Combineren van Amersfoortse clubs heeft geen zin" AMHC beschikt over actieve jeugdgroep Gebrek aan sportvelden is niet zo nijpend Sportstichting deed reeds veel en nuttig werk Ping-pong is geen sport; maar tafeltennis wél! The Sport Shop Utrechtsestraat 39 Amersfoort. Tel. 5325 Bij Amersfoort is liet goed zeilen ingeluid Handbalseizoen met landen wedstrijd Amersfoortse korfballers hebben goede lioop r~ Het grote feest K.NVB-OFFICIAL A. MOSTERD: T>1 Voetballen is ongetwijfeld de belangrijkste sport a in Amers foort. Er zijn in onze stad een kleine duizend actieve spelers, die lid zijn van KNVB-clubs en bovendien zijn er nog vele honderden andere voetballers, die spelen in zomeravond- en dergelijke competities. Er zijn vijf „grote" voetbalverenigingen in Amersfoort. Dat zifn de tweede klasser HVC, de derde klasser APWC en de vierde klasser Quick, Amsvorde en Amersfoortse Boys. Bovendien zijh er nog enkele lager geklasseerde clubs als KVVA, CJVV, Cobu Boys en de pas erkende vereniging VVZ. Goede hoop voor de toekomst Geen enkele eerste klasser dus. Vele voctbalcnthousiasten kunnen dat niet goed zetten. Zij vragen zich af. of het niet mo gelijk is, dat een stad met zes tigduizend inwoners een eerste klas voetbalclub voortbrengt. „Is dat mogelijk?", luidde de vraag, die wij stelden aan de heer A. Mosterd, die een voor name plaats inneemt in het voetballeven van Amersfoort. De heer Mosterd is bestuurslid van de afd Utrecht van de KNVB. districtsvertegenwoor diger van diezelfde organisatie, aW*- I. JK iSjgy.M: '--si «■OaPwF-- iMZ y M A. MOSTERD vol goede verwachtingen voorzitter van de commissie van onderzoek van de afd. Utrecht, lid van de strafcom- missie en lid van de commissie comeravondvoetbal. „Ik heb die vraag ook wel eens gehoord", zegt hij. Tij dens de voetbalwedstrijd tussen Amersfoort en Rotherham vroeg de burgemeester, die naast me zat. zich af of er op voetbalgebied in Amersfoort niet meer te bereiken zou zijn, als men gin^ combineren. Ik geloof dat niet. Misschien dat in de verre toekomst dan inder daad een sterk elftal gevormd zou kunnen worden, maar dat gaat ten koste van de kansen, die zo ontzettend veel jonge spelers, verdeeld over vijf of zes verenigingen anders zouden krijgen. Maak nu eens een zo sterk mogelijk Amersfoorts elf tal Dan zie je, dat dit elftal toch eigenlijk beslist niet ster ker is dan een gewone tweede klasser En bovendien, als een vierde klasser beschikt over een inderdaad goede speler, een uit blinker. dan zoekt die speler het na verloop van enige tijd toch wel bij de sterkste club in de buurt. Dan blijft die speler niet bij zijn vierde klasser. Maar er zijn helaas niet veel uitblinkers op voetbalgebied in Amersfoort en dat is spijtig." „Hoe is het met het gebrek aan sportvelden in Amers foort?" „Zo erg als voorgesteld wordt is het werkelijk niet. HVC be schikt over drie uitstekende wedstrijdvelden. APWC. Quick en KWA hebben goede velden. Alleen Boys en Amsvorde. die konden nog wel iets geholpen worden. En dan zijn er natuur lijk de kleinere clubjes, die graag een goed veld willen heb ben. maar die kunnen datNniet betalen". De heer Mosterd vertelt, dat de Amersfoortse voetbalvereni gingen wel degelijk contact met elkander hebben. Er is een zo genaamde streekcommissie, waarin zitting hebben de heren J. van Goor. L. v. Dijk en H. Scheerder, die de Technische commissie van de afd. Utrecht adviseert bij het opstellen van vertegenwoordigende elftallen, ploegen dus. die samengesteld zijn uit spelers van verschillen de verenigingen. „Toch geloof ik wel", en dat is het belangrijkste, dat de heer Mosterd Ons vertelt, „dat er in Amersfoort mettertijd een eer ste klasser zal komen. Onder de jeugd bevinden zich verschei dene goede spelers. Laten we alleen eens naar de grootste vereniging, naar HVC, kijken, zonder natuurlijk de andere clubs tekort te doen. Er is goed materiaal voor de toekomst. De zwakke spelers in het tegen woordige elftal van HVC moe ten vervangen worden door jeugdige voetballers, die ge toond hebben talenten te bezit ten. Die spelers zullen na enige jaren, waarin ze misschien niet tot de uitblinkers behoren, meer ervaring hebben en dan uitstekende krachten zijn. Dit seizoen al wordt met hen ge ëxperimenteerd Men dient zich bewust te zijn, dat dit experi menteren pas in de toekomst vruchten zal dragen. En zoals het bij HVC is, zo is het ook bij de andere verenigingen Werke lijk. in Amersfoort zal heus nog wel een eerste klasser komen." Schutters zijn pas weer begonnen Het zal weinigen bekend zijn, dat de Amersfoortse Schiet vereniging „Prins Hendrik" die enige maanden geleden na een gedwongen stilstand van 9 jaren werd her-opgericht een uitstekende en voor de oorlog zelfs sportief-gevreesde naam had in ons land. Op na tionale wedstrijden vestigde vooral de huidige voorzitter van „Prins Hendrik", de heer J. W. van Eist, de aandacht op zich. Hij was enige tijd drie voudig Nederlands recordhou der. Momenteel is hij nog houder van het Nederlands re cord „schijf Oranje Nassau", dat hij in 1925 verbeterde en in 100 schoten bracht op 100 „karton" (schuttersjargon. dat wil zeggen 100 maal raak in 8. 9 of 10). „Prins Hendrik" telt reeds 25 leden, vertelde de heer Van Eist en regelmatig melden zich nieuwe amateur-schutters aan. De ongeoefendheid van de leden is echter nog groot. Dit is de oorzaak, dat wij de aan staande winter nog niet naar buiten zullen optreden. Handballers naar Klagenfurt „De leden van de handbal- groep „Amersfoort" gaan het komende seizoen met vertrou wen tegemoet," zegt ons de heer J. A. C. Schonewille, voor zitter van deze vereniging. „Het zal wel geen 1947 gloriejaar van de handbalgroep zjjn, maar het kan toch een goed jaar worden. De inzinking van verleden jaar zijn we zo goed als te boven. De vereniging telt ruim 120 leden. Het aantal elftallen waarmee „Amersfoort" in het nieuwe seizoen zal uitkomen, Is teruggebracht tot vier, omdat veel spelers uit de lagere elf tallen hun dienstplicht zullen vervullen. Heren I komt uit in de eerste klasse, district West A, heren II in de tweede klasse afd. Utrecht, dames I in de eer ste klasse West A en dames II in de derde klasse afd. Utrecht. Voor het eerst na de oorlog is contact met het buitenland tot stand gebracht. - Zoals men weet, was de Oostenrijkse club „Klagenfurt" met een dames- en een herenelftal gedurende enige dagen de gast van „Amersfoort". Onze zegsman roemde het spel van de Oosten rijkers, hij sprak zelfs van een openbaring. Het ligt in de bedoeling om in het volgende voorjaar, na afloop van het seizoen, een tegenbezoek aan Klagenfurt te brengen. In November wordt het 17-jarig bestaan gevierd. Sintelbaan en turnzaal dringende wensen „Do Amersfoortse Sport stichting heeft tot taak de ge meentelijke sportvelden te be heren en te exploiteren, het be vorderen van de sport in het algemeen en het organiseren van sportevenementen," ver telt ons de directeur-secretaris van de stichting, de heer B. Verschuur. De Sportstichting heeft reeds veel en nuttig werk gedaan. Ik denk hierbij vooral aan het verbeteren van het Bosbad. Nog voor het komende zwem- seizoen begint zal het bad op nieuw verbeterd worden. Ér komen misschien meer kleed cabines, we zullen trachten de Veel succes Het seizoen 19491950 sfaat voor de deur. Gedurende vele maanden zullen duizen den sportliefhebbers de vel den omzomen en met luide kreten hun favorieten aan moedigen. Ik wil op deze plaats gaarne van de door de sportredactie van hel „Dagblad voor Amersfoort" geboden gelegenheid gebruik maken om onze plaatselijke clubs in het komende seizoen veel succes toe te wensen. Ik spreek daarbij tevens de hoop uit dat onze Amers foortse sportbeoefenaars zich steeds als ware sportlui zul len gedragen en dat zij er voor zullen waken door ex cessen de sport in discrediet te brengen. Mogen ridderlijkheid en fair play, zowel van sportbeoefe naars als t>ari publiek, het komende seizoen tot een goed seizoen maken. B VERSCHUUR, ï>tr. A'foortse Sportstichting. watcrcirculatie te verbeteren en wat speelwcrktuigen voor kinderen te plaatsen. Sinds de Stichting ontstond is het des tijds nijpende gebrek aan sport velden uit dc weg geruimd. De bestaande terreinen werden grondig hersteld en bovendien prijzen wjj jns gelukkig, dat in de voormalige plantsoengordel langs de Dollardstraat twee prachtige nieuwe sportvelden aangelegd konden worden. Die worden tien September in ge- brui1 genomen. Er zijn plan nen voor een centraal geregel de verzorging van de Amers foortse deelnemers aan de Vierdaagse te Nijmegen. De Sportstichting zal dus in sa menwerking met de EHBO en het Amersfoorts wandelcomité onze wandelaars bijstaan. Wij zftn dan de eerste gemeente in ons land. die dat dc-et." Uitwisseling Zoals men weet. heeft de Sportstichting de werkzaam heden van het uitwisselingsco mité Amersfoort-Rotherham overgenomen. De uitwisseling tussen deze twee steden flo reert goed. maar ook de heer Verschuur is van mening, dat de financiële bezwaren groot zijn. „Wjj moeten het op een of andere manier mogelijk zien te maken." zegt hjj. „dat die fi- nanciële bezwaren worden weggenomen. Het is te mal. dat onze voetballers voor niets kunnen gaan. omdat er naar hun wedstrijd meer mensen komen kijken en er dus meer geld in het laatje brengen dan b.v. bij een zwemwedstrijd. De ze sportuitwisseling heeft wei nig sportieve zin, als wtf onze sterkste ploegen niet kunnen afvaardigen en dat kunnen we alleen doen al er geld beschik baar is." Als oplossing zag de heer Verschuur een spaarsysteem of de stichting van een reis fonds. By de Amersfoortse Sport- De heer B. Verschuur, di recteur-secretaris van de Amersfoortse Sportstichting is van mening, dat de sport in Amersfoort op hoger peil dient te staan, omdat er in onze stad zo buitengewoon veel mensen zijn. die een be paalde sport actief beoefe nen. stichting zjjn nu 34 verenigin gen aangesloten met ongeveer 5000 leden. De stichting heeft behalve plannen ook wensen. Eén er van is een zaal, geschikt voor turnuitvoeringen. Er zjjn in Amersfoort 2000 turners, maar een geschikte zaal is er niet. De Sportstichting zou in Amersfoort ook graag een sin telbaan zien. maar de exploit»-, tie er van ;.ou niet lonend z\jn. De heer V^rrchuur heeft daar om een plan ontworpen voor 'n sintelbaan. die ook geschikt is als sproel-ijsbaan en voor speedway-races. Deze zou wel een aardig t drag opleveren. Het een kan dan door het an der worden gedekt. „Ik hoop van ganser harte, dat Uw sportkrant er in zal slagen meer belangstelling voor de verschillende sporten te kweken bij het Amersfoortse publiek. Want belangstelling hebben alle verenigingen zeer, zeer nodig," zo besloot de heer Verschuur. Roken en drinken uit den boze „Hebben alcohol en nicotine inderdaad een slechte invloed op sportprestaties?" Die vraag stelden wij aan de geneesheer van de Gemeentelijke Genees kundige cn Gezondheidsdienst te Amersfoort, dr. W. J. v. d. Hooft. „Sport en alcohol zijn vijan den". antwoordde deze beslist. Alcohol geeft een gevoel van ik-kan-alles, maar zo is het toch in werkelijkheid niet. Al cohol vermindert integendeel het prestatievermogen en be lemmert een snelle reactie. Drinken kan een sportman niet verboden worden, maar men kan wel aandringen op grote matigheid. Roken is niet zo schadelijk, maar matigheid is al evenzeer gewenst. Het Bosbad te Amersfoort leent zich, behalve voor zwemmen, ook goed voor motorraces. Die werden er dit jaar ook gehouden. U ziet er hier een foto van. Wielrenners gaan serieus trainen Voor de Amersfoortse wiel renners is het seizoen achter de rug. Zolang de wegen goed zijn blijven de „Pedaalridders" oefenen op de Tweede Steeg en als dat niet meer mogelijk is beginnen ze aan een indoor- training. Dat wil zeggen: als de wielrennersvereniging daar toe een geschikte gelegenheid kan vinden. „De Pedaalrid- deis" telt op het ogenblik 35 leden en vooral onder de jon geren bevinden zich enkele veelbelovende krachten. De Ronde van Amersfoort wordt volgend jaar weer ver reden. Zeg tegen een tafeltennisser nooit: „Zo. dus u speelt ping pong". Dat is de ergste belediging die u hem kunt aandoen. Een tafeltennisser beschouwt zjjn sport als SPORT; en dat is zjj ook. Met .ping-pong" doelt hg minachtend op het gelepel met twee kurken batjes, dat u misschien thuis met uw vrouw of kinderen op een regenachtige Zondagmiddag aan weerszijden van de uit- trektafel uitvoert. kampioenschappen blijven na tuurlijk vooraan staan. De officials onderschatten de omvangrijke werkzaamheden geenszins. Indien er een finan ciële basis gevonden kan wor den. krijgt Nederland zijn we reldkampioenschappen tafel tennis. In 1947 werden deze in Londen door ongeveer 100.000 belangstellenden gevolgd. Vroeger gespeeld in avondkleding In de zestig jaren die ver liepen sinds het tennis op ta fel In Engeland werd geïntro duceerd, is een harde strijd ge voerd om deze sport haar plaats in de rjj der grote sporten te doen innemen. In 1899 nam ta feltennis als kamerspel in En geland een vaste vorm aan en begon het enigszins populair te worden. Men speelde het toen in avondkleding! Men ging zelfs al wedstrijden organise ren, maar plotseling kwam een terugslag en gedurende de eer ste wereldoorlog verdween het spel geheel, om na de oorlog weer op te duiken, en steeds meer aan populariteit te win nen. Geleidelijk werden zelfs internationale contacten ge legd en zo konden in 1926 zo waar wereldkampioenschappen worden gehouden. Na Wereldoorlog II beleefde de tafeltennissport een gewel dige opbloei. Overal schoten de clubs als paddestoelen uit de grond. Er is byna geen groot bedrijf of het heeft een eigen tafeltennisclub. Een buitengewone propagan da voor deze sport, die tot de tien snelste ter wereld behoort, Is uitgegaan van de open Ne- derlandse kampioenschappen, die nu reeds twee jaar in de Jaarbeurshallen te Utrecht zijn gehouden. Iedereen, die ook maar „iets" is in de internatio nale tafeltenniswereld, was daar aanwezig. In 1948 werd winnaar, wereldkampioen Va- na, die op doorreis was naar Parijs, en die daar onttroond werd door Richard Bergman. Dit jaar werd in Utrecht Ri chard Bergman winnaar, maar deze moest in Stockholm ztfn titel weer afstaan aan Johnny Leach, die irf Utrecht ook een behoorlijke plaats bezette. De tafeltennissers wacht bjj het nieuwe seizoen eerst een uiterst belangrijke vergade ring. Dan zal de voorlopige be slissing vallen of in 1952 in Den Haag de wereldkampioen schappen gehouden zullen wor den. Voor iedere tafeltennisen thousiast is het een droom één. maAl de wereldkampioenschap pen te aanschouwen. Men is nu in Nederland wel verwend met de Open kampioenschappen (een tournool van wereldfor maat) doch de „echte" wereld- Vele goede krachten zullen binnenkort de gelederen komen versterken Schoolliockey-tournooi in eind September De secretaresse van de Amers foortse Mixed Hockey Club, mej. T. v. d. Velde, vertelt ons over haar vereniging, die de laatste tijd enkele teleurstellin gen heeft gehad: Vele oudere leden die enige jaren geleden nog tot de kern der vereniging behoorden, zei den door diverse omstandighe den hun club vaarwel. Maar ge lukkig wordt de terugkomst uit Indonesië van diverse goede krachten als P. Kortland Jr.. J. W. Driebergen en Groenewegen tegemoet gezien. Van de heren die in het afgelopen seizoen bij de degradatiewedstrijden de (Ingez. Med.) HOCKEY-STICKS vanai 14.95 SCHOÈNEN 18.65 HANDBAL 12.50 TAFELTENNISBATS SPELEN Schermen van Internationaal peil De Amersfoortse Schermver- eniging oefent iedere Maandag en Woensdagavond, en iedere Zaterdagmiddag in de scherm- zaal van de Fa. van der Meiden. In die zaal, voorzien van goede kleedkamers en douches, kunt U An.ersfoortse schermers van naam treffen. Want tie ASV be hoort tot de beste vereniginget in het land en heeft ook dit jaar vele provinciale kampioen schappen behaald. Nog voor de winter zal de ASV deelnemen aan de Neder landse kampioenschappen en men hoop, dat de Amers foortse ploeg, met internatio nals als W. Driebergen, en kele malen kampioen van Ne derland op degen en Van Uffelen, een goed figuur zal slaan. Driebergen is een der beste schermers van Nederland. Hij zou deel uit hebben ge maakt van de Nederlandse Olympische ploeg, als ons land op degen vertegenwooidigd was geweest. Dat was belaas niet zo en Driebergen ging mee als toe schouwer. De ASV telt zes dames- en drie-en-twintig herenleden, die ijverig oefenen onder leiding van de Hongaarse instructeur Adam Bclè. „Helaas", zo vertelt ons de voorzitter, de kolonel b.d. H. D. Scherpenhuyzen. „hebben wij eigenlijk te weinig leden. Daar om is het prettig, dat U enige aandacht aan onze sport wgdt. Ik hoop, dat er wat meer be langstelling door zal ontstaan." Gymnasten en turners geven grootse demonstratie Eén van de sporten in Amersfoort, die een grote aan trekkingskracht op de jeugd bezit, is de gymnastiek. Onze stad telt een flink aantal gym nastiekverenigingen, met te zamen enkele duizenden leden. Iedere vereniging geeft jaar lijks een of meer uitvoeringen, meestal in het winterseizoen of in het voorjaar. Ook tijdens het komende seizoen staan deze op het programma. „Olympia" be staat in Maart 1950 tien jaar en zal ter gelegenheid daarvan een jubileum-uitvoering geven, waaraan tal van prominente gymnasten uit de Stichtse Turnkring medewerking zullen verlenen. Oók St. Hubcrtus gaat jubileren. Evenals dit jaar, organiseert de Amersfoortse Bond voor Lichamelijke Opvoeding ook in 1950 ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Ju. liana een massale gymnastiek- uitvoenng op de Hof, waaraan alle verenigingen medewerken. De heer P. A. van Mourik. voorzitter van de A.B.V.L.O., deelde ons mede. dat de bond volgend jaar een experiment gaat toepassen: ais sluiting van het seizoen zal in Mei of Juni een gezamenlgke-massale- openlucht-gymnastiekdemon- «tratie worden gegeven in het Openluchttheater „Birkhoven". plaats in de Promotieklasse West wisten te behouden, wordt verwacht dat fcij thans betere resultaten zullen behalen. De dames konden zich met kunst en vliegwerk voor degradatie- gevaar vrijwaren en komen evenals de heren weer in de Promotieklasse uit. Heren I] en heren III spelen resp. in cie .*e en 4e klasse terwijl het tweede en derde Damesemal c.ik in de 3e en 4e klasse uitkomen. Be langrijk is dat de AMHC over een actieve jeugdgroep beschikt die zich gestadig uitbreidt. Vijf tig zestig jeugdige Hockeyers vormen goed toekomst-mate- viaal. Dit jaar wordt er met een meisjes- en jongensploeg ge speeld in de competitie van het District Gooi. Op 23 September is er weer het jaarlijkse tournooi voor Hockey-ploegen van middelba re scholen. Volgend jaar is het traditionele Paas Mixed Hoc- keytournooi aan de beurt, waaraan meestal door acht ver enigingen wordt deelgenomen. De Hockeyers zijn druk doen de geweest de kleedlokalen op „Birkhoven" met medewerking van de Amersfoortse Sport stichting te verbouwen tot een gerieflijk clubhuis, dat men eind September gereed hoopt te hebben. De heer A. Nijzink is secre taris van de Amersfoortse Zeil., Roei- en Motorbootsport Vereniging. Hij vertelde ons van het wel en wee van zijn vereniging op een zomerse Za terdagavond, die niet bijster geschikt was voor de zeilers, want er was toen bitter wei nig wind. „De zeilsport is in Amers foort behoorlijk ontwikkeld, al weet de buitenstaander daar weinig van af Maar degenen, die in het seizoen langs onze jachthaven. „De Stuw" bij Hornsveld aan de Eem, komen, zullen daar een vijftig boten van verschillende types zien liggen, waarmede onz<» leden hun tochten over de Eem en over het IJsselmeer maken", zo vertelde heer Nijzink. Er zijn geen zeilers met na tionale bekendheid in Amers foort. hoewel de AZRMV re gelmatig deelneemt aan wed strijden en vooral Teus van Hogevest veel idee voor wed strijdzeilen heeft. De AZRMV heeft dit jaar mèt tamelijk veel succes deelgenomen aan een zogenaamde Dobbentocht met „De Zuidwal" in Nijkerk. In het volgende seizoen hoopt de vereniging een ontmoeting te hebben met de zustervereni ging in Baarn. Dan zullen er wedstrijden en tochten georga niseerd worden. Maar voor het to ver is komt er eerst nog een winter cn dat betekent ge dwongen rust voor de zeilers. Ze hebben dan wel hun con tact-avonden, waarop zij naar films kijken en cursussen vol gen, kortom, waarop ze hun technische vaardigheid vergro ten. Drie Amers/oorlers in nationale jeugd - waterpolofeam De geschiedenis van de zwemsport in Amersfoort is er een van veel strijd. AZ en PC is vele jaren de vereniging ge- weest, die de toon 'aan gaf in Amersfoort. Nadat het Sport- fondsenbad geopend weid en de leden van Neptunus daar 's zomers en 's winters gele genheid tot oefenen kregen, werd het krachtsverschil steeds geringer en sinds 1944 zijn de rollen omgedraaid. Neptunus wordt nu als de sterkste vereniging in de kring Ütrecht van de Koninklnke Nederlandse Zwembond be schouwd. Onder haar leden heeft deze vereniging enkele uitstekende krachten. In het eerste herenwaterpolozevental hebben de jeugdige spelers Jan de Gans en Cobi Geutjes zich dusdanig onderscheiden, dat beiden dit seizoen regel matig in het nationale jeugd- zevental speelden. Jan de Gans heeft evenals zijn oudere zus ter Ina een goede naam als Confessionele verenigingen hebben voorname plaats Welk een belangrijke plaats de confessionele sportvereni gingen innemen in het plaat selijke sportleven, moge blij ken uit de volgende cijfers; bij de Katholieke Sportcentrale voor Amersfoort (K.S.A.) zijn aangesloten 1200 leden, terwijl de Christelijke sportorganisa ties in totaal tot bijna 1300 leden komen Wij zien dus, dat ruim 2500 jongeren aangeslo ten zijn bij organisaties met een principiële inslag Indien we een normale gezinssterkte op 4 personen stellen, leert ons een eenvoudige becijfering, dat ruim een zesde van de Amers foortse bevolking betrokken is bij de confessionele verenigin gen. Jan de Gans start wedstrijdzwemmer. AZ en PC heeft in de twee gebroeders Mosterd goede krachten. De jongste, Wim, speelt ook In het Nederlands jeugdzevental hij is er dus de derde Amers- fooiter in en Gertie maakt deel uit van de Nederlandse militaire ploeg, die tot de sterkste van West-Europa be hoort. Neptunus heeft in de adspi- ranten Ada Scheerder en Mimi de Kort twee veelbelovende zwemsters voor de toekomst. Ada Scheerder is nu reeds Kringkampioene op de vrije slag. Bij AZ en PC heeft rnej. Bep Buket zich een goede naam verworven als Amers foorts snelste schoolslagzwem ster. De handballers gaan vastbe raden het nieuwe seizoen In. Het vorige jaar was er geen grootse propaganda. Men wilde de Bond eerst financieel gezond maken. Het nieuwe seizoen nu wordt in geluid met een interlandwed strijd Op 18 September as. wordt in het kader van de Elnd- hovense sportweek de herenwed- strjjd NederlandZwitserland gespeeld. Een attractieve ont moeting, datstaat reeds bjj voorbaat vast. Door deze ont moeting kan de competitie eerst op 25 September aanvangen. Deze wedstrijdenreeks belooft het komende seizoen dubbel inte ressant te worden, want de Bondsvergadering kwam kort geleden tot het ingrijpende en kloeke besluit om voor alle klas sen automatische promotie en degradatie in te stellen. De handballers hebben twee jaar geleden nog een gedurfd besluit genomen. Men ging n.L over tot een landelijke hoofd klasse. Vorig jaar besloot men deze klasse te handhaven, aan gezien aan de verwachtingen was beantwoord. Een voorbeeld voor de voetballers? Op één punt zouden wij nog willen wijzen. Waaraan ligt het, dat handbal niet die belangstel ling trekt, welke het verdient? Het is een prachtige sport, veel sneller dan bijv. voetbal en het biedt een uitstekende gelegen heid voor volledige lichaamsont wikkeling. Birkhoven-tournooi nog niet zeker Hoewel de heer H. Gerritsen geen deel meer uitmaakt van het Bestuur van de korfbalver eniging „Soesterkwartier" (een half jaar geleden is het voorzit terschap overgedragen aan de heer De Kruyff) zijn we toch maar naar hem gegaan om te horen wat de korfballers het a.s. seizoen van plan zijn. „Onze vereniging beschikt over ongeveer 90 leden, die voor het merendeel actief de korf balsport beoefenen", vertelt de heer Gerritsen, die ondanks zijn werkkring elders in het land nog veel contact heeft met „Soesterkwartier". Motto: Soccer vindt omnia 't Voetbalspel geeft aan het leven Geur en kleur en glans en gloed, Stimuleert ons vaak eens even Tot wat nieuwe levensmoed. Waar de kornerkikkers ruisen In de strijd om roem en eer. Blijkt de fiere vreugd te bruisen, Altijd-door en altija-weer Laat ons immer goed bedenken Wat zo'n hard-gepompte bal Ons aan levenspret kan schenken In dit Aardse Tranendal. Ach, 't is waar. het kdn verkeren, 'n Virtuoos-geleerde baas Zal men nooit zo hoog vereren Als üs Abe of als Faas. 't Voetbalrad, de Competitie, Draait straks, hoog van toerental, Ieder voelt zich in conditie Door het hoogfeest-van-de-bal; Voetbal, ha, da's de sensatie Om de punten en de eer, Nooit raakt Soccer tiit de gratie. Men herkiest hem, telkens weer! Voetbalvrienden en -vriendinnen, Speelt het spel en kijkt er naar. Het verblijdt gestaóg de zinnen, Maakt het leven minder zwaar. Wat dit spel vermag te geven Culmineert in knal en goal, Dat geeft glorie aan het leven, Monter v>oorwaarts zij Uw streven En FAIR PLAY bl\jv' het parool! (Nadruk verboden). PHIDA WOLFF Jr. „Ons eerste twaalftal speelt in de 3e klasse van de K.N K B. en kan zich in deze afdeling ruim schoots handhaven. De overgang van 3e naar 2e kl. K.N.K.B. is zeer groot, zodat het zeker niet mee zal vallen, al zouden we met een kampioenschap voor de dag komen, een plaats in de H. GERRITSEN tweede klasse te veroveren. „Soesterkwartier II" speelt in de le kl. en „Soesterkwartier III" in de 2e kl. van G.U.K.B. Met het huidige spelpeil van onze le den zijn onze twaalftallen hun plaats in deze afdelingen volko men waard. In Maart van dit jaar was er nl. een groot scheepse ledenwerfactie en deze actie had o.m. tot resultaat dat de adspirantenafdeling er be hoorlijk op vooruit gegaan is. Onze ruim dertig adspiranten leggen grote activiteit aan de dag. In het afgelopen seizoen werd het A-twaalftal bondskam- pioen van de G U.K.B. en het is lang niet onmogelijk dat dit kampioenschap in dit seizoen gecontinueerd wordt. Veel wordt er gedaan aan de training, die de heer Hulsebos waarschijnlijk dit jaar zal leiden. Het is nog een vraag of ons jaarlijkse tour nooi, de zgn. seriewedstrijden, waarvoor elk jaar zo'n duizend korfballers uit alle streken van het land naar Birkhoven komen, wel zal doorgaan. We zitten een beetje met terreinmoeilykhe- den."

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 14