kreeg pakken H.B.S. sneuvelt na verbitterde tegenstand Elinkwijk smaak le na rust de Experiment in DOS-voorhoede ten dele mislukt Sterker UW moet winst aan AFC laten (0—1) Haarlem 's heerschappij duurde slechts tot aan de rust Utrechtse aanval wederom onmachtig tot doelpunten Ajax-aanvallen lopen dood door kort spel Zaandijkers boden lang en fel tegenstand (52) 4 Maandag 31 October I949 (Van één onzer verslaggevers „Wat een kalme kerel is dat." zei de DOS-supporter, die door de druk te in het Utrechtse stadion, midden op de pers tribune was beland. „Die man werkt op mijn zenuwen. Als de bal er aan komt doet-ie net of-ie hem niet ziet en toch grüpt-ie 'm steeds". En zo was het. De supporter had het over de Haarlem-keeper Kluit, die telkens als er een gevaar lijke aanval op handen was. doodkalm met z'n armen langs het lichaam bleef staan. Maar op het critieke moment leek het wel of hü met een speld werd gestoken. Dan sprong, dook of stompte die schijnbaar onbe wogen Haarlemmer plotseling naar de bal en (op éen na) elke keer had hij hem ook te pakken. Alleen de kopbal van Wil Visser, een kwar tier na de rust. kon hü niet grüpen. Toen was het 11. En daarbü bleef het. slaagden wonderwel en inderdaad werd hierdoor de Haarlemse verde diging herhaaldelnk voor verras sende situaties geplaatst Echter, als het op schieten aankwam, bleken de Utrechters aan het einde van hun aanvals-latijn- De snel en vaak goed uitgevoerde plaatsverwisselin gen misten dus niet het gewenste effect. En daarom noemden we dit DOS-experiment van Zondag ten dele mislukt. Hetgeen niet wil zeg gen. dat we de volgende week nu wéér een ander als middenvoor zouden willen zien. Want in de vol gende wedstrijd is Krommert mis schien wel beter in vorm. dan nu tegen Haarlem en is W Visser wel licht weer minder onzeker, dan we hem Zondag plotseling vonden En wie weet. kan Van Leur dan weer dat onweerstaanbare enthousiasme opbrengen als b.v. verleden week in de wedstrijd tegen ADO In dat geval zeggen we: Laat die voor hoede nog even zo. Misschien lukt het ..experiment Krommert" de tweede keer wèl. Haarlem op schot De terecht gevreesde Haarlem- voorhoede kwam al gauw op schot. Kick Smit liet Roozen vlak voor doel bemoedigend tegen de bal knikken en Groeneveld stelde hem in staat, een gevaarlijke schuiver te geven. In de zeventiende minuut na een knappe combinatie van dit drietal, knalde Groeneveld hard langs Pindus in het net (10). Ook Boeree en Pastoors op de rechtervleugel werden veelvuldig in de aanvallen betrokken, doch de DOS-achterhoede bleef grimmig verdedigen, geholpen door de vol tallige middcnlinic. Door het sterke veldoverwicht van Haarlem, kon den de Utrechters aanvallend hun spel niet ontplooien. Vrijwel ieder offensief van hun kant eindigde in een corner. Zo deed zich het merk- Vierde gelijke spel voor Utrechters En met dat gelijke spel prezen zich Kluit en de zijnen zielsgeluk kig. Een voor de rust volkomen door Haarlem overheerst DOS had zich direct na de hervatting uit de ogenschijnlijk wurgende greep van de roodbroeken weten te bevrijden. In zeer hoog tempo, een tempo, dat de Haarlemmers niet konden bij benen, begon de thuisclub zijn te- gen-offensief, hetgeen na ongeveer vijftien minuten het doelpunt van Visser tot resultaat had. Eén goede schutter in de voorhoede zou de Utrechters een ruime overwinning hebben kunnen bezorgen. Maar met de schietkunst van de Kanaries was het ook nu weer slecht gesteld. En we willen het maar direct zeggen. Ook het laatste experiment in de DOS-voorhoedc: Krommert op de midvoorplaats, is mislukt, al thans ten dele. Het was te voorzien, dat Krommert. „zwerver" als hij is. zich niet steeds aan zijn cen tervoorplaats zou houden. Behalve op het middenveld, zag men hem nu eens op de dinker. dan weer op de rechtervleugel opduiken. Nie mand kon daar bezwaar tegen heb ben, want zijn medespelers waren er blijkbaar op voorbereid en na men om beurten zijn taak als aan valsleider over. De „switches" Terlouvv nam nog geen beslissing ROTTERDAM. Over de kwes tie Terlouw vernemen wy nader, dat van een eigenlijke beslissing van Terlouw of hij prof zal worden nog geen sprake is. Hij wacht op het contact dat de bedoelde Italiaan met hem zoekt. Het zou voorbarig zyn te beweren, dat hij op het ogen blik reeds aan vertrekken denkt, al zullen eventuele aanbiedingen door hem in overweging worden geno men. De voorzitter van de voetbalclub „Internazionale" uit Milaan heeft overigens tegengesproken, dat men Terlouw verzocht heeft, voor .,In- tcrnazionale" te gaan spelen. In Amsterdam had Terlouw ver klaard. een aanbod te hebben ont vangen van „Internazionalc" door bemiddeling van de tolk van Faas Wilkes, die reeds voor de club uit Milaan speelt. Rinaldo Carlo Masseronl, de voor zitter van het elftal, zei dat ..Inter" reeds twee uitstekende halfspelers plus een reserve-spil heeft. Voorts zei hij. dat de ploeg drie buitenlandse spelers heeft en niet nog een vierde er bij kan nemen, zonder de voorschriften van de Italiaanse voetbalbond te schenden. Judo-sportdag te Leiden LEIDEN In de stadsgehoor zaal te Leiden werd een Judo sportdag gehouden, waarvan de hoofdschotel moest zijn de landen- wedstryd Nederland-Oostenrijk en een wedstrijd tussen de Judoclub „Holland" uit Amsterdam en de Judoclub „Utrecht". De landenwedstrijd kon helaas niet doorgaan, daar aan de Oos tenrijkers geen visa werden ver strekt. De uitslag van de wedstrijd tus sen Amsterdam en Utrecht was 6-2. De gedetailleerde uitslag luid de: Amsterdam-Utrecht: Weggelaar-Beumer 2-0 Van Egten-Smithjes 1-1 De Rooij-Knol 2-0 Schlichting-Van Zandwijk 1-1 Verder werden er nog vele de monstraties gegeven o.a. door de Deense gasten O. Brink ».n Frigost en de Fransen Godet cn Laglaine. Het publiek werd ook nog ver gast op een oefenpartij van de Engelsman Shew en de Japanner Nakanura, de Nederlandse leraren De Koning en Nauwelaerts. Ten slotte trad nog voor het voetlicht de bejaarde „grootmeester", de 64-jarige Japanse professor Koi zumi uit Londen. Hockey-coupe' Lijauteij voor Nederland PARIJS. Het bestuur van de Internationale Hockey Federatie is te Parijs onder voorzitterschap van jhr L. J. Quarles van Ufford bijeen gekomen. Besloten werd, de Coupe Lijauteij voor het seizoen 1918-1949 aan Nederland toe te kennen. Het Internationaal hockeytour- nooi te Barcelona zal worden geor ganiseerd van 29 October tot 4 No vember 1950, waarby echter geen enkele titel op het spel zal staan. Wereldrecord 30 km voor automobielen PARIJS Op do Monthlery. baan te Parijs werd Zaterdag het wereldrecord 50 km met staande start voor automobielen verbeterd De Engelsman Crossley legde de afstand met zijn 1500 cc. Alta at in de tijd van 14 min 18 sec., een ge middelde snelheid dus van 125 92 mijl per uur Het oude record stond sedert 1926 op naam van de Brit Eldridge. dle met een Amerikaanse Miller-wagen een gemiddelde had bereikt van 120.06 mijl. waardige feit voor. dat DOS in de eerste helft, hoewel beduidend zwakker, e 1 f corners kreeg te ne men, tegen Haarlem drie. Pastoors had enkele seconden voor rust nog een tweede goal voor Haarlem kun nen scoren, maar hij verzuimde de ideale kans. die Smit hem bood, door naast te schieten. Slechts heel korte tijd bleef Haar lem in de tweede helft nog de toon aangeven. Daarbij bleek wel. dat oo!: Roozen niet de ideale midden voor voor het Nederlandse elftal zou zijn geweest. Nog eens twee mogelijkheden om te doelpunten 1 liet hij voorbij gaan. Plotseling scheen men bij DOS het zelfvertrouwen te hebben her kregen. Snel en geestdriftig begon nen de Utrechters het verloren ter rein te herwinnen. Acht van hun elf spelers rukten mee op naar vo ren en keer op keer werd de Haar lemse verdediging overrompeld of tot het weggeven van corners ge dwongen. Wil Visser schoot naast. Temming schoot naast. Temming nam een ijzingwekkende vrije schop wegens hands van de rand van het strafschopgebied. Van de Bogert liet een welberekend boog schot voor doel komen, dat keeper Kluit nog maar net kon wegslaan. En toen maakte linksachter Kors een fatale fout. De gelijkmaker Een DOS-speler plaatste van kor te afstand slecht naar Van Leur. Kors had dat slappe schot gemak kelijk kunnen onderbreken, maar hij stapte over de bal, zodat die toch nog by Van Leur kwam. En Van Leur zette de bal hoog voor doel. te hoog voor Kluit, maar net goed voor Wil Visser, wat meer naar achteren, die fraai inkopte. Het laatste half uur. Haarlem kwam hoegenaamd niet meer aan bod. verstreek in grote spanning. Onophoudelijk belaagden de geel tjes de tenslotte wankelende Haar lemse verdediging. Maar ze scho ten zo slecht of onfortuinlijk en keeper Kluit bleef zo onbewogen, dat op de perstribune de al eerder gemelde steeds nerveuzer wordende supporter één van de tienduizend in het stadion zijn club voor de vierde keer dit seizoen, gelijk zag spelen. En hij was nog niet eens ontevreden over de uitslag. PINDUS BRENGT REDDING. Grimmig verdedigde zich de DOS- achterhoede in de eerste helft van de wedstrijd tegen de voort durende Haarlem-aanvallen. Na de rust waren de rollen omge keerd en hadden de Utrechters een ruim veld-overwicht. De tientallen Amsterdammers, die AFC naar Utrecht hadde vergezeld, zullen wel goed gemutst de terugtocht naar d" hoofdstad hebben aanvaard. Niet alleen dat zij danig in hm nopjes waren met de moeizaam en fortuinlijk bevochte i zege, maar zij zullen zich nog meer verheugd hebben over het feit, dat doelman Zimmermann een minuut voor tijd kans h? een door Rampe genomen strafschop te stoppen. Hierdoor toch bleef de stand 10 in het voordeel der Amsterdammers. Maar UW ontging daarmee een welverdiend gelijk spel. Sensationeel slot De UVV-supporters daarentegen gingen minder opgewekt naar huis. Verdediging niet erg op dreef In de eerste minuut dreigde gevaar voor de Zaandijkse veste, toen Wim de Jong een vrije schop hoog voor het doel plaatste en Vonk's hoofd iets eerder bij de bal was, dan doel man Kat's handen. Op de doellijn echter stonden de twee backs, die de zaak nog konden opklaren. Direct (Van écn onzer verslaggevers) Ajax hccfl haar ongeslagen record, zij het op het nippertje, kunnen handhaven. Gemakkelük heeft HBS het de Amsterdammers niet ge maakt. Zeker, er werd door dc Ajaxieden beter voetbal gespeeld, maar de Koutrust-bewoncrs streden met een élan, dat de koplopers eigen lijk een beetje van hun stuk bracht. Drie kwart van de wedstrijd was Ajax in de meerderheid en verschillende malen kreeg de Amsterdamse voorhoede kansen, die practiscli niet tc nii.^cn waren. Op het kritieke ogenblik verscheen er echter steeds een HBS'er, die roet in het eten gooide. Speciaal rechtsachter Koning, die het tegen Draeger niet gemak kelük had. verzette bergen werk en was onvermoeibaar. Bij dc Hage naars speelden voorts doelman v. d. Land en in dc tweede helft links half Drüver, die Schwencke verving, een goede wedstrijd. Van der Hoe ven. Michels en Draeger waren bij Ajax de uitblinkers. Het begin van de wedstrijd, die voor een bijna uitverkocht stadion werd gespeeld, was sensationeel. Zowel het HB3- als het Ajax-doel ontsnapte in de eerste twee minu ten op wonderbaarlijke wijze aan doorboring en als klap op de vuur pijl passeerde rechtsbinnen Michels uit een pass van Van Dijk doel man Van der Land in de volgenuc minuut kansloos De Kraaien gin gen echter niet bij de pakken neer zitten Integendeel, er volgden een serie gevaarlijke aanvallen, waar aan de Amsterdamse achterhoede de handen vol had. De HBS-links buiten Röhrig werd te veel vrij gelaten, maar de Hagenaar had zijn dag niet en verknoeide enkele goede kansen. Een HBS-aanval, die er vrü on schuldig uitzag, werd plotseling door een pass van v. d. Vegt naar Langelaan, dodelijk. Terwijl ieder een dacht, dat Langelaan de bal zou voorzetten, nam hü de bal meteen op zün schoen en scoorde uit moei-ijke posi'.ie de gelijkmaker Beide keepers redden enkele malen uitstekend en Van Dijk mis te, vrij voor v. d. Land staande, de kans van de dag door meters naast te kogelen. De druk op het Kraaien-doel nam steeds toe. Spil Zoutendijk 1 opte de bal uit het doel. toen zijn keeper geslagen op de grond lag en linksback Van der Meer kon twee keer achtereen slechts ten koste van een corner redden. Het aantal corners op het doel der Hagenaars was trouwens legio. Daartegenover stonden slechts enkele HBS-uitvallen, die echter niet van gevaar ontbloot waren, fchoten van v. Dijk en Bruins gingen meters naast en ook Drager zocht het doel te hoog. Juist toen HBS zich weer aan de druk had ontworsteld, bekroonde Drager een „uitgekookte" combi natie tussen hem en Van Dyk, door in de laatste minuut van de eerste helft laag in het HBS-doel te schieten i2-l). Na rust startte Ajax direct met een serie gevaarlijke aanvallen, maar tot doelpunten kwam het niet. Voor een groot deel ook is dit aan het short-passing te wijten, waardoor de achterhoede en mid denlinie van de Kraaien steeds (Van één onzer verslaggevers) Angstige voorgevoelens van de Elinkwükers schenen in Zuilen werke lijkheid te worden. Binnen een minuut na de hervatting van de tot dan toe niet zo enerverende strijd, waren de Zaandükcrs er in geslaagd, het superioriteitsgevoel van Elinkwük weg te spelen. Onmiddellük na de aftrap in die tweede helft, zette Zaandijk een aanval op, die besloten werd met een treffer van Koppies, waarmee de 10 achterstand van de eerste helft was ingelopen. En nauwelüks vüf minuten later blunderde de Zuilcnse achterhoede, waardoor het zelfs 12 werd. Even waren dc Elinkwijkers beduusd, leken overspeeld te worden, doch toen sloegen ze terug. En ,liun directer, minder fraaie aanvallen dan voor de rust, had den nu meer resultaat. Na 18 minuten in de tweede helft waren de kan sen reeds weer gekeerd. daarop kwam de Zuilense midden voor weer voor de doelmond, speel de zich knap vrij, doch zijn schot ging over. Van der Hoogen probeer de het nu eens en Kat had moeite ge noeg om overwinnaar te blijven. Elinkwijk liet wel aantrekkelijk spel zien, doch met het korte getiktak kwam men maar niet tot resultaten. Het gaf de Zaandijkers integendeel gelegenheid, zich wat aan te passen. Zij deden het met forse, lange trap pen naar de buitenspelers, die voor lopig echter te veel moeite hadden met de verdedigers, om gevaarlijk te kunnen worden. Beekj' die glad als een aal door de overigens vrij ste vige defensie van de bezoekers glipte en ook Kat geen kans gaf (1-0). Het gaf Elinkwijk de rustige ze kerheid, dat het wel zou lukken. Doch de Zaandijkers gaven geen krimp, werden langzaamaan agressiever en luttele momenten voor de rust doel puntte Koppies zelfs na een voorzet van Bunschoten op of achter de lijn. Aanvankelijk wees de scheidsrechter naar het midden, daar hij niet had geconstateerd, dat de bal achter de lijn was geweest. Op advies van Elinkwijks grensrechter corrigeerde hij zichzelf echter en gafdoel trap. Gelijk Blijkbaar had dit voorval de mysterieuze krachten in de Zaan dijkers gewekt en deze uitten zich onmiddellijk na de hervat ting, toen Zaandijk er vlot van door ging, Bunschoten voorzette en Koppies weer inschoot gelijk in de eerste helft. Maar nu telde het doelpunt (1-1). Dat bracht de Elinkwijkers kenne lijk van de kook. De achterhoede ging vreemde dingen doen zoals terugspe len op spelers, waar die niet stonden. Woerdeman maakte nu 6 minuten van de achterhoede-verwarring ge bruik door de bal in het verlaten doel te tikken, dat Bloemendaal net te laat bereikte, om nog in te kunnen grij pen (2-1). Ondanks alle verdere aarzelingen in de Zuilense achterhoede, waar Van Elk ditmaal een zeer onzekere indruk maakte, werden er echter niet meer bressen in de verdediging geslagen. Integendeel, Elinkwijk kwam terug. Na een kwartier zette Van Beek die deze middag heel goed werk gelegenheid kreeg zich te herstel len. Drager probeerde het toen een paar keer op zijn eentje, maar ook dat leverde Ajax niet het doel punt op, dat de beslissing moest brengen. HBS bleef spelen voor wat zij waard was. Langelaan waagde enkele malen een schot, maar keeper v. d. Pol bleek niet te vermurwen. De Amsterdamse spil Van der Hart, die opviel door zijn verre trappen, zette keer op keer zijn voorhoede aan het werk. doch wat er ook geprobeerd werd. goals kwamen er niet. Langzamerhand werd HBS volkomen ingesloten. De rood-witte backs stonden op de middenlijn en kwamen zelden in actie. Drager kngeloe hord .op de 'at en een schot van rechtsbuiten Los kon v. d. Land net corner tip pen. Mi°hels miste op onverklaar bare w jze een opgelegde kans. Langelaan en v. d. Meer wissel den in de Haagse voorhoede van plaats, maar enig resultaat bracht dit niet. Vlak vojr tijd kreeg Röhrig nog een prachtige kans de stand op 2-2 te brengen, doch hii faalde jam merlijk. In dc laatste minuten liet v. d. Meer zich by HBS vervan gen door Meijboom. Van Beek Tweemaal raak. In het Ajax Stadion werd te voetbalwedstrijd AjaxH.B.S. gespeeld. Ajax wist zijn ongesla gen record te handhaven door H.B.S. met 31 te slaan. Doel- verdediger Van der Pol van H.B.S. is op zijn post om oen aanval van Ajax af te slaan. deed een aanval op, tesamen met Vonk, die besloten werd met een schot van Van Beek, dat de gelijk maker betekende (2-2). Drie minuten later maakte Vonk van een mistrap van de achterhoede gebruik om er 3-2 van te maken. Zaandijk was geslagen, al poogde het hardnekkig zich te verweren. Aanvalsleider Poel had te weinig be weeglijkheid en rapheid om de kan sen te benutten, die hem geboden werden. En na 28 minuten kwam het vierde en mooiste doelpunt van de middag, dat aan alle onzekerheid een eind maakte. Vonk had de bal naar een vrij plekje grond gegoo cheld, zette voor en vallend kopte Blom in. Zelfs werd het nog 5-2, toen Vonk een vrije trap snel benut te. Sterk tennistournqoi in Zweden Het eerste overdekte tennistour- nooi in Stockholm, om de Konings beker, belooft dit jaar zeer sterke be zetting te krijgen. Jaroslav Drobny, de voormalige Tsjech die thans in Amerika verblyf houdt, heeft toe gezegd te komen en verder zullen van de partij zijn de ook in Neder land zeer bekende Australiër Har per, de Polen Sconecky, Olzowski en Piatek, de Duitsers Von Cramm cn Denker en de Zweden Jo hansson, Davidsson, Rohlsson en Bergelin, welke speler enige tijd niet heeft getennist. Hy heeft zijn licha melijke conditie weer op peil ge bracht door bij de bekende voetbal club AIK te trainen, hetgeen hem goed bevallen is. Tafeltennis BelgiëNederland 54 ANTWERPEN. De gedetail- leerde uitslagen van de tafeltennis- wedstrijd tussen België en Neder land luiden; Pelser (N.) sloeg Roland (B.) 21-19, 21-19; Du Buy (N.) sloeg Buiens (B.) 21-14, 11-21, 21-16; Thien (N.) sloeg De Kemper (B.) 21-17, 21-17; Buijens (B.) sloeg Pel ser (N.) 18-21, 21-17, 21-19; Roland (B.) sloeg Thien (N.) 21-16, 21-19; De Kemper (B.) sloeg Du Buy (N.) 21-10. 21—13; Buyens (B.) sloeg Thien (N.) 21-13, 21-17; De Kern- per (B.) sloeg Pelser (N.) 21-17, land (B.) 17-21, 21-19, 21-18. Eindstand 5-4 voor België 19-21, 21-11; Du Buy (N.) sloeg Ro- Plannen zijn er ln voorbereiding voor wedstrijden en/of zwemavonden ten bate van het Mr Blerenbroodspot's wedstrijd- en tralnlngsfonds in Alkmaar (Sportfondsenbad) cn Utrecht (OZEBI). Angstig wacht Haars af of stop- persspil Stalhmann de bal zal wegkoppen, hetgeen ook inder daad gebeurde. les op alles te zetten. Van Dijk ging midvoor spelen, Buisman stopperen. Baars verwisselde met de jeugdige Van Campen. Niets hielp. Achtereen volgens lepelden Den Daas en Haars een schietkans over het doel. Heel UW trok ten aanval zelfs Boudewijn stond op de AFC helft. De Amsterdammers proheer- den met kunst en vliegwerk stand te houden. Nog vier, nog drie, nog twee minuten Van Dijk wrong zich in een laatste poging door de rood-zwarte verdediging. Claus zag geen andere redding dan hem op ietwat hardhandige manier van de bal te werken. Strafschop! Rampe zou zijn club nog net op tijd aan een gelijk spel kunnen helpen. Te vergeefs! Zijn zacht ingeschoten bal werd door Zimmermann ge keerd. Nog twee corners brachten de Am sterdamse zege in gevaar, maar dan was het afgelopen. Elf teleurgestelde UVV-ers zochten de kleedkamers op. Elf verheugde Amsterdammers gin gen naar huis, zij het met een zeer geflatteerde overwinning. Vooraf werd er door spelers en pu bliek een minuut stilte in acht geno men ter herdenking van de Zaterdag overleden trainer van AFC, mr. Booth. En daar was alle reden voor Want ook nu weer moesten zij toezien da hun club, ondanks dat zij gedurenrf de gehele wedstrijd steeds in meerderheid was geweest, genoegen moest nemen met een nederlaag oorzaak hiervan was ook thans het ontbreken van een speler in de voor- hoede, die een goed opgezette aanval met een welgericht schot kon be<lu ten. Dergelijke aanvallen waren er te over, maar steeds bleken de voor. hoedespelers stuk voor stuk onmach tig ook maar één gevaarlijk schot te lossen. Het was o.i. toch heus geen heksentoer geweest om tegen de ge. heel niet feilloos spelende Amster. damse verdediging een of meer doel punten te maken. Er werd dikwijls bijzonder handig en snel gecombu neerd (vooral voor rust) maar telkens kreeg de AFC defensie gelegenheid om hun fouten, die soms aan de lopende band werden gemaakt te herstellen. Vloog er af en toe toch nog een verdwaald UVV-schot in de richting van het Amsterdamse doel, dan stond daar een-Zimmermann, dié volkomen voor z'n taak berekend was en, behalve dat hij die strafschop onschadelijk maakte, voor een groot gedeelte de vrij onfortuinlijke zege voor zijn vereniging heeft weten te handhaven. Onmachtig Doorlopend zijn de UVV-ers in de aanval geweest. Regelmatig stormde de enthousiast spelende geblokte aan. val op de AFC-veste af, maar evei zoveel keren was het óf met de af. werking mis, óf was het spel zo doorzichtig dat de AFC-ers Claus, Werner en Stalhmann rustig konden ingrijpen. Het was vooral voor Piet Wetemans teleurstellend, dat geen enkele UVV-er van zijn technisch knap cn vlot spel wilde profiteren. Zowel van de linker- als van de rech tervleugel (hij verhuisde na rust naar de rechtsbuitenplaats toen de Waal zich moest laten vervangen door Scheffer, die toen linksbuiten ging spelen) gaf de aalvlugge Piet zijn medespelers kans op kans, maar hardnekkig bleef men in het niet be nutten daarvan volharden. Wil UW in de komende wedstrij. den meer succes boeken, dan zal meo moeten beginnen met een nieuwe aanvalsleider te zoeken, hetgeen wij ontveinzen het geenszins een niet gemakkelijke en tevens niet be nijdenswaardige taak zal zijn. De wijze waarop de tot nu toe gemaak. te doelpunten zijn gescoord, wijzen toch overduidelijk in deze richting. Het zoveelste middenvoor probleem. De achterhoede speelde ook nu weer een goed en stevig partijtje voetbal. Boudewijn was weer als van ouds ofschoon hij ditmaal niet veel gevaarlijks te doen kreeg. Ram pe en Baars vooral eerstge noemde gaven een solide back partij te zien, ter wijl Van Dijck zich steeds beter op de spilplaats thuis begint te voelen. Jammer was het voor dit viertal, dat een beetje te hardhan dige duw van Rampe een strafschop koste die hem duur te staan kwam, want het bete kende tevens de nederlaag. Moordend tempo Het eerste kwartier was wel het beste deel van de wedstrijd. AFC zet te een moordend tempo in. Nauwe, lijks was de strijd een minuut oud of Boudewijn moest al een venijnige ko gel van midvoor Woudstra het veld in ranselen, terwijl een harde kopbal van de oud-Blauwwitter Coen Colijn juist naast suisde. De Utrechters lie ten zich niet onbetuigd, diende danig van repliek en had dc scheidsrechter geen fout gemaakt, dan had UW na tien minuten de leiding genomen. Nu werd het doelpunt van De Waal o.i. ten onrechte afgekeurd Dit ongeldige doelpunt luidde echter een serie gevaarlijke aan vallen in, meestal door Wete mans geleid. Claus bracht nog juist op de doellijn redding toen Zimmermann „geslagen" voor zijn doel lag. Schoten van Wete mans, Bakker en Haars gingen meters naast, huizenhoog over oi belandden in de grijpvaste armen van Zimmermann. Dan weer moest Stalhmann, zij het ook ten koste van een corner, red ding brengen. Niets luktte bij de UV\ 'ers en het had zelfs een haar ge scheeld of AFC had nog de leiding genomen, maar de UVV-ers slaakten een zucht van verlichting toen het harde schot van Henniun, wonderlijk genoeg van de binnenkant van de staander het veld in sprong. In de tweede helft weer een voort durend aanvallend UW, maar zon der enig succes. Wel trachtte Claus de UVV-ers een handje te helpen, toen hij met een boog balletje op z'l" doelman wilde terugspelen, en de bal over de ver uit het doel gelopen Zim mermann juist langs de verkeerde kant van de paal verdween. Haak Toen veroorzaakte Rampe bij een der weinige AFC aanvallen een straf schop. Stalhmann kwam naar voren en schoot raak (0-1)! Dit was het sein voor UW om al* (voor slot zie voorgaande kolom) Rampe HAASJE-OVER! Haars belaagt de AFC-doelman, die de bal klemvast heeft. De UVV-er is genoodzaakt over Zimmermann te springen. De beide AFC-backs Craus en Werner (links) houden een oogje in het zeil.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4