n*"tm FILMS IN AMERSFOORT Voorzitter van Raad van Arbeid Amersfoort gehuldigd „Nachtrepetitie" een luchtig spel IN oreert u even Winkelbeurs in het Soesterkwartier Polemiek in Elsevier Onteigening grond voor woningbouw „Zaaiweek" van Geref. Kerk Korfbalcompetiï vangt aan AKKEKTJiSff 2 Zaterdag 17 September 1' 45-Jarig ambtsjubileum Velen getuigen van hun waardering voor het werk van de heer IJ. Buis Kzn. Vrijdag was het 45 jaar geleden dat de voorzitter van de Raad van Ar beid in Amersfoort, de heer IJ. Buis Kzn., in ambtelijke dienst trad. De heer Buis begon zijn loopbaan op 16 September 1904 als ambtenaar bij de Rijksverzekeringsbank In 1919 «veranderde hij van werkkring en trad in dienst bij de Raad van Arbeid in Den Haag, waar de heer Buis na enige tijd promoveerde tot referendaris. Twaalf jaar vervulde de heer. Buis de aan deze functie verbonden werkzaamheden, waarna hij in 1931 een be noeming tot voorzitter van de Raad van Arbeid in Leeuwarden aan vaardde. Onschatbaar veel werk verrichtte de heer Buis op deze plaats en ook later, na zijn overplaatsing in 1946, als voorzitter van de Raad van Arbeid in Amersfoort Het is slechts een korte tijd dat de heer Buis in Amersfoort verblijft Dat hij zich in die tijd ook in Amersfoort een ge ziene figuur maakte bleek wel overduidelijk tijdens de receptie, die Vrij dagmiddag in het gebouw van de Raad van Arbeid aan de Prins Frederik. laan ter gelegenheid van het 45-jarig ambtsjubileum van de heer Buis werd gehouden. „Sociaal gevoel vormde sterke factor bij werk" De vergaderzaal van de Raad van Arbeid was met verscheidene fraaie bloemstukken versierd. De jubilaris was zichtbaarverheugd over de spontane hulde, die hem werd be reid. De zaal kon niet alle belang stellenden herbergen, en het perso neel van de R.V.A. moest zich enige tijd in de hall van het gebouw ver pozen, voor zij de heer Buis met zijn jubileum konden gelukwensen. Jhr. J. F. Berg uit Amsterdam, het oudste'lid van de R.V.A.richtte zich namens de Raad als eerste spreker tijdens de receptie tof de heer Buis. Hij was verheugd namens de naaste medewerkers van de heer Buis zijn hartelijke felicitaties te mogen over brengen. ,,U hebt het in uw ambte lijke loopbaan ver gebracht", zo zei- de jhr. Berg. „U was een eersterangs voorzitter, met een grote dosis ken nis van sociale kwesties en een gro te plichtsbetrachting. Deze factoren maakten het werk van ons, raadsle den, daardoor niet zo moeilijk. Jhr. Berg betreurde het, dat de Raad in Amersfoort slechts een korte tijd met de heer Buis heeft mogen sa menwerken. „Doch in deze tijd maakte u zich tot een gezien figuur", zo vervolgde spreker. „Uw grote so ciale gevoel vormde bij uw werk een sterke factor. U vatte uw ambt niet op als een Sinterklaasbaantje, maar als het logisch toepassen van de wetten, die een goede sociale voorziening mogelijk maken. Uw op vatting van het sociale werk was niet soepel, maar reëel". De voorzitter van de Raad van Arbeid te Eindhoven, de heer J. Raaijmakers, zeide o.m.: „De gees telijke eigenschappen, die deze amb tenaar sieren vormen iets groots om op deze dag terug te zien. De heer Raaijmakers liet zijn woorden verge zeld gaan van een geschenk. De voorzitter van de Raad van Ar beid te Leeuwarden, de heer J. W. Rengelink, gaf in een korte toe- praak de jubilaris de verzekering, dat het personeel van de R.v.A. te Leeuwarden nog steeds vriendelijke en aangename herinneringen heeft aan hun oud-voorzitter. De secretaris van het Friese „Hut- tinga-fonds", de heer Vos, dankte de heer Buis voor het vele zegenrijke werk, dat hij voor deze instelling had verricht en overhandigde als blijk van waardering.een fraaie ets. Namens de Utrechtse Raad van Arbeid sprak de voorzitter de heer Meier de Vries. EEN FOTO De referendaris van de Amersfoortse R. v. A., de heer A. A. Stöfsel, speet het slechts dat hij de heer Buis niet eerder had leren kennen. Namens de ambtenaren bracht hij harte lijke gelukwensen over en dankte de heer Buis in bij zonder voor het vele werk dat hij voor de positie-verbetering van de ambtenaren verrichtte. De heer Stöfsel bood de jubi laris een foto van het gehele personeel aan. Waarderende woorden richtten ook de heer J. van Uden, oud-lid van het bestuur van de Rijksver zekeringsbank, en de heer Snoeck Henkemans, secretaris van de Ver eniging van Raden van Arbeid, tot de heer Buis. De heer Buis zeide in zijn dankwoord, gehoopt te hebben dat deze herdenking onopgemerkt zou voorbij gaan. De Raad was echter een andere mening toege daan en nu hij het resultaat van de huldiging had gezien, was hij tóch tevreden. De heer Buis her innerde aan de buitengewoon pret- tige samenwerking, die hij in de korte tijd, dat hij als voorzitter op treedt. van de Raadsleden heeft mogen ondervinden. Ook de andere sprekers dankte hij voor de vrien delijke woorden, die zij tot hem richtten. In bijzonder dankte hij de ambtenaren van de R. v. A. in Leeuwarden voor de vriendschap die hij van hen heeft mogen on dervinden. VEEL GELUKWENSEN Na afloop van dit „officiële ge deelte" van de receptie, maakten talrijke personen van de gelegen heid gebruik de heer Buis geluk te wensen. De eersten^ die dit deden, waren de bestuursleden en plaats vervangende bestuursleden, de he ren jhr. J. F. BerghL. A. A. van Hamersveld: Joh. Zwanikker; Th. van Oort; J. Stuurop G. W. van Keulen en J. W. van der Hoeven. De heer J. W. Polder was verhin derd aanwezig te zijn. Zoals de goede gewoonte dat wil, is het seizoen in „Amicitia" begon nen met een opvoering van een luchtig spel. dat typisch past bij deze tijd van het jaar: de overgang van zomer naar herfst, van licht naar duister. Nu is er nog geen „zware kost" in de schouwburgen. We moeten er eerst weer even uin- komen". En dat is Vrijdagavond gebeuld. „Comedia" gaf een geslaagde op voering van „The play is the thing" van Ferenc Molnar en P. G. Wode- house, dat verdienstelijk vertaald werd door Gerard Reekers en in ons land de titel „Nachtrepetitie" kreeg. Het is een stuk vol onbezonnen nonsens, vol mensen, die van de auteurs de gelegenheid kregen om in het spel zelf door dik en dun te b 1 ij v e n acteren, zonder dat de mensen in de zaal zich aan dat na drukkelijke acteren ergeren. Het verhaalt van twee toneelschrijvers, van een acteur, van een prima donna en van een componist. De ene toneelschrijver amuseert zich met het scheppen van happy-en- dings, de ander leeft zich uit in be studeerde verveling en ironie. De acteur is de personificatie van men selijke ijdelheid, terwijl de prima donna de wereldwijze vrouw is en zich als zodanig gedraagt. De com ponist tenslotte is alleen maar ver liefd. hopeloos* verliefd. Al deze mensen dartelen over het toneel, spelen met spottende, senti mentele en humoristische volzinnen en werken tenslotte, geleid door de ene auteur, het vreugdevolle slot (met omhelzingen) in de hand. Johan de Meester regisseerde deze vrolijke geschiedenis, die zich afspeelt tegen een aardige décor achtergrond. Ton Lutz maakte een smeuige butler. Beide auteurs, Han Bentz van den Berg en John Soer en de acteur Henk Rigters vielen bij hem niet uit de toon. Jos Lies- ting bracht 'n vermakelijk-nerveu- ze secretaris. Jef de Groot was daarentegen niet bijster overtui gend als de verliefde componist en Ellen d Thouars, de prima-donna, kwam evenmin tot een top-presta- tie. C. J. B. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 191 De gevangenwa-r gen rijdt snel naar dei haven en vlug worden Jan.Robertsz en zijn mannen aan boord ge-[F bracht „Dat is op het Fi nippertje!" roept Van U der Decken hun toe. „we vertrekken onmiddel lijk." Het schip is zeil ree, maar er is geen zuchtje wind. Toch geeft Van der Decken bevel de zeilen vierkant bij te zetten. En dan doet hij iets heel vreemds. Van zjjn hoed pakt hij een veertje van een alba tros en blaast er tegen. Bijna onmiddellijk be ginnen de zeilen te klapperen en zet het I een flinke bries. Daar zeilt de „Hollander" i de ketting tussen de vestingtorens schip zich in beweging, voortgestuwd door de haven uit! Er is alleen nog één hindernis: I uitgang naar zee verspert. De jubilaris dankt de sprekers Voorts boden hun gelukwensen aan het gehele personeel van de R. v. A.; het oud-lid van de R. v. A.; de heer G. van Wijland; een deputatie van de plaatselijke Pad vinderij: W. Tuffer, voorzitter R. v. A„ Venlo; de heer J. Kuiper, na mens de ambtenaren van de Riiks verzekeringsbank: de heer F. J. Herman, namens Ziekenfonds Amersfoort en Omstreken: de he ren H. J. van Gelder en J. Arink namens de plaatselijke N.V.V. Be- stuurdersbond en vele anderen. Na afloop van de receptie di neerde de jubilai-is met het gehele personeel. Wij vernemen, dat de heer Buis zijn werkzaamheden als voorzitter van de Raad van Arbeid binnen kort zal beëindigen. Wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd zal hij waarschijnlijk in April 1950 de ambtelijke dienst verlaten. De voorzitter van de R. v. A. te midden van het personeel van de R. v. A. Deze foto werd namens de Raad aan de jubilaris aange boden. GRAND THEATRE: „Een Avon tuur in Berlijn" Zondag 1.30, 4, 6.30 en 9 uur. Dag. 2.30, 6.30 en 9 uur. Donderdag 22 September, aan vang 8 uur: Operette „Czardas- furstin" op te voeren door Hoofd stad Operette. CITY THEATER: „Keizerwals". Zondag 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Da gelijks 2 30. 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van 16 t.m. 19 September „Saigon". Van 20 t.m. 22 September „Door dik en dun". CITY THEATER SOESTDIJK: Van 16 t.m. 19 September: „Een avon tuur in Berlijn". Zondag: 4.15, 6.45 en 9.15 uur; Zaterdag: 2.30. 6.45 en 9.15 uur; Overige dagen: 2.30 en 8 uur. Van 20 t.m. 22 September „Door dik en dun". Zondag 2 uur en overige dagen 2.30 en 8 uur. 14 t.m. 17 Sept. Zomerfeest speel tuinver. „Vriendenkring", Arn- hemseweg. 17 Sept. Markthal. Ned. Volks dans Stichting. Volksdansfeest, 4 u. 18 Sept. Markthal. Ned. Volks- dansstichting. Volksdansfeest, 2 u. 19 Sept. Gebouw Ver. Vrijz. Herv. Inst. Volksontw. A. B. Wegman, Flora en Fauna van de Hoge Ve- luwe, 8 uur. 20 t.m. 24 Sept. Geb. Borstraat. Winkelbeurs Soesterkwartier 14-17 en 19-22.30 uur. 21 Sept. Openbare leeszaal. Volks universiteit. Prof. dr. H. Th. Fi scher. „De ontmoeting van blank en bruin, 8 uur. 22 Sept. Nieuw Amsvorde. De Hanze. F. Jansen, „Amsterdam voorheen en thans, 8 uur. 23 Sept. Amicitia. Nuicitia N.V. V. De Keitjes met „Komedia", 8 uur. 24 Sept. Amicitia. Telegraaf. Prof. Henri Revos, 8 uur. 25 Sept. Kerkgebouw L. Vr.str. Liturgische dienst, 8 uur. 26 Sept. Geb. Vrijz. Herv. Inst. Volksuniversiteit, F. F. H. Laret, „De West en Nederland", 8 uur. 2630 Sept. St. Joriskerk. Zen dingstentoonstelling „Zento". Veel bezoek vertvacht uit binnenstad In het Patronaatsgebouw aan de Paulus Borstraat houdt de Winke liers- en Ambachtsvereniging „Het Soesterkwartier" van 20 t.m. 24 Sept. een winkelbeurs. Reeds voor de oorlog heeft „Het Soesterkwartier" laten zien. dat on der de leden mensen schuilen met durf en energie. Het bestuur koos toen als devies „Stilstand is achter uitgang". Men wilde voorwaarts, uitbouwen en concurreren met dc winkeliers in de binnenstad. Dit devies heeft het bestuur, dat de vereniging sinds April nieuw leven heeft ingeblazen, gehandhaafd, maar daarnaast voert het in zijn blazoen „Ga naar de stad voor plezier, maar koop in het Soesterkwartier". De eerste actie welke men op touw zette was „De bal rolt weer", men ging daarna o.m. een eigen krant uitgeven. Nu organiseert men deze winkelbeurs. Negen en veertig standhouders zullen aanwezig zijn. In de boven en benedenzaal zijn deze ondergebracht en ook in de gang en op het plein voor het gebouw zullen er enige een plaats vinden. Het doel is te tonen, waartoe de winkelier in het Soesterkwartier in staat is. Het zul len heus niet alleen bewoners uit het Soesterkwartier zijn, die de beurs zullen bezoeken. Zij, die bui ten ons kwartier wonen, kunnen zien. dat er „over de spoorlijn" mid denstanders wonen, die met de mid denstanders uit de binnenstad kun nen wedijveren. Er wordt zeer veel bezoek uit het Soesterkwartier ver wacht. Er zijn vele attracties. Het ligt ui de bedoel.ng in het voorjaar weer een beurs te houden en dan de winkeliers, die nu geen plaats kon den krijgen, de voorkeur te geven. Maar eerst wacht men het resultaat van deze beurs af. Burgemeester Molendijk heeft in Elseviers Weekblad gereageerd op het artikel, dat de heer A. Ing- wersen daarin zonder voldoende kennis van zaken tegen het Amers foortse uitbreidingsplan schreef. Nu, geachte burgemeester, dat is boter aan de galg gesmeerd. Hoe waardig, hoe verstandig, hoe „to the point" zo'n ingezonden stuk ook moge zijn, de heer Ingwersen ziet altijd wel kans er weer nieuwe onzin bij te verzinnen. Dat heeft hij dan ook prompt gedaan. Gelukkig heeft Elsevier niet al. leen de heer Ingwersen maar ook onze burgemeester de volle maat gegeven, zodat de lezer met her sens in het hoofd zelf kan conclu deren wat er aan de hand is. Over de kinderachtige wijze, waarop de heer I. ditmaal de pijlen zijner strijdbaarheid op onze burgemees ter persoonlijk richt, zal de lezer zich alleen maar ergeren. Overi gens wekt zijn in dikke woorden neergeschreven betoog slechts de lachlust op. De gemeente Amersfoort zal 101 mon tagewoningen bouwen op een gemeente- terrein, gelegen nabij de Hooglandse- weg De eveneens voor 1949 aan de ge meente toegewezen 60 montagewoningen dienen, naar het Inzicht van B. en W.. te worden geplaatst op het aangrenzend terrein, thans in eigendom toebehorend aan J. Boumeester. Met deze eigenaar zijn langdurige on. derhandclingcn gevoerd over de verkrij. ging van deze grond, doch het is het gemeentebestuur niet mogen gelukken tot overeenstemming te komen. Het prijzenbureau voor onroerende zaken alhier heeft als de hoogst toelaatbare koopsom een bedrag van 21.500.— vastgesteld; de gemeente heeft Bou meester behoudens de vereiste goed keuringen. een koopsom van 23 000.— geboden, waarin 1.500,is begrepen voor de noodzakelijke verplaatsing van opstellen. Boumeester vraagt echter een koopsom van 45.000,Het is naar de mening van B. en W. uitgesloten dat tot aankoop van deze grond kan worden overgegaan. Aangezien de gemeente op korte ter mijn de beschikking over deze grond zal moeten hebben om de bouw van dc 60 montagewoningen tijdig te kunnen uit voeren. hebben wij gemeend aan het college van Algemene Commissarissen voor de wederopbouw te moeten vra gen het voor de bouw benodigde deel van het eigendom van Boumeester te willen onteigenen B. en W. verzoeken de raad, deze handelwijze te willen goedkeuren Deviezenbesluit over treden O pverzoek van de Officier van Justitie te Breda heeft de Amers foortse politie in een woning aan de Schimmelpenninckkade aange- houdn zkr Van D. en Van H. Zij worden er van verdacht het devie zenbesluit te hebben overtreden. De gearresteerden zijn naar Breda overgebracht. MEDISCHE DIENST Doktoren: J. A. Stokvis, Leusder- weg 272, tel.: 5183 en E. J. G. Mer- tens zur Borg, Laantje 7, tel.: 5098. Apotheken: Haan, Julianaplein 3 en Soester Apotheek. O. Soesterweg 92. Verloskundigen: H. A. v. d. Grient, Breestraat 8b, tel.: 6830 en M. A. J. de Leuw, Soesterweg 15, tel.: 4973. Dagblad voor Amersfoort Ons dagelijks teveel In de nacht van Donderdag op Vrijdag werd ingebroken in een woning aan de Waalstraat. Ver mist worden een damestas, inhou dende 3.papieren en beschei den; een étui me tvulpen en vul potlood; een polshorloge; een lege portemonnaie cn een poederdoos met étui. Een fruithandelaar werd be keurd omdat hij een kind beneden de leeftijd van 14 jaar werk had laten verrichten. Vorige week Donderdag huurde een mijnheer bij een verhuurln- richting te dezer stede een auto. Dev olgende dag zou de man cte auto terugbrengen. De auto nog de man keerde echter terug. De poli tie stelt een onderzoek in. Wegens openbare dronkenschap werd een man opgebracht. Uit een portaal aan Achter de Arnhemsepoortwal werd een da mesrijwiel ontvreemd. Een motorrijder, die zich zonder lipht door het duister begaf, werd geverbaliseerd. Een wielrijder, die zijn vervoer middel niet van een behoorlijke verlichting had voorzien en boven dien een valse naam op gaf, kreeg een proces-verbaal in duplo. L. A. A. van Hamersveld bondspenningmeester van de NRKM De heer L. A. A. van Hamersveld, voorzitter van „De Hanze", die reeds sedert jaren een vooraan staande plaats inneemt in de R.K. Middenstandsorganisatie, werd in Mei van dit jaar benoemd tot pen ningmeester en lid van het Dage lijks bestuur van de Aartsdiocesane Middenstandsbond. De grote werkkracht welke hij hier ontwikkelde, was voor het hoofdbestuur van de Nederlandse R.K. Middenstandsbond aanleiding, hem dezer dagen te benoemen tot bondspenningmeester, zodat hij thans ook deel uitmaakt van het dagelijks bestuur van deze, ruim 50.000 leden omvattende, bond. Als Bondspenningmeester is hij tevens belast met de leiding van de C.C.I..\het orgaan hetwelk centraal de contributie int voor de vakbon den en stondsorganisatie, terwijl hij als lid van het dagelijks bestuur, zitting heeft in de Commissie van Overleg van de vier Middenstands bonden. De nieuwe Gereformeerde kerk aan de Robert Kochstraat is Don derdagavond in gebruik genomen. Het kerkgebouw is nu geheel ge reed. Binnenkort hoopt men het hekwerk en beplanting aan te brengen. (Archifoto) Diploma-zwemmen in Pesie's bad In Pesie's Bad legden de afge- lopen veertien dagen een groot aantal kinderen het zwemdiploma af. Slechts vier kinderen werden afgewezen. Opvallend was de gro te deelneming van de jongste kin deren. Aan het diploma-zwemmen namen bijvoorbeeld tien zesjarigen deel. Een opmerkelijke prestatie le verde een vijf-jarig meisje, dat het diploma I verwierf. Van de 139 deelnemers behaal den 74 het diploma I. Het diploma II zal worden uitgereikt aan 52 jongens en meisjes. Het moeilijke diploma III werd door vijf deelne mers behaald. Het Pesie's bad- diploma werd door vier jongens en meisjes in de wacht gesleept. De directie van Pesie's bad ver zoekt ons mede te delen, dat tij dens het afgelopen seizoen ver scheidene voorwerpen en kleding stukken in het zwembad zijn ge vonden. Het zijn voornamelijk kin- dtrkleren en handdoeken. De eige naars worden verzocht de goederen af te halen. Jongen ontvreemdde geld De Amersfoortse politie arres teerde dezer dagen een 15-jarige jongen uit Terschuur, die ten na dele van zijn werkgever op een fa briek de laatste tijd geldsbedragen had ontvreemd. Oplichter in arrest De politie arresteerde een zekere K., die er van wordt verdacht in dienstbetrekking gelden te hebben verduisterd. De man was belast met het innen van abonnements gelden en stal ten nadele van zijn opdrachtgever een bedrag van on geveer 100. Burgerlijke Stand 16 September 1949 Geboren: Hermanus, z.v. J. J. ter Wal en G. J. Rekers; Hendrikus, z.v. A. de Wit cn W Verwer; Theodora, d.v. H. Diks en M. v. Vulpen: Hermanus Ma ria. z v. G. H. Vos en H. M. Neysscn. Antonius Gerardus Hendrikus. z.v. F. van Putten en I. A. Junier, Jeannctte, d.v. W. J. Ruitenbeek en G. v. Leeuwen. Getrouwd: H. A. Borg en B. J. Jonker. (Ingez. Med Tanden blank en rein; adem fris als morgendauw. „De Keizerwals", de film die deze een bezoek aan het City kunnen week in het City Theater wordt wij daarom aanbevelen, vertoond, speelt omstreeks het jaar 1900: in de tijd van de lange rok ken en stijve pruiken. In het van leutige humor doorsprankelde ver haaltje. maken we kennis met de Amerikaan Virgil (Bing Crosby), die de pas uitgevonden phonograaf aan de Oostenrijkse keizer wil ver kopen. Deze Amerikaanse zaken man weet echter niet door te drin gen In het keizerlijk paleis; wèl weet zijn hond de „verloofde" van de keizerlijke poedel te verleiden, hetgeen Virgil moeilijkheden be zorgt met de voorname eigenaresse van de hond, Gravin Johanna (Joan Fontaine). Niet alleen moeilijkhe. den echter, want door de regelma tige ongewilde ontmoetingen van de honden, komen ook de respectie velijke eigenaars tot elkaar. Vlrgil trekt zich terug, wanneer de keizer zijn fiat voor een huwelijk tussen de twee hondenhouders niet wenst te geven. TotJohanna's poedel heeft gejongd en Virgil's van elk ras gespeende hond onmiskenbaar de vader blijkt te zijn. Met deze ge boorte wordt het standsverschil, dat een bezwaar opleverde voor een eventueel huwelijk tussen de twee geliefden, opgeheven. Een verhaal, aardig van inhoud en humor, dat wordt geaccentueerd door de amu sante liefdestafereeltjes van de twee honden. Natuurlek is er ln deze technlcoler film meer te zien dan alleen een „hondse" liefde. De majestueuze, gesepareerde en on doordringbare sfeer, die hangt rondom het keizerlijke hof, bood de regisseur Billy Wilder uitgebrei de mogelijkheden deze te typeren. Bing Crosby heeft een gezellig rol letje en brengt aardige songs ten gehore, er is goede muziek van Victor Young in deze film en „Avontuur in Berlijn" Mariene Dietrich is er ook nog. Wel wat ouder geworden, maar dat is aardig te maskeren. En nog steeds vol raffinement. Men kan haar zien spelen en horen zingen in „Avontuur in Berlijn", de film, die in Grand draait. En als u haar ziet zult u toegeven, dat ze als filmactrice nog altijd verreweg de meesten van haar later gekomen kunstzusters achter zich laat. Het is geen tragische film, die u te zien krijgt; al zit er wel een stuk tra giek in, de tragiek, die aan het be grip oorlog verbonden is. Maar die tragiek wordt hier en daar slechts aangestipt en ook de andere pro blemen, die het gegeven oplevert worden met Amerikaanse film luchthartigheid behandeld. Mariene is de soubrette in een nachtkroeg, vroeger zwaar „fout", vriendinne tjes van de nazi-bonzen, nu het liefje van een officier van het be zettingsleger. Maar een Ameri kaans vrouwtje, als zedelijkheids apostel gekomen, wordt in het fri vole leven meegesleept en kaapt Marleentje haar liefje af. En ze komt ontmaskerd thuis waar ze hoort: achter het prikkeldraad. De film geeft een beeld van het „uitgaande leven" van de Ameri kaanse soldaat van kort na de be vrijding. Nu is het al weer een tik je anders geworden. Men heeft er een gezellige film van gemaakt, waar men met genoegen naar kijkt. En men ziet en passant wat er van Berlin Is overgebleven: een aan eenschakeling van ruïnes. Met te midden daarvan de nachtkroegen. Niet alleen voor de militairen ove rigens Onder het motto „Het duister zwicht voor Christus' licht" houdt de Geref. Kerk van Amersfoort van 19 t/m 25 September a.s. een zaal- week. Het programma voor deze week luidt als volgt: Op Woensdag- en Vrijdagavond zal. behoudens goedkeuring van de gemeentelijke autoriteiten, een ge luidswagen rondrijden om gramo- foonmuziek ten gehore te brengen; ook zullen korte toespraken worden gehouden en zal er bekendheid aan de samenkomsten worden gegeven. Op Zaterdagavond 24 September half acht grote openluchtsamen, komsten op het O.L. Vrouwekerk hof en in de Rozenstraat. Medewerking in de stad door het Tamboers- en Pijperscorps, in het Soesterkwartier door het muziek corps „Hosanna". Geluidinstallatie en verlichting aanwezig. Eveneens Zaterdagavond 24 Sep tember, half negen, grote jeugd- meeting in de Markthal. Vertoond wordt de geluidsfilm: „De God der Schepping", waarop een toespraak volgt. Ruub Scholten declameert. Zondagavond 25 Sept., acht uur, „Dienst voor iedereen" in de Grachtkerk. Liturgie: dr. N. H. Ridderbos. Meditatie: prof. dr. K. Dijk. Muzikale omlijsting door Kees v. d. Star, fluitist, en Amstels Vo caal Ensemble: J. v. d. Burg be speelt het orgel. Zondagavond 25 Sept., acht uur, „Dienst voor iedereen" in „Imma- nuël" (Tulpstraat). Liturgie: ds. D. A. Zijlstra. Meditatie: ds. J. C. See- gers (Baarn). Muzikale medewer king van mej. L. F. Jongbloed en M. v. d. Burg (orgel). Gewijzigd tivaalftal i. SoesterkwaTiier I Zondag begint de korfbal ging Soesterkwartier de coc> met de wedstrijd tegen hp sterdamse Fortuna. De i>. dammers, die uit de tweec»" zijn gedegradeerd, behore*'^ sterksten m de afdeling. Hoe Soesterkwartier zich Fortuna zal houden, dienen r te wachten. De Amersfoort#, is grondig gewijzigd. In de plaats zijn twee dames tweede naar het eerste vt- terwijl ook twee héren hun in het eerste twaalftal zuli^ verdedigen. Door het opnemen van dal gere krachten (noodgecr^l door het niet meer beschv zijn van oud-eerste twaalftal, lers(sters) heeft de opstelk; Soesterkwartier ook een ncï wijziging ondergaan. De nieuwelingen in dit ftJ tal zullen technisch ongeir nog te kort komen, maar ti deze spelers nog veel verwad- worden stat wel vast. De opstelling voor a.s. Zonda- Aanval: dames H. de Kiu Snijder cn B. de Bruin; here Gerritsen en E. Kraaikair.p Midden: dames: W. Munse Kuling; heren; F. Muns en El nen. Verdediging: dames; R. Hendriks en A. Veenvliet; ij T. van Empelen en K. de E Het tweede twaalftal valt ij te beurt het nieuwe terrein z Dojlardstraat in te wijden, 6 legen is aan de stadszijde. Sxj kwartier 2 komt uit tegen I: sior 3. Opbrengst colleclt De collecte welke van 7 tnli ten bate van het Tuberculoé „Draagt Elkanders Lasten" ls ge_:: heeft 1320.50 opgebracht. Dc plaatselijke commissie iefi die hieraan hebben medegewerir, telijk dank. V oetbal-verwachtingen HVC gaaf naar Culemborg om de tweede competitiewedstrijd te spelen. De tegenstander is Vrien denschaar, dat wij hoogstens kans geven op een gelijk spel. Vermoede lijk zal HVC er in slagen opnieuw twee punten te behalen, maar dat Doopsgezinde Gemeente. Tni kan alleen als er even goed ni.nv.nh.tn,.,™., »«-t> speeld wordt als vorige week gen AFC. APWC moet het op eigen terrein opnemen tegen Fortitudo. De sterk te van deze ploeg is ons niet be kend, zodat we ons niet aan een voorspelling durven wagen. Quick speelt tegen DEV, een oude en lastige tegenstander van Boys en Amsvorde. Het zou ons niet ver bazen als onze stadgenoten in Doorn voor een moeilijke opgave kwamen te staan. Amersfoortse Boys speelt een uitwedstrijd tegen JSV, die een overwinnirig kan ople veren. Hetzelfde geldt voor Ams vorde, dat thuis tegen RUC speelt. Omdat de overige wedstrijden nog niet van zoveel belang zijn, zullen we ons hier alleen tot de plaatse lijke clubs beperken. Hockey-voorbeschouwing Nadat vorige week de heren aan de beurt zijn geweest, hebben mor gen de dames hun hockeydag. Ook dit tournooi wordt op verschillende plaatsen gehouden, terwijl het eind. tournooi 25 September te Amstel veen plaats vindt. De verenigingen uit het district 't GooiUtrecht zullen elkaar te Bilthoven bekam pen op de velden van S.C.H.C. Het zijn de eerste klassers 't Gooi, Be Fair en Hilversum en de promotie- klassers Kampong en A.M.H.C. Evenals dat by de heren het geval was, is er ook hier een B-afdeling voor die verenigingen, die niet in een der beide hoogste klassen uit komen. Hier hebben ingeschreven de tweede klassers Schaerweiide, Laren, S.C.H.C., Voordaan en Ka meleon. A M.H.C. heeft in zoverre onge lukkig geloot, dat zij in de eerste ronde dezelfde tegenstandster heeft als het vorig Jaar op de hockeydag, nl. Hilversum. Toen werd op het nippertje, met 10. van de eerste klasser verloren. Ook nu kunnen wij onze stadgenoten niet veel kans op succes geven tegen de Hilver- sumse dames met hun internatio nale rechtshalf mej. Buissant. Het A.M.H.C.-elftal heeft enige wijzi gingen ondergaan, doordat ver_ schillende speelsters naar elders zijn vertrokken, o.a. de linkervleu gel. die gevormd werd door de da mes Busser en F. Sisselaar. Ander zijds is echter mevr. Korthals Altes weer van de partij; zij zal de mid denvoorplaats innemen. Voorts zullen een heren_ en een dameselftal ln Zeist een tweetal wedstrijden spelen tegen Schaer- weijde. Predikbeurten Remonstr. Kerk 10.30 uur dr.it dema. Ver. van Vrijz. Herv Gastl. 10.30 uur dr. J. Dikboom (Altaar O.L. School, O. Soesterweg. C' v. Royen (Amersfoort). Oud-Ger. Gem.. Muurhuizen en 5 uur Godsdienstoefening ent'; tcmber 19 00 u. ds. M. A Mieras pen a.d. IJsselj. Vrije Evang. Kring „De Dode' vik. dhr. Alink (Apeldoorn). Oud-Kath. Kerk 't Zand. 10 <xl llgc Dienst Vrije Kath. Kerk 10.30 uur ce De Kerk van Jezus Christus Heiligen der laatste dagen. Vei markt 11 10.30 en 5 uur dienst. Christian Science (R.HB.S.i, beckeplein 1. 10 uur Ned diewv uur Eng dienst Hersteld Apost Zendingskerk, huiskerk. 4 30 uur Eredienst Ger. Gem Stovestraat. 10 en leesdienst; 20 Sept. 19 uur ds v. dl tcrlj (Vlaardingen). Blankenhelmstraat. 10 30 uur ds.Si ses Gsm. Chr. Ger. Kerk 10 en 17 uur 6 Drenth. Verg. van Gelovigen 10 uur Ered: 17 uur prediking des Woords Comité .Levensvragen". Regrra laan no 21. 10.30 uur dr. N H. R: bosch. Geref. Gem.: Lieve Vrouw» Voorm. 10 uur: ds. D. A. Zijlstra.:, 5.30 uur: dr. N. H. Ridderbos Jan van der Heydenstraat- Veer uur- ds. G. Morsink. NJJkcrk; nia.1 uur- ds D. A. Zijlstra. Tulpstraat: Voorm. 9 uur: d; Ridderbos, nam. 5.30 uur: ds. S Dijken. NIJ kerk. Luth. Kerk, Langestraat 10.20 utf-J da. M. E. Monsees. St. Joriskerk (Hof 1): v.m 10 vz A Dönszelmann, van Amsterdam 5 'uur, ds. Smits. Nieuwe kerk (Leusderweg 111"'.' 10 uur. ds Vermaas: n.m. 7 uur cs - ders Z Emma-kcrk (O. Soesterweg 131 9 en 10 30 uur ds. Gerritsen, nr.: ds Blok. Bergkerk (voorlopig Gymns£f| Groen van Prinstererlaan 33. v.n uur. ds. J. Matzer van Bloois Kapel Zon en Schild (Utrecht?*. 266). v.m. 10 uur. ds. Bout. Rusthuis „De Lichtenberg" U'"-' seweg 299): v.m. 10.30 uur ds Srr.t Jongerendienst. Kerk (Appc<r v.m. 10 30 uur. de heer M Gerc. Wijkgebouw (L. Costerplcin U\' 10.30 uur. de ne» ..eer K. Kielder; G«S Immanuel (Tulpstraat), v m 103 de heer J, v. Stek: Jeugdhuis (Z- gel), v.m. 10 uur. de heer Hcrra vank. Zondagsscholen: Bethel (Eerr.c 99) 10.30—11.30 uur: Chr School K kamp. 1011.15 uur: Gabrle school. Plantsoen Z.. 1011.15 Wijkgebouw (L. Costerplein 14) lï- 2—3 uur; Openkichtschool (Hob^ straat) 10 30—11 30 en 12—1 uur. School (Rozenstraat) 10 30—1130 Filalethes (Havik) 2—3 uur: Kap<l en Schild. 11 45—12.45 uur: Chr Sc. (v. Effenlaan) 1011 15 uur; Z*' bloemstraat (O.L School) 1030- uur: Joan. v. Dleststraat (Chr Sc' 10.15—11 15 uur: Westhill-kinderdir- (Bergkwartlcr): 6—8 jaar: 10 30, siuslaan 1: 9—11 jaar: 10 30—113® Utrcchtseweg 106. HOOGLAND. V.m. 10 uur. d» lema LEUSDEN. V m. 10 uur, ds.r- stcde. LEGER DES HEILS A.s. Zondag 10 uur v.m. en 8- n m. Oogst- en Dankfeests3r komsten in gebouw Havik 25 V 7 uur: Openluchtsamenkomst ir Plantsoen nabij het oude politie^ reau. Leiders: Maj. en mevr B* teling. t Ingez Mea Verjaagdat lusteloze gevoeLNeenvnAKKU om weer monter en fris te worden en//fJÊ misschien een griep te voorkomen.j i - hc/pcn direct jl

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2