RAADSO VERZICHT r D.v.A.-kalender 1950 2 Gemopper bij overweg aan de Vlasakkers is afgelopen Noteert y even Drukke receptie op verjaardag van bekende bakker Vrijdag 30 September 194y Wachtende automobilisten eten er nu met smaak hun warme worstje Amersfoorters op de „Zuiderkruis" Op het troepentransportschip „Zuiderkruis" bevinden zich onze stadgenoten: Maj. J. Kropf, Paulus Buys- laan 17; Sgt. P. J. v. d. Landen, Lombokstraat 8; Sold. H. Ro- waan, Soesterweg 474; Marn. II ZM G. v. d. Bree, O. Soester weg 119 en Marn. Ill ZM A. v. d. Werf, Heiligenbergerweg 109. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Voetganger stak plotseling De weg over )-jarige P. V. stak gisteren omstreeks vijf uur plotseling op de hoek van UtrechtsewegPrins Hen driklaan de rijweg over. Een motor rijder kon een botsing niet voorko men. De voetganger liep een her senschudding en schaafwonden op. Hij is via het ziekenhuis naar zijn huisadres vervoerd. De motorrijder kwam met de schrik vrij. De weggebruikers en vooral de automobilisten hebben een gloei ende hekel aan gesloten overwe gen. Het is een dikwijls ongewen ste onderbreking van de reis, die voor zakenlieden soms op de mi nuut is uitgestippeld. Amersfoort kent twee van die overwegen. Die aan de Nijverheidsstraat wek*, voornamelijk wrevel op bij de be woners van het Soesterkwartier Eiger nog is het gesteld met de overweg bij de Vlasakkers Daar tcch ligt de invalspoort voor al het verkeer, dat uit de richting van Amsterdam komt. Daar mop peren voor de ongeveer 180 maal per etmaal gesloten overweg niet alJeen de Amersfoorters. Ook de bewoners van andere steden en streken spreken een hartig woord je over de onhoudbare toestand en niet de spoorwegen maar Amers foort krijgt dan natuurlijk de schuld. In Amersfoort, zo rede neert men heerst een chaos op verkeersgebied. U kunt er gerust op rekenen, dat Amersfoort buiten zijn stadsgrenzen dikwijls en ten onrechte over de tong gaat. Het is jammer dat die mensen nog niet weten, dat de autoriteiten in Amersfoort niet slapen. Integen- oeel, in het uitbreidingsplan is aan ai de problemen van tunnels en viaducten zeer veel aandacht be steed. De laatste tijd wordt er minder gemopperd aan de overweg Vlas akkers. En toch is de wachtende rij auto's niet kleiner dan vroeger, liet gebeurt wel, dat er aan weers zijden van de spoorbomen zestig en meer wagens moeten wachten. De vele automobilisten uit de richting Amsterdam mopperen niet meer als zij moeten wachten. Ze krijgen er nauwelijks tijd voor. Daar zorgt de eigenaar van de theetuin „Prinses Beatrix" wel voor Die man is vindingrijk. Hij weet de wachtenden voor zich te winnen: in de zomer met ijs en nu de koude dagen komen met warme worstjes. Het bedrijf is nu omge schakeld. In de ..ijskast" worden nu de warme worstjes bewaard. Langs de lange rij wachtende auto's snellen de bedienden met hun waar. Het afrekenen gaat snel en al gaan de slagbomen op, stag natie in het verkeer komt er niet. De slagbomen zijn neer. Snel groeit de rij wachtende auto's bij de Vlasakkers aan, maar het wachten wordt een genoegen. U ziet het wel op dit prentje. Daar zorgen de mannen wel voor, die, als zij hun geld nog moeten beuren op de treeplank springen en een eindje meerijden. Het is honderd procent service aan de Vlasakkers Amersfoort gaat daar nog steeds over de tong, maar nu zijn het warme Amersfoortse worstjes. Let op, straks betreuren de automobi listen het als de slagbomen naar de hemel wijzen. Burgerlijke stand GEBOREN: Johannes Jantinus, z. v. J. v. Dijkhuizen en C. J. Eppink; Eduard Cornelis Leendert. z. v. C. L. v. d. Wijngaert cn F. Bosman; Leendert, z. v. H W. Vreeman en B. Vogel; Joorst Herman, z. v. D. J. H. Biesta en M. F G. Koevoets. ONDERTROUWD: A L. Heek en M. Werdler; N. P. Tromp en A. Kuiper; W. Vermeulen en G. v. El- dert; G. A M. Stoelinga en J. J. Kok; L. Willigenburg en J. E. Lam- brechts; J. Schimmel en E. v. Bok horst; A. v. d. Pol en J. v. d. Linden. W. Dolman en J. L. Lagendijk; A. H. G. van Goor en M. Tiggelaven. GETROUWD: G. F. J. v. d. Meer en C. G. Beekman; C. J. Boon en H. Gerritsen. OVERLEDEN: Trijntje Faber. 69 jr. geh. m S. Overwyk; Hendrika Dokter, 58 jr., geh. m. H. Luigjes. GRAND THEATRE: „De nieuwe avonturen van Don Juan". Zon dag 1 30, 4, 6.30 en 9 uur. Dage lijks 2.30, 6.30 en 9 uur. Donderdag 8 October, aanvang 7.30 uur: Comedia voert op „Tramlijn Begeerte". CITY THEATER: „De gewelde naar". Zondag 2, 4.15, 6.45 en 9 uur; dagelijks 2.30. 6 45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van 30 Sept. t.m. 3 October: „Missie naar China". Van 4 t.m. 6 October: „Rio Rita". Zondag 2. 4.15, 6.45 en 9 uur; da gelijks 2.30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK: Van 30 Sept. t.m. 3 October: „Paniek in het warenhuis". Van 4 t.m. 6 October: „Dal der Beslissing", 18 jaar. Zaterdagmiddag 1 October en Woensdagmiddag 5 October: Tel kens 2 en 4 uur: „Speciale kin dervoorstellingen". Zondag 2. 4.15, 6.45 en 9 uur; Zaterdag 6.45 en 9 uur; dagelijks 2.30 en 8 uur Woensdagmiddag 2 en 4 uur: Kinderprogramma 2630 Sept. St. Joriskerk. Zen dingstentoonstelling „Zento" 30 Sept. Monopole. Stichting Ned. Zwitserland. De heer K. Dorren „Het Zwitserse nationale park". 8 u. 30 Sept. Gebouw Tulpstraat 37. Jeugdver Immanuël. Films over In donesië, 8 uur. 1 Oct. Amicitia. A. T. E. „Scha kels", 8 uur. Openbare leeszaal. Uitlening voor volwassenen dagelijks 25 u.; bo vendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 79 uur; Uitlening voor kin deren: Woensdag- en Zaterdagmid dag van 2.304.30 uur; Leeszaal dagelijks van 10—12.30 en 2-5 uur: bovendien Dinsdag- en Vrijdag avond van 710 uur. R.K. Openbare Leeszaal, Wijers- straat 2 Geopend van 10—1 uur en 2.30—5.45 uur. Maandag en Vrijdag 7—9 uur. Uitlening van 11—12.30 u. Uitbreidingsplan ligt Ier visie in het Wijkgebouw Het uitbreidingsplan Lcusder- kwartier, waarover wy In onze editie van gisteravond uitvoerig heb ben bericht, zal voorlopig met in gang van Maandag 3 October ook ter visie worden gelegd in het Wyk- gebouw aan het Laurens Coster- plein. Op Maandag en Dinsdag be staat voor belangstellenden gelegen heid het plan in ogenschouw te ne men van 710 uur; op Woensdag en Donderdag is daartoe gelegenheid van 35 uur. De Vrijdagavond Is bestemd voor het geven van een openbare uiteenzetting door de stadsarchitect de heer D. Zuider- hock, of door zUn naaste medewer ker, de heer A. Rooijmans. Het Is niet uitgesloten dat deze ter visie legging nog zal worden verlengd. Jongeman ging aan het zwerven Een 19-jarige jongeman uit De venter was zonder toestemming van zijn ouders aan de wandel. Hij bracht het tot Amersfoort, maar daar kreeg een oud-politieman hem in de gaten Hij leverde de avonturier aan de politie over, die voor transport naar het ouderlijk huis zorgdroeg. Drie kazen verdwenen Een ieder laat zich de kaas wel eens van zijn brood eten. Maar drie kazen, dat is te veel. Dat vond de eigenaar van een kaaspakhuis hier ter stede ook en deed daarom aan gifte van de diefstal van drie kazen. Jongen bouwde zich een hutje Het jongenshuis van het Leger des Heils aan de Prins Frederiklaan her bergt blijkbaar kluizenaars in de dop. Een knaapje liep namelijk weg en bouwde zich in de omgeving een hut van takken. Zo vertelde hij al thans aan een vriendje. Meta, die beste hond van De Sutter kwam er aan te pas. maar toen zat het avon tuurlijke joch al in de directie-ka mer van het tehuis en vertelde met een hand op zijn maag dat ie zo'n honger had gekregen in zijn hutje. 202. Wanneer Jan Ro« bertsz merkt, wat Van der Decken van plan is, kan hij zijn verontwaar diging ook niet voor. zich houden, maar de schipper legt hem het zwijgen op. De passa giers krijgen wat voed sel, water, enkele ge reedschappen en twee musketten mee en dan moeten ze met de sloep naar het eiland roeien, dat er woest en onher bergzaam uitziet. Jan Robertsz gaat naar de kajuit van Van Decken en zegt: „Deze mensen zullen omkomen, seig neur; dit kunt ge niet met uw geweten ln overeenstemming brengen. Ge hebt beloofd hen naar Cayenne te brengen..." Woedend slaat Van der Decken met de vuist op tafel. „Dit zijn mijn zaken," antwoordt hij. „en gij weer en dan zal ik eens zien, of ze nog zo hebt u er niet mee te bemoeien. Boven- I eigenwijs zijn." De „Hollander" ligt tegen het dien kunnen ze het daar best een paar weken vallen van de avond nog op een kanonschot uithouden. Over een maand ankeren we hier I afstand van de kust. Het is bladstil geworden. „Radiolux" nu een zeer modern winkelpand De enorme vooruitgang op radio- technisch gebied en de bijzondere resultaten, die in de televisie al zijn bereikt, zijn voor „Radiolux" in de Langestraat aanleiding ge weest om tot uitbreiding van de zaak over te gaan. Donderdagmid dag werd deze naar de eisen des tijds ingerichte zaak officieel her opend door het kleindochtertje van de eigenaar. Het voorste gedeelte van de zaak heeft weinig of geen verandering ondergaan, maar meer naar achteren is een keurig inge richte showroom gebouwd, waarin de nieuwste radio-toestellen en huishoudelijke electrische appara ten tentoongesteld liggen en gede monstreerd worden. Naast deze showroom is een kamer ingericht als televisieruimte, die in verbin ding staat met de showroom. Ach ter de showroom bevinden zich nu een ruim kantoor en een reparatie inrichting. Beide vertrekken wor den verlicht met moderne neon- buizen. De binnenhuisarchitect N. Oly heeft dit werk op een bijzon dere wijze uitgevoerd, evenals de firma Stokkel, die heV meubilair maakte en plaatste. Veel kennissen vrienden kwamen de eigenaar gelukwensen aanbieden. Velen stuurden bloemen en de kinderen van de eigenaar boden een glas raam aan, dat in de deur van het kantoor is geplaatst. Opstelling H.V.C. H.V.C. I zal Zondag tegen UW in de volgende opstelling spelen: doel: Brits; achter: Malesteijn cn Van der Pol; midden: De Gans, Biezenbosch en Van 't Prinsenhof; voor: Van der Broek, Jansen. Bar- tels. Kappenberg en Barreveld. D. Kappenberg is dus vervangen door de vroegere spil. Biezenbosch en Schrievers plaats wordt ingeno men door de broer van Kappenberg, die enige wedstrijden de spilplaats bezette. Gevonden voorwerpen Van 26 t/m 29 September zijn als gevonden aangegeven: Waterpas; blauw zijden shawl met witte bloemèn; blauw gebreid baby mutsje; huissleutel; vulpen; witte kip; padvinders riem; zilve ren dames polshorloge; bruine ac- tetas; paar blauwe damesschoe nen; muntbiljet; verzendbriefjes van de A.T.O. van de Nederlandse spoorwegen; zwarte ceintuur; bei ge kinderjasje; wit zeemlederen dames handschoen; grijze gummi- jas; ijzeren wieldop van oplegger; vulpen; wit kinderschoentje; Duit se herdershond (reu); zwarte por. temonnaie met ritssluiting; doublé armband (schakels); zijden poppen- jurk; 7 muntbiljetten; vierkleurig potlood; plamuurmes; pakje inh. kleding; 3 muntbiljetten. Gevonden in Stadsbus van 12 t/m 29 September: en bij garage Nefkens terug te krijgen: Gummi- ring (rood); spoorboekje; sigaret tenaansteker; rood lederen portem. met ritssluiting mh. 13 ct.; sleutel; kinderringetje; uitknipplaat; geel wollen shawl; geruite hoofddoek. Ingez Med „Oom Kees" in de bloemetjes Onder grote en veelzijdige be langstelling heeft de heer C. van Ommeren, in de bakkerswereld be kend als Oom Kees, zijn 70ste ver jaardag gevierd. De federatie van Amersfoortse bakkersorganisaties meende n.l. dat deze verjaardag van een zo bekende figuur als de heer Van Ommeren is, niet onge merkt voorbij mocht gaan en op de receptie te zijner ere gehouden in „De Wapenroem" bleek wel dat dit een goede gedachte is geweest. Tientallen vooraanstaande figuren uit het bakkers- en zakenleven uit het gehele land zijn gekomen om „Oom Kees" te feliciteren en vele sprekers hebben in hartelijke be woordingen hun waardering geuit. De eerste spreker was de heer J. Hanhart. die eerst namens de fede ratie van Amersfoortse bakkerspa troons óe jubilaris toesprak, daar na als voorz. van de Amersfoortse bakkerspatroons, waarvan de heer Van Ommeren een der oprichters en jarenlang voorzitter is ge weest. Spreker overhandigde een oorkonde, waarbij de jubilaris als erelid werd benoemd. De heer Van Ommeren was zeer getroffen door dit blijk van waar dering. Ten slotte sprak de heer Hanhart nog als voorzitter van het gewest Utrecht en deed dit vergezeld gaan van een enorme fruitmand. De heer Van Hamersveld, voorz. van de federatie van Middenstands verenigingen, de heer Wijk namens de Ver. van Handel en Nijverheid Heeft U al de fraaie besteld DOET U HET NU NOG! Bestellingen worden door de bezorgers aangenomen Trein versplintert jeep Inzittenden hadden tvagen tijdig verlaten PUTTEN. Donderdagavond om streeks tien over half elf heeft de expressetrein D.E. 16, welke van Groningen naar Den Haag en Rot terdam rijdt, tussen Putten en Nij kerk met een snelheid van 100 km. een jeep aangereden op een onbe waakte overweg. De auto was be stuurd door de landbouwer J. Heer- ve)d uit Nijkerk. Tengevolge van de mist was hij naast de overweg gere den, waardoor hij op de spoorbaan terecht kwam en niet meer voor ot achteruit kon. De heer Heerveld is met de beide andere inzittenden van de auto bij 't naderen van de Dics- seltrein op veilige afstand gaan staan. Zij zagen dat de auto versplin terd werd. De passagiers van de trein hebben geen schrammetje op gelopen, ook de le wagenbestuurder van de trein. P Kling uit Utrecht, was niet gewond. De trein bestond uit twee 3-wagen- stellen. Het voorste 3-wagenstel werd beschadigd en moest op de plaats der aanrijding worden achtergela ten daar een gedeelte van de auto onder de bestuurderscabine vast zat. Met 't achterste 3 wagenstel is men teruggereden naar Putten en over 't verkeerde spoor naar Nijkerk en vervolgens over 't goede spoor naar Utrecht. Eerst om half twee kwam de trein in Utrecht aan. en de heer P. Koning namens de Chr. Bakkersbond spraken even eens hartelijke woorden en geluk wensen uit. Zeer velen hebben van de gele genheid gebruik gemaakt om Oom Kees te gelukwensen. Talrijke bloemstukken versierde de zaal en een door de federatie aangeboden maaltijd besloot de dag van Oom Kees, die voor deze een onvergete lijke is geworden. Londen beleeft een sprookjeshuwelijk LONDEN. De graaf van Ha- rewood. millionnair, neef van ko ning George en elfde in successie voor de Britse troon, is gisteren in het huwelijk getreden met de at tractieve brunette Marion Stein, dochter van een uit Wenen uitge weken muziek-uitgever. Koning George, koningin Eliza beth. de prinsessen Elizabeth en Margaret en de hertog van Edin burgh waren onder de zeshonderd gasten, die het huwelijk zagen vol trekken tussen de 26 jarige Britse edelman en het 22-jarige in Weenen geboren meisje, in de St. Mary- parochie-kerk in Mayfair. Duizenden Engelsen stonden dicht opeen gepakt in de straten rondom de kerk in de hoop een glimp van de koninklijke familie en het jon ge oaar op te vangen. Onder de gasten bevonden zich 200 pachters van Harewood's lan derijen in Yorkshire, die 22.000 acres groot zijn. en de bekende Britse componist Benjamin Britten, die de twee jonge mensen met el kaar in kennis heeft gebracht en die speciaal voor het huwelijk een lofzang schreef. Van Meegeren verliest in gemengd dubbelspel PARIJS Mevr. Galtier en Ducos de la Haille (Frankrijki sloegen in de tweede ronde van het gemengd dubbelspel te Parijs mevr. Mathieu (Frankrijk) en on ze landgenoot Van Meegeren met 6-2, 6-2. PASSAGIERSLIJST „ZJUIDERKRUIS" Bij onze administratie ligt de pas- sag.erslijst ter inzage van het troe pentransportschip ..Zuiderkruis", dat vermoedelijk op 10 October a.s. te Rotterdam zal arriveren. P)E mens van deze tijd vergeet J--'gauw. Dat is in de jongste raadsvergadering wel terdege ge bleken. Herinnert u zich nog de motie Hermans. De nieuwe raad nam haar aan in zijn installatie zitting. „Laten we niet teveel pra ten" daar kwam de motie populair gezegd op neer. „We schaden de democraat met al dat overbodig gepraat," zo redeneerde men. En voornemen van de heren raads leden waarvoor de mannen van de perstribune niets dan lof kunnen hebben. We zeiden al teken elkaar „nu is het gebeurd, geen urenlan ge, vruchteloze debatten meer, maai- korte zakelijke discussies". Toen kwam de tweede vergade ring van de nieuwe raad, die de oude raad met de motie Hermans, toch eigenlijk tot een praatcollege heeft gedoodverfd. Drie-en-veertig agendapunten stonden op het pro gram. De zitting heeft ruim vijf uur geduurd. Van een motie Her mans kon blijkbaar niemand zich iets herinneren. Er is over ver scheidene agendapunten te uitvoe rig gediscussieerd en bijna altijd draaide het uit op aannemen zon der hoofdelijke stemming. De brandweerauto vroeg ongeveer an derhalf uur. Maar tja, dat was nog een zaakje van de oude raad enu weet het, de motie Her mans heeft ons geleerd dat deze raad te lang van stof was. Maar nu vond oud en nieuw el kaar in breedsprakigheid. Nee, van de wil bij de raad om kort en zakelijk te zijn is ons nog niet veel gebleken. Wellicht betert 't nog! ALS we dan enkele gebeurtenis- sen in de jongste raadsverga dering nog even de revue laten passeren, dan is ons uit het brand weer-auto-debat alleen dit duide lijk geworden, dat commissies ad hoe veelal werk doen, dat weinig uithaalt. Van deze brandweer- auto-geschiedenis kunnen we zeg gen, dat deze uitslaande brand met twee stralen op de waterleiding is geblust m.a.w. er is van de hevige verontwaardiging niet veel meer overgebleven dan een wat weifel achtige houding van „zullen we de commandant een auto geven of zullen we het maar niet doen." Het knopentcllen viel ditmaal gunstig voor de brandweercom mandant uit. Hij krijgt een wagen tje en de fiets kan in de centrale werkplaats aan de reinigingsdienst worden opgeborgen, misschien tot een volgende auto-rel. Of zal men eindelijk gaan begrijpen, dat er in Amersfoort grotere zaken zijn te behartigen dan het maandenlang gepraat over een wat foutief ver lopen verkoop van een auto. T? EN belangrijk besluit is onge- -1—twijfeld de verdere uitbouw van de bedrijfsgeneeskundige dienst. Daar zit perspectief in, al kunnen wij het met de opmerkin gen over de sociale onzekerheid die er voor de werknemers in schuilt wel eens zijn. De vakbewe ging zal inderdaad op haar hoede moeten zijn. Het is belangrijk dat de gemeente deze zaak behartigt, veel reden tot mopperen zal er wel niet wezen. De crediet-aanvragen en crediet- overschrijding gaven aanleiding tot scherpe opmerkingen aan het adres van B. en W. Niettemin juichen wij dc verbeteringen, die in de kantoorruimten van de Cen trale Boekhouder en gemeente ontvanger zullen worden aange bracht, zeer toe. Publiek en perso neel zijn er zeer mee gediend. Wij kunnen het voorts met de opvatting van B. en W. eens zijn, dat men beter een krappe dan een ruime begroting kan maken. Het hek zou anders van de dam zijn. f-ÏET voorstel tot bouw van 81 woningen in het Soesterkwar tier. veroorzaakte een kleine poli tieke schermutseling. En niet ten onrechte. In de oude raad heeft de KVP-fractie, zo niet in haar ge heel dan toch bij monde van en kele leden, geijverd voor wonin gen voor kleine gezinnen. Wij moeten de nood onder de jong gehuwden en zij die willen trou- den opheffen, zo sprak men onge veer. Wethouder Koopmans heeft met zijn dienst gemeentewerken, daar aan belangrijk veel gedaan. Nu komt men van KVP-zijde plotse ling met het dreigement: „Als er geen woningen voor grote gezinnen worden gebouwd, dan onthouden we ons in de toekomst van mede werking voor de bouw van kleine woningen." Er. de kleine gezinnen en jonggehuwden dan? Zijn die allemaal al onder dak? De wethouder wees er terecht op, dat er grote woningen zijn ge bouwd voor middelgrote gezinnen met vijf kinderen. Tenslotte had dit woningdebat één voordeel, het is nu wel zeer duidelijk gebleken, dat Amersfoort een goed bouw- tempo heeft en vele steden in ons land zouden graag willen dat het zo gesmeerd liep als in Amers foort. Er zou meer over de jongste raadszitting zijn te vertellen. We laten het hierbij. Ons raadsver- slag is beschouwend en naar onze bescheiden mening prettig lees baar. hetgeen niet van alle raads- verslagen kan worden gezegd. Helicopters grepen in bij staking te Buffalo BUFFALO. Donderdag heb ben zich woeste scènes afgespeeld voor de vliegtuigfabriek van Bell te Buffalo, waar arbeiders reeds 16 weken in staking zijn; 25 politie mannen en vele stakers en werk willigen liepen verwondingen op bij botsingen, die ontstonden toen werkwilligen een cordon van vrou welijke posters, voor de ingang van de fabriek trachtten te passeren. Aan de gevechten werd een eind gemaakt met rook- en traangas- bommen. die zowel door de politie op de begane grond als door een hefschroefvliegtuig naar de demon stranten werden geworpen. Hiertoe werd overgegaan toen meer dan 100 politieagenten bij hun pogin gen om de vrouwelijke posters van de ingang te verdringen met stenen en stokken door de stakers beko geld werden. De ongeregeldheden volgden enige uren na de mededeling, dat de directie had doen weten, niet te zullen ingaan op nieuwe onder handelingen. Aanleiding tot de staking was de verwerping van de eis t.a v. pensioenen en een loons verhoging van 10 cent per uur. Later kwam er nog een geschil bij over de status van 17 stakers aan wie de maatschappij de schuld geeft voor de herhaalde ongere geldheden. ><wst Niet parkeren op voetpaden Het is de politie opgevallen, dat voetpaden, trottoirs en stoepen, welke kennelijk uitsluitend voor voetgangers zijn bestemd als par keergelegenheid worden gebruikt voor rij- en voertuigen, motorrijtui gen en handkarren. In verband met verzakking en vernieling van trot toirtegels of ander bestratingsmale- riaal, heeft de gemeente in verband daarmede extra uitgaven moeten doen. Daar het vorenstaande bij politic verordening dezer gemeente straf baar is gesteld, zal in de komende dagen en nachten, speciaal geduren de het week-end ernstig op het niet naleven van deze verordening wor den gelet en bij constateren van over treding onherroepelijk tot het ma ken van procesverbaal zal worden overgegaan. Hoogland Hoe zal de bal rollen? Hoogland trekt Zondag naar Bilt- hoven om hel op te nemen tegen de ploeg van die naam. Zij zal daar een zware dobber hebben, want Biltho- ven beschikt over een goede ploeg, welke thans nog het voordeel van eigen terrein heeft. Hooglanderveen gaat naar Veenen- daal Volgens- de papieren moet Hooglanderveen in staat zyn de pun ten mee te nemen, aangezien zij van Hoogland won, terwijl laatstgenoem de ploeg van Veenendaal thuis won. Friese Vereniging vergaderde In de zaal van de Gouden Ploeg hield Woensdagavond de Friese Vereniging „Freonskip en Ienf' aid" haar jaarvergadering, welke zeer goed bezocht was. Voorzitter H. J. de Jong opende en daarna werd het vierde couplet van het Friese Volkslied gezongen. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedge keurd, waarbij de penningmeester een voordelig saldo mededeelde. Voor de nieuwe kascommissie wer den gekozen de heren, Schoegje en Willenge-Prins. Na de bestuursverkiezing, waarbij de aftredende bestuursleden werden herbenoemd, ziet het bestuur er als volgt uit: Voorzitter H. J. de Jong. 2e voorzitter P. Roelofs, secretaris J. van Dalfsen, 2e secretaris G. Hos- per, penningmeester S. v .d. Berg. 2e peningmeester D P. Jongma en tot commissaris Dijkstra. Enige bestuursleden voerden to- neelstkjes op. welke bijzonder inde smaak vielen. Speciale jeugd-avond Donderdagavond 6 October a.s. zal in „Religie en Kunst" twee voor stellingen worden gegeven van de nieuwe Amerikaanse kleurenfilm „God der Schepping" (de wonderen van het heelal). Lezing voor 't Nut Maandagavond begint het depar tement Soest der Mij. tot Nut van het Algemeen net winterprogram- ma met een lezing over „natuurge neeswijze, de zieke en zijn d.eet". te houden door H. v. d. Upwich, arts te Bussum De lezing heeft plaats in de grote zaal van „Religie en Kunst" en vangt te 8 uur aan. Int. Schaaktournooi te Baarn BAARN Het Internationaal meestertournooi. dat 2 October te Baarn begint, bestaat uit twee hoofd groepen. van elk acht deelnemers. In de eerste internationale acht- kamp komen tegen elkaar uit: Kostic (Zuidsl.). Tordion (Zwitserl.), Doer- ner (Luxemburg) en de Nederlan ders Dr. Euwe, Spanjaard, Visser en Kramer. De achtste deelnemer, een buiten landse schaakmeester, zal nog nader worden bekend gemaakt. In de tweede internationale acht- kamp spelen: Fuderer en Ratanovic (Zuidsl.), Müller (Zwitserl.), onze landgenoten Vinken, Oosterwij k Bruin. Dr. Fick, Donk en mevr. Fen ny Heemskerk, die dit tournooi als een training beschouwt voor het we- ieldkampioenschap schaken voor da mes, dat in de komende winter te Leningrad zal worden gehouden er. waarbij zij ons land zal vertegen woordigen. Ook Belgische militairen naar Rijssel ARLON In het kader van het internationaal militair voetbaltour- r.ooi werd te Arlon de wedstrijd Luxemburg—België gespeeld. De Belgen wonnen met 81. Hierdoor bereikten zij de halve finale, waarin het elftal 5 October te Rijssel tegen Frankrijk uitkomt. De winnaar van deze ontmoeting speelt 8 October te Parijs in de finale tegen de winnaar van de andere halve eindstrijd Ne derland—Turkije. BelgiëNederland ook in gymnastiek DEN HAAG Zaterdag, 15 Oc tober, zal te Antwerpen de turn- landenwedstrijd BelgiëNederland voor heren worden gehouden. De Belgische ploeg bestaat uit de vol gende turners: Defer (kampioen van België), Dupuis, Stobbaerts. Moest, de Winter, Riske. Marien, Punt. Van den Eynden, Ceurstemont, Bohein en Kestemont. Het Nederlandse team moet nog worden samengesteld. Rectificatie In het verslag van de vergadering van de demobilisatie-commissie met een aantal werkgevers, hebben wij de naam van de directeur van het Arbeidsbureau foutief geschreven. De directeur is namelijk de heer P. W. Blaas. Oproep voor collectrices Bij de Stichting christelijke blin denhulp „De fakkels bijeen" met haar tehuizen in Zeist en Ermelo vinden de blinden onderdak en kun nen zij door lichte werkzaamheden medehelpen in de kosten van deze inrichtingen een steentje bij te dra gen. Voor de instandhouding is ech ter meer nodig, waarvoor van tijd tot tijd over het gehele land collec tes worden gehouden. Zeer binnenkort zal de Stichting ..De Fakkels bijeen" ook in Hoog- land een collecte houden. De mede werking van enkele dames wordt hiervoor gevraagd om te collecteren. Zij kunnen zich hiervoor zo spoe dig mogelijk opgeven bij mevr. G Wiegmink aan Den Ham te Hoog land. Burgerlijke stand Van 18 tot cn met 24 September 1949. Geboren* Hendrikus Andreas, zoon van Rijk de Ridder en van Hendrika Cornelissen; Wilhelmus Albertus; z. van Hendrikus Johannes van de Hoef en van Adriana Petronclla van der Heijden. Ondertrouwd: Antonius Johannes van 't Klooster en Maria Johanna Huurdeman. Medische dienst Alleen voor spoedgevallen wordt Zondag 2 October de artsendienst waargenomen door dr. W. F Klaa- renbeek te Hoevelaken. «Tel. K 3495 - 210). Dit geldt voor Hoogland, Hooglan derveen en Hoevelaken. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk Den Ham: 2 October 10 uur ds. D. S. Jellema. ettsden Mijnen in Leusden Arbeiders van de D.U.W. die vorige week Zaterdag mijnen ont dekten tijdens graafwerkzaamhe den, nabij de Voskuilerweg te Leusden, kunnen nog steeds hun werkzaamheden niet voortzetten. De Mijnopruimingsdienst, die deze week ter plaatse een onder zoek instelde vond nog twee mij nen. Zij vermoedden echter dat er nog meer mijnen liggen en willen het hele terrein afzoeken, alvorens de werkzaamheden weer worden hervat. Jubileum bij de belastingen Op 1 October viert de heer J. de Vries, assistent bij de belastingen te Amersfoort, zijn zilveren dienst- jubileum. Eervol ontslag Per 1 October a.s. is aan de em ployé le klasse P.T.T. R. van 't Land te Soest eervol ontslag ver leend. Burgerlijke stand Geboren: Madeleine Christine, d. v A. H. H. Kruitbos en M. H. Kore- neef; Petronella Marianne, d. v. A. Visser en Na Laroij; Johannes Hen drikus, z. v. A. Hagen en H. W. Mid delaar; Hans Robbert, z. v. J. Peters en E. C. C. Waalwijk; Anna Chris tina, d. v. J. Peters en E C. C. Waelwijk; Richard, z. v. W. v. d. Engel en C. Bode; Geertruida Adri ana, d. v. J. A. Tammer en B. C. Smoorenburg. Getrouwd: J. J. Schoonderbeek en W. G. v. d. Grift; O. J. Zimmerman en C. M P. Brouwer; M. v. d. Munt en L. Floor; A. Altena en H. v. d. Broek. Overleden: Ariën Bult, 66 j, geh. met Antje Blanken; Jannis Vergou we, 80 j. wedr. van M. C. H. Ver- venne; Johanna J. de Groot, 71 j. wed. van J. Nuijt Stontenburg Kosteloze vaccinatie De Burgemeester van Stouten- burg maakt bekend, dat op Dins dag 4 October a.s. de gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting (2e) tegen diphtherie voor die kinderen, die reeds eerder éénmaal tegen diphtherie zijn ingeënt. De inenting zal plaats vinden ten huize van de heer M. R. Braun, arts te Achterveld, des morgens om half tien. Kippendief in arrest? Door de Postcommandant der Rijkspolitie te Hamersveld is een zekere van D. aangehouden, die verdacht wordt van kippendiefstal. De man heeft enkele dagen in de Rijkspolitiekazerne te Leusden ge legeerd en is gisteren overgebracht naar Utrecht om daar voorgeleid te worden aan de O. v. J. Wegverbetering Het indertijd door B en W. van Leusden genomen raadsbesluit in zake de verbetering van de Z. bocht in de Burgemeester de Beau- fortweg te Hemersveld, is thans door Gedeputeerde Staten goedge keurd. Het ligt in de bedoeling.dat reeds volgende week met de werk zaamheden van dit object wordt begonnen. Gemeente-rekening 1948 gunstig Door B. en W. der gemeente Leusden is aan de raad overgelegd en voor een ieder ter inzage op de gemeente-secretarie gedurende veertien dagen ter lezing nederge- legd, de gemeente-rekening over het dienstjaar 1943. Hieruit blijkt dat de gewone dienst met een batig saldo van f 8999,08 en de kapitaaldienst met een nadeling saldo van f 104214,98 sluit. Dit nadelig saldo is vrijwel ge heel een gevolg van de kosten van de woningbouw, welke tot dan toe uit de lopende middelen waren be streden en waarvoor nog geen vas. te geldlening was afgesloten. De algemene reserve is met f 19534,98 opgevoerd tot een bedrag van f 20834,48 terwijl bijzondere reserves konden worden gevormd toi een totaal bedrag van f 15000. In hun verantwoording nevens de rekening zeggen B. en W. dat dit gunstige resultaat van de dienst 1948 vooral een gevolg is van ont vangen extra uitkeringen uit het gemeente fonds over vorige dienst jaren tot een netto totaal bedrag van f 15616,29 en van het netto batig saldo ad. f 14137,36 van achterstallige inkomsten over vroe gere dienstjaren. De staten van achterstallige in komsten en uitgaven vertonen een eindbedrag van f 15217.70 voor de inkomsten en van f 8662,43 voor do uitgaven, derhalve een netto bate van f 6555,27.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2