.KftilisnJT'f Rijkspostspaarbank Typisch Amerikaans WladeóAcuu AMERSFOORT JEUGDSPAARACTIE ontdek de Verbeterd in kwaliteit, Verlaagd in prijs! Thans is Mars weer van echte Engelse kwaliteit. Voedzaam en licht verteerbaar. Neemt U ze eens mee op Uw uitstapjes. in „de Stichtsche Heuvel" Dinsdag 4 October Aanvang 2.30 uur Thé Complet ƒ3.50 7.30 uur 2.50 Spéciale bussen om 2.15 en 7.15 u. van de Varkensmarkt af bfl het Reisbureau via Lëusdérweg én Borneoplein en na afloop van de show. Hét batig saldo wordt afgedragen aan de Ver. „Kinderzorg", Amhemseweg, alhier. Open laadbak (grote maat) voor driewieler of motor- carrier. Grote Koppel 5. 2475 I Uw brandpunt in deze krant wordt gelezen in stad en land Te koop aangeboden: pri ma dam^srjjwiel met lamp, prijs 30.O. 147, A'foort.. Te koop aangeboden: 5rachtige, postzegelverzame- ing, koffergramofoon met platen en platenkoffer korte leren jas. Br. no. bur. van dit blad. BRANDPUNTEN r _Tot zowaar***fo.5o~ r ëD, fn'° Te koop wegens plaatsge brek. donkerblauwe kinder agen, box en huisorgel, merk Werdau, Br. no. 2541 bur. van dit blad. T« koop gevraagd Inkoop van studieboeken voor de 2e klas Gemeente lijke Avond-ulo tè Utrecht en voor praktijkdipl. Chris telijke kinderboeken. Boe- kencentrale Menko. Lange- straat 68. 2479 Meisje» en Jongens, hebben jullie nu allemaal je spaarbankboekje, net als je vriendjes Nog niet Vraag het dan vlug nog even aan op het postkantoor, óf haal er een spaarkaart van de Rijkspostspaarbank. Dan ben je nog niet te Iaat om gelijk mét de anderen het eerste plaatje van „Zingende Torens" af te halen. Dat is van 1 October af gratis op het post kantoor te krijgen, als je een kleinigheid op je spaarbankboekje of spaarkaart stort. Doe mee aan de Jeugdspaaractie en spaar geregeld bij de Sparen maakt ran eenten gulden» En met guldens kan je trat doen iiiiiiniiiiiiiiininiHniiiiniiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuwh ^TeJcoop^aangeb^J Te koop aangeboden: pri ma tafelbillard, geheel com pleet. Radboudstr. 23. 2543 Te huur aangeboden 4 pers. luxe auto voor lan- ére tijd. 10.— per dag. Benzineverbruik 1 10. Br. 2476 bur. v. d. blad. Gezellige gem. zit-slaap- kamcr, str. water, m.o.z. pen sion, voor heer b.bh.h. in Leusderkwartier. Br. no. 2535 bur. van dit blad. Personeel gevraagd Gevraagd in R.K. gezin van 2 personen flink net meisje, zelfst. k. wérken en koken. Goed loon. Hulp van werkster. Aanm. 's avonds na 7 uur. Mevr. Schmidt, Amersf.straatweg 52. Huis ter Heide, bush. Joh. Stich ting. 2536 Amerikaans van constructie, met uitmun tende rij kwaliteiten thans Nederlands wat de afwerking, de verzorging tot in de puntjes betreft. De bekleding, het lakwerk, de hele „finish", het is alles even mooi en degelijk. Werkelijk een wagen om enthou siast over te zijn. Snel en vast op de weg, met 5 a 6 comfortabele zitplaatsen - een genot om er in te rijden. De motor, V8, 65 pk, is volkomen nieuw ontworpen en geheel erop berekend om een hoog ge middelde, uren achtereen vol te houden zonder een spoor van vermoeienis. De voor- Werkster gevraagd voor 3 dagen in de week, die net en zelfstandig kan werken. I. M. Fontein, B 10, Hoeve laken. 2517 N.V. Automobielbedrijf „Willgo" wielen zijn onafhankelijk geveerd, de hydrau lische schokdempers effenen de ruwste wegen. En bij dat alles komt, dat deze Vedette op merkelijk zuinig is. Het benzinegebruik bedraagt slechts ca. 1 op 10 Het is dus alleszins de moeite =- waard om nu dadelijk, vrijblij- vend, de dichtstbijzijnde Ford I |T§'«s Dealer om een demonstratie te vragen. Hij zal U met het grootste genoegen komen af- halen voor een overtuigende proefrit! de wagen die 5 i 6 personen, snel, zuinig en comfortabel laat reizen. Barchm. Wuytierslaan 196, Belgische fam. wenst Hol lands meisje voor in de huishouding, bij twee men sen zonder kinderen, kun nende Jcoken. Adres: Mada me Sielbs, Avenue Reijers 116, Brussel. 2529 Kaskens woningruilnieuws. De grote woningruilkrant van Nederl^hd. Verkrijg baar aan alle stations. Agentschap: Boekh. G. G. Veenendaal. Langestraat 33. Amersfoort. 2495 Te ruil: woning in Cel- siusstraat (Leusderkwartier) tegen wat ruimere woning, bij voorkeur in Berg- of Leusderkwartier. Br. no. 2485 bur. van dit blad. Lessen Wie ruilt een winkelhuis binnenstad, voor een geslo ten huis, zeer geschikt voor sigarenwinkel. Br. no.. 2542 bur. van dit blad. Leert Esperanto. In Octo ber a.s. begint een nieuwe cursus. Inlichtingen bij: J. Döben, Vondellaan 4. B. J. Poort, Vermeerstr 16, A. Kraats, Goudsbloemstr. 24, H. Hazeleger, Trompstr. 85. 2494 Wiskunde voor H.B.S. Gymnasium enz. door erva- varen leerkracht. Berger. Hendr. van Viandenstr. 18, Tel. 5621. 2489 Dansstudio Dan Bearda, Privé dansles. Bespreking dagelijks van 210 uur aan de studio. Utrechtseweg 89. A'foort. Tel. 4456. 2492 Ook U spreekt over zes maanden Engels, als U nü les neemt! Alléén practische lessen géén onnodige ge leerdheid! Conversatie, cor- resp. en vertalingen. W. van Kleef. tel. 4882, Zwaanstr. 4. 2537 M door flSn IDeuUu' itj<_ 1130. Achteraf bekeken geloof ik, dat vriend beer banger was voor mij dan ik voor hem, maar als je plotseling tegenover zo'n sterke kolos staat denk je daar niet aan. We bleven elkaar een hele tijd strak aanstaren tot ik een vreemd draaierig gevoel in mijn maag kreeg. Dat kwam omdat dit geen gewone beer was, zijn ogen zaten niet op de goede plaats ik bedoel dat hij scheel keek. En niet zo'n beetje, nee, zo scheel als alleen maar een beer kijken kan. De beer kon natuurlijk geen mensentaal spreken, maar terwijl we daar in de grot tegenover elkaar stonden begreep ik zijn gedachten. „Tja", dacht de beer: „Wat heb ik nu in mijn slaapkamer gevonden? Een klein wit dier, dat niet bijt of gromt. En hij lacht me niet uit zoals de andere dieren omdat mijn ogen niet goed staan. Eindelijk een wezen, dat me niet be lachelijk vindt, hoera!" En met die gedachte sprong de beer vooruit, tilde mij in zijn machtige armen en begon een rondedans met me. Eerst meende ik dat hef met me gedaan was, maar toen ik zijn warme likkende tong over mijn kuif voelde begreep ik dat dit een aardig soort beer was. „Kalm aan," pufte ik: „Druk me niet plat, denk om mijn kleren, stop." Eindelijk zette de beer me buiten zijn hol neer. „Luister eens, waarde vriend," zei ik: „Ik vind je erg aardig, maar ik hoor niet in dit land. Kun jij me zeggen, waar de kortste weg naar Holland begint,?" Dansen: Schrijf in voor: de 3e nieuwe beginners-cur sus en de nieuwe Tango cursus Ann Bert Kamper man, de pioniers voor beter dansen. Tel. 5494. 2538 Handenarbeid-cursussen In October beginnen de cursussen weer van de Ver eniging voor Handenarbeid Liefhebberij-cursus in leer- arbeid, opleiding diploma leerbewerking, boetseren en handdraaien voor vol wassenen, opleiding tenta men M.Ó., boetseren voor kinderen, cursus ter oplei ding tentamen houtarbeid M.O. Volledig prospectus op aanvraag bij de seer.: A Meilink, Borgesiuslaan 43 Amersfoort. TeL 5879. 2477 Diversen Velen, die het niet weten, om zonder moeite lekker te eten. Vraagt prijs: Kokerij Hoksbergen. Arakweg 167, Tel. 6913. 2525 Belastingen. Aangiften in- komstenbel., Heffing ineens, reclames enz. J. D. Bruining, oud Insp. belastingen, be- lastingadvisieur. Voltastraat 6 Amersfoort. Humanistisch Verbond Humanitas. Cursus „Het Gezin". 7 avonden. Volks gebouw, Snouckaertlaan, 20 uur. Eerste bijeen komst Woensdag 28 Sep tember. Spreker. Ir. P. Schut. Onderwerp: „Het gezin uit Humanistisch oogpunt". Deelnemers- prijs 1.voor de cur sus; 0 25 per avond. 2526 Gezichtsharen afdoende ver wijderen door diathermic. Speciale behandeling tegen roos en haaruitval. Algehele gelaatsverzorging. Manicure. Mevr. van Haselen. Gedi plomeerd Schoonheidsspe cialiste. Borgesiuslaan 41. Amersfoort, tel 4520. 2484 Hoektax tel. 6004. Dag en nacht geopend. Stadsritten 1.Buitênritten tegen concurrerende prijzen.. St. Radboudstraat 10. Let s.v p. op het juiste adres. 2487 1131. Dit mocht dart een erg verstandig soort beer zijn het dier kon me geen antwoord geven op mijn vraag, waar ik de grote weg naar het Zuid westen kon vinden. En omdat ik op school de beren- taal niet geleerd had kwamen we niet verder. Mijn nieuwe vriend bleef rondedansen maken en op zi|n ogen wijzen omdat hij zo blij was, dat ik hem niet uitgelachen had om zijn scheelheid. „Waarde heer béér," zei ik peinzend: „Je hebt blijkbaar nogal veel medelijden met jezelf. Ik geloof dat ik je daar af kan helpen. Even geduld!" Ik begon net zolang in de omgeving te zoeken, tot ik een paar taaie gras halmen en twijgen gevonden had en daarmee ging ik aan het werk. „Nuttige handenarbeid," mompel de ik: „Zit ik hier middenin Siberië een bril vooi een schele beer te knutselen. Dat geloven ze thuis nooit. Alsjeblieftklaar! Kom eens hier. Teddy!" Voorzichtig knoopte ik de berenbril op de grote snuit en het beest voelde zich plotseling veel beter en zwoer me met een krachtig gebrom eeuwige trouw en vriendschap. „Nu is het mijn beurt," zei ik: „Ik heb honger.HONGER!" Nu begreep vriend beer het, hij duwde me naar buiten en we gingen op weg. Maar buiten was het niet prettig, een koude wind gierde over de bergen. „Makker", zei ik na een poosje: „Is die cafetaria nog ver? Ik loop hier aar dig kou te vatten, brrrl" Vakkundig schoorsteen vegen. goten, afvoerpijpen en putten schoonmaken. W H. Schlebaum Zonen. Julianalaan 82. Soestdijk 2488 Ongehuwde a.s. moedM. wil. om bepaalde redena, geheel afstand doen \z haar a.s. baby. Br. no. 2471 bur. van dit blad. Opleiding Associatic-diplt ma en Moderne Bedrijf»! ministratie, (alle examens H. Martens. Leraar M.O, Celsiusstraat 77. A'foort. Begrafenisondernemer E Kuiter, Verhoevenstraat 2, Telef. 5229, bijkantoor Dn- telstraat 7. Billijke tarievea Nette bediening, v/h Vee:- schoten en Kuiter. 242 Schoenvergroten! Tot twa maten. Succes gegarandeeri Alleen bij Van Maane: Soesterweg 214. 2452 Radiosloperij. Wij kopea alle soorten radio-apparatei lampen en onderdelen. le en verkoop. Het Handels huis. Hof 29 Amersfoort 249 Uw adres voor tabak, s!. garen en sigaretten Is: W. Hendriksen Soesterweg 466, hoek Hulststraat, A'foort. 25(0 Speelgoed, kinderboeken, enz. Fa. C. Mulder v/h te: Weel. Alle soorten boeker. romans in Leesbiblio theek „Lectura", Soester. weg 177. 2501 Leesblbl. Gez. W. Scheick. Hobbemastraat 23. 10 ct v deel. Alle kantoorbenodigd heden en schrijfbehoeften 250! Gaat U trouwen? Gefe. liciteerd, maar laat U* trouwreportage dan bij Ar- chifoto maken. In record tempo gereed. 2503 Verras Pa eeafe voor z'e verjaardag met een serif geslaagde kinderopnamec aan huis gemaakt. In album Archifoto. Rubensstraat "9 Tel. 3070. A'foort. 2504 Fotocopleën van Diplo ma's, wissels, enz. in 4 uur gereed. Geheimhouding ver zekerd. Archifoto. Rubens straat 79. tel. 3070, Amerï. foort. 25® Voor een goede foto, voor Uw amateurswerk, voor het vernieuwen van verbleekte portretten, voor vakkundige reparatie aan Uw toestel: Portretspecialist de Smalen 2490 Schoenreparaties worden door ons steeds vakkundig uitgevoerd. Bel even 5189. steeds tot Uw dienst Amersfoorts meest modern ingerichte schoenmakerij A C. Monsma. Puntenburger laan 22—24. 2491 Een leuke foto? Wij foto graferen vanaf heden Uw kinderen ook in Dierenpark „Birkhoven" Foto .Bell". O. Soesterweg 116, tel. 5038 2493 Rechtszaken, civiele zowel als strafzaken, informatie», incasso's. adviezen, enz. Spreekuren: voormiddag v 111 u. en n.m. v. 78 u. Havik 39. Tel. 4578. 2506 Uw feest in eigen hand Zalen voor bruiloften, ver gaderingen. zittingen, club avonden enz. De Doelen. Havik 33—37. Tel. 6073 2483 Naaimachines. Voor goede reparatie Mak. Kapelwég 33 20 jaar fabriekservaring. 2482 Interesseert U zich voor Parketvloeren? Wendt U tot W. C Postma. Van Marniv- laan 59 2481 20 korting. Gedurende deze week wordt 20 kor- ting verleend op de prijzen voor het reinigen van bont mantels. bontjekkers, enz Zie onze étalage. „Actief' Langestraat 117. 2486 maar ook typisch Nederlandsdat is de Vedette volgens Amerikaans ontwerp, die thans in Nederland wordt gebouwd.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 8