Adembenemende momenten in de wedstrijd HVC-Elinkwijk APWC hield BFC stevig ouder de knie Amersfoort-dames gaven Achilles geen kans Amersfoort I (h) bevocht gelijkspel, tegen Utrechts Achilles Penalty van Malestein door Van Elk gestopt n r v Goede start van Over 't net HVC staat nu op derde plaats APWC werkt zich omhoog Maandag 24 October 1949 3 Er was nog een kwartier te spelen in de wedstrijd tussen HVC en Elinkwijk. Malestein. de Amersfoortse linksback zou de gelijkmaker gaan scoren. Een Elinkwijk-back had, toen een kluwen Amersfoortse spelers de bal in het doel dreigde te drukken, dat met de hand nog juist kunnen verhoeden. Maar schril snerpte het fluitje van scheidsrechter Van de Male Penalty! Een van spanning dol geworden publiek gilde het woord uit. Weer floot de scheidsrechter. Malestein nam zijn aanloop. Doelman Van Elk volgde met loerende blik de passen, die de Amersfoorter nam. Een doffe knal. Juichkreten van toe schouwers. Maar neen, Van Elk profiteerde van de fout die Malestein maakte, toen hij de strafschop te zacht nam en stopte vallend het leder. En de gelijkmaker werd niet gescoord, toen niet en in de vijftien minuten, die volgden, niet. Zuilenaren gingen met de eer strijken Als een generaal, die een beslis sende slag wilde forceren, zond aanvoerder Van de Pol zijn ploeg naar het Elinkwijk-doel. Malestein zwoegde in het doelgebied der Zui_ lenaren verbeten om zich te revan cheren. Op de middenlijn zette een enkele Amersfoortse verdediger, die achtergebleven was, bij een Elinkwijk-uitval Vonk en zijn mannen buitenspel. Doelman Brits verliet zelfs zijn doel en stelde zich ver buiten zijn strafschopgebied op om met verre trappen als een half- speler zijn o zo onmachtige voor hoede aan het werk te zetten. Maar er kwamen geen doelpun ten. Spil Hol werd met de rug te gen zijn doel gedrukt, maar rustig en zeker stelde hij zich te weer. Keeper Van Elk schudde de re gendruppels nog eens extra uit zijn bemodderde haren en wierp zich keer op keer on vervaard voor de voeten van aanstormende Amersfoorters. De backs Kils- donk en Verhoef L trapten in die t&M laatste vijftien minuten niet meer mis, zoals ze dat tevoren nog wel eens VAM ELK gedaan hadden. ...in topvorm Ze vreesden zelfs geen tweede strafschop, want ae Amersfoortse middenvoor Bar- tels werd. toen hij op het doel af stormde, door drie Zuilenaren van de bal gewerkt binnen de beruch te lijnen, maar wonder boven won der kreeg hij het leder weer in be zit, zodat de scheidsrechter liet doorspelen. Doch inmiddels had Van Elk zich alweer op de bal ge worpen Juiste stand Het was 21 en het bleef 2—1 en eigenlijk \/as dat ook wel juist. Want Elinkwijk speel de beslist beter voetbal dan H VC. De Zuilenaren waren snel ler en handiger met de bal. ze plaatsten beter en ze bekeken het beter. HVC speelde je rein ste opportuniteitsvoetbal, het geen wel resultaten zou hebben opgeleverd, als er in de voor hoede mensen hadden gelopen, die hun verstand hadden ge- Zwitserse zwemmers naar AZ en PC Maandagavond zal in het Sport- fondsenbad een internationale ont moeting worden gehouden tussen de verenigingen S.K.B. uit Bern en de A.Z. en P.C. Het bestuur van de A.Z. en P.C. is er in geslaagd een zo algemeen mogelijk program ma samen te stellen. Behalve individuele zwemnum- mers en estafettes, zal er een wed- strnd schoonspringen ztin, waaraan medewerken de Zwitserse kam pioen Titti Eisenhut, de Nederland se springer Frans Aldendorff en mej. Cobi Floor. Tot slot van dit zwemfestijn worden polowedstiiden gehouden. Het eerste dameszeven tal der A.Z. en P.C. speelt tegen W.Z.C. 1, terwijl de heren de Zwit sers ontmoeten. Uitslagen van Z.M.C. De uitslagen van de Zaterdagmid dag gespeelde wedstrijden der Amersfoortse ZMC luiden als volgt: le Klasse B NVV—CJVV 2—1. 2e Klasse A EemnesCobu Boys 2—2. 3e Klasse D Valkenheide— SOVA 1—3; TSV— Wit-Rood 0—4; VMVVWM 2—5. Res. 3e klasse D Cobu Boys 3—DVS '33 4 1—6; Posthoorn 2—OMS 2 n.b.; Wit-Rood 2—VVOP 2 7—3. Res. 3e klasse F CJVV 4—SNA 2 2—2. Volgende week: Alkmaar: Alc. Victrix—HVC Birkhoven: APWC—Holland Dorresteyn: Quick—Donar 's-Graveland: 's-GravelandA. Boys Leusderwcg: AmsvordeBrederodes bruikt. Maar die waren ef, op Bartels na. niet: Linksbuiten Van de Broek rea geerde nergens op en rechtsbuiten Barreveld beschikte niet over vol doende techniek om linkshalf Bloe- mendaal van Elinkwijk de baas te zijn. Sleeking en Jansen, de binnen- spelers van HVC. losten ieder een paar goede schoten en daarmede was .hun kous af. De Elinkwijk-voorhoede werkte goed, maar voor doel faalde ze vol komen. Nu was de HVC-achter- hoede inderdaad weer in vorm en daar kwam nog bij. dat linkshalf De Gans de wedstrijd van zijn le ven speelde, maar niettemin kre gen de buitenspelers elk een paar kansen opgediend, waarvan ze vol gende week nog dromen. Midden voor Vonk was een doorlopend ge vaar en hij schiep gevaarlijke mo menten door zijn passes naar de buitenspelers Va i de Hoogen en Blom. Elinkwijk verdiende de zege qua veldspel wel. maar de manier waarop de Zuilenaren wonnen, was niet zo geweldig. Want beide doelpunten waren dubieus. Reeds na tien minuten glijden en mistrappen op het spekgladde veld, kwam de eerste goal. HVC was toen steeds in de aanval geweest. Sleeking gaf een pass in de breedte voor het doel langs. Bartels. die zelf wel een schietkans had. liet het leder gaan voor Jansen die van zeer dichtbij geen moeite had om doelman Van Elk te passeren 10). Maar deze doelverdediger toonde daarna uit het goede hout gesneden te zijn. want keer op keer ranselde hij hard ingeschoten ballen uit zijn doel en moedig wierp hij zich vaak voor de voeten van toelopende HVC'ers. Elink wijk slaaagde er echter in zich los te werken en bracht de balans in evenwicht met een serie goed slui tende aanvallen. Welles, nietes Vonk speelde na twintig minu ten de bal goed op maat naar Van de Hoogen. die hard inschoot. Brits stopte de bal, die echter zo glad was. dat hij haar niet geheel onder controle kon krijgen. De scheids rechter had inmiddels al gefloten en wees naar het midden, want volgens hem was het leder over de doellijn geweest. Neen, zei Brits kwaad, dat was beslist niet waar. Jawel, zei de scheidsrechter tijdens de rust, ik heb het goed gezien. Elinkwijk kwam nu iets in de meerderheid en de HVC-verdedi- ging moest alle,zeaien.bijzetten en zelfs de buitenspelval openzetten. Een kwartier voor de rust werd in de HVC-verdediging wat heen en weer getrapt. Linksbuiten Blom kreeg het leder te pakken, liep er mee op Brits af en schoot onhoud baar in. Buitenspel, was de reactie van alle Amersfoorters, die op Birkhoven waren. Buitenspel? We hebben scheidsrechter Van Male zijn mening over dit doel punt gevraagd. Blom stond inder daad buitenspel, zei de heer Van Male tijdens de rust, maar niet hinderlijk. Het doelpunt werd echter geteld en besliste, zo bleek later, de wed strijd. Kansen om ie scoren kwamen er nog genoeg. Van Beek en Van de Hoogen schoten ieder eenmaal naast, toen ze alleen voor Brits kwamen. Van de Broek en Slee king schoten ook al onzuiver in de richting van Van Elk, die eenmaal de bal uit zijn handen liet vallen en het leder in het doel zag rollen, waar het, net voor de lijn. tot zijn vreugde in de modder bleef steken. A.M.H.C. speelde gelijk De heren van AMHC hebben conform de verwachtingen tegen VW gelijkge speeld Deze verwachtingen waren ech ter gebaseerd op de goede plaats, die VVV op de ranglijst inneemt Wat de Amsterdammers ons gisteren echter he ten zien. stond niet bepaald op een hoog peil cn AMHC ls dan ook. dank zij een betere techniek en behoorlijk samenspel de gehele wedstrijd sterker, veel sterker soms geweest, doch tot doelpunten was de lichte voorhoede van onze stadge noten niet in staat, deels door het glad de veld. deels door tegenslag bij het schieten, maar vooral door het rijkelijk zware spel der Amsterdammers Onze stadgenoten misten behalve Maas ook Witterman Frederiks en Biekari vielen voor hen in Direct na het beginsignaal kreeg AMH C een licht overwicht, waarbij de voor hoede zeer behoorlijk spel liet zien. Verschillende schoten gingen naast of over. terwijl anderzijds de VW-keeper in goede vorm bleek te zijn. Het Tafeltennis Van der Meiden I hield zich goed tegen I RA I De beide eerste klasse-teams van Over 't Net zijn gestart met een over winning: lag de overwinning van Over 't Net 2 op Barna 4 binnen de verwachtingen. Over 't Net 1 ver raste door een grote overwinning op Velox 1, al moet gezegd worden, dat de Utrechters hun sterkste speler. Van Asten, misten. Toch gaf het spel. dat Merkus en de gebroeders Lam- brechts lieten zien, vertrouwen in de toekomst en een geprolongeerde kampioenstitel voor Over 't Net lijkt ons dan ook lang niet denkbeeldig. Tegen Velox wonnen de Amersfoor ters alle singles, slechts de dubbel was voor de gasten, zodat de eind-1 uitslag 9—1 was. Barna 4 is wel het zwakke zusje in de eerste klasse en het heeft het Over 't Net 2 dan ook niet moeilijk I kunnen maken. De Amersfoorters j wonnen met 73 door drie overwin ningen van Van Leersum en twoc van Schild en Jellinek De overige uitslagen van de eerste klasse zijn: PTT 1Barna 3 73. Tuindorp 1 UTTC 2 7—3. Rivendi 1—Zeist 1 4—6. Van der Meiden startte in klasse 2B niet onverdienstelijk; weliswaar werd met 64 van VRA 1 verloren doch met wat meer veine had er ook wel een gelijk spel in gezeten. Schmidt debuteerde met cén over winning. Huiberts zorgde voor de drie andere Amersfoortse punten. De uitslagen van de wedstrijden der Amersfoortse derde klasse teams lui den: 3A: Tuindorp 2Over 't Net 3 55; 3B: Tuindorp 3Over 't Net 4 9—1; 3C; PVW 2—Noack 1 4—6; 3E Noack 2Rivendi 4 82; 3F: Zeist 5 Over 't Net 5 55; Van der Meiden 2—PVW 3 8—2. niet door WV dat overigens een heel rechtsbinnen schoot niet gedoelpunt, o< slechts Cén kans. mooie, kreeg, de echter naast. In de tweede helft werd WV nog ver der teruggedrongen. doch de gasten verdedigden met man en macht, soms met acht spelers in de slagcirkel, zodat, ondanks het groter wordende overwicht, het aantal schietkansen geringer werd. Toch dachten wij enige keren dat AMH C eindelijk de leiding zou nemen, doch Pon, die overigens een zeer goede par tij speelde schoot over. terwijl enige an dere schoten Juist naast gingen Tien minuten voor tijd wist van Sloten een doelpunt te maken, doch dit werd te recht afgekeurd. Naarmate de tijd ver der verstreek zakte het spelpeil en werd AMHC's overwicht groter, doch doel punten bleven uit en daar de VVV- voorhoede geen kans kreeg tegen de Amersfoortse voorhoede werd een 00 gelijkspel het resultaat van deze op een vrij laag peil staande wedstrijd. De wedstrijd Amsterdam IIAMHC (dames) werd afgelast. De heren-reserves verloren met een zwaargehavend elftal van Schaerweijde II met 70, terwijl de dames-reserves in Zeist Schaerweijde III met 60 sloe gen. Verder werd nog gespeeld: Hilversum VII—AMHC III 3—0. NVVCJVV 2—1 CJW heeft Zaterdag met 21 verlóren van het Veendaalse NW. Hoewel in het veld zeker niet de mindere wist CJVV. dat met pech te kampen had. het doel niet te vinden. Een paar maal kwamen paal en deklat de gastheren te hulp. Zij van hun kant benutten enige doorbraken met goed gevolg. kans gemist toen hij voor open doel radicaal over de bal trapte. Het laatste kwartier voor de rust waren de Bussummers vrijwel steeds in de aanval doch de eerder genoemde schotloosheid en niet minder het rustige ingrijpen van de versterkte APWC-achterhocde voorkwam de gelijkmaker. De tweede helft werd ingezet met een heftige aanval van BFC doch het gevaar ging. door een slecht schot, op nieuw voorbij. Dc BFC ers roerden zich veel heftiger dón in de eerste helft en waren blijkbaar ook beter aan de moeilijke terrein- omstandigheden gewend. Zii dron gen de APWC'ers geheel op eigen helft terug. Mossing bracht opluch ting toen hij. na bii zijn doel op» running te hebben gehouden van crote afstand een fel schot op het Bussumse doel loste. De keeper, die al vele malen redding had ge- bracht, wist op het allerlaatste mo- i ment erger te voorkomen. Het was aan hem cn ook aan het keurige werk van dc beide backs te danken dat dc voorsprong van APWC niet groter was geworden. Naarmate dc tijd verstreek na men de paarsgelen het spel weer in handen cn een kwartier voor het Bussummers konden zelfs eer niet redden Op dc kleine tribune van het Bus sumse BFC-vcld zaten maar weinig belangstellenden voor d" wedstrijd BFC-APWC. Hun geduld werd wel zwaar op de proef gesteld, want ruim een half uur te laat arriveer de de scheidsrechter cn nog was het niet zeker dat hun reis naar het sportpark niet tevergeefs zou zijn. Immers, het bestuur van BFC had de Amersfoorters reeds het voor stel gedaan de w edstrijd af te gelas ten. doch onze stadgenoten waren te enthousiast om zich door de stro mende regen le laten afschrikken. Ook de arbiter bleek van mening dat er gevoetbald kon worden. Vrijwel onmiddellijk ontwikkel de zich een snelle cn aardige strijd waarbij de Amersfoorters de toon aangaven doordat zij zich het best aan de bijzonder moeilijke omstan digheden het veld was uitermate glad aanpasten. Reeds in de eerste minuten ont stond een fraaie kans voor APWC door een ..overstapje" van Brand- sen en slechts op het allerlaatste moment kon een der Bussumse einde ontstond, na fraai combina- backs erger voorkomen. Een ogen- tiespel tussen W van Empelen, blik later moest de BFC-keepcr Duinsbergen cn Jo van Empelen, redding brengen, toen na keurig het tweede doelpunt, dat door Jo v. combinatie-spel tussen Jo van Em- Empelen. onhoudbaar voor de kee- pelen. Snijders. Brandsen en W. pCr. werd gescoord, van Empelen. eerstgenoemde een Met dit doelpunt was ook de te- hard schot op doel loste genstand van BFC gebroken. Wel Onze stadgenoten hadden de probeerden de Bussummers wat zij touwtjes volkomen in handen cn konden, doch verder dan goed veld- toen. na een kwartier Joh. Snijders spel, kwamen zij niet. want het doel uit een goede combinatie via de van APWC leek dicht gespijkerd, staander inschoot 01 was dit de Jo van Empelen demonstreerde in beloning voor het harde werken. de laatste ogenblikken van deze Na dit doelpunt begonnen ook de sportief gespeelde en interessante Bussummers op toeren te komen cn wedstrijd de veel betere schotvaar- het APWC-doel kreeg menige ge- dighcid van de Amersfoortse voor- vaarlijke aanval te verduren, hoede. Het was opnieuw door goed Slechts de grote sehotloosheid red- combinatiespel dat de bal bij Jo v. de APWC uit enkele moeilijke mo- Empelen kwam. die zich niet lang menten. vooral toen de Bussumse bedacht, doch een hard en zuiver middenvoor alleen voor IJzendöorn schot loste waarbij dc keeper kwam en naast schoot. Dezelfde machteloos stond. 03. Dit was wel speler had reeds een „opgelegde" het mooiste doelpunt cn betekende tevens het einde van de wedstrijd. Enkele ogenblikken later floot de I scheidsrechter het eindsignaal. Een opgewekt APWC-elftal verliet toe gejuicht door enkele honderden enthousiaste supporters, het veld. Van vijf doelpunten nam E. Roos er vier voor haar rekening De Amersfoortse dames waren beter op schot dan hun manlijke collega's. Vijf maal moest de Utrecht se keepster de bal uit 't net halen, terwijl L. Luikcl haar doel schoon kon houden. Amersfoort toonde 'n goed ploegverband en in deze vorm kunnen ze nog wel eens voor 'n ver rassing zorgen. De voorhoede schoot flink en veel en met n beetje meer geluk was de score nog hoger ge worden. De wedstrijd was 10 minu ten oud, toen J. Baist een ver. maar hard schot afvuurde, dat de Utrecht se keepster kansloos sloeg 0—1. KEEPER RODRIGO van Achilles verdedigde zijn doel uitstekend, maar toch moest hij tweemaal vissen. HANDBAL is er Zondag, on danks de regen toch nog vrij veel Over Amersfoortse ploeg lag een zekere matheid Met veel moeite ls Amersfoort I (h.) er in geslaagd om een gelijk spel te bevechten tegen 't Utrechtse Achilles. Met 22 werden de punten broederlijk gedeeld, en Amersfoort mag met dit resultaat meer dan te- reden zijn. Niet dat Achilles nu zo prima speelde, verre van dat, maar de gehele Amersfoort ploeg speelde beneden haar kunnen. Zelfs de ach- terhoede, anders 't beste gedeelte van 't elftal, deelde In de misère. Als ••\cuus kan natuurlijk gelden, dat 't veld door de regen van de afgelopen dagen glad en zwaar was, maar dat neemt toch niet weg, dat ër over 't algemeen 'n zekere matheid over de ploeg lag. De voorhoede combi- lieerde heel aardig, maar het tactisch Inzicht, om openingen In de Achilles-verdediging te maken ontbrak. Zodoende liepen de aanvallen alle te pletter tegen de stevige Utrechtse achterhoede. met 't gladde veld vinden, zodat ook 't Amersfoort doel wel eens in gevaar kwam. Toch duurde het bijna 'n kwartier, voordat we t eerste goede schot konden noteren. J. Brondijk werkte zich langs enige Achilles verdedigers en zijn harde schot tegen de lat, tleed het hele doel schudden, 'n Foutje in de Amersfoort achterhoede bezorgde de Utrechtse rechtsbuiten 'n fraaie kans, die hij ook feilloos benutte. 10. Bijgestaan door de midden linie trok de Amersfoort-aanval steeds weer op de Achilles veste af. maar werkelijke schietkansen kon men niet scheppen. Totdat 'n minuut voor de rust J. Huslage vlak voor de cirkel tegen de grond gewerkt werd Toch wist hij val lende de bal in te schieten en ver raste de Utrechtse keeper volko men. 11. Wiggers maakte gelijk Na de rust moest keeper Schuin al direct 'n paar maal in actie komen voor felle schoten van de Achilles voorwaartsen, maar hij gaf geen krimp. Toen echter W. j Huslage grandioos misgreep, kwam de Utrechtse midvoor vrij voor 't doel en nu was er geen houden aan 21. Verbeten vocht Amers foort nu voor de gelijkmaker en we dachten G. v. d- Berg al te zien Amersfoort was sterk in de aanval maar de paal en de lat schenen nog al aantrekkingskracht voor de bal te bezitten Het duurde dan ook tot 3 mmuen voor rust. eer E. Roos met 'n hard schot de voorsprong kon ver groten. In de tweede helft leek het erop. dat Achilles zich zou rehabiliteren en Amersfoort werd in de verdedi ging gedrukt. Bij 'n Amersfoort-uit- val kreeg E. Roos echter een goede schietkans en deze speelster plaatste het leder beheerst in de hoek «03). Direct na de afworp ging Amers foort weer ten aanval en weer was het E. Roos, die. hoewel zwaar ge hinderd, de bal in 't net plaatste 0—4. Achilles verzoende zich met de nederlaag en bepaalde zich hoofd zakelijk tot verdedigen. A. Boogaard, T. Wiggers en J Baist schoten keer op keer op het Achilles-doel. zonder echter succes te hebben. Men had zich al met de 04 uitslag verzoend, toen E. Roos even voor tijd kans zag. met een ver schot de Utrechtse keepster te verrassen cn zo haar vierde doelpunt te scoren 0—5. Kwartier voor het einde kwam de gelijkmaker Direct na de afworp was al te zieil, dat beide elftallen elkaar niet veel zouden toegeven. Amersfoort was wel iets meer in de aanval, maar de verdediging van onze stadgenoten kon het niet zo goed doelpunten, maar de paal hielp de Utrechtse keeper. De Amersfoorters schoten nu wat meer op 't doel en de Achilles keeper kon nu ook z'n talenten tonen. Een schot van H. Wiggers werd hem ech ter te machtig en zo stonden beide partijen, met nog 'n kwartier te spelen, weer op ge lijke voet. Beide doelen verkerden beurte lings in gevaar en we meenden, dat enkele seconden voor 't einde Amersfoort nog een overwinning uit 't vuur zou slepen, toen J. Bron- dijk de bal in 't net kogelde. De scheidsrechter had echter even te voren voor 'n overtreding gefloten, zodat de weds rijd toch nog in een gelijk spel eindigde. D W.S. KON ZONDAGMIDDAG niet verhinderen, dat het aan de zegekar van Ajdx'werd gebon den. Met 24 moest de ploeg het onderspit tegen de Ajacieden del ven. Een gevaarlijke aanval der Ajacieden op het doel van DWS. Michels tracht de bal in te kop pen. „Pedaalridders" reden hun ronden De uitslag van dc 6e Najaars- competitlerit luidt: Klasse A, 45 km: 1. J. de Gans; 2. A Pol: 3. W Hartsuiker: 4. W. v. d Panne; 5. T Veldman; 6. W. Veen vliet; 7. VV. Bouwman; 8. R. Krynen, 9 J. v. d, Riet. Klasse B, 15 km: 1. J v. d. Glas; 2. W. Veldman; 3 J. v d Heuvel; 4. B. Kathagen; 5. J. Lem; 6. J. v. Eldcrt. Klasse C. 30 km: 1. H. v. d. Glas; 2. D. v Wyk; 3. H. v d. Berg; 4. CL v. d. Brug; 5. H. v. Wjjk; 6. Cor- bee. KWA sterker dan Veense Boys K V.V.A. stuurde Veense Boys met een nederlaag naar huis Keeper Huuskes kan nog niet meedoen cn werd vervangen door B van Ede. Ook midvoor W. van Zuylen was niet van do partij. Spil Steenbeek. aie goed op dreef was, zorgde na keurig solospel voor het eerste doel punt Na 18 min. volgde een hoek schop op het K V V.A. doel. De Veense Boys midvoor maakte hier uit gelijk 1—1. Kort daarop w>y»r een goal van Steenbeek. Een corner van Dons werd door hem ingekont. 21. Een misverstand in de K. V V. A. achterhoede bei.orgde de gas ten hun tweede doelpunt 22 De K V.V.A. backs waren niet veel la ter weer fout. Zij appelleerden voor buitenspel en lieten de Veense aan vallers hun gang gaan Doelman van Ede kon toen geen redding meer brengen. Rust 2—3. Na de hervatting heeft K V V A de stevige wind in de rug cn ontke tende een hevig offensief Invaller Jan Boog scoorde al spoedig van dichtbij 33. Veense Boys trapte af K.V V A ging meteen weer tot de aanval over en H. Oeben schoot meteen weer raak Er ontstonden enkele onaangenaamheden en wegens na trappen werd een speler van Veense Boys het veld uit gestuurd Ongeveer zes min voor het einde een verre trap van rechtshalf K Haarmans. De Veense Boys doelman beoor deelde de bal niet goed en deze ver dween in het doel Het einde kwam dus met een verdiende 5—3 over winning voor onze stadgenoten. Indeling ijfde klasse biljattcompetitie In het biljartdistrict ..Eemland" zijn in de vijfde klasse geplaatst de heren: 1. Th van Roekcl Lcusderkwar- tier); 2. H. Kuiters Leusderkwar- tierj3. B. Koppen (DOS); 4. K. Runneboom (Leusderkwartier)5. R. Bitterling Soesterkwartier6. J. Oosterbeek (Zonnehcuvcl)7. Van dc Meer (Zonneheuvel 8. J. van Oord (Centraal). Eerste reserve: J Schulte (Nieu we Kei. Tweede reserve: M. Dek ker (Soesterkwartier). Deze heren zullen ook in de finale uitkomen. K.P.S—Philips 2—3 Het elftal van KPS speelde Zater dagmiddag een wedstrijd tegen een vertegenwoordigend elftal van de Philipsfabrieken uit Utrecht. De lichtmannen waren beslist betere voetballers da nde Paleismensen en stonden met de rust met 21 voor. Hierna scoorde iedere partij nog één doelpunt, zodat het einde kwam met een 23 nederlaag voor K.P.S. Oranje WitB.D.C. De moeilijke uitwedstrijd van BDC naar OranjeWit te Eist. is in een klinkende 01 overwinning voor BDC geëindigd. Reeds in de eerste minuut kon de midvoor van BDC scoren. In 't ver dere verloop van de strijd was BDC geheel de meerdere van Oranje Wit. Voor de rust leidde BDC dan ook met 0—3. Hierna kwam Oranje Wit er iets beter in, doch in vorm waren de El- stenaren deze middag niet. Na 15 minuten in de tweede helft maakte G v. Berg het vierde doelpunt voor BDC. Er bestaan plannen het sta dion San Siro in Milaan te vergro ten van 60 000 tot 150.000 plaatsen, waarvan 120.000 zit- en 30 000 staanplaatsen Deze uitbreiding ls geraamd op 600 millioen lire gespeeld. Moment uit de wed strijd AchillesAmersfoort Ons overzicht van de Amersfoortse clubs is deze keer erg kort. want er zijn slechts in twee afdelingen enke le wedstrijden gespeeld HVC ver loor \an Elinkwijk met 21 en zakte daardoor af naar de derde pliats. Elinkwijk nam de leiding over. Vriendenschaar verraste door een 30 overwinning op Alc. Victrix en passeerde daardoor Rapiditas. Elinkwijk 7 4 2 1 10 De Spartaan 6 4 1 1 9 HVC 7 3 3 1 9 DWV 5 3 2 0 8 UW 6 2 2 2 6 Alc. Victrix 6 2 1 3 5 Zaandijk 5 1 2 2 4 AFC 5 1 2 2 4 Vriendenschaar 6 1 2 3 4 Rapiditas 6 1 1 4 3 Volendam 5 1 0 4 2 APWC behaalde een keurige 3—0 overwinning op BVC en steeg ook enkele plaatsen CDN won van for- titudo met 2—0 en versterkte daar door zijn positie. Alle overige wed strijden werden afgelast De stand is hier; CDN Baarn Holland Fortitudo APWC Zeist EMM BVC BFC DWSV Patria 6 Bekerwedstrijden De bekerwedstrijd, die Quick zou spe len tegen Dc Germaan werd afgelast Amersfoortse Boys speelde tegen LVV en won met 41. Wazulek Zweeds schaats- trainer De Oostenrijker Karl Wazulek, voormalig Duits schaatskampioen in het hardroden. die in de laatste wereldoorlog aan het Oostfront een been lieeft verloren, is als trainer aangenomen voor dc Zweedse cracks. In de afgelopen winter trainde h(j de Hongaar Pajor. die wereldkampioen werd Zoals be kend. verblijft Pajor ook in Zwe den. daar hij niet naar Hongarije is willen terugkeren. Wereldrecord kogelstoten MOSKOU Tijdens een atle tiekwedstrijd te Tbilissi heeft de Russin Anna Andrecva he, wereld record kogelstoten gebracht op 14.75 meter Het oude record stond op naam van Taliana Sevinkova (Rus land) en werd op 4 Augustus 1948 te Moskou gevestigd met een worp van 14.59 meter Autoniobielrace eist tien doden BUENOS AIRES. Tijdens een automobielrace over 800 km te Ra- faela in de provincie Santa Fe wer den tien mensen gedood en ver scheidene gewond, doordat een racewagen op de toeschouwers In reed. De courepr, een Italiaan, had de macht over zijn stuur verloren. Ook hij werd gedood.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 3