Doelpuntloze strijd tussen HVC en de Spartaan APWC hield zich zeer tegen Baarn goed SEC gaf „Boys" bittere pii te slikken Amsvorde had 't niet moeilijk met zwakspefend Vreeswijk Enige Amersfoortse was voor leidend Amsvorde overwinning Adembenemende laatste minuut teas onvergetelijk s>J „Soesterkwartier" bracht het weer niet tot zege Maandag 17 October 1949 3 Letteboer en Meyer, reps, de spil en de middenvoor van De Spartaan, waren er niet bij, toen het elftal der Amsterdammers net na dat van HVC het kleine, door een haag van mensen omzoomde, veld opkwam. Dat gaf de zeer vele Amersfoortse supporters, die meegekomen waren naar de hoofdstad, wat meer moed, want eerlijk gezegd hadden ze een zwaar hoofd in deze wedstrijd. Maar toen er vijf minuten gespeeld waren merkten diezelfde angstige supporters, dat de vervanger van Letteboer. Prinsen beslist niet voor de ander onderdeed en hem zelfs overtrof. Ze merkten tot hun schrik ook. dat de Amsterdamse aanval len knap werden opgebouwd, veel knapper dan die van HVC. En toch waren de attaques van on ze stadgenoten in wezen veel gevaar lijker. omdat ze veel verrassender waren. De doelpunten waren in deze wedstrijd weer duur. Er werd geen er.kele maal gescoord. Het gelijke spel geeft de verhouding zeer goed weer, maar inplaats van 00 had het 2—2 of 33 moeten zijn. Immers, beide voorhoedes hebben enkele ma len zeer goede scoringskansen gehad. De Spartaan-p'oeg vormde een ho mogeen geheel, zonder bepaald zwakke plekken. De voorhoede, zo als gezegd, bouwde goede aanvallen op. maar de schutter ontbrak. HVC had een zwakke rechtervleugel, vjaarin Sleeking, op de rechtsbin nenplaats te aarzelend speelde cn Barreveld. de rechtsbuiten, nog steeds zijn inzinking niet te boven is. De overige voorhoedespelers wa ren voldoende. Het was verheugend, dat linksbinnen Jansen veel beter speelde dan in de vorige wedstrijden. Hij gaf de bal nu gauwer en nutti ger af en wist op het juiste moment tc schieten. Op de keper beschouwd schoten de HVC-ers beter dan de Amsterdammers. Alleen hadden ze weinig geluk, want de paal en de lat, benen van tegenstanders en een fa buleuze sprong van de Amsterdamse keeper, voorkwamen doelpunten. De HVC-achterhoede en middenlinie waren als vanouds, hoewel schutters bij de Amsterdammers zeker een of twee doelpunten hadden kunnen scoren. HVC speelde met aanvallende spil (Biezcnbosi, De Spartaan handhaaf de stug het stopperspil-svsteem. waardoor middenvoor Bartels het riet gemakkelijk had. Volop spanning Het was een zeer aantrekkelijke wedstrijd, volop spanning, vooral in de laatste minuten. Het spel golfde steeds van doel tot doel en het tempo was zeer hoog. Beurtelings kwamen beide doelen in gevaar, maar alle aanvallen werden, soms met kunst en vliegwerk, afgeslagen. Het HVC-doel werd bestormd, toen er pas enkele minuten gespeeld wa ren, maar direct daarna schoot Van de Broek maar net over de uiterste linkerhoek van het Spartaan-doel. Een corner van De Spartaan lever de een kopbal van de middenvoor op, die buiten het bereik van Brits ook net over kopte. Een hard en moeilijk schot van Sleeking bracht de bal tegen de paal. Na 20 min. scoorde De Spartaan een doelpunt, maar dat werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Bij een HVC-aan- val werd de bal van links laag voor het doel gestapt, waar drie spelers er tactisch over heen stapten en Bar reveld de kans gaven te schieten, maar die „lepelde" het leder met de linkervoet hoog over het doel. Een moeilijke draaibal van Bartels werd vallend door de Amsterdamse keeper gestopt. Na de rust werkte Bartels op een gegeven moment de bal keurig vrij voor Barreveld, maar diens onbe heerste schot ging voor het doel langs. Toen, aan de andere kant, Brits hoog opspringend de bal had weggeslagen en ten val kwam. zag hij, hoe de linksbin nen der Amsterdammers op het doel afstormde met de bal, maar KWA brengt het er slecht af Voor KV VA was het gisteren een min der goede dag. Hoewel beide ploegen aan elkaar gewaagd waren wist de KWA aanval het niet verder te bren gen dan twee doelpunten. Doorslagge vend voor de nederlaag van 7—2 tegen de Gooische Boys was misschien het ontbreken van G. Richter en spil L. Steenbeek. Na een kwartier spelen nam Gooische Boys door middel van haar linksbinnen de leiding. Kort daar op werd het 02. Gooische Boys was aanvankelijk sterker, doch KWA her stelde zich. Toch vergrootten de Boys de voorsprong. Hun midvoor schoot op doel en via een GB-spelcr vloog de bal in 't net (03). Dit gebeurde twee mi nuten voor rust. Westerlaak en W. van Zullen schoten belden nog hard op doel echter zonder succes. Nogmaals doel puntte Gooische Boys cn de ruststand was 0—4. In de tweede helft zaten de KVVA'ers steeds voor het Boysdoel. Vijf min. na rust het eerste tegenpunt. Joop Westerlaak zond een hard schot in dat de doelman keerde, waarna Wes terlaak voor de tweede maal en nu raak schoot, 14. Direct daarop ont stond een misverstand tussen de back P. Richter en Huuskes. De Gooische Boys linksbinnen profiteerde daarvan. J- Westerlaak bracht de stand op 25. Nog tweemaal scoorden de Hilversum mers en de eindstand werd 7—2 in hun voordeel. op de doellijn op Van 't Prinsen hof strandde, die er een speciali teit van schijnt te maken „zeke re" doelpunten te voorkomen. Bartels kopte direct daarna weer over het Spartaan-doel. toen zelfs de keeper niet in zijn goal stond. v Met angst en vreze zagen de sup porters van beide clubs het laatste kwartier verstrijken. Nu eens leek het er op of HVC zou doelpunten, dan weer hod De Spartaan de kans. Toen er nog tien minuten te spelen waren loste Jansen van dichtbij een r Volgende week: Volgende week: HVCElinkw\jk BFC—APWC Er worden in de vierde klasse geen \vcdstr\jden gespeeld. oerhard schot, maar in 'n katachtige reactie-sprong sloeg de keeper de bal corner. Na afloop zei deze Amster dammer zelf. dat hij nog niet be greep hoe de bal op zijn vuist was gekomen! En nog geen twee minuten later lagen vijf spelers op de lUn van het Spartaan-doel op een grote hoop, met de bal in hun midden. Sleeking had de kans het leder in het doel te werken, maar angst om Barreveld, Succes van J. de Gans in Amsterdam In het Sportfondsenbad Oost in Amsterdam werden Zaterdagavond zwemwedstrijden gehouden, die als revanches van de Nederlandse kam pioenschappen golden. Aan deze wed strijden werd o m. deelgenomen door zes leden van de A.Z.C. Neptunus t w de dames I. de Gans. A. Scheer der en M. de Kort en de heren J. de Gans. P. Heyleigers en G. de Bruin. Op de 100 meter vrije slag voor da mes maakte mej. Ada Scheerder de voor haar zeer slechte tijd van 1.15 sec. Ook mej. De Gans had op de 100 meter rugslag weinig succes Zij ein digde in haar serie als laatste in een tijd van 1.22. Mej. M. de Kort noteer- die geblesseerd In de kluwen spe- de op de 200 meter schoolslag een Iers lag, te trappen, weerhield hem. I tijd van 3.31 sec. P. Heyleigers deed Een hard schot van verre afstand van Biezenbos werd door een back over de 100 meter rugslag 1.20.4, ter wijl G de Bruin op de 100 meter op de doellijn gestopt, toen de kee- vrije slag een tijd van 1.06.4 sec. no- o1 J 1 teerde. per al gepasseerd was. ONVERGETELIJK! Toen kwam de laatste minuut. Dat was er één. die allen, die deze wed strijd hebben gezien, nooit zullen vergeten. Stelt u zich die geweldige spanning eens voor Als er een doel punt gescoord zou worden, beteken- De jeugdige Jan de Gans zorgde voor een verrassing. Hij werd in zijn serie eerste in de uitstekende tijd van 1.03.2 sec., waarmede hij zijn club record evenaarde. In het totaalklas sement bezette hij achter R. Sindorf (1.1.2 sec.), C Knapen (1.2 sec de de dat de beslissing. En daar. met1 Nederlandse recordhouder op dit nog enkele seconden te spelen pikte nummer A. van Boxum en G. Bijl- de Amsterdamse middenvoor de bal i srna <ex 3Quo 1.2 9 sec.) de eervolle voor het hoofd van Van de Pol weg 1 vijfde plaats, en liep in zijn eentje op het doel van Brits af. Dc Amsterdammer had alle' tijd om zich goed recht voor het doel te lopen, om te mikken in de gunstige hoek. Daar kwam het schot. Kreten klon ken uit het publiek, anderen juich ten reeds Tegen de paal. Terug sprong de bal in het veld. Weer stormde een Amsterdammer toe. Malestcin, de linksback van HVC trapte verbeten tegen het leer en schoot hoog tegen de lat van zfjn eigen doel! Prinsenhof trapte de bal weg, juist toen de scheidsrechter het einde van deze ongelooflijk enerverende wed strijd floot. Gelijkspel was wel de beste uitslag APWC behoeft voor de sterkste ploegen uit zijn afdeling niet onder te doen. Dit bleek duidelijk uit de wedstrijd tegen Baarn. Het was een lust om te zien hoe er in deze wed strijd werd aangepakt. Eén speler was er waarvoor wij wel zeer veel bewondering hebben gehad. Deze speler is S. Mossing. Niet alleen dat hij het vrij hoge tempo tot het einde wist vol te houden, doch hij was het die tot de laatste minuut in het mid denveld bleef opereren en zijn veel jongere tegenstanders liet zien hoe voetbal gespeeld moet worden. Zijn techniek zegevierde in de moeilijk ste situaties en steeds dwong hij zijn voorhoede met korte tikjes en lange trappen tot aanvallen. Deze Amersfoortse voorhoede bouwde van tijd tot tijd goede aan vallen op, doch de Baarnse verdedi ging. aangevoerd door haar lange en prima doelverdediger heeft Joh. van Empelen en zijn beide vleugels wei nig kansen gegeven. Doch ook van Amersfoortse zijde werd door de verdediging goed werk geleverd en doelman IJzendoorn, die weer eens onder de lat stond, toonde het nog niet verleerd te zijn. Baarn trapte met de wind en de zon in de rug af en ging direct tot een zeer snelle aanval over. waarbij de middenvoor rakeling over de lat kogelde. APWC toonde echter dadelijk niet van plan te zijn zich als een gewillig slachtoffer over te geven. Brandsen scheen er ook weer echt zin in te hebben en zijn snelle dribbels ga ven de Baarnse achterhoede handen vol werk. Na ongeveer een kwartier plaatste P Snijders een afgemeten passé naar Brandsen. Van hen ging de bal naar Duinsbergen en deze gaf zonder aarzelen naar de vnjgelopen Brandsen terug. Deze wist de rechts back tot aanvallen te dwingen en speelde daarna precies op tijd naar de goedopgestelde Joh. van Empe- den. Een harde scjiuiver volgde en voor dat de doelman een hand kon uitsteken lag de bal in het net. (10) Het gejuich van de Amersfoortse supporters was nog niet verstomd of de Baarnse voorhoede besloot een snelle aanval over de rechtervleu gel met een goed doelpunt. (11). Na de hervatting kreeg APWC met de wind achter spoedig een kleine veldmeerderheid en moest de Baarn se doelverdediger herhaadelijk handelend optreden. Baarn moest het voorlopig van uit vallen hebben, die gevaarlijk waren. Bij een Amersfoortse aanval werd een der Baarnse achterspelers zo in het nauw gedreven dat hij met an ders kon doen dan hard en hoog op zijn keeper terugspelen Deze was echter uit zijn doel gelopen en reeds dacht men dat APWC de leiding nam, doch door zeer snel reageren verrichtte deze doelman waarschijn lijk de beste safe van zijn leven. Het bleef 1—1. Een uitslag die de ver houdingen in het veld best weer geeft. Tafeltenniscompetitie gaat draaien In dc loop van deze week gaat de ta feltenniscompetitie weer draalen. Door de promotie van Over 't Net 2 naar de eerste klasse zijn er nu twee Amers foortse eerste klassers' Over 't Net 1 cn 2. Betde spelen Woensdagavond thuis hun eerste wedstrijd, resp. tegen Vclox 1 en Barna 4; Over "t Net 1 staat hier voor een zeer moeilijke taak. want Velox werd verleden Jaar tweede achter Over 't Net. Over 't Net 2 heeft o.l een goede kans. De opstellingen lulden- Over 't Net 1' Merkus. J. Lambrechts. A. Lambrechts; Over t Net 2: Schild. Van Leersum cn Jellinek. Van der Melden 1 heeft zich vorig Jaar ln de tweede klasse kunnen hand haven; het team Is nu echter belangrijk verzwakt en wc zijn cr niet zeker van. of Inklaar en Schmidt het In 2 B zullen kunnen bolwerken; over Helberts rijn wil minder onberust. hij zal o.l. dan ook wel voor de meeste punten van Van der Melden moeten zorgen. Door de promotie van Noack 2 telt Amersfoort dit seizoen zes derde klasse teams, nl. Over 't Net 3 In 3A. Over 't Net 4 In 3B. Over 't Net in 3F. Noack 1 In 3C. Noack 2 In 3E en Van der Mel den 2 In 3F Van deze teams ls naar onze mening Over 't Net 3 verreweg het sterkste; met Smit. Birkhoff en Hogcn- hout doet hel ol. een aardige gooi naar het kampioenschap. Noack 1. verleden Jaar kampioen In 3E. ls nu nog ver sterkt en wij zijn benieuwd, of het zijn kampioenstitel zal weten te prolongeren. CJW I—PUEM I 3—1 CJW heeft z\jn eerste thuiswed strijd tegen de Electriclteitsmenscn uit Utrecht gewonnen. Na een vrijwel gelijk opgaand spel ln het begin, kwam CJVV wat meer opzetten, aanvankelijk met slechts enige corners tot resultaat. Een goede voorzet van De Jong bracht de bal in de doelmond. waar Van Dijk na een botsing met de keeper, hem met een klein tikje in het doel deed verdwijnen. De tweede goal was voor de links binnen WUlemse. die een zeer goec e partij speelde. De gasten maakten hierop een tegenpuntje. 21. met welke stand de rust inging. Na rust werd het overwicht van CJVV nog wat sterker. Uit een hem door Fonkert goed toegespeelde bal scoorde de rechtsbuiten Van Asselt het derde doelpunt, met welke stand het einde kwam. Ook de lagere elftallen boekten successen. Zo wist CJVV II tegen Spakenburg III een 30 achter stand om te zetten in een 63 over winning. terwijl het 3e elftal Rood wit 2 met een 9—0 nederlaag naar dc berg terugstuurde. BDCWoudenberg Het dc vorige competitie gedegradeer de Woudenberg brengt het er ln z'n nieuwe omgeving (afd. Utrecht le klassei niet bijzonder best nf. Ook ln de wedstrijd tegen BDC moest de vlag weer gestreken worden. De Woudenbergers waren ln het begin sterker dan BDC cn kwamen na 10 mi nuten spelen op fortuinlijke wijze aan een doelpunt, toen Simons radicaal ln eigen doel schopte. 0—1. Juist voor de rust liep linksbinnen M Brouwer op een ver vooruit gespeelde bal door en scoorde (11) Ben Rademaker had ge luk. toen een kalm schot op het Wou- denbergdoel Juist over de handen van de keeper ln het doel terecht kwam (2—1). Soester Boys won met 31 RK VUV. „Oosterpark" won met 41 Soesterkwartier heeft niet voor een een verrassing kunnen zorgen, Oos terpark won met 41. Het was een snel heen en weer golvende wedstrijd met fraai veld spel. De Soesterkwartier-aanval. die het er vorige week zo bij liet lig- KOOT van Amsvorde zit in de knel. De Vreeswijk-doelman springt hoog op om het gevaar te bezweren. (Archifoto) MKÈÊBËÊKÊKÊKÊÊ i Twee Amersfoortse doelpunten, één voor en één na de rust <v Vonnis voltrok zich na de rust Zelfs de meest verstokte SEC-aan- hanger dacht niet, dat na de rust hun favorieten een 30 overwinning op Amersfoortse Boys zouden behalen. Het leek er ook geenszins naar dat de Soesters deze grote overwinning in de wacht zouden slepen. De gasten waren in de eerste helft zeker niet zwak, maar de voorhoede was on machtig in het maken van doelpun ten. Reeds in de eerste minuten hadden de blauw-witten de kans om een voorsprong te maken, doch de goed gerichte kopbal van Rommers werd door Van Zoghei, die weer eens bij SEC onder de lat stond, met moeite tot corner verwerkt. Spoedig bleek dat de Soester-voor- hoede, die door het ontbreken van Westerveld en De Mink danig ge wijzigd was, zeer gevaarlijk was. Uiterst snel speelden zij en met lan ge passen ging het op het Amers foortse doel af. De beide, backs, Pe ters en Veldhuizen, weriien in het gevaar goed bijgestaan door de half- linie, doch vele malen moest inval ler-keeper Peters handelend optre den. Vooral de gebroeders Maassen toonden zich bruikbare spelers die. niet ten onrechte, een speciale be waking genoten. Doelman Peters was overal waar gevaar was. Vooral de wijze waarop hij een fraai schot van M. Maassen. na keurig combinatiespel met zijn broer Otto. onschadelijk maakte ont lokte applaus aan het talrijke pu bliek. Bij een aanval op het Amersfoort se doel werd M. Maassen licht ge blesseerd. waardoor hij linksbuiten ging spelen. O. Maassen kwam op de middenvoorplaats. BIJNA EEN Het scheelde een minuut voor de rust meer zeer weinig of Boys had de leiding genomen, toen De Braber uit een vrije schop scherp inschoot, waarna Wiek Jansen, die wij wel eens beter hebben gezien, het leder van richting veranderde. Op het al lerlaatste moment schoot Van Zoghei toe en werkte de bal nog maar net corner. De tweede helft begon met een Boys-offensief, dat vrij lang aanhield. De grote Boys-aanhang juichte reeds toen Jansen, na een goede voorzet van Rommers, keihard inschoot bui ten het bereik van Van Zoghel. De bal kwam echter tegen een staander en ook deze keer was het Boys niet gelukt de leiding te nemen. Zij lie ten zich niet ontmoedigen en tficven aanvallen. Het spel werd geheel op de SEC-helft verplaatst waarbij de Boys-backs op de middenlijn opereer den. Dit werd hen echter noodlottig, want juist in de periode van duide lijk Boys-overwicht kwam het eer ste Soesterdoelpunt. Maas Maassen kwam bij een tegenaanval in het be zit van de bal en de ver voor het doel opgestelde Peters kreeg geen schijn van kans om het tactische schot van de Soester onschadelijk te maken, (10). Tien minuten voor het einde werd het vonnis voltrokken. Bij een aan val van SEC kwam de bal bij M. Maassen, deze loste een laag schot, waarna de bal tussen de benen van enkele spelers kalm in het net te recht kwam. Peters werd volkomen verrast omdat zijn uitzicht door voor hem staande spelers.belemmerd was, (20). Een terecht gevoerde ..alles op al les" taktiek bezorgde SEC nog een derde doelpunt, toen Otto Maassen op de middellijn de bal te pakken kreeg en op het doel van Boys af stevende. Wel ging Wim Kraak hem achterna, doch deze kon niet ver hinderen dat de Soester een zuiver gericht schot op doel loste, waarbij Peters kansloos werd gepasseerd. De stand bleef zo! HVC hield zich goed, APWC verraste, Boys en Quick stelden teleur We hebben de plank niet zo ver misgeslagen, toen we een niet bijster gunstige Zondag voor de Amersfoortse voetbalclubs voorspelden. Twee gelijke spelen, twee nederlagen en een overwinning zijn de resultaten. HVC heeft het er heus niet zo slecht afgebracht door met 00 in Am sterdam gelijk te spelen tegen De Spartaan. APWC's prestaties om het leidende Baarn een 11 gelijk spel af te dwingen, is ook verdienstelijk. De overwinning van Amsvorde op Vreeswijk was te verwachten, de nederlaag van Boys eveneens, maar dat Quick een veer zou laten tegen Laren is een teleurstelling. SEC behoudt nog steeds de leiding In de HVC-afdeling is de situatie er voor DWV door het gelijke spel tussen HVC en De Spartaan wat gunstiger op geworden. DWV heeft een punt achterstand, maar een wedstrijd minder gespeeld. Elink- wijk raakte door het gelijke spel tegen Alc. Victrix wat achterop. Rapiditas passeerde Vrienden schaar en Volendam door de eerste overwinning, op Zaandijk, maar heeft een wedstrijd meer gespeeld dan de hekkensluiters. De stand is nu: HVC 6 3 3 0 9 Spartaan 6 4 119 El ink wijk 6 3 2 1 8 DWV 5 3 2 0 8 UW 6 2 2 2 6 Alc. Victrix 5 2 12 5 Zaandjjk 5 12 2 4 AFC 5 12 2 4 Rapiditas 6 114 3 Vriendenschaar 5 0 2 3 2 Volendam 5 10 4 2 APWC bezorgde dus Baarn zijn eerste verliespunt, waardoor CDN plotseling weer kanshebber is ge worden. Onze stadgenoten hebben nu een paar kwade tegenstanders gehad en behoren tot de „midden- moat". Holland en Fortitudo vol- gen op zeer geringe afstand. De stand is: Baarn 6 4 2 0 10 CDN 5 4 0 1 8 Holland 6 3 2 1 8 Fortitudo 5 3 1 1 7 Zeist 5 2 2 1 6 EMM 5 2 1 2 5 APWC 6 2 1 3 5 BVC 5 2 0 3 4 BFC 6 2 0 4 4 DWSV 6 0 2 4 2 Patria 5 0 1 4 1 SEC blijft aan de kop gaan. Am. Boys verloor in Soest met .30. JSV en Voorwaarts gaven de moed echter niet op en bleven goed vol gen. Zw. Vooruit behaalde een nuttige overwinning op VVOG, dat op de laatste plaats belandde, mede door dat Kampong voor een ver rassing zorgde en 's Graveland versloeg. De stand is: SEC JSV Voorwaarts Maarssen Am. Boys LW 's-Graveland Zw. Vooruit Kampong WOG Quick kwam van de bovenste op de derde plaats terecht. Olympia en Donar namen de leiding over. PVC en SDO zijn de zwakke broe ders in deze afdeling. PVC heeft pas één winstpunt, SDO geen en kel. Hier is de situatie: Olympia Donar Quick St. Boys Victoria Laren Zebra's De Stichtse DEV PVC SDO Amsvorde had maling aan Vrees wijk en won met 20. WY daar entegen had 't niet zo gemakkelijk tegen de hekkensluiter RUC, maar won tenslotte toch met 32 en bleef dus gelijk met Amsvorde. GW kwam een punt bij de leiders achter door het gelijke spel tegen Brederodes. Barneveld zorgde ook voor een verrassing door Saestum op eigen terrein een gelijk spel af slotte: Amsvorde WY GW Saestum Utrecht Nijenrodes Brederodes Vreeswijk Barneveld RUC de stand ten 5 0 1 10 5 0 1 10 4 1 1 9 2 3 1 7 2 2 2 6 3 0 3 6 1 2 3 4 0 3 3 3 1 1 4 3 1 0 5 2 Zaterdagmiddagvoetbal Uitslagen van de AZ.M.C le klasse B: CJW-PMEM 3—1. 2e klasse A: P en SCobu Boys 24. 3e klasse D: Wit-Rood—Valkenhelde 1—2, VHVDe Posthoorn 1—1. Res. 2e klasse B CJVV 2—Spakenburg 3 6—3. DVS '33 IIICobu Boys 2 7—7 onder protest van DVS '33 UI Res. 3e klasse D* De Post hoorn 2—DVS '33 IV 0—3. CJW 3—Wit- Rood 2 90. Res. 3e klasse F: Sparte (N) 3—CJW 4 5—1. In een matige wedstrijd behaalde Amsvorde een normale 20 over winning op een zwak spelend Vrees wijk. Amsvorde telde twee invallers, want behalve Wim Vink ontbrak ook Meskes. Hun plaatsvervangers Meyer op de linksbuitenplaats en Kool als middenvoor deden hun best, maar konden ons genoemd tweetal niet doen vergeten. De zwart-witte aanval was daardoor niet op zijn sterkst, maar gelukkig, dat de linkervleugel J. Kraak cn A. Vink ditmaal zeer actief spel ontplooiden: Vink zat er op als een terrier en Kraak speelde met zijn tegenstanders en loste een aantal fraaie, strakke schoten, en had met een daarvan succes. Hflhorst viel dit maal minder op. Een van de beste spelers vonden wij Koot op de rechts- halfplaats. Hij was onvermoeibaar, zette steeds door en won bijna alle duels met zijn tegenstanders. Spil Roetert kon o.i. iets doortastender zijn. Hannesen en Pieters waren de grote struikelblokken voor de Vrees wijk-aanval. Doelman Dijkhuizen kreeg slechts enkele moeilijke bal len te verwerken en deed dit op lof waardige wijze. Vreeswijk beschikt over een matig elftal. Een uitzondering voor de doelverdediger. die schitterend werk verrichtte en die zeker geen schuld aan de nederlaag heeft. Een wederzijds verkennen was het voorspel. Aan beide kanten enige aanvallen, die zowel Amsvorde als Vreeswijk een corner opleverden, waarbij echter geen gevaarlijke mo menten ontstonden. Geleidelijk werd Amsvorde sterker en de eerste goe de kans kreeg Kool, maar hij schoot huizenhoog over. Het eerste Amsvor- de-doelpunt ontstond op fraaie wijze. GOAL! Ki;aak gaf goed over naar Vink. Deze besloot een korte ren met een prachtig hard schot in de hoek. Met een fraaie duik echter werkte de Vreeswijk-keeper de bal uit zijn doel. De bal zou cor ner gegaan zijn, als niet een back het leder weer in het doelgebied deed belanden, waar Hilhorst klaar stond om hard en onhoud baar in te schieten, 10. Bij een vrije trap voor de bezoe kers kon doelman Dijkhuizen met een een fraaie sprong de hard inge schoten bal corner stompen. Nog ble ven de gasten gevaarlijk, speciaal de rechtervleugel, die nogal eens vrij spel kreeg. We beleefden het. dat de Vreeswijk-backs tot de helft van het veld kwamen, maar daarna luwde het offensief en kwam Amsvorde niet meer in gevaar. De laatste periode voor de rust ontaardde in een doelloos heen-en- weer getrap. Amsvorde zette de tweede helft fris in met een serie goed opgezette aanvallen De Vreeswijk-doelman wist met enige fraaie saves zijn doel schoon te houden Vink kreeg van dichtbij een pracht kans, hij schoot echter hoog over. Een doelpunt zat echter in de lucht en dat kwam prompt. Vink kreeg de bal te pakken en gaf een klein tikje naar J. Kraak Deze goochelde even met de bal. passeerde enige spelers en loste op onnavolgbare wijze een strak schot in de uiterste hoek, waarbij de doelman geen schijn van kans kreeg, (2—0). Nog even scheen het of Vreeswijk weer een offensief zou beginnen, maar het bleef bij enkele ongevaar lijke aanvallen, waarbij keeper Dijkhuizen nog eenmaal een save moest verrichten. Het bleef echter 2-4). gen, was nu een doorlopend gevaar voor Oosterpark. Voor de aanval van Soesterkwar tier was het daarom jammer, dat de verdediging reeds spoedig moest ca pituleren. Toch verwachtten we elk ogenblik de gelijkmaker maar helaas moest P. de Guust wederom de eer aan zijn tegenstander later en had den de groen-witten een 20-ach- terstand. De tweede aanval maakte het Oos terpark eveneens moeilijk en toen Van Empelen handig een bal wist te onderscheppen kon hij fraai doel punten. Met de beste verwachtingen werd aan de tweede helft begonnen. Het geluk was echter bij de Am sterdammers, die hun voorsprong door één der dames op 31 brach ten. De derde opstelling bracht voor Soesterkwartier een onzekere aan val, hoewel schoten van De Guust en Muns niet van gevaar ontbloot wa ren, kon de achterstand toch niet verkleind worden. Aan de andere kant bleef Wijnen staan voor een vermeende overtre ding en daarvan maakte zijn tegen stander gebruik. (14). Soesterkwartier 2 heeft het in Hil versum goed gedaan door Zwaluwen 3 met 20 een nederlaag toe te bren gen. Doelpunten waren van Mej. Windhouwer en Prijt. De Soesterkwartierreserves nemen nu ln de bovenste regionen een fraaie plaats op de ranglijst in. AMHC-heren speel den gelijk met 2-2 Dames-ploeg stelde enigszins teleur De AMHC-teams hebben ons weer verrast, de heren door in Utrecht tegen Kampong gelijk te spelen (2-2) en de dames, in negatieve zin, door met 10 van Amsterdam III te ver liezen. Bij de wedstrijd van de heren, die zonder Roscam Abbing uitkwamen, stond het spel op een lager peil dan de vorige week tegen AMVJ. In de eerste helft ging de wedstrijd gelijk op. Beurtelings kwamen bei de doelen in gevaar, ieder dacht reeds aan een 0—0-ruststand, toen opeens de Utrechtse middenvoor door aar zelen in de Amersfoortse achterhoe de een kans kreeg, en met de laat ste slag van de eerste helft opende hij de score. Na de rust was Kam pong het eerst in de aanval, doch na vijf minuten kreeg rechtsbuiten Pon de bal. die hij hard naar mid denvoor Van Sloten plaatste. Deze speelde de bal zeer mooi vrij, maar toen de Kampong-doelverdediger een schot verwachtte, gaf hij listig over aan Keulen, die toen geen moeite had om de partijen op gelijke voet te brengen. Even later kreeg dezelfde speler na een afgeslagen AMHC- aanval de bal en na goed solospel gaf hij onze stadgenoten met een scherp, hoog schot de leiding. Daar na kwam Kampong sterk in het of fensief en AMHC werd in de verde diging gedrukt. Na ongeveer 20 mi nuten kwam de verdiende gelijkma ker van de stick van Ancion. Hoewel de thuisclub hierna wel iets sterker bleef werd er niet meer gedoelpunt. De dames deden het minder goed en verloren, zij het onverdiend, van Amsterdam III in Amstelveen. De eerste aanvallen waren voor AMHC maar na enige minuten ging het spel meer gelijk op. Na ongeveer een kwartier kreeg de Amsterdamse rechtsbinnen een kans, die zij prompt benutte. Beurtelings kwamen beide doelen in gevaar, wat enige straf hoekslagen aan beide kanten tenge volge had. Na de hervatting werden onze stad genoten sterker, maar de voorhoede was niet bijzonder in vorm. zodat doelpunten uitbleven. Tegen het eind kwam Amsterdam III nog even op zetten, doch de AMHC-achterhoede, waarin Mej. Heuvel uitblonk bleef verder meester van het terrein. De heren-reserves deden goed werk door Kampong III op Birkhoven met 31 te verslaan. Verdere uitslagen zijn: Laren IV—AMHC III 3—2; AMHC III—Kampong IV (d.) 4—1. Hoek speelt niet meer Naar men ons van de zijde van het Boys-bestuur mededeelt zal Hoek niet meer als keeper bij Amersfoortse Boys onder de lat komen. Hij mag nameiyk op doktersad vies voorlopig niet meer spelen.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 3