Ronde van Zeist voor Meclielaar Doms Quick struikelt bijna over verbeten spelend S.D.O. Honderdduizend man bij baseba! I-wedstrijd Aanval van „Soesterkwartier was machteloos Enthousiast Amsvorde versloeg Saestum maar net 4 Maandag 10 October I949 (Van een onzer verslaggevers) De door F.I.T. georganiseerde Internationale wegwedstrijd „de Ronde van Zeist", die Zaterdagmiddag onder grote belangstelling om het slot Zeist werd gehouden is een buitenlandse aangelegenheid geworden, ten minste, wat betreft de A-klassers. J. Doms van K.F.C. Mallnois uit Mechelen, is er namelijk in geslaagd om zonder ook maar enige strijd van de Nederlandse athleten te ondervinden als nummer één te eindigen. Ook al was Slijkhuis niet aanwezig, de toeschouwers hebben kunnen ge nieten van spannende strijd. Nprlprlnnrlprc IpvPrrJpn JOHN DOMS- «rfnnaar van de rNeaerianaerb leveraen Ronde van Zeist_ iiVoor die mooie rrppn cfriirl zilveren beker ben ik speciaal uit O J Mechelen gekomen. Ik ben blij dat Het hoogtepunt van de middag hem dank U wel!" was de drieduizend meter voor A en B-klassers. Hieraan zouden drie Belgen deelnemen. Fr. Smets, J. Doms en A Langenus, allen lid van K.F.C. Malinois uit Mechelen. Smets had in 19-17 op deze zelfde afstand meegelopen en won- toen de wisselbeker. Deze moest hij nu dus verdedigen. Smets was echter op de huwelijksreis en Langenus was ziek, zodat alleen Doms naar Zeist was gekomen. En Doms slaagde er ook in om als eerste te eindigen, vóór de Nederlandse deelnemers, die hjj geen schjjn van kans gaf. Meteen na het startschot nam hij de kop en na elke ronde liep h\j enkele meters op de kopgroep uit, zodat hij bij de finish een voor sprong had van maar liefst 50 me ter. De kopgroep, waarin onder an deren Kist van G.A.C., Verhoeks van Voorwaarts, Van Zeeland uit Oss en Wallenburg van Hellas zaten, bleef halsstarrig b(j elkaar en waagde ook geen enkele poging om los te komen. Dit is hun nood lottig geworden en daardoor wist de Belg Doms, die opviel door z(jn prima stijl, als eerste te eindigen, in de tyd van 9.10.9 sec. A-klasse. 3 KM.: 1 J. Doms. KFC Mallnois. Mechelen. 0.10.9; 2 U. van "Wijngaarden. Souml. Velsen. 9 12.2; 3. H. Gcusenbroek. HAV. Haarlem, 9 16.8; 4 F Verhoeks. Voorwaarts. Leerdam, 9 22 6; 5 J. de Boer, AV 23, Amsterdam. 9.22.7; 6. J. van Drunen, HAV. Haarlem. 9.25; 7 A Kist. GAC. Hilversum. 9 26: 8 E Molenbroek. Hercules. Dordrecht, 9 40.6; 9. H. Bamberg. Minerva. Rotter dam; 10. J F. Smit. Suoml. Velsen. B-klasse- 1 W. van Zeeland, OSS '29. Oss. 9.26 1; 2 P. Wallenburg. Hellas. Utrecht. 9 27 3; 3 H Vos. GAC. Hilver sum; 4. J. Drost, DOS Kampen; 5. J. 5 IJbema, Sportclub Sneek. Sneek; 6. B. Majoor. GFC, Hilversum. Overige wedstrijden Precies om kwart over drie loste de heer Andersen het startschot voor dc veteranen (2000 m.). De oudste was 55 jaar Na dc eerste ronde had zich een kopgroep gevormd van vijf athleten. waarvan Mijland uit Vaasscn de lei ding nam en die niet meer afstond. Als eerste bereikte hij zonder noemenswaar dige strijd dc finish De drie km. voor E-klassers. dit zijn dc niet-KNAU-leden, liet tenminste wel strijd zien. Na een valse start trok het hele peloton er met een 100 m. snel heid tussenuit. Na de eerste ronde was het Van de Scheur, die als koploper een voorsprong had van ongeveer 11 tot 12 m. op het peloton Na de tweede ronde vergrootte hij deze voorsprong met maar liefst 40 m. Het peloton liep na deze ronde wel erg uit elkaar Van de Scheur kwam tenslotte als eerste aan met een voorsprong van ongeveer 80 m. Zijn tijd was 20 sec. beter dan A. Schans, die als tweede eindigde. Een van de aantrekkelijkste nummers was wel de 1000 m. voor Junioren. Wa- kelkamp van de Amersfoortse Athle- tiek Vereniging, Moorselaar van Hellas. Wortel van A V '23. Majoor van Tempo. Van Lun van V.A.V en Van Mannen van Hellas waren wel de beste kans hebbers op deze afstand. Na een valse start ging de groep zeer snel weg en het was Wakelkamp van AA.V., die meteen de kop nam en deze niet meer afstond. Hij eindigde als eerste in de zeker mooie tijd van 2.45.1 sec. Dc eni ge athlect, die nog een kans had om Wakelkamp te passeren was Moorselaar van Hellas Het scheelde niet veel of hij sloeg hem in zijn fantastische eind sprint. Bij de D-klassers. die dreduizend me ter liepen, was Van Ginkcl van G.A.C favoriet. Pas in de derde ronde slaagde hij er in dc kopgroep te passeren en als eerste te eindigen Bij de C-klas- sers had de strijd een zelfde beeld Hier was het W dc Louw uit Oss die als eerste de finish passeerde. KV VA speelde tegen „Kieviten" Gerrit Richter brak een been Voor KWA is de uitwedstrijd in Voorthuizen tegen de Kieviten geen plezierige geweest. In de tweede helft toen de Kieviten een 62-voor- sprong hadden bereikt werd de wedstrijd gestaakt aangezien de KV VA-linksbinnen Gerrit Richter in botsing kwam met de linksback van de thuisclub waardoor Richter onge lukkig kwam te vallen en bleef lig gen. Het bleek dat hij een zijner benen gebroken had. Met een bus werd de onfortuinlijke speler naar Terschuur vervoerd vanwaar een wagen van de GGD uit Amersfoort hem naar het Elisabeth Ziekenhuis bracht. De sfeer waarin deze wed strijd werd gespeeld was niet be paald aantrekkelijk. KWA was in geen geval de mindere van de thuis club ondanks dat de Kieviten zes maal en KWA slechts twee keer wisten te doelpunten. B. van Ede scoort na 10 minuten spelen uit een voorzet van C van Westerlaak. Na 20 minuten volgt een omhaal van de Kieviten-midvoor onhoudbaar voor doelman Huuskes. 11. Voor rust brengen de Kieviten de stand nog op 31. Na rust begint de mi sère. De Kieviten vergrootten de voorsprong tot 41 waarna P. Rich ter uit een strafschop, wegens on geoorloofd aanvallen van een Kie viten-back tegen Oeben, de stand op 42 brengt. Regelmatig opereren de KWA-aanvallers voor het Kieviten- doel doch zonder veel succes. De uit vallen van de thuisclub leveren voor hen de doelpunten op. Bij een Kie- vitenaanval wordt Huuskes gehin derd en deze laat de bal vallen. Hieruit ontstaat een doelpunt. De strijd krijgt een ruwer karakter en diverse waarschuwingen worden uit gedeeld. Van Westerlaak en de Kie- vitenspil worden handgemeen waar bij eerstgenoemde uit het veld wordt gestuurd. Doelman Huuskes die voor rust ook reeds werd „genomen" werd nu „gekraakt" en kon niet meer verder spelen. Van Ede ging onder de lat waarna Kieviten nog een keer doelpunt. Hierna gebeurde het ongeval met Richter en na een half uur oponthoud staakte men de wedstrijd. AAV-ers bemachtigen wissel beker Een aantal athleten van de Amers foortse Athletiek Vereniging nam Zaterdag deel aan de „Ronde van Zeist". Deze wedstrijden, die de laatste van het seizoen waren, zijn voor de junioren een groot succes geworden. De Amersfoortse Athletiek Vereni ging slaagde er namelijk in. om de Verenigingswisselprijs. in de vorm van een beker, beschikbaar gesteld door het Zeister Nieuwsblad, te wipnen. Dit is voor een groot deel te danken aan W. Wakelkamp, die met nog enkele AAV-ers meeliep op de 1000 m voor junioren. Wakelkamp slaagde erin als eerste te eindigen en de tijd van 1947 over deze af stand, n.l. 2 43.2 sec.; die op naam stond van E. Grootendorst. van Nur- mi. uit Bodegraven, te verbeteren. Een aantrekkelijk nummer in de Ronde van Zeist was de 1000 m- wedstrijd voor junioren. Wafel kamp van de Amersfoortse Athle tiek Vereniging (zie de foto) pas seerde als eerste de finish Wakelkamp liep de 100 m in 2.45.1 sec. Toch heeft hij hiervoor wel de gelijk strijd moeten voeren, want Moorselaar van Hellas uit Utrecht, liep hem bij de finish bijna in. Met een na de start nam Wakelkamp de kop, die hij niet meer afstand. C. de Wolf en Priester, beiden, van AAV eindigden als resp. 6e en 13e. Voor De Wolf, die speciaal korte afstand loper is. was dit geen slecht resul taat. Aan deze twee was het even eens te danken, dat de beker in han den kwam van AAV. In de D-klasse liep Strutjens van AAV mee. Hij eindigde als nummer zes. H. Baars van de voetbalvereniging HVC.. die als niet KNAU-lid in de E-klasse liep, slaagde erin om als negende de finish te bereiken. Canapele tenniskampioen van Italië Bij afwezigheid van de beide topspelers Oucelli en Marcel del Bello die in Mexico spelen, werd CanaDele tenniskampioen van Ita lië. Hij sloeg in de finale Rolando del Bello met 62 60 26 64. Rolando del Bello en Mario Be- lardinelli werden een dag later voor drie maanden geschorst omdat zij zich niet beschikbaar hadden gesteld voor de landenwedstrijd FrankrijkItalië. Winnende goal kwam voor Amersfoorlers vlak voor het eindsignaal SDO, dat er volgens de ranglijst, nog niet zo best heeft afgebracht, heeft QUICK handen vol werk ge geven. Het duurde zelfs tot kort voor het einde, dat De Groot de win nende goal kon scoren Rechtshalf Van de Brink had de bal goed af gegeven aan Kraamwinkel, die De Groot in staat stelde een hard, strak schot te lossen, dat doelman Van de Voort vertwijfeld cn tevergeefs deed springen. Quick had de leiding her overd en tot grote vreugde van de aanhangers der Amersfoorters werd even later het eindsignaal gefloten. Quick kon twee kostbare punten noteren. De manier, waarop dat is gebeurd was echter niet zo prachtig. Wel werd er voor de rust zeer behoor lijk gespeeld en dat resulteerde ook in doelpunten. Van de Brink gaf na tien minuten spelen reeds een feilloze pass af en Cesar zond de bal met een hard en zuiver geplaatst schot in dc tou wen. (01) Kort daarna was SDO in de aan- 11 GRONINGEN Het bestuur van het KNGV heeft een onder houd gehad met de Minister van Onderwijs over een eventuele re geringssubsidie en daarbij tevens zijn ernstige bezwaren geuit tegen het verbod tot het bouwen van gymnastieklokalen. Vink werd toch wel 'n beetje gemist Na een verkennen wederzijds, ontwikkelde zich al direct een snel le open strijd, waarbjj de aanvallen zich snel van doel tot doel verplaat sten. Na vjjf minuten spelen ont stond het eerste gevaarlijke mo ment voor het Zeister doel toen uit een door Meskes goed genomen cor ner Koot een fel schot op doel loste. Het was in een reflexbeweging dat de „SaetunV'-keeper het gevaar wist te bezweren. Na ver opdringen van de Ams- vorde-verdedigers ontsnapte het Amersfoortse doel enkele minuten later aan groot gevaar toen Van Denderen, de goed spelende links buiten van de Zeisters, na een door braak een scherp schot op het doel afvuurde, waarna de bal aan de bui tenkant tegen een van de staanders kwam en het veld uitsprong. Daarna trok Amsvorde ten aan val. Van keeper naar halflinie, naar Hilhorst, een mooi schot en de Zeister keeper werd geheel over bluft, doordat de bal op een kleine terrein-oneffenheid over zijn hoofd in het doel sprong. Grote vreugde bij de Amersfoorters, die echter niet lang zou duren, want dc voorsprong ging spoedig weer verloren. Na een serie opeenvolgende Ams vorde.aanvallen kwam weer een van die verrassende tegenaanvallen die de Amersfoorters steeds grote angst bezorgden. In fraai combina tiespel ging de bal van de verdedi ging naar de voorhoede, kwam bjj linksbuiten Van Denderen en de bal ging, na het felle schot, over de vingertoppen van keeper Dijkhuizen in het doel: (11). Enthousiast aangevuurd door de talryke supporters ontwikkelde zich een hevige strijd om de leiding. Van een overwicht van een van be de ploegen was geen sprake. Het was een absoluut gelijk opgaande strijd. Wel kwamen de Amersfoorters steeds meer op toeren en van de weifelachtigheid, van het begin, was weinig meer te bemerken. De beide achterhoedes kregén veel werk tc verzetten en het viel op dat ener zijds de Amersfoortse verdediging volkomen homogeen was, terwijl bij de Zeisters een zekere onsamenhan gendheid te bespeuren viel. Een groot struikelblok voor onze stad genoten was-de subliem spelende Onland, die op de rechtsbackplaats stond. Ook keeper Van Eek was zijn plaats volkomen waard. Een benauwd ogenblik was het voor Amsvorde, toen ongeveer een kwartier vóór de rust de scheids rechter een buitenspelgeval over het hoofd zag. De achterhoede van Amsvorde weifelde net lang genoeg om de Zeister rechtsbinnen te laten doelpunten, doch. tot grote op'uch. ting van de Amersfoorters keurde de scheidsrechter dit doelpunt .if. omdat hij hands had geconstateerd. De tweede helft begon met een Amsvorde-offensief. in tegenstel ling tot voor de rust speelden onze stadgenoten met zelfvertrouwen en daardoor veel rustiger. Goed combinerend trokken zij steeds op het Saestumdoel af. Toch Beslissende doelpunt werd in laatste minuten wat fortuinlijk gescoord Het Amsvorde-elftal, dat Zondag tegen Saestum speelde, was enigszins gedeprimeerd door het ontbreken van W. Vink, die vorige week zijn been brak. Ook de talrijke supporters, die per bus of fiets naar Zeist waren gekomen, hadden „een zwaar hoofd" in de afloop van de wedstrijd. Deze gedeprimeerde stemming demonstreerde zich in de eerste helft ook wel enigszins. Zeker, de Amersfoorters hebben zich ook voor de rust danig geweerd, doch het ontbrak hen aan zelfvertrouwen, maar het is toch anders gelopen dan de pessimisten hebben gedacht. zou een tegenaanval hen noodlottig zijn geworden als keeper Dijkhuizen niet bijzonder paraat was geweest toen Van Onland, uit een vrije schop, de bal hard inschoot, juist on. dor de lat. Dijkhuizen sprong snel toe en tikte het leder over. De daar door ontstane corner leverde nog enkele gevaarlijke momenten op, doch toen trok de Amsvorde-voor- hoed weer ten aanval. Uit een aan Amsvorde toegeken de vrije schop schoot Kraak fel in. i maar keeper Van Eek gaf ook dit- maal met thuis. De Amersfoorters bleven goed volhouden en zy namen het spel steeds meer in handen. Het was wel even een teleurstelling toen de scheidsrechter, na een schot van Hilhorst tegen de onderkant van de lat. door liet spelen. Door spelers en publiek werd gemopperd omdat zij in de overtuiging waren dat dc bal gezeten had. Steeds groter werd de spanning cn heftiger de strijd. Beide ploegen waren zich volkomen bewust van de belangrijkheid van de winstpunten. Alhoewel de Zeisters dikwijls ge vaarlijk kwamen opzetten bleef Amsvorde toch het beste van het spel houden. De ene corner volgde op de andere en het was met kunst en vliegwerk dat de Zeisters hun doel schoon wisten te houden. Kort voor het einde viel de be slissing. Nadat de halflinie van Amsvorde de bal goed naar voren had gespeeld kwam Vink in het be zit ervan. Zijn voorzet was iets te scherp en het leek erop dat de kee per zou ingrijpen. Kool rende op het doel af. Blijkbaar verrast door dit plotseling optreden stompte de keeper de bal. raakte hem niet ge noeg en het pleit was beslecht. Amsvorde had de leiding (12). Tijdens de resterende voor Amsvorde nog angstige minuten trachtte Saestum de achterstand teniet te doen doch dit lukte niet. Tot grote opluchting van de tal rijke Amersfoorters maakte de scheidsrechter een einde aan deze prettige, enerverende en goede wed strijd. Winstkans werd gemist Een onmachtig derde aanvals- vak is oorzaak geweest, dat Soes- terkwartier. ondanks de grote veld- meerderheid met een 22 gelijk spel genoegen heeft moeten nemen. Wij telden vele opgelegde kan sen op 2 3 meter afstand van de korf. Maar vooral De Bot had veel pech met zijn schoten. Een fraaie kans om alsnog de overwinning veilig tc stellen miste deze speler door een hem toegewezen straf- worp niet te benutten. In de aanvang van de wedstrijd, die Soesterkwartier Zaterdag tegen Altius uit Hilversum speelde, zag het er voor onze stadgenoten niet rooskleurig uit. Men had lange tijd nodig om op toeren te komen. Dc verdediding van Soesterkwar tier kreeg het zwaar te verduren en was ook niet altijd safe. Menige keer was een Altius heer vrijge- speeld en kon gevaarlijke schoten lossen. Zo verwonderde het ons niet, dat de Hilversummers de lei ding namen. Nu trokken de Soesterkwartier- ders feller van leer en werd de aanval goed door het middenvak ondersteund. Helaas maakte men een fout in de Soesterkwartier ver dediging en een daaruit ontstaan misverstand kostte een doelpunt (20). Reeds na enkele minuten kon mej Kuling met een fraai scnot de achterstand reduceren. Meer en meer kwam Soester kwartier oozetten en er werd een veldoverwicht verkregen. Uit een goede combinatie wist toen P. de Gunst de stand op gelijke voet te brengen. De nu volgende vakwisseling gaf uitstekend verdedigin?s- en mid- densDel te zien van Soesterkwar tier. Keer on keer werd de aanval aan het werk gezet. Het wilde ech ter niet lukken. In dc tweede helft toonde Soes terkwartier weer een duidelijk overwicht. Wel losten dc Hilver summers enkele gevaarlijke scho ten maar overigens werd de aan val door de verdedigers van Soes terkwartier goed in bedwang ge houden. Daarbij toonden de middenvak ken van Soesterwartier zo'n snel heid cn wisten zo doelmatig in te strijd was. Maar ook in deze tweede helft toonden onze stadgenoten een schotloosheid, die aan het onbegrij pelijke grensde. Gerritsen gaf De Bot ook nu weer kansen, die de laatste normaal gesproken nimmer gemist zou hebben. Vorig jaar had hij vele doelpunten op zijn naam staan. Een kwartier voor het einde kreeg Soesterkwartier een straf- worp toegewezen. In spanning wachtte men het resultaat af: de bal tolde op de mand; geen doel punt. En hiermede hadden onze stadgenoten de laatste kans ge mist. Jammer, want bij zo'n veldmeer- derheid had Soesterkwartier zeker een grote overwinning behaald moeten hebben. Nu was het een 22 gelijk spel, waarmede het eerste winstpuntje in de wacht werd gesleept. Soesterkwartier 3 won in Baarn van Giraffes 3 met 104. grijpen, dat de aanval steeds in de 41 bracht. Dames van „Amersfoort" wonnen met 41 Beter dan de heren, deden het ditmaal de dames van „Amers foort". Met een 41 nederlaag werd het Utrechtse Sport-Vereent naar de Domstad gestuurd. Direct na de afgooi was al te zien. dat Amersfoort de kans had op de eer ste overwinning. De bal zweefde het meest op de Utrechtse helft en verder dan de verdediging kwamen de sporadische „Sport Vereent" aanvallen niet. Els Roos zag na tien minuten spelen kans, om met 'n hard schot het eerste doelpunt te scoren en even later had dezelf de speelster alweer succes, toen haar hoge schot net niet dóór het kleine keepstertje van Sport Ver eent bereikt kon worden (02). Met deze stand kwam de rust. De tweede helft zag er al net zo uit als de eerste. De Amersfoortse dames waren steeds in de meerder heid. Doelpunten konden niet uit blijven en A. Boogaard verraste de Utrechtse keepster met 'n onver wacht schot. Schoten van J. Baist en T. Wiggers troffen geen doel, maar E. Roos had meer geluk, toen 'n lage bal in 't uiterste hoekje te recht kwam (40). Even voor tijd ontstond er een misverstand in de Amersfoortse achterhoede, waar van de Utrechtse linksbinnen dank baar profiteerde en de eindstand op val. Keeper Van Loon trachtte het gevaar te bezweren, maar de SDO- middenvoor plaatste zuiver langs hem heen in de hoek. Reeds juich ten de toeschouwers, maar linkshalf Nijenhuis keerde het leder nog net op de doellijn. GOED COMBINEREN. Cesar en Kraamwinkel combineer den er lustig op los. Daardoor kreeg Hartwich een opgelegde kans en hij faalde niet. Voor de tweede maal moest de SDO-keeper de bal naar de middenstip trappen (02). Ccsar had bijna weer succes, maar ditmaal vond de bal de vuist van de SDO- keeper op haar weg naar het net. Het enthousiasme van de Amers foorters zakte zienderogen. Ze dach ten de wedstrijd reeds gewonnen te hebben, maar dat kwam anders uit. Want acht minuten voor het einde speelde middenvoor Van de Berg zich netjes vrij en hij slaagde er in doelman Van Loon kansloos te pas seren. „DANK U" Direct na de rust blunderde de Quick-achterhoede en de SDO- rechtsbuiten had alleen maar „dank U" te zeggen en de bal in te schieten. De stand was gelijk (2—2). Het spel van Quick werd nog slechter. SDO kreeg de gelegenheid tot aanvallen, maar kon van de kan sen, die ontstonden niet profiteren. Nijenhuis moest in deze periode na een botsing vervangen worden door Tuinhof de Moed. Toen er nog en kele minuten te spelen waren, scoór- de De Groot het hierboven reeds omschreven doelpunt (23) en was de strijd spoedig ten einde. Goal, hockey-keeper! Dit tras een der doelpunten, die gescoord wer den tijdens het schoolhockey-tour- nooi, waarover onze medewerker schrijft (Archifoto) Eerste Nederlaag van „Amersfoort" „Aalsmeer" tvon met maar liefst 61! Op 'n glad, effectvol veld is het Amersfoort I (h.) met gelukt, om de overwinningenreeks voort te zetten. Met 61 moesten onze stad genoten in Aalsmeer I hun meerde ren erkennen. Hoewel de overwin ning van de bloemenmensen volko men verdiend is, zijn de cijfers echter geflatteerd, want in het veld waren onze stadgenoten niet veel minder dan hun tegenstanders. Dat er van Amersfoortse zijde niet veel doelpunten gevallen zijn, is deels te wijten aan 't sublieme doelverde- digen van de Aalsmeerse keeper, anderzijds gaven de stoere achter spelers van Aalsmeer onze voor- waartsen niet veel kans. De wed- strnd was 5 minuten oud. toen 'n klein foutje in de A.mersfoortse achterhoede, aan de linksbinnen van de gastheren 'n kans gaf om de score te openen (10). De Aals- meer-voorhoede, die bestaat uit stuk voor stuk hardschietende spe lers. gaven keeper Schuin volop kans om zijn kunnen te tonen. Maar voor de rust moest hij toch nog twee maal voor harde schoten van de midvoor 't hoofd buigen. In de tweede helft trok Amersfoort direct fel ten aanval, en de Aals meer verdediging moest alle zeilen bijzetten, om doelpunten te voor komen. Het succes kwam echter aan de andere kant. waar de links binnen de bal in buitenspelpositie ontving en met een onhoudbaar schot de stand tot 40 opvoerde, De middenhnie van Amersfoort ging zich nu helemaal aan haar aanvallende taak wiiden en Aals meer werd geheel ingesloten. In deze periode redde de Aalsmeer- doelman meerdere malen z'n doel op prachtige wijze voor een door boring, maar één schot van R. de Groot was hem te machtig (41). Amersfoort bleef in de resterende tijd wel sterk in de aanval, maar de doelpunten vielen juist aan de andere kant. Tweemaal moest kee per Schuin nog de bal uit het net halen, zodat het einde kwam met een 61 nederlaag voor onze stad genoten. Verrassende zege van AMHC Heren wonnen met 21. dames met 42 Wij hebben gisteren op de A. M. H. C.-velden aangename verrassin gen beleefd. Zowel de heren als de dames wonnen geheel tegen de verwachtingen in resp. van A. M. V. J. met 21 en van Aeolus met 42. Vooral de overwinning van de héren op het sterke A. M. V. J. v/as verrassend. Hoewel dit resul taat geflatteerd was. en A.M.V.J. qua spel wel een winstpunt had verdiend, viel het goede spel van AMHC op, vooral de achterhoede was weer uitstekend. Maas was verhinderd. Voor hem speelde op de linksbackplaats Rosoam Ab- Zaterdagmidda^voetbal De uitslagen van de Zaterdagmid dag gespeelde wedstrijden zijn: le klasse B WOG—CJVV 4—3; 2de klasse A. Cobu BovsChefana 3—1;; 3e klasse D: SOVA—WitRood 54; TSVDe Posthoorn, scheids rechter niet opgek Reserve 2e klas se B: CJVV 2— Bloemenkwartier 3 51; Reserve 3e klasse D: Posthoorn 2—Cobu Boys 3 0—3; OMS 2—CJ VV 3 2—4; Res. 3e klasse F; CJVV 4 —DOS '33 5 2—3. Volgende week: AMSTERDAM: De SpartaanHVC BIRKHOVEN: A.P.W.C.Baarn DORRESTEIJN: QuickLaren SOEST S.E.C.Amersfoortse Boys LEUSDERWEG: AmsvordeVreeswük v»_ Wij in Nederland vinden ons zelf al hele Pieten, als we met ons zes tigduizenden naar een voetbalwed strijd kijken in het Feijenoord- of Olympisch Stadion. Maar als er in Amerika een belangrijk evenement op baseballgebied op handen is. zitten er nog wel een paar man netjes meer in de arena. Kijkt U maar eens naar de grote foto. die een overzicht geeft van de gon zende drukte in het Yankee Sta dion te New York. waar dezer da gen de openingswedstrijd is ge speeld voor de zogenaamde world series. Om en na bij honderddui zend Amerikanen passeerden cle tourniquetten om deze grote ge beurtenis in hun nationale sport te kunnen mee beleven. Het was de wedstrijd tussen de „New York Yankees' en de ..Brooklyn Dod gers". Er zullen wel weer heel wat (harde) dollars van eigenaar zijn verwisseld. Want zoals U weet. zijn de Amerikanen er dol op. bii sport wedstrijden te wedden. Dat maakt het juist zo spannend, vinden zii. Overigens hadden zij ook zuiver sportief niet over spannende mo menten te klagen. Enerverend is bii baseball dik wijls de strijd tussen de man. die zo hard hij kan van het ene honk naar het andere loopt, en de in strakke liin door de lucht vlie gende bal. Op de tweede foto ziet U, hoe Gil Hodges (van Brooklyn) tevergeefs met enorme sprongen op het honk afstormt. Hij" is zojuist door Tommy Henrick (no. 15) uit- gevangen. Jake Pitler (31) de coach van Brooklyn ziet spijtig toe. Henrich kreeg voor het uitstekend vangen van de bal een applaus, als in Nederland nog nooit een honk balspeler is ten deel gevallen. Maar wie weet komt het ook in ons land nog eens zo ver, dat we met zijn honderdduizenden naar een honk- balwedstrijd gaan kijken bing. die nog enige wedstrijden zal kunnen meespelen. De ■wedstrijd begon met wisselende aanvallen. E; vonden enige gevaarlijke mo menten plaats voor het Amers foortse doel, doch van Dijk was prachtig op dreef en wist doelpun ten te voorkomen. Een doelpunt kwam er aan de andere kant, toen Keulen door de verdediging brak en door een fout van de keeper geen moeite had de score te ope nen. Niet lang daarna maakte Van Dijk zijn enige foutje; hij veroor zaakte een strafbully, die door de Amsterdamse linksbinnen in een doelpunt werd omgezet (11). AMHC was vaak sterker en zette vele aanvallen op, zonder resultaat evenwel. AMVJ maakte kort voor dc rust nog een doelpunt, dat werd afgekeurd. In de tweede helft weer het zelf de spel, met nu eens AMHC, dan weer AMVJ sterk in de aanval. Na ongeveer 15 minuten kwam een voorzet van rechts bij linksbuiten Verloop, die met een goed schot AMHC weer de leiding gaf. AMVJ viel toen sterk aan, maar door prachtig spel van de Amersfoortse achterhoede, deden er zich weinig gevaarlijke momenten voor het deel voor. De uitvallen van de 4- mansvoorhoede van de thuisclub Keulen speelde sterk teruggetrok ken waren veel gevaarlijker, doch gescoord werd er niet meer. De dames hadden tevoren geheel verdiend met 42 van Aeolus ge wonnen. Het AMHC-elftal maakte een zeer homogene indruk, mede dank zij het goede spel van mej. Israel op de spilplaats. In de eer ste helft was AMHC bijna door lopend in de aanval; dit overwicht werd nog maar onvoldoende uitge drukt in het doelpunt, dat mej. v. d. Velde na tien minuten uit een strafhoekslag maakte. De Amersfoortse dames waren over alle linies hun tegenstandsters de baas, vooral in snelheid en vol houden van een hoog tempo door groter uithoudingsvermogen. Dit bleek pas goed in de tweede helft. Want tooen Aeolus kort na de rust uit een strafhooekslag gelijk maak te, werd hettempo opgevoerd, en met succes. Na een mooie aanval via linkshalf en rechtsbuiten, gaf de laatste een afgemeten voorzet naar mevr. Korthals Altes, die de Aeolus-doelverdedigster geen kans gaf. Even later bracht de linksbui ten, mej. Indeweij Gerlings na goed doorzetten de stand op 31, terwijl een kwartier voor het einde een strafhoekslag benut werd door mevr. Koorthals Altes (41). De Rotterdamse aanvallen waren in tussen allen doodgeloopen op het solide spel van de Amersfoortse achterhoede. Twee minuten voor tijd echter wist de rechtsbinnen der gasten de stand op 42 te brengen, met welke stand ook het einde kwam. Beide reserve-elftal len verloren' beide, de heren in Bussum met met 31 van Kame leon II, de dames in Zeist met '21 van Schaerweijde II. De verdere uitslagen waren: AMHC III—SCHC VI 2—3 Be Fair III—AMHC III (d.) 8—0. Ook het Schooltournooi heeft ver rassingen opgeleverd. De RHBS wist namelijk met 5 punten te ein digen voor het Baarns Lyceum met 4 punten en daarmede de van Zui- end-beker te winnen. Dit resultaat is vooral tte danken aan het gro tere enthousiasme van de HBS- scholieren, want de Lyseïsten uit Baarn waren technisch en tactisch veel sterker.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4