Benauwde zege van DOS op ADO eigenlijk nog geflaneerd De voorlopig beslissende strijd door Sparla gewonnen Linkervleugel van Hagenaars kwam niet op toeren Goede wedstrijd tegen Haarlem op Spangen Paardenfokkerij Frankrijks grootste deviezen bron Jan de Gans in „Rest" Het kan toch nog regenen Möller had er wel met gouden letters over kunnen schrijven 6 (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT. Er was nauwelijks afgetrapt In de wedstrijd DOS—ADO, of de nationale linksbuiten Clavan lag al krimpend van pijn in het natte gras. De toch al zo kwetsbare enkel van de Hagenaar was pijnlijk ge raakt. Iedereen dacht dat Clavan zou uitvallen, maar na een lichte mas sage door trainer Ben Tap. bleek hij toch nog in staat tot verder spelen Clavan heeft echter de wedstrijd op niet veel meer dan halve kracht gespeeld en aangezien ook Timmermans zich niet volledig scheen te ge ven. althans niet tot grote dingen kwam. viel de ADO-linkcrvleugel, dit Is: dc linker vleugel van het (voorlopige) Nederlands elftal, bepaald tegen. Hoofdzakelijk hierdoor was D.O.S. in staat, een niet geheel onver diende, maar toch wel enigszins geflatteerde 1—0 overwinning te behalen. Utrechters na rust overspeeld GOED GEDAAN! Rechtsback De Jong van ADO heeft de plaats van zijn doelverdediger even in genomen. Maar Kok is de situatie al meester. DOS-midvoor Pee- terse (links) is toch nog op alle eventualiteiten voorbereid. Want al waren de Utrechters vóór de rust bij voortduring in de meerderheid, in deze periode scoorden zij ook hun eerste doel punt, zii werden in de tweede helft volkomen overspeeld. Onop houdelijk waren de Hagenaars toen in de aanval, doch de schoten van de voorhoede waren slecht en bovendien hadden de ADO-ers verscheidene malen zeldzame pech voor doel. Ook hier werd op een doorweekt veld gespeeld en on danks de goede outillage van het terrein, waren de moeilijkheden voor de spelers zeer groot. Zoals reeds opgemerkt, in de eerste speelhelft bleek de thuisclub hier tegen het best opgewassen. In het begin dan gaven de Utrechters, de omstandigheden in aanmerking genomen, aardig spel te zien, met verrassende en zeer gevaarlijke aanvallen. Deze werden bijna steeds geleid over de linker vleu gel. waarin Van Leur weer eens ouderwets speelde. Snel en met tactische schijnbe wegingen verschalkte hij herhaal delijk de Haagse verdedigers om zijn aandeel in de operaties te be sluiten met voortreffelijke „trek- ballcn". Kwam zo'n bal voor doel, en dat gebeurde" enkele malen op voor een goalgetter ideale wijze, dan was het steeds de jonge W. Visser en (helaas) bijna nooit mid denvoor Peeterse, die er zijn schoen of hoofd onder zette. Van Leur en Visser waren in die perio de de schrik van de Haagse ach terhoede. Zo groot was op dat ogenblik het veldoverwicht van DOS, r'at zelfs rechtsback Van Leeuwen tot ver over het midden mee optrok en een keihard (maar te hoog gericht) schot op doel loste. Het enige doelpunt Een overtreding in de Haagse gelederen was oorzaak van een vrije schop, die voor DOS door linkshalf Temming werd genomen. Zo hard was de kogel, die Tem ming op dc door de Hagenaars gevormde „muur" afvuurde, dat Van Leur (hij deed het waarschijn lijk per ongeluk) dc bal alleen maar even van richting behoefde te doen veranderen om doelman Kok kansloos te verslaan. (1-0). Slechts luttele seconden later kreeg Mangelmans, in vrijwel de zelfde omstandigheden, een vrije trap voor ADO te nemen. Ook hij loste een buitengewoon hard schot, ook nu werd de bal nog even door een andere speler geraakt, maar deze keer stuitte het leer, vlak naast de vuist van doelman Pin- dus, tegen de deklat. In de felle doelworsteling, die hierop volgde, kreeg DOS gelegenheid het gevaar af te wenden. Na dit incident zetten de Utrechtse aanvallers, wederom onder aanvoering van Van Leur en W. Visser, hun bombardement op de Haagse veste voort, zonder er evenwel in te slagen, voor de tweede maal te doelpunten. Pee terse, steeds zoekend naar zijn juiste pos.tie en hardnekkig, doch practisch tevergeefs trachttend de beide Haagse spillen (ADO hield ook nu vast aan dit systeem) van zich af te schudden, schoot een maal ijzingwekkend hard, maar ook te hoog, over. En o.a. minder hard, in de handen van keeper Kok. Even nog liet Timmermans in een plotselinge flits iets zien van de vermaarde kundigheden van de Haagse linkervleugel. Maar eenmaal in de buurt van het DOS- doel gekomen, strandde hij op de weer voortreffelijk in vorm zijnde stopperspil H. Visser. „Gedaanteverwisseling" Tijdens de rust had ADO de rood-groene kleuren afgelegd. De spelers verschenen nu in droge, blauwe shirts en witte broeken. Ook de DOS-ers hadden zich ver schoond, doch zij hielden het bij hun eigen kanarie-gele kleuren. Tegelijkertijd scheen zich in het veld langzaam maar zeker een al gehele gedaanteverwisseling te voltrekken. Het begon met een snelle doorbraak door Clavan en een schot in het zijnet van Tim mermans. Aan de andere kant gaf Van Leur nog eens zo'n sublieme voorzet van rechts. Maar nadat W Visser die bal, uit zeer moeilijke positie overigens, tegen de staan der had gekopt, was het met de Utrechtse heerschappij gedaan. Hierna werd door beide partijen enige tijd vrij lauw en slecht ge speeld. Maar toen begon ADO felle tegen-offensieven te lanceren en in minder dan geen tijd waren, zoals dat in de wandeling wordt genoemd, de bordjes geheel ver hangen. Echter alleen in figuurlij ke zin. Want op het platform \oor het scorebord bleven de cijferpla ten onaangeroerd. Dat was le- paald sneu voor de bezoekende ploeg, want kort na elkaar deden zich twee welhaast ideale kansen voor. Timmermans en Mangel mans maakten een fout, die men hen op een droog veld wel, doch in dit geval niet zo zwaar kon aanrekenen: zij raakten bij het schieten uit hun balans en trapten over de bal heen! Ook middenvoor Van der Zand kwam vele malen met de bal in de nabijheid van Pindus' heiligdom, doch stopper Visser maakte het nem tè lastig. Clavan was intussen, vrij plotse ling, van de linker naar de rech ter vleugel verhuisd. Hij deed daar uitstekend werk, maar had met schieten ook hier geen succes. De veropdringende Hagenaars werden bedwongen door de ten slotte met vier man versterkte Utrechtse verdediging. In deze pe riode. xort voor het einde, kreeg zeer onverwacht de DOS-linksbui- ten Verheem vrij baan voor een ren langs de lijn. Hij stoof alleen op keeper Kok af, maar gaf, op een meter of tien, de bal slechts een duwtje. Kinderwerk voor de Haagse doelman. Vond Verheen de 1-0 toch al een beetje geflat teerd? Wij eigenlijk wel. Monument op graf van B.M-ontwerper LEEUWARDEN. De Neder, landse zeilers zullen een monument laten aanbrengen op het graf van de onlangs overleden Hendrik Bult- huis te Bergum, de man, die des tijds de B.M. ontwierp en daarmee bereikte, dat ook de minder gesi tueerden een goed wedstrijdschip konden krijgen. Duizenden van deze populaire scheepjes zijn in de loop van de jaren in ons land gebouwd. Scherm-profs naar Brussel DEN HAAG. Op Zaterdag, 23 December, wordt te Brussel een driclandenwedstrrjd gehouden voor professionals schermers van Frank rijk. België en Nederland. Bij deze wedstrijd zal alleen op de floret ge trokken worden en slechts voor 4 deelnemers per land. Voor deze wedstrijd werden de Nederlandse professeurs Leek (Den Haag), Van der Voort (Rotterdam), Van Dijk (Breda) en Abrahams (Den Haag) aangewezen. Wim en Rien zorgden er oij Sparta Haarlem even voor, dat Kick mocht toekijken. Anderhalf uur lang heeft de steeds maar switchende voorhoede van Haarlem geprobeerd om gat te vinden in de verdediging van Spar ta. Geen enkel ogenblik heeft Groe- neveld. Roozen. Boeree of Van Osch. daar gestaan, waar men hem kon verwachten. Roozen voelde z.ch evengoed thuis op de linksbui ten of rechtsbuilenplaats als in het midden, maar telkens weer werden zij in hun stormloop op het Spar taanse doel gestuit door een bewo ner van Het Kasteel Slechts één maal gelukte het de Haarlemmers om Landman te passeren. Sparta zorgde voor twee doelpunten, eén vna De Boer en één van Benningshof en bleef daarmee overwinnaar, nog ongeslagen in de competitie. We zouden het spel. dat we in deze wedstrijd zagen, welhaast technisch volmaakt kunnen noemen. Dit was eindelijk weer eens een wedstrijd, waaraan het hart van een oude voet balliefhebber zich kon ophalen. En zij hebben het gedaan, de duizenden, die ondanks de dreigende regen naar Het Kasteel waren gegaan. Zij zagen Sparta terug in zijn oude glorie, zij zagen Haarlem, bewust van eigen kracht, zij zagen spelers, waaraan men zich niet kon ergeren, COURSES TE GRONINGEN GRONINGEN. De uitslagen van de gehouden courses luiden: Ida Scott- prijs (afst. 2240 m): 1. Loblied A (J. M. v. d. Berg) tijd 3.41.4. km tijd 1.37.1; 2. Meteor (A. B. v. d. Veen); 3. Master Axkit (W. H. Geerscn); toto: winnend 7,50. plaats 1.80. t 1.50. 1.50. Iingo- mar Scott-prijs (afst. 2240 m): 1. Lu- ciennes B (H. Dragt) tijd 3.38.8, km tijd 1.37.7; 2. Koerier (W. Brouwer); 3. Lee Axkit (W. de Graaf); toto winnend 9.60. plaats 4.30. 5.90. koppel 62.20. Importeur-prijs (afst 2300 m): 1. Matador (B. U. de Jong) tijd 3.49, km tijd 1.37.9; 2. Mustang (K. Hooisma): 3. Lady Hesperus (R. Hamming); toto winnend 2.10, plaats 1.50. f 1.80. J 2,70, koppel 13.—. Importeur-prijs. 2e afd. (afst. 2300 m): 1. Ludwina (K. Kra mer) tijd 3.58.8. km tijd 1.42.1; 2. Ma- rum's Gregor (T. A. v. d. Veen): 3. Ko ning Axkit (D. de Haan); toto winnend 6.20. plaats 1.80. 1.90. 2,10. koppel 1 9,50. Intrepid-prijs (afst. 2320 m): 1. Juno Vita (W. H. Geersen) tijd 3.49.5, Jcm tijd 1.37.2; 2. Jopie the Saint (A. T. v. d. Veen); 3. Fellow (K. Kramer); toto winnend 2,30, plaats 1.40, 1,60, 1 1,90. koppel 5.70. Illustre Hanover- prijs (afst. 2240 m): 1. Nonnie M. (J. M. v. d. Berg) tijd 4.01.2, km tijd 1.45.4: 2. Nikosa (W. H. Geersen); 3. Nimblc's Boy (B. U. de Jong); toto winnend 13,90. plaats 3.90, 1.60, 1.50. Inge nieur Scott-prijs (afst. 2300 m): 1. Ma- ryanne CVV. H. Geersen) tijd 3.55, km tijd 1.42.2: 2. Mr Fried (B. U. de Jong): 3. Little Monty (J. M. v. d. Berg); toto winnend 3.20. plaats 1,10, 1,10. f 1.30. koppel 5.10. Irene Francos- prijs (afst. 3400 m): 1. Harric Scott (W. H. Geersen) tijd 6.00.6. km tijd 141.3; 2. Jacob diamant (J. K. van Gosliga); 3. Iskra (R. Hamming): toto winnend 2 60. plaats t 1.50, 3,10. 2.—. Totale omzet 43.893.50. 's Werelds beste volbloeds strijden om -Prix de l'Arc de Triomphe" (Van onze paardensportmedewerker) De tweede Zondag van October kende Parijs een hoogtepunt van de paardensport. Op die dag werd de Pri.v de l'Arc de Triomphe verreden, altijd een groot nummer, maar ditmaal van zeer speciale en grote bete kenis. Immers, de Franse nationale lotery had speciale tranche bestemd om de pryzen voor dit nummer te verhogen. De eerste prys werd vjjf en twintig millioen francs plus de inleggelden oftewel in totaal ruim drie honderdduizend gulden. Een eerste prijs van f300.000 De tweede prijjs van vyf millioen francs, en zo vervolgens. Bovendien kregen de fokkers der eerstaanko- menden premies van tien procent der prijzen. Elk jaar bestrijden de beste paar den ter wereld elkaar in dit luister rijke nummer; de beste volbloeds treden aan voor de 2400 m. Hoe fel de strijd is, blijkt wel uit het feit, dat tot nu toe slechts één paard, de beroemde „Ksar", er ln slaagde, tweemaal deze prijs te winnen. Tweehonderdduizend mensen wa ren op het enorme hippodroom van het Paryse Longchamps getuige van deze monsterrace, die wat prij zen en belangstelling bedroeg alle records sloeg. Frankrijks chauvinis me had zijn bevrediging, evenredig aan de enorme betekenis der Fran se paardenfokkerij, die Marianne's voornaamste deviezenbron is. Longchamps is wel het uitgele zen centrum voor een dergelijke ontmoeting. Er zijn niet minder dan zeven banen en het bezit de aller modernste installaties op, het ge bied van startmachines en verfil ming van de aankomst. Prachtige sproei-installaties zorgen voor een perfecte grasmat. Na het défilé ging men, om niet te veel van de zenuwen der paarden te vergen, snel naar de start. Acht en twintig van 's werelds beste vol bloeds vertrokken onder de blik van honderdduizenden ogen. Stal Boussac had drie vertegen woordigers in de course, waarvan Norval snel de leiding nam. Een van de paarden, die veel vertrou wen genoten, was Bagheera, een puike driejerigc merrie, die reeds enorme prestaties had geleverd. Zo zwaar was de stryd der groten, dat zij er niet aan te pas kwam. Amour Drake, van de beroemde stal Volterra, had na adembene mende strijd na twee kilometer de leiding en scheen onbedreigd te zul len gaan winnen. Toen kwam, als een bliksemflits, de eerste vertegen woordigster van Stal Boussac naar voren. Onder daverend gejuich joeg de crack-jockey Roger Poincelet de driejarige merrie over haar tegen standers heen, de anderen stonden letterlijk stil en met vele lengten bewees zij haar grote klasse. De ongelukkige Amour Drake werd ook nog door Double Rose gepas seerd, welk paard de zoon van de Aga Khan kocht voor zijn echtge note. de filmster Rita Hayworth. Een ontroerend moment moet dit voor de heer Marcel Boussac ge weest zyn. Na afloop van de course werkpaarden en landbouwtuigpaar- den van allerlei slag, inclusief de wereldberoemde Percherons, qua type enigszins met onze Zeeuwse paarden te vergelijken. De staat zelf heeft grote belang stelling en daaraan is de bloei der fokkerij mede te danken. Zelf ex ploiteert de staat grote stoeterijen en koopt jaarlijks daarvoor de bes te hengsten van de particuliere fokkers. En toch is het nu diezelfde staat, die door te zware heffingen op win sten en op de Franse totalisator het coursewezen met ondergang be dreigt. Men hoopt echter tijdig een wending ten goede te bereiken, want zoals ook in Nederland blijkt, hangen coursewezen en fokkerij ten nauwste samen. verklaarde hij zyn volle vertrouwen in Coronation gehad te hebben, vooral na de generale repetitie van de voorafgaande Dinsdag. Ook Ro ger Poincelet had zyn grote dag, de jockey behoefde niet naar de kleed kamer te lopen, gedragen als hy werd op de handen van het uitzin nig enthousiaste publiek. Want Frankrijk had met zyn fokkerij een volledige overwinning behaald, de buitenlandse paarden waren er niet aan te pas gekomen. Voor Boussac betekende dit re sultaat de beloning voor hard en kundig werk. Een mensenleeftijd reeds fokt hy en hij bezit 's we relds grootste stal. Coronation is een product van zijn kunde. Deze merrie verenigt de grote kwalitei ten in zich van een Tourbillon en een Teddy. Zowel van moeders als vaders kant is Tourbillon haar grootvader en van beide grootmoe ders is Teddy de vader. Een riskan te wijze van fokken, waarvan het risico echter door Boussac's grote kennis en kunde is gecompenseerd. Men mene niet, dat de grote prys Boussac nu ineens een rijk man maakt. Lange jaren van teleurstel ling en tegenslagen zyn hieraan voorafgegaan, verlies van kostbaar fokmatcriaal dreigde menigmaal de nekslag te worden. En men beden ke, dat niet elk fokproduct 'n crack is. Tientallen paarden, die de groot ste verwachtingen deden koesteren, rechtvaardigden die niet en bete kenden slechts een schadepost. Frankryks deviezenbron De paardenfokkerij is een van de voornaamste inkomstenbron van Frankrijk, zy brengt de meeste de viezen binnen. Nog onlangs werd met Argentinië een grote transac tie afgesloten. Amerika heeft de grootste bedragen over voor de bes te fokproducten. En dit betreft alle soorten. Niet alleen de volbloeds en de allerbeste dravers, maar ook De finish van de Heat van Duin- digt. Willem Geersen achter Ju- noschka gaat zegevierend door de finish op de voet gevolgd door Gratie Hanover. Het is goed. te zien dat de baan zeer zwaar was, zodat veel van de paarden en rijders ge vergd werd. Het seizoen loopt dan ook ten einde. Op Zondag 30 October a.s. speelt in Den Haag het Kikvorsenteam 'n wedstryd tegen de waterpoloploeg van „De rest van Nederland". In de „Rest" is o m. opgesteld de jeug dige Neptuniaan Jan de Gans. Dit is de eerste maal dat deze speler in de .Rest' uitkomt. De opstelling van de „Rest" luidt als volgt: doel: M. van Gelder (HZ en PC); achter: Th. Smael (SVH), H. Keetelaar (Rob ben) en Jan de Gans (Neptu- nus); voor: N. Korevaar (Merwe- de), B Korevaar (Merwede) en Wim van Halm (ZIAN). De laatste is een oud-speler van Neptunus. zelfs met de beste wil niet, want er waren geen blunders er was alleen een scheidsrechter, waaraan men zich kon ergeren. Wij hebben dat gedaan en met ons velen. Tweemaal zag hij een hands van Van der Wa ter over het hoofd, we zagen een hoekschop voor Sparta verloren gaan. we hoorden hem buitenspel fluiten tegen Sonneveld terwijl Meertens nog minstens zes meter dichter bij het doel stond. En dat waren dan maar enkele dingen, waar het oog op viel. Er is niet over gemord, er werd alleen even heftig gefloten en dan werd men weer meegesleurd in het boeiende schouwspel op het veld. In techniek deden ze niet voor el kaar onder, de Haarlemmers waren iets sneller. Sparta iets forser, voor al in de verdediging. Kluit wed ijverde met Landman om zo weinig mogelijk ballen door te laten en de voorhoede van Sparta deed ons door haar subliem samenspel maar al te dikwijls de switchende voorhoede der Haarlemmers vergeten. Van hun linkervleugel zagen we niet dat ge vaar komen, wat we verwacht had den. Smit bleef achter zwervèn en Van de Water bleef Groeneveld over het algemeen de baas, alleen de snelle Roozen leverde wel eens moeilijkheden voor hem op, maar dan stond Terlouw kLaar om op te ruimen al deed hij dat wel eens ra kelings over eigen doel heen. Enthousiaster spel heeft Sparta, dat steeds doelbewuster wordt, de overwinning gebrach in de eerste helft toen het eerst de leiding nam, toen de gelijkmaker te slikken kreeg van Boeree en daarna definitief de leiding nam om die niet meer af te geven ondanks de verwoede pogingen van Roozen c.s. Even hebben we ons hart nog vastgehouden, dat was toen Landman ver uit zijn doel moest komen lopen om de bal weg te graaien voor de voeten van een Haarlemmer. Spanning bleef er ge noeg ook in de tweede helft toen er geen doelpunten meer kwamen. Het hoge tempo, waarin de eerste helft gespeeld was, verminderde ondanks de nattigheid niet en tot in de laat ste minuut van deze -ooie wed stryd bleven beide, partijen als kemphanen vechten om een doel punt. De ware voetballiefhebbers laten zich niet spoedig uit het veld slaan. 2 kunnen nu eenmaal niet thuis blijven cis het Zondags tegen tireeen loot Of Pluvius nu de sluizen op volle kracht opendraait, zij kunnen de dra niet weerstaan en trekken door weer en wind naar de plaats waar hun speelt. Bijgaande foto's zijn gisteren op Houtrust bij H.B.S.—De Vol wijekers gemaakt, doch zij konden even goed ergens anders zijn oar' nomen. Overal viel het hemelwater bij bakken naar beneden. Afgelast zal men zeggen, als men bijgaande prent bekijkt. Dat was echfer niet het geval. De toeschouwers betreden het terrein, hoewel zulks hier en daar wel met kunst en vliegwerk moest geschieden. Bij de ingang naar de overdekte op Houtrust had men zelfs een hele loopbrug moeten aanbrengen, maar als men dan ook eenmaal zat, zat men droog (behalve misschien oe voetenen kon men naar het ploeteren der spelers gaan kijken. De tweede voorzitter van H B.S., de heer Van Rijswijk (links) schijnt zich een tikje te generen voor het verre van comfortabele entree dat zn* gasten moeten maken. „Komt U binnen", zegt de controleur uitnodigend, doch hij zal er icaar. schijnlijk niet op hebben laten volgen: „hier is het clroog". Kijkt U daar voor maar de plaat, die hieronder staat. Voor toeschouwers met overschoenen was het niet zo'n heksentoer om deze „vijver" te nemen, maar er zijn ongetwijfeld anderen geweest die natte voeten hebben gehaald. En dan verloor H.B.S. nog met 03... Neen, dan in het veld, daar was het dan toch een stuk droger. Deze schijn bedriegt nogal, de doelverdedigers kunnen er van meespreken. Onder de wedstrijd moest nu en dan een mannetje met een kruiwagen met zand komen om het doelgebied te dempen. Hier zien wij hem het V olewijekert- doel onder handen nemen terwijl de Amsterdammers het Haagse doel be lagen. Doelman Hagenaars volgt het spel aandachtig. De man die achter hem aan het werk is, is eigenlijk in overtreding door het speelveld te be treden tijdens de wedstrijd, doch in tijden van watersnood kijkt men niet zo nauw. (Eigen foto's) WageningenNEC (2-1): Opvallend was ln de wedstrUd WageningenNEC (21), dat het spel der ouderen dat der jongeren nog steeds verre in de schaduw stelde. Bfl NEC waren Reflnen en v. Spierenburg de meest opvallende figuren, ook Cuyten en Teeuwsen speelden nog een zeer verdienstelijk partijtje en bfl Wageningen waren doelman Rademaker (na een afwe zigheid van een tiental jaren weer bfl Wageningen op de Berg onder de lat), Van der MeU als halfspeler, Loojjs en de weer voor het eerst meespelende Jac. Jansen, de toon aangevende spelers. Möller had deze wedstrijd met gouden letters in zijn dagboek kun nen schrijven indien hy in de eerste tien minuten van de wedstryd de bal in de juiste richting had kun nen schieten. Want hij kreeg tot drie maal toe geheel vrij van de vleugel naar binnen gekomen schier In de Zondagmiddag te Wage ningen gespeelde voetbalwed strijd tegen de gelijknamige club moest NEC de beide puntjes la ten aan de gastheren. Met 2I werd deze wedstrijd door Wa geningen gewonnen. Een scher mutseling voor het NEC-doel. Rikken, dc doelverdediger heeft een eigenaardige kijk op de si- niet te missen kansen alleen voor Rieken, maar zijn schoten beland den hoog over het Nijmeegse doel. Daarna deden Reijnen en Van Spie ren de deur op slot aan deze zyde van hun doel en Möller moest tot na rust wachten, eer hij opnieuw zulke kansen kreeg. Maar ook toen faalde de anders zo schotvaardige Wageningse linksbuiten. NEC trachtte tot tien minuten voor rust met snelle aanvallen de Wagening se verdediging te overrompelen, maar ook hier faalden de schutters en toen Wageningen zich kon los werken, was het Van Weerd, die uit een voorzet van v. d. Heijden, zyn nieuwe club de leiding kon geven. Rieken viel te laat uit naar het wel zuivere maar niet harde schot (10). En één minuut voor rust was Rieken opnieuw te laat. toen Möller uit e«n hoekschop de bal op het hoofd van Zeiler mikte; de Wageninger kopte langs dc Nij meegse doelman fraai in (20). Na rust was de wedstrijd vrij tam. NEC probeerde de achterstand in te lopen, maar veel kracht ging van de voorhoede niet uit en er kwam zelfs een periode, waarin Wageningen de voorsprong niet on belangrijk had kunnen vergroten. De Wageningers schoven de bal door de Nijmeegse defensie of. deze niet 'bestond, maar Rieken, lat en paal, verhinderde nieuwe Wage ningse doelpunten. En nadat Bosch uit een snelle uitval van Roes. die Rademaker uit zijn doel had gelokt, de stand op 12 bracht, zag het er voor NEC plotseling niet ongun stig uit. De strijd leefde op. maar Jac. Jansen en Beijer stopten alle volgende Nymeegse aanvallen. Ben Barek stoot zijn neus De vroegere Franse internatio nale voetballer, Ben Barek, die se dert enige tijd voor Athletic Ma drid (in Spanje dus) speelt, werd bij een reis met zyn team naar Lis sabon aan de Portugese grens niet doorgelaten, omdat hy twee jaar geleden na de wedstrijd Portugal Frankryk in een Interview onaan gename dingen over Portugal had gezegd. Ben Tap, de trainer van ADO, wilde aan de rand van het veld zitten in de strijd van zijn ploeg tegen DOS en toch droog blijven. Zijn vrouw wist er raad op en stond hem haar parapluie af. W andelsportseizoen besloten De tyd van de wandelsport is voorbij en de Utr. Wandelsportver. „W.W.W. heeft dit Zaterdag en gisteren met haar wandeltochten die ze organiseerde ter gelegenheid van het 10-jarlg bestaan, moeten ondervinden. Dat nam niet weg dat de deelneming zeker nog niet tegen viel, over beide dagen 600 dee)nemers(sters). Maar op beide dagen zag dc leiding zich genood zaakt de tochten in te korren. Zaterdag b.v. werd de 25 km. in het geheel me', gelopen vanwege de stromende regen en bleef het bij de 10 en 15 km. Zondag was het weer van dien aard dat men de wandelaars wel liet vertrekken, de jury gelegenheid gaf om de groepen tc be oordelen. waarna het consigne gegeven werd naar de startplaats terug te keren, een zeer verstandig besluit, want de regen gutste op de dun geklede wande- laars(sters) neer. De jury kwam op beide dagen tot de volgende beoordeling. Zaterdag: Senioren: 1 Valkenheide, Maarsbergen: 2. Rocobé, Utrecht; 3. De Vechtkanters, Maarssen. Junioren* 1. De Vechtkanters, Maars sen; 2. Wilskracht, Utrecht. Zondag: Senioren: 1 WWV. Utrecht: 2. TOP. Utrecht; 2b. DBT, Den Bosch; 3. Neer- landia. Utrecht. Junioren: 1 DJW. Utrecht; 2. TOP. Utrecht; 3. Zoek de Zon op Utrecht

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 6