Dagblad vaar Amersfoort Amsvorde-veste is met succes door WIJ bestormd HVC bleef tegen UW ongeslagen APWC zegt abonnement o|> nederlagen op Resultaten van Amersfoortse clubs vielen iels tegen „Roys'* bevocht eenkleine zege op Maarssen SPORTBIJLAGE Linksbuiten W. Vink brak bij val zijn linkeronderbeen Maandag 3 October 1949 3 WEKELIJKSE In de laatste minuten werd een gelijk spel uit het vuur gesleept HVC heeft het in Utrecht tegen de in het blauw gestoken UW-ers niet cadeau gekregen. Eerst twee minuten voor het einde tijdens een hevig offensief slaagde het erin een zeker schijnende nederlaag nog in een gelijk spel om te zetten. De spilplaals bij de Amersfoorters werd thans weer ingenomen door Biczenbos en dit betekende ongetwijfeld een versterking, hetgeen nog niet direct van de gewijzigde rechtervleugel gezegd kan worden. Wel speelde Barreveld als rechtsbuiten beter dan wij de laatste weken op de binnen plaats van hem gewend waren, doch ook Kattenberg kon het rechtsbinnen- probleem nog niet oplossen. Het spel van de nog ongeslagen Amersfoorters kon in deze wed strijd ook geen bevrediging schen ken en de oorzaak hiervan was wel in de eerste plaats het technisch spel der tegenstanders. Het samen. spel was bij de Utrechtse ploeg be ter verzorgd en de zeer goed spe lende YVetemans, bouwde menige goede aanval op. In het eerste kwartier zagen wij een snel heen en weer golvend spel en om beurten kwamen de doelen in gevaar. Mid denvoor Bartels werd door de stop- perspil goed in bedwang gehouien en slechts eenmaal gelukte het hem zijn tegenstanders voorbij te zwen ken cn een doorbraak te forceren, zijn kogel ging echter juist naast. Geleidelijk aan weet H.V.C. een klein veldoverwicht te krijgen, doch de goed spelende Utrechtse verde diging met keeper Boudewijn aan het hoofd kon tegen het vaak te korte spel der Amersfoortse voor hoede goed stand houden. U.V.V. komt er beter in en aan gevuurd door een grote supporters- schare weet het het spel meer naar de Amersfoortse helft te verplaat sen, doch thans toont de H.V.C.-ver. dediging dat zij niet voor hun Utrechtse collega's onder behoeven te doen. De zwak spelende Utrechtse linksbuiten Scheffer, snelt onver wachts naar voren en verschijnt voor het heiligdom van Brits, doch op de bekende rustige en meester lijke wijze weet de Amersfoortse doelman het harde schot klemvast te vangen en houdt hierdoor de ruststand nog op 00. Na de hervatting zien wij een sterk aanvallend H.V.C. en wan neer de Utrechters iets minder ze ker gaan spelen verwachten wij een Amersfoorts doelpunt. Bij een snel le aanval trapt de linksback Ram pen over het leder heen en Barre veld is er als de kippen bij om goed voor doel te plaatsen. Middenvoor Bartels kopt keihard in en Boude- wijn heeft hierbij geluk wanneer de bal buiten zijn bereik net over de lat suist. Na de uittrap zijn de Amersfoorters weer terug en een kogel van Kappenberg doet reeds velen juichen, doch de bal gaat juist voor langs Slechts sporadisch kon U.V.V. een aanval opbouwen en wan neer na een kwartier de bal bij de naar buiten gelopen Bakker komt plaatst deze schuin in de richting van het doel. Tot grote vreugde van de Utrechtena ren valt de te ver voor zijn doel opgestelde Brits tevergeefs uit en komt er op goedkope wijze een 10 voorsprong tot stand. Heel H.V.C trekt thans ten aan val, doch in deze periode zien wy keeper Boudewijn op zijn best. Op stijlvolle wijze weet hij steeds in de moeilijkste situaties redding te brengen. Nog enkele minuten zijn er te spelen en reeds velen verlaten het veld. De Utrechtenaren zeker van een overwinning van hun club en de Amersfoorters berustend in een ne derlaag. Twee minuten vóór het einde krijgt H.V.C. een vrije schop te ne men. Prinsenhof plaatst dc bal in de doelmond en wanneer keeper Boudewijn verzuimt in te grijpen is het Biezenbos die met een onhoud bare kopbal het ongeslagen record voor zijn club weet te bewaren en tevens een juiste eindstand aan deze sportief gespeelde wedstrijd geeft Patria beet fel toemaar Amersfoorters lieten zich niet in de hoek drijven Het was voor de onbevooroordeelde toeschouwers, die Zondagmiddag naar Birkhoven waren getogen, vry spoedig duidelijk dat APWC eindelijk weer eens een goede kans had om twee winstpunten binnen te halen. Niet dat het Zeister „Patria" een onvolwaardige tegenstander was. Verre van dat. Daarvoor speelden de Zeistcrs te enthousiast, doch het ontbrak hen volkomen aan techniek, juist in deze wedstrijd, het gevaarlijkste wapen van onze stadgenoten. Deze speelden ook met meer zelfvertrouwen en vooral ook een merkbare wil om nu eindelijk eens te laten zien dat zü een betere plaats dan onderaan de ranglijst waardig zijn. TT i 1 v beide partijen geen sprake. Snel Doelman Hendriksen liep hoofdwond op Toch heeft, vooral in het eerste kwartier menig APWC-hart ang stig geklopt. Ondanks de vele aan vallen boekten de APWC-ers geen succes tijdens het offensief waar mede zij de wedstrijd begonnen. De gasten daarentegen zagen kans uit één van hun sporadische aanval len na nauwelijks tien minuten spe len de leiding te nemen door een goed doelpunt van hun midden voor (01). De teleurstelling van de Amersfoorters rond de lijnen was bijzonder groot doch het elf tal liet zich in het geheel met inti mideren. Met groot enthousiasme wierpen de paars-gelen zich in de strijd en een vrij langdurig offen sief op het „Patria"-doel was .hier van het resultaat. De versterkte achterhoede van de Zeisters weer de zich danig en maakte de veelal te kort gehouden aanval len onschadelijk. Vooral de doel man toonde zich zijn plaats volko men waard en hij was ook het struikelblok toen, na een fraaie combinatie tussen Mossing, Jo van Empelen en Brandsen laatstge noemde Brandsen de bal scherp inschoot. APWC bleef echter goed volhou den en had het beste van het spel. Toch waren de minder talrijke aanvallen van de Zeisters ook ui termate gevaarlijk. A. van der Flier en P. Snijders assisteerden de goed in vorm zynde keeper Hen- drikt echter voldoende om Zeister doelpunten te voorkomen. GELIJKMAKER Kort voor de rust hadden de Amersfoorters eindelijk succes toen zy goed combinerend, op het Zeister doel afgingen. A. v. d. Flier bracht de bal goed op, plaatste naar Joh. Snijders, deze gaf op zijn beurt door naar de goed opge stelde Jo van Empelen. Riet een snelle blik overzag deze zijn kans en de Zeistcr doelman kreeg geen schijn van kans om de bal na het scherpe schot in handen te krijgen (1—1). In het begin van de tweede helft was van een overwicht van één van NET NAAST! Boudewijn (op de voorgrond) is uit zijn doel ge lapen doch het harde schot vliegt rakelings langs het doel. De HVC-er van der Broek en de UW-er Van Campen (links) kij ken de bal angstig na. Baars (rechts) neemt een afwachtende houding aan. ging de bal van doel tot doel waar bij de verdedigingen handen vol werk kregen. Twintig minuten na rust nam APWC de leiding. De grondlegger van het doelpunt was Mossing die één van zijn bekende kogels op het Zeister doel afvuur de. De doelman kon slechts stom pende redden doch het bleek uitstel van executie want tijdens de daar na ontstane schermutseling depo neerde Joh. Snijders de bal in het door de doelman verlaten doel zon der dat een in het doel terugge trokken back hieraan iets kon doen. (21) Nat dit doelpunt bleef APWC dc toon aangeven hetgeen tien minu ten later opnieuw in een doelpunt resulteerde. De ver teruggetrok ken linksbuiten Duinsbergen kreeg de bal van de halflinie toegespeeld, zette scherp voor waarna Jo van Empelen met twee Zeister backs een wedloop hield om het bezit van de bal. De APWC-er was een fractie van een seconde sneller en benut te de hem geboden kans feilloos. (3—1) De Amersfoorters deden het wat kalmer aan waarvan Patria dank baar profijt trok door zeven minu ten voor het einde de achterstand tot 32 te verkleinen. BESLISSENDE GOAL Twee minuten later stelde Jo van Empelen de zege veilig. Na een keurig staaltje solovoetbal schoot hij, „zwaar op de huid gezeten" door de Zeister backs, voor de Zeisters pijnlyk zuiver in. Rest ons nog te vertellen dat keeper Hendriksen tydens een mooie aanval van Patria met gro- Dans om de bal bij de wedstrijd APWCPatria (42). Mossing (links) kijkt gespannen toe. te moed op de bal dook. waardoor hij geblesseerd raakte aan het hoofd. Hij liet zich na de rust door IJzendoorn vervangen. Pol de snelste sprinter De vierde rit van de Najaarscompetitie bestond uit sprintraces voor de ver schillende klassen. Er werd gereden in matches deux. In dc A-klasse won Pol dc ritten tegen al zijn tegenstanders, waardoor hfj win naar werd. Hartsuiker verloor alleen zijn rit tegen Pol cn bezette daardoor dc tweede plaats terwijl Vcenvllet, Pol en Hartsuiker als zijn ernstigste concurrenten kon be schouwen door slechts zijn ritten tegen deze renners te verliezen waardoor hij zich derde klasseerde. In dc B en C klasse bemachtigden de gebr. H. en J.,v. d. Glas dc eerstg plaat sen door al hun ritten te winnen. Toen D. v. Wijk in de C klasse alleen door H. v. d. Glas was geslagen en 2e werd, moesten v. d. Berg. v. d. Brug cn Valkenburg om de 3e, 4c en 5e plaats een beslissingsrit rijden. Het winnen van deze rit leverde v. d. Berg dc 3e plaats op. De uitslag klasse A: 1 A. Pol, 2. W. Hartsuiker, 3. W. Veenvliet, 4 J. de Gans, 5. H. Schotting) 6. W. v d. Panne. 7. T. Veldman, 8. J. v. d. Riet, 9. W. Bouw man, 10. R. Krijnen Klasse B 1 J. v d. Glas. 2. W. Veld man. 3. J Lcm, 4. B. Kathagcn, 5. J. v. d. Heuvc-l, 6. J. v. Eldèrt, 7. G. Dunk, 8. L. v. Ouwerkcrk. Klasse C: 1. H. v. d. Glas. 2. D v. Wijk, 3. H. v d. Berg. 4. G. v. d. Brug. 5. T. Valkenburg, 6. H. v. Wijk. Wedstrijd werd twintig minuten gestaakt Het is daarom zeer te betreuren, dat kort na het begin van de twee de helft de stryd ruim twintig mi nuten gestaakt moest worden, om dat de Amsvorde linksbinnen op dusdanig ongelukkige wyze met zijn tegenstander in aanraking kwam, dat hij zyn linker been brak en per ziekenauto van de G.G. en G D. naar het ziekenhuis vervoerd moest wor den. Van enig opzet of ruw spel was geen sprake en deze pech is jam mer voor Vink en voor Amsvorde, dat zyn actieve linksbinnen voorlo pig wel zal moeten missen. Dit ongeluk heeft in zekere zin wel zyn stempel op het verdere ver loop van de wedstryd gedrukt, maar wy geloven niet, dat dit de oorzaak van de Amsvorde-.nederlaag is ge weest. De thuisclub verloor nl. met 12 en boekte de eerste twee ver. liespunten. Inderdaad hebben de zwart-witten enige malen flink pech gehad en de wedstryd had ook gemakkelijk in een geiyk spel kun nen eindigen, maar V.V.IJ. heeft net zo hard voor de overwinning ge vochten als Amsvorde. Na een drietal grote overwinnin gen hadden de mannen van Terol eindelijk h u n „mannetjes" gevon den en vooral vóór de rust kon men genieten van een spannende, goeuc en in hoog tempo gespeelde stryd, waarbjj beide ploegen niet voor el kaar onder deden. Dat de Amsvor- de.aanval gevaarlyker voor het doel was, lag voor een groot deel aan de V.V.IJ.-doelman, die zeer gevaarlyk keepte en meermalen hacnvlyke si tuaties schiep. Een bekend gezegde: „men speelt slechts zo sterk als de tegenstander het toelaat" leek ons ook van toepassing op deze wed stryd en dan doelen we vooral op de Anisvorde-voorhoede, die van de V.V.IJ-verdediging zoveel tegen stand ondervond, dat ze haar ge wone spel niet kon ontplooien. at J. Kraak anders altijd lukte, lukte nu niet. Rechtsbuiten A. Vink was zelfs bepaald zwak. Zyn broer Wim weerde zich daarentegen in de eer ste helft geducht en loste veel har de schoten. Meskes en Hilhorst wa ren gevaarlyk en actief als altyd, maar hadden ook de grootste moei te met hun tegenstanders. SNELLE V.V.IJ-VOORHOEDE De halflinie en de backs van Amsvorde vonden een snelle, handige V.V.IJ.-voorhoede te genover zich, maar konden zich, hoewel vaak met moeite, toch staande houden. Speciaal de kleine V.V.IJ.-linksbinnen sticht, te met z\jn zuivere passes veel verwarring in de Amsvorde- U gelooft het misschien niet, maar deze gevaarlijke geschie denis tijdens de wedstrijd Ams vordeWY leverde geen doel- De talrijke toeschouwers die Zondagmiddag op het terrein aan de Leusderweg acte de présence gaven hebben kunnen genieten van een spannende, sportieve en emotionele stryd tussen de twee sterke vierde klassers Amsvorde en V.V.IJ. Spannend, want lange tijd is de stand geiyk gebleven en is er hard gevoehten om het winnende doelpunt; sportief, want mede dank zij de uitstekende en strakke leiding van de arbiter werd practisch geen wanklank gehoord, hoewel toch niet bepaald altijd even „zacht" werd gespeeld; cn tenslotte de kwalificatie emotioneel, inderdaad, vooral in de tweede helft, toen in het V.VJJ.-doel op onbegrijpelijke wijze geen bal meer terecht kwam. verdediging. Doelman Dijkhui, zen had aan de doelpunten geen schuld. Nee, het was niet dc beste wed stryd van Amsvorde. De snelheid van de tegenstanders dwong tot steeds groter wordende activiteit en daarin schoot Kraak nog al eens te kort. Op Pieters daarentegen werk te het inspireren*!, want meermalen kwam hy van de backplaats naar voren om aanvallen op te bouwen en hy doelpuntte bijna een keer met een kopbal! V.V.IJ. wij zeiden het reeds beschikt over een snelle ploeg, die ook in technisch opzicht niet te kort schiet. Van de voorhoede handige combinaties en flitsende aanvallen (alleen de afwerking ontbrak meestal) en van de verdediging trapvastheid en resoluut wegwer. ken. Alleen die doelman I)E STRIJD Amsvorde werd al spoedig ge vaarlijk. Een goed schot van *V. Vink kon de doelman maar net stoppen. Daarna loste Hilhorst een kogel, die met veel moeite tot cor ner werd verwerkt. Uit die corner ontstond een scrimmage; enige ma len werd hard ingeschoten, doch steeds stond een V.V.IJ-been in de weg. A. Vink zette goed voor en Meskes kopte keurig in weer corner. Zo gebeurde het enige ke ren in de eerste helft, dat do V.V.IJ.-verdediging slechts ten kos te van corners doelpunten kon voorkomen. De gasten lieten zich echter niet insluiten en belaagden op hun beurt het Amsvorde-doel. Zij konden ech ter niet zo gevaarlijk worden als de zwart-witte aanvalslinie Nadat de thuisclub twee buiten spel-doelpunten had gemaakt kwam na pl.m. 35 minuten het eerste suc ces. EERSTE GOAL Meskes kreeg de bal goed toegespeeld en rende er mee op het doel af. De doelman liep uit, doch juist op tyd loste Mes kes een beheerst schot en het leder verdween langs de keeper In het d°e' (I0)- Doch nu gaven de bezoekers de toon aan en vielen de laatste tien minuten vóór de rust heftig aan. En het leverde het gewenste resultaat op, want nog vóór de rust werd ge lijk gemaakt. By een zeer gevaarlijke aanval werd een hard schot gelost. Doel man Dijkhuizen had aanvankelijk geluk, want via de paal sprong het leder het veld weer in. De bal kwam by Pieters terecht, die echter in een dusdanig ongunstige positie kwam te verkeren, dat via hem de bal in het Amsvorde-doel verdween (1-1). punten op! (Archifoto) Amsvorde stelde zeer teleur, maar Boys en APWC boekten winst HVC raakte leiding Eerlijk gezegd: de resultaten van de Amersfoortse clubs zijn ons iets tegen gevallen. Er is reden tot juichen over APWC's herstel en over de zege van de Boys, maar we hadden toch beslist meer verwacht van Amsvorde cn zelfs, heel stilletjes, gedacht aan een kleine over winning van HVC, dat Intussen door het gelijke spel tegen UW nog steeds on geslagen is. evenals Quick overigens, d3t vrij was. Zo ziet men dat voetballen een onberekenbaar spel isl HVC dan heeft het niet verder ge bracht dan een 1—1 gelijk spel tegen UW, maar ook DVVV verspeelde een punt. namelijk tegen Vriendenschaar. De Spartaan nam door een magere 2—1 overwinning op Alc. Victrix de leiding van HVC over. Volendam behaalde de eerste winstpunten door een 20 zege op Zaandijk en toonde daardoor niet tot dc slechtste ploegen ln deze afdeling te horen. Elinkwijk had het gemakkelijk tegen Rapiditas en won met 31. De stand: Spartaan 4 4 0 0 8 HVC 4 3 10 7 UW 4 2 115 Elinkwijk 4 2 115 DWV 3 12 0 4 Zaandijk 3 1113 Alc. Victrix 3 10 2 2 AFC 3 0 2 1 2 Vriendenschaar 4 0 2 2 2 Volendam 4 10 3 2 Rapiditas 4 0 0 4 0 APWC blijkt de inzinking te boven te zijn Patria ondervond dat door de 42 nederlaag Baarn gaf BFC (9—1) geen kans. maar Holland en CDN bleven goed volgen door overwinningen op resp. DWSV cn EMM met 1—0. Zeist won met 3—2 van BVC, waardoor de stand werd: Baarn 4 3 10 7 Holland 4 2 2 0 6 CDN 4 3 0 1 6 Fortitudo 3 2 10 5 BFC 4 2 0 2 4 Zeist 3 12 0 4 EMM 3 10 2 2 APWC 4 10 3 2 BVC 3 10 2 2 DWSV 4 0 13 1 Patria 4 0 13 1 In de Qulck-afdeling won Donar met 73 van St Boys. Zebra's en Laren speelden 11 gelijk. Olympla kwam ge lijk met Quick door de 21 (mager tjes!) zege op SDO, terwijl PVC met 20 van De Stichtsc won. Victoria be haalde dc eerste zege. en wel op DEV (41). De stand: Quick 3 3 0 0 6 Olympla 3 3 0 0 6 St. Boys 4 3 0 1 6 Zebra's 3 2 0 1 5 Donar 3 2 0 15 Victoria 4 12 14 Laren 4 0 3 1 3 PVC 4 10 3 2 DEV 4.1 0 3 2 Stichtse 4 0 13 1 SDO 4 0 0 4 0 Amersfoortse Boys verraste „vriend en vijand" door de 21 zege op Maars- sen, dat tot nu toe toch als niet voor de poes gold. Intussen profiteerde SEC van deze verrassing, want, mede door dc 2—1 overwinning op 's Graveland, veroverden de Soestenaren de leiding. Voorwaarts zorgde ook voor een sur prise en versloeg JSV met-31. En ten slotte bleef Zw Vooruit al evenmin achter. LVV ging er met 40 volkomen onverwacht „in" VVOG en Kampong gaven elkander weinig toe en deelden de punten. De stand: SEC Maarssen JSV A. Boys LVV 's Gravenland Voorwaarts VVOG Zw Vooruit Kampong Amsvorde verloor, volkomen onver wacht en daardoor o.a. ontstond de merkwaardige situatie, dat de ene helft der ploegen in deze afdeling zes punten heeft cn dat de andere helft er twee heeft. GW versloeg Vreeswijk met 21, Saestum won van Brederodes met 1—0 cn Barneveld verloor met 2—1 van Nijenrodcs. Utrecht won met 43 van RUC. De stand: Amsvorde GW Utrecht Saestum WIJ Vreeswijk Brederodes RUC Barneveld Nijenrodcs Volgende week HVC—Rapiditas DWSV—APWC SDOQuick A BoysLW SaestumAmsvorde. v Tot de rust bleef v.vjj. ln de meerderheid. De tweede helft begon met eon volkomen geiyk opgaande stryd. Zelfs was V.V.IJ. iets ln de meer derheid. De snelle linksbinnen kwam er steeds beter In cn was een voortdurend gevaar. Toen kwam Amsvorde opzetten met enige gevaarlyke aanvallen, waarby tydens één daarvan W. Vink het reeds vermelde ongeluk kreeg en de stryd tinwtig minuten moest worden gestaakt. Na een lange gedwongen rust begon de stryd weer. Pol was de Invaller en na eerst linksbuiten te hebben ge lopen, verwisselde hy van plaats met Meskes en ging linksbinnen spelen. trommelvuur Het leek er even op of Amsvorde iets down was. maar vry spoedig laaide de geéstdrift weer op. Nu ging het om het beslissende doel- punt en beide ploegen gaven zich ten volle. Amsvorde kroop enige malen door het oog van de naald, maar wat daarna aan de overkant gebeurde deed de toeschouwers de haren te berge ryzen. Een kogel van Meskes werd met uiterste moeite tot corner verwerkt. Onklemvast- heid van de doelman stelde achter eenvolgens Hilhorst, Meskes en v. d. Pol in staat de bal in te schie ten; het lukte echter niet. By de volgende aanvallen zorgden V.V.IJ - benen ervoor, dat doelpunten wer den voorkomen ten koste van cor ners. Het ging er op ïykcn dat de wedstryd ln een gclyk spel zou ein digen, maar V.V.IJ. dacht er anders over cn viel onverdroten ann, 'oen het Amsvorde.offensicf even luwde. Tien minuten vóór het einde kwam het beslissende doelpunt. Een zeer snelle aanval over links was de Amsvorde-back» biykbaar te machtig. Zy werden tenminste elndeiyk gepasseerd en de linksbuiten «Ier gasten slaagde erin zyn club aan het winnende doelpunt te helpen (1—2). Alles wat Amsvorde heette kwam nog even opzetten. Zelfs do back Pieters, maar het mocht niet baten. De Leusderwcg-bewon -?rs hadden hun eerste wedstryd verlo ren! ln dc wedstrijd Amsvorde-VVIJ maakte linksbuiten W. Vink een lelijke val en brak z{in linker onderbeen. De GG. cn GD. moest er aan te pas komen. Beterschap Vink! Doelman Hoek ging na een botsing drie maal tegen de vlakte Een behoorlijk aantal supporters trok met Amersfoortse Boys naar Maarssen om daar hun favorieten te zien spelen tegen de club van die naam. De blauw witten slaagden er in hun gastheren een nederlaag toe te brengen die o.i. zeker verdiend is. Dat het elftal van Boys een wyziging heeft ondergaan was goed merkbaar. De spclcapaciteitcn van de blauw witten waren cr zodanig op vooruit gegaan dat zy met hun technische meerderheid Maarssen eigenlijk niet veel kans hebben gegeven om tot doelpunten te komen. vaker de Boys-keeper aan de tand voelen dan de Boys-aanval de Maarssenveste onder schot neemt. De uitvallen van de Boys waren echter gevaarlyker. Na vele mislukte pogingen neemt Amersf. Boys 20 min. voor de rust de leiding. Wim Kraak krygt een vry'e trap te nemen even over de helft van het veld. De bal belandt bij Nic. Jansen die onhoudbaar doelpunt (1—0), na twee spelers te hebben gepasseerd. By beter op stellen had de Maarssen-doelman deze goal wel kunnen voorkomen. Twintig seconden voor rust, wan neer dc bal voor het doel der gas ten zweeft zien we keeper Hoek plotseling in elkaar zakken. Bewus teloos blyft hij liggen en wordt het veld uitgedragen. Velthulzen gaat even onder lat doch hy behoeft niet handelend op te treden. In do pauze oordeelde een aanwezige arts dat Hoek zonder bezawar wel weer verder kon spelen. Nieuwe opstelling bracht enige verbetering Eppie Moors zagen wy gelukkig weer op de rechtshalfplaats en het bleek wel dat deze speler zijn plaats in de ploeg nog ten volle waard is. Bennie Bakker verhuisde daardoor naar de spllplaats terwyl voor Jo Chirst een vervanger uit het twee de elftal n.l. Osnabruggc als rechts buiten fungeerde. Wanneer Osna- brugge wat meer ingespeeld is zal het best gaan met deze wijziging. De sympathieke figuur van E. Velthuizen zagen we deze maal niet bij de toss. Bakker heeft de taak van het aanvoerderschap overgenomen. Waarom hier veran dering in gebracht moest worden weten we niet doch dit zal zeker wie een oorzaak hebben. In de eer ste helft zien we over het geheel genomen dat Maarssen door hun robuste spel een veldmcerderhcid kan ontwikkelen. De Boys-spelers zijn voor het merendeel nu een maal niet aan de zware kant. Amersfoortse Boys zag het eerste kwartier de kat eens uit de boom en liet de storm rustig over zich heen gaan. Wel kreeg de Boys-de fensie handen vol werk maar ge lukkig voor Alfred Peters c.s. wa ren de Maarssen aanvallers totaal onproductief en werden hun aan vallen zonder enig systeem opge bouwd. Zodoende kon hun door zichtige spelmethode al dadelyk ln de kiem worden gesmoord. De WEDSTRIJD Na acht minuten spelen een on gelukje. Keeper Win Hoek en een Maarssenspeler komen met elkaar in botsing op het moment dat Hoek de bal wil pakken. De Boys-doel man raakt even buiten bewustzijn doch Is spoedig weer op de been. Vier, minuten later krijgt de Maarssen rechtsbuiten een opge legde kans wanneer hy, na drie man op keurige wijze te hebben ge passeerd, veel te lang wacht met schieten. Maarssen ontging een ze ker doelpunt. Alfred Peters kon op het laatste moment Ingrijpen. Bei de ploegen opereren beurtelings aanvallend en ogenschijnlijk ïykt Maarssen gevaarlijker omdat zy WAT RUSTIGER Dank zij de 20 voorsprong kon Amersf. Boys de tweede helft wat rustiger spelen. Verschillende Boys mensen uit de aanvalslinie krijgen opgelegde kansen en minder goede schietkansen die onbenut blijven. Zo zien we C. Rommers niet in de juiste richtng schieten. Een half uur lang blyft Amersf. Boys ster ker zonder de voorsprong te ver groten. 17 mn. voor het einde gaat Hoek voor derde maal tegen het vloertje, de bal was wederom aan de andere zijde, Thans oordeelt men het beter om hem maar te vervangen. Het komt ons ons voor dat Hoek door de vele klappen die hy als doelverdediger kreeg te in casseren een min of meer hard handige botsinjr niet meer verdra gen kan. Jammer voor deze sym pathieke doelman. Dick Marck, keepee uit het vijfde Is weliswaar gepasseerd geworden, doch heeft niettemin in de resterende 17 mi nuten zijn doel als een ware leeuw verdedigd. Een goede entrée voor deze 17-jarige jongeman. Twee minuten voor het eindsignaal doel puntte de Maarssen middenvoor met een keihard schot. Einde 2—1 voor Amersf. Boys.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 3