HYPOTHEKEN NUTSSPAARBANK METROPOLITAN BALLET OF LONDON een FLINKE le BEDIENDE Een aardige aparte TAS AMERSFOORTSE KUNSTHANDEI Ziekenfonds Amersfoort e.o. in liet jaar 1948 BRANDPUNTEN ÉÉN BUK DOOR ONZE RUIT PERFECT, Utrechtseweg 91. naar de Fa. ARLAR, Leusderweg 83 UTRECHT ontdek de Gerepatrieerde MILITAIREN ZOEKEN WERK Alleen voor gerepatrieerde militairen. 6 Woensdag 26 October 1945 Verschenen is het 18e Jaarverslag van het Algemeen Maatschappij Ziekenfonds „Amersfoort en Om streken" over het jaar 1948. Hier aan ontlenen wij het volgende: Evenmin als over het voorgaan de jaar heeft men over 1948 nog geen definitieve oplossing gevonden t.o.z. van de financiering der vrij willig verzekerden. Voor deze ver zekerden werd uit het Verevenings fonds een bedrag van f 12.000.000 beschikbaar gesteld. Hiermede wa ren de financiële moeilijkheden voorlopig opgelost. Niettegenstaan de deze belangrijke bijdrage is er toch nog een belangrijk tekort op de Afd. Vrijwillig Verzekerden. Voorlopig worden deze aangelegen heden nog centraal bekeken en ge regeld. Formeel gesproken is het bestuur verantwoordelijk, dus ook wat de financiën betreft. De herziening van het honora rium der specialisten is volledig naar genoegen van genoemde groep opgelost: dit wordt met genoegen geconstateerd. Vertrouwd wordt, dat ook hier een spoedige definitie ve regeling tot stand zal komen. Er is nog een andere groep van mede werkenden, n.l. de apothekers. Ook zij streven naar een andere rege ling wat het honorarium betreft. Het kan de juiste verhoudingen in het ziekenfondswezen in hoge mate bevorderen als voor alle groe pen van medewerkers, binnen niet al te lange tijd. honoreringsregelin gen worden vastgesteld, die de juis te basis zo veel mogelijk benade ren. Al waren de voorwaarden soms niet zoals men die gaarne had ge zien, de medewerking van de me- de werkers was goed. Het zielental van de vrijwillig verzekerden steeg van 24566 tot 26186, terwijl dit van de verplicht verzekerden van 48529 tot 52013 toenam. Het totaal zielental steeg van 73095 tot 78289. De geneeskundige controle, werd wederom in samenwerking met de stichting „Ziekenverpleging" opge dragen aan de dienst van de G.G. en G.Z. van de gemeente Amers foort. Aan het bestuur werd subsidie verzocht door het gemeentebestuur van Amersfoort, voor de dienst schooltandverzorging als onderdeel van het geneeskundig schooltoe zicht. Het bestuur onderschrijft het grote nut van een goede school tandverzorging. Vandaar dat het wel bereid was deze subsidie te verlenen, doch alleen onder de voorwaarde, dat er een stichting in het leven zou worden geroepen, waarin medezeggingschap van het bestuur en anderen verankerd zou zijn. Overeenstemming kon nog niet worden bereikt. De politie trad gisteren weer als vrederechter op bij een burenruzie. Een fietser, die zich door een auto liet voorttrekken, werd geverbali seerd. Rubens-film in Grand Theatre Over het leven en vooral ook over het werk van de grote kunst schilder Pieter Pauwel Rubens, is veel gezegd en geschreven. Men kan in de musea kennis ne men van zijn werken en geïmpo neerd worden door de kracht en schoonheid van zijn uitingsvermo gen Nu is dat alles op een simpele filmband vastgelegd. Wat men echter op filmisch ge bied ten aanzien van hel werk van Rubens heeft bereikt, grenst aan het ongelooflijke. Niet eerder benaderde men de kunst uit de Gouden Eeuw met zo veel eerbied, maar ook met zoveel zeggingskracht als in deze film over Rubens Het Grand Theatre verzorgt morgen enige bijzondere voorstel lingen van deze film en wij kunnen ons daarover slechts verheugen. Ons dagelijks teveel Een persoon deed Dinsdag bij.de politie zijn beklag, dat hij in het Soesterkwartier door een hond was gebeten. De politie stelde een on derzoek in en het kwam vast te staan dat de bijtende hond niet meer behoorlijk werd verzorgd. Zijn baas „zit". De hond is aan de Die renbescherming overgeleverd. De brandweer werd gisteren ge alarmeerd voor twee schoorsteen brandjes resp. in de Hendrik van Viandenstraat en aan de Lageweg. De brandjes lieten zich echter ern stiger aanzien dan ze in werkelijk heid waren. De bewoners van de percelen hadden zich ongerust ge maakt door de hevige rookontwik keling. FAM was bijeen In de j.l. gehouden vergadering van de FAM (Federatie van Amers- foortsche Middenstandsverenigin gen) is het dagelijks bestuur voor de eerstvolgende drie jaren als volgt samengesteld: voorzitter L. A. A. van Hamersveld, Arnhemseweg 14, secretaris A. Fricdrichs, Stations straat 6, penningmeester J. Visser, Snouckaertlaan 16. Voorts werd besloten, dat deze bestuursfuncties om de drie jaren zullen worden gewijzigd. De vergadering was zeer druk be zocht en had een zeer geanimeerd verloop. Er werden diverse grote plannen in studie genomen om de Amersfoortse Middenstand steeds meer onder de aandacht van auto riteiten en publiek te brengen Dronken achter stuur Dinsdagavond omstreeks half elf reed een auto, bestuurd door een ze- kede Van K. in de Langestraat te gen een geparkeerde bestelauto op. Vai K., die bij de politie bekend staat als Bacchusklant, verkeerde in een dusdanige staat van dron kenschap, dat hij niet in staat werd geacht een motorvoertuig te bestu ren. Enige tijd geleden was hem voor dezelfde overtreding de be- voegheid ontnomen een auto te be sturen. doch toen hij gisteravond wederom dronken achter het stuur zat, was deze termijn juist verstre ken. Beide auto's werden bescha digd. De auto van Van K. moest met een kraanwagen worden wegge sleept en zal door de politie in beslag worden genomen. Van K., en een in dc auto zittende persoon, werden beiden naar het politiebu reau overgebracht waar zij hun roes hebben uitgeslapen. Johann GiitlicH gaat in Amsterdam exposeren De Amersfoortse kunstschilder Johann Gütlich houdt van 29 Oc tober tot 8 November in het inter nationale culturele centrum Pavil joen Vondelpark te Amsterdam een tentoonstelling van zijn schilderij en aquarellen. De tentoonstelling wordt Vrij dagmiddag om half vier geopend Burgerlijke stand GEBOREN: Everardus Rafaël, z. v. A. Gcurtsen en M. A. Attevelt; Margaretha Jacoba Johanna, d. v. E. J. M. v. Kuiken en J. E. v. d. Linde; Hélène Catherine Agatha, d. v. L. K. v. Gent en H. Holtman; Catharina Johanna Maria, d. v. J. M. v. d. Bedem en C. M. de Wit; Theodora Allegonda Cornelia, d. v. W. Veldhuizen en T. G. Hooft GETROUWD: W. M. v. d. Harst en B. C. Baarschers; W. H. Willem- scn en A. H. Traast. OVERLEDEN: Wolter Bergsma. 18 maanden; Hermanus Hendrik Willem van dep Berg, 6 maanden; Onno van der Beer, 4 jaar. Si Handelsvereniging De Soesterbergse Handelsvereni ging is in ,,'t Zwaantje" opnieuw opgericht. Een nieuw bestuur werd gekozen bestaande uit de heren: C. Top, voorzitter; Blok, Moemé, Haars en Pul, die de functies onder ling zullen verdelen. Besloten werd contact op te nemen met de R.K. Middenstandsvereniging. Het aan tal leden dat momenteel is toege treden bedraagt 25. BDC op tweede plaats De stand van de le klasse B van de afdeling Utrecht der KNVB. waarin BDC speelt, laten we hier onder volgen: En Avant B.D.C. H.D.S. Voorwaarts Odin Fortissimo F.A.K. De Toekomst Oranje Wit E.M.S. Woudenberg IJ.F.C. I.eusden Ruiterfeest Op Zaterdag 29 October,. J door de Amersfooitse CarZJÏ vereniging in samenwerkmc „T* Zuid Veluwse JachtverenJbm ruiterfeest worden gegeven,, terrein gelegen achter de bZ, 1 ..Romselaar" te Voskuilen moon I .011 crl on uc 7 j 6 I meente Leusden. f. 5 den begonnen met tw 5 Zondag a.s. heeft de ontmoeting En AvantBDC te Utrecht plaats. SPSV speelt gelijk Tc Hilversum had Dinsdagmid dag- de ontmoeting plaats tussen de politie-elftallen van Hilversum 2 en SPSV uit Soest. Beide partijen wa ren even sterk, gezien de uitslag W rudenherg Marktbericht Aangevoerd 15000 grote eieren, prijs f 18 tot f 19 per 100 stuks en 12.000 eieren van jonge hennen, prijs f 13.50 tot f 14.50 per 100 st. Handel matig. Aanbesteding De aanbesteding van het Wijkge- bouw voor het Groene Kruis zal plaats hebben op Zaterdag 29 Oc tober des morgens om 11 uur in „De Schans". Des morgens om 9 uur z3i >n begonnen met twee dr«<T:1 wedstrijden. Om 11.30 uur Borlfl om ijjf de cross gelopen welke uur wordt verreden. Orr. 15'^ worden de nummers hchte "j_ zware springconcours verreden i^fl wijl ieder van deze nunvners zonderlijk wordt gewaardeerd r echter voor de prijs van de wj« bek-r in aanmerking te korr-" moet men zowel in de dreW^l proef, in de cross en in de spr^l concours het hoogste aantal ouniT, hebben behaald. SPREEKUUR BURGEMEESTER I In plaats van op Vrijdagmorvl 28 October a.s., zal de Burgemésl ter der gemeente Leusden, de he? M. J. E. Kwint, spreekuur hou3 op Donderdag 27 October a-, morgens om 10 uur. Stoutenburg Burgerlijke stand Geboren: Johannes Petrus, 1 J. H. v. Dijk en J. H. Rutten; Gerl rit van Gulik, z. van E. v. Guliktfl van G. Blooi. Gehuwd: Willem van Houta met Maria C. Oostveen. Heden overleed tot onze grote droefheid, in het St Anthonius Zieken huis te Utrecht onze geliefde Echtgenoot. Va der. Behuwd- en Groot vader MELJUS KLIJNSTRA in de leeftijd van 68 jaar Amersfoort. J. A. Klijnstra van Nieuwenhuisen Amersfoort. P. J Klijnstra. W. Klijnstra—Berg. Batavia. Ir. G. D. A. Klijnstra E. J. Klijnstra van Sijn Amersfoort, M. Klijnstra H. W. Klijnstra— Roest. en kleinkinderen. Amersfoort. Anna Paulownalaan 15- De teraardebestelling zal plaats vinden Zaterdag 29 October op „Rusthof" te Amersfoort. Vertrek van Anna Pau lownalaan 15 te 14 uur. I Tot 10 u-oorden f 0. 50 I 4 AMüRSFÖÖR* I^JTeJcoop^aangeb^J AMERSFOORT GRAND-THEAT^E TELEFOON 4632 Donderdag 3 November a.s. 8 uur, slechts één optreden van het wereldvermaarde (35 dansers en danseressen). Director General: CECILIA BLATCH. Gedanst wordt o.a. LAC DES CYG NES (Tschaikofsky), COPPELIA (Deli- bes), BALLAMENTO (Nivaldi), PRINS IGOR, (Borodin). PRIJZEN DER PLAATSEN f 8.50 tot f 2.50 a.r.i. Plaatsbespreken (ook tel.) van Maandag 31 October a.s. v.m. 10 uur af. Te koop aangeb.: 1 trek zaag, 1.60 m. lang; 2 bruine wintermantels, m. 46; een met bontkraag; 1 grijze mantel, m. 42. Zuidsingel 73. 3778 Personeel gevraagd Gevraagd: een aankomend meisje voor kruideniers winkel en een volslagen kruideniersbediende (vrl.). Aanm.: Coöp „Gemeen schappelijk Belang", Soes- terweg 86 (kantoor). 3779 Holl. gezin, z. k. in Lon den. vraagt voor spoedige indiensttreding flink meisje voor hulp in de huishou ding. Vrije overtocht. Goed salaris. Eigen kamer. Uitv. brieven m. opg. van vorige en tegenwoordige werkkring onder No. 144.923, Bolrek, Kon.plein 1. A'dam. 3697 'Personeel aangeb. Meisje biedt zich aan als hulp in huishouding, met huiselijk verkeer. Alle voorkomende werkzaamhe den. Br. no. 3781 bur. van dit blad. Woningruil Te ruil aangeb.: modern huis in Haarlem voor huis in Amersfoort. Br. no. 3776 bur. van dit blad. Ruilen klein huisje, be vattende 2 kamers, keuken en zolder voor grotere wo ning. Brieven onder No. 3698 bureau van dit blad. I>e mooiste foto's van Uw kinderen maakt men bij U thuis. Laat foto „Bell" dat doen. Oude Soesterweg 116. Telef. 5038. 3789 Hoektax, Telef. 6004 dag en nacht geopend. Stadsrit- ten 1.voor verre af standen 15 ct. per K.M. Sint Radboudstr. 10. Geen filia len. 3790 Geitenfokver. „Hoogland". Staat ter dekking een stam- boekbok bij C. van Dorst, Liendertseweg 136, Amers foort. Het Bestuur. 3795 Rubberzolen, prachtig ge naaid, 3x sterker dan leder en spotgoedkoop, in één uur klaar. Willemse b/d over weg. 3784 Pasklaar maken binnen één week. Franse coupe, succes verzekerd. Japonnon 6.—; mantels 12.kin derkleding vanaf 2.50. Br. no. 3777 bur. v. d. blad. Jan van Loo. thans be reikbaar onder telefoon nummer 4202. Scheltusstr 37 3775 zal U bewijzen dat onze kousen-reparatie de grootste van Nederland is. Hier is slechts een reden voor n.l. omdat ons werk PERFECT is gelijk onze NAAM. 25 ervaren kou- senreparatrices staan U ten dienste. Wij helpen U binnen 2 uur. Ons depót bij Mej. Couwenhoven is VERPLAATST Wie kan helpen letterkun dig werk in 't Nederlands te corrigeren? Br. no. 3774 bu reau van dit blad. Heeft U een klein of groot feest? Archifoto's service- dienst staat altijd voor U klaar. Archifoto, Rubensstr. 79. Amersfoort. 3788 Gaat D trouwen? Gefe liciteerd, maar laat Uw trouwreportage dan bij Ar chifoto maken. In record tempo gereed. 3785 Belastingzaken, boekhou dingen enz. Spreekuren 11— 1 uur v.m. en n.m. 78 uur. Tel. 4578. Havik 39. Amers foort 3786 Verras Pa eens voor z'n verjaardag met een serie geslaagde kinderopnamen aan huis gemaakt. In album Archifoto, Rubensstraat 79 Tel. 3070. A'foort. 3787 ooao Duieau van uil uiau. 1 Te koop gevr..8dl Voor oud eoud en zilver ont- Voor oud goud en zilver ont vangt U de hoogste prijs bij. H. Esmann, Steenweg 8 (naast de Buurkerk). Te koop gevr. een i. g. st. z. haard of haardkachel. Br. no. 7114 bur. blad. I^ToJtoop^aangeb^J Bilthoven, helft van dubbel landhuis, spoedig vrijkomend. Overname vloerbedekking ver plicht. Br L 92 Adv. bur. Ha- vekotte Bilthoven. Tob niet langer met Uw oude rijwiel, thans leveren wij weer op gemakkelijke betalingsvoor waarden. G. H. Post. Marnix- laan 126. Tel. 17657. Een prima Singer handnaaima chine f 50.—. Een Lewensteln handnaaimach. f 95.—. Singer trapnaaimach. ringspoel 125. Alle onder garantie. Te bez. Herenweg 40. 2x bellen (bij de A'damsestr.w.), Utrecht. 1 Z.g.a.n. lange lederen mo- torjas voor gr. persoon, prijs f 150 -. Kritzingerlaan 63. Zeist. Bouwgrond ta koop, 400 m2 f 3.per m2, mag op ge bouwd worden, 5 min. gaans naar de Breukelerveense Plas sen. Br. no. 7109 bur. blad. Te koop, gr.foon \crsterker. ipeelt op Hilv I-II, on een mooie haard, tegen e. a. bod. Palembangstraat 15bis. Te huur gevraagd Tsjech, stud, zoekt gem. kamer zonder pension. Liefst met :cntr verwarming en vaste ■astafel. Br no. 7108 bur. bl, Te huur aangeboden Slaapkamertje aangeb. met of zonder pension, mei str. water. Tel. 16171. Part. biedt zijn betrouwbare 5 pers- auto „Ford" te huur aan a f 12.50 p. dag, zonder benzi ne. Tel. 19353. Utrecht. Personeel gevraagd Gevr. een flink zelfst meisje, voor dag of d.c.n. met huise lijk verkeer, v g.g.v. Brieven no. 7117 bureau blad. Eenv. werkman. 39 jaar (Inva lide) zoekt nette hulshoudster, leeftijd 40 jaar. Gebrek geen bezwaar. Na 6 uur. Blauwka- pclseweg 91 Gevr- een nette werkster voor Vrijdag van 9—5 uur. Mevr. de Vries. Korte Nieuwstr. 1 De Nutsspaarbank te Amersfoort heeft geld beschikbaar als le hy potheek op hulzen en landerijen Inlichtingen aan het kantoor v. de UTRECHTSE WEG 1 AMERSFOORT Amova. Hekelsteeg 17. telefoon 10987 maakt Uw oude lampe- kap als nieuw. Voor H.H. Volkstuinders. En kele perceeltjes tuingrond van 20 tot 40 roeden komen vrij in een complex aan de Galecop- perdijk Inl. geeft Joh. Sanger* Taalse Dijk 19. Post Utrecht In dc week van 25 tol» 29 Oct. reclame voor het verven in blauw of zwart van mantels, costumes jassen en japonnen, voor slechts f 5 50. Malson Pe tit, sinds 1862. Ganzenmarkt 12. Tel 13710. PI. man. 50 jr, z. kennismaking m. beschaafde jonge vrouw. Br. met foto onder no. 628 bur. blad. Genootschap der Vrienden (Quakers). Vrijdag 28 Oct. 8 u Dr. A. J. Goedheer spreekt over „De staat of Christus". Toegang vrij. Joh. de Wittstr. 6bis (zijstraat Maliesingel Mevr. C. A. Verbeek v/h Key— Verbeek. Psychometriste-Hel- derzlende. Weerdsingel O.Z. 57 bis b 'd Noorderbrug. Olieverf Prima vooroorlogse Glansverf f 2.25 per kg. Even eens op zuivere vooroorlogse basis. Grondverf. Stancfverf. Japanlakken, Blanke Lakken enz. Onze verven komen uit eigen fabriek en worden voor U op elke gewenste kleur ge bracht. Aangewezen adres voor H.H- Schilders en weder verkopers. Erkend verffabri- kant door het Rijksbureau Chemische Producten. Gron Electr. Vcrffabrlek B Kuipers Vleutenseweg 118 Utrecht. Tel 10809 Personeel aangeb. Pers. met veel vrije tijd vr. thuiswerk. Geen boekhouden. Br no. 7116 bur, blad. Ruilen Aangeb. huls te Vreeswijk, bev. wee kamers, keuken en tuin tje, Boven twee slaapk. en zol der. Gevr huls te Utrecht. Br. no. 7110 bur. blad. IVonJngrulL Tuinwijk. Bovenh.. dev.: 5 kamers, zolderkamer en vliering, (twee grote balcons) .egen klein beneden of boven huis. in centrum stad. Br. no 7104 bur. blad. Diversen Permanent Wave 5.met biologische crème- en oliebe handeling 7.50. 1 jaar goed houdbaar. Zeer grove natuur- krul. Maison Beatrix, A'dam- sestr.wcg 163 Utrecht Postzegelhandel J. Esser, Ma- riastraat 35. Utrecht. WIJ kun nen van vrijwel alle landen van Europa prima albums leveren Woonruimte maakt U door een opklapbed te maken van Uw ledikantspiraal Uw ledi kant kan ombouw worden AVO. Jutfaassewcg 78. Telef 1G718. Kunstgebitten reparaitie, binnen 1 dag klaarl Spoedgev. vlugger, geop. v. 8-8 u., ook Zat. Let op juiste adres! Oudwijkerdwars- straat 134. t.o. school, buslijn 2 Pasfoto's? 10 stuks geperfo reerde en gegomde foto's ge lijk sluitzegels in één boekje Alleen verkrijgbaar bij Pers fotobureau 't Sticht, Steenweg 15. Utrecht Een zakenman heeft geen tijd voor allerlei administratlewcrk. Hij draagt dit over aan Ac countantskantoor O J Dekker. Homeruslaan 63. Tel 15530 ftlr. Roblni, Telepaaih-Helder- ziende, Croeselaan 299 bis. Utr Verstrekt adviezen omtrent toekomst karakter, huwelijk, werkzaamheden, vooruitzichten enz. Spreekuren, werkdagen van 79 Wie zich fijn wil tracteren, moet vlees en worst van Joh van Rijn proberen. Springweg 6 Tel 14314 Mr (Vlichaël, Psychometrlst- Magnetiseur, houdt Iedere Maand, en Donderd. spreek uur van 100 uur, en volgens afspraak. Slngeldw.str. 3 bis. bij de Herenweg. Proefcon- sult schriftelijk t 1.—, foto. geb.datum Insluiten. Kccds to Jaar tiuijsman's Kot ferbuls. Voor koffers, schooi en actetassen. portemonnales. portefeuilles, riemen, honden artikelen enz. Oudegracht 24 bil de Jacobibrug. J KoUjn Reparatie verster kers en radioapparaten Am sterd straatweg 162 Utrecht. Uw kousenreparatie zonodig klaar terwijl U wacht, dan Uw -cousen bij „de Kousenladder' gebracht. Brcedstraat 55. Tel 22105 Speciaal voor ladders op halen in Nylons. llypotheken Financieringen - Credieten Ook kleine lenin gen aan particulieren. Afvv snel en discreet. Br met postz Rcclamepost" M. P Llndostr 29 his Utrecht Accordeonschool J. v. d. Wel. A'damsestr.weg 38. Voor leer lingen accordeons in huur ver- krijgb Heden inschrijving. Laticelzadelkussens maken een fauteuil van uw fiets, f 5 26 Alle soorten Philipslampen f 13.55. Dynamo f 9 75. Repa ratie-lnrlchting van Omver- kerks Rijwielhandel. Oude gracht hoek Wed JU uw stoffen vervaardigen wij chique japonnen, deux piéces, .intsls. mantelcostuums enz 1 kent onze coupe. Fa Fortuin. Tohelslraat 25 A. tel. 14065. 99 dooi* It)'n fDeJ^'lc 1164. Tegen de kracht van die machinemensen was ik niet opgewassen, ik rukte me nog wel een paar maal los, maar één kreeg me beter vast en toen had ik niets te vertellen. Docter Sinister schreeuwde dat ik naar cel 13 gebracht moest worden en een stevige robot voerde dat bevel uit- Hij droeg me door een heleboel gangen, maakte een deur open en gooide me naar binnen. „Hé, knutselkerel", riep ik nijdig: „Naar stuk huisvlijt, je hoeft me niet als een zak kolen te behandelenI" Maar de robot had geen gevoel en draaide de deur achter me in het slot. „Daar zit ik nu". mompelde ik overbodig. Vier stalen muren en een raam. Opgesloten in een cel van een rare docter er gens in de Noordpool. Dat moesten ze thuis eens weten." Maar niemand wist het en van verveling ging ik een beetje door het raam kijken. Ik zat erg hoog en had een ver uitzicht over de sneeuwvlakten. „Kale boeK', bromde ik: „Geen mens te zien... tenminste ...hé, toch! Die donkere figuren daar, dat zijn die twee avonturiers, die met me meegegaan zijn. Piet Punthoofd en die eigenwijze sprekende vogel Pen Kwen. Ze komen hierheen I" Voor kraamhulp voor hele dagen naar KRAAMBUREAl) AMERSFOORT EN OMSTREKEN Spreekuur elke Woensdag middag van 23 uur in het Wykgebouw van het Groene Kruis, ingang Valkestraat OOK PASSEND BIJ UW JU vindt U in de UTRECHTSEWEG 36-38 Kruideniersbedrijf vraagt; Genegen ook gedeeltelijk beiorgwerk te verrlchUil Sollicitaties met afschriften van getuigschriften ocdej no. 3780 bureau van dit blad Salaris volgens C.A.O. Solide werkkring Gerep. marinier in 't bezit van dipl. zilversmeden, met practische ervaring, zoekt werkkring als reparateur, onge acht welke plaats des lands, Br. Pm. 18054 bur. van dit blad. Teruggekeerd militair uit Indlë zoekt plaatsing als electr. lasser, Onverschil. lig welk bedrijf. Oud 23 jaar. Br. Pm. 18038 bur. van dit blad. Gewezen groothandelaar in Tabaks- en Aanverwante artikelen zoekt geschikte werkkring. Bekend met dc Franse, Duitse cn Engelse taal en typen. Br. Pm 18032 our, van dit blad. Jongeman 24 j. nank. etaleur-decorateur dipl. Ambachtsschool. met enige jaren practijk Liefst groot winkelbedrijf. Br. Pm 18031 our. van dit blad. Gerep Marineschrijver met kantoorer- varmg i.b v. diploma Mulo 4-jr. ozekt een passende werkkring. Br. Pm. 18030 bur. van dit blad. Gerepatrieerd militair zoekt goede werkkring Br met inl. Pm. 18063 bur, van dit blad. Res. kapt. der art., 32 j. ggh.. z. k. ruim 3 j. tropendienst dipl. 4-j. Mulo B. 5.j. HBS B. typen rijbew. A cn B, zoekt hem passende ambulante betrekking. Br Pm. 17841 bur. van dit blad. Gerep. OVW-er. 24 j all-round pers.. 5 j. HBS B gewend iets aan te pakken, zoekt een gesch. werkkr.. waar iets te ber, is. Br.a Pm. 17840 bur. van dit bl. Gerep. OVW-er zoekt werk tegen medio Nov. In bezit van Auto- en Motorrijbc. wijs. Liefst in Deventer of omgeving. Br. Pm. 17869 bur. van dit blad. Boekh., v.g.g.v22 j.. 3-j. erv. Liefst op exp.bedrijf ook gen. leiding ln mag. op zich te nemen. Liefst in N.Br. o( omg. Br. Pm. 1787Q bur. V3n dit blad. Ex-pel.cdt,. Gymn. A. /I. Eng. en Mal spr-, styl. aangel. pr. techn. z. werk kring in hotel- of reiswezen. Ultz. bui- tenl. g bezw. Br. Pm. 17574 bur. van dit blad. Gaarne zag ik mij geplaatst als chauf. feur op een lijndienst of expeditiebedr. Erv. in het onderhoud van wagens. Pas uit Indië gerep. Hoog loon geen vereis te. Br. Pm 17901 bur van dit blad. Gedemob. Sergt. OVW 33 Jaar. gehuwd zoekt een hem passende betrekking, onverschillig wat. Br. Pm. 17831 bur. van dit blad B.z.a. etaleur-decorateur, v.g.g.v., ook genegen als reizend etaleur te werk gesteld te worden. In het bezit van Rij bewijs C. Br. Pm. 17900 bur. van dit bl Off., 31 j. b.z.a. Einddiploma 3-j. HBS B m.st.dipl Practijkdipi. Ned. Duits. tJ- pen, steno pract. kennis Eng. Aanleg v handel en techn. Verl sal. 300. p m Br. postbus 4048 A'dam. Gedem Korpl d. Marns.. 22 j.. b.z.a. als cintlnebeheerder. magazijnbed., of ver. koper, na 2 j. erv. als tokobeheerder, v g.g.v. Br. Pm. 17953 bur. van dit bl Aan de Advertentie-afdeling van bet „DAGBLAD VOOR AMERSFOORT' Snouckaertlaan 7, Amersfoort Naam: Adres: t Datum van aankomst in Nederland: Naam van boot: verzoekt gratis te plaatsen onderstaande advertentie in het „Dagblad foor Amersfoort ter grootte van vijf regels (Op één regel gaan 26 lees- of letter tekens) TEKST VAN ADVERTENTIE (duidelijk schrijven s.v.p.) Datum: Handtekening: Attentie! Alleen teksten, die betrekking hebben op het zoeken van werk. komen hiervoor in aanmerking Deze annonces worden in volgorde van binnenkomst geplaatst op een door het „Dagblad voor Amersfoort" te bepalen dag

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 6