FILMS IN AMERSFOORT In Leusderkwartier is nieuwe kerk verrezen Bezwaar van Geref. Jeugdbonden tegen jeugdtentoonstelling Noteert u even Raad van Soest sprak lang en breed over sportvelden BRIDGEN Moderne Bedrijfsadministratie PLAATST EEN BRANDPUNT CURSUS „ONWARD Gemeentelijke Publicatie N.V. Rijwielfabriek M. PON 2 Zaterdag 27 Aug. I91 STADSNIEUWS In September volgt ingebruikneming Midden September zal een lang gekoesterde wens van de Gerefor meerde bewoners van Leusder- en Bergwegkwartier in vervulling gaan. Dan zal n.l. de nieuwe kerk aan de J. v. d. HeydenstraatRo bert Kochstraat in gebruik geno men kunnen worden. De gestadige uitbouw onzer stad in Zuidelijke richting deed reeds lang de behoefte aan een kerk daar gevoelen. De grond ervoor was reeds gekocht, doch toen kwam de oorlog en daarmee de onmogelijk heid met het plan verder voort te gaan. Aanvankelijk was ook in de eer stc jaren na de bevrijding van kerk bouw nog geen sprake, doch de ker- keraad van de Geref. Kerk bleef diligent en zo kon in het voorjaar van 19-19 de bouw van een nieuwe kerk zij het dan een noodkerk worden aanbesteed. Thans nadert deze bouw haar vol tooiing. Het gebouw is zodanig op het ter rein aan de Jan v. d. Heydenstraat- hock R. Kochstraat geplaatst, dat later een grotere kerk met toren kan worden gebouwd op het hoek- terrein van beide wegen, hetwelk dan met de thans gereedgekomen kerk, welke dan voor jeugdgebouw kan worden gebruikt, één geheel zal vormen, Het gebouw moest, tenge volge van de precaire materiaal positie, sober worden opgezet, zelfs een eenvoudige dakspits moest ach terwege blijven. Het is opgetrokken in rode steen en met pannen gedekt Het interieur is als schoon metsel, werk behandeld in dunne gele steen. Zowel binnen als bulten biedt het gebouw een keurige en vriendelijke aanblik. Via het hoofdportaal, waarboven de orgelgalerij is ge bouwd, komt men in het kerkrulm, dat ruimte biedt voor 500 zitplaat sen. Kansel en ambtsdragersbanken zijn van blank gespoten eikenhout, de overige zitplaatsen blank gespo ten klapfauteuils. De zachtgroene kleur van het verfwerk vormt met dit meubilair een harmonisch ge heel. Achter de kerkruimte zijn twee lokalen gebouwd, resp. 8x6 cn 5x6 m groot, benevens een keu kentje, ruime portalen, toiletten, bergruimte en aangebouwde over dekte rijwielbergplaats. De verwarming geschiedt door gas; zowel In kerkrulm als lokalen. De verlichtingsornamenten zyn in de lokalen Ingebouwd en in het kerkrulm tegen de in het gezicht gebleven gordingen aangebracht. Het kerkgebouw is ontworpen door en uitgevoerd onder felding van de heer B. W. Plooy, arch. B.N A. al hier. Een kerkorgel werd enige tijd ge leden aangekocht, doch dit zal eerst in het komende voorjaar worden geplaatst. Tot zolang zal een klei ner orgel de gemeentezang bege leiden. Het voornemen bestaat het ge bouw, hetwelk totaal rond 75.000 heeft gekost, in midden September in gebruik te nemen. V erkennerseskadron bezoekt Zeeland Het 43e zelfstandige verkenningseska dron van. het Depot pantserwagens te Amersfoort, dat reeds enkele malen de monstratie- en oefenrlttcn heeft uitge voerd door verschillende delen van Ne derland. gaat thans een bezoek brengen aan Zeeland. Deze afseheldsrlt het ls de laatste, welke door dit eskadron zal worden ge reden voor zijn vertrek naar Indone sia begint op 30 Augustus en eindigt op 2 September. De route, die gevolgd zal worden, gaat op 30 Augustus van Bergen-op-Zoom over Biezellnge. "s-Gravepolder. Kwadendammc naar Oudelande. Op 31 Augustus zal het es kadron te Hanswcert over de Schelde worden gezet en vla Sluiskil en Filip pine naar IJzendijke rijden In de na middag zal te Ede het feit worden herdacht, dat H.K.H Prinses Wilhelmi- na. hier als Koningin het land betrad na de bcvrijdinE van het Zuiden. Op 1 September steekt het eskadron de Schelde over naar Vllssingen en voert een rit uit naar West-Kapclle. De te rugkeer vla Middelburg en Goes naar Bergen-op-Zoom geschiedt op 2 Sep tember. Tijdens de ritten op 31 Augustus en 1 September zullen geveehtsocfeningen worden uitgevoerd tegen eigen onder delen van het eskadron. Kinderfeest „Leusder kwartier" Evenals andere jaren het geval is organiseert de Speeltuinvereniging „Het Leusderkwartier" thans we- derom tegen het einde der vacan- ties een feest voor de kinderen van de leden der vereniging In de loop van deze week zijn door ijverige werkers onder leiding van het Be stuur tal van voorbereidingen ge troffen om de speeltuin een feeste lijke aanblik te geven en de diverse kinderspelen, die er gehouden zul len worden, te doen slagen. Gister avond was er al volop jnuziek in het Leusderkwartier. (Gecostumeer- de jeugd (het was een verkleedpar tij van jewelste) en een aantal kin deren met versierde karren cn fiet sen trokken door de straten van het Leusderkwartier, voorafgegaan door de Politieharmonie en een jeugd groep van de Gymnastiekvereniging Donnr. In de speeltuin werd het al gezellig druk in afwachting van de terugkeer van de optocht. Er waren wedstrijden in Ringsteken voor de kinderen. De prijzen werden als volgt toe gekend. Groep Kabouters le prijs; Wederopbouw le pr.; boerengroep 2e pr.; Bruidspaar 3e prijs. Individuele prijzen papieren cos- tuums le prijs vlooienspel; 2e prijs kinderwagen; 3e prijs schoorsteen veger. Autopeds: Witte asters le prijs; Gele Dahlia's 2e prijs; Oranje boog je 3e prijs. Versierde fietsen' Oranje le prijs H. Bakker; Boog 2e prijs Wout van Essen: Rose 3e prijs Jantje Bakker; Ria Bizot Gladiolen 4e prijs; ionge mevrouw Jantje Jansen troostprijs. Amersfoorters op de Joh v. Oldenbarnevelt Korp. C. van Nimwegen, Li gusterstraat 64; Wmr. A. W. B. Verwey, Anjerplein 13; Sold. I A. P. de Bruin, G. Doustraat 29; Korp. E. M. Dufour, Utrechtse- weg 69: Sold. H. P. M. Faes, Van Asch van Wljckstraat 19; OWM H. J. v. d. Horst, A. Cuypstraat 10; le Lt. mr. Van Marwijk Kooy, Kon. Sophlalaan 11; Korp. H. ~J. Volkers. Kastanjestraat 15; Sgt. G. Zijlstra. Van Marnix- laan 55; Sold. H. G. Craanen en gezin, Anemoonslraat 17; Kapt. H. J. M. van Gullek, Galvani- straat 9; Sold. A. Hengeveld, Van Perseynstraat 15; Mont. I A. L. Th. v. d. Ham, Evertsen- straat 48; Lt. II Th. R. van Hou ten en gezin. Huygenslaan 60; Lte. mej. M. L. M. Verhoeven, Bankastraat 12. VJ Predikbeurten Ned. Herv. Gemeente. H. Catech. Zondag 31. St. Joriskerk (Hof 1) vm. 10 uur as Hadders, Jeugddienst, nm. 5 uur ds. Vermaas, Nieuwe kerk (Leusderweg 110) vm. 10 uur ds. Smits nm. 7 uur ds, P, de Vries, van Ingen. Emma-kerk (O Soesterweg 131) vm 9 uur ds. Koolhaas, vm. 10.30 uur ds Koolhaas, nm. 5 uur ds. Termaat, van Nieuw-Beijerland. Bergkerk (voorlopig Gymna sium) (Groen van Prinstererlaan 33) vm 10.30 uur ds Braakman. Kapel Zon en Schild (Utrechtse, weg 266) vm. 10 uur ds. W H Poot, van Huis ter Heide. Rusthuis „De Lichtenberg'' (Utrechtseweg 299) vm. 10.30 uur ds. Herfkens Remonstr. Kerk 10.30 uur ds. Haantjes (Baarn). Ver van Vrijz. Herv. Gasthuis- kerk 10.30 uur ds. C. J v Royen (Amersfoort). O. L School O. Soesterweg ds. P Brakman (Naar- den). Oud-Ger. Gem Muurhuizen 53, 9.30 en 5 uur Godsdienstoefening en 31 Aug. 19 uur dhr. H. Wiltink (Doetinchem) Vrije Evang. Gem. „De Doelen" Havik Cand. Buurman (Utrecht). Oud-Kath. Kerk 't Zand 10 uur Heilige Dienst, Vrije Katn. Kerk 10.30 uur dienst. De Kerk van Jezus Christus van cle Heiligen der laatste dagen. Var. kensmarkt 11 10.30 en 5 uur dienst. Christian Science Society (R.H. B.S.), Thorbeckeplein 1 10 uur Ned. dienst; 11.15 uur Eng. dienst Hersteld Apost. Zendingskerk, Gasthuiskerk 4.30 uur Eredienst. Ger. Gem Stovestraat 10 en 5 uur dhr. Wijting. 31 Aug. 19 uur dr v d Berg (Utrecht). Doopsgezinde Gemeente ds. S. Gosses Gzn. Chr. Ger Kerk 10 en 17 uur ds. Drenth. Verg. van Gelovigen 10 uur Ere dienst 17 uur Prediking des Woords. Ger Kerk. Lieve Vrouwestraat voorm. 10 uur ds J A van Arkel. Haarlem, nam. 5.30' uur dr. N. H. Ridderbos. Laurens Costerplein voorm. 9 uur Ds A A van den Hoorn. Gramsberrren nam. 5.30 uur ds. J A van Arkel. Tulpstraat voorm. 9 uur dr N H Ridderbos, nam. 5.30 uur ds. A A v^n den Hoorn. Leger des Hcils. Havik 25 V.m. 10 u. Helllglngsdionst, n m. 7 u. Openlucht- samenkomst. 8 u Verlossingsmceting. Alle samenkomsten worden geleld door Kol Jac. Smael v. Amsterdam. Jongcrendiensten Kerk (Appelweg) vm. 10.30 uur Mej. I. Sierhuis. Wijkgebouw (L. Costerplein 14) vm. 10.30 uur de heer S Abrahamse Gebouw Immanuel (Tulpstr.) vm. 10.30 uur de heer W. de Gans. Jeugdhuis (Z. Singel) vm. 10 uur de heer L. van Aalderen. HOOGLAND vm. 10 uur de heer Grimm, van Amersfoort. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 173. In Engeland wordt Mathisen hartelijk ver welkomd door zyn vrienden. Ook Rob en Toon worden vriende lijk ontvangen en de filmmagnaat nodigt zyn redders uit enkele da gen aan land te blijven al£ zijn gast Rob kan het rare verhaal van de Vliegende Hollander nog steeds niet geloven en op zekere dag zegl hij dat tegen Mathisen Deze begint te lachen Ja, dat kan hij ook wel begrijpen, maar hoe moet je zo'n verhaal bewijzen? Maar dan vertelt Rob hem van het „historische oog" en hij vraagt Maihisen of hij daarmee mag ex perimenteren De Amerikaan is direct één en al belangstelling en geeft Rob als medium zijn ring. Rob schakelt in en ja, daar zeilt inderdaad de Vliegende Hollander en kijk, boven het schip cirkelt een vliegtuig, waarvan één der motoren in brand staat. Met open mond zit Mathisen te kijken. „Maar dat verbluffend!" zegt hij; „kapitein... u moet:- helpen ik wil met behulp van uw toe^ een film maken. Accoord?" LEUSDEN vm. stede. 10 uur ds. Hof- Medische Zondagsdienst Doktoren: J A. Hendriks, Tesselscha- delaan 3, tel. 6013 cn dr H W. Schreu- der. St. v d. Hagenlaan 4. tel. 6516. Apotheken: Vlezenbeek. Varkensmarkt 19 v.h. Cramer. Utr. weg 93 Verloskundigen: A. G. F. Perk. H. v. Vlandcnstraat 2. tel 5086 en N. Vern- hout, Soesterweg 232, tel. 3374. 26 Aug. t.m. 1 Sept. GRAND THEATRE: In de middag voorstelling (2.30 uur) en Zondag 1.45 uur: „Bambi". In de avond voorstellingen (6.30 en 9 uur) en Zondag 4, 6 30 en 9 uur: „Het be gon in de Pullman". CITY THEATER: Zondag: 1.30, 4. 6.30 en 9 uur. Dag.: 2.30, 6.30 en 9 uur: „Na regen komt zonneschijn". REMBRANDT THEATER. Van Vrij dag t.m. Maandag: ,,'t Zit in de lucht" en „Een meisje zoekt een moordenaar" Van Dinsdag t.m. Donderdag: „Partisanen". Aan vangstijden: Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Dagelijks: 2 30, 6.45 en 9 uur. Openbare leeszaal. Uitlening voor vol wassenen dagelijks 2—5 u bovendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur: Uitlening voor kinderen Woensdag, ei) Zaterdagmiddag van 2.30—4.30 uur; Lees zaal dagelijks van 10—12.30 en 25 uur; bovendien Dinsdag- en VrUdagavond van 7—10 uur. Museum Flehite. Tentoonstelling Llslduna. Hoevelaken PREDIKBEURTEN Zondag 28 Augustus Ned. Herv. Kerk. 9.30 u: ds. J. Vermaas van Amersfoort; 2.30 u; ds. Verwelius van Heien Boeicop. Geref. Gem. Geb. „Bouwlust" 9.30 en 6.30 u: Leesdienst. MEDISCHE DIENST Van heden af tot en met Zondag heeft uitsluitend dienst dokter W. Verbeek te Hoogland, tel. K 3493- 269. Mijnheer de Redacteur. Met verbazing nam ik kennis van het artikel „Jeugd van Nederland" in Uw blad. Van het motief voor niet-deelname van de Gereformeerde jeugdbonden aan de tentoonstelling „Jeugd van Nederland", nl. het geopend zijn op Zondag, wordt gezegd, dat dit „op zijn minst genomen het ware (motief) niet is." De schrijver vervolgt dan: „En het moet wel een zeer vreem de indruk maken, wanneer men weet, dat reeds vóór de Zondags openstelling ooit ter sprake kwam. deze gereformeerde organisaties niet wensten mee te werken." De schrijver van het artikel geeft hier blijk, dat hij van hetgeen aan de tentoonstelling voorafging, niets afweet. Ziehier de feiten: De drie Gereformeerde jeugdbon den: Gereformeerde Jongelingsbond, Gereformeerde Meisjesbond en Bond voor Gereformeerde Jeugdorganisa tie, ontvingen indertijd een uitnodi ging van het voorlopig comité tot het organiseren van bedoelde ten toonstelling, om deel te nemen aan voorlopige besprekingen. Alle drie bonden hebben aan deze uitnodiging gevolg gegeven. Afgevaardigd wer den mej Akkerhuis te Oegstgeest en ondergetekende. *Reeds op de eerste vergadering heb ik bij Rondvraag geinformeerd, of de tentoonstelling op Zondag ge opend zou zijn. Indien dit het geval was, dan zouden tot onze spijt, de Gereformeerde jeugdbonden niet kunnen meedoen. Geantwoord werd, dat hieri,n nog geen beslissing was gevallen. Op elke daarop volgende vergade ring van het voorlopig comité, door ons bijgewoond, werd door mij gein formeerd naar het punt in kwestie en aangedrongen op een spoedige beslissing. Niettegenstaande wij dus over de Zondag-sluiting in het on zekere verkeerden, hebben wij toch elke volgende vergadering van het voorlopig comité bijgewoond eif heel wat voorbereidend werk vericht, tot op zekere samenkomst, nadat een definitief bestuur was gevormd, de mededeling afkwam, dat de tentoon stelling op Zondag na 1 uur ge opend zou zijn. Toen hebben wij meegedeeld, zoals verwacht kon worden, dat de drie bovengenoemde Gereformeerde jeugdbonden aan de tentoonstelling niet zouden deel- deelnemen. Hoe komt de schrijver aan de be wering, met de waarheid in flag rante strijd, als zouden de Gerefor meerde jeugdorganisaties hebben besloten niet mee te doen nog voor dat de Zondagsopening ter sprake kwam! Het is juist andersom: de Gerefor meerde bonden hebben gaarne aan de tentoonstelling willen deelnemen. Zij hebben dit getoond door de eer ste vier vergaderingen van het voor lopig comité bij te wonen. Hun afge vaardigden hebben een bespreking gehad met deputaties van andere jeugdbonden, die zich nog niet had den opgegeven, om hen in te lichten over het doel van de tentoonstelling. Zij hebben kosten noch moeite ge spaard om de zaak mee voor te be reiden. Maar door het fatale besluit van het bestuur terwijl het met onze principiële bezwaren op de hoogte was hebben onze bonden aan hun voornemen geen gevolg kunnen geven. Is het dan billijk om te spreken van „zich buiten de gemeenschap pelijke verantwoordelijkheid stellen? Op de verdere denigrerende op merkingen van de schrijver zal ik niet ingaan. Alleen nog dit: de drie bovengenoemde Gereformeerde jeugdbonden telden op 1 Jan. j.l. niet 46000. maar 76432 leden. Rekent U daarbij de ledentallen van Chr. Geref. bonden, Ned. Herv. bonden op Gereformeerde grondslag en vrij gemaakte jeugdorganisaties, die alle eenzelfde standpunt t.o.v. de ten- toonsteling innemen, dan kom ik tot een totaal van 96119 leden Telt U dan hierbii op de 50.000 le den van de C.J.MV, die eveneens niet meedoet, dan komen we tot de conclusie, dat het bestuur van de tentoonstelling door zijn besluit tien w.o. de grootste Protestants Christe lijke jeugdorganisaties, met plm. 150.000 leden heeft buitengesloten. Met dank voor de plaatsing, hoog achtend. I. STAP. secretaris contact commissie der drie Geref. Jeugdbonden. Oostenrijkse handballers naar Amersfoort De handbalclub K.A.C. uit Kla- genftirt (Oostenrijk) zal ons land komen bezoeken, teneinde enige wedstrijden te spelen. Op het Elink- wijkterrein te Utrecht speelt het dames-team. tegen de dames van het Utr. elftal, terwyl de heren het Utr. elftal (heren) tegenover zich krijgt. Dinsdag komt K.A.C. in Hilversum in actie. De dames tegen H.H.C. (Hilversum) en de heren tegen Ni- loc (A'dam. Woensdagavond komen de Oos tenrijkers naar Amersfoort, waar zij de gasten zijn van de handbalploeg Amersfoort. In het Volksgebouw zal de ploeg ontvangen worden. Ook de gemeente stelt het bezoek van de Oostenrijkers op prijs. Zij wordt de volgende dag op het gemeentehuis officieel door de burgemeester ont vangen. Hierna gaat men de stad bezichtigen. Vrijdag 2 Sept. brengt men een bezoek aan Den Haag. Seheveningen en Amsterdam, waar een tocht door de grachten wordt gemaakt. Een bezoek aan Bunscho ten en Spakenburg wordt evenmin verzuimd. Na dit bezoek op Zater dag 3 Sept. gaat men des middags de toren beklimmen. De dag wordt besloten met een feestelijke bijeen komst in Academie de Danse. De laatste dag, Zondag 4 Sept., wordt, nadat des morgens het Belgische monument met een bezoek vereerd is. een tweetal handbadwedstrijden gesDeeld. n.l. Amersfoort (heren) 1K.A.C *»n het Utr. dameselftal togen KA.C. (dames). Jongerenorganisatie in K.V.P. houdt landdag Op Zondag 4 September wordt in Amersfoort de eerste alge mene landdag der Jongerenorgani satie in de Katholieke Volkspartij gehouden. Op de Landdag, die in het Openluchttheater Birkhoven wordt gehouden, zal o.a. prof. dr Jos Gielen het woord voeren. ,Het begon in de Pullman en .Bambi' in Grand „Het begon in de Pullman" (With out Reservations) geeft de luchtige avonturen weer van een schrijfster van een best-seller, Kit Madden. Zy is op weg naar Hollywood en hoort door twee legerofficieren, die haar niet kennen haar boek critiseren. Eén van hen lijkt Kit geschikt als hoofdrolspeler in de verfilming er van. In Chicago gaan de officieren een andere weg, wat Kit doet be sluiten hen te volgen. Tijdens de verwikkelingen, die dan volgen, wordt zij achtereenvolgens verliefd, jaloers, ontmaskerd en ook nog ge arresteerd. Maar alles eindigt na tuurlijk goed, zoals in de meeste best-sellers! „Het begon in de Pullman", waar in Claudette Colbert en John Wayne (ditmaal niet als revolverheld!) de hoofdrollen vertolken, is een aardige comedie. In de middag-programma's geeft het Qrand Theatre deze week een reprise van Walt Disney's onvolpre zen meesterwerk „Bambi". Geïnspi reerd door een boek van Felix Sal- ten geeft Disney in dit sprookje de geschiedenis van Bambi weer, het hertenjong. dat opgroeit temidden van de andere dieren, ravot, gevaren doormaakt, en verliefd wordt. „Het zit in de lucht" In het Rembrandt Theater zien we de Engelse filmkomiek George Formby deze week nog eens als „vliegacrobaat" in de geestige film ,.'t Zit in de lucht". Deze film, die vlak na de oorlog reeds in Amers foort werd vertoond en' intussen nog niets aan populairteit heeft ingeboet, toont 'n merkwaardige gelijkenis met „Quax, de brokkenpiloot", het lach succes van Heinz Ruhman. In ,,'t Zit in de lucht" zien we George als Vrij williger bij de Engelse luchtmacht. De talrijke stunten, die hij op z'n naam brengt, maken hem in de kring van zijn collega's eerst tot een ge vreesd, doch later tot een gevierd persoon. Daar zorgt mede zijn banjo voor. „Na regen komt zonne schijn" „Sterrenparade" of iets dergelijks zou de film kunnen heten, die deze week in het City Theater ongetwij feld veel publiek zal trekken. Want in „Na regen komt zonneschijn" tre den zoveel sterren op, dat een Hol- lywoodse uitverkoop er niets bij zou zijn. Voor Jerome Kern. de beken de componist, over wiens levensge schiedenis een heel klein beetje wordt verteld, kwam er inderdaad zonneschijn na regen. En die zonne schijn deelde hij mede op zijn ma nier aan millioenen mensen, die er van genoten. Kern werd vooral be kend door zijn musical „Showboat", Concert A.M.V. Maandagavond a.s. om acht uur zal door de Amersfoortse Muziek vereniging o.l.v. Th. Hulleman een concert worden gegeven op het Thorbeckeplein. Het programma luidt als volgt: 1. Florentmer mars, J. Fucick. 2. Ouverture Calif van Bagdad, Bouildieu. 3. Versmade liefde, P. Lincke. 4.0ftFnese liederen-potpourri. 5. Op een Perzische markt, A. Ketelbey. 6. Graf Zeppelin marsch. Teike. 7. Finale. waarin de negro-spiritual „Ol' Man River" o.a. voorkomt. In de film wordt de rol van Kern gespeeld door de sympathieke Robert Walker Van Heflin is zijn trouwe vriend* tfie hem bystaatals er regen is". En nu het lystje met namen: Van Johnson. Dinah Shore, Frank Sina tra. June Allyson, Marylan Miller, noem maar op. Zelfs Esther Wil liams is vyf seconden te zien, als U goed oplet tenminste! „Na regen komt zonneschijn" is alleen de moeite al waard om de muziek, de show en de montage „The last time I saw Paris'^, ge zongen door Dinah Shore, is daar een goed voorbeeld van. Burgerlijke stand 26 Augustus Geboren: Gerardus Hendrik, zoon van W. van Royen en R. W. v. d. Wetering; Elisabeth Maria Johan na, d. v. C. Greeven en J. G. Kaste- lijns; Marianna, d. v. M. de Groot en P. J. C. Schrijver. Sophia Anthonia Maria, d. v. A. van Keulen en H. M. van Kalleveen. Overleden: Maria Jcannetta Te gelaar, 85 jaar, wed. van J. G. Schacffer. Melksanering De sanering der melkbezorging te Soest heeft reeds lang een punt van bespreking onder de melkslij- ters uitgemaakt. In een dezer dagen gehouden middag, en avondverga dering, waarbij o.a. ook aanwezig waren vertegenwoordigers van de Zuivelgroep uit Amersfoort en Arn hem, alsmede de directeuren van enige standardisatiebedryven uit de omgeving, werd besloten dat de sa nering op korte termijn zal worden doorgevoerd. Om de klanten zoveel mogelijk ter wille te zijn, zal een vertrou wenscommissie door de bedryfsraad voor zuivel ingesteld worden, be staande uit twee consumenten, twee melkslyters en een neutrale voorzit ter. Hoogland Distributiekantoor opgeheven Met ingang van Donderdag 1 September aanstaande wordt het Distributiekantoor te Hoogland op geheven. Voor aangelegenheden de distri- butiedienst betreffende, diene men zich in het vervolg tot de distribu- tiedienst, Plantsoen West 2 te Amersfoort te wenden. Medische dienst Alleen voor spoedgevallen wordt Zondag aanstaande de medische dienst waargenomen door dr. W. Verbeek te Hoogland (K 3493-260). Dit geldt voor Hoogland, Hooglan derveen en Hoevelaken. „SERIEWEDSTRIJDEN" Waren het Zondag j.l. dereserve- elftallen die elkaar in een sportieve strijd ontmoetten, aanstaande Zon dag gaan de eerste elftallen van Hooglanderveen, Hamersveld, Kie vieten uit Voorthuizen die elkaar de hoogste eer betwisten in door Hoogland georganiseerde serie wedstrijden. V test Paleis Rijwiel-puzzlerit Het Paleispersoneel met vrienden en kennissen hield, j.l. Woensdag een oriënteringsrit door de bossen van het Koninklijk domein. Aan de start verschenen 43 wielryders- (sters), die het parcours met een gemiddelde van 12 km per uur moesten ryden. Velen bereikten het eindpunt niet, wegens verdwaling in de bossen. Het was een prachtige maar moeilijke tocht, die volkomen geslaagd is. De prijzen vielen ten deel aan: 1. A. Hulleman. 2. mevr. Hulleman, 3. W. van Dalen. De fraaie wisselbeker, die tweemaal achtereen of driemaal in het geheel gewonnen moest worden, kwam dus in het bezit van de heer A. Hulle man. Medische dienst SOEST Zondag a.s. is geopend apotheek „Soestdyk", Van Weede- straat 46. SOESTERBERG Dr. Brandt, Doldcrseweg 59 te Den Dolder, zal Zondag a.s. de artsendienst waar nemen. Predikbeurten SOEST. Ncd. Herv. Kerken: Os Kerk, 10 u. ds. C. J. Lasschuit (Cle* brug), 17 u ds. M. Verkerk; Emma Kt 10 u. ds. L. J. C. Visbeek. 17 u. dienst; Heeskapel 10 u. Eerw. Hee:. C Gordeau; Zonnegloren. 10 u. ds Verkerk; Eltheto en Zaal v. d. Brc.j. 10 uur Kinderkerk. Geref. Kerken: lianakerk. 8 30. 10.15 en 17 u dj. Brouwer; Wilhelminakeik 8.30. 10.1: 17 u ds. A. Brouwer; Wilhclmina.'.ti 10 en 17 u. ds. B. A Wiersinga lBa;r_ Zaterdagavond 27 Aug. 20 uur. strac. prediking op het pleintje ElkenU-;-. Soesterbcrgsestraat Geref. Kerk: w bouw „Rchoboth". Buntweg. 11 en lp Jj] u ds P Lok (Zaamslag). Chr Kerk: 10 cn 17 u. ds. L de Bruyit;/ Geref. Gemeente: Kleine Rembrandüi 10 en 17 u. leesdienst; Woensdag 31 19.30 u. 'ds. Heerschap Wageninge. Ver. Vrijz. Godsdiensllgen, afd Xt® Prot. Bond: Gebouw Religie en KuifS? Rembrandtlaan. 10 30 u. mej. C. E les. Doopsgezinde Gemeente, aid. Soer' Kerkgebouw Eemnesserwcg, Baarn, lojKS u. ds Meihuizen (Den Haag). Vrij.] Evang Gemeente, afd. Soest: Kerkx») bouw Ecmnesserweg, Baarn. IC u. y®! Veldkamp (Hilversum). Evang. Let Gemeente, afd. Soest: Luther-ki;t Korte Schoolstraat. Baarn. 10.30 uur cii J. Groeneweg (Hilversum). ^AGE VUURSCHE. Ned. Htn Kerk, 10 en 18.30 u. Eerw. Heer Schee», veld (Apeldoorn). Gemeente opzoek naar water Vrijdagavond kwam dc Raad van Soest voor de laatste maal in zijn oude samenstelling bijeen. Nauwelijks waren dc Ingekomen stukken ter kennis gebracht of het college ging over in geheime ver gadering ter bespreking van het adres van de heer D. Schaap tc Nw. Loosdrecht, waarin verzocht werd het verbod van een visbakkerij op te richten in de kom van de ge meente op te heffen. Toen na een half uur de openbare vergadering opnieuw begon, deelde de voorzitter mede, dat het voorstel in de vorige vergadering uitvoerig besproken conform het prae-advics van B. en W. was aangenomen. Dat betekende derhalve dat in de boer derij op de Eng, geen visbakkerij gevestigd zal mogen worden. De heer J. H. B. Holtus werd daarna met 17 tegen - stem blanco als woonruimte-commissie-lid ge kozen. Het voorstel van B. en W. werd met 10 teen 8 stemmen aangeno men, zodat de naam „Generaal Spoorstraat" gekozen werd. De naam Korte Bergstraat blijft gehandhaafd, daar de raad deze voor de omgeving van de Lazerus- berg de meest toepasselijke vond. Teneinde een sportstichting mo»e lijk te maken, kwam het gemeente bestuur met enige voorstellen be trekking hebbende op voetbalter reinen ten behoeve van de vereni ging BDC en SEC. De tijd die aan dit onderwerp werd besteed was bij na gelijk aan de duur van een echte voetbalmach. Byna ieder raadslid maakte zijn mening kenbaar. Er waren er, die op terugname van het voorstel aandrongen, op grond van het feit, dat een bespreking in de desbetreffende commissie zodanig was. dat een behoorlijke discussie hierover onmogelijk zou zijn. De voorzitter antwoordde hierop, dat hiertoe geen aanleiding bestond, daar elke zaak op zijn eigen merite; dient te wordc-n beoordeeld. 0o> speelden de financiële bezwaren ee rol, daar o.a. een huur van 6C0 per jaar te hoog werd geacht Na uitvoerige besprekingen werf het voorstel in enigszins gewijzigd; vorm aangenomen. Men zal tot hu ren van vijf jaar van het terrein aan de Ferd. 'Huicklaan overgaan, doch met vijf optiejaren. Voor be paalde dagen zal het .terrein daa aan BDC voor de duur van één jaar worden onderverhuurd voor de som van 300 per jaar. Als in het tijds verloop van dat jaar een sport stichting tot stand komt, zal dit instituut het beheer over deze sport velden krijgen. De voetbalvereniging SEC werd in de gelegenheid gesteld het veld aan dc- Schrikslaan even eens voor één jaar te huren voor een prijs van J 150. Nadat de bespeel- baarheid van het terrein door een deskundige van de KNVB zal zijn vastgesteld, krijgt SEC de vrije be schikking over het terrein voor haar eerste en tweede elftal. Besloten werd voorts in verband met de electriciteitsvoorzicning van het industrieterrein aan de Becke- ringhstraat, over te gaan tot de bouw van een transformatiehiiisje, waarvan de totale kosten 16.000 bedragen. Met Uit besluit aanvaard de de raad het risico van de onge dekte stichtingskosten groot 4175. Bij de rondvraar deed de heer A. Hilhorst (KVP) het voorstel B. en W. machtiging te verlenen om te onderzoeken in hoeverre het uit- boerbaar was, de in de zomermaan den lege brandputten aan de Birk- straat vo...rtdurend van» water te voorzien. De hooibergbranden van de laatste weken had de boerenbe volking in deze wij!- angstig ge- i maakt cn een drastische voorziening werd hierdoor noodzakelijk. 5100 werd uitgetrokken om op drie verschillende plaatsen water aanboringen tot stand te brengen voor onbeperkte watervoorziening. Tenslotte bracht de voorzitter de raadsleden in de huidige samenstel ling dank voor de prettige wijze waarop in de zittingsperiode van dit raadseollegc was samengewerkt. N.V. B0RENFA8RIEK B0FA i.o. vraagt voor haar kantoor: Assistente van de hoofdadministrateur vlocte steno-typiste, met belangstelling voor admini stratie, 20-30 jaar, intelligent en actief. Assistente van de chef personeelszaken vlotte steno typiste, bereid om lichte administratieve bezigheden te verrichten, in staat huisbezoek te doen, 25-35 jaar, sociaal gevoel, bekend met sociale wetgeving. Boekhouder enige jaren praktijk, leeftijd ca. 25 jaar. Ervaren telefoniste leeftijd 20-24 jaar, bereid lichte administratieve werk zaamheden te verrichten. Assistente loonadministratie als zodanig werkzaam geweest, leeftijd 18-22 jaar.- Schriftelifkc sollicitaties, met vermelding van levensloop, schoolopleiding en diploma's, te richten aan het adres: N.V. Borenfabriek BOFA, Afd. Personeelssaken, Grote Koppel 14, Amersfoort. .J De Bridgeclub A.B.C.O.N.I. opent haar nieuwe cursus onder deskundige leiding op 15 Sept. Inlichtingen en aanmelding nieuwe cursisten bij de secr.. Van Woustraat 6, Amersfoort. E.N.A.V.O. AUTOVEILING ra cuvcai" iNOIGEHJ INBRENGEN fMIDDAGS «KEN r IN SEPTEMBER aanvang der nieuwe - mondelinge cursussen (voor bezitters practijkdlploma Boekhouden) Prospectus en fl M R A Opleiding Mod. Inlichtingen V.lfl.U.H. Bedrljfs Adm. UTRECHT: Noorderstraat 5, Tel. 16.009 -\ Praktükdipl. ENGELSE HANDELSCORRESPONDENTIE geeft volledige opleiding voor het zomcrexamcn 1950 Vraagt prospectus bij de leidsters: Mevr. M. BEAUFORT. de Bosch Kemperlaan 4. Amersfoort, tel. 3079 Mevr. B. v. ZURK. Nieuweweg 2. A'foort, tel. 6903 Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort maken bekend, dat ter gemeentesecretarie afdeling eigen dommen en grondbedrijf, Grote Koppel 1 alhier, tot 9 September 1949 het ontwerp van een klasse-indeling der gronden, gelegen binnen het waterschapsgebied van het waterschap van de Barneveldschebeek, ter visie ligt. De aandacht van belanghebbenden wordt er op geves tigd, dat gedurende de termijn van ter inzageligging en nog veertien dagen daarna door hen tegen dat ontwerp schriftelijk bezwaren bij het dagelijks bestuur van voor meld waterschap kunnen worden ingezonden. Amersfoort, 26 Augustus 1949 Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris. De Burgemeester W. J. HAARS H. MOLENDIJK VRAAGT: VOOR HAAR FRAME-BOUWERIJ Soldeerders Vijlers en Frame-bouwers en een machine-bankwerker voor haar sturenbuigmachine. Voor de emailleerinrichting een lakker-biezer .J

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2