhóff; nam. 5.30 uur Dr N H Ridderbos. Comité Levensvragen (Regen- tesselaan 21). Ï0.30 uur Zondag morgen: wijdingsdienst. Doopsgezinde Gemeente ds. S. Gosses Gzn. Chr. Ger. Kerk 10 en 17 uur ds. J Drenth. Verg. van Gelovigen 10 uur Ere dienst 17 uur Prediking des Woords Ned. Herv. Gem. H. Catech. Zondag 30. St Jbriskerk (Hof 1) vm. 10 uur ds K v'd Pol van Veenendaal: nm. 5 uur ds. Koolhaas. Nieuwe kerk (Leusderweg 110) vm. 10 uur ds. Herfkens; nm 7 uur Dienst. Emma-kerk (O Soesterweg 131) vm. 9 uur ds Smits; vm. 10 30 uur ds. Smits; nm 5 uur ds. Hadders Bergkerk (voorlopig Gymnasium) (C.roen van Prinstererlaan 33) vin, 10.30 uur ds Braakman. Kapel Zon en Schild (Utrecht- seweg 266) vm 10 uur ds Teeu- wissen. van Huizen Rusthuis „De Lichtenberg" (Utr.- seweg 299) vm 10.30 uur ds G 1 Koolhaar. van Lopikerkapel. I./»*er dos Hcils Voormiddag 10 uur- Hf>OfPine«dienst. kant. J Hofman Na middags 7 uur- noenlimhtsamenkomst In het Plantsoen: nnmldda" a uur: Vcrlos- sinesmeetin" kant ,T Hofman. Joneerendienst Kerk (Apnelweg) vm 10 30 uur dc heer M Germans. Wiikeebouw (L Costerplein 14) vm 10.30 uur de heer W Bekkers Gebouw Immanuel (Tulpstr.) ym. 10 30 uur de heer H O van Norden Jeugdhuis (Z Singel) vm. IC uur de hoep J U P van Garden. Huwelijksinzegening Kerk aan de Annelwee. Maan dag 22 Augustus 11.30 door ds. Bergkotte Zondagsscholen Bethel (Eemstraat 99) 10.30 1130 uur: Chr School Kruiskamn 1011.15 uur: Gabrie Mehenschool Plantsoen Z.. 1011.15 uur; Wijk gebouw (L. Costernlein 14) 121 en 23 uur; Onenluchtschool (Hohbemnstr.) 10 30—11.30 eb 121 uuv Chr School )Rozenstr.) 10 30—1130 ui"-- Fi'alethes (Ha- vik23 uur: Kavel Zon en Schild 114512.45 uur- Chr School (v. Fffenlaan) 1011 15 uur; Zonne- hlnmmstraat (OL. School) 10 30 11 30 uur: Joan v Dmststraat 'Chr Cchool) 10 15—1115 uur: Wes t h11 - k i n derdien sten (Berg- kwartior): 68 iaar: 10 30 Hein- siuslaan 1 9—11 ïam" 10 30—11.30 uur TTfrechtseweg 106 HOOGLAND vm 2 30 uur ds. J. G Hooüer van Nukerk. LEUSDEN vm. 10 uur ds. Hof stede. r>T8TPTP.TTTIFKRTVO AMERSFOORT OPHEFFING BUKANTOREN D-* aandacht wordt erop gevestigd, dat met ingang van 1 September a.s de volgende kantoren opgeheven zullen worden- LF.TTSDEN HOOGLAND SOE^TFRBFRO Voor distributie-aangelegenheden wende men zich tot het kantoor Plantsoen West 2. Amersfoort. Amersfoort. 19 Augustus 1949 UTRECHTSESTRAAT 39 TEL. 5325 IN ALLE MATEN vanaf 7.60 Ook enkele maten in vanaf 2.80 Onderwijs Instituut Bosch van Hunnik Lindenlaan 2—4, Ede Tclef. 8291 In de maand September beginnen wy in Nijkerk en Putten weer met nieuwe cursussen voor: Mid denstandsdiploma. Boekhouden. Ned. Handelscor- - respondents Maclnneschrijven. Stenografie. Mo derne Bedrijfsadministratie. Inlichtingen en aanmeldingen voor: Putten: 23 en 30 Augustus van 8.009 30 uur in de Chr. School. Papiermakerstraat. Nykerk: 2330 Augustus van 7.309.30 uur in de Chr Mulo. Bagynenstraat V.. N.V. Bfonswerk Afd. Electrotechniek vraagt ervaren HUISINSTALLATIE- SOLLICITATIES bestemd voor dc N.V. Brons werk gellëve men te richten aar de afdeling Personeelszaken Eemstraat 91 te Amersfoort met zo uitvoerig mogelijke bijzon derheden. De N.V. Bronswerk heeft afde- llngcn voor pijpleidingen, rti«£B^B9^^gQ^^electro- tec^^H^^^ratcnbouw. De heeft kan toren Vllssln- gen. R«L?rdaW^A^£foort. Apeldoor^ LeewHëtov en SI ttardRotte rd am^^^^^L Het telegram adre?^3rdt Bronswerk Amersfoort

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2