FILMS IN AMERSFOORT Kupers-oord een parel in de kroon 3S STADSAUTOBUSDIENST STADSYEÏTSTER- DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB "Zenuwpij" "akk£0Jc* GA NU MET DE BUS. fyciep.? [/ecU&udUe-id 2 Zaterdag 22 October I949 tof -BPjj \\IAAR straks het Kupers-oord zal verrijzen staan nu enkele kleine huizen. Het ziet er wat ar metierig uit. Hoe kan het ook an ders. Er zijn jaren van een gruwelijke oorlog overheen ge gaan. Eens stond daar een trotse villa. Een vallend vliegtuig was voldoende om er brokstukken van steen van te maken. Het is er na wat opgeruimd en dank zii de goe de zorgen van de tuinbaas heeft de tuin niets van haar sprookjesach tige sfeer verloren Integendeel, het is voor een ieder, die de klim tegen de berg er voor over heeft, een openbaring daar in die rustige omgeving van statige dennen en ander opgaand groen te vertoeven. En wat een panorama! Het N.V.V.-bestuur heeft wel een zeer goede keus gedaan. Daar op dat mooie plekje vaderlandse grond aan de Laan 1914 zal een in de omgeving passend studie- en va- cantieoord worden gebouwd. Het is dan niet alleen de enkeling meer gegeven te genieten van de schoon heid van dit wonderlijk stukje na tuurschoon. Vrouwen en mannen zullen naar dit oord optrekken om kennis te vergaren of rust te ge nieten. TV/I OETEN wi j als Amersfoorters eigenlijk niet een beetje trots zijn, dat wij dit aan onze landge noten kunnen bicden? En moeten wij ook niet dankbaar zijn. dat het N.V.V. Amersfoort voor dit oord heeft uitverkoren. Want hoe het ook zij. Amersfoort heeft aan de komst van deze mannen en vrou wen meer betekenis te hechten Zij toch zullen straks onze stad be zoeken. Ons oud stedeschoon trekt, maar ook de goed verzorgde etala ges van onze middenstand zullen het wel doen. Ook de Horeea-be- drijven zullen er wel bij varen. Dat is dan de economische ziide van deze aanwinst van onze stad. Wii zullen er echter iets voor moeten doen. De V.V.V. heeft ons al meer dan eens de weg gewezen: belang stelling en vooral ook liefde heb ben voor eigen stad, voor de eigen omgeving. Iedere Amersfoorter moet propagandist zijn zonder chauvinistisch te wnrden. Neen, wij kunnen ons er slechts gelukkig mee prijzen, dat het Ku pers-oord aan de rand van onze stad zal verrijzen als een parel in de kroon. Een van de oude huisjes op de plaats waar het Kupers-oord zal verrijzen. De tuinman zei zuch tend: „Ilc zou zo graag in deze omgeving willen blijven en de tuin verzorgen." Ons dagelijks teveel Een persoon deed bij dc politie aangifte van diefstal van een dyna mo en een lamp Deze voorwerpen waren gestolen van een bij de Am bachtschool gestalde fiets. Iemand, die een kind beneden de 14 jaar arbeid liet verrichten, ging op de bon. In de Bergstraat overtrad een autobestuurder het stopverbod, ter wijl een ander in de Bisschopsweg het inhaalverbod negeerde. Beiden gingen op de bon. Twee autobestuurders, die bij 't verlaten van hun vervoermiddel niet de nodige veiligheidsmaatrege len hadden genomen, werden ge verbaliseerd. Een fabrikante, die haar perso neel te lang had laten werken, kreeg een bekeuring. Noteert u even GRAND THEATRE. „Mariandel" 18 jaar. Zondag 2 00, 4.15, 6.45 en 9 uur Dag. 2.30, 6.45 en 9 uur. Zondag, 23 Oct 's mor gens 10.30. uur Speciale ver toning „Lassie komt thuis" Donderdag, 27 October, 2.30, 6.45 en 9 uur: Vertoning film „Rubens". Donderdag, 3 Nov 8 uur Optreden „Metropolitan Ballet op London". CITY THEATER. „Het onstuimig Blondje" 14 jaar. Zondag: 2.00, 4.15, 6.45 en 9 uur. Dag. 2.30, 6.45 en 9 uur REMBRANDT THEATER. Van Vrijdag t/m Maandag „De avonturen van O'Flynn" 14 jaar. Van Dinsdag t/m Donder dag „De Pioniers" 14 jaar Zondag: 2.00, 4.15. 645 en 9 uur. Dag 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEAÏER SOESTDIJK. Van Vrijdag t/m Maandag Lassie komt thuis" a. 1. Van Dinsdag t/m Donderdag „Song of Love" 14 jaar. Zondag: 2 09, 4.15, 6.45 en 9 uur. Zaterdag: 2.30, 6.45 en 9 uur Ov. dagen: 2.30 en 8 uur 22 Oct. Amicitia. Erdalfabrieken Cabaretgezelschap Nol v Dijk. 8 uur. 23 Oct. Markthal. Jaarfeest R B bond van Spoor- en Tramwegper soneel St. Rafaël. 8 uur. Muziekschool Regentesselaan Hum. Verbond H. de Waard: „De strijd om de mens". 10.30 uur. 24 Oct. Gebouw Ver v. Vrijz Herv. Inst. v. Volksontwikkeling. A. Landers „Woninginrichting" 8 uur. Amicitia De Haagse Comedie „Zeg het aan Margaret", 8 uur. Reisvereniging vierde leest Rotterdamse amateurs brachten vlot cabaret De afdeling Amersfoort van de Ned. Reisvereniging bestond deze zomer 25 jaar. Dat werd Vrijdag avond in „Amicitia" nog eens ge vierd met een vlotte cabaret-avond voor de leden, die werd geopend door de heer J. Melchior, die na mens het bestuur alle aanwezigen welkom heette en dank bracht aan verscheidene Amersfoortse NRV- mensen, die zich zo buitengewoon verdienstelijk hebben gemaakt voor de afdeling. De heer Melchior eer de degenen, die dit jubileum niet meer hadden kunnen meemaken en sprak daarna een persoonlijk woord tot het bestuur. De toneel- en cabaretclub van de afd. Rotterdam der NRV voerde daarna een cabaret-i^vuc „Reizen en Trekken" op, die veel succes had. Ongeveer twintig mensen werkten er aan mede, de een met iets meer succes dan de ander, maar over het algemeen was dit toch goed amateur-werk. De teks ten waren vlot en treffend geschre ven. Enkele liedjes en vrolijke me lodietjes werd met veel vaart ge zongen en gespeeld, terwijl de sketches lachbuien ontketenden. De Rotterdammers hadden in hun troepje een paar goede krach ten, zoals de drie komieken, die als meisjes van het ballet zo goed op dreef waren, als Wil Kristalijn, die op aangename wijze enkele Franse chansons zong. als Piet Rhuis, die Maurice Chevalier zeer verdienste lijk imiteerde en Mies Kelder, die een aardig liedje zong over een rriillionnair. De piano-begeleiding van Henk Edenburg was goed. De costumes, verzorgd door de Firma Van Nooyen uit Rotterdam, hadden deze amateurs waarschijnlijk heel wat geld gekost, maar waren dat best waard. De Amersfoortse leden van de NRV hebben een plezierige avond gehad. Ongevallen aan de lopende band Een slachtoffer is zeer ernstig gewond De motorbrigade van de* Amers foortse politie moest Vrijdag ver scheidene malen uitrukken om een aantal verkeersongevallen te re gistreren. Bij het gebouw van de PUEM aan het Smalle Pad was het een auto bestuurd door de woonwa genbewoner H., die in aanraking kwam met twee wielrijders. De fietsers hielden niet voldoende rechts. De auto greep hen met de voorbumper en beiden werden omhoog geslingerd en kwamen tenslotte op de keien terecht. De een beëindigde de val zonder enig letsel, maar de ander liep enkele hoofdwonden en een wond aan de schouder op. Hij werd per G.G. en G.D. naar het St. Elisabeths zie kenhuis vervoerd. Er ontstond enige materiële schade. De auto is in beslag genomen. Door plotseling remmen veroor zaakte een bestuurder van een vrachtauto op de Hoogeweg een aanrijding. Een achter hem rijden de vrachtwagen botste tegen de auto op. Er ontstond enige schade. Op de hoek Vermeerstraat-Bis- schopsweg wilde een wielrijder oversteken, doch bemerkte te laat, dat een motorrijder naderde. Er ontstond een aanrijding en beiden kwamen te vallen. Een ader in het onderbeen van de wielrijder sprong. Motor en fiets liepen scha de op. Ernstiger, tenminste voor één der betrokkenen, was het ongeval, dat op de B.W.-laan bij de Dieren tuin gebeurde. Een achter een bus van Tensen rijdende personen auto trachtte de bus te passeren. Toen het voertuig zich naast de bus bevond, bemerkte de bestuur der. dat uit tegenovergestelde rich ting een andere personenauto na derde. De man kon niet meer naar rechts uitwijken en trachtte in de berm van de weg aan de linker zijde van de weg zijn auto tot stil stand te brengen. De tegenligger, bestuurd door de tuinman van K. uit Hollandsche Rading, was ech ter inmiddels tegen de auto opge botst. Beide knieschijven van Van K. werden verbrijzeld. Hij moest door de G.G. en G.D. naar de „Lichtenberg" worden overge bracht. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd. 221. Een Engels eska der, onder bevel van Nelson, heeft in 1798 vóór Toulon een ont moeting met de „Vlie gende Hollander". De Engelse vloot kruist ca. voor de Franse marine- basis om Napoleon Bo naparte te verhinderen uit te varen. De „Vlie gende Hollander" ver schijnt in het licht van de ondergaande zon en scheert als een meeuw over het water. Nelson geeft opdracht het schip onder vuur te nemen, maar het lijkt wel of de spookschip6''een^uiUverking hebben. De be-steekt die nacht een felle storm op, die de van gebruik om met zijn vloot te ontsnappen manning voorspelt ongeluk en Inderdaad I schepen uit elkaar slaat. Napoleon maakt hi"' I en Nelson heeft het nakijken. Verordening studiekosten Blijkens een schrijven van B. en W aan de Raad, maken Gedepu teerde Staten bezwaar tegen het verwerken in de Verordening tot Regeling van de Bezoldiging der Ambtenaren in Dienst van de Ge meente Amersfoort van het ont werp in tegemoetkoming in de studiekosten. Hiervan wordt de Raad nu een nieuwe Verordening aangeboden. Sint Nicolaas-Markt De Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst zal op 17, 18 en 19 November een Sint Nicolaas-markt houden in dc Markthal. Korfbal-beschouwing Zondag ontmoet Soesterkwartier de derde koploper van de compe titie, nl. BEP uit Purmcrend, welke ploeg het heel wat beter doet dan vorig jaar. De Purmerenders zijn nog ongeslagen en dus zal Soester kwartier het wederom niet gemak kelijk hebben. Toch zal BEP zich op een moei lijke strijd moeten voorbereiden want zij kunnen moeilijk vat krij gen op het spel van onze stadgeno ten. Vooral als Soesterkwartier zo speelt als vorige week, zal van de uitslag niet veel te voorspellen zijn. Het derde twaalftal ontvangt de reserves der spoorwegkorfballers Uit Utrecht, terwijl de a adspiran- ten in Bussum Olympia a zullen ontmoeten. Burgerlijke stand Geboren: Johanna Antonia Cel- stina, d. v. C. H. Berger en G. W. Keizer; Frederik Joannes Maria. z. v. L. Lans en H. Kropman; Hans. z. v. J. C. A. Kollen en E v. Brum- melen. Getrouwd: A. v. d. Vlugt en C. Mulder Schaakkampioenschap van Amersfoort In het zaaltje van de heer van Hamersveld werd gisteravond het tweede gedeelte van de 2e ronde om het schaakkampioenschap van Amersfoort g.spield. Evenals in de eerste ronde vielen er ook nu weer enige verras ingen. Zo slaag de Nijkamp van „Amersfoort" er in, spelen j in Groep C om de Ons Genoegen man Wichard te slaan. Tegen de gewoonte in speelde Wichard ditmaal ta veel verdedi gend wat hem uiteindelijk na bui tengewoon goed spei van Nijkamp de ptrt.j koste. Van Walstein van SosslerKwartiar boekte eveneens een opmerk.lijk sujccs. T^gon oud kampioen Hui.man speelde hij een spannende partij. Bij een foutzet verspeelde Huisman een vol stuk dal zijn tegenstander wisi uit te buiten door naderhand een loper te offeren waarbij hij twee vrij pionnen verkreeg, die na een in teressant eindspel voor van Wal stein de volle winst opleverden. Verder won Ober met zwart spe lende Van Klee (So* sterkwar Lier) en v. d. Hazel Wcgons niet opko men van Jongman reglehientair. Na twee ronden is de stand in groep A: D. C. Helderman 2 ge wonnen, J Ober en H. Juffer (Ons Genoegen) ieder een gewonnen en een verloren partij en W. Klee 2 verloren. Greep B: Hier heeft de strijd een spannend verloop. Iedet der deelnemers slaagde er in een partij te winnen en een te verlie- I zen. Het z.jn: W. T. Flentge (Ons 1 Gencegen), A Huisman en L. Hou- baer van „Ame sfco:t' en V. van 1 Walslein (So.st.rkwaitier). Groep I C: Nijkamp doet hier een goede gooi om geplatst te worden in de halve finale. Zijn laa ste partij speelt hij tegen van Ham-rsveld die 2 verloren partijen heeft. A. Geudekc „Amersfoort" en A. J. Wichard, ieder een gew. en een verloren Ten slotte Groep D: De jonge Latour van „Amersfoort" 2 gewonnen, R. H. Hekma „Amcrs foort" en E. J. v. d. Hazel (Ons Genoegen) elk 1 gewonnen en 1 verl. en H. F. Jongman „Amers foort" 2 verloren Voor groep C werd tevens nog gespeeld van Ham.rsveHGeude- ke 0—1. Ondanks het feit dat er dus reeds enkele kanshebbers zijn aan te wijzen kunnen zich in de derde en laatste ronde van de voorwed strijden nog dusdani e wijzigingen voordoen dat er wellicht enkele beslissende partyen gespeeld die nen te worden. Het programma voor de derde ronde luidt: Groep A: OberJuffer, KleeHelder man, B. FlentgeHuisman, Hou- biervan Walst-in. C: Geudeke Wichard, van HamersveldNij kamp, D: La'ourJongman en Hekmav. d. Hazel. Deze partijen worden volgende week Maandag en Vrijdag gespeeld. Ordonnans Wessels gehuldigd Zaterdagmorgen werd de Bur gerordonnans J. M Wessels, die 25 jaar in Riiksdienst'is, gehuldigd op het Depótbureau van de Willems kazerne. De Commandant van het lc Infanterie-depót, waarvoor de jubilaris werkt, Kol A. Tolsma, sprak hem en zijn vrouw toe en overhandigde hem een herinne ringsboek. Na een gezellig samen zijn sprak de heer Wessels een woord van dank Medische Dienst Doktoren: J. A. Hendriks, Tcsselschadelaan 3, tel. 6013 en dr. H. W. Schreuder, H. v. d. Hagen- laan 4, tel. 6516. Apotheken: Haar, Juliana- plein 3 en Soester Apotheek, Oude Soesterweg 92. Verloskundigen: A. G. F. Perk, A. v. Viandenstraat 2, tel. 5086 en N. Vernhout, Soesterweg 232. tel. 3374. i Ineez Mpd AMHC-heren spelen thuis; dames gaan naar A'dam De heren van AMHC hebben morgen een thuiswedstrijd tegen VVV, waartegen zij het niet gemak kelijk zullen krijgen. De Amster dammers bezetten namelijk de tweede plaats op de ranglijst en zij zullen stellig al hun best doen om daar te blijven en zodoende hun kansen voor de eerste plaats te be houden, maar aan de andere kant heeft AMHC reeds getoond weinig te voelen voor een herhaling van het vorige jaar. Onze stadgenoten zullen dus ongetwijfeld alles op al les zetten om hun positie in de middenmoot te handhaven. Wij achten het moeilijk om de vermoe delijke winnaar aan te wijzen cn houden het maar op een gelijk spel. (Ing. Med.) cn iplerpljn kunnen tot een kwelling worden. Neem In zoo n geval een "AKKERTJE en de pijn valt van U all Wij hebben het genoegen U mede te delen, dat per 1 November a.s. de Soesterkwartierlijn uit gebreid zal worden tot een kwartierdienst. Voor deze datum zullen wij U een uitgebreide dienst regeling thuis laten bezorgen. Ons devies blijft steeds: Hoe meer passagiers gebruik maken van de bus, hoe meer wij aan de wensen van onze cliënten tegemoet kunnen komen. Daarom: N.V. HENRI NEFKENS. Bij AMHC zal Maas niet van de part(j zijn; om studieredenen zal hij voorlopig niet meer kunnen spelen. De dames gaan wederom naar Amstelveen, waar zü ditmaal tegen Amsterdam II uit zullen komen. Nu onze stadgenoten het vorige week tegen Amsterdam III niet hebben kunnen bolwerken, lijkt het resul taat van morgen ons niet twijfel achtig: de gastvrouwen zullen de beide punten wel in de hoofdstad houden. De kans hierop is nog te groter door het feit dat AMHC's rechtsachter en aanvoerster mej. v. d. Velde voor enige weken is uit geschakeld. Voor haar zal mevr. Gast invallen op de linksbinnen plaats, terwijl mej. Israels de ach terhoede gaat completeren. De heren-reserves hebben thuis geen kans tegen Schaerweyde II, dat met de ondubbelzinnige doel- cijfers 243 uit drie wedstrijden bovenaan staat. De dames-reserves gaan naar Zeist en zullen daar Schaerwey de III wel weten te ovenvinnen. Verder wordt nog gespeeld: Hil versum VII—AMHC IH. kinint mei hei infectie-werende vitamine c „Mariundel" Een film, die nog al wat rumoer heeft veroorzaakt is „Mariandel". Deze Oostenrijkse film, die deze week in het Grand-Theatre wordt vertoond, houd. het midden tussen een klucht en een zangspelletje. Het scenario handelt over een be kend referendaris, die door toeval te weten komt dat hij ergens aan de Donau nog een dochter heeft, spruit van een lang vergeten liai son. Met zijn bediende begeeft nij zich naar de woonplaats van zijn vroegere geliefde en vindt daar te vens zijn zeventien lentes tellende dochter. Deze jongedame is de fa meuze Mariandel van de draai orgels en de fluitende slagersjon gens, en tevens de aantrekkelijke spil waarom de gehele film draait. Tussen de ex-geliefden blijkt het niet dadelijk koek-en-ei te zijn, want een tweede minnaar de I burgemeester van het dorp I blijkt een eventuele toenadering te j remmen. Zoals in elke diie-stui- vers roman, kemt er ten slotte een hereniging tot stand en de bios- zo gebeurde het, op een zeker moment brak de zwengel, juist toen de kapitein voorbijliep. „Waar is de reserve- zelfs zo ver, dat hij op merkte, dat Henk de kans eens zou moeten krijgen om een echte, grote revue te maken." Als hij decors kon la- zwengelr"\ bulderde de ten maken, zoveel hij stem van de kapitein wilde. Als hij zijn men- over de van hitte tril- sen beter in dc kleren lende heide. „Present. kapitein!", antivoordde de luite nant. terwijl hij uitbun dig met zijn klapte. Hij bedoelde hét goed. kon steken" zo schreef hy. Sommigen hebben dat verkeerd gelezen, ver hakken telde Henk Dricssen ons Die dachten, dat het er nogal Parijs was toe gegaan in „Fris. Hoor"! Maar die „een onzer" ONZE BURGERIJ U heeft het kunnen bedoelde het natuurlijk ONS GARNIZOEN '"Je krant: on- niet zo. De costumes in Als je op de Hars- langs werd er bij het station een enquête ge- deze cabaret-revue wa ren afhankelijk van de sommige soldaatjes dat als een hele gebeurte nis. Anderen vinden het helemaal niet leuk. want meestal regent het op de Harskamp dat het giet of is het er zo heet. dat je je geen raad weet. En als het zo heet is. kun je niet zo bijs ter vlot meer denken. Temeer, omdat er in dienst voor je gedacht wordt Het was heet, die ge denkwaardige dag, waarop onze reserve tweede luitenant wat soezerig werd. Hij had de leiding over geweer- baan zes. waar gescho ten werd op een schijf, diebewogen kon wor den door middel van een zwengel, waaraan de hele dag iemand stond te draaien. Maar, werd gevraagd of ze van het amateur-cabaret en het Soesterkwartier dus met zo geweldig als kwaiyien. Die vraag stel- in b.v. de Snip en Snap- de een der enquêteurs revue ook aan een heer, die sombertjes vroeg: In „Fris. Hoor" waren die beperkte middelen „Waar moet U dat voor volledig uitgebuit De weten?" „In verband costumes waren voor met de tunnelplannen, een dergelijk program- mijnheer", antwoordde ma zelfs goed. Geen Pa- de enqueteur. „O," en de heer was rijs dus! De BAL NA Amersfoortse plotseling enthousiast, ouden van dagen vier- Ja ik kom inderdaad den Donderdag j.l. feest. uit het Soesterkwartier. Is een gulden al vast ge noeg?" En U kunt het geloven of nietde man meende het! Toen bestond namelijk hun afdeling van de Alg. Bond een iaar. Had U niet gedacht, hè. dat wij nog zo zou den feesten", zei een KLEDING der oudjes na afloop te- Een onzer „versloeg" Scn ons. „Jammer, dat er geen Henk Driessens cabaret revue „Fris. Hoor" voor bal na is." zei een an- U cn oordeelde er nogal er, hetgeen historisch gunstig over. Hij ging w. coopbezoeker verlaat het Grand, een uurtje pretentieloos amuse ment en een populaire melodie rijker. Willy Forst, die de film met zijn artistieke leiding signeert, be steedde slechts weinig aandacht aan deze rolprent. De toneelmatige scènes volgen elkaar op als solda ten in het gelid en zelfs de ge ringste poging om tot een verant woorde overgang of een aardige filmvondst te geraken bleef achter wege.' De dialogen zijn dikwijls te gerekt, terwijl de rolprent filmisch, muzikaal en geluid-technisch niet boven het gemiddelde uitkomt. Dat het geval desondanks een zekere bekoring heeft, komt voor reke ning van de gemoedelijke Weense sfeer, alsmede van 'n voor dit doel bijzondér geschikte rolbezetting (Paul HÖrbiger, Maria Andergast en Hans Moser). „Avonturen van O'Flynn" Over de oorlog, die Napoleon tegen Engeland voerde zijn veel boeken geschreven en ook enkele films gemaakt. Van dit onderwerp heeft de „Universal International" een prachtige film gemaakt, geti teld „De avonturen van O'Flynn", met in de hoofdrol Douglas Fair banks Jr. Fairbanks Jr. blijkt bij Fairbanks Sr. in de leer te zijn ge weest. Douglas komt in deze film als O'Flynn in dienst bij 't Ierse leger in de tijd dat Franse spion nen op jacht zijn naar een pakket, waarin de plannen zijn beschreven, hoe Engelands invasie zal worden uitgevoerd bij een eventuële bezet ting van Ierland. O'Flynn zorgt er natuurlijk voor. dat zij dit pakje niet in handen krijgen. Liefhebbers van sensatie deze week dus naar „Rembrandt", ..Het onstuimige blondje" In het City Theatre hebben we kennis gemaakt met Betty Hutton, he meisje, dat enige tijd geleden stormenderhand Amerika veroverde met enkele vrolijke films. Nu begint „Het ontstuimige blond je'', de film. die wij zagen, niet zo vrolijk, integendeel, nogal droevig. Met Betty's begrafenis namelijk. Aan de baar herinnert „Pa" zich hoe ont- stu.mig Betty in haar jonge jaren is geweest en die herinneringen vul len de film. Betty kwam eerst in het circus, toen op Broadway, daarna in Hol lywood en tenslotte in een nacht club, vol gangsters en millionnairs. En gelooft U het maar gerust: het gaat er ontstuimig toe. Er wordt zo hier en daar fris gescholen en het laatste schot scheidt Betty op het nippertje van haar geliefde. Ook al geen vrolijk eind dus. maar op die twee droevige momenten na, kan de liefhebber zijn zakdoek wegbergen. De film wordt interessant gemaakt door wat prima revue-werk, zoals het populaire liedje „It had to be you", dat Betty vaardig zingt. Een neger speelt een virtuoze piano solo, zoals we er maar weinig ge hoord en gezien hebben. HVC en APWC spelen voor de competitie Voor de Amersfoortse clubs -'aan Zondag slechts twee competitie wedstrijden op het progra.-ima. De vierde klassers soelen namelijk be kerwedstrijden. Hun programma luidt als volgt: De GermaanQuick en Amersfoortse BoysLVV. Ams- vorde is vrij. Voor de competitie staan belang rijke wedstrijden voor HVC en APWC op het programma. HVC ontvangt op „Birkhoven" Elinkwijk uit Zuilen, dat de aan dacht op zich vestigde door de 51 overwinning enkele weken geleden op De Spartaan. Elinkwijk beschikt over een snelle ploeg met een schot- vaardige voorhoede. De Zuilenaren hebben goede plannen en zullen het onze stadgenoten niet gemakkelijk maken. De HVC-ploeg is ongewij zigd, zodat de rechtervleugel be staat uit Sleeking- en Barreveld. Men verwacht een record-aantal be zoekers voor deze wedstrijd en er zijn maatregelen getroffen om de stroom mensen vlot te verwerken. De Spartaan gaat op bezoek bii Zaandijk en zal het daar heus niet zo gemakkelijk hebben als dat Ijjkt. DWV krijgt Raplditas op bezoek en heeft wel de meeste kans. AFC wint hoogstwaarschijnlijk van Volendam en Vriendenschaar verliest van Alc. Victrix. APWC. onze derde klasser. gaat naar BFC en heeft alle kans op een overwinning, indien er voor de volle honderd procent gespeeld wordt. Holland en Zeist gaan een wed strijd spelen, waarin het krachts verschil niet zo groot zal zijn en die door de een net zo goed gewonnen kan worden als door de ander. Baarn wint ongetwijfeld van EMM. eveneens BVC van Patria. CDN zal het niet gemakkelijk krijgen tegen Fortitudo. „Onder Ons I" verloor Voor de vierde klasse van de bondscompetitie van de Stichts- Gooise schaakbond speelde het le tiental van „Onder Ons" te Den Dolder tegen de club van die naam. „Onder Ons" kwam niet op zijn sterkst uit en dat bleek tijdens het verloop van de wedstrijd overdui- delijg, want de gastheren wij voorspelden reeds dat De Dolder 'n ernstige kampioenscandidaat in die klasse zal blijken te zijn wonnen letterlijk over alle linies en stuur den de schakers van „Onder Ons" met een 100 nederlaag naar huis. Predikbeurten Remonstr. Kerk 10.30 uur ds. W. J. Wegerif (Oosterbeek). Ver. van Vriiz. Herv. Gasthuis- kerk 10.30 uur ds. C. B. Burger (Utrecht). O. L. School. O. Soesterweg 15 uur. Bevestiging ds. M. C. v. Wijke. Oud-Ger. Gem. Muurhuizen 53. 9.30 en 5 uur ds. D. v. Leeuwen (Loenen a.d. Vecht) en 25 Oct. 19 uur ds. J. v. d. Poel (Giesendam). Vrije Evang. Kring „De Doelen". Havik dhr. Companjen (Olde- broek). Oud-Kath. Kerk 't Zand 10 uur Heilige Dienst. Vrije Kath. Kerk 10.30 uur dienst De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen. Fah- renheitstraat 12 Zondagsschool 10.30 uur avonddienst 17.00 uur in gebouw „Concordia" (bovenzaal). Christian Science (RHBS), Thor- Hoevelaken BURGERLIJKE STAND Geboren- Willem zoon van E. van de Biezen cn F. van der Horst. OPBRENGST COLLECTE De collecte ten bate van de Chr. Kleuterschool bracht op 114. MEDISCHE DIENST Zondag heeft alleen voor spoedgeval len dienst dr. W. Verbeek te Hoogland, telefoon K 3493—260. PREDIKBEURTEN Zondag 23 October 1949 Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. van Dieren van Ede: 18.30 uur drh. Mouw. godsdienstonderwijzer te Driedorp. Gercf. Gemeente i gebouw „Bouw- lust"): 9.30 en 15.00 uur Leesdienst. Eindelijk Het heeft, al of niet ongemerkt lang geduurd, maar eindelijk zal er dan toch weer een stap in de goe de richting gezet worden en een stukje slechte oude tijd uit ons land worden weggenomen. Waar dit op slaat? Op het verdwijnen van een stuk onmondigheid van de vrouw, tenminste als de regering er in slaagt het ingediende wets ontwerp zonder kleerscheuren door de volksvertegenwoordiging heen te krij- w ttt"jgen. Denkt u Vrije, Woorden nu niet: Foei, van dat is Politiek en hoort in Ir. P. SCHUT deze kolom niet thuis, want het is veel meer dan wat men gewoonlijk met die naam aanduidt. Het is 't opheffen van weer een stukje van de achteruitstelling die de vrouw in onze maatschappij nog steeds ondervindt. Wat er in het wets ontwerp wordt aangesneden en welke veranderingen er door in de positie van de gehuwde vrouw komen, hebt u waarschijnlijk wel gelezen, maar op één punt wil ik toch even speciaal de aandacht vestigen: „De vrouw moet de be voegdheid hebben tot uitoefening van een beroep en het verrichten van arbeid." Bedenkt u wel: De gehuwde vrouw! Ennehoe wordt dat samengerijmd met de gehuwde ambtenares, krijgt die alleen maar de bevoegdheid en niet de gelegenheid? 't Is maar een vraag! beckeplein 1, 10 uur Ned. dienst; 11.15 uur Eng. dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk. Gasthuiskerk. 4.30 uur Eredienst. Ger. Gem. Stovestraat 10 en 5 uur leesdienst. 26 Oct. 19 uur ds. L. Rijksen (Leiden). Chr. Ger. Kerk 10 en 17 uur ds. Drenth. Verg. van Gelovigen 10 uur Ere dienst; 17 uur prediking des Woords. Luth. Kerk Langestraat 10.30 uur mej. ds. M. E. Monsees. Doopdienst. Doopsgezinde Gemeente, ds. S. Gosses Gzn. L. Vrouwestraat 10 uur ds. H. Volten (Enschede); 5.30 uur ds. D. A. Zijlstra. Leusderkwartier (J. v. d. Hey- denstr.) 9 uur dr. N. H. Ridderbos; 5.30 uur ds. H. Volten. Soesterkwartier (Tulpstr.) 9 uur ds. D. A. Zfjlstra: 5.30 dr. N. H. Ridderbos. Ned. Herv. Gemeente H. Catech. Zondag 37 St. Joriskerk (Hof 1) v.m. 10 uur, ds. N. O. Steenbeek, Jeugd dienst; n.m. 5 uur. ds. A. T. W. de Kluis. Hoofd-legerpredikant. Nieuwe Kerk (Leusderweg 110) v.m. 10 uur. prof. G. C. van Nif- trik. van Amsterdam: n.m. 7 uur, ds., Herfkens. Emma-kerk (O. Soesterweg 131) v.m. 9 uur. ds. Blok; v.m. 10.30 uur. ds. Blok: n.m. 5 uur. ds. Ver maas. Bergkerk (voorlopig Gymna sium) Groen van Prinstererlaan 33. v.m. 10.30 uur, ds. A. A. Wild schut van Amsterdam. Kapel Zon en Schild (Utrecht- scheweg 266) v.m. 10 uur. ds. Bout. Rusthuis „De Lichtenberg" (Utr. weg 299) v.m. 10.30 uur. ds. Herf kens. Huwelijksinzegening St. Joriskerk Donderdag 20 October n.m. 12.30 uur. door ds. A. Steenbeek. Donderdag 20 October n.m. 2.30 uur, door ds. M. G. Gerritsen. Jongerendiensten Kerk (Appelweg), v.m. 10.30 uur, de heer J. F. Grimm. Wijkgebouw (L. Costerplein 14), v.m. 10 uur, de heer S. Abrahamse. Gebouw Immanuel (Tulpstr.). v.m. 10.30 uur, de heer W. de Gans. Jeugdhuis (Z. Singel), v.m. 10 uur. de heer L. Dijkstra. Bijbellezing Donderdag 27 Oct.: Gymnastiek zaal school Joan, van Dieststraat, 7.30 uur, door ds. Blok. Onderwerp: Openbaring 1. „Hii bewaart Zijn Kerk". Huwelijksinzegening St. Joriskerk Dinsdag 25 October, v.m. 11.30, door ds. Prak. Legerpredikant. Dinsdag 25 October, n.m. 2.30 uur. door ds. Gerritsen. Woensdag 26 October, n.m. 2.30 uur. door ds. Koolhaas. Donderdag 27 October, n.m. 12.30 uur. ds. Vermaas. Donderdag 27 October, n.m. 2.30 uur. door ds. Vermaas. Zondagsscholen Bethel (Eemstraat 99) 10.30 11.30 uur. Chr. School Kruiskamp. 10 11.15 uur. Gabrie Mehenschool Plantsoen Z., 10—11.15 uur. Wijkgebouw (L. Costerplein 14) 121 en 23 uur. Openluchtschool (Hobbemastr.) 10.30—11.30 en 12—1 uur. Chr. School (Rozenstr.) 10.30 11.30 uur. Filalethes (Havik) 23 uur. Kapel Zon en Schild. 11.45 12.45 uur. Chr. School (v. Effenlaan) 10 11.15 uur. Zonnebloemstraat (O.L. School) 10.30—11.30 uur. Joan v. Dieststraat (Chr. School) 10.15—11.15 uur. Wbsthill-kinderdiensten (Berg- kwartier) 68 jaar. 10.30 Hein- siuslaan 1. 9—11 jaar: 10.30—11.30 uur, Utrechtseweg 106. HOOGLAND v.m. 10 uur. ds. Jellema. LEUSDEN v.m. 10 uur. ds. Hofstede. Lokaal Ascliat n.m. 2.30 uur. ds. Hofstede.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2