Mars PINK PILLEN N.V.BORENFABRIEK Moeder zegt, 'dat ik elke dag STERKER word „Zeg nou zelf me li eve mens WONINGRUIL 2 BOEKHOUDERS KOP en SCHOTELS GROOTSTE BLEEKKRACHT Schooltassen Op da kohhsd In kort bestek Soest gaat ook volgend flats bouwen; jaar al M(l[cfpoeêtge4 Rotterdam-Amersfoort SPLENDID AMERSFOORTSE KUNSTHANDEL DAMES VERPLAATST Fa. ARLAR Leusderweg 83 „BLEKO" BLEEKWATER (plaai&i esm Üdvsüdstnik een fraiser carousseldraaier centerdraaier revolverdraaier kotteraar traceur/controleur twee machineboorders 4 Zaterdag 22 October I949 Stik! SCHREIEDER volgt het voor beeld van de groten der aarde. Hij schrijft memoires. De kleine, „correcte" politieman, die op zulk een „correcte" wijze uitgeleide is gedaan naar zijn tot puinhopen vervallen duizendjarig Rijk, zit ergens in een opgelapte kamer „correcte" herinneringen te schrij ven over zijn activiteit gedurende de bezetting in Nederland. Das war eine grosze Zeit, wissen Sie!. Hij strijkt zich over zijn kale «chedel en laat zijn blikken dwalen door de veel te kleine kamer. De sigaret smaakt hem niet. Damals, in den Niederlanden, waren die Zigarette viel besserHij glim_ lacht bij de herinnering. Hoeveel goede sigaretten heeft hij niet ge rookt bij de verhoren van al die dwazen, die dachten, dat zij slim mer waren dan het ingenieuze ap paraat, dat hij, Schreieder, tot zijn beschikking had. Doodmoe en vol komen gebroken hadden zijn slachtoffers op het krukje gezeten. Hun ogen brandden en waren rood ontstoken door het scherpe licht van de schijnwerpers. De sigaret tenrook kringelde daar blauw doorheen. Hij hoort zijn maag knorren. Alweer een herinnering! Holland war ja ein sehr schönes Land! Nooit van zijn leven had hij zo goed gegeten cis daar. De karbona de, de groente, de bloemige aard appelen, het bier en de jenever, verdammt noch mal.... hij moet er niet aan denken nu hij hier zit. Alleen de herinnering is overge bleven, maar hij kan daar moeilijk over schrijven.» Wat interesseert het de mensen of hij daar een bo venstebest leven heeft gehad. Het gaat om het heden, maar het ver velende is, dat hij zelfs deze waar heid niet kan vertellen. Hij moet immers het verleden laten her leven om het in het heden wat beter te krijgen. De tijd, waarin hij handen vol geld verdiende met het murw slaan van illegale idea listen, is voorbij. Hij kijkt naar het papier, dat in zijn schrijfmachine zit vastgeklemd. Voorbij? Dan heeft men buiten de intelligentie van Herr Schreieder gerekend. Hij zal die „dumme Hollander" op nieuw gebruiken, er weer geld aan verdienen en aan de wereld laten zien hoe knap hij die lieden heeft verhoord, en uitgeknepen als citroenen. WANNEER hij aan de kolder denkt, die allerlei specialisten over het Englandspiel hebben ver kocht, kan hij zich wel op de dijen slaan van pleizier. Theorieën, die kant noch wal raken. Het was im mers zijn Spiel! Overigens, een mooi onderwerp. Zoiets staat mid den in de belangstelling. Hij hoeft er niet eens moeite voor te doen zijn waar aan te prijzen. En in ge dachten ziet hij zijn boek over het Englandspiel reeds in de etalages liggen. Daar zal over gesproken worden, want heeft niet Schreie der zelf dit boek geschreven. Het papier in zijn schrijfmachine ziet er opeens vriendelijk uit. Zo'n schrijfmachine is eigenlijk een wonderding. Doelmatiger dan pen en inkt. Ze wekt ook minder asso ciaties. Als je de pen in de inkt doopt, zou je weieens door de ge dachte kunnen overvallen worden, dat het geen inkt is, maar bloed En Schreieder, de kleine, „cor recte" politieman schrijft. De let ters van de machine ranselen het papier. Op het rhythme ziet hij de ranselpartijen van weerloze gevan genen in het schelle licht van de schijnwerpers, waar Joorheen de rook kringelt van de sigaretten, die de commissie van ontvangst in de geallieerde containers heeft ge vonden. Maar daarover schrijft hij niet. Hij schrijft ook niet over de dysenterie, de luizen, de stokslagen, de bunker en de Jill in Vught. Hij schrijft alleen over zijn eigen intelligentie en zijn correcte optre den en de stupiditeit van gevan gengenomen verzetsstrijders. Intussen hebben de Nederlandse Boekverkopers besloten geen pro paganda voor zijn boek te maken. Misschien zijn de Nederlanders minder intelligent dan Schreieder, maar gek zijn ze niet. En met hen zouden we, sprekende met Multa- tuli, willen zeggen: Stik in je boek! Stik en verdwijn, Herr Schreie der. Een groot Fries veefokbedrijf heeft opdracht ontvangen tot levering van 3000 stuks levend vee voor Peru Met deze transactie Is een bedrag van 2% millioen gulden gemoeid De C C.D. heeft in September 1958 processen ver baal opgemaakt. Hierbij waren 2380 ver dachten betrokken, van wie er 31 in verzekerde bewaring zijn gesteld Dinsdag zal een groot aantal ridders van de Militaire Willemsorde gast zijn van de Phillpsbcdrijven in Eindhoven. Om de woningnood het hoofd te bie den maakt Hilversum een stuk heide grond gereed om eigenaars van houten keten .en salonwagens gelegenheid te geven hier een voorlopige woonplaats te vinden. Den Bosch zal het eerste lustrum van zijn bevrijding vieren op 27 October Op 29 October volgt Breda, dat op die dag 5 jaar is bevrijd Blij kens op opgave van het arbeidsbureau ln Den Bosch is het aantal aldaar In geschreven werklozen gedaald van 3423 tot 3195. De meeste vraag bestaat naar schilders, metaalarbeiders. texticlar- beidsters. naaisters en huishoudelijk pgrsoneel. Volgens betrouwbare Inlichtingen heeft de Sowjet-Unle Jn Roemenië langs de Zuldslavischc grens tien startplaatsen voor het afschieten van raketprojectie- len aangelegd Ambtenaren van het Int Roode Kruis vrezen, dat een aan zienlijk deel van de 350.000 Arabische vluchtelingen, die zich ln de Libanon bevinden, ln de komende winter van gebrek zullen omkomen, tenzij de V.N. haar hulpprogramma voor de Palestijn se vluchtelingen onmiddellijk uitbreidt. Kerknieuws Ned. Herv. kerk Beroepen te Montfoort J. J. Moll te Genderen. te Nieuwe Tonge P. J Dors man te Schelluinen. te Ridderkerk (%'ac J Ewold) C. Treurc te Wilsum: te Vreeswijk J. Hovius te Hogevecn. te Monnikendam (tocz.) A Vink te Mar ken. Aangenomen naar de Prot kerk in Indonesië J. van Willigen van der Veen te Zeerijp. Bedankt voor Suameer D. Kramer te Roden; voor Bruchcm en Kerkwijk J. J Poot te Barneveld Beroepbaarstelline J. Matzen van Blois. leger pred Prins Hendriklaan 46 te Amersfoort. Gcref. kerken art. 31 K.O. Beroepen te Leerdam J Kok te Noordbergum. Chr. Gcref. kerken Beroepen te Drogcham J. H. Velema te Bunschoten. Geref. gemeenten Beroepen te Sioux Center (U.S.A J. W. Kersten, cand te Rotterdam. Evangelische Maatschappij De jaarvergadering van de Evangeli sche Maatschappij, zal naar wij verne men. 11 November a s in Maison Schmitz te Utrecht worden gehouden onder presidium van dr. J. F Beercns. em predikant aldaar In de morgenver- gadcring komen de huishoudelijke za ken aan de orde. Van de aftredende le den van het hoofdbestuur heeft ds G. Oldeman zich niet herkiesbaar gesteld. Voor de vijf vacatures werden 9 can- didaten gesteld. In de middagvergade ring treedt als referent op dr A. F. N Lekkerkerker, Ned. Hcrv. predikant te •Utrecht. EEN ding was zo klaar als een klontje. Meer dan de helft van zijn ha ren was-ie verloren, maar van zijn streken nog niet ééntje. Rauwe Manus, had den ze hem vroeger op het dorp gedoopt. Dat moet al meer dan een halve eeuw geleden zijn geweest. En zoals de Rauwe daar grijs en al wat gebogen door de zorgen van zijn negen en zestig jaren voor het hek je stond, kon hij heus op een reputatie bogen. Als jongkerel was-ie altijd haantje de voorste, wan neer er op het dorp of in de buurt te vechten vieL Om zijn oer-harde linkse was-ie terecht gevreesd. In 1920, in zijn rauwste tijd, had 'm zo'n linkse directe twee tientjes gekost, aan boete wel te verstaan. Want de verslagene was, zij het met een blauw en sterk ge zwollen oog, opgestaan en had het er niet bij laten zitten. Veel later, in 1938, kwam de Rauwe er niet zo goedkoop af. In de tus senliggende achttien jaren, waren er nog wel eens klappen gevallen, maar toch Manus scheen aan stootkracht te hebben in geboet. En misschien had ook de vrees voor repres- sailles bij zijn tegenstan ders er wel toe bijgedra gen, dat-ie in die tijd niet met de rechter in aanra king kwam. Maar in '38 dan, maakte Manus zijn rentree. In een dolle drift bui bereikte-ie plotseling een topvorm, zoals die zich nimmer tevoren had ge openbaard. Maar de gevol gen waren lelijk, heel erg lelijk. Er kwam wederspan- nigheid met de „sterke arm" bij en dat kostte de Rauwe een jaar en zes maanden. En nauwelijks kwam-ie u 11 de kast, of hij draaide er weer een week i n, wegens „eenvoudige be lediging". Nadien gjng het een hele poos goed. Tot die dekselse Pietje iets onbehoorlijks deed op Manus z'n hooi. Pietje van buurvrouw Groen was in 't kanaal aan het zwemmen geweest en had daarna lekker liggen barsten. Zó hard had-ie Pietje op zijn gezicht ge slagen, dat 't bloed de jon gen uit de mond kwam. D'r klomp mepte buur vrouw Groen kapot op de ouwe kop van de Rauwe. „Hier, kinderbeul, pak-an!", had ze gekreten. „Durf mij nou-es aan te rake, dan sla ik je die andere klomp ook nog op je schedel an dig- gels." „Ja, zo is 't gegaan. Maar zegt U nou zelf es, waar? Als ze je bróód bevuilen! En bloed, ik heb geen bloed gezien, meneer de officier. Een klap heb ik gegeven, dat is zo. Maar ach, me lie ve mens" Rang!!! Een dreunende slag klinkt in de rechtzaal. Het karafje met water en de glaasjes op de groene tafel rinkelen. De Officier zonnen op grondgebied van van Justitie springt woe de Rauwe, waar 't hooi in oppers stond. Op een ge geven moment moest Pietje eigenlijk dringend naar huis, maar er was geen tijd meer om zich helemaal aan te kleden en zo was 't vlak naast en op ^en hooi-opper gebeurd. De Rauwe had Pietje betrapt. En doordat- ie toch al zo woedend was op dat jong, dat 's-mor- gens met een lange riet pluim achter de haan had aangezeten, was bij Manus de dolle drift weer losge- dend op: „Hou je mond!..." Hij brult het uit en de Rauwe zwijgt beteuterd. Driftig klapwieken de wit te befjes op de toga van de Officier, als die hem toebijt: „Ik ben geen lief mens. En dat zal ik U la ten merken ook!" „Ja, maar „Hou-je mond! Twee maanden gevangenisstraf eis ik!" „Maar 't was verboden grond." huiveh de Rauwe. „En ehde jongen was nog geen twee minuten van huis." „Zwijgt U nu eens even," valt de politierechter, wat milder, in. „Eén ding zal U helpen, al maakt dat de zaak eigenlijk des té schan delijker: Uw leeftijd U krijgt twee maanden ge vangenisstraf, maar voor waardelijk. En een geld boete van 25 gulden, sub sidiair tien dagen hechte nis." ,Hoef ik niet te zitten. Edelachtbare?" fleemt de Rauwe verrast. „Jazeker, U moet zitten, als U in de drie jaar proef tijd wéér Uw handen uit steekt". „Maar als ik goed oppas, hoef ik dan niet te zit ten?' „Als U de 25 gulden niet betaalt, ongetwijfeld wél." „Oh. maar betalen doe ik wel" En de Rauwe grijpt met een royaal gebaar naar zijn achterzak. „Kier kunt U niet vol doen", weert de rechter af. „Dat had U al lang kunnen weten. Stuur maar een postwissel." „Hoef ik dan écht niet te zitten?" „Neezucht de rech ter vermoeid. Pas dan is de Rauwe ge rust gesteld. Hij tikt met een slappe wijsvinger aan de slaap en maakt béte grijnzend rechtsomkeert Vrede hofwordt gekocht De gemeenteraad van Soest ving aan met de beëdiging van het lid J. A. Schaafsma, die bij de instal latie van de raad afwezig was. De vervuiling van de Eem heeft de aandacht van de Prov. Bond voor Vreemdelingenverkeer, heem raden, waterschappen en andere in stellingen. Aan B- en W. werd me dewerking verzocht om elke po ging, die tot verbetering kan lei den te steunen. De beveiliging van de overwe gen zal volgens een beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat binnenkort een oplos sing vinden. Een schrijven van en kele personen betreffende de werk wijze van de woonruimtecommis sie, was voor de voorzitter aanlei ding de raad voor te stellen uit zijn midden een contactcommissie te benoemen. De raad ging met dit voorstel accoord, nadat vele leden hierom trent hun mening hadden verkon digd. In de Raad van Commissarissen werd de voordracht overeenkom stig het voorstel van B. en W. met 12 tegen 7 stemmen aangenomen, zodat de heer A. P. Hilhorst werd gekozen. Het voorstel aan H. Pieper te verbieden in de bebou.vde kom uiin bedrijf te handhaven werd aange nomen. In een reeks van hamer stukken werd een bedrag va.» 16.000 voor de verbetering van het Kerkpad uitgetrokken. De .in leg van riolen» e was niet urgent, daar aansluiting op eenmoernool nog- niet mogeliik was. De kosten hiervan zouder» 110.000 bedragen. Het fotografisch atelier in het politie-bureau voldeed reeds lang niet meer aan de gestelde eisen, zodat vaak een beroen moést wor den gedaan op de uitrusting van een andere gemeente. Een voorstel van B. en W. om hierin verande ring te brengen vond een gewillig oor bij de raad. Een bedrag van 4600 werd uitgetrokken. Ter voorziening in de vacature in het Stichtingsbestuur van het Soester Natuurbad werd de heer G. Kruijff (PvdA) gekozen. In het plan „Hartweg" zullen 36 woningen worden gebouwd. Hier mede is een bedrag van 324.000 gemoeid. De raad bleek voor deze bouw houten vloeren te prefereren Besloten werd een lening van 350.000 aan te gaan voor dekking van woningbouwuitgaven. Met 16 tegen 3 stemmen werd besloten tot de aankoop van de buitenplaats ..Vredehof". Het feit, dat reeds in 1950 met de bouw van flats kan worden begonnen, was voor de raad een verheugende me dedeling. Of de gronden in erfpacht zullen worden uitgegeven, zal nog nader worden bezien. Het voorstel tot verpachting van grond nabij de Lazerusbrug aan de wed. W. Floor werd aangehouden. Voor de stroomvoorziening van het „Hart" zal aan de Krommeweg een transformatorenhuisje worden gebouwd door de PUEM. De politiepost te Socstcrberg _al van de Amersfoortsestraat ver plaatst worden naar de Veldmaar schalk Montgommeryweg 86 Andermaal kwam de kwestie der# brandputten ir. de Birkt ter sprake. Het oorspronkelijke plan werd in dier voege gewijzigd, dat in plaats van 3, nu 4 brandputten worden aangelegd, elk met een watercapi- citeit van 600 liter per minuut. Dc totale kosten zullen 6800 bedra gen. In de rondvraag kwam de verbe tering van dc Beetzlaan opnieuw ter sprake. Zolang echter de goed keuring van hot Rijk niet is ver kregen, kan weinig ter verbetering worden gedaan. De Wald Pyrmontlaan zal, zo deelde de wethouder van Openbare Werken desgevraagd mede, op nieuw met bomen worden beplant en van nieuwe trottoirs worden voorzien. Op de vraag hoe het stond met de oprichting van de ambachts- en industrieschool, deelde de wethou der mede. dat op de rijksbegroting reeds bedragen daarvoor zijn uit getrokken. In geheime vergadering wüda de desbetreffende wethouder een en ander vertellen over de verbetering van de Steenhoffstraat en derge lijke. VRIJGESPROKEN De Utrechtse Rechtbank deed Vrij dag uitspraak in de zaak tegen de 26-jarige steno-typiste J H.. ver dacht van poging tot diefstal uit de offerbussen en collectezakjes in het katholieke kerkgebouw alhier. Het vonnis luidde vrijspraak. De Rechtbank achtte de opzet tot dief stal niet bewezen, daar de verdachte op het laatste moment terugge schrokken was voor het misdrijf Verdér beschouwde zij een poging tot forcering van een slot nog niet als uitvoering van het voornemen tot diefstal, zoals ook de advocaat m deze zaak. mr Gerlings uit Utrecht, had betoogd. GESLAAGD Voor het te Utrecht gehouden examen voor apothekers-assistent slaagde onze plaatsgenoot, de heer H. Brandt. Predikbeurten Ned. Herv. Kerken. Oude Kerk 10 uur ds M Verkerk; 17 uur Ds. D van Krugten. Emma Kerk 10 uur ds. E Groeneveld, Oogstdienst en bediening H. Doop, 17 uur ds. M. Verkerk. Heeskapel 10 uur ds. L J C Visbeêk. Zonnegloren 10 uur ds. D van Krugten, Voorbereiding H Avondmaal. Eltheto en Zaal v. d; Broek 10 uur Kinderkerk. Evangelisatiesamenkomsten. Zon dag 23 Oct. 19 uur Huize Buiten z>»rg ds D van Krugten. Dinsdaz 25 Oct. 20 uur Zaal v d Broek Spreker Eerw. Heer S v Gorkum Donderdag 27 Oct. 20 uur Heeska pel. Spreker Eerw Heer s y Gorkum. Geref. Kerken, Julianakerk 8 30 10.15 en 17 uur ds. A. Brouwer Maandag 24 Oct. 20 uur Zaal v d. Eroek. Afscheid ds A Brouwer Wilhelminakerk 10 cn 17 uur ds H v. d. Berg Geref Kerk. Gebouw „Rehoboth", Buntweg 11 en 15 uur ds. G Staal (Groningen). pi,r Geref Kerk. 10 en 17 uur ds L oe Bruyne Geref. Gemeente Kleine Rembrandtzaal 10 en 17 uur Leesdienst. Dinsdag 2 Oct 19 Uur ds. Van Stuyvcnberg (Nunspeet) Ver. Vrijz Godsdienstigen Afd Ned. Prot Bond. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan 10.30 uur ds H. Ruitenberg (Rotterdam) htoglund COLLECTE VOOR HET BLIN DEN WERK Uitgaande van dc Stichting Chr Blindenhulp „De Fakkels bijeen" te Amsterdam, zpl op Woensdag Donderdag en Vrijdag resp. 26, 27 en 28 Oct. een huis aan huis-col lecte worden gehouden ten bate van blinde mannen, vrouwen, jon gens en meisjes, die zonder onder scheid van gezindte of herkomst onderwijs, lonende arbeid, huis vesting en bijstand op ieder gebied vinden in haar goed ingerichte werkinrichtingen De collectes zullen worden ge houden door dames afkomstig van de gemeente Hoogland. Zij zullen voorzien zijn van een machtiging, welke zal worden getoond, terwiji deze voor de plaatselijke vertegen woordiging is getekend door de heer J. Wiegmink. VOETBALPROGRAMMA Hoogland gaat Zondag op zijn terrein aan de Langenoord zijn krachten meten tegen Hamersve'.d Hamersveld staat onderaan en zal alle pogingen aanwenden deze plaats vaarwel te zeggen. Hoogland staat in de bovenste gelederen, dus moet op papier sterker zijn. Ook Hooglandervpsn speelt thuis en ontvangt Austerlitz. Het zal voor deze club niet meevallen Aus terlitz de punten afhandig te ma ken. Hoogland 2 gaat naar BDC 3 ter wijl Hooglanderveen 2 naar Putten gaat. MEDISCHE DIENST Alleen voor spoedgevallen wordt de medische dienst Zondag aan staande waargenomen door dr W. Verbeek te Hoogland (Tel. K 3493 260). Dit geldt voor Hoogland, Hoog landerveen en Hoevelaken. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Den Ham. 23 Oct. 10 uur ds. O. S. Jellema, H Avondmaal. Hoevelaken Raadsvergadering De raad van Hoevelaken zal op 27 October om 19.30 uur in verga dering bijeen komen. MfllH UIW rlPHl g' Nu weer eetlust zijn krachten ne- mon na woinige weken toe I OM uw kinderen te helpen de verzwakking door de croel te overwinnen, beproef deze heilzame kuur; geef uw kind eenvoudig een Pink pil per maaltijd. Dank zij de op bouwende eigenschappen van bet medische Ijzer der Pink Pillen vermeerderen zij de rode bloedlichaampjes en ver bogen zU de hemogloblne-rljk- beld van het bloed zodanig, dat dé vitaliteit ln alle cel len van het organisme terug keert. Van de eerste week af: weer eetlust; spieren en wccf- eels worden van dag tot dag eterker. zo zelfs dat bij ver magerde kinderen In enkele weken tljds het gewicht van 2tot 3 pond toeneemt. Het kind ls weer vol levenslust, speels en heeft zUn gezonde kleur terug. Pink pillen: bij elke .apotheker en drogist. Uw brandpunt in deze krant wordt gelezen in stad en land Alleen goede vaklieden komen in aanmerking. Nieuwe woning komt beschikbaar. Lonen etc. volgensC.A.O. Uitvoerige sollicitaties te richten aan: SAMOFA, Afd. Personeel, Postbus 959, Amsterdam. Voor kraamhulp voor hele dagen naar KRAAMBUREAU AMERSFOORT EN OMSTREKEN Spreekuur elke Woensdag middag van 23 uur in het Wijkgebouw van het Groene Kruis, ingang Welke Amersfoorter wil huis van ongeveer vijf ka mers. keuken badkamer en tuin. te Amersfoort (huur prijs 40.per maand), ruilen voor benedenhuis op goede stand, Rotterdam-Blij- dorp. bevatt.: grote woonka mer, twee slaapkamers, keu ken, badkamer en tuin, huurprijs 35per maand? Brieven onder letter B bur. van dit blad. >Scl\ri}telyke letóen Boekhouden, Talen. M. B. A.t Middenst. opl.. Mulo, H. B. S. Vraagt gratis studie-advies. 1 Maurlliweg 29 arola Rotterdam LAST van MUIZEN? Verdelg ze grondig met het eenige afdoende middel SPLENDID QIFKORRELS. Geen muis ontkomt aan de doodelijke werking. SPLENDID is het eenige feilloze middel, dat ook na langen tijd nog werkzaam is. Enkele korrels met een lepeltje uilstrooier.. GIFKORRELS per pakje 25 cent bij Apothekers en Drogisten. Imp.: H. TEN HERKEL - Hilversum vraagt voor spoedige indiensttreding: Leeftijd 2535 jaar a- met ervaring in kostprijs-administra tie, in staat zelfstandig te werken. Minimumeisen: Middelbare school opleiding. Ass.-diploma boekhouden, terwijl diploma MBA tot aanbe veling strekt, b. met kennis en ervaring van moderne administratieve methoden, aan wie verantwoordelijk werk kan worden opgedragen. Minimumeisen: Middelbare school opleiding. Ass.-diploma boekhouden en opleiding voor SPD. Bij de keuze der aan te nemen personen worden intelligentie, verantwoordelijk heidsgevoel en interesse voor het vak van beslissende betekenis geacht. Sollicitaties, onder opgave voor welke functie men solliciteert, te zenden aan de Afd. Personeelszaken van bovengen. NV.. Grote Koppel 1416, Amersfoort Steeds in voorraad. Vanaf 0.89. UTRECHTSEWEG 36—38 Hierdoor delen wij U beleefd mede. dat ons depót voor kousenreparaties dat ongeveer tien jaar gevestigd was bij Mej. COUWEN- HOVEN thans «5 naar de Wij zullen er steeds zorg voor dragen dat U ook in de toekomst net 20 vlot wordt bediend als voorheen. Ons werk zal steeds uitmunten door KEURIGE AFWERKING Hoogachtend. Kousen - Atelier ,:PERFECT" ^AAA/>U Wettig gedeponeerd Vraagt Uw winkelier 5 1161. Ik begon te begrijpen dat ik tegen die slimme docter Sinister met gewéld niet veel bereiken zou ik moest nu mijn tijd maar afwachten en uit proberen te vinden wat eigenlijk de plannen van die geleerde heer waren. „Kijk 's ventje", sprak hij: „Ik heb hier niet stil gezeten. Kom maar mee, dan zal ik je mijn levens werk laten zien." Ik liep met Sinister mee en we kwa men in grote zalen, die vol stonden met allerlei inge wikkelde machines. Grote stangen bogep in alle rich tingen, tandraderen draaiden en een machtig gonzend geluid vulde het hele gebouw. „Dit" sprak de docter: „Heb ik door jarenlange nuttige huisvlijt tot stand gebracht mi|n geniaal brein heeft vele moeilijke berekeningen gemaakt en met nimmer dralende werk kracht heb ik voortgezwoegd Dat was mooi ge zegd, maar ik werd er niet veel wijzer vanik wist nog steeds niet waarvoor dit alles diende. In een grote ruimte kwamen plotseling robots binnengemarcheerd en zetten een paar zware kisten bij een andere stapel. „Machinemensen", mompelde de docter: „Een aardig knutselwerkje voor lange winteravonden." „Maar waarom?", vroeg ik, want ik kon me niet langer be heersen: „Waarvoor dit afgelegen gebouw, waarom al die afweermiddelen tegen bezoekers, waarom die robots en waarvoor al die ingewikkelde machines?" Docter Sinister haalde een pakje uit een kist en vouw de het open. „Voor het vervaardigen van een product, waqr de wereld jarenlang op gewacht heeft", sprak hij: „Met dit product zal ik een rijk man worden, deze uitvinding maakt me beroemdI" „Wat is het?" riep ik ongeduldig. De docter trok een gewichtig gezicht. „Het is", sprak hij: „Klapkauwgom!" lederwaren wat G'ook vraagt, naar „van Maanen" en U slaagt! TtcdrVaitUlaambij! L S0ESTERW6Q_ 214 De MOTOREN FABRIEK SAMOFA te Harderwijk vraagt voor indiensttreding begin 1950: Wat een groot stuk! Met zo'n groot stuk Mars chocolade geeft U Uw kinderen iets wat werkelijk voedzaam, licht verteerbaar en zeer gezond is. Thans van originele Engelse kwaliteit enverlaagd in prijs Werkelijk iets bijzonders.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4