Zeeburgia machteloos tegen sluitend Sparta-teani Twintig minuten S.V.V.-glorie kan Neptunus niet slaan Hermes benut vreemde besïissing Snelheid voerde Rotterdammers naar een 50 overwinning Lelijke misrekening van de Schiedammers Maandag 3 October I949 Ondanks heftig tegenspartelen Is het Zeeburgia niet gelukt Sparta voor ook maar een ogenblik te be dreigen. 50 werd het voor de enthousiaste Rotterdamse ploeg, die dit jaar wel bijzonder goed van stapel is gelopen Vijf doelpunten, alle van een goede kwaliteit, in een wedstrijd, die door een con stant hoog tempo, een snelle Spar- ta-voorhoede en een vrijwel on- doorbreekbare Rotterdamse defen sie het aanzien ten volle waard was. Over de Amsterdammers is niet veel bijzonders te vertellen. Zij deden goede pogingen, bleven onvermoeid verder zwoegen voor een tegenpunt. of het nu 1—0, 40 of 50 stond, maar het lukte ten enenmale niet. De Rotterdammers waren inderdaad te goed voor hen Doelman Altena deed soms inte ressante dingen. Bij doelpunt no. 1 en 2 ging hij echter niet vrij uit Vooral bij het tweede doel punt stelde hij zich volkomen ver keerd op. Vermeer kwam van zijn linksbuitenplaats op het doel af rennen en in plaats van de tref kans te verkleinen, vergrootte de Zeeburgia-doelman zijn heiligdom door achteruit te lopen. Hij ver wachtte n.l. een voorzet, maar mocht hier toch nooit op rekenen. Een hard schot suisde zonder te genstand laag langs hem heen. Dit doelpunt gaf Sparta de zekerheid, dat het een flinke overwinning kon worden. Spil Mol viel als al tijd op door zijn rustige zekere spel. Overigens gunde de Zeebur- gia-achterhoede het beweeglijke Rotterdamse aanvalsquintet te veel vrijheden. Van Biljouw schiep zich als enige in de Amsterdamse voorhoede nogal eens een kansje, maar jaTerlouw Land man, het was wel heel erg moei lijk. De Sparta-elf vormde deze middag een eenheid waartegen weinig uit te richten viel. Het team vertoonde een uithoudingsvermo gen en een hardheid van de goede soort, die aan een kampioensploeg deden denken. Het werd natuurlijk al van de tribunes geroepen: „Hup kampioenen" enz. Individueel stak alleen Terlouw ver boven de an deren uit. Verhagen was kennslijk onder de indruk van zijn kop- werk'. Maar als geheel was de Rot terdamse ploeg voortreffelijk, Het was geen wonder, dat Zeeburgia het onderspit moest delven. Links buiten Vermeer, twee maal, mid denvoor Den Boer, twee maal en linksbinnen Benningshof, zorgden ervoor, dat de overwinning bii de sterkste terecht kwam. Over het spel verloop het vol gende. Een hevige druk op het Zeeburgia-doel had tot gevolg, dat linksbuiten Vermeer reeds na acht minuten uit een vreemde situatie voor het doel kon scoren. De Sparta-druk verminderde iets en Zeeburgia kon voor het eerst de kracht van de Rotterdamse defen sie gaan beproeven. Ze schrokken er van en trokken zich snel terug. Sparta zette weer een serie snelle aanvallen op, echter zonder succes. Na een kwartier veldspel kreeg Vermeer de bal op zijn lijn. Snel rende hij er vandoor en in volle ren profiteerde hij van de reeds besproken fout van Altena. Hard en zuiver schoot hij tussen keeper en paal door. Een paar minuten voor het einde ruimde Wenneker een bal uit het strafschopgebied Over alles heen plofte de bal in dezelfde strook grond aan de over zijde neer. De Amsterdamse doel man liep uit, maar ook De Boer startte. Hij had een voorsprong 1 en vergrootte de voorsprong van zijn club door Altena met een tikje te passeren en de bal in het hulpeloze doel te schuiven. Bu een volgende aanval viel Mol uit maar gelukkig kwam deze hard werkende figuur in de Amsterdam se achterhoede na de pauze weei terug. Zeeburgia heeft overigens nogal eens met dergelijke pech te kampen. Verder verheugde Sparta- gezichten in de rust. Na de thee weer het zelfde liedje. Sparta overheersteZeeburgia deed meer en meer vertwijfelde pogin gen. Eenmaal moest Terlouw bijna zelf voor een tegenpunt zorgen. Hij voerde de samenwerking met zijn doelman wat te ver door. Achteroverkoppend waarschuwde hij, maar Landman was al uitgelo pen en kon met een koene sprong een Amsterdams doelpunt voor komen. Een van de weinige mo menten waar het publiek voor de populaire doelman kon applaudi- seren. Benningshof maakte na twintig minuten gebruik van een weifelen. Met een ferm schot bracht hij de stand op 40. Nog maals kreeg Zeeburgia een kans, toen Terlouw een foutje maakte Het schot van middenvoor v d. Born, die voor de eerste en laatste maal Terlouw wist te ontlopen, faalde echter. Landman schoot de bal weer terug het veld in. Een Spartabeen schopte gewoon achter. Altena nam zijn aanloop en.... raakte de knikker maar half. Pre cies voor de voeten van De Boer kwam hij neer. Met een flitsende beweging schudde hij een back van zich af en schoot in. Keihard, tegen de zijkant van de paal, in de touwen. Kegeltje nummer vijf ging aan de Sparta-helft van het scoringbord naar boven. Even dreigde het een futloos einde te worden. Weer even later was het enthousiasme weer zo hoog opge laaid. dat er zelfs van een ruwe strijd gesproken kon worden. De beide ploegen herstelden zich en zo eindigde de ontmoeting zoals ze begonnen was, met dit verschil, dat Sparta met twee punten rijker het veld af kon wandelen. Landman, verscholen achter Ver hagen, slaat een van de weinige gevaarlijke Zeeburgia-aanvallen af. Terlouw zal weldra vrolijker gaan kijken. De vijfde kegel in top. Espc Aer, Ten Sparta, zongen de jongens AAV-ers gaan naar Ronde van Zeist Acht leden van de Amersfoortse Athletiek Vereniging zullen Zater dag 8 October a.s. deelnemen aan de .Ronde van Zeist", bij het Slot Zeist. Deze junioren hebben inge schreven op de 1 km., waarbij nog een zestigtal athleten zal starten. Ook Wakelkamp van A.A.V. neemt deel. Gezien zijn prestaties van dit seizoen bestaat er een grote kans. dat hij als eerste eindigt. Niettemin zal er op dit parcours, dat niet met spikes belopen kan worden, veel strijd worden gele verd. Wakelkamp wint wegwedstrijd A.A.V. deed goed werk in Bussum Door de Bussumse Athletiek Vereni ging „Tempo", werden Zaterdagmiddag wegwedstrijden gehouden, die bestonden uit 1700 m hardlopen voor Junioren en 3500 m voor heren A. B, C, D en E-klas- sers en militairen. Op dc 1700 m voor junioren startten de twee A.A.V.ers W. Wakelkamp en G. Romkcs. Meteen na het startschot nam Wortel van A.V. '23 met grote snel heid. de leiding. Wakelkamp bleef als derde goed volgen en na ongeveer 800 m Soesterkwartier I verloor opnieuw Grote achterstand werd aardig ingelopen Zoals te verwachten was heeft Soester kwartier hel tegen de Tovers niet kun nen bolwerken. Tegen de negen doel punten van de Zelsters stelden onze stadgenoten er vier. Door Soesterkwartier werd het veld spel niet zo goed verzorgd als vorige week. Het middenvak had moeite om I op toeren te komen, waardoor het kon gebeuren dot Tovers binnen korte tijd een 20 voorsprong nam Het spel golfde snel op en neer en i hoe Soesterkwartier het in de aanval ook probeerde, het wilde niet lukken. Tovers voerde de score op tot 50. De Bot kon gelukkig deze grote achter- j stand verkleinen. I In de tweede helft kwam Soester- kwartier fel opzetten. Er werd hard- I nekkig verdedigd doch het plaatsen was niet nauwkeurig en zodoende kon Tovers opnieuw scoren. Het werd C1. waarna H. Wijnen van een misverstand in de Zeistcr verdediging gebruik maakte en de stand op (5—2 bracht. Maar nog was -Je doelpuntenhonger van de Tovers niet gestild. Voorai dc dames De Krulff cn 1 De Bruin verrichtten in de verdediging menige prachtige safe. Toen het 92 was j nam Soesterkwartier geleidelijk het spel in handen. De Tovers-spelers toonden last van moeheid. Soesterkwartier wilde dc achterstand inlopen en het was Ger ritsen, die doelpuntte (93). Van Empe- len bracht tenslotte dc stand op 94. Soesterkwartier 2 heeft tegen Vogel 3 een fraai resultaat geboekt Het sterke Utrechtse twaalftal werd ccn gelijk spel afgedwongen (3—3). Typisch Is dat alle Amersfoortse doel punten door dames werden gescoord, nl. G. Bloemendal cn C. Hartogsveld 2 x. Wanneer eens in de verre toekomst, dc SVV-junior gebogen staat over en achteloos bladert in het gulden boek, dat in geu ren cn kleuren de roemrijke historie van de rood-groenen ver haalt, zal zijn oog en aandacht zeker geboeid worden door één bladzijde, n.l. die waarop beschreven staat de wedstrijd SVV Neptunus, gespeeld op 2 October 1949. Niet omdat op die datum de achtergrond van de staantribunc aan de lange zijde, dc grote zeeschepen liggend voor reparatie in de Wilhelminahaven, plaats moest maken voor een compacte mensenmassa, dit als gevolg van de uitbreiding van de acco- mandatie van het SVV-terrein, dat voortaan 1G.500 mensen zou kunnen bergen. Ook niet omdat zich onder de 14.000 toe schouwers, die deze wedstrijd bijwoonden, drie ministers van de negara Pasundan bevonden, waaronder de minister-presi dent met zeer charmante vrouw. Nee, daarom niet, want in die zelfde verre toekomst zal het SVV-huis hopelijk nog meer nieuwe tribunes er bij gekregen hebben en zullen er waar schijnlijk nog veel meer belangrijke personen de gast van de Schiedammers geweest zijn. zakte af en De Jong van Hellas cn Van Lun van V.A.V. (Vreeswijk) volgden Wakelkamp. Enkele honderden meters voor de finish maakte Wakelkamp zich van deze twee „los" en met een voor sprong van bijna 20 m eindigde hij als eerste ln de tijd 4 min. 50.8 sec. Dc Jong plaatste zich als tweede en Van Lun werd derde. De zo gevreesde tegenstan der Wortel, waartegen Wakelkamp reeds enige keren strijd heeft moeten leveren, eindigde als tiende. G. Romkes van AAV eindigde als vier en dertigste. Dit is ook gedeeltelijk te wijten aan een val die hij maakte en het verkeerd volgen van het parcours. Op de 3500 m voor heren kwamen voor AAV de athleten G. Strutjens, G. Reeringh en Hornsveld uit. Deze 3500 m werd door de A, B, C, D en E-klassers en militairen gezamenlijk gelopen. Strut jens slaagde erin om van de ruim negen tig deelnemers, zich in het totaalklassc- ment als veertigste te plaatsen, doch als vierde D-klasser binnen te komen. Hornsveld werd in het totaalklassemcnt als 54 genoteerd cn als negende bij de D-klasse. Reeringh plaatste zich als nummer 72 in het totaalklassement cn als dertiende in de D-klasse. AMHC-dames verloren in Den Haag De AMHC-dames hebben in overeenstemming met de verwach tingen tegen T.O.G.O. een neder laag geleden van 20. Onze stad genoten waren zowel technisch als tactisch de minderen van de, Haag se dames. Dat de nederlaag niet groter is geworden, was te danken aan het uitstekende spel van het achtertrio en het handig gebruiken van de buitenspelval. A.M.H.C. miste mej. v. Sloten en mej. Israël voor wie mej. Vlugter en mej. v. Wagensveld invielen. De laatste nam de plaats van mevr. Gast in het doel in. T.O.G.O. begon overdonderend, vooral het Haagse binnentrio roer de zich geducht, doch succes oleef uit. Langzamerhand werkte AMHC zich wat los, maar TOGO behield haar veldmeerderheid, dank zij een betere techniek en beter plaatsen. Het was dan ook allerminst ge flatteerd, dat de gastvrouwen na ongeveer 20 minuten door een fraai schot van de linksbinnen de leiding namen. De Amersfoortse voorwaartscn waren intussen te weinig doortastend om tegen de rustig spelende achterhoede van TOGO succes te kunnen boeken. Na de rust bleken er enige wijzi gingen in het A.M.H.C.-elftal te zijn aangebracht. Hoewel er wel enige verbetering zichtbaar was, behield de thuisclub het beste van het spel. Wel bracht AMHC het tot een viertal straf-hoekslagen, doch deze leverden niets op. Ook nu had TOGO een veldoverwicht en haar aanvallen waren gevaar lijk van karakter, hoewel velen er van op buitenspel strandden. Voor al de Haagse rechtsbuiten blonk in de tweede helft uit. Deze was het dan ook. die een kwartier voor het einde met een onhoudbaar schot de stand op 20 bracht. Tegen het einde werden onze stadgenoten volkomen ingesloten, doordat hun middenlinie het hoge tempo niet meer kon volgen. Door hardnekkig verdedigen, waarbij mej. v. Wa gensveld zich onderscheidde, bleef de stand 20, hetgeen een behoor lijke prestatie betekent tegen de Haagse kampioensploeg. De dames-reserves ontvingen het pas gedegradeerde S.C.H.C. II. Ondanks een licht veldoverwicht kwamen zij niet tot doelpunten (0—0). De heren-reserves begonnen hun heroptreden in de derde klasse goed. Zij versloegen op Birkhoven SCHC IV met 3—1. Verder werd nog gespeeld: A. M. H C. IllVoordaan II (d.) 61. Voordaan III—AMHC III 2—2. De beroemde prof-tennissers Din- ny Pails en Donald Budge hebben besloten met tennissen op te houden. De roodharige Budge, die thans 34 jaar is. en nog altijd een zeer sterke partij speelt, is het reizen en trekken moe, Pails heeft een gunstig aanbod voor tennistrainer in Sydney ontvan gen. AAV gaat deze winter in RHBS trainen De Amersfoortse Athletiek Ver eniging heeft haar training op het veld aan de Rubensstraat beëin digd. Met ingang van Woensdag 5 October begint de indoortraining in de R.H.B.S.. welke door de trainer de heer J J Houtman zal worden gegeven. Haagse rolschaatsen naar Lissabon (Eigen bericht) De drie Haagse rolschaatsers J. v. d. Poel, F. Bakker en H. van Ommen, allen leden van de R. C. Marathon zullen van 1 tot 5 No vember deelnemen aan de wereld kampioenschappen hardrijden, die in Lissabon worden gehouden. Deze ploeg staat onder leiding van de tweede secretaris van de Neder landse Rolschaats Bond, d heer T. Schroder. Deze wereldkampioen schappen bestaan uit hardriiwed- strijden over verschillende afstan den, variërend van enkele honder den meters tot 10 kilometer. De rij ders die de finale uitrijden, zullen in totaal 1750'maal over dc kleine rolschaatsenbaan zijn gedraaid. Maar wel zal hij de bladzijde le zen om de tweede helft van deze wedstrijd. Een tweede helft, die een aaneenschakeling is geworden van allerlei gevoelens. Van vreugde en bewondering overgaand in enthou siasme en verrukking om tenslotte te eindigen in wanhoop en teleur stelling. Ja dit SVV-elftal slingerde zijn publiek van de hoogste toppen der hopen in de diepste afgronden der teleurstelling om het daarna weer te laten stijgen tot het aller hoogste n.l. naar het vertrouwen in de afloop. Dit vertrouwen besten digde tot een minuut voor het ein de om het toen een knauw te geven, die zo hard aankwam, dat het pu bliek nauwelijks nog de kracht vond om beide elftallen, die gegeven had den wat in hun was om deze strijd te laten behoren tot een on vergetelijke, te belonen met een har- terijk applaus als dank daarvoor. Op de bladzijde zal voorts ge schreven staan, dat de Schiedam mers de eerste helft afsloten met een 3—0 achterstand. Een achterstand, die was ont staan, omdat SVV schijnbaar in de veronderstelling leefde dat het te gen Neptunus niet zo erg hard zijn best hoefde te doen Maar deze ver onderstelling was een grandiose misrekening. Reeds direct bleek dat de Neptunianen van plan waren om hun huid zo duur mogelijk te ver kopen Zij hadden zelfs grotere plannen Steeds waren hun voor- waartsen vlugger dan de verdedi ging van SVV en vooral Luyten wandelde vaak op zijn dooie gemak door deze verdediging heen om zijn medespelers dan wonder schone kansen te geven Deze bedachten zich daarover dan niet al te lang. De eerste kans kreeg linksbuiten de Kok. die met een hard schot Op- schoor weinig kans gaf. De tweede was voor dezelfde persoon bestemd eneveneens raak. De Schiedam mers hadden in die tussentijd na tuurlijk niet helemaal stil gezeten en doelman Zondervan heeft al zijn talenten moeten lonen om schoten van de Bruin en van Schijndel de kans op succes te ontnemen. De laat ste kans in dit wedstrjjdgedcelte AMSTERDAM. De Amsterdamse sportclub „De lange afstandtippclaars" organiseerde Zondag het kampioenschap van Nederland snelwandelen over 50 km. op een parcours rond de Bosbaan. vyf lopers startten, waarvan de drie leden van de organiserende vereniging de wedstrijd geheel uitliepen. De uit slag was: 1. Kluyskens 4 uur 5R min. 37.4 sec. 2. Cijs 5 uur 21 min. 37 sec. 3. Slmls 5 uur 25 min. 44 sec. Pil levert wederom goed werk Hermes DVS is wel op een merkwaar- slngcn. Want hij keurde twee voltreffers dlgc manier tegen VSV aan de gelijk- van Van der Tuyn wegens buitenspel en een doelpunt van Sterk wegens hands af. AA V-ploegen goed op dreef A.A.V. I had Zondag vrijaf en benutte deze gelegenheid om een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen de H.B.S. A.A.V. was sterk in de meerderheid en wist deze met rust reeds in een 41 voorsprong uit te drukken. De eindstand was 73 in het voor deel van A.A.V. Het tweede elftal van A.A.V. boekte wederom een overwinning door U.D. III met een 122 neder laag huiswaarts te zenden. Met rust leidde A.A.V. II reeds met 6—1. maker gekomen. De Schiedammers kre gen namelijk kort voor de rust een vrije schop op de rand van het strafschopge bied toegewezen, alleen maar. omdat de VSV-llnksachter Kunst „laten gaan" had geroepen. Nu hebben waarschijnlijk op dc voetbalvelden ln Nederland wel dui zenden llnks-achterspelers die uitroep gedaan, zonder dat ooit een scheidsrech ter daaraan aanstoot genomen heeft, maar ditmaal was l.et iets anders. ..Uit de spelsituatie kreeg lk de overtuiging, dat Kunst de uitroep niet zozeer deed om zijn medespelers te waarschuwen, dan wel om de tegenpartij te misleiden. Kort daarvoor had lk hem voor hetzelfde feit reeds gewaarschuwd. Bij de tweede maal moest lk een vrije schop toekennen." zo verklaarde scheidsrechter Van der Spek na afloop. En Van Buitenen heeft deze zeldzame arbitersbesllssing geschiedenis laten maken door dc vrije schop onhoud baar te benutten. Het was een beetje Jammer voor Kunst cn voor VSV, omdat de Velzenaren toch wel voortdurend het beste te zien gegeven hadden. Hun voor- noede speelde verrassender dan die van de Schiedammers, die het teveel in de breedte zochten. Een lage kopbal van Van Onse'.en uit een pass van Stijger bracht VSV dan ook na tien minuten dc leiding. Verder kwamen dc Vclscnaren voor dc rust echter niet. omdat er steeds weer het been van Poulus of Mellef was dat succes verhinaerde. In dc tweede helft ts VSV het meest in de aanval gebleven, ook al kwam de Hermes DVS-voorhoede at en toe tot ste vige schoten. Voorzetten van Sterk en Balvers daalden steeds weer voor het Schledamse doel. waar de goed keepende Pil benevens de doelpalen weigerden aan ccn tweede VSV-doelpunt mee te werken. Scheidsrechter Van der Spek kwam overigens zeer terecht ook in de tweede helft tot ingrijpende bcslls- (lngez. Med.\ urarcHTstsr». t» AMERSFOORT Voetbalschoenen 12.35 maten 40 t/m 46 15.60 Voetbalshirts v.a 4.85 broeken v.a3.19 kousen v.a3.55 shawls, in alle gewenste clubkleuren. Voetbalmerken: Ajax, Achilles, Baronie. "Amersfoort,, had n' goede dag Dames-team verloor met ere Het eerste herenelftal van Amersfoort doet het in deze com petitie niet slecht. Werd vorige week de lastige uitwedstrijd van AHC gewonnen nu was het APGS, dat aan de zegekar werd gebonden. En laten we het maar meteen zeg gen. de zege was alleszins ver diend. De Amersfoortse achterhoe de deed z'n plicht en hield de o.i. te veel individueel spelende voor- waartsen van de Amsterdammers goed in bedwang. In de voorhoede wilde het deze keer ook goed luk ken en de 5 doelpunten, die wer den gescoord waren stuk voor stuk van goed gehalte. Het samenspel van onze stadgenoten was stukken beter, dan dat van hun tegenstan ders en wat wel heel belangrijk is, de baltechniek was perfect. Voor de rust echter werd het spel een beetje te kort gehouden, waardoor het nogal eens gebeurde, dat de spelers op 'n kluitje kwa men tc staan. Merkwaardig was wel, dat al de Amersfoortse doel punten het resultaat waren van open aanvallen. Kort na de aanvang was het J. Brondijk, die de bal op maat kreeg aangespeeld en zich geen ogenblik bedacht, om haar onhoudbaar in te schieten. Dit vlugge succes gaf de Amersfoortse ploeg het nodige zelf vertrouwen en rustig werd aanval op aanval ingezet. Wel brachten solo-runs van de verschillende Am sterdamse spelers zo af en toe er.ige opluchting, maar het mocht niet baten. Nadat de Amsterdamse doelman enige malen op fraaie wijze z'n doel voor een doorboring had gespaard, had v. d. Berg suc ces met een zuiver schot (20). Dezelfde speler scoorde even later ook 't fraaiste doelpunt van de wedstrijd, toen hij een goede aan val, waaraan de hele voorhoede deelnam, met een hard schot be sloot. Na de rust was 't spelbeeld niet veel veranderd en al gauw v/ist H. Tijnenberg de voorsprong te vergroten (4—0). Even leek het er op, dat de Amsterdamse politie mannen het initiatief over zouden nemen. Twee doelpunten werden kort na elkaar door de bekende speerwerper Lutkeveld gescoord, maar de groen-witte middenlinie Kleine Marathon in Den Haag (Eigen bericht) DEN HAAG. Zondag 13 Novem ber organiseert de Haagse Athletick- commissie het kampioenschap van Nederland over 25 k.m. Gestart zal worden op de sintelbaan aan de Laan van Poot waarna het parcours over de Laan van Poot loopt naar Iloulrust, Houtrustweg, Sportlaan. dc Savornin Lohmanlaan. Tortel- laan naar de sintelbaan terug. Dit circuit moet driemaal worden gelo pen. De bekendste lange afstandlopers zullen aan de start verschijnen, zo als Overdi.ik van A.A.C., Slegt en Moons van P.S.V. en de gebr. Van Rijn van Trekvogels. Ongetwijfeld 2al deze Marathon in het klein grote belangstelling in de Residentie trekken. wist het spel weer te verplaatsen en rechtshalf Budding zag z'n zwoegen beloond, toen hij 'n keu rig vrijgespeelde bal feilloos in kon werpen. (52). Met Amers foort in de aanval kwam het einde. De Amersfoortse dames hebben het er beter afgebracht, dan ver wacht werd. Met slechts 32 kon ADA de meerdere over onze stad genoten blijven en het was zeker niet onverdiend, wanneer een ge lijk spel het resultaat geweest was. Voor de rust was de aanval van Amersfoort volkomen uit vorm. Geen bal kwam goed terecht en alles liep op een kluitje. Hierdoor kwam op de verdediging een zware last te drukken. Dat er voor de rust slechts 2 x door ADA gedoel punt kon worden, bewijst, wel, dat de achterhoede in goede vorm was. Direct na de afgooi in de tweede helft zag de ADA midvoor kans om de voorsprong op 30 te brengen. Het zag er hopeloos uit voor Amersfoort, maar wat voor dc rust niet lukte, lukte nu. Plot seling wist men de ballen wel goed te plaatsen en nu lukte het samen spel zelfs vlot. Twee maal kon mej. A. Bogaard het Amsterdamse net vinden, maar door taai verde gen van ADA, volgde geen derde doelpunt meer. Daar waren drie akelige stekeltjes op het nieuwe veld van S. V. V. Zwemwedstrijden te Arnhem ARNHEM Te Arnhem werden Zaterdagavond internationale zwem en waterpolowedstrijden gehouden, waaraan o.a. werd deelgenomen door Rannantes uit Milaan en de Brus sels Swimming Club. De uitslagen luiden: 100 m. borstcrawl dames; 1. Hannie Termeulen (RDZ) 1 min 10.1 sec.; 2. Willy Langerveld (ADZ) 1 min. 11.8 sec. 200 m. schoolslag he ren: 1. Monte (ZAR) 2 min. 52.9 sec.; 2. Leydekkers (Neptunus) 3 min. 0.3 sec. 3x100 m. wisselslag heren: 1. Mi litaire ploeg 3 min. 34 9 sec.; 2. AZC '82 Arnhem 3 min. 58 1 sec.; 3. Rari- nantes, Milaan, 3 min. 58 2 'sec. De uitslagen der polowedstrijden luiden; Militair ZeventalNeptunus Arnhem 7—4; Rannantes (Milaan) Brussels Swimming Club 2—6; Nep tunus—Brussel S C 3—2. hield van Luyten voor zichzelf toen hij die afgewerkt had kenS de vreugde van de Botterdammen schier geen einde meer. Totdat zij voor de eerste keer de bal mid denuit mochten nemen en de twe? de 45 minuten dus een aanvang had den genomen Het offensief, dat SVV toen inzette, zullen ook dc Nenh, manen niet licht meer vergeten Ali een wals. die niet van plan was ooi maar iets van zijn tegenstander in tact te laten, rolde dit offensief ovt- de bewoners van de Abraham van Stolweg heen. Aanval op aanvaL Wonder mooie combinaties. afgevJ; seld met nog schonere switches kw? men daar zo plotseling uit die voor de rust zo lauwe voorhoede van d» landskampioenen Matematisch zuf vere passes van de Bruin, handige trucjes van Schrumpf, intelligent likjes van Köneman. nuttige en g». vaarlijke voorzetten van van Lith een overal aanwezig zijnde Goo£ sens, een stuwende middenlinie. dij het tempo lot het hoogst mogelijk» opvoerde. Het was alles SW wat dj klok sloeg SVV in kampioenskleei Niets heeft de Neptunus-verdedigic? er tegen kunnen doen. Toen er 23 minuien verstreken waren, haddea de Schiedamse voorwaartsen vijf doelpunten gemaakt Toch was d» stand maar 3—3. Dit kwam omdat twee doelpunten werden afgekeurd. Het tweede zeer terecht. Het afkeu ren van het eerste maakte de hist van twijfelachtige beslissingen van scheidsrechter Karei v. d. Meer weer één langer. Veel hadden deze vijf cn twintig minuten van dé Schiedammers gevergd. Toch noz niet te veel om. zij het dan in een wat minder tempo, het offensief voort te zetten. Aan Neptunus ech- ter de eer van zich niet volledig uit te willen laten slaan en te wachten op de grote kans Deze grote kaai was echter voorlopig in een ver ver. schiet. Slechts enkele malen kwamen van Luyten met enige assistenten over de middenlijn. Een keer daar van was genoeg om de overwinning te behalen. Een pas van de rechts- achter van de Rotterdammers werd door Corveleyn nonchalant wegge- werkt, de bal kwam terecht bij de Kok. deze gaf oen voorzet een Blac- quière. de rechtsbuiten, zette er toe stormend zijn hoofd onder. Met dit doelpunt behoorde de wedstrijd SVV—Neptunus tot het verleden. De doelpunten voor SVV in de tweede helft werden gemaakt door: Schrumpf <3de minuut), de Bruvn (20ste minuut) en Köneman (22ste minuut). D ITS' en Xerxes delen broederlijk op (Van onze verslaggever) Bij DWS—Xerxes (1—1) hebben wij Sö minuien op twee dingen zitten wachten. Dat waren dan een alle onzekerheid weg. nemende zwaai van een van middenveor Kil's zeer spectaculaire benen en een overtuigend bewijs van Xerxes, waarom deze club in drie wedstrijden de mcere punten verzamelde. W(J hebben ver- geels gewacht. Kil kwam niet aan die bevrijdende zwaai loe en het voortdu rend van opstelling en spelers wisselende Xerxes ontnam zich door slecht uitge voerde. korte combinaties en een voor hoede. die het doel steeds daar zag, waar het niet stond, alle Kansen op een doel punt. Dat on waartoe l.et nog een wat overmoedige begin van DWS WlerU liep na twee minuten op een zuivere Die- •jeriks-Kil-pass losjes door de Rotter damse achterhoede in staat bleek, was een strafschop na 40 minuten, door de middenvoor Louwe genomen. En dat doelpunt smaakte de meeste Xerxej- spelcrs niet eens. want het was een ge volg van een dubieus handsspel van Fan- ger Had het zeker ook niet gecompliceerde of door raffinement opvallende spel van de Amsterdammers nog de verdienste, dat er via of door linksbuiten Diederiks nog al eens ccn schot kwam, dat de volle aandacht van doelman Van de Peppel nodig hac, het spel van de gehele Xer- xes-plocg miste potentie. Dat viel meedo genloos op mét Barzilay "n spil Dc Leeuw en ook nadat zij door blessures voor en na de rust door H. Rijshouwer en Ver- Dloegcn waren vervangen. Xerxcs ging niet Het werd ook niet gestimuleerd na bena iwer.de missers van Diederiks. Kil cn Pittcrs ln de tweede helft Wel werd het spel nerveus cn soms onbeholpen gingen ei nogal eens spelers en DWS-doelman Richters zelfs drie Keer door botsingen neer. maar men werd daardoor niet kwaad op elkaar, hoogstens op zlchzctf, omdat vooral na de rust zo duidelijk bleek hoe moeilijk het soms is goed voetbal te spelen. Belgisch wielerparcours voor 1950 afgekeurd MOORSLEDE. De door de in ternationale wieièrunie (UCI) inge stelde keuringscommissie heeft be. sloten aan het parcours te Moor slede, dat de Belgische wielerbond heeft gekozen voor het wereldkam pioenschap op de weg: I960, zijn goedkeuring te onthouden. De commissie achtte het par cours te vlak. Zij is van mening, dat België met zijn vele heuvels an dere circuits bezit, waarop derge lijke belangrijke wedstrijden beter tot hun recht zouden komen. Deze gang van zaken betekent een unicum in de wielergeschiedc- nis. Olympisch dorp in Finland Voor de Olympische Spelen in 1952 in Finland wordt in Kotby "n Olym pisch dorp gebouwd voor de athle ten, dat 050 millioen mark zal kos ten. Dit lijkt een groot bedrag, doch de Finmark staat niet erg hoog. Na de Spelen zullen de huizen voor par ticulieren gebruikt kunnen worden, want ook in Finland bestaat woning nood. Jan Everse en het Köneman Henk maakten vaak erg lastig.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4