.Canadese WINDBREKERS ■39.75 89r „Canadian Windbreakers" W JEUGD SPAARACTIE Rijkspostspaarbank C&A brengt: de practische, sportieve, warme Voor het eerst in Nederland - Ideaal voor herfst en winter! AMERSFOORT Wees er als de kippen bij! De plaatjes en verzamelbladen van de „zingende torens" en „malende molens" van de Nationale Spaarraad staan ten dienste van alle spaarinstellingen en worden dus ook uitgereikt door de NUTSSPAARBANK, AMERSFOORT aan alle bestaande en nieuwe spaarders van 6-16 iaar 4 Vrijdag 9 September]- 'W\AL Warme sport gekker, dubbel peau- de-pêche in bruin* beige,marine m.corv, trasteren- de .voering Zware katoenen stof, Waterafstotend, geheel met echt damsbont gevoerd, pr. mouton- doré kraag, leergarnering aan schouderstuk, zak ken en knopen Jagergroene bea- verteen, waterafstotend, m. ritssluiting. Teddy-kraag en geheel gevoerd met warm- rode peau-de- pêche voering Interessante collectie waterproofjascen In trench- en storm-modellen Speciale aanbieding Wollen heren- sportkousen m. /ud LASTEX-boord L* BRANDPUNTEN rïTiiöop gevraagd Piano of vleugel gezocht. Brieven, merk en prijs, on der no. 2220 bur. v. d. blad. j^Te^koop^aangeb^ Schoolboeken voor H.E.S Lyceum. Handels-, dag- en avondscholen en praktijk- diploma. v.n.l. woordenboe ken. Boekencentrale E. Menko. Langestr. 68. 2205 Hazewindhond, 1% jaar. tegen elk aannemelijk bod. Te bevragen: Utrechtsewcg 42. Amersfoort. 2219 Te koop een jongensfiets, leeftijd 10 jaar. Anjerstr 5. 2218 Te koop: Lits-jumeaux van eikenhout,, zeer solide, met bijpassende nachtkastjes. Te bezichtigen: 's avonds na zes uur. Bankastraat 54. Prijs 175.—. 2213 9ud goud. zilver en juwelen. Hoogste waarde. G F. Huis man Jr Juwelier, Vredenburg 33. Utrecht. Expert der Ned. Spoorwegen. Personeel gevraagd Voor direct gevr. buffet juffrouw, v.g.g.v., aangena me werkkring. Restauratie Tramstation Amersfoort. Gevraagd nette jongens. Aanmelden J. P. Groenten- en Fruitbedrijf, Bisschops- weg. 2221 Wij geven de hoogste prils, voor oud goud en zilver. Ju welier C. v. Dijk, Steenweg 39. Flink dagmeisje gevraagd voor halve dagen. Zich te melden na 7 uur. P. Both- iaan 43.2211 Zelfstandige hulp gevraagd van 92 uur, van zeer goede getuigen voorzien, in klein gezin. Loon 15.per week plus busvergoeding. Aanmel den Amersfoortsestraat 70. Soesterberg, tel. K 3403, no 248. 2212 Lessen Dansschool Snijders, Korte Gracht 20. tel 5083. Vanaf heden inschrijvingen voor nieuwe cursussen, privé-ies- sen volgens afspraak. 2208 Diversen Mr. J. in 't Veld spreekt Zondag 11 September, 10.30 uur in het clubgebouw Soes- terkwartier. Zonnebloem- straat. Muzikale medewer king. Toegang vrij. 2206 „Humanitas". „Humanis tisch Verbond". Zondag 11 September spreekt mr. J. in 't Veld, minister van Weder, opbouw, over: „Christendom en Humanisme". Clubge bouw Soesterkwartier. 220' Bestel uw warme maaltijd bij kokerij Hoksbergen. Spe ciale prijzen voor week- en maandklanten. Vraagt prijs opgaaf. Arnhemseweg 167, Tel. 6913. 2216 Hoektax. Dag en nacht geopend. Tel. 6004. 7-pcrs. wagens. Stadsritten 1. Alleen Kantoor St. Rad- boudstraat 10. geen filialen. 2217 Middenstandsdiploma Cursus: „Ontwikkeling" dir. Chr. de Vries. Aan vang nieuwe cursus 12 Sept. Ruim 500 geslaag den. Eénjarfige opleiding. Inl. bij J. Smit. Hobbe- mastraat 7. Elke Woens dag- en Zaterdagavond van 8 tot 9 uur. 2214 Bedden Reclame. Prima vul ling cn tijk, tweepers. 3-delig matras, kapok kussens 57.50 eenpers matras 32 50. tweepers ledikant met fijne spiraal 35. cenpers. ledikant met spiraal 25.—. 2 pers. fijne spiraal 25 Speclaal-Beddenhuis. A. Chr in Luyn, Amsterd str weg 107 508e Staatsloterij. Heden verkoop bij W. Scheick, Hobbemastraat 23, Amers foort. Tel. 4251. Voorraad gering. 2215 UTRECHT Te koop gevraagd Weer ontvangen, prima cos- tuums (vanaf f 29—). demi's ulsters, damesmantels khaki hemden van f 2,50-f 4.khaki broeken, nieuwe canvas regen jassen, leren jekker, tevens te koop vloerkleed 3X4 el 36. Emzcd. Lijnmarkt 28. Te koop. prima eiken 7 en 8 korfs pramen en schouwen. J. Rijkse. Odijk (U.) Wij kopen alle soorten lom pen en metalen, tegen de hoogste prijzen. A. Pro7.cc. Vleutenseweg 49. Telef. 10631. Utrecht. Te koop aangeb.; wollen tapijt nieuw. 2.35x3.25. zesarms ko peren kaarsenkroon. Perzisch divankleed, ingelegd scherm, antiek tafeltje, koper, tin enz. Nobeldwarsstraat 24. Utrecht. Zolderopruimingen. De hoogste prijzen voor lompen co meta len. Fa. T Flenterie. Amster damsestraatweg 57. Tel. 16546 en Zonstraat 34. Tel. 22073. Antieke boeken en oude pren ten koopt contant Antiqua riaat „De Boekenmolen". D H. Kooi. Slotlaan 1. Tei. 4784. Zeist. Plano of vleugel gezocht. Br. merk en prijs no. 443 bur. blad. Te koop gevr. met spoed, goe de i hand of trapnaaimachine, liefst Singer. Br. met prijsop gaaf no. 442 bur. blad. Te koop gevraagd, hand of trapnaaimachine. mag defect zijn Schrijf aan R. Kooistra. Twijnstraat 19. Utrecht. Waarschuwing wy betalen de hoogste orllzen voor net gedr heren- en dameskleding 'a>'- dcroprulmlngen en meubelen G van Nljendaal. Mgr. v o Weteringstraat 26 Tel 18329 gelde magazijn- en winkelgoe deren tegen hoge prijzen. Br. no. K-5511. Adv. Bur. Alta. Pausdam. I^TeJcoop^aangeb^J Te koop aangeb. Jacquet. broek en vest. z.g a.n. Kapelstr. 98. Grote partij keukenstoelen, ljzersterk. f 8.50 per stuk. Op vouwbare zomerfauteuils f 7.50 per stuk. Diverse kleuren. H. P. Houtzager. Leldseweg 20 b. Tel. 14704. Autopeds met spaakwielen. geheel op kogels lopend f 31.95 De Kampioen. Marnixlaan 15 Tel 11195, Utrecht. Te koop. Singer handnaaima chine, ringspoel met toebeho ren. pracht stuk. Br. te rich ten no. 423 bur. blad Te koop. plck-up met motor, in cassette f 75.A. Thaer- laan 13. Tuindorp. Studie-piano f 450.zwtarL Eiken kruissnarlge f 875. f 890. 975. f 1275; zwarte f 875. f 950. Eiken orgels f 275. f 385 f 450. Volle garantie. Oude wordt ingeruild. Smits Piano- handel. 1896. Wittevrouwensln- gel 41.' Wegens vertrek te koop. Hoo- ver-stofzuiger, (kiopt. veegt en zuigt), als nieuw. 220 Volt. Stationsdwarsstraat 1 bis. Utr. Accumulatoren. Wij leveren alles op het gebied van accu's A. H. Spronk. N. Daalstr. 2, Ulrccht. Tclcf. 19970. In Van Luyn's Beddenhuis, Predikherenstraat 4. Utrecht 2 pers. driedelig matrasstel f 57.1 pers. matras met kapok kussen f 39.2 pers. ledikant met spiraalmatras f 27.dito 1 pers f 17.—. 2 pers gezondh. matras f'jne maas f 25.—, 2 pers. opklap- bed fijne maas f 44.2 pers driedelig matrasstel met ge heel verend binnenwerk f 95.— 2 pers. verendichte tijk over trek f 35.Opmaken van matrassen 10.Uw veren bed vermaken tot een 3-delig matrasstel. overtrokken met een vooroorlogse verendichte nieuwe tijk f 75. Haarden en kachels, grote sor tering. Jan Jaarsma. Beckers. Etna kachels vanaf f 26 Kachelplaten f 4 45. pijpen cn ellebogen, mica. kolenkitten en B K. Reseda keukens. Goenec. Donkerstr. 21. Te koop aangeb.: een prima Lewenstein handnaaimachine ringspoel f 85 trapnaaima chine Singer f 95.Klccrma- kertrapnaalmachine f 175. Alle onder garantie. Te be zichtigen- Herenweg 40. 2X beien bij de Amsterd.str.weg Utrecht Salamandcrkachcls voor elke brandstof 26.—. huishoudka- chels met kookgelegenheid 27.emaille petroleumver- gassers 17.50, snijbonenmo- lens 4.90, losse piimusbran- ders 9.95. Gaskomforen. „Stichtschc Ijzerhandel", Lan ge Elisabethstraat 24. Te huur gevraagd Gem. zlt-slaapkamer voor stu dent. Br. met prijsopgaaf no. 101 bur. blad. Echtpaar z. k. zoekt zlt- slaapkamer met gebruik van keuken. Br. no. 6473 bur. blad. Mcd. Drs. zoekt voor zijn uit 2 pers. bestaand gezin ongem. woonruimte met kookgelegen heid. Br. no. 6476 bur. blad. Gevraagd. 1 grote of 2 kleine kamej-s. waarvan zo mogelijk een parterre, door dame op leeftijd, met eigen meubelen, waaronder vaste wastafel. Br. aan H. J. v. Leuscn. J. v. Sco- relstraat 31. Utrecht. miuilIIIIItiiiiiiiiMiliumlimit Meisjes en jongensZorg dat je van het begin af aan kunt meedoen met het ver zamelen van „Zingende Torens*. Hoe kun je deze plaatjes krijgen? Heel eenvoudig. Alleen moet je een spaarbankboekje hebben. Heb je dat nog niet, vraag het dan zo ganw mogelijk aan. Op ieder postkantoor kun je het voor niets krijgen, als je begint met tenminste één kwartje in te leggen. Om de plaatjes te krijgen, moet je dan direct met het sparen beginnen. Het behoeven heus geen grote bedragen te zijn. Hoofdzaak is, dat je spaart. De kleinste inleg is een kwartje. Is je dat te veel, dnn kan je ook dubbeltjes sparen. Je moet dan op bet postkantoor spaarbankzegels gaan kopen en die plak ken op een spaarkaart van de Rijkspostspaarbank. Minstens tweemaal per maand een kleinigheid op je boekje of je spaarkaart en je krijgt, te beginnen met October, van de 1ste en de 16e van elke maand af, telkens een nieuw plaatje. Meedoen aan de Jeugdspaaractie kost niets. Alleen moet je flink genoeg zijn om geregeld wat opzij te leggen. Zorg dus allereerst, dat je een spaarbankboekje of een spaarkaart hebt Van nitstel komt afstel! En je wilt toch bij je vriendjes niet achterblijven? Naar het postkantoor dusDaar kun je sparen bij de ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii1 Sparen maakt Tan centen guldens en met guldens kan je wat doen! l^eJiuurjiangebodenJ Huisvesting voor Jongeren. Maatschappelijk Advies- en Inlichtingenbureau, hoofduit- gang Centraal Station, lelef. 22428, verstrekt vertrouwde kameradresscn. bemiddelt in Avondoppasdicnsten. Huishou delijk personeel. Aangeb. gem grote zit-slaap- kamer met str. w. cn verw., straatzijde, voor dame of heer. b.b.h.h. Wilhelminapark 22. Te huur in Tuindorp, 2 gestoff. kamers, liefst voor 2 heren, studenten. Direct te aanvaar den. Br. no. 6482 bur. blad. Gezellig tehuis aangeb. met degelijk pension en vrij slaap kamertje. Br. no. 6465 bur. bl. Voor huur en verhuur van gemeubileerde kamers met en zonder pension. Stichting voor Woningzoekenden. Herenstraat 15. Het kantoor voor alle woningzaken I Dameskapper of kapster gevr., zelfst. kunn. werken. Dames kapsalon C. Röhrs, Amsterd. - straatweg 287c. Personeel gevraagd Gevr. nette werkster, Laan v. Minsweerd 1. Dagmeisje. Mevr. Blom. Choor- str. 2. Maison de Nouveaute's, vraagt voor direct dagmeisje, gewend zelfstandig te werken. Pers. aanmelding. Gevr. heldere, eerlijke werk ster, 1 dag per week en en kele uren. Vondellaan 5bis. In gezin met kinderen wordt gevr. een flinke hulp in de huish. v. d. cn n.. huiselijk verkeer. Mevr. Zetstra, v. Maasdijkstraat 52. Utrecht. Tel. 22756. Gevr in klein gezin. £1. zelfst. meisje voor d. en n. of voor de dag. v.g.g.v. Zich aan te melden Mevr. S Keizer. Vis markt 9. Utrecht. Tel. 20878. In klein doktersgezin wordt gevraagd een meisje voor dag en nacht, y.g.g v. Brieven met opgave van verlangd salaris onder No. X-5522 Adv. Bur. Alta. Pausdam. Personeel aangeb. Biedt zich aan hulsnaaister. Br. no. 6467 bur. blad. door flWdifk 1124. De strijd was nu gestreden en de uitslag was goed! Met een slag viel de afgehouwen drakenkop op de vloer van de troonzaal bijna op de tenen van de rover Klets-Pang, die achteruitsprong en een kleur kreeg als een stuk oude kaas. Want de slag van mijn zwaard had ook zijn mooie toekomstplannen afgesneden, een draak met alleen maar een goede kop kon hij niet gebruikenOm de rover meteen een lesje te geven liet ik me snel van de hals op de rug glijden en gaf Joop, die nu één en al gehoor zaamheid was, een bevel: „Daar staat je vijand, Joop,riep ik: „Hij heeft de kop, die nu op de grond ligt tegen jou opgestookt, nu is het jouw beurt. „Niks doen," brulde Klets-Pang bibberend: „Ik-ik b-ben een eerlijk r-rover, ik had helemaal g-geen kw-kwade pl-plannen met je, echt niet dr-draak!" „Weg!", riep ik: „Heel ver weg met jou, en ophou den met dot roversvak,. Klets-Pang. Je gaat voortaan maar goudvisjes verkopen of zangzaad kweken, maar met het roven moet het uit zijn. „Zangzaad, goudvisjes - vreselijk!" kreunde Klets-Pang terwijl hij en Hari-Kiri smadelijk het paleis uitgejaagd werden. En daarmee waren we voorgoed van die ondeu- fende knapen verlost. Ik knoopte de touwen van jang en Daantje los en dat tweetal strekte opge lucht de armen, dat snap je. „Jij hebben Hemels Rijk gered," sprak Sjang: „Alle mensen in Chinezenland erg dankbaar." „In orde, Sjang," zei ik: „Zorg jij nu maar dat alles verder goed gaat en regeer goed over je volk Lessen Machineschrijven, Stenografie, Handverbetercn Boekhouden. Middenstandsopieiding, Talen. Ook prima schriftelijke lessen. Mercurius-cursussen voor han delsonderwijs. Amsterdamse- straatwee 12 bis. Utrecht. Tel. 13714. Middenstandsdiploma. Een uit stekende schriftelijke opleiding is de Amiso-cursus te Alkmaar Vraagt gratis prospectus. Muzieklessen Eddy Recskamp, Thbmassenstraat 17 (bij de Gasfabriek). Tel. 11366. Accor deon. blokfluit, gitaar, hawal- ian-gitaar (ook electrisch). mandoline en alle andere tok- kelinstrumenten f5per mnd Hawailan-gltaar, mandoline- gitaar en alle andere tokkel- instrumentcn. Lessen bij Mu ziekinstituut Reeskamp. Lei- straat 3bis (halte Wittevrou- wenbrug). Tel. 19160. Geves tigd sinds 1893. Huwelijk Welke nette weduwe, klein pensioen. N.H., 50—60 Jaar. met woning, wil de laatste levens jaren gezellig doorbrengen met gepens.. N.H., ruim 60 jaar, om geving De Mccrn-Vieuten. Br. 6405 bur. blad. Ruilen Aangeb. nieuw huis, Ondiep, kamer en suite, Bruynzeelkeu- ken, voor- en achtertuin, schuur. drie slaapkamers, douchecel, zolder, voor huis in ander stadsgedeelte. Br. no. 6490 bur. van dit blad. Diversen Woonruimte maakt U door een opklapbed te maken van Uw ledikantspiraal. Uw ledi kant kan ombouw worden. AVO, Jutfaasseweg 78. Tele foon 15718. Maison Montagne heeft de na jaarscollectie Japonnen en man tels ontvangen Wij verwachten U. Maison Montagne Uw adres voor alle bontreparaties. Lijn markt 16. Tel. 13920. Laticel zadelkussens, op uw vacantietochten. is een uit komst. geen zadelpijn meer grote sortering. Laticel-Specia- list Van Ouwcrkerks Rijwiel handel. Oude Gracht 166, hoek Wed. Gaat u overzee. Wij verpak ken en verzenden uw inboe del vakkundig. Holl. Verpak- klngsonderncming H. Krill Utrechtseweg 75. Zeist. Telef 2386. Reeds 40 Jaar Huljsman's Kof ferhuls. Voor koffers, schooi en actetassen. portemonnaies. portefeuilles, riemen, honden artikelen enz. Oudegracht 24. bij de Jacobibrug. Hereu, wilt u zich prettig scheren, dan moet U de mes jes „Drogist" eens proberen I Eens geprobeerd, altijd be geerd! Verkrijgbaar alleen bij Drogisten Laat uw gestoffeerde meube len opnieuw bekleden, recht streeks aan de fabriek. Vraagt vrijblijvend prijsopgaaf Club- meubelfabriek H. J Huygen. Gruttersdijk 32 c. Tel. 19976. Kapsalon Gretha Permanent- Wave t 5.—. Bekkerstr 88 Verhuizingen Transporten. Van ouds bekend, fa. wed. G v. d Brink en Zonen, Goe- destraat 114-116, tel. 12303. Utr Erkend meubeltransporteur. Vakkundig, vertrouwd, billijk J. Kolijn Reparatie verster kers cn radioapparaten. Am sterd.str weg 162. Utrecht. Nu Ls het tijd om Uw ouder wetse spiegel te moderniseren, opnieuw verzilveren van spie gels Glasbedrijf J. Niessen, Koekoekstraat 24. Utrecht. Hypotheken - Financieringen - Credieten. Ook kleine lenin gen aan particulieren. Afw snel en discreet. Br. met postz ..Reclamepost" M. P. Lindo- straat 29 bis. Utrecht, U slaagt beter voor een pracht radio-apparaat bij Radio Cen trum. vanaf f 175 Gemak kelijke betalingsvoorwaarden Vinkenburgstraat 46. Telet 19636. Dames. Onduleren f 1.zon der vooraf te bespreken Voor Permanent f 5.—. een dag te voren bespreken. Dameskap- salon Keer. Amsterd.str.weg 92 t o Beverstraat. Dames opgelet. Permanent Wa ve f 5.Biologische crème- en oliebehandeling 7.50. water golven. onduleren. verven, bruidskappen. Ook zonder be spreken. Maison Beatrix. Am- sterdamsestr weg 163. Permanent Wave ..Wella" met oliebehandeling f 7.—. 'ideaal f 6.Geschoold personeel. Gcdipl. kapper. Jos. v. d. Laan. Bemuurde Weerd O Z 1! Tel. 18q32. Bljouxhuls, Choorstr. 21. zet nieuwe spiegel in Uw poeder doos. rugt Uw gebroken col lier en rep. uw bijouterieën. Voor 51 Uw reparaties aan kunsttanden en gebitten, naar de bonafide techniker. Chris Huismans. Menno v. Coehoorn- straat 6. (bij Noorderbrug) Tei. 22706. Utrecht. Gevestigd sinds 1929. Voor 17-Jarig Prot. meisje wordt dag- en nachtbetrekking gezocht in middenstandsgezin. Brieven No U-5519 Adv. Bur. Alta. Pausdam Dat wil wel, 2 Pers. kapok bedstei 125.1 Pers. kapok bedstel f 65.—. Het Bedden huis. J. W. Schaatsenberg, Damstraat 13. Tel. 16317. LedereD kleding, ook ei werk. Repareren, verve: invetten. B. Snatager, Gracht 242. tel. 11786. Met een goede film behouc een leuke herinnering awi vacantie. Onze afwerkinl beter en sneller. PerïfoW reau 't Sticht. Steenwej Utrecht. Alle goede ree: voorradig. Uw kousenreparatie zo v- klaar terwijl U wacht. Df even uw kousen bij „De K senladder"' gebracht. De dernste speciaalzaak met meeste service. Breedstraa: Tel. 22105. Geneeskrachtige krulden recepten van J. Mesters, te veld 53. Utrecht. Bij de Va straat. Danies- en Kinderkleding :i maat. pasklaar maken van i kleding. Patronen, stofkn:;: stofgespen. borduurwerk, ce tuurs. enz. enz. Alles ti- genre. Alleen Wema. Mi: straat 47. Tel. 20387. Schaakvrienden. Geiel schaakvereniging, opge.-- 1935, zoekt .contact met erc eens jonge schakers. 15—33 Ook damesleden. Inlic'ntk.' of brievenVondellaan - Juliana weg 147. Dames, de schemeruurtjes1 men. koopt U mooie sches kap met voet. bij ons koop. Zie onze etaiage: pn- tige practische Volantkap? ook Rokkappen en Perkara zeer billijk. Wij alleen rosb schitterende kappen op pu- vaas. W. Koelen, Hamburp straat 34. Dames en herenhoeden. Kt rige hoeden nu slechts f Koopjes Haast U. „De D- Nieuwe Gracht 37. bij Ham:' gerstraat. Als het om gereedschap P moet U eerst even naar rio", Voorstraat 55 gaan koop en verkoop van allt-" gereedschap. Medium geeft advies dagelU van 2—5 en van 7—9 u. Z" dags van 2—5 uur. Voorst» 66bis. 2x bellen. Glas- en Verfhandel, Keu» naast Postkantoor. Glans« 2.50 grondverf 2.— per4 stopmessen f 0.90. stoUr 0 80. hakmessen, planw- messen enz. stopverf. muur. waterverf enz. Parapsychologisch advies*'- verstrekt adviezen omtffl 'ockomst. Karakter, huweu; werkzaamheden. vooruit ten enz Zendt foto. 3 vmaV- en f 260, Robini. Croesel- 299 bis Utrecht Radio Kontact, Vredenburg^ Inkoop en verkoop van rat toestellen, luidsprekers, k* pen. onderdelen, meetinstr. menten. gereedschappen. toren, fototoestellen, git foons Vakkundige répara- Inrichting.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4