DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Urenlang suisden Hongaarse projectielen Kroatië binnen 3 Medembliks gezin omgekomen in brandend huis Nog hoekj steeds geen rustig e voor de Duce Jubilerende Van Dalsum luisterrijk gehuldigd Pogingen om grensincident te forceren mislukt GJ t Grote Oosterling begroet kleine Westerling Vrouw met haar kind waagde de reddende sprong niet Met Waterman komt Hamot mee 9e Jaargang, no. 255 Zaterdag 29 October 1949 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" - Giro 510330. {jank: Rotterdarasche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of I 4.15 p kw. Losse num.ners 10 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie eo Administratie: Snouckacrtlaan 7. Amersfoort, Telefoon redactie 4291. Telefoon tdmlnistratle 6235. Hoofdredacteur: T). DE BOOR DER. BELGRADO MELDT: Twee Nederlandse officieren doodgeschoten BATAVIA. ..De Javabode" meldt, dat de op 3 Mei jl. in de om. eevinsr van het vacantieoord Pra- - -«» Ll aan het Tobamcer door de TNI I f" Protef« ingediend. Tito's troepen staan gereed iedere aanval at te nntvoerde twee marine-officieren ?laan d,lt hl bl>en w» ook bekend gemaakt bü de V.N. De betrekkingen tussen Belgrado en het aan de Kominform gehoorzame Boedapest wor den hoe langer hoe scherper." BELGRADO. ..Hongaarse grenswachten hebben op onze mensen ge schoten. Zij ticden het mei automatische wapenen, nabij Donji Miholjae in Kroatië", aldus een bericht van de grens. „Daarover Is ogenblikkelijk ontvoerde twee marine-officieren kortgeleden in het kamp. waar zij gevangen zaten, zijn doodgeschoten. I naar het heet bij een poging tot j ontvluchting. Dit werd door de Overste van de TNI, Kawilarang. aan generaal Scholten medegedeeld, aldus de Ja vabode. Het blad voegt hieraan toe. dat genoemde overste niet kon in gaan op het verzoek van generaal Scholten om de lijken van beide Nederlandse officieren uit te leve ren; de uitlevering werd althans geweigerd. AMSTERDAM. Een zeeman heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij is opgelicht door een koop man, aan wie Hij 400 paar nylons voor 2200 gulden had verkocht. De koper, die is aangehouden maar na verhoor weer vrij gelaten, vertelde de politie, dat men kwestie had ge kregen over de koopprijs en dat nij de nylons in het water had gewor pen. De zeeman, die beweerde, dat de nylons waren ingeklaard, gelooft dit verhaal evenmin als de politie. Later werd hieraan toegevoegd, dat het vuren zes uren heeft ge duurd. dat er ook grotere pro jectielen bij waren en dat er ook met handgranaten Is geworpen. De Zuidslavische troepen vuurden niet terug, beheersten zich en bleven in hun stellingen liggen. De volgende militaire voorzorgs maatregelen zyn genomen: 1. Reservisten beneden de 30 jaar zijn opgeroepen; 2. de by de manoeuvres gebruikte troepen zijn niet ontbonden; 3. uit Zagreb gaan troepen noord- oostwaarts; 4. de grenzen met Roemenië en Bulgarije worden extra versterkt, omdat de Russische vazalstaten daar bijzonder actief zyn. Men is eerder beducht voor guer rilla-troepen en invallen dan voor de Russen zelf. Albanië doet op het ogenblik nog niet met de anderen mede; vermoe delijk wil het, in ruil voor voedings- Milaans blad zou iels ontdekt hebben van ..een steen met eens anders naam" ROME. Een legertje verslaggevers heeft op het reusachtige Ro meinse Verano-kerkhof tevergeefs naar het graf van Mussolini gezocht. Een verhaal van het Milanese blad Corriere Lombardo, waarin ge zegd werd dat een correspondent van het blad het geheime graf van Mussolini had gevonden, was de aanleiding tot de tocht. Men gaf het zoeken op, toen het ministerie van binnenlandse zaken het verhaal ,,uit de lucht gegrepen" noemde. De Corriere Lombardo nam ech ter niets van zyn „nauwkeurige in lichtingen" terug. „De ontkenning van het ministe rie van binnenlandse zaken kan nie mand verbazen." schreef het blad. „Een geheim zou geen geheim zijn OOST-EUROPA Titoïsme VOOR het oog van de wereld is Zuidslavië een eiland vol re bellen, dat wordt omspoeld door de zee van de Cominform. Al de satel lietstaten van Moskou in Oost Europa schijnen zich zorgvuldig van Tito te hebben gedistancieerd en. zonder naar links of naar rechts te kijken, netjes in de pas te mar cheren over de weg, die hun door het Kremlin wordt gewezen. Af en toe echter dringen uit Oost Europa gesprekken, meningen en feiten tot het Westen door die aantonen, dat de Cominformlanden het Titoïsme toch niet zó krachtig verwerpen als wel eens wordt verondersteld. Josip Vidmar, 'V de voorzitter van In 1 de Zuidslavische Volksraad heeft Zoeklicht onthuld, dat wij- len de Bulgaarse premier Georgi Dimitrof, nog voor de Cominform met Tito brak. tot de Zuidslavische generaal Djilas heeft gezegd, dal Tito sterk moest zijn in zijn verzei tegen Sovjet-Rusland en het vol moest houden. Stalin had aan Tito een brief ge schreven, waarin hij hem gelastte in het gareel te blijven en zijn na tionalistische politiek te laten va ren. Toen Djilas hierover sprak met Dimitrof, zei de Bulgaar, dat hij het met de politiek van Tito eens was. Sindsdien is Dimitrof op zijn beurt met Stalin in conflict geko men, naar men weet over de vor ming van een Balkanpact, dat ook door Tito wordt voorgestaan. Dimi trof zelf heeft toen bakzeil gehaald Maar er zijn maar weinig mensen in Oost Europa, die geloven, dat er nu in Boekarest en in Sofia niet meer aan een Balkanpact wordt gedacht. Er wordt alleen niet meer over gesproken. Maar ook in het Kremlin is men er niet zeker van. dat dit nooit meer het geval zal zijn. Want men weet óók daar, dat Stalinisme voor de Balkan een kunstmatige, Titoïsme daarentegen een natuurlijke politiek is. Zware nachtvorst Weersverwachting, geldig van Maandagavond tot Dinsdag avond. Vannacht en morgenochtend matige of zware nachtvorst, be halve in de onmiddellijke nabij heid van de Noordzeekust, en Jechts hier en daar mist. Over dag droog en bijna overal zon nig weer, maar in de mijnstreek »ran Zuid-Limburg waarschijn lijk aanhouden van de misttoe- stand. Meest zwakke wind uit Oostelijke richtingen en onge veer dezelfde temperatuur als vandaag. 31 Oct.: Zon op 7.32, onder 17.15; Maan op 15.51, onder 120. indien by het eerste „lek" openbaar making volgde." Nadat Mussolinie in 1945 door partisanen geëxecuteerd was is zijn stoffelijk overschot ter aarde be steld op een begraafplaats voor de armen van Milaan. In 1946 werd het daar gestolen, maar weer terug gevonden toen het Italiaanse kabi net tot de geheime begrafenis be sloot. Pietro Nenni, leider van de links georiënteerde socialisten, die inder tijd vice-premier was, deelde toen aan verslaggevers mede, dat het kabinet tot een geheime begrafenis besloten had, omdat het stoffelijk overschot nog steeds een probleem voor de openbare orde vormde. Het nieuwe graf zou ontdekt zyn door de aanwezigheid van talrijke politieambtenaren in burger, die zich op het betrokken gedeelte van de begraafplaats bevonden; de pa pieren van iedereen, die naar dat deel van de begraafplaats ging wer den nauwkeurig door de politie on derzocht. De grafsteen zou Mussolini's naam, geboorte- en sterfdatum ver melden en een korte Latijnse zin, waarin om vrede voor zijn ziel ge vraagd wordt. De steenhouwer, die de steen gereedmaakt, moet er een _efingeerde naam in houwen, maar deze zal op het allerlaatste ogen blik In de juiste veranderd worden. Er gaan geruchten, zegt het blad, dat de ligging van het graf op Al lerheiligen bekend gemaakt zal worden. middelen en allerlei materialen, zich losscheuren uit het Kominformver- band en Tito-istisch worden. Ook wordt de verhouding van Zuidsla vië tot Italië zienderogen beter. Dit alles sluit precies aan by het geen ons blad medio verleden weck wist te melden onder het hoofd: „Tito wacht aanval van 4 zydén"; alleen zijn inmiddels de 4 zijden er drie geworden. Als verschynsel, dat Italië van houding is veranderd (althans: dat in Italië een groep bezig is propa ganda te maken voor het Tito-isme) noemt Ass. Press, dat Italiaanse communisten die uit Zuidslavië te rugkeerden van een 10-daags be zoek, een persconferentie hebben belegd, waar gezegd werd: „Wy zijn van plan iedereen te bewijzen dat Zuidslavië strydt voor een pro gressieve democratie en tegen de dreiging van gewapende interventie en economische blokkade. Wij dien den i.i de tweede wereldoorlog 20 maanden bij een Italiaans partisa- nenleger van 45.000 man, dat teza men met de guerrilleros van Tito tegen de nazi's streed. Onder leiding van de 26-jarige ex-partisanen generaal Giovanni Maras steunen wij unaniem het Zuidslavische standpunt ten opzich te van de Kominform. Wij voegen hieraan echter toe niet van plan te zijn in Italië een nieuwe linkse pro- Titogrocp te stichten. Wij willen onze kameraden er al leen van overtuigen, jlat Zuidslavië jiet by het rechte eind heeft." Zo werd de jubi lerende Albert v. Dalsum door de Amsterdamse stu denten naar ..Lido" gedragen AMSTERDAM. Na de opvoering van „De Moord in de Kathedraal", Zaterdagavond in de Amsterdamse Stadsschouwburg door het Neder lands Toneel is Albert van Dalsum gehuldigd. Hij moest twee uur lang toespraken aanhoren, waarin hem gul lof, waardering en erkenning werden toegezwaaid. Voordat de toespraken begonnen, las de directeur van de Amsterdamse Stadsschouwburg een telegram voor, waarin prin ses Wilhelmina de jubilaris gelukwenste. door de jubilaris „met zulk een hartstochtelijke overgave ten to- Kind verdrinkt onder olïch van publiek ZAANDAM. Toen Zondagmid dag in Zaandam een 7-jarig knaap je van de Prins Hendrikkade in het water van de Zaan viel en zijn twee lingbroertje met zijn zusje alarm sloegen, begon het vrij talrijke pu. bliek, dat in dc buurt wandelde, naar het drcnkelingetje te dreggen. Niemand begaf zich echter te wa ter. Het jongetje verdronk. Het duurde 20 minuten voor men er in slaagde hem uit het water te trekken. Toen was het echter te laat Toepassing van kunstmatige ademhaling- leverde geen resultaat meer op. Het slachtoffertje was Henny Eeycr van de P. J. Troelstralaan te Zaandam; op de los- en laadwal aan de kade wilde hy kijken wat er in een der vcilingkisten zat. die langs het water waren opgesteld. Hij verloor daarbij zyn evenwicht en viel in het water. Vervolgens sprak wethouder van kunstzaken te Amsterdam mr. A. de Roos. „Wij allen kennen uw groot ta lent." zo zeide hij, „een talent dat slechts zelden voorkomt. Wij hul digen u omdat gij een groot man zijt die-gedurende een lange reeks van jaren de hoofdstad ,en Neder land verrijkt heeft met vruchten van uw talent. Mr. Van Schaik gaf in zijn speech een overzicht van de grote verscheidenheid van personen die nele zijn gebracht". Hij schetste hem als een „zachtmoedige leeuw en hoogstaand mens." Toen eindelijk de 60-jarige ac teur de sprekers beantwoordde, was het toneel bedolven onder cie bloemen. Eerst na 1 uur in de nacht verlieten de bezoekers de schouwburg. Minister-president dr. W. Drees woonde de gehele voorstelling en huldiging met zijn echtgenote bij. MEDEMBLIK. „Spring! Spring dan toch!" riepen de ontzette buren tot dc vrouw van de vishandelaar De Leeuw die te midden van vlammen en rook voor het raam van de eerste verdieping stond. Door glasgerinkel in de vroege Zondagmorgen in de Nieuwstraat, waren zij opmerkzaam ge worden en toen zy op straat keken om te zien wat er gaande was, zagen zy op de eerste verdieping van nummer 79 de vrouw van De Leeuw met een kind in haar armen gekneld. Hoewel het raam niet meer dan drie en een halve meter boven de begane grond was, waagde de vrouw de sprong niet, hoewel dc buren, die ijlings te hulp waren gesneld dekens ophielden om haar op te vangen. Evenmin durfde zU het kind uit het raam naar beneden te reiken aan haar overbuurman, die het kind gemakkelijk had kunnen aannemen. Drama van enkele WAALWIJK. Waalwijk was Zondag vijf jaar bevrijd van de Duit sers. In tegenwoordigheid van o.m. het voltallig gemeentebestuur is een oorlogsmonument onthuld en over gedragen aan het gemeentebestuur. Nee toch... Heus! Southern Methodist Universi ty Dallas in Texu:.) heeft schenking van 5 milltoen dollar geweigerd, omdat schenkende oliemagnaat beschonken voor waarde stelde: ,,maar geen onderricht aan Joden" s Sedert Mei dit jaar zijn tn Baiabanki meer dan 100 kinde ren door hyena's opgegeten. Hyena's sluipen soms nachien- lo.ng om dorp (bij Calcutta) In 1945 telde Parijs' straat verkeer 1S0.000 voertuigen per dag. Thans zijn 't er 300.000 p. d. Gevaarlijkste uren's Vrij dags van 17 tot 19 uur, niemand weet waardoor Boven Florida sprongen 2 pa- lachutisten uit vliegtuig, haakten elkaar op 175 m. hoog te, waardoor een der parachutes scheurde. Ene para gaf andere para een „lift"; beiden daalden ongedeerd ,.D c dingen interesseren mij niet zo bijzonder, het zijn in dc eerste plaats de mensen, die mijn belangstelling hebben", vertelde Pandit Nehroe, premier van India en de belangrijkste nict-commu- niótischc staatsman van Azië, aan dc verslaggevers bij zijn aankomst in Amerika dat hij vier weken lang bereist om er voor zijn millioenen- volk, dat gebukt gaat onder een naar Westerse begrippen ondraag lijk lage levensstandaard, hulp en bijstand te zoeken. Veel gelegen heid om tot dc mensen te gaan, kreeg Nehroe echter aanvanke lijk nietde Amerikaanse re gering ontving hem als een vorst, met muziekkorpsen, gala-avonden en officiële ontvang sten. Maar niet zo gauw, had de premier Washington en New York on zijn grote tocht door dc V.S. en Canada achter zich gelatenof hij onttrok zich aan at het officiële gedoe om zich zoveel mogelijk tc kunnen bezighouden met de „ge wone man". Op onze foto ziet men Nehroe (in zwarte jas) samen met zijn zuster te midden van een een voudige boerenfamilie in het Wes ten der Verenigde Staten. Dronken chaulfeur sleurt slaehtoller 4 km mee ROOSENDAAL. Zaterdagmid dag reed dc Roosendaler K. op de weg van Kruisland naar Roosendaal met zijn vrachtwagen een drietal aan de rechterkant van de weg fiet sende jongelui aan. Een hunner, da 19-jarige A dc Wit uit Kruisland, bleef aan de wagen hangen en werd vier kilometer ver meegesleurd, zon der dat de chauffeur iets bemerkte. In dc S-bocht. vlak voor de grote weg RoosendaalWouw. wist men de chauffeur te doen stoppen. De jongeman was cr zeer ernstig nan toe. Een van zijn voeten was geheel verbrijzeld en hij had veel bloed verloren. Hij werd onmiddellijk naar liet ziekenhuis Chnritas te Roosen daal overgebracht. Op het ogenblik is zijn toestand nog zó ernstig, dat men voor zijn leven vreest. De chauffeur van dc vrachtwagen is, verdacht van dronkenschap, in ver zekerde bewaring gesteld. Zijn wa gen is door de rijkspolitie in beslag genomen. Twaalf jaar voor Ilakkie Iholdert Het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam veroordeelde heden morgen de 42-jarige voormalig di recteur van het dagblad „De Tele graaf' „Hakkie" Holdcrt tot een gevangenisstraf voor de tijd van twaalf jaar met aftrek van de vooi- lopige hechtenis en ontzetting uit het recht tot het bekleden van ambten cn he tdien bij de gewa pende macht voor de duur van het leven. In de sententic achtte het hof be wezen dat verdachte heeft dienst genomen bij de Waffen SS, dot hij als directeur van de N.V. Drukkerij Elsevier en het dagblad ,.De Tele graaf' heeft meegewerkt aan de verbreiding van het nationaal so cialisme en dat hij de hoofdadmini strateur G J van de Linde aan de Sichcrheitspolizei heeft verraden, met het gevolg, dat deze vijftien maanden in een concentratiekamp heeft vertoefd. De verdachte kan niet worden ontzet uit het recht tot verkiezen en verkiesbaarheid, aldus de sen tentie, omdat hij door zijn dienst- nemen bij de Waffcn SS het Ne derlanderschap heeft verloren en daardoor deze rechent automatisch niet meer bezit. ROTTERDAM. Met het troepentransportsehlp „Waterman", dat onvoorziene omstandigheden voorbehouden, omstreek s 5 November to Rotterdam verwacht wordt, repatrieert o.a. 3-9 R.I. De dienstplichtigen van dit tot de 7-December divisie behorende bataljon kwamen op 5 Mei 1940 in Stecnwyk onder do wapenen. Zij z(jn in hoofdzaak afkomstig uit Overijssel, Drente, Friesland en Groningen. Op 3 October 1946 vertrok men minuien De aarzeling van de vrouw, die blijkbaar door angst bevangen was, heeft dit afschuwelijke drama ver groot. Het heeft het leven van vier mensen geëist. Toen de brandweer het huis kon binnendringen, vond zij yi de benedenkamer de lyken van de Leeuw en zijn vrouw, die het jongste kind, een knaapje van vijf jaar. nog in haar armen ge kneld hield. In haar slaapkamer lag nog het stoffelijk overschot van de vijftienjarige dochter. De brand duurde slechts kort en ontwikkelde, waarschijnlijk door de aanwezigheid van een betrekke lijk grote hoeveelheil bakolie me ters hoge' vlammen en een dichte rook, die de blussing zeer bemoei lijkte. Omtrent de oorzaak van de brand heeft de justitie zich nog geen denkbeeld kunnen vormen. Het gezin van de Leeuw, die ter plaatse „Niek de reus" werd ge noemd om zijn lichaamsafmetin gen, genoot in de buurt grote ge negenheid. Het ongeluk, dat deze familie heeft getroffen viel juist op de dag, dat het zijn koperen bruiloft zou vieren. In verband hiermede zou men naar Amster dam zijn gegaan, om deze dag daar bij verwanten door te brengen. Daar de vrouw geheel gekleed voor het raam verscheen, vermoedt men, dat zij en het jongste kind het eerst zijn opgestaan. Zij zou toen, volgens deze theorie, naar beneden zijn gegaan om theewater op te zetten, waarop de brand zou zyn ontstaan. Ook houdt de justi tie in verband met de mogelijke oorzaak van de brand er rekening mede, dat de Leeuw enige tijd op genomen is geweest in een inrich ting voor geesteszieken. De verslagenheid over het onge luk is in Medembbk zeer groot. De plaatselijke bioscoop is Zondag ge sloten gebleven en de café's sloten om zes uur hun deuren. De vrijwillige brandweer was spoedig ter plaatse aanwezig. Bin nen het half uur was het vuur be dwongen, maar toen had het dra ma zich reeds voltrokken. Omstanders hebben nog gezien, hoe mevrouw de Leeuw heeft ge poogd een aan elkaar geknoopte deken en laken uit het raam te doen zakken, om daarlangs het huis te verlaten. Toen zij het raam daartoe op een kier schoof laaide het vuur door de luchttoevoer fel ler op, zodat deken en laken vlam vatten. Daardoor is vermoedelijk de angst van de vrouw zo groot geworden, dat zij niet meer durfde te springen, noch haar kind aan de buren aan te reiken. HET VUUR heeft zijn verwoes tende werking gedaan en 't blus- singswerk is achter de rug. Van het huis in de Nieuiostraat te Medemblik is niet veel meer over dan wat zwartgeblakerde muren en verkoolde balken. Op de eer ste verdiepinng staat tussen de verbrande binten het ledikant, waarin het stoffelijk overschot van de dochter der huizes werd gevonden. De enige, die men uit het bran dende hu?" heeft kunnen redden, is de hond van de familie de Leeuw. Deze stond achter de voordeur te janken en kon ontkomen, toen de buren er in slaagden deze deur open te trappen. met de „Tegelberg" naar Indonesië, waar het bataljon op 28 October werd ontscheept. Na een kort ver blijf in Batavia werd de Tjisidane- sector overgenomen van 1-8 R.I., in Maart 1947 trok het bataljon naar Klendcr. Oost van Batavia. De Klenderse periode kenmerkte zich behalve door het gebruik van ge droogde aardappelen en aardappel poeder door de strijd tegen Pa Pandji en zyn bende van ongeveer 2000 Laskers. Na het elimineren van deze groep werd hieruit een kern van medewerkers gevormd onder de naam Hamot (Hr. Ms. on geregelde troepen). Hun waarde bleek overduidelijk by de eerste po litionele actie, toen de Hamot voor de verkenningstroepen uit als eer ste de demarcatielijn overschreed en waardevolle inlichtingen verza melde. Bij de eerste politionele ac tie rukte 3-9 RI. op van Bckasi naar Krawang en Tjikampek, waar bij op de eerste dag de spoorbrug gen over de Tjitarum veilig wer den gesteld. De snelle opmars was mede te danken aan de z.g. trcin- operatie, waardoor reeds op de ».er- ste dag te 10.00 uur een sterke ge vechtsgroep de te bezetten bruggen bereikte. Gedurende geruime tijd bezette 3-9 R.I. het gebied van Wanajasa tot de noordkust en van Krawang tot Soekamandi, waarbij Wrak van „Ivar" in Rotterdam ROTTERDAM. Waalhaven 96. Op deze plaast is, na een reis van ongeveer twintig uur, het wrak van het Deense ss. „Ivar" aangeko men. Het schip is, zoals bekend, enige dagen geleden ter hoogte van het lichtsch p Terschellingerback op een mijn gelopen, waarbij vijf mensen het leven lieten. Het schip bood een o.-*y edderde aanblik; trossen, stukke^ brood, flessen, lagen her en der vf^reid. De brug lag bezaaid met ze par ten en op sommige plaatsen had men moeite om op de been te blij ven, zo glad was het dek. „Gistermorgen om ongeveer half acht", aldus de heer Van Doeksen, chef bergingsdienst N.V. Rederij Doeksen, „vertrokken we uit Ter schelling. De sleepboten „Oceaan" en „Holland" ervoor, het bergings vaartuig „Texel" er achter. Er wa ren op de „Ivar" acht pompen op gesteld waarvan er drie gedurende de gehele reis per uur 500 ton wa ter loosden. Het was wel rfodig want er kwam nog steeds water binnen. Om op alle mcgelijke ge beurtenissen voorbereid te zijn, hadden we over het achterdek een dekkleed, verzwaard met zandzak ken, gelegen om het water tegen te houden. Op onze vraag of men niet wat onverwachts uit Terschelling ver trokken was, antwoordde de heer Doeksen bevestigend. „Maar er was een gunstige Oostenwind en er was dik tij af." Nog steeds is men bezig om de „Ivar". die 38 graden slagzij maakt van het binnenkomende water, vrij te houden. het bataljon afwisselend rustige en spannende perioden meemaakte. Begin December 1918 volgde ver plaatsing naar Koenlngan cn om streken, waar bij het begin van de 2e politionele actie de onrust door infiltraties opleefde. Succes onzer zijds werd in dit heuvelachtige ter rein alleen geboekt met gecombi neerde acties, waarvoor veel troe pen samengetrokken moesten wor den op een klein gebied. Eind Juli 1919 werd het batallon overgeplaatst naar Eatavia In het kader van de in voorbereiding zijn de repatriëring. Drie inbrekers gegrepen AMSTERDAM Twee survcll. lerende rechercheurs van de Cen trale Recherche van de Amster damse politie hebben Zaterdag avond drie inbrekers op heterdaad betrapt. Het drietal had zich meester ge maakt van tafelzilver, gouden- en zilveren voorwerpen en een bedrag aan geld, tot een totale waarde van ongeveer 2.000. Zij liepen recht in de armen van dc politicmensen. Het drietal zit op het ogenblik goed opgesloten in het hoofdbureau van politie. Het zijn drie Amster dammers, respectievelijk 50, 46 en 22 jaar oud. Een van dc beide oud sten geniet een grote bekendheid bij de Amsterdamse politie, omdat hij een der „verhuizers" is geweest in de beruchte „Onnes van N\Jenro- de-zaak". Een vos verliest wel zijn haren maar niet zyn streken Belgische treiler redt mensenlevens GREAT YARMOUTH - Dc Bel- gische treiler Frangois Musin is Za terdagavond in Great Yarmouth aan gekomen met aan boord de uit tien leden bestaande bemanning van een Engelse vissersboot, die gezonken is na een botsing met de Belg. De Engelsman was de 38 ton me tende „Prospect Ahead" De schepen botsten 45 mijl van Great Yarmouth tegen elkaar. Het ijzige Noordzee water stroomde de „Prospect Ahead" binnen en de bemanning klom in allerijl aan boord van de „Frangois Musin", die langszij bleef en ook de netten van het Engelse ^heepje red de, waarin zich 150 kantjes haring Franse trawiei verdwenen 1JMUIDEN. Aan alle schepen op de Noordzee is radiogiVisch zo wel als radiotelefonisch verdocht uit te kijken naar de Franse trawler „Zaine" d!e het laatst op 23 October te 20 uur Grecnwichtijd gcsign-Jcerd is op 54 graden, 45 minuten' derlengte cn 1 graad oo^erlcngte, dat is ter hoogte van de Eivjelse ha ven Grimsby, in de zogenaamde „Kleine Pit Het signalement vaa de trawler is: 35 meter lang, gc\is met lange witte schoorsteen. Hoe veel man z;ch aan boord bevinden, is onbekend.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 1