Aan onze goede oude Eenistad gaat de mode niet voorbij Maison van Egdom Zweminstriicteurscursus voor onderwijzers Show in Stichtse Heuvel bracht DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB menige vrouw in verrukking Alle op de Show gedragen hoeden Open brief aan Claudette Tramlijn „Begeerte" Noteert o even n berecht ongeval „Tramlijn Begeerte maar bezield stuk wrang r 1 heater- kalender J Voorzieningen in De Grasheuvel" Prijzencommissie is te spreken 2 Woensdag 5 October I949 Herinner je je nog, beste Claudette, hoe verbaasd je was, toen ik je, by je vestiging hier, vertelde, dat je, om goed ge kleed te gaan heus niet in Amsterdam of Den Haag hoeft te gaan winkelen, maar dat zelfs een modieus, verwend vrouwtje als jij hier in onze goede oude stad aan de Eem alles kan kopen wat haar hartje begeert en wat haar budget haar veroorlooft? Het is zo jammer, dat je nu uitstedig bent, anders had ik je meegenomen naar de werkelyk grootscheepse modeshow die hier vanmiddag door een combinatie van Amersfoortse zakenmensen in de „Stichtse Heuvel" was georganiseerd, op initiatief van de ijverige, pittige mevrouw Ubink. Nu moet je het met een praatje en een plaatje doen. me sportieve ruilen, met grote zak ken en brede revers en van de firma Rams.e laar was er een elganle mantel, herfstig bruin van kleur met twee enorme hamster-zakken. (Ing. Med.) ZIJN VAN WESTSINGEL 21 t.o. DE TOREN Mannequins schreden onnavolgbaar elegant en soepel Het begon zoals alle shows be ginnen: de door de firma Kort beek met mooie herfstbloemen ver sierde zaal vulde zich tegen half drie met bijna tweehonderd kwetterende en tetterende vrouwtjes en vrouwen, die allemaal gekomen waren om de nieuwe jassen en hoeden, de jurken en tassen en bontmantels te zien. De heer R i n t e 1, de voorzitter van deze combinatie, heette zijn gasten welkom, memoreerde hoe dit reeds de vijfde show was en maakte be kend. dat het batig saldo evenals de andere keren ten goede zou komen aan een sociale instelling. Dit keer zal Kinderzorg worden ver blijd met de baten en daar ook de avondvoorstelling als ik het zo noemen mag al uitverkocht was zal deze instelling er, hoop ik, wel bij varen. Toen de heer Rintel was uitge sproken kwamen de mannequins naar binnen. Je kent dat. Onnavolg baar elegant en soepel schreden ze over het plankier, met een natuur lijke beminnelijkheid die het zo pret tig maakt om naar hen te kijken. Met steeds maar weer die stralende glimlach, alsof ze het heerlijk vin den om zich 60 keer op een dag in een nieuw gewaad te hullen. Mis schien vinden ze het ook wel pret tig maar het lijkt mij een onnoeme lijk zwaar beroep. MANTELS HEEL WIJD Maar je wilt natuurlijk weten, wat er gedragen werd. Laat mij daarom beginnen met enkele algemeenhe den. De mantels waren bijna alle maal heel wijd, met grote plooien en klokken. Ze maken wat zwaar en ik geloof, dat de doorsnee hol- landse vrouw beter een model kan kiezen dat wat meer aansluit. Er was bijvoorbeeld een wijde bruine jas (Har tel) met een kraag en manchetten van beige-bruine ru;t. Die jas had diepe plooien, ook van ruitstof en bij iedere stap kwam die speelse ruit te voorschijn. Maar hij werd gedragen door een hele slanke mannequin en een kort dikkertje zou er alleen maar potsierlijk door worden. De jassen en ook de japonnen haddon veelal slippen. Slippen aan de hals. die praktisch omge slagen konden worden en slip per. over de rok, die alleen maar bestemd waren om vrolijk te wapperen. Je kent toch de fran se benaming ervoor? „Suivex- moi-jeune homme" noemt de frangaise ze uitdagend oftewel in goed hollands: „Ventje, volg me vlug." De firma Wieringa toonde een heel mooie groene jas. boven aange sloten en ook met wijde klokken en een versiering op de rug van stof- knopen. Ook zag ik gezellige, war- EEN DROOM! De-jas-van-mijn-dromcn werd ge dragen door een maat 44, een ruime mantel van een prachtig, warm wijn rood, gegarneerd met een grote grijze bontkraag. Er werd een klein grijs hoedje bij gedragen en een tas van schildpadleer. Dc firma Van Zuiden kwam met dit pronkstuk. Als ik zo'n jas had zou ik geloof ik de hele dag in mijn spiegel naar mezelf koekeloeren en tegen mezelf lachen en daarom is het maar goed, dat deze droom al gereserveerd was. Nu stap ik over op de jurken. Er waren jurken van jerseystof en wol len japonnetjes en tafzijden namid- (Ing. Med.) Grand Théatre MORGENAVOND half acht n Qg kaarten verkrügbaar HAAST U GRAND THEATRE: „De nieuwe avonturen van Don Juan". Zon dag 1.30, 4, 6.30 en 9 uur. Dage lijks 2.30, 6.30 en 9 uur. CITY THEATER: „De gewelde naar". Zondag 2, 4.15, 6.45 en 9 uur; dagelijks 2.30. 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van 4 t.m. 6 October: „Rio Rita". Zondag 2, 4.15, 6.45 en 9 uur; da gelijks 2.30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK: van 4 t.m. 6 October: „Dal der Beslissing", 18 jaar. Woensdagmiddag 5 October: Tel kens 2 en 4 uur: „Speciale kin dervoorstellingen". Zondag 2, 4.15, 6.45 en 9 uur; Zaterdag 6.45 en 9 uur; dagelnks 2.30 en 8 uur Woensdagmiddag 2 en 4 uur: Kinderprogramma 5 October. Amicitia, 20 uur: Ballet- en Voordracht avond I.V.V. 6 October. Grand Theatre, 7.30 uur: Come- dia met „Tramlijnbegeerte". Joriskerk, orgelconcert A. Schuurman met zang. Concordia, Vergadering VOMO. 7 October. Amicitia. 20 uur: Revue-avond Kees Pruis e.a. 8 October. Amicitia, 20.00 uur: Feestavond buurt ver. Stephensonstraat. Markthal, 20.00 uur Zang- en dansavond „Nederlandse lied". Openbare leeszaal. Uitlening voor volwassenen dagelijks 25 u.; bo vendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 79 uur; Uitlening voor kin deren: Woensdag- en Zaterdagmid dag van 2.304 30 uur; Leeszaal dagelijks van 10—12.30 en 2-5 uur: bovendien Dinsdag- en Vrijdag avond van 7—10 uur. R.K. Openbare Leeszaal, Wijers- straat 2 Geopend van 10—1 uur en 2.305.45 uur. Maandag en Vrijdag 7—9 uur. Uitlening van 11—12.30 u. dag-kleedjes, ouderwets van snit en daardoor bekoorlijk. Er waren ten slotte enkele grote toiletten. EN JERSEY? Jersey is een ideale dracht, maar... je moet er slank voor zijn, omdat liet elke kleine onvolmaaktheid ge nadeloos aan het licht brengt. Elk schouderbandje, elk onbescheiden lingerie-knoopje wordt er door ge accentueerd, laat staan de mollige ongerechtigheden van een niet zo héél slanke vrouw. Die kunnen zich veel beter kle den in een van die afkledende wol len jurken en fijne pasteltinten van de firma Rintel. Heel fijn was de groene meunos jurk met de tres garnering en de jeugdige ronde kraag. De D o m liet een zwarte bo lero jurk zien, met een lila boven stuk, werkelijk allerliefst voor een jonge, tengere vrouw. Het hoedje dat er bij gedragen werd deed mij levendig denken aan de coquette kap van de Elsasserinnen en ik vraag mij zelf af, of mevrouw Van Egdom, die bijna alle hoeden zelf ontwerpt haar vacantie heeft door gebracht in de buurt van Straats burg? Vroom en Dreesman werd o.a. vertegenwoordigd door „The little lady'' en deze kleine dame droeg onder een allerliefst grijs petje een rood geruite sportieve rok en een doddig blauw jasje. Een combinatie die elk jong meisje in verrukking moet brengen. Wat een verschil met de hobbezakken en harnassen waarin men een kwart eeuw geleden rondliep en toen we zo tussen tafellaken en servet wa ren. VOOR DE REGEN Er v/as nog iets anders voor onze grote dochters: Opeens sprong er een vrolijke grasgroene kikker rond. Een degelijk echte Falcon-regenjas, natuurlijk met capuchon van de firma Rintel, een jas die doet verlangen naar een fikse regenbui, of naar sneeuwjachten. Ten slotte waren er de kostbare jassen en shawls en cols van de bontfirma's Scholten en Alaska. Een heel apart mantelpak van een edele zware bontsoort, vermoedelijk In- dies lam, een veulen-jas met astra kan garnering, een slank makende zware seal jas. De moderne bontjas is wijd en de mouwen zijn heel ruim en lang. Over een zwart flu welen avondtoilet met een corsage van herfstrozen werd een prachtige, soepele grijze bontshawl gedragen. Heel apart en heel voornaam. BEELDIG De avond-toiletten waren eigenlijk allemaal beeldig mooi. De blote-ruggen mode schijnt aan het tanen te zijn. Gelukkig voor de tanende vrouwen! Want niets is lelijker dan een lelijke blote rug. Er was een lichtblauwe jurk met een heus queue-tje en het vrouwtje dat dit toiletje droeg leek wegge lopen van een schilderij van Wat- teau. Er was een prachtige witte zij den avondjurk voor grote gelegen heden, gegarneerd met zwaar zwart fluweel. Een pompeus zwart avond toilet, dat eigenlijk 'demonstreerde hoe de niet meer piep-jonge-niet meer slanke vrouw zich niet moet kjeden. Dezelfde mannequin, die er in de jas-van-mijn dromen zo fijn en aan trekkelijk en gedistingeerd uitzag, en die uit hoofde van haar beroep elke japon tien keer gracieuzer kan dragen dan wij leken leek in dit in gewikkelde bouwwerk met verdie pingen en met veel tule dik. En geen enkele vrouw wil graag dik lijken. Da; is in veler ogen bijna een ka rakterfout. TASSEN EN HOEDJES Nu resten mij nog de tassen en de hoedjes. Over de tassen van de fir ma's Wensink en Mulder (Amersf. Kunsthandel) kan ik kort zijn. Je moet in deze beide zaken zelf maar eens gaan neuzen. De glim mende plastic-gevallen hebben he lemaal afgedaan. Ze halen dan ook niet bij de fijne lederen tassen die ons vanmiddag werden getoond. De tassen van vandaag zijn ruim en praktisch zodat je je hele hebben en houwen er in kunt opbergen. Zc zijn mooi van vorm en gemakkelijk te dragen. En ze zijn gelukkig niet |\Jrini1 lotlld meer zo krankzinnig duur. Bij de jas-van-mijn-dromen werd een grij ze schildpad-tas gedragen waar je eenvoudig wég van zou zijn. En nu het laatste hoofdstuk, dc hoedjes van mevrouw Van Egdom. Ik weet er eigenlijk maar één woord voor: Opwindend! Je zou zc allemaal op willen passen, want stuk voor stuk zijn het kleine wonderen die iedere vrouw in een koortsige verrukking moet cnbrengen. Ik verzeker jé, Claudette, dat de ze Amersfoortse zakenvrouw weet wat een hoed toekomt. Het liefst zou ik jc al deze hoeden beschrijven, maar ik moet mij helaas beperken. De meeste hoeden hadden veren en wat is flatteuser omlijsting voor een vrouwengelaat? Daar kunnen de uitbundige zomerse bloemetjes-hoed jes niet tegen op. MERCURIUS Dat mevrouw Van Egdom een echte handelsvrouw was bleek uit enkele modellen, die kennelijk ge- inspireerd waren door de twee-vleu- gclige hoofdtooi van Mercurius, dc god van de handel. „En van de die ven" hoor ik je zeggen. Ja, ook van de dieven; weet zij niet met haar hoedjes ons aller hart te stelen? Eén lioed was er die ik apart wil noemen: een donker paarse velours- hoed gegarneerd met een grote lila struis. Zo fascinerend, zo rijk en voornaam als ik zelden zag. Ik beëindig dit opwindende hoofdstuk, anders kost het me een slapeloze nacht. Adieu, Claudette. Als je terug bent gaan we samen hier winkelen. EVA 206. Toch merkt Vreug- denhil. dat er iets broeit onder dat deel van de bemanning dat Van der Decken trouw is geble ven en hij verzoekt zijn naaste vrienden scherp op te letten. Die avond krijgt ook de timmer man argwaan, want de matroos, die de schip per heeft ingelicht, kijkt erg zenuwachtig rond, wanneer hij in zijn kooi kruipt. Wanneer de man vast m slaap is, onderzoekt de timmer man voorzichtig zijn kooi en hij vindt een pistool. Dat is voor hem voldoende bewijs, dat de zaak is verraden! Onmiddellijk waarschuwt hij Vreugdenhil. „Wat nu te doen, stuurman?" vraagt hij. „Ons plan direct uitvoeren," antwoordt Vreugden hil: „we mogen dat geen uur meer uitstellen, want nu is het juist zaak Van der Decken één slag voor te zijn. Ga naar beneden en maak de boeien van Jan Robertsz los. Waarschuw daarna de anderen, dat zij zich gereed houden Bevestiging ds. Van Wijhe Ds. M C. van Wijhe. voorheen voorganger van de Nederlandse Pro testantenbond te Huizen (N.H.) wordt op Zondag 23 October a s. om 15 uur in de grote zaal van de speel tuinvereniging aan de Zonnebloem- straat, door ds. C. J. van Royen, voorganger van dc afdeling Amers foort van dc Ver voor Vrij .innig Hervormden, bevestigd. Ds van Wijhe zal gaan werken als predikant met bijzondere opdracht voor het Soesterkwartier. Hier zijn drie modellen die Dins dag op de modeshow in de Stichtse Heuvel" zijn getoond. Boven links lanceert de manne quin de grote mode: de swagger met grote kraag en strik; rechts: ook voor de grote maten was er keus. Hoe vindt u deze geklede japon? De laatste foto toont een wollen middagjurkje, dat ook niet te versmaden is. Voor de Utrechtse rechtbank stond Dinsdag de 32-jarige landbouwer T. W„ uit Hamersvcld terecht wegens het ver oorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld, dc dood tengevolge heb bend. Het betrof het noodlottig ongeval. d3t op 8 Maart j 1. plaats vond op de Asgattcrweg. waarbij een knaapje, ze kere Henkic H., door een vrachtauto bestuurd door dc verdachte, werd over. reden en gedood. Uit het verhoor en de getuigenver klaringen bleek, dat W. die dag met zijn auto had geparkeerd aan de As- gatterweg, in de nabijheid van dc wo ning van het knaapje, en na een zak meel te hebben weggebracht, naar de wagen was weergekeerd en langs de achterzijde naar de cabine was ge gaan om verder te rijden Hij klom In zijn wagen, zette dc motor aan en zag enige kinderen op zij gaan, zodat hij meende, dat de wee vrij was. Hij had echter niet bemerkt, dat zich vlak voor dc wagen nog een spelend jonge» tje bevond, zodat de auto over het kind heenreed. De Officier van Justitie was van me ning, dat dc chauffeur roekeloos had gereden omdat hij zich bij de start be. hoorlijk had moeten overtuigen van dc xeiligheid van de weg. Derhalve eiste hij tegen \V. een maand hechtenis. Dc verdediger, mr v. Gulik uit Bar- neveld, betwistte in een uitvoerig plei dooi de schuld van zijn cnent, die als een kalm en voorzichtig rijder bekend staat en concludeerde tot vrijspraak. De rechtbank zal 18 October vonnis wijzen. i ^JpRAMLIJN „Eegeerte" dat nog niet in Amersfoort is vertoond, staat nu Donderdagavond op 't pro gramma van het Grand Theatre. Toen de schrijver Tennessee Wil liams in de Franse wijk van New Orleans woonde het Montmartre van de Zuidelijke staten liep er hortend en stotend een schamel elec- trisch trammetje langs zijn huis naar het eindpunt Desire' (Verlangen of Begeerte). Men kon ook afstappen bij de halte Cemetry (Kerkhof) en dan kwam men, als men de weg wist te vinden, zowaar op de Elysian Fields (de Elyseese Velden of het Hemelrijk). „Om die tram heen heeft Williams, die in de banaalste zaken eeuwige symbolen weet te ontdekken, een stuk geschreven over ons allemaalAldus de regisseur Johan de Meester in de inleiding tot het programma. „Ons allemaal" dat is misschien wei wat ruim ge nomen Williams, die met zijn Glazen Speelgoed ons aller hart heeft ge wonnen, houdt van ietwat uitmid delpuntige figuren, maar hij plaatst ze in de meest banale omgeving. En in dat milieu beleven ze bij alle mi sère en neerdrukkende momenten ook hun poëzie en hun koninklijke stonden, zij het in kortstondige wer- Diplomering geschiedt door de KNZB De gemeentelijke commissie voor de lichamelijke opvoeding organi seert in het kader van het school zwemmen ook regelmatig zwem- cursusen voor het onderwijzend personeel. Deze cursussen hebben ten doel de onderwijzers en onderwijzeressen met het zwem men vertrouwd te maken en hen daardoor actief bij het schoolzwemmen te betrekken. Tot dusverre hebben deze cursussen goede resultaten opgeleverd, mede waardoor het schoolzwemmen, in deze gemeente op een behoorlijk peil kon worden gebracht. Genoemde commissie deelt B. en W. nu mede. dat de mogelijkheid bestaat om een aantal onderwijzers en onderwijzeressen die de beste resultaten behaald hebben bij de cursussen voor het onderwijzend personeel op te leiden voor hel zweminstructeurs-diploma, uit gaande van de koninklijke Neder landse zwembond (K.N.Z.B.). Het bezit van dit diploma verleent de bevoegdheid tot het geven van zwemlessen, ook aan schoolkinde ren. Het aantrekkelijke van een dergelijke cursus is, dat een aantal onderwijzers en onder wijzeressen zelf de zwemlessen aan de kinderen uit hun eigen klasse kan geven, waarom B. en W. dit initiatief van de com missie gaarne willen onder steunen. Voorts bestaat momenteel een grote behoefte aan zweminstruc- teurs. nu alle scholen aan het schoolzwemmen deelnemen en het aantal deelnemende leerlingen door het groter worden der klassen nog steeds stijgende is. De zwemgroe- pen worden hierdoor steeds groter, terwijl het sportfondsenbad voor lopig niet meer uren voor het schoolzwemmen beschikbaar kan stellen. DUUR 25 WEKEN De K.N.Z.B., die hiertoe een sub sidie van het rijk ontvangt, is be reid in de kosten van de cursus bij te dragen en wel tot een bedrag van 25,per cursist tot maxi maal 8 deelnemers per cursus. De totale kosten van de cursus, welke plm. 25 weken zal duren kunnen gesteld worden op 655. De commissie heeft B. en W. voorts verzocht om bij voldoende plaatsruimte, ook anderen dan on- derwijzers(essen) tot de cursus te mogen toelaten, echter dan tegen betaling der volledige kosten. Hier tegen bestaat van de zijde van B. en W. geen bezwaar. Resumerende geven B. en W. de Raad in overweging de zwemcursus voor het onderwijzend personeel uit te breiden met een cursus ter op leiding voor het zweminstructeurs- diploma, uitgaande van de K.N.Z B., en de kosten daarvan onder voorwaarden voor rekening van de gemeente te nemen. kelijkheid, zij droomtoestand. 't in langduriger Ruiling van gronden aan Nijverheidsstraat Ingevolge het nieuwe uitbreidings plan van het Soesterkwartier is de indertijd aan de heer W. Drieber gen aan de Nijverheidsstraat hoek Drentsestraat a 7.— per M2 ver kochte 2500 M2 grond thans nodig voor wegaanleg. Onderhandelingen met genoemde eigenaar gevoerd over de verkrijging van deze grond hebben tot resultaat gehad, dat de heer Driebergen zich bereid heeft verklaard zijn grond te ruilen tegen een industrieterrein gelegen tegen over de geboutven van de reinigings dienst, ter oppervlakte van 5000 M2, zulks onder betaling aan de gemeen te van een toegift van 7.500.—. Aangezien de gemeente voor de uitvoering van het uitbreidingsplan de beschikking over deze grond moet hebben en bij onteigening ver wacht kan worden dat een aanmer kelijke bedrijfsschade betaald zal moeten worden, menen B. en W. in dit geval de Raad te moeten voor stellen tot deze ruiling over te gaan. Anti-vivisectie stichting was actief Op Dierendag is in Amersfoort de Anti-Vivisectie-Stichting actief geweest. Bij Amicitia stond een kraam opgesteld waar bezoekers zich van het werk van deze stich ting op de hoogte konden stellen. Er wérden brochures uitgereikt en in de kraam lagen boeken en pren ten uitgestald die voor een gering bedrag te koop waren. Ongetwijfeld heeft deze actie van de Anti-Vivisectie-Stichting enig resultaat opgeleverd. DE schrijver geeft het verhaal van twee zusters, Stella en Blanche, die uit een welgestelde, maar tot armoede vervallen familie stammen. Stella is getrouwd met de machine-bankwerker Stanley, die zij als officier heeft leren kennen, een harde bruut maar die bij tijden als een kind kan zijn en eerlijk van zijn „suikerpoppetje" 'houdt. En zij is in de bekrompen kamertjes gelukkig met hem, gelukkig in de verwach ting van haar baby, en al vaart ze wel eens uit, direct daarna toch weer timide en verliefdZij is een zwijgende, duldende, gevende natuur en zo wil zij ook geen kwaad horen van haar inwonende zuster Blanche, lerares Engels, die in haar huwelijk met een abnormaal aange legde. aanbeden man, ruw ontgoo cheld raakte en sindsdien haar ge luk zoekt in de illusie die ook Maya aan de mannen schonk. EEN nieuwe „Dame aux Camé- lias", maar niet geromantiseerd en veel meer gecompliceerd. Hyste risch en abnormaal enerzijds, maar aan de andere kant de draagster van een droom van reinheid, geluk en liefde. Zij kan de jonge timide en eenvoudige collega van Stanley, die op haar verliefd raakt, toch niet een blijvend geluk schenken, en vooral niet als hij hoort van haar git-zwart verleden.Zij eindigt in de waan zin, de laatste begoocheling: kerk hof èn hemelrijk beide. OOK GELOOF EEN wrang cn navrant stuk, dat ons soms bij de keel vliegt en dat ook wel eens onnpdig ontgoo chelend is (b.v. als Stanley op de avond dat Stella in het ziekenhuis ligt in verband met het nieuwe le ven. de gehate Blanche voor zich opeist.Maar een stuk dat ook de reinigende poëzie in zich draagt van een geloof in de zachte krachten van het leven, en dat met al zijn onthut sende elementen toch niet in de el lende en de grauwe beklemming blijft steken. Het werk van een ge boren toneelschrijver, die uit de ba naalste dingen de diamant slaat, waaruit sterren zijn geformeerd C. A. S Vergunningsacte „Richt' dient gewijzigd Nu een verbouwing heeft plaats gehad van het café-restaurant Biche aan de Korte Gracht vetzoekt dc exploitant aan B. en W. dc v;ijü gmgen in zijn pand op de vergun ningsacte aan te brengen. Hoewel de afmetingen afwijken van de voorge schreven eisen n.encn B. en W na ingewonnen advies van de hoofd' inspecteur van de Volksgezondheid de Raad om machtiging te moeten vragen om van de voorgeschreven eisen af te wijken. Comité Kerk en Wereld vertoont „Het Woord" Door het Comité Kcgk cn Wereld wordt Zondagmorgen 9 October in het Grand Theatrè Jle film vertoond ,Hti Woord" naar nbt toneelspel van Kal Munk. Kaj Munk is de bekende Deen' se prediker, die ln het verzet tijdens de oorlog is gevallen. Hij brengt u deze film een boodschap aan de gentle wereld. Dc strekking van de film zal worden toegelicht tijdens een bijeenkomst dej avonds in de St. Joriskerk door mr A. W. Kist. directeur van „Kerk en We reld" te Driebergen. 94 Gedurende het zomerseizoen 1919 heeft een zeer groot aantal trekkers gebruik gemaakt van de jeugdher berg „De Grasheuvel". In de prak tijk is gebleken, dat de wasgele genheid in de jeugdherberg niet vol- deed aan de redelijk te stellen eisen. Daar een spoedige verbetering in de bestaande toestand gewenst was, werd een 3-persoons wasgoot van kunstgraniet met aan- en afvoer- leidingen in de jeugdherberg aan gebracht. De kosten hiervan heb ben in total 35O.— bedragen. B. en W. achten het noodzakelijk een afvoerriool van 90 meter lengte aan te leggen naar een be staande sloot, waarin het afvoer- water kan wegzakken. Hiermede is een bedrag gemoeid van rond 550.—. B. en W. vragen voor deze werk zaamheden een extra crediet ad 900.—. Zoals u bekend zal zijn, ls door de regering, om prijsverhogingen tengevol ge van de devaluatie te voorkomen, een Beschikking Prijsstop 1949 afge kondigd. Deze heeft betrekking op die artikelen, waarvan de prijs sinds korte re of langere tijd was vrijgelaten. Voor deze artike.en mogen thans slechts die prijzen gevraagd worden, die op 17 September 1949 algemeen gebruikelijk waren. Hoewel de commissie vertrouwt, dat over het algemeen de leveranciers hier ter stede zich wel overeenkomstig de. ze beschikking zullen gedragen, wil zij u toch verzoeken, indien u naar uw mening een prijsverhoging constateert, de commissie hiervan ln kennis te stellen. De mogelijkheid hiertoe bestaat op haar spreekuur, dat iedere eerste en derde Maandag ln de maand gehou den wordt ten stadhuize. Westsingel 43, van 19 tot 20 uur. Tevens kunnen eventuele klachten schriftelijk gezon den worden aan de secretaresse, kamer 8 stadhuis. Bijenhouders kwamen in vergadering bijeen Er is over de nieuwe bijenfilm nogal enig geharrewar ontstaan. Er ontstond o.a. onenigheid over de re clame van honingsoorten. Deze me ningsverschillen hebben de verto ning van de film vertraagd en er was voor de heren Joustra en Van den Broek zelfs aanleiding om uit de commissie van deskundigen te treden. Deze mededelingen werden gedaan in de Dinsdagavond gehouden leden vergadering van de Amersfoortse afdeling van de Nederlandse Ver eniging tot bevordering van de bijenteelt. Er waren ongeveer der tig leden naar deze vergadering in d'Oranjeboom gekomen. De heren Boender en Hoekstra deelden mede dat de kas volkomen in orde was bevonden. De nieuwe kascommissie ls nu gevormd door de leden Boender en Labré. Afgevaar digde naar de algemene vergadering is de heer Hemels zijn plaatsvervan ger is de heer Boender. Het winterprogramma vermeldt 'n drietal praatavonden en 'n lezing van een deskundige. De financiële zaken van de proefstand zijn nu af gewikkeld. Alle deelnemers hebben hun geld terug. Tijdens de rondvraag wordt nog besloten nu de heer Van der Broek als hoofdbestuurslid bedankt voor de provincie Utrecht een beroep te doen op de heer Wolfswinkel te Woudenberg. Paddenstoelen tentoonstelling Leerlingen van de meisjesschool in de Vermeerstraat verzamelen ie der jaar paddenstoelen, die ze dan keurig netjes verzorgen en daarna gedurende enkele dagen tentoon stellen in een leslokaal. Daar komen de ouders en andere belangstellen den op bezoek, die het tentoonge stelde elk jaar opnieuw bewonderen. De verzamelde paddenstoelen zien er vaak zeer mooi uit en iedereen kan zien, dat er aan het opwerken veel zorg is besteed. Voor de mooiste mandjes zijn prijsjes beschikbaar gesteld Het was gisteren op de eerste dag van deze tentoonstelling een drukte van belang in de school. Opbrengst NIWIN-collecte De opbrengst van de collecte ln de week van 26 September tot 1 October J.l. ten bate van de Nlwin Kerstpak ketten-actie voor de Jongens overzee bedroeg l 2125.03. Door de grote medewerking van de Amersfoortse bevolking kan het plaatselijk Niwin comité tevens nog mededelen, dat de actie voor de Rim- boekisten. welke deze zomer is. tot resultaat had, drag van f 3800 V erkeersopleiding Evenals in andere plaatsen zal ook in Soest een school-brigade veilig verkeer worden ingesteld. Gisteren heeft 'n bespreking plaats gehad tussen de hoofdinspecteur van politie, de heer C. van Es en verschillende hoofden van scholen, die aan de drukke verkeerswegen in onze gemeente zijn gelegen. Ter bespreking werd en school-brigade veilig verkeer opgericht. De daarvoor geschikte leerlingen zullen deel uitmaken van deze bri gade en het verkeer bij het aan- en uitgaan regelen. Deze verkeers agenten in de dop, worden eerst door de politie geïnstrueerd. Zij worden uitgerust met witte lederen koppels en een verkeersschyf. Deze week zal met de opleiding een be gin worden gemaakt. Ook ligt het in de bedoeling van het gemeentebestuur in de nabije toekomst op de scholen verkeers- onderwijs te geven. Politie-voetbal Het voetbalelftal van de Amers foortse politie speelde Dinsdagmid dag in Utrecht tegen de Utrechter collega's. Amersfoort was iets sterker maar werkte de aanvallen slecht af. Na de rust scoorden onze stadgenoten éénmaal, zodat met de stand 01 het einde kwam. Gevonden voorwerpen Bruine portm. inh. geld bonnen enz: autopet rood met blauwbruine por- temonnale inh. geld; damesrijwiel: grijs lederen motorwant; vlupotlood; bruin lederen dameshandschoen, ko nijn; biauw mutsje met witte rand: grijs jongensjasje een paar lage brui ne kinderschoenen met sokjes; dames horloge: vulpen: geruit regenkapje. wit Jurkje metb loempjesvulpen; gas- muntenrood kindervoetje; konijn; bruin lederen herenhandschoen: tasje inh. sigaretten; autopet rood; blauwe riemsleutel; herenrijwiel; bril met licht montuurblauw tricot jongens. Jasje; witte handdoek met blauw zwembroekje; grijze mantclcelntuur gouden ring; zilveren dasspeld; Zeeuw, se knoopzwart geruite shawllicht br. dames handschoen (lj; vijf en ze ventig gulden (f 75.—). an sdnn gevoerd dat met een be- (ca 9% rJmboekist) Schaakuitslagen De schakers van „Toekomst uit Leusden. speelden deze week voor de onderlinge competitie, de vol gend wedstrijden: C. Veenendaal— G. v. Buren 10, G. Buddingh C. v. Buren 01, T. v. RaaijG. v. Leeuwen 1—0, W. Veenendaal— J. Termaten 10, C. Veenendaal G. v. Leeuwen MJ. J. C- naar de jongens op de voorposteh ln SchramJ. Termaten 10, G. Indonesië konden worden verzonden. BuddinghG. v. Leeuwen 1—0.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2