„Ik wist dat liet nu zou buigen of barsten" GELD VERTEGENWOORDIGER BSPi-. Dr Insinger Jong en Oud Juweel Enamel Vitrage Marquisette Ai.ijnimimij.iuN.ijiMj.inii Stichting „Ziekenhuisverpleging" Algemene Vergadering AMERSFOORT INSTITUUT „SEEGERS FRUTICIA ESSENCEFABRIEK UTRECHT Eaude Cologne 4 Dinsdag 23 Augustus 1949 Slijkhuis vertelt over de race tegen Reiff (Van onze sportredacteur) „Ik ben er helemaal nog niet zeker van dat myn achillespees, die ik van de winter In Amerika heb geblesseerd, volkomen zal genezen," zegt Wlm Slijkhuis als \vy hem Maandag even opzoeken op het landgoed Duindlgt bU Den Haag, waar hy als opzichter werkzaam Is. Hy zegt het alsof het de gewoonste zaak van de wereld is en in dezelfde trant spreekt hy over zijn buitengewone prestatie van Zondag in Antwerpen toen hy de Belg Relff op de 1500 m sloeg in nieuwe Nederlandse recordtyd, welke dicht in de buurt kwam van het wereldrecord. Vrijdag start Wim in Stockholm Slijkhuis heeft zijn rondrit op de racefiets een ogenblik onderbroken en denkt in de stilte van het bos nog even aan de felle strijd terug. „Ja, hoe kwam het dat ik zo hard ging. Wel, eenvoudig omdat rïeiff zo'n hoog tempo liep. Ik wist natuurlijk van tevoren dat het zou buigen of barsten. De Belg Lan- genus zette er direct zo'n snelheid achter hij maakte een eerste ronde van 56 sec. waarschijnlijk om mij uit m'n tempo te halen ten behoeve van Reiff. In de tweede ronde nam Reiff de leiding over en het bleef zeer hard faan, zodat de Belg me naar een uitstekende tijd trok. De 800 m. ging op in 1 min. 56. In de laatste 90 meter passeer de ik hem en met ongeveer 10 m. voorsprong ging ik door de finish," aldus vertelt de athleet on opgesmukt. „Op een tijdschema heb ik dus helemaal niet gelopen, want ik liep louter om de Belg te Blaan." „En ga je nu eerstdaags een poging doen de wereldrecords op le 1.500 en op de 3.000 m. te bre- K.e n?" „Neen, zo wil ik het niet noe men. Ik kondig nooit wereldrecord pogingen aan. Ik loop hoofdzake- ijk voor m'n plezier en niet om records na te jagen. Voel ik echter dat ik snel ga, dan komen de re cords ook wel. Gelukkig ben ik nu weer in goede conditie, maar zoals Ik al zei. of m'n achillespees weer .ïelemaal de oude zal worden: ik weet het nog niet. Ik moet er elke dag nog de grootste zorg aan be steden." „Heb je nog veel uitnodigingen Uit het buitenland?" Oh, heel veel. Ze komen van alle kanten: uit België, Ierland, Tsje- •hoslowakije, Frankrijk, Groot- Brittannië. Vrijdag a.s. start ik in Stockholm. Dat zijn wedstrijden waarin ik elk jaar uitkom. Ik zal er echter niet de 1.500 m. lopen zoals ik heb opgegeven maar de 3.000 m. Dan behoef ik niet zo hard aan te zetten." „Ga je van de winter weer naar Amerika voor indoor-wedstrij den?" „Ik denk het niet, want het vol gend jaar zijn de Europese kam pioenschappen in Brussel." Dan stapt de hardloper weer op de racefiets en verdwijnt in het bos. Het bos waar hij elke dag in de eenzaamheid ijverig traint en waarschijnlijk prestaties voorbe reid welke dc wereld nog nimmer heeft aanschouwd. Int. concours hippique te Rotterdam Van 1 t/m 4 September wordt er in Rotterdam op de terreinen van de Rot terdamse Manége een groot internatio naal concours hippique gehouden, waar van prins Bcrnhard het beschermheer schap op zich heeft genomen. Het pro gramma is rijk aan variaties: zowel aan de rij- en springpaarden als aan het' Nederlandse tuigpaard en de hackney's zal aandacht besteed worden. Ook be staat het plan om de nieuwe meute der K.N.J V. op de laatste dag voor H brengen. Het buitenland toont grote be langstelling voor dit hippische feest, dat wonderwel bij de concoursen in Ostende en Lc Zoute aansluit. Reeds kwamen inschrijvingen binnen uit België. Frank rijk. Engeland, Zweden en Zwitserland, zodat men van goede paa'rdensport zal kunnen genieten. De Kon. Federatie van Landelijke Rij verenigingen zal op Zater dag 3 September een demonstratie geven. Het concours wordt op 1 Septem ber geopend met een samengestelde wedstiijd om de Military-prijs. In Noord-Rhodesia is een met springstoffen geladen vrachtauto op een wegkruising in botsing geko men met een trein. Dertien perso nen zijn gedood, zeventien anderen werden gewond. Fraaie cijfers van v.d. Vegt AMSTERDAM. Het cricket team van de Free Foresters opende gisteren zijn tour door ons land met een tweedaagse wedstrijd te gen een bondselftal. De Britten maakten in de le innings 229 en het N.C.B.-elftal 102 voor 6. De gasten lieten zeer fraai batten zien. Zo scoorde Henderson van 39 runs liefst 8 vieren. Van der Vegt van H.B.S. had de zeer fraaie cijfers van 4 voor 31 in 15 oevers, waar onder 8 maidens. Het batten van het bondselftal viel iets tegen. A. Schuur scoorde een zeer goede 44 (7 x 4). Nieuw toneelspel van Maurits Dekker Het Nederlands Volkstoneel, waar van de artistieke leiding berust bij Ben Groene veld en Ferd. Sterne- berg zal Zaterdag 10 September zijn toneelseizoen openen met een verto ning in de Stadsschouwburg te Arn hem van Het leven kan beter," de Nederlandse première van een door Maurits Dekker in opdracht van de regering geschreven toneelspel. De regie wordt gevoerd door Ferd. Sterneberg. Half November zal het gezelschap „Op Hoop van Zegen" brengen ter gelegenheid van de herdenking van de 25ste sterfdag van Herman Heij- ermans. POLITIEMANNEN TE EIND HOVEN hebben een oude auto bus herschapen in een rijdend bureau, dat van alle gemakken is voorzien. Men vindt er een ..verhoorzaal", een bureau voor de dienstdoende commandant, een wasgelegenheid enz. De wa gen is verder uitgerust met een mobilofooninstallatie, en hij kan worden aangesloten op de water leiding, telefoon- en electrici- teitsnet. Bij de aanstaande land bouwtentoonstelling in Eindho ven zal deze rijdende politiepost voor het eerst in functie komen. Boven: de commandant in zijn bureau, onder de rijdende poli tiepost. De troepen van de Birmese regering hebben de stad Nj'aoengoe, in het centrale district Myingyan, heroverd op de communistische op standelingen. In Noord-Birma werden 60 op standelingen bij zuiveringsoperaties gedood. Soest BDC wint eerste ronde BDC, dat j.l. Zondag deelnam aan het Zilveren Vliegtuigtournooi, uitgeschreven door de v.v. „Soes- terberg", heeft deze eerste ronde goed volbracht en wist met 3-1 te zegevieren over de Utrechtse voet balvereniging De Stichtse. BDC plaatste zich hierdoor in de vol gende ronde. Gemeente Soest gaat sportvelden verhuren De R.K. Voetbalver. „B.D.C." te Soest heeft aan de gemeente om financiële steun verzocht voor de verbetering van het bij haar in ge bruik zijnde sportterrein aan de Fred. Huicklaan. Inwilliging van het verzoek van B.D.C. achten B. en W. billijk en in het belang van de volksgezond heid. Voorgesteld wordt om het ter rein aan de Ferd. Huicklaan te huren van de wed. M. Wantenaar- v. d. Bremer, voor de duur van vijf jaren tegen een huurprijs van f 600.- per jaar en onder te ver huren aan B.D.C. voor een huur prijs van f 300.- per jaar, voorlopig voor drie jaren, echter alleen voor de Zondag (beide velden) en de Zaterdag, de Dinsdag-, Woensdag en Donderdagavond (één veld). De gemeente zal daardoor in de gelegenheid zijn ook aan andere clubs te verhuren of in gebruik te geven, zoals schoolvoetbal, politie- elftal, gymnastiekverenigingen enz. Het normale onderhoud van de voetbalvelden, kleedgelegenheid enz. blijft voor rekening van B.D.C. Deze vereniging heeft aan geboden de kleedgelegenheid voor andere clubs beschikbaar te stel len, mits de gemeente zich aan sprakelijk stelt voor beschadigin gen. Hiertegen bestaat bij B. en W. geen bezwaar, evenmin als tegen het beding dat successievelijk in de jaren 1950 en 1951 één van beide velden door de gemeente zonodig behoorlijk bespeelbaar zal worden gemaakt. De voetbalvereniging SEC heeft zich tot de raad van Soest gewend met het verzoek om haar terrein aan de Schrikslaan wederom voor enige tijd te kunnen huren. B. en W. stellen voor het voet- balterrein aan de Schrikslaan te verhuren met ingang van 1 Oct. 1949 tot 31 Maart 1950, voor f 150.- alleen voor het eerste en tweede elftal en alleen voor één dag per week, welke speeldag tijdig aan het gemeentebestuur moet worden opgegeven (met welk voorstel het bestuur van S.E.C. natuurlijk niet accoord kan gaan). De voorzitter en secretaris van SEC moeten zich persoonlijk aan sprakelijk stellen voor de nako ming der verplichtingen uit de huurovereenkomst voortvloeiende. Geen spreekuur De Burgemeester van Soest is verhinderd om op Woensdag 24 Augustus a.s, zijn gewone weke lijkse spreekuur te houden. Aanbesteding Ten kantore van de Directeur van Gemeentewerken te Soest werd Maandagmorgen in het open baar aanbesteed het bouwen van een garage met tien boxen op het terrein van Gemeentewerken aan de Lange Brinkweg achter de be staande brandweercentrale. Slechts vier inschrijvingen waren binnen gekomen en wel van: J. Hendriks te Hoogland voor 29490.W. Kleijn te Heemstede voor 23182.J. J. Mets te Soest voor 32980.L. M. Visser te Soest voor 31400.De gunning zal later bekend worden gemaakt. Gevonden voorwerpen Zilver lepeltje: binnenband: bruin lederen portemonnaie met inh.; zilver armbandje; kleine por temonnaie met 0.32; handdoek met badpak enz.; gevlekte haan; donker bruine portemonnaie; zwar te langharige hond: blauw baby mutsje; huissleutel aan ring; kin derblouse; grijze suède handschoen; portemonnaie met f 1.56; huissleu tel „Graham"; portemonnaie met ritssluiting; rode bal; gekleurde kralen; 2 sleutels aan touwtje; zon nebril; rijksdaalder; R.K. draag- penning met lint; gele kinderpor- temonnaie met inh.; nylonkous; bril met hoorn montuur; zo goed als nieuw grijs colbertjas; groen gevlekte vulpenhouder; 2 badhand doeken en 2 zwembroeken; grijze suède linker handschoen; contact sleutel; parapluie. Inlichtingen elke Woensdag cn Zaterdag van 1415 uur, politie bureau. Woudenberg P. V. ,.De Blauwkras"' Uitslag wedstrijd voor jongere en ou dere duiven vanaf 's Hertogenbosch: 1 J. Jetten. 2 G. Mulder; 3 A. v. d. Graaf; 4 P. Osnabrugge; 5 G. Koudijs: 6 A. van Luntcren; 7 G. v d. Berg; 8 J. Koudijs; 9 W. Woudenberg. Uitslag wedstrijd vanaf Quiêvrain. Af stand 223 km. Duiven gelost om 9.20 uur bij N.O. wind: 1 J Koudijs. 1.17 28; 2 J. Koudijs 1.28 16: 3 A. van Luntcren 1.33 46; 4 A van Luntcren 1.35.30; 5 P. Osnabrugge 1.37.35; 6 G. Koudijs 1.40 15; 7 W. Wou denberg 1.45.12. Hoevelaken Motor tegen bus en auto Op het kruispunt Hoevelaken re*j Zaterdagmiddag de motorrijder D W. uit Amersfoort door onopleti tendheid tegen een autobus en eec luxe auto. De luxe auto en de motor werden zwaar beschadigd. De mes torrijder werd met een gebroken en kel naar het St. Elisabeth zieken huis vervoerd. Beroepen Ds. Cirkel van1 Ede ontving een beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Hoevelaken. Hoogland Geitenkeuring Op de „Schothorst" werd een keuring van geitan gehouden, welke uitging van de geitenfokverenigtng „Hoogland". Er bevonden zich mooie exemplaren onder de te keuren die ren, waaruit de jury, gevormd door de heren dr. J. Grashuis, Post en Overes. de volgende prijswinnaars naar voren bracht: A. Brons 2 maal le prijs, 2 maal 2e prijs en 1 derde prijs; vj. Termaten 2e prijs; L. v. d. Vis 1 eerste prijs, 3 maal 2e pry's en 1 deroe prijs; M. Knevel eerste prils en 1 derde prijs; A. M. v. Donkê- laar: 4 maal 1 e prijs en 3 maal 2e prijs; J. v. Westerlaak 2 maal 3e prijs. Seriewedstrijden „Hoogland" Zondag werden dooi* de voetbal* vereniging „Hoogland" seriewed strijden gehouden voor reserve-elf tallen. Het spel stond in het alge meen op laag peil wat mede een ge volg was van het warme weer. De uiteindeljike uitslag was: 1 Veense Boys; 2 Achterveld 2; 3 Hoogland 2; 4 Hooglanderveen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Hermina G. d. v. W. van Brummelen en B M. Gerritsen; Goe- dele M. d. v. J. M. Scheifes cn W. H. M Smink: Johannes A. M z. v. H. A. van Noordenburg en G van Esveld; Johannes F. z. v. J. F. Boere en M. V,'. A Evers; Gijsberta J. M. d. v. T den Ouden en R, G. Koppen. Marianne B. P d v. H. J Kok en M. Th. B. Friti; Antonius L. z. v. L. W. Smink cn W. Epskamp. Ondertrouwd- Petrus van Middelaar en Richarda M. van Valkengoed Overleden: Jannetje Pasker, oud 89 jaar, weduwe van W. Tomasscn. ONDERTROUWD: EVV. RIJKEE en A. A. ENTINGH huwelijksvoltrekking: 30 Aug 1949. 1.30 uur te Baarn Huwelijksinzegening N.H, Kerk te Baarn. 2.00 u. n.m, Gelegenheid tot gelukwen sen 3.304.30 uur. Park straat 14. Baarn. Geervliet (Z.H.) Baarn. Kroningslaan 9 PRAKTIJK HERVAT een dag grondig hersteld, bij gevuld of driedelig ge- mookt door: MEUBILEERING „ONZE WONING' \hjzrmanSnabeil A-i.iJi iitii'i !.u ü.i.ii.ui nt.iHJA. lEUSOWWf 6161 -AMERSWORI- TE1.63W geniet van de resultaten bereikt door gebruikma king van onze welke voor alle doelein den geschikt is zoals Auto's. Rijwielen, Meube len, Speelgoed, enz., enz. J. A. WOERDMAN Utrechtsestraat 33. Telefoon 3626. Ontvangen: pracht collectie en Ziet onze étalage. Er Is altijd iets voor U bij. MEUBILEERING „ONZE WONING* \HermanSnaJbell IEUSDUWEG161 -UUIUfOOM-TU.4M1 verkrijgbaar tegen 3%, zon der borg, voor alle doelein den, niet beneden 1500.—. Vraagt inlichtingen „Samen werking", Verstolkstraat 31, Leeuwarden. i Hellestraat 49, Amersfoort. telef. (K 3490) 6076 Uitnodiging tot bijwoning van de van Deelnemers op DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1949, des avonds 8 uur, in de foyer van AMICITIA te A'foort. Agenda: Opening. Notulen en mededelingen. Jaarverslagen (deze liggen voor een ieder ter inzage op het kantoor. Helle straat 49. iedere werkdag 912 uur v.m. en 23 30 uur n.m. behalve Zaterdagmiddag), Bestuursbeleid. Voor stellen van het bestuur. Bestuursverkiezing, Rondvraag en sluiting. N.B. Gedetailleerde agenda is verkrijgbaar op het kan toor en 's avonds aan de zaal. Voor het uitbrengen van een stem op de vergadering is het medebrengen van de laatste Stichtingskwitantie nodig. HET BESTUUR. J in Meldt U nu reeds aan voor de SEPTEMBER - CURSUSSEN in BOEKHOUDEN (Associatie) BOEKHOUDEN (Repetitie) MODERNE BEDRIJFS-ADMINISTRATIE MIDDENSTANDSDIPLOMA STENOGRAFIE („Groote") TYPEN (10-vingersystecm) NED. HANDELSCORRESPONDENTIE MODERNE TALEN Prospectus en inlichtingen zonder verplichting Voor goed onderricht naar Directeur: Drg L. A. M. SEEGERS Voltastraat 45 Telefoon 5169 Amersfoort De Directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst te Amersfoort maakt bekend, dat ge legenheid tol kosteloze inenting tegen pokken wordt ge boden in het gebouw van de dienst. Westsingel 45 en wel op alle werkdagen van 910 uur v.m. Van deze gelegenheid kan gebruik worden gemaakt: a) voor kinderen beneden de leeftijd van 2 jaar; b) voor ouderen, die vroeger reeds met goed gevolg werden ingeënt (herinenting). Voor ouderen, die vroeger niet werden ingeënt, brengt de inenting enig risico met zich. Derhalve wordt voor deze groep voorlopig de gelegenheid niet geboden. De Directeur G.G cn GD. C. J. DEKKER B. VLEESCHHOUWER ZOEK T' voor Noord-Holland en Utrecht, in vaste dienst; provisie, salaris en onkostenvergoeding Uitvoerige sollicitaties te richten aan FRUTICIA ESSENCEFABRIEK Nieuwe Amstelstraat 7 Amsterdam-C. E.N.A.V.O. Te huur aangeboden Auto's te huur. zonder chauffeur. Wij hebben 7 persoons en 5 persoons wa gens. U zult bij ons tevre den zijn. Paulus Potterstr. 34 Tel. 6089. 1692 I^Personeel^gevraagd^ Gevraagd: nette jongen. Zij, die enigszins met het bakkersvak bekend zijn, ge nieten de voorkeur. Bakke rij Gebr, v. Ooik, Arnhem- seweg 177. 1690 Personeel aangeb. Kleermaker vraagt ver stelwerk. Ook nieuw en dames goed. Brieven onder No. 1680 bureau van dit bl. Ruilen Te ruil: een boerderijtje, prima grond. 40 vruchtbo men, voor burgerwoning m. tuin. Br. no. 1686 bur. van dit blad. Diversen Openluchtsamenkomst Ny- kcrkervcen b. d. Naalden- koop Donderdag 258. 7 30 uur. Spr.: Ds. A. Kevzer (Zwartebroek) en Ds W. v. d. Bos. O. en N. Wetering over „Alleen op reis". Me- dew.: Koor „Gode zij d'eer" 1676 Mevrouw. Doet Uw man een plezier. Dus met overhemd cn boord naar d e Fijnstrijkerij van het Soesterkwartier. J. Weber. DollSrdstraat 40. Amersfoort. 1687 Nette jongeman N H.. zoekt kennismaking met net meisje leeftijd 19 a 20 jaar. Brieven onder No. 1672 bureau van dit blad. Voor oud goud en zilver ont vangt u de hoogste prijs bjj H. Esmann. Steenweg 8. naast dc Buurkerk. |^Te^koop^aangeb^J Naaimachines. Gemakk. beta ling. matige prijzen v.a. 45 Bekende merken; Singer enz Voll. garantie. Koyk's Naai machinehandel, A'damsestr.w 214 bis. le etage. Grote partij keukenstoelen, ijzerstqrk, f 8.50 per stuk. Op vouwbare zomerfauteuils f 7.50 per stuk. Diverse kleuren. H. P. Houtzager, Leldseweg 20 b. Tel. 14704. Tc. koop: kinderwagen f 25.—, wandelwagen f 20.hobbel paard f 5.witte vacht f 7.50, zwarte mantel maat 46 met bont f 30.2 bruine mantels met bont maat 42 f 20.e f 25. Rondweg 12. Hoograven, Te koop aangeboden, prima Singer handnaaimachjne met toebehoren Br. no. 360 bur. blad. Te koop aangeboden, een pri ma Singer handnaaimachlnc f 50. trapnaalmachine f 85. vens als hand te gebruiken. Klecrmakertrapnaaimachine f 175 voor en achteruit. Tc be zichtigcn: Herenweg 40, 2x bellen b. d. Amsterd.str.wc3, Utrecht. Militaire, broeken f 4.50. Gas- eapes f 6.-. dubbele fietstassen f 6 50. Rugzak f 2.80. Plunje- zak f 4.- Monopol Leidsevcer 21. Te huur gevraagd Kamer (centr. of gasverwar- ming). gezocht door mc-d. cand. Br. met prijsopgave J. B. de Vries, Grfiaf Floresweg 26E. Gouda. Studente zoekt ruime zit- slaapkamer met stookgel. Liefst ongemeub. Br. no. 6252 bur. blad. Juffr. zoekt zlt-slaapkamer, met of zonder pension. Br. no. 362 bur. van dit blad. Gevraagd door rijksambtenaar net degelijk pension. Vrije zit- slaapkamer. Bij voorkeur in Gcr. gezin Tuindorp of omge ving Majellapnrk. Weckend af wezig. Br. no. 363 bur. van dit blad. Te koop gevraagd Te huur aangeboden Verhuren van serviesgoed claswerk. Mag ..De Pionier" Oude Gracht 183. tussen Lijn- markt en Hamburgerbrug Tel 16639. Net kosthuis aangeboden buj- tcn aan de rand van de stad Mensen zonder kinderen, Br. no 6251 bur. blad. Modern Fins Berken Eetka mer-ameublement, Te bevra gen: Jullanalaan 120. Bilthoven. day - N fllewld^lc 1109. Hari Kiri zuchtte eens, maar toen hij bemerkte, dat hij al zijn wapens kwijt was en ik er nog steeds even gezond uitzag, besloot hij zich maar over te geven. „Twee vrienden van witman zijn door paps en mams gekaapt", zei hij langzaam: „Pa Klets Pang en Ma Klefs Pang zaten in bomen met touw net als ik en hebben Chinees met hoed en blanke ventje met dikke lijf ingekabeld. Zij mooi vak, dat roversvak!" Hij begon dromerig voor zich uit te kijken, maar daar had ik geen tijd voor. „Het is een schandaal!", zei ik: „Rustige wandelaars te overvallen. En waar heb ben ze mijn vrienden gebracht?" „Thuis", zei Hari Kiri: „In voorraadschuurl" „Breng me erheen", beval ik nors: „En probeer onderweg geen kunstjes uit te halen, want daar heb ik genoeg van!" Maar Hari Kiri was voor goed van zijn aanval-kunsten verlost en hij probeerde vriendjes te worden. Terwijl we naar zijn huis wandelden stond zijn mond geen ogen blik stil; ik luisterde maar half, want het ging alle maal over hem zelf en over die knappe roversfamilie van hem. „Ik vind dit een naar land", zei ik, toen hij even zweeg om adem te halen: „Rovers en dra ken, daar moest de politie naar kijken." „Draken", gilde Hari Kiri: „Waar hebben jij draken gezien, die zij niet meer in China?" „Wel", zei ik: „Mijn vrienden en ik hebben er zelf eentje opgevoed. Maar gisteren kreeg hij er een kwade kop bij en ging er vandoor met die nare jongens van de Gele Lotusl" „Groot nieuws!", gilde Hari Kiri: „Draak en Gele Lotus. Wij nu echt vrienden, want Hari Kiri en ziin pa zoeken ook draak! Wij snel vertellen gaan, ait groot nieuws voor nederige roversfamilie 1" „Kalm aan", suste ik: „Het hele land hoeft het niet te weten I" Personeel gevraagd Gevr. een net meisje die zelfst. kan werken. J. A. v d. Horst, Weth. Plompstr. 8, Zuilen. Gevraagd in Doorn tegen 15 Sept. of 1 Oct. vd.e.n. In kl. gez. nette hulp In de huish., k. koken en zelfst. werken Veel vrü en hulp v. werkster aanw. Br. Drlebergsestraat 20. Doorn. Mevr. Fischer. Mauntsstraat 74bis, vraagt een meisje voor halve dagen (8.30—14 uur). Aanmelden Woensdagavond van 89 uur. Net meisje gevraagd boven 18 jaar in klein gezin, van 8 tot 3 uur. Zondags vrij. Aanmelden tussen 7 cn 8 uur. Dijkman's Drogisterij. Willemstraat 31. Personeel aangeb. Gcp. politic-ambt. z. bijver dienste als bode of portier. Br. no. 6243 bur. blad. Lessen Gelegenheid aangeboden tot piano-studie bij particulieren tegen zeer billijke prijs. Br. no. 6250 bur. blad. Diversen Geneeskrachtige krulden en recepten van J. Mesters. Jans- veld 53. Utrecht. BIJ do Voor straat. Van uw eigen stof vervaardi gen wij Japonnen, deux-pléces. mantels, mantelpakjes, blouses, rokken etc. Het beste adres L'Innovatlon. BUtstr. 68. Tel 21136. Prima bruine tnmaakpotten, v a. f 2.70. Glazen compöte- schalen 80 ct. Bierpullen met oor 50 ct. Doos roestvrije mes sen f 4 98. Maison Royal, Bllt- straat 37. Amsterd.str.weg 411. wfê&'ï f «Bi OECOlOö^ 'NPERIALÉ Anno .1789 ntaaA n/aAmj In de duinen, op de heide, langs velden cn wegen, alom straalt meedogenloos dc brandende zon. Hoe weldadig-verfrisscnd is dan dc echte BOLDOOT-Eau dc Cologne. Adem diep de zuivere geur in en bet Uw slapen en polsen. Ge voelt U weer ejn ander mens. Geniet van de natuur cn vergeet daarom nooit Uw flacon IMPERIALE Dames opgelet! Hei speciale coedkoopste adres Permanent- Wave f 5.— Met biologische crème en cllebehandellng f 7.50 Watergolven. Onduleren. Ver ven en Bruidskapoen Met en zonder bespreken Malson Beatrix" Amsterd str weg 163 Utrecht Voor geneeskrachtige Krulden en recepten volgens Indische methoden 's Woensdags 105 verder volgens afspraak Drift 3 I. Mevr. Helders de be kende kruidkundige. Ing. heden op veler verzoek iedere Zaterdag de bekende Mevr. Leonl uit Amsterdam. Helderziende, magDetiseuse te consulteren 10—7. Drift 3 l Ook schriftelijk. De beste referen ties In binnen- en buitenland. Nieuwste radio 2 dagen op proef. Philips. Erres of Wa.- dorp. Betaling naar wens evt inruil. U kunt op ons vertrou wen. en wij staan altijd voor U klaar. Radio Jaarsveld. Bern. Weerd OZ. 12 by de sluisjes. Tel. 19836. II.H. Automobilisten. Uw adres oor grote sortering onderde len. zowel gebruikt als nieuw, Garage v d. Hoef, Biltstr. 43a. Tel. 15230. De dagen gaan weer lengen!! Laat daarom Uw radiotoestel nu in orde maken bij; De Radiobcurs. Koekoekstraat 27. Telef. 14982. Bureau Wijkkraamverpleglng, 2x daags hulp door Rijksgedi- plomeerde zusters. Tarief naar inkomen, eventueel bespreking thuis. Oudwijkerdw.str. 26 bis Tel. 16275. Lekke daken en goten, maken wij onder garantie, zonder ver nieuwing van zink of asphalt waterdicht Preserveerbedrljf .Lange Nleuwstraat 6. Laat uw gestoffeerde meube.- len opnieuw bekleden, recht streeks aan de fabriek Vraagt vrijblijvend prijsopgaaf. Club- meubelfabriek H. J. Huygen. Gruttersdijk 32 c. Tel. 19976. Maison Petit verft 2 dagen voor de halve prijs. Op Woensdag cn Donderdag 3 s kunnen costumes en mantels gebracht worden, om bruin, blauw of zwart te verven, voor slechts f 5.50. normale prijs f 8 50 en f 10.50. Maison Petit sinds 1862. Ganzenmarkt 12. Telefoon 13710 Nette wed., niet geheel onbe middeld, zoekt kennismaking met dito heer. leeftijd tot 65 jaar. Br. no. 6247 bur blad. Mr. Roblni. tclepaath-helöer- ziende. Croeselaan 299 bis Utrecht. Verstrekt adviezen omtrent toekomst, karakter huwelijk. werkzaamheden vooruitzichten enz. Spreekuren werkdagen van 7—9 uur Vanaf 1862 staat Malson Petit aan de spits, met stomen, ver ven. alles in 1 week gereed. Alléén Ganzenmarkt 12. Arnova, Hekelsteec 17. Tel. 10.9.8 7. maakt Uw oude lam- pekap als nieuw. Uw stofzuiger van de wijs? Bel op 11161. „Het Stofzuiger- paleis". Vakkundige reparatie inrichting. Alle onderdelen voorradig. Steenweg 62. Let op het nummer 62. Vacantle-aanbieding. Alle nog voorradige speelgoederen te gen vacantia prijzen o a. Auto peds voor f 6.48. Driewielers voor f 14.65 Bezoekt onze sDe- ciale etalage. Mevr. C. A. Verbeek (Ke> Verbeek) Psychometrfiste-Hel- derziende. Weerdsingei OZ. 57bls b. d. Noorderbrug. Olieverf. Prima vooroorlogse glansverf 2.25 per kg. Even eens op zuivere vooroorlogse basis, grondverf, standverf. Ja- panlakken. blanke lakken enz. Onze verven komen uit eigen fabriek en worden voor U op cJke gewenste kleur gebracht. Aangewezen adres voor H.H. schilders en wederverkopers. Erkend verffabrikant door het Rijksbureau Chemische Pro ducten. Gron. Electr. Verfia- briek B Kuipers. Vleutensew. 118. Utr. Tel. 10809 Posizegelhaudcl J. Esser. Mn- riastraat 35. Utr. Wij kunnen van vrijwel alle landen van Europa prima albums leveren. Wie ééns vlees en worst van Joh van Rfin heeft gegeten, zal Springweg no fi nooit meer vergeten! Tel. 14314. Mr. Willy Kruis, Astroloog- Occultist Voorlichting over Uw lot en leven, leder gewenst advies. Discreet. Spreekuren: 2—9. Obrechtstr. 25bis. Utrecht Staaldraadtouw, sleepkabels, hijsblokken. harp- en D-slui- tingen, draadklcmmen, draad spanners. taliehaken. touw. sjorlijnen, touwstroppen. bind touw. paktouw. steigertouwen, enz. „Het Dekklccdenhuis", Veemarktplein 1—2, Utrecht. Accordeon-reparaties. Wij ma ken uw oude accordeon weer als nieuw. Ook moderniseren met de nieuwste celluloid be werking. Het maken van nieu we balgen. Het inmaken van registers, beleren en zuiver afstemmen enz. Alle repara ties worden uitgevoerd met v.o. materiaal onder volle ga rantie door onze Italiaanse ac- cordcontechnlcl. Vraagt vrij blijvend prijsopgave Alleen Muziekh „De Gouden Harp". Amsterdamsestraatweg 68, Tel. 14480, Utrecht.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4