DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Olieslagerij prooi der vlammen Zuidwesterstorm m Zware storm teistert de kusten van Noordzee en Kanaal vMet geboortebewijs naar de bioscoop? Franse politieke crisis zeer verscherpt Molen Marie Cornelis als een fakkel in de nacht Zwaarste brand sinds 1899 r Besloten film voorstellingen komen onder controle Wat een gezeur Zinkende „Ketty" met slagzij naar IJmuiden gesleept ROTTERDAM. Een geweldige brand, aangewakkerd en bijna niet te stuiten door de gierende Zuidwesterstorm, heeft vannacht van Speelnian's Oliefabrieken en van de graanmaai- derij van M. C. en P. Speelman op de langs de Schie gelegen Delftwcg een troosteloze ruïne gemaakt. Hoe de brand is kunnen ontstaan is op het ogenblik nog een mysterie. meters afstand gelegen waren, yooraad veevoeder totaal verbrand Sinds 1S99. toen de kerk in de as werd gelegd, heeft Overschxc geen zo grote brand meegemaakt. De brandweer stond voor een hopeloze taak: de storm bleek sterker. Niettemin heeft zij belendende per celen voor het vuur kunnen behoeden. Tegen kwart voor elf kwam een zerr ontdane nachtwaker melden aan baas P. van der Hoeven, die met zijn vrouw en zijn 26-jarige zoon een klein huisje bewoont aan de linkerzijde van de fabriek, dat hij in het gebouw vlammen had ont dekt. Van der Hoeven belde ijlings de brandweer op, waarna hij er op uitging om te zien, of hij nog iets kon redden. Daar dc vlammen reeds hoog oplaaiden, zag hij, alleen niets meer te kunnen uitrichten. Geluk kig kondigde sirenengeloei reeds spoedig het aanrukken van de eerste motorspuit aan. die weldra door een drietal andere werd ge volgd. Aanvankelijk stond de brandweer voor een schier hopeloze taak, want door de eigenaardige ligging langs de Schie en de er achter gelegen veengronden was het niet gemak kelijk, de reeds tot een toorts ge worden fabriek, waar in het midden de massieve Zestienhovense molen uit omhoog reeds, van alle zijden in te sluiten, terwijl aan dc achterzijde de storm, die dc brandweerlieden zeer in hun bewegingen hinderde, als het ware horizontaal geweldige steekvlammen uitwierp, nauwelijks enige meters boven de grond. Van die zijde was de vuurhaard dus hele maal niet te benaderen. Inmiddels spoten spoedig vele stralen water in de vuurgloed, die tot kilometers in de omtrek te zien is geweest. Naar wij vernemen, was er heel wat brandbaar materiaal in de fa brieken opgeslagen, niet alleen grote voorraden graan, maar ook spijsolie, melasse, veevoeder en alle ingrediënten voor het vervaar digen van veekoeken en bovendien veel verpakkingsmateriaal, zoals zakken, dozen e.d. Dit alles was oorzaak, dat er tevens een brede stroom van vonken met de storm meegierde, tegen de villa en de koekfabriek aan van de firma G. J. van Buuren en Zonen, die op enkele Attlee mag men wel, maar Labour niet LONDEN. Een door de „Daily Express" georganiseerd opinieon derzoek over de vraag: „Voor wel ke partij zou u stemmen, als er morgen verkiezingen waren?" gaf de volgende uitslag: Voor de conservatieve partij 54 voor de labourpartij 36 voor de liberale partij 8 en voor andere partijen 2 Op de vraag: „Keurt u, over het algemeen, het optreden van Attlee als eerste-minister goed?" ant woordde 45 van de geraadpleeg de personen ja, 43 neen, terwijl 12 er geen mening op nahield. Slechts 36 van de geraad pleegde personen verklaarde zich voldaan over de regeringspolitiek; zij werd door 53 afgekeurd, ter wijl 11 geen mening te kennen gaf. In bet zoeklicht 'Atlantische Unie DE beweging voor een Atlanti sche Federale Unie, in Juli door tien Amerikaanse senatoren op touw gezet, heeit thans in de Verenigde Staten machtige pro porties aangenomen. Een resolutie, die de president aanwijzing geeft een constitutionele conventie van de landen van het Atlantische Pact bijeen te roepen, ten einde een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid, deze ianden in een Federale Unie nog nauwer aaneen te sme den, is op het ogenblik bij de commissie voor buitenlandse aangelegenheden van het Huis van Afgevaardigden in behandeling. Kuim honderd afgevaardigden hebben tot dusverre hun steun aan de resolutie toegezegd. Waar schijnlijk zal het Huis niet tot actie overgaan vóór de volgende zit tingsperiode, maar de kans is groot, dat de resolutie in het ko mende voorjaar wordt aangeno men. De Westerse wereld zal zich dan plotseling geplaatst zien tegen over één van de belangrijkste mo gelijkheden van deze eeuw. Het is enigszins teleurstellend, dat in West-Europa zo weinig aandacht besteed wordt aan de schepping van een Atlantische Federatie een Federale Unie. die de Verenig de Staten, het Britse Gemenebest en de landen van West-Europa zou omvatten. De logica van de vooruitgang en van de huidige in ternationale politiek immers wijst duidelijk in deze richting. Zacht en winderig Over het algemeen veel be wolking met nu en dan enige regen. Matige tot krachtige en later in de kustprovincies tijde lijk harde wind tussen Zuid- West en Zuid. Zacht voor de tijd van het jaar. 25 Oct.: Zon op 7 21. onder 17.25; Maan op 12.41. onder 19.09. juist in de windrichting. Daardoor ontstond ook een begin van brand In een kantoorlokaal, in deze villa gelegen. Spoedig ingrijpen kon hier doorzetten van de brand voor komen. Enkele luxe vrachtauto's van de firma Van Buuren waren reeds eerder in veiligheid gebracht. Lugubere aanblik De brand bood een lugubere, maar tevens fantastische aanblik in deze donkere stormnacht en on danks het noodweer was er vrij vcel volk op de been. de politie zorgde voor een behoorlijke afzetting. Tegen half twee vannacht scheen de voorraad grondstoffen zo goed als geheel door het vuur verteerd te zijn, althans de vlammen begon nen zienderogen te minderen en het gevaar voor uitbreiding was toen reeds geweken. Maar ofschoon van de molen de nog vrij stevige muren overeind staan, kan wel ge zegd worden, dat de gehele fabriek totaal buiten bedrijf is gesteld en de dertig werklieden, die in drieploe- genstelsel werkten, voorlopig niet aan de slag kunnen gaan. Van der Hoeven, die natuurlijk voor de brand is moeten vluchten, heeft met zijn gezin b\j buren een onderdak gevonden. Op het terrein van de brand wa ren hoofdcommissaris H. M. C. A. Staal en de commissarissen van politie H. de Jong en J. L. Krans aanwezig. Autospuit nr. 10 arriveerde het eerst op het terrein van de brand, spoedig gevolgd door slangenwa gen 118 van de Vrijwillige. Achter eenvolgens verschenen gereed schapswagen nr. 2, motorspuit 117, Dirigent van Wiener Sangerknaben is beboet ZUTFEN. In een buitenge wone zitting heeft de Zutfense po litierechter zich Zaterdag bezig ge houden met de strafzaak tegen Pe ter Lacovich, de kapelmeester van de „Wiener Sangerknaben". die er van beschuldigd werd, na een op- tieden in Winterswijk een der jon gens te hebben gestompt, geslagen en geschopt. Een electricien uit Winterswijk die op de bewuste avond voor de toneelverlichting zorgde, vertelde, dat hij het optreden van de kapel meester naar Hollandse begrippen beestachtig had gevonden. Het had hem moeite gekost de dirigent niet te lijf te gaan Verdachte gaf de feiten uit de dagvaarding toe. maar ontkende, dat hij had" geschopt. Mej. H. uit Amsterdam, die tij dens deze tournee als administra trice van het gezelschap optreedt, vertelde, dat de knapen tijdens die uilvoering bijzonder lastig waren geweest. Van de mishandeling had zij weinig gezien. De officier van justitie vond een oorvijg nog wel te verontschuldi gen. het schoppen echter niet. Vol gens de Nederlandse wet heeft de kapelmeester geen tuchtrecht. Had hij het wel, dan zou hij de maat ver hebben overschreden. De verdediger vroeg ontslag van rechtsvervolging en zei. dat de Wiener Sangerknaben alleen maar gelukkig zullen zijn als deze zaak voor hun kapelmeester geen ver dere gevolgen heeft. De politierechter sprak de kapel, meester vrij van het ten laste ge legde slaan en stompen, maar leg de voor het schoppen een boete van f 40.op. Nee toch.Heus l Adolf is een weinig populaire naam in Duitsland, volgens het blad „Die Tat". Dc naam Uno. ter ere van de Verenigde Naties, wordt veel aan meisjes gegeven. De jongens krijgen namen als Jack en John. maar er is nog altijd een ziekelijke voorkeur voor Wilhelm waar te nemen. 's Werelds grootste passagiers vliegtuigen zijn in de hangar geborgen. Het zijn twee Lock heed Constitutions, die ieder 168 passagiers kunnen vervoeren en aan de Amerikaanse marine be horen. Het onderhoud van deze toestellen is te duur gebleken. De Italianen zijn er nog altijd zeer trots op, dat hun treinen precies op tijd rijden. Dezer da gen liet de machinist van de RomeFlorence-expres zijn trein 20 minuten buiten het sta tion van Florence stoppen, lie ver dan te vroeg aan te komen. Een Parijs warenhuis in de Rue du Colisée etaleert twee precies gelijke lederen hoezen voor paspoorten. Voor Amerika nen, zo is erbij vermeld, is de prijs 1850 francs. De arme Brit ten behoeven slechts 1350 francs te betalen. Hoezeer ook in strijd met het Latijnse temperament is in Rome een verordening afgekon digd, die het kussen in 't open baar verbiedt, behalve op sta tions. kJ (Van onze parlementaire redacteur) Op 1 Maart 1928 trad dc Bios coopwet in werking, waardoor zo wel de film als de exploitatie van de bioscoopbedrijven onder toezicht werden gesteld, de eerste onder dat van de centrale filmkeuringscom missie, de tweede onder dat van dc gemeenten. De Bioscoopwet beoog de „de bestrijding van de zedelijke en maatschappelijke gevaren van de bioscoop", de thans ingediende Film en Bioscoopwet, die na aanvaarding in de plaats zal treden van dc Bios coopwet, ziet toe op het vertonen van films en het houden van bios copen ,,in het belang van dc vei ligheid. gezondheid, openbare orde en zedelijkheid". Volgens het nu ingediende wets ontwerp zullen besloten filmvoor stellingen met openbare gelijk gesteld worden, behalve indien cr niet meer dan 25 personen aanwe zig zijn Bovendien kan de minister van Binnenlandse Zaken deze ge lijkstelling opheffen voor door hem aan te wijzen bona fide verenigin gen. welke regelmatig besloten filmvoorstellingen organiseren. De films worden evenals tot nu toe ge keurd door dc centrale commissie, welke ter onderscheiding van de ge meentelijke keuringscommissies Rijkscommissie zal gaan heten. Dc gemeentelijke filmkeuring zal zich. waar zij wordt toegepast, speciaal bezig houden met de criteria goede zeden en openbare orde. Een gemeentelijk vergunnings stelsel voor het vertonen van films 7.ou, aldus de memorie van toelich ting, behalve de nakeuring ook an dere voorwaarden kunnen stellen. Gedacht wordt aan een rookverbod, de mogelijkheid van afgifte van een legitimatiebewijs voor jeugdige personen, voorzover zjj filmvoor stellingen bijwonen, welke niet voor alle leeftijden toegankelijk zijn. een verbod van het bezoeken van blos- eopen na een bepaald uur 's avonds. Een dergelijk vergunningsstelsel, wordt eraan toegevoegd, mag niet zover gaan. dat gemeenten In het geheel geon films ter vertoning in het openbaar toelaten of te bezwa rende voorwaarden stellen. Tot nu toe werden de films ge keurd voor drie categorieën: alle leeftijden, boven veertien jaar, bo ven achttien jaar. Er zal nog een categorie aan worden toegevoegd: kinderen beneden dc veertien jaar (speciaal jeugdfilms). Indien bij contróle geconstateerd wordt, dat bü een filmvoorstelling personen aanwezig zijn. die klaar blijkelijk jonger zijn dan de voor toegang vereiste leeftijd, moeten de ze personen op aanwijzing der be trokken ambtenaren of leden der commissie van toezicht onverwijld verwijderd worden. autospuit nr. 12, en de motorspui ten 7 en 9. In totaal waren er 22 stralen nodig om het vuur te be- dwingen. De nablussing duurde vanmorgen nog voort. De molen is de oorspronkelijke Zestienhovense molen, die in 1876 werd verkocht aan de fa. Speelman. Ze kreeg de naam Marie Cornelis werd in 1921 gedeeltelik ge sloopt. Sindsdien kenden w\j haar door de typische afgeplatte vorm. Hannibal von Paulus voor Hongkong WASHINGTON. Volgens de radiocommentator Walter Winchell zouden de Chinese communistische troepen, die zich in de buurt van Hongkong bevinden, sedert enige tijd onder bevel staan van gene raal Von Paulus. die in 1943 te Sta lingrad gevangen werd genomen en die in Russische dienst is overge gaan. Loeiende vonkenzee boven Amsterdam AMSTERDAM. In enkele mi- nuten tijds is vannacht een brand je, door onbekende oorzaak uitge broken in een meubelpakhuis van dc fa. Blom aan de Ververstraat te Amsterdam, uitgegroeid tot een loeiende vonkenzee. die hoog boven oud-Amsterdam uitwoei en het nauwe straatje in een angstwek kend licht zette. De brandweer rukte met groot materieel uit en wist de uit 't pak huis lekkende vlammen met vijf stralen spoediger dan men ver wachtte onder controle te krijgen. De huizen aan de overkant, die constant onder de vonkenregen la gen, bleven geheel gespaard en hepen zelfs geen waterschade op Het pakhuis, waarin ook meubelen werden vervaard igaen waarin zich een grote hoeveelheid fineerlakken bevond, ging grotendeels verloren. Mayer faalt, Bidault kansloze opvolger PARIJS De Franse regerings crisis dreigt een lijdensgeschiede nis zonder einde te worden. Gis termorgen heeft kabinetsformateur nr. 2. de radicaal Rene Mayer, moeten erkennen, dat pogin gen om een nieuwe regering te vormen mislukt zijn en derhalve aan president Auriol ontslag van zijn opdracht verzocht. De presi dent heeft daarop George Bidault. GROOTE BEER OP HET NIPPERTJE BINNEN IJMUIDEN.. De kusten van de Lage Landen. Noord-Frankrük en Zuid-Engeland zün gisteren door zware stormen geteisterd. BU Boulogne sloeg het opgezweepte water een gat van twaalf meter In de zeedijk, waardoor een groot gebied blank kwam te staan en aanzienlijke schade werd veroorzaakt. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Bjj Hastings spoelde het water over de zeewering, zodat de bewoners van dit Zuid-Engelse havenstadje gedwongen waren tot hun knieën door het water te waden. Gisterenavond moesten ten gevolge van de Zuid- Westerstorm dc loodsdiensten van Hoek van Holland. IJmuidcn. Missin gen, Wcst-Kapelle en in de Wielingen gestaakt worden. Juist tevoren was het de loodsen nog gelukt, het troepentransportschip de Groote Beer, met gerepatrieerde militairen aan boord, veilig binnen de sluizen van IJmuidcn te brengen. Minder geluk had het 1140 ton metende Zweedse houtschip „Ketty", dat na een slagzyde van 37 graden IJmuiden te zün binnengesleept, in de bijleggershaven aan de grond moest worden gezet. deklast in beweging was geraakt. De kapitein zag zich genoodzaakt de twee vlaggen JZ in top te hijsen, hetgeen betekent. „Onmiddellijk assistentie verzocht". Het was inderdaad de hoogste tijd Het schip zat absoluut zonder stoom en de machinekamer maakte water. Zowel de sleepboten Nestor en Fraai werk van de Nestor en de Stentor De „Ketty" was met een zware deklast hout aan boord op weg van Sundsvall naar Liverpool. Ter hoogte van de Waddeneilanden werd het schip door de storm over vallen en spoedig verkeerde het in moeilijkheden. Toen men de pieren van IJmuiden naderde maakte de schuit zware slagzij, doordat de Prins na botsing ongedeerd KEULEN. Prins Bernhard ls op het nippertje aan een verwon ding ontsnapt, toen hij Zaterdag met zijn auto, die door hem zelf werd bestuurd, in botsing kwam met een door een paard getrokken wagen te Wahn, bij Keulen, aldus Reuter. Prins Bernhard en de drie overige inzittenden in zjjn auto ble ken ongedeerd. Prins Bernhard bracht dit weekend een bezoek aan West-Duitsland. Volgens de Prins zelf. zo deelt diens secretariaat mede, reed hij met de auto naar het vliegveld bij Keulen om vandaar per vliegtuig naar Nederland terug te keren, toen het paard, juist op het moment, dat hij met ruime afstand wilde passeren, schrok en steige rend naar links uitweek. Het kwam daarbij zelfs op de wagen van de prins terecht. Het dier werd echter niet gedood, doch liep slechts een lichte verwonding op. Prins Bern hard acht het Reuter-bericht, als zou hij zelf ternauwernood aan ver wonding ontsnapt zjjn, dan ook ten zeerste overdreven. Stentor van de fa. Wijsmuller, als de reddingboot Neeltje Jacoba voe ren ijlings de Ketty tegemoet. Het was lang niet gemakkelijk de schuit goed voor de pieren le krijgen, om dat een schip, dai slagij maakt nu eenmaal een rare zigzagkoers vaart. Maar de beide s leepbootkapitcins slaagden er na enig gemanoevreer in het Zweedse vaartuig binnen de strekdammen te krijgen. Tijdens die manoeuvre nam de slagzij van de Ketty nog toe. Het water stroomde de logiczen binnen en ook de achterste ruimen kwamen blank te staan. Geleidelijk aan verdween het achterschip onder water. Toen ook het voorschrip water begon te maken heeft men de in zinkende toestand verkerende „Ketty" in de IJmuider bijleggershaven aan dc grond gezet en de Neeltje Jacoba heeft daarop de bemanning, die de zwemrvesten reeds had omgegord en niet meer naar beneden durfde, van boorcl gehaald. Door de schui vende deklast brak daarop ook nog de achtermast van de onfortuinlijke Zweed doormidden. Het ligt in de bedoeling de deklast van boord te halen cn daarna het vaartuig droog te pompen. de vroegere minister van Buiten landse Zaken, verzocht een „In formatieve opdracht" te aanvaar den, hetgeen deze gedaan heeft. Hij heeft zich zelfs bereid ver klaard, zich aan het parlement als premier voor te stellen, zonder vooraf besprekingen met de par tijleiders te voeren. Maar politieke waarnemers achten zün kansen om een vierpartijen-coalitie. nodig voor het verkrijgen der vereiste meerderheid, tot stand te brengen, uiterst klein. Juist in de laatste dagen is namelük een verwijding van de kloof, welke socialisten en M.R.P. aan de ene en de radicalen cn onafhankelUk conservatieven aan dc andere kant scheidt, aan het licht getreden. Na een onderhoud met de presi dent verklaarde de leider van de radicale parlementsfractie, Delcos: „De toestand is zeer ernstig. De president van de republiek is ech ter vastbesloten, al het mogelijke te doen om te verhinderen, dat de regeringsmeerderheid uiteenvalt." Men gelooft overigens, dat de socialisten aansturen op spoedige algemene verkiezingen, daar zij van mening zijn, dat zij op de communisten steun van de wer kende klasse kunnen veroveren, indien zij de strijd voor hogere lonen in hun verkiezingsprogram opnemen. Ook vele radicalen en conservatieven zijn voorstander van nieuwe verkiezingen, Het op een na grootste Franse (niet-communistischei vakverbond, de „Force Ouvriere" heeft zich in tussen „in beginsel" voor een alge mene staking van 24 uur uitge sproken om kracht bij te zetten aan de eis tot algemene loonsver hoging MET EEN stuurboordslagzij van ongeveer 37 graden is de Zweed se houtboot „Ketty" Zondag morgen in zinkende toestand de pieren van IJmuiden binnenge sleept. Men ziet hier het vaar tuig, waarvan de deklast door de storm aan het verschuiven was geraakt, nadat 't in de IJmuider bijleggcrshaven aan dc grond was gezit. De bemanning heeft enkele hachelijke uren doorge- maakt. ONEEN, wij behoren zeker niet tot die mensen, die er de voor keur aan geven, Gods water over Gods akkertje te laten lopen. Die een afschuw hebben van over- heidsbemoeiqnis. In tegendeel, wil er van deze wereld op de lange, lange duur nog iets heel goeds te recht komen, dan zal er nog méér ordening moeten komen, nog méér planning, dan alleen het gehark in het eigen nationale tuintje. Dan zullen we klein voorbeeld: Be nelux wat meer in elkanders tuintjes aan het werk moeten gaan, met goede bedoelingen uiteraard. Met de bedoeling een eerlijker, rechtschapener cn logischer verde ling te verkrijgen van alle over vloed, waaraan deze aarde zo rijk is. Over het algemeen zijn we best tevreden met onze eigen regering, die hoofd, cn bijzaken meer en meer weet te scheiden en zich al lengs vooral zal moeten gaan be perken tot de regeling van de grote lijnen, het aandurvend de détails voor rekening van de vak bonden, verenigingen cn particu lieren te laten. In het besef, dat hU. die zich in de details verliest, straks in het geheel geen weg meer weet uit dc chaos, die hij dan zelve heeft geschapen Daaraan dachten we toen we kennis namen van de nieuwe Film en Bioscoopwet, die nu bij de Tweede Kamer is ingediend. Na tuurlijk moet de overheid zich be moeien met een zo in het publieke leven ingrijpende aangelegenheid als de film is. Zij moet ervoor zor gen dat wij niet zo maar de kans lopen verbrand te worden, letter lijk. zowel als figuurlijk. Dat de zalen, waarin vertoningen geschie den, behoorlijk zijn en dat de films die we bekijken, eveneens behoor lijk ziin, niet kwetsend de zeden, de politieke gevoelens of godsdien stige overtuiging. Wat is nu „behoorlijk"? Voor een zaal, voor een gebouw met voldoende brandbeveiliging en nooduitgangen, is dit vrij gemak kelijk te omschrijven. Maar voor de rest? Is dat even gemakkelijk onder bepalingen en woorden te brengen? Wel neen, cn de nieuwe Bios coopwet kan dat al evenmin. Maar wel wordt er een aantal vagelijk uitgedrukte bepalingen opgenomen, waardoor we de kans lopen weer eens gezellig aan geestelijke ban den te worden gelegd. Zoals we in Rotterdam het geval-Van Dongen beleefden, in Schiedam de gemeen telijke overheid zich „bezorgd" maakte om de werken van Jan Sluyters, in Brabant een boek verboden werd, de kampeerders met kaarten, legitimatiebewijzen en diploma's op zak zullen moeten gaan genieten van de., vrijheid, zo heeft deze nieuwe Bioscoopwet het een cn ander in petto. Ondanks de verschillende goede gedachten, die ter regeling van het filmwezen in de nieuwe wet aan getroffen worden, achten wij dit ontwerp een gevaar voor de vrij heid, zoals wij die kennen en ge ëerbiedigd willen zien. De kansen van willekeur, van de tot ont plooiing gekomen benepenheid, zit ten er zo dubbcl-dik bovenop, dat de schoonste toelichting haar niet kan wegnemen. Let wel: wij hebben geen be zwaar tegen film-keuring. Hol lywood maakt geen films, speciaal voor Nederland en wij hebben de plicht te bekijken, wat we gaan vertonen. Daartoe hebben we een filmkeuring, die aan redelijke eisen voldoet en wanneer men in het overheersend Rooms Katholie ke deel van ons land nog de be hoefte gevoelt aan een speciale na keur' ng, moge dit zo zijn. D<» be volking beneden de Moerdijk weet dat haar kerk haar zorgen uit spreidt over alle uitingen des levens. Met deze situatie, de cen suur betreffend, kunnen wij ge noegen nemen, temeer daar zij reeds jaren lang bevredigend heeft gewerkt. Doch wanneer wij een wet tot stand zouden zien komen, waarin een legio aantal bepalingen is op genomen, waardoor wij in Neder land, vergeleken bij het buitenland helemaal in de kostschool-sfeer te recht komen, dan zeggen wij: „Wat een gezeur. Late men zich bepalen tot de hoofdlijnen!" 9e Jaargang, no. 249 Maanda- 24 October 1949 Opgericht door de Stichting „Het ^arool" - Giro 510330. Redactie en Ad nlnistraüe: Snouckaertlaan 7. Amersfoort. pank: Rotterdamscbe Bank - Postbus 9 Abonnements- Uit^RVC, N»V, Dc NlCUWC PcrS Telefooo redactie 4291. w Telefoon administratie 6235. prijs 32 cent p. w. of 1 4,15 p. kw. Losse nummers 10 cent. Hoofdredacteur: TJ. DE BOOR DER.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 1