DOS verzuimt voor rust kansen te benutten tie SVV kon ook EDO bedwingen UVV-voorhoede blijkt ooi wijzigingen machteloos nog niet Xerxes verliest van Ajax Quick lijdt tegen Laren eerste nederlaag lv na Eerste gevoelige nederlaag (40) tegen Blauw-Wit Wederom 32 nederlaag van de landskam oioenen Keeper Boude wij n in grootse vorm voorkomt een débacle 4 Maandag 17 October I949 (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, Zondag. D.O.S. is vanmiddag somber in dc autobus naar Utrecht gestapt. In de eerste plaats, omdat spil H. Visser met een zwaar gezwachtelde enkel en een pijnlijk gezicht achterin zat, na een tocht van het veld per brancard. In de tweede plaats, omdat linksbinnen Krommcrt na een lichtere blessure ook al niet vrolijk kon kijken. En in de derde plaats, omdat Blauw Wit in het Amsterdamse stadion met 40 had gewonnen. Die overwinning lag zeker niet aan de blessures bij D.O.S. Blauw Wit won, omdat het bij de Utrechtse doelman Pindus na rust de doelpunten kon maken, iets wat D.O.S. voor" rust bij Van Raalte niet kon. IN HET OLYMPISCH STADION TE AMSTERDAM won Blauw Wit van het Utrechtse DOS met 4—0. Het tweede doelpunt der Am sterdammers: Doelverdediger Pindus van DOS springt net te laat op en het leder vliegt in het net. Spil Visser ernstig geblesseerd En de kansen lagen er. Direct al na de aftrap liep midvoor Kooyman door de mis-tastende Amsterdamse verdediging. Maar Van Raalte taste niet mis en greep de bal kalm voor Kooyman's voeten weg. Direct daarop kwam er een nieuwe kans. Linksbuiten v. d. Bogert passeerde de A'damse rechtshalf Kersbergen met gemak en zond een hoog schot naar zijn andere vier voorhoede spelers, die gretig tussen de nerveus aarzelende Blauw Wit-verdediging stonden te wachten. Maar Van Raalte zweefde hoog boven de kanariegele D.O.S.-shirts uit en greep de bal, vóór iemand er met zijn hoofd bij kon. Zo volgden nog enkele aanvallen, vóór de Amster dammers er toe komen konden, aan de andere kant te gaan kijken. Toen Bergman en later Koeke- bakker zover kwamen, ondervon den zij, dat daar de verdediging ook niet helemaal paraat was. Alleen doelman Pindus was blijk baar met onvervaarde plannen naar Amsterdam gekomen en dook het schot van Koekebakker rustig weg. Zo bleef het de hele eerste helft. Er was alleen één verschil. De ver dediging van D.O.S. bleef fouten maken, die alleen Pindus telkens onder applaus goed maakte, terwijl de Amsterdamse verdediging tot een volledig herstel kwam. Nog eenmaal faalde deze ver dediging. „Altink," riep Van Raalte wanhopig, toen de spil de bedoe lingen van de Utrechtse midvoor Kooyman in de 30e minuut ver keerd beoordeelde en hem losliet. Van Raalte moest het op dat ogen blik helemaal alleen doen. En hij deed het. Kooyman rende met de bal op zijn doel af, terwijl Van Raalte met katachtige bewegingen daaruit kwam en op het moment, dat Kooyman ging schieten, zich in een flits voor zijn voeten stortte. Kooyman duikelde over hem heen en keek languit in het lege doel, toen Van Raalte de bal het veld alweer in trapte. Doelpunten komen Maar na rust ging de Amster damse voorhoede dan toch de doel punten maken, waartoe de D.O.S.- verdediging hen in de gelegenheid stelde. In de kleedkamer waren de wegen daartoe blijkbaar onomwon den uiteengezet. Het eerste doel punt was toch nog verrassend. Vier minuten na rust won Lakenberg op drie meter van de doellijn een duel met rechtsachter Van Beek. Keek op, en zag dat Pindus was uitge lopen naar een plek, waar de bal op dat moment persé niet was. Lakenberg wist die bal voor zijn voeten en schoot kalm in het ver laten doel. Had drie seconden nodig om te beseffen, dat het werkelijk een doelpunt was en sprong toen juichend omhoog (10). Twee minuten later kopte Heffels een voorzet van rechts in, maar spil Visser en rechtsachter Van Leeu wen redden samen op de lijn. Drie minuten daarna zwenkte rechtsbui ten Van Dijk naar binnen. Hij schoot op twintig meter. Tegen de lat! Maar nu stond Bergman precies op de plaats, waarheen de bal terugsprong en hij trof het net hoog (20). Blauw Wit kreeg er zin in, terwijl D.O.S. nog maar zwak terugsloeg. In de 20e minuut liep Heffels langs de vandaag steeds falende Visser. Zijn schot brak tegen de op de lijn gezakte Pindus, kwam terug op het hoofd van Van Dijk, die direct hard naar de grond knikte. Daar ging de bal dan ook heen, om hoog over Pindus tegen de onder kant van de lat te stuitten en langs het net naar omlaag te glijden (3—0). Terwijl Krommert na een botsing aan de kant moest gaan zitten, doodde Heffels de laatste D.O.S.- opleving met een hard schot uit een doelworsteling (40). Dat was ge noeg. Pas daarna trapten Heffels en Visser tegelijk naar een bal en moest de Utrechtse spil per bran card naar de kleedkamer worden vervoerd, waar de dokter consta teerde, dat zijn enkel gekneusd, maar waarschijnlijk niet gebroken was. Het staat wel vast, dat Visser de eerste weken niet zal kunnen spelen, hetgeen voor D.O.S. in de komende wedstrijden een belang rijke handicap betekent. GOED SPELEND EN SLECHT SCHIETEND Schermen H. Los plaats zich in halve finale In de demi-finale om het sabelkam- pioertschap van Nederland bonden Zon dag In de schermzaal van de heer Van der Meiden aan de Nijverheidsstraat dertien vande beste Nederlandse sabel schermers de strijd tegen elkaar aan. Van de dertien deelnemers zouden er acht in de halve finale worden ge plaatst, die met de eerste zes van het vorig jaar 'over veertien dagen in Utrecht zullen uitmaken wie zich sabel kampioen van Nederland mag noemen. Bij de deelnemers waren twee Amers- foorters, t.w. de heren H Los en H. Reuvers. Dc derde Amersfoortse deel nemer, de heer Uffen een serieuze candidaax voor de titel moest zich wegens ziekte terugtrekken. H. Los zorgde voor een grote verrassing. Van de Amersfoorters had men hem de ge ringste kans gegeven om een plaats in dc halve finale te bereiken. Ondanks zijn hinderlijke verkoudheid gelukte het de heer Los zich met acht gewon nen partijen als uitstekende vierde te klasseren Hij overschaduwde door deze prestatie de heer Reuvers, die men aan vankelijk de beste kansen had gege ven. Hij stelde echter teleur en wist zelfs de halve finale niet te bereiken. Na een uitstekende start twee ach tereenvolgende overwinningen kreeg de heer Reuvers een inzinking, welke hij niet te boven kwam. De wedstrijden hadden een bijzonder spannend en sportlef verloop De deel nemers deden zowel technisch als tac tisch weirug voor elkaar onder en in enkele partijen kon men genieten van uitstekende schermsport Er werd ge schermd op vijf touches De gedetail leerde uitslagen luiden als volgt: 1. Van Uden (Den Haag) gewonnen 9 partijen, ontvangen treffers 40. gegeven treffers 56: 2. witman (Den Haag) 8 gewonnen 42 ontv. treffers. 54 gegeven treffers; 3. H. ter Weer 8 gewonnen. 42 ontv. 53 gegeven: 4. H. Los (Amersfoort). 8 ge wonnen. 42 ontv. treffers. 50 geg tref fers: 5. A de Wild (Amsterdam) 7 ge wonnen. 43 ontv. treffers. 48 geg. tref fers: 6. Dijksman (Den Haag) 7 gew. 46 ontv tr.. 50 geg: 7 Berkhuljzen (Den Haag) 7 gew 49 ontv. treffers. 48 geg. fcr1i 8 na barra«G P- Abraham (Den Haag) 5 gewonnen 49 ontv49 geg. treffers: 9 H de Wild (Amsterdam) 9 gew 51 ontv. 46 geg. treffers: 10 Van Amsterdam (Den Haag) 5 gew., 52 ontv. 43 geg. treffers: 11 H. Reuvers (Amers foort) 4 gew 52 ontv., 47 geg treffers: 12. De Roos (Den Haag) 3 gewonnen, 55 ontv.. 40 geg treffers en 13. Holtslag (Haarlem) 2 gew. 56 ontv en 25 geg. treffers. Twee favorieten voor de Nederlandse titel. Van den Berg en Mosman, zullen over veertien dagen in de halve finale in Utrecht niet van de partij zijn De eerste is prof geworden, terwijl Mosman zich heeft teruggetrokken. VOOR DE DERDE MAAL is Pindus geslagen in de wedstrijd tegen Blauw Wit. Ook de nog niet geblesseerde H. Visser (links) en Temming konden geen redding meer brengen. (Van onze speciale verslaggever) De sportieve spanning die elke week honderduizenden door de tour niquetten der voetbalvelden trekt heeft bij AjaxXerxes de gehele middag boven de grasmat gehan gen. Eerst na een 10, 11 score zag Ajax in de tweede helft de weg naar de (vyfde) overwinning, die de Rotterdammers tot dat moment ge camoufleerd hadden, met de zelf verzekerde manoeuvre, waar door gaans voltreffers mee ontworpen worden. Maar de man, die vanmid- dig de score voor de tweede maal omhoog tilde, was Michels, die op een hoekschop van Bruins ongehin derd de lucht in klom en vervolgens met zyn voorhoofdsbeen de bal bijs ter hard in de benedenhoek sloeg 21. De eindstand van een wed strijd, die Ajax nogal hijgend en struikelend doorstaan had. omdat Xerxes consequenter afdekte, eaaf positie-spel op het gras legde en goede techniek slechts gebruikte om de bal snel door te zenden. Dit laatste trok reeds in het eer ste kwartier de aandacht. De Rot terdamse binnenspelers Beun en Coenraad Rijshouwer hadden niet de minste behoefte om een meter te veel met de bal te lopen, joegen de ze in een variatie naar de te vaak vrijgelaten vleugelspelers en wend de zich dan naar het doelgebied. Nij vijf minuten brak v. d. Hart weer een pass met het hoofd. De bal sprong via Stoffelen naar Beun, die onmiddellijk inschoot. Doelman Van der Pol behoefde slechts de handen te s'uiten. Michels drong pal hierop langs Terluin, Kamme- raad bracht een naar binnen gelo pen Drager de bal, die er slechts vaag zijn voet tegenaan zette. Dit waren de schokkendste momenten van de eerste twintig minuten. Xerxes maakte hierin de bese in druk, vermoeide zich niet met sier lijke, korte combinaties, doch speel de de bal bij voorkeur naar vier kante meters gras, waar een Xer- xes-speler reeds naar toeliep. Er zat tempo in en dreiging voor een Ajax. dat moeilijk in zijn spel kwam. Na 22 minuten was het echter „even" zo ver. Bruins gln^ met de bal voor zijn voeten, snel langs de uitlijn en schoot uit een onmogelijke hoek zeer hard in. Doelman Van der Peppel kwam naar voren, kon de bal niet grijpen en sloeg toe, maar op de decimeter nauwkeurig voor de voet van Michels, die de oogst binnenhaalde. 10. Xerxes bleef „in het veld" een tik je sterker, maar rondde geen enke le aanval af. Vlak voor de rust kreeg Beun de kans. die hij door zijn bekwaam spel stellig verdien de. Hij dreef de bal met een laag en diagonaal schot voorbij Van der Pol 11. Voor Ajax was dit slechts aanleiding om zijn voordeel van dc eerste drie kwartier te vergeten. Het drukte langzaam Xerxes terug naar de 16-meter lijn. waar het een half uur lang nauwelijks vandaan is gekomen. Van der Hoeven was weer dc normale agressieve speler geworden, die iedereen zo graag ziet en Stoffelen drong met noeste ijver steeds een onzekere Brock- mann naar voren, wat weinig hielp. Eerst in de 22e minuut trof Mi chels uit een hoekschop van Bruins de binnenkant van het zijnet (21) Dertig seconden later zond Stof felen met een cross-pass Bruins naar rechts. Bruins schoot in volle sprint tegen de paal. Dat hij ver volgens met Brockmann van plaats verwisselde had weinig te beteke nen. Drager, Van Dijk en Michels schoten nog wat en hierna nam Ajax zich voor om de winst niet meer prijs te geven, wat vlot lukte, omdat Xerxes veel kon, maar nau welijks schoot. „Amersfoort" behoeft schutters Dames-team kon wel doelpunten maken Zoals we in onze voorbeschouwing reeds opmerkten, zou het er in de wedstrijd AmersfoortAttila (h.) op aan komen, of onze stadgenoten over genoeg schutterscapaciteiten beschik ken. Amersfoort v/as tijdens de ge hele wedstrijd niet de mindere. Maar toch konden de mooi opgezette aan vallen niet besloten worden met be slissende schoten. Ook nu weer wa ren de cijfers, waarmee verloren werd (14). geflatteerd en 'n gelijk spel, of zelfs 'n kleine overwinning zou veel beter de verhouding hebben weergegeven. De Amersfoortse ach terhoede kon tot 'n kwartier voor het einde de snelle Attila-voorhoede in bedwang houden, maar toen ze de steun van de middenlinie moesten missen, omdat deze naar voren trok, werd er kort na elkaar nog 'n drie tal doelpunten door de Utrechtena ren gescoord. Attila begon overrompelend en bij een der eerste aanvallen moest kee per Schuin al voor 'n hard schot van de rechtsbuiten capituleren. Goed combinerend trok de groen-witte voorhoede op het Attila-doel af en na ruim tien minuten spelen kreeg H Wiggers 'n mooie kans, die hij niet onbenut liét (11). Het spel golfde steeds op en neer en er werd technisch goed gespeeld. Ook in de tweede helft was de wedstrijd snel en aantrekkelijk en jammer genoeg zag de overigens goed leidende arbiter Karsenberg 'n duidelijk buitenspel-geval over 't hoofd en 't doelpunt dat de Utrecht se rechtsbinnen scoorde werd toege kend (12). Twee snelle uitvallen van Attila waren voor Amersfoort noodlottig, want het werden ook twee doelpun ten. (1—4). Wat de heren aan schotvaardigheid te kort kwamen, hadden blijkbaar de dames mee naar St. Pancras ge nomen. Met liefst 28 zegevierden onze stadgenoten over 't toch lang niet zwakke Vrone. J Baist en A. Boogaard bezorgden Amersfoort 'n 02 voorsprong, maai kort daarop werd door L. Luikel door schoten van de linksbinnen en midvoor ge passeerd. zodat de stand 22 werd. Deze tegenslag prikkelde de Amers foortse dames dermate, dat men fel op de aanval ging spelen. En met succes. J. Baist besloot 'n goede com binatie van de voorhoede met 'n strak schot. (23). Even voor rust zag E. Roos kans te scoren (24). Het spel werd enigszins forcer, maar toch niet on sportief. J. Baist (2x). T. Wiggers en A. Boogaard wisten nog 't net te vinden. Nee, optimistisch waren de Laren-supporters, die naast uw verslag, gever zaten, niet. „Laren heeft geen schutters in de voorhoede", zeiden ze. Echter één ding zagen ee over het hoofd. In deze wedstrijd bleek dat van Quicks voorhoede nog minder kracht uitging. Ziedaar één der redenen van Quick's nederlaag. Van voorhoede ging geen kracht uit Ook bleek in deze wedstrijd dat bij Quick niet alle spelers zich vol ledig gaven. Zo had b.v. Cesar, die vooral voor rust uitstekend speel de, te weinig steun van zijn rechts buiten. De achterhoede, waarin Jansen zijn tweede wedstrijd speel de, was niet zo safe als gewoonlijk, waardoor enkele malen gevaarlijke situaties ontstonden en twee doel punten daarvan de oorzaak waren. Na een weifelend begin van beide elftallen en waarbij kenne lijk het terrein werd verkend krijgt na vijf minuten spelen Laren een vrije schop te nemen. Deze wordt door de erchtsbuiten goed voor de doelmond geplaatst, waar de links buiten klaar staat in te koppen (10). Kort daarop lost de Laren midvoor een goed schot dat uit stekend door de Quick doelman Van Loon wordt gestopt. Quick gaat steeds beter spelen, zodat de druk op het Larendoel steeds ster ker wordt. De Laren-backs en de uitstekende doelman Bouman be zweren echter het gevaar. Binnen 10 minuten krijgt Quick vier cor ners te nemen, welke echter geen doelpunt opleveren. Bij een aanval van Quick speelt Cesar de bal mooi vrij en lost een hard schot, dat fraai door doelman Bouman wordt gestopt. Na 20 minuten spelen is de stand nog steeds 10 voor Laren, hoewel Quick sterker is. Een prachtig genomen corner van De Groot wordt met veel moeite door de Larendoelman gestopt. Even later een schot van Hilferink, de keeper is reeds gepasseerd, maar de linkshalf kopt vallende de bal uit het doel. Aan de andere kant wordt een schot van de Laren linksbinnen prachtig door Van Loon uit het doel gestompt. Quick is belangrijk s'erker, maar de voorhoede, waarin Tuinhof de Moed kennelijk onwennig op de midvoor plaats staat opgesteld, weet daarvan niet te profiteren. Met een 10 voorsprong voor Laren gaat de rust in. Na de rust krijgt Quick het nadeel van de zon. De Laren halflinie zet een aartval op. Quick's back Jansen We moeten het helaas nog eens zeggen: er is iets met SVV aan de hand. Het zijn dezelfde spelers uit het glorieseizoen '48'49 (behalve Kühneman, die een knieblessure heeft). Ze spelen stuk voor stuk nog een goed partijtje, sommigen met veel inzicht .anderen met een grote vasthoudendheid en een sterk doorzettingsvermogen, maar toch er ontbreekt iets. We missen die aanvallen die vriend en vijand konden verrassen. Die aanvallen waar geen tegenstander aan te pas kwam, flit send en verrassend. Alleen de Bruyn kon met een snelle schijnbeweging werkelijk verwarring stichten. Nu is voetballen tegen EDO niet een van de gemakkelijkste dingen. SW is niet de eerste die vijf en zeventig minuten in de aanval is geweest en nog verloren heeft. Met z'n zevenen, achten soms, stonden de Haarlemmers in het strafschopgebied. De blonde reuzen op de backplaatsen Schijvenaar en Vreegoor, ruimden met lange ha len. Kwam een van die trappen toevallig bij de goede man terecht, dan gingen ze het zelfs eens pro beren. En pas dan op! Al direct, na circa tien minuten, -gaf links binnen Molenkamp een harde schuiver, die doel trof. Hij had de bal ontvangen en door te slap weg- (Van een onzer verslaggevers) Een kwartier lang slap, systeemloos voetbal van beide kanten. Dan plotseling een flitsende D.W.V.-aanval. De Nieuwendamse linksbinnen Bakker krijgt een strakke voorzet. Hij start, spurt drie, vier meter en knalt de bal „in de vlucht" hard er. zuiver in de uiterste rechterhoek van het U.V.V.-doel. Dat deel van het publiek, dat in propvolle auto bussen uit het Amsterdams Noorderkwartier is gekomen, juicht en brult van eensklaps ontwakend enthousiasme. Maar het juicht te vroeg, al kan men dat niet kwalijk nemen. Want sneller nog dan Bakkcr's wel gemikte kogel, bereikt keeper Boudcwijn de bedreigde hoek. Precies op tijd geven de sterke benen zijn lichaam dc afzet voor de koene duik naar de bal. Vast klemt hij het leer in zijn tintelende handen. En nog vóór hij op kan staan, klappen de duizenden jubelend in de banden om dit meesterstukje. haar voordeel De geblokten heb ben het aan hun goede backs (vooral Rampe) en veel meer nog aan het soms sublieme werk van hun doelverdediger te danken, dat de nederlaag niet veel groter was. De oorzaak van deze teleurstel ling voor U.V.V.? De voorhoede voldeed niet. Misschien nog minder, dan die van vóór de wijzigingen. Doordat Scheffer in het buitenland vertoefde, verhuisde De Waal naar de linksbuitenplaats. Bakker kwam rechtsbuiten te staan, Buisman was vervangen door Haars als midden voor en Jo v. d. Wurff bezette de open gevallen rechtsbinnenplaats. Wetemans speelde linksbinnen. En het spijt ons dit te moeten schrijven deze voorhoede bracht er tegen de hechte D.W.V.-verdedi- ging hoegenaamd niets van terecht. Hoewel er in deze wedstrijd in het algemeen vrij slecht werd ge plaatst, kwamen bij U.V.V. meer malen goede combinaties voor, doch de aanvallers liepen herhaaldelijk in de verdedigingstrechter der Verdiende 10 zege van DWV Daarmee hadden we het beste van de heel schaarse goede momen ten uit de wedstrijd U.V.V.D.W.V. gehad, een wedstrijd, die technisch niet op hoog peil stond, die stevig, maar sportief werd gespeeld en die pas een minuut of tien voor het einde ten gunste van de gasten werd beslist (G1). Die overwin ning van de Over-IJ'ers was onge twijfeld verdiend, want de kam- pioensploeg van verleden jaar, hoewel zeker niet in de toenmalige vorm spelend, was bij voort during veel meer in de aanval. Dit blijkt ook wel uit de spreken de corner-ver houding, 83 in Boudewijn tegenstanders, die werd gevormd door het trio H. Ooms, Braspen ning, Roele. En wanneer deze, zeker ook niet feilloze linie kon worden gepasseerd, schoten Haars c.s. ver over of naast, dan wel in de handen van de uitstekende doelman Meyer. Tactische wijziging Ook in de D.W.V.-voorhoede wil de het aanvankelijk niet lukken. De na zestien jaar competitievoetbal nog altijd zeer verdienstelijke en verrassend snelle Klaas Ooms werd op de rechtervleugel voortreffelijk bewaakt door linksback Rampe. Na de rust verhuisde de oorspron kelijk links schietende Ooms naar de linksbuitenplaats en escorteerde de linksbuiten van vóór de rust, Minnaard (ook 16 jaar in D.W.V. I), hem als linksbinnen. Dit betekende een belangrijke versterking van de linkervleugel, waartegen U.V.V.- rechtsback Baars niet bleek opge wassen. Mede hierdoor werd Van Dijk's aandacht meer en meer van de gevaarlijke middenvoor Homan der gasten afgeleid. Zes of zeven aanvallen over die linkervleugel vormden de repetities, voorafgaan de aan de beslissende doorbraak der D.W.V.-ers. Minnaard en Kreu- ger schiepen de kans, die midden voor Homan eindelijk wist te be nutten. Hij was het, die de nog ver twijfeld springende Boudewijn ver sloeg (01). Zo futloos als dc wedstrijd begon, zo intens spannend verliep het laat ste kwartier. Er volgden, onder luide aanmoedigingen van het publiek, nog talrijke offensieven over en weer, waarbij wederom de gasten sterker bleken. U.V.V. vocht echter met de rug tegen de muur en zo bleef de nederlaag zo klein mogelijk, hetgeen de rood-witte verdedigers zeker tot eer strekt. werken van de Schiedammers, gaf vrijwel direct een knal en zoeffft daar schoof het leer onder Op- schoor door, die het schot verkeerd beoordeelde, 10 voor Edo en.... al heel spoedig. Koren op hun mo len Het was aantreden geblazen voor de verdedigingsmuur. En zo waar, in de rust was het nog steeds 0—1. Talrijke malen had de SVV- voorhoede geprobeerd door te drin gen, maar-Schijvenaar en de zijnen lieten niets toe. De tweede helft wsa een kwar tiertje oud, toen de SVV-ers eindelijk rede tot juichen kregen. Schrumph benutte feilloos een door de Bruyn keurig genomen vrije schop. De bal was over de EDO-muur precies op het hoofd van de Schiedamse middenvoor terecht gekomen Een stevige knik met het hoofd deed de bal in de touwen verdwijnen. 11. Hevig gejuich en opzwepende aanmoedi gingen van de volle SW-tribunes. De aanvallen op de EDO-veste waren in de nu volgende twintig minuten met van de lucht. Vooral in deze periode moesten wij an dermaal constateren dat er iets met SVV aan het handje is. Er was geen direct gevaar te bespeuren Vroeger (het lijkt al weer zo lang geleden) leverde een dergelijk of fensief minstens twee doelpunten op Het pleit voor de EDO-backs, halflinie en binnenspelers (de „verdediging" dus), dat hun vin nige keepertje slechts zelden de bal aanraakte in deze lawine. Iedereen verzoende zich al min of meer met een gelijk spel, toen de Haarlemse aanvallers zich weer gingen roeren. Schakels uit de ver dedigingslinie drongen wat meer op, en zie, weer hadden ze geluk Steenbergen pingelde voor de zo veelste maal te dicht in de buurt van het doel en Roodselaar maak te er gebruik -'an Een prachtig schot en het was 12. „Verdedigen jongens" dachten de EDO'ers. Ze wilden wel, maar de SVV-verde- diging zorgde ervoor, dat ze geen kans kregen deze keer De Schiedamse achterhoede ging slap spelen en EDO moest nu we) aanvallen, of ze wilde of niet- H Lasschuit, die Molenkamp na de rust had vervangen wegens kramp- misère. zette vallend zijn hoofd onde reen laag stuitert je pardoes in het Schiedamse doel, 13 Niets meer aan te doen, dachten de Schiedammers en gingen plotse ling bij drommen naar huis Maai nee, die Jan Schrumpf. Velen kwa men weer terug. Daar had hij de bal in het strafschopgebied, raak te hem kwijt en kreeg hem nog eens voor zijn voeten geschoven. Op ouderwetse manier draaide hij zich vrij en scoorde voor de twee de maal. Van de Berg keerde de knetter met een snoeksprong nog een heel eind, maar niet ver ge noeg. Dus toch nog een tegenpunt. Wie dacht, dat de rood-groeuen verheugd waren, heeft het mis. hoofdschuddend liep Schrumpf te rug. „Was het maar eerder ge beurd," zal hij bij zich zelf ge dacht hebben Opvallend behulp zaam bracht Schijvenaar de bal van uit de goal naar het midden Och. men kon het hem niet kwa- lijk nemen Zijn club trapte af. SVV nam de bal over, maar kwam niet ver meer De scheidsrechter maakte eéri einde aan alle illusies AAV behaalde grote zege AAV heeft op eigen terrein het zeer sterke HHC een fikse neder laag toegebracht. Van het begin af speelden beide ploegen een snel spel, waarbij beide keepers aan de tand werden ge voeld Twee strafschoten op het HHC-doel misten hun uitwerking, doch na 10 min. spelen was het Kas pers, die na mooi aangeven van Smyrnof, onhoudbaar inschoot 01. Aan de andere kant deed HHC ver woede pogingen waarbij Sluyter een strafschot juist wist te keren. Bij een schot uit een snelle uitval moest hij echter zwichten 11. De athle- ten gooiden er nog een schepje bo ven op en het was wederom Kas pers, die 'n fout in de HHC-achtter- hoede afstrafte 12. AAV speelde m deze periode aanvallend en de HHC-doelman kreeg het zwaar te verantwoorden. Het was Hoekman die na goed samenspel hem geen schijn van kans gaf 13. Voor rust wist Pleters nog te doelpunten uit een strafworp 14. Na de rust trok HHC fel van leer en na korte tijd reduceerden zij de achterstand 24. Nadat een doel punt van Hoekman werd geannu leerd was het Kaspers, die uit een moeilijke positie scoorde 25. even later volgde Smyrnof dit zelfde voorbeeld met een keihard schot 2—6. Nadat Kaspers er nog 27 van gemaakt had was het weer de beurt aan HHC om de verkeerd op gestelde AAV-keeper te verschal ken 37. Aan de andere kant was het Smyrnof, die met een ver en keihard schot de HHC-doelman vol komen verraste 38. Nog eenmaal wist de HHC-linksbuiten te doel punten 48, waarna Pieters via keeper en paal er 49 van maakte. AAV II trok met negen man naar Utrecht en ondanks deze han dicap wist zij het volledige SSV een 132 nederlaag toe te brengen. Met rust was de stand reeds 61 voor AAV II. raakt een bal maar half en de mid voor van Laren kopt de bal over de uitlopende doelman Van Loon heen in het doel, stand 20 voor Laren Bij Quick vindt een omzetting plaats. De Jong gaat midvoor spe len, Mol komt op de spilplaats en Tuinhof de Moed gaat rechtsback spelen hetgeen geen resultaten af. werpt. Quick probeert de achter stand in te halen. Er ontstaan en- kele hachelijke situaties voor het Larendoel, een schot van de Quick linksbuiten Kraamwinkel schampt de doellat. echter een doelpunt wordt niet gescoord. Vier minuten voor het einde wordt linksback Jansen nogmaals gespasseerd en met een strak schot in de uiterste hoek scoort de linksbinnen van Laren (30). Twintig seconden voor het einde kopt de hardwerkende linksbinnen Nijenhuis, na een prachtige voorzet van Cesar, de bal op het doel. Doelman Bouman van Laren stompt de bal voor de voeten van Kraamwinkel, die met een strak schot de eer voor Quick redt. Kort daarna fluit de scheidsrechter voor het einde. Drievoudige zege van Geertje Wielema HILVERSUM. Op de door de Hilversumse Zwemclub georgani seerde nationale adspiranten-wed- striiden heeft de Robben-zwemster Geerte Wielema het bewijs gele verd. dat zij een all-round zwem ster is. Natuurlijk won zii de 50 meter rugslag (het nummer waar op zij onlangs het record op de 400 meter verbeterde) en wel in de tnd van 34,1 sec. Bovendien won zij de 50 meter borstcrawl in 31 sec. en tenslotte tot ieders, verrassing ook nog de 100 meter schoolslag en wel in de tijd van 1 min. 29.1 sec. Bij de jongens werd H. Kelder (Robben) eerste od de 100 meter schoolslag in 1 min. 17 sec. en op de 50 meter rug in 36.4 sec. De 50 meter borstcrawl was voor G. Hermsen van De Vest in 29 sec. Verscherpte controle bij boksen in V.S. NEW YORK. - Op de jaarlijks, algemene vergadering van de na tional Boxing Association in Novem ber, waarbij bijna alle Amerikaanse Staten zijn aangesloten, zullen be sprekingen worden gevoerd naar aanleiding van de talrijke wedstrij den met dodelijke afloop in de VS. Een der officials van de bond, de heer Abe Green, heeft reeds een voorstel ingediend, waarin op ver scherpte medische controle bij wed strijden tussen profs wordt aange drongen De vergadering wordt in de loop van November gehouden. Dynamo's weer kampioen MOSKOU. Vrijdag zijn de laat ste wedstrijden van de Russische voetbal-competitie gespeeld. De Moskouse Dynamo's staan op de eer ste plaats van de ranglijst met 57 pnt. uit een mogelijk totaal van 68. De ploeg van het Rode Leger, kam pioene van het vorig jaar, werd tweede met 51 pnt en Spartak (Moskou) derde met 49 pnt. Dynamo's (Moskou) maakte 104 doelunten, een nieuw competiticre- cord. Om damkampioenschap van Nederland AMSTERDAM. De uitslagen van de elfde en twaalfde ronden der wedstrijden om het persoonlijk dam kampioenschap van Nederland zijn dit week-eind voortgezet. De uitsla gen waren: DoornbosMetz (afgebroken)* SuykMetz 0—2; Ligthart— Keiler 20; BaasLaros 0—2; Drenth—Doornbos 1—1); Gordijn— Onnink 2—0; Beers—Van Dijk 1—1; Vos—Ham 0—2; Beers Drenth 1—1; Vos—Baas 1—1; Ham—Ligthart 1—1; LardsKeiler 02. De stand is thans: 1. Gordijn (Den Haag) 11 gesp., 18 pnt.; 2. Van Dijk (Wageningen) 11 gesp., 17 pnt,; 3. Keiler (Amsterdam) 11 gesp., 16 pnt.; 4. Vos (Amsterdam); 5. Metz (Amsterdam); 6. Doornbos (Appingedam); 7. Ligthart (IJmui- den); 8. Suyk (IJmuiden); 9. Laros (IJmuiden); 10. Dukel (IJmuiden); 11. Beers (Noordscharwoude); 12! Baas (Enschede); 13. Ham (Rotter dam); 14. Onnink (Aalten); 15. Drenth (Emmercompascuum). KLASSEMENTSRACE DOOR DE GANS GEWONNEN De vijfde rit van de Najaarscompe- titie ..Pedaalriddcrs" was een klasse- mentsracc over 40 km voor de A en B klasse en 27 km voor dc C klasse In de A klasse namen De Gans. Pol en Hartsuiker dc leiding door zich van het peloton los te maken. In de drie klassementsprints, welke uiterst fel wer den betwist, toonde De Gans zich de snelste hoewel Pol cn Hartsuiker slechts met gering onderling verschil hun 2e en 3c plaats konden handhaven. De B klasse werd door dc enkele minuten later ges-tarte C klasse inge lopen Berkhout cn Van Eldcrt sloten zich bij de C klasse aan doch laatstge noemde moest later van Berkhout los sen Het 2e cn 3e klassement won Berkhout onbedreigd en daardoor werd hij winnaar van deze rit. Van Eldcrt kwam als tweede binnen doch daar hl] met 2 punten minder op J. v. d. Glas eindigde moest hij zich met de derde plaats tevreden stellen In het eerste klassement van de C klasse werd H v d. Glas eerste tn D van Wijk tweede. Van der Glas had hierna met bandenpcch te kampen. D. van Wijk won het tweede klassement en werd winnaar van dc rit. Van de Brug en de jeugdige Valkenburg, die zich respectievelijk als tweede en der de klasseerden, reden een goede wed strijd De uitslag klasse A: 1 J. de Gans. 3 punten: 2 A Pol 4 punten; 3 W Hart suiker. 6 nunten Klasse B 40 km* 1 C Berkhout 7 Dunten- 2 J van der Glas, 8 punten: 3 J van Eldert. 10 nunten; 4 J Lom. 12 punten 5 W. Veldman 12 punten: 6 J v d. Heuvel, 14 punten; 7 B. Kat- hagen. Klass-e C 30 km: 1 D. van Wijk 3 nunten: 2 G. v. d Brug. 5 punten: 3 T Valkenburg 7 nunten: 4 H van der Glas, 7 punten: 5 H van Wijk, 10 pun ten; 6 Corbee. 10 punten. Waterpolo. DE WINTERCOMPETITIE Door de Sporteommissie van de KNZB is de indeling bekend gemaakt van de komende wintercompetitie. Deze luidt als volgt: Centrale wintercompetitie: Afd. A. Haarlem 1.' DWR 1. HVGB 1, HPC 1. Meeuwen 1 Nereus 1 Y 1. Afd. B AZ 1870 1. AZC'82 1, DJK 1. Neptunus (Amersfoort) 1. Neptunus (Arnhem) 1. Robben 1. UZSC 1. Afd C. CZC 1 HZPC 1. Merwede 1. Rotterdam 1. RZC 1, SVH 1. Zian L. Bekercompetitie Heren: Afd. A. de Amstel de Futen, Robben 2, de Vest. Y 2. Afd. B. Aegir, AZPC Brandenburg. PSV. UZSC 2. Afd C. Flevo. Polar Bears, Triton, VZC Zwemlust. Afd. D. de Gouwe. RPSV. WZC. Zian 2 ZWIP. Afd E. Forel, DKR, SVGT SVH 2 de Zyl. Afd. F. DAW, Bruinvissen, VZV, Zwaarvis. Van Duyl-Bckercompctitie Dames Afd. A. DWR. DWT, HDZ, Ncrcus, VZV. Afd B. ADZ. AZPC. Flevo. Robben, Triton. Afd C DKR, Neptunus (A'foort) Neptunus (Arnhem) UZSC. Zwemlust. Afd. D. HZPC, Merwede. ODZ. RDZ, Rotterdam. Afd. E. DVZ, de Gouwe. GZC, WVC. Zian.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4