DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Verenigde Stalen gereed tot aan Indonesië sleun Feestdag onthult mutatie in Sow jet Politbureau Atoomexplosie hakt hap uit üeralgebergte r extra bouwvolume Niet voor Den Haag en Rotterdam Sterke stijging der productie van Archipel verwacht Eindelijk wonnen de Belgen r Slechts landbouw staat tussen Nederland en de honger Sicilië "s koningin-moeder „Beklaag U niet, dat ge zijt geboren in tijd van strijd" Qf Jaargang, no. 261 Maandag 7 November 1949 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330. (knk Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs ?2 cent p. w. of 4.15 p kw. Losse nummers 10 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort. Telefoon redactie 4291. - Telefoon administratie 6235. Hoofdredacteur: TJ. DE BOOR DER. (Eigen berichtgeving) DE NHAAG. Minister in 't Veld heeft Zaterdag tijdens een reis door Noord-Brabant medege deeld. dat voor een Januari extra bouwvolume zal worden toegewe zen aan steden met verwoeste stadskernen. De bedoeling van deze maatregel is, dat in deze kernen met grote spoed aan een herbouw van zakenpanden kan worden ge- Wij vernemen in dit verband, dat deze regeling niet van toepassing zal zijn voor Rotterdam en Den Haag. In de eerste plaats niet, om dat deze beide steden onder een afzonderlijke regeling vallen, waar bij zij onder meer de moge'ijkheid Hebben op eigen gezag goedkeuring te verlecnen voor objecten tot een bedrag van 150.000 gulden en voorts voor Den Haag ook al niet, omdat de verwoestingen in de Re sidentie buiten de werkelijke stads kern liggen. Zaterdag werd in onze stad door de politie de woonwagenbewoner Z. aangehouden. De man stond se dert enige tijd in het opsporings register gesignaleerd. Z heeft nog 6 dagen te goed of zal 6 moeten betalen. WASHINGTON De Verenigde Staten treffen voorbereidingen om de nieuwe Indonesische staat in de vorm van dollars en spoedige diplomatieke erkenning krachtig te steunen Diplomatieke autoriteiten hebben aan een correspondent van Associated Press medegedeeld, dat de V.S. om de Jonge republiek te helpen, van plan zijn de volgende definitieve stappen te doen: 1. Zodra het nieuwe Indonesische bewind in overeenstemming met het accoord van Den Haag. op 31 December in werking treedt, zal dit door de V.S. formeel erkend worden. 2. Hernieuwing van de Marshall-hulp via de E.C.A. en de Nederlandse regering. Beschikbaar is een bedrag van 40 millioen dollar. (Zoals bekend werd de E.C.A.-hulp aan Indonesië elf maanden geleden, toen de tweede politionele actie begon, stopgezet.) Wellicht invitatie aan Sukarno tot bezoek Genoemde diplomatieke autoritei ten vertelden verder, dat de Ver St. opnieuw in overweging zullen nemen de door Indonesië informeel gedane verzoeken om leningen van de ex port-import bank. te gebruiken voor het weer op gang brengen van de productie Ten slotte zullen de Ver. Staten waarschijnlijk president Sukarno of een andere hooggeplaatste Indonesiër uitnodigen om de Ver. Staten te be zoeken. zoals de premier van India. Pandit Nehroe. heeft gedaan De Amerikaanse politiek t.o.v. In donesië is gebaseerd op de overtui- Malenkof slingert banbliksems naar spionnage-bende van Tito MOSKOU. Georgi Malenkow, de secretaris-generaal van de Russische communistische party, in de Sowjet-Unie algemeen „de leeuw van het Kremlin" genoemd, niet Molotow heeft de feestrede ter gelegenheid van de 32ste verjaardag van de bolsjewistische revolutie uitgesproken. Waar nemers in de Sowjct-hoofdstad concluderen daaruit, dat de vroegere minis ter van Buitenlandse Zaken, die eens beschouwd werd als Stalin's opvolger, thans definitief naar het tweede plan is geschoven cn dat niemand meer dan Malenkow aanspraak op de titel van „kroonprins" kan maken. Dit be tekent tevens, zo gelooft men. dat Stalin's overwinning op de „oorlogs troep" in het Politburo thans definitief is. Nog een ding onthullen de feesten, die op het ogenblik in de uithoeken van de Sowjet-Unie gevierd worden: Het portret van Kagartowltsj hangt niet meer in de straten van Moskou en deze eens zo machtige man is dus geen lid meer van het Polit buro. BALKAN Nog geen vrede De Griekse rebellen hebben het einde van de burgeroorlog afge kondigd. Tegelijk echter hebben zij verklaard dat zij hun wapens mei uit handen zullen geven. Dat klinkt als een verklaring uit eei> kindei- spel. maar het is gepn spel. Het was een bittere oorlog, die ruim drie jaren gewoed heeft en. ware de Anglo-Amerikaanse hulp er niet geweest, Griekenland wellicht reeds lang geleden onder het Sowjet-juk zou hebben gebracht. Twee dingen ziin geschied, die een verandering in de Sowjet-strategie nodig maak ten De ene is. dat de guerilla's in Griekenland vernietigend zijn ver slagen De andere is. dat de recal citrante maarschalk Tito een af straffing verdient in de ogen van Moskou Het is heel moeilijk voor de Russen, getraind in het aan vaarden van dogma's, om zich een nieuwe techniek eigen te maken. Wij hebben een en dezelfde tech niek bij herhaling in Oost-Europa zien toepassen, tot zi] faalde in Finland. Het was de methode der infiltratie van coalitie-regerin gen de com munisten legden beslag op de ministeries van Binnenlandse Za ken (politie) en Justitie. In het be fit van deze sleutelposten waren zij in staat alle overtuigde democraten te liquideren. Een andere techniek werd in Griekenland te baat geno den. Men werkte met guerilla- benden. die in het buitenland (Al banië. Bulgarije en oorspronkelijk ook Zuid-Slavië) werden uitgerust cn werden voorgesteld als vader landslievende Grieken, die zich verzetten tegen de „fascistische" regering in Athene. Daarna werci een veroverde stad binnen de uriekse grenzen tot hoofdstad van ••Vrij Griekenland" geproclameerd en het einddoel was Athene door oe ..democratische" Griekse legers p 'aten „bevrijden". Dit plan is in ynekenland mislukt. De meest voor de hand liggende veronderstel- dn.K is. dat het thans in Zuid-Sla- vie zal worden beproefd. Het feit. dat de communistische guerilla's zich achter de grenzen van Albanië «j Bulgarije hebben teruggetrok ken alleen betekent geen vrede op Balkan. In het loeldicht T einig verandering Weersverwachting, geldig van laandagavond tot Dinsdag avond: Wisselende bewolking met cooral in de kustprovincies nu ïn dan buien. Plaatselijk met tegel en sommige met onweer, gedurende de nacht tijdens op- baringen hier en daar nacht vorst. overdag ongeveer dezelfde ;emperatuur als vandaag. Zwak- Ve tot matige wind tussen Zuid ïn West. 3 Nov Zon op 7.46 onder 17.00; •■■laan op 17.48 onder 10.59. De Sowjet-Unie doet alles om een oorlog te voorkomen dit was de belangrijkste mededeling uit de rede. die Malenkow volgens de traditie tot de Raad van de stad Moskou richtte. Donderend applaus van de toehoor ders onderstreepte de volgende pas sage uit Malenkow's toespraak: „Het Sowjet Russische volk deinst voor een vreedzame wedijver met de ka pitalistische wereld niet terug. Het is echter volkomen overtuigd van zijn macht en het weet zeer goed. dat elk oorlogsavontuur een rampzalige afloop voor de imperialisten zou heb ben" Omtrent Zuid-Slavië verklaarde Malenkow dat de Westelijke mogend heden „voortdurend bezig zijn met ondergrondse bedrijvigheid in de volksdemocratische staten", hieraan toevoegend dat zij „hiervoor in eer ste instantie de spionnage-bende van Tito gebruiken." „Het proces tegen Rajk c.s te Boe dapest". aldus de spreker. „heeft aangetoond dr.t alle pogingen der im perialisten tot mislukken zijn ge doemd. Nu de Zuid-Slavische huur lingen definitief zijn ontmaskerd, zijn zij hun meesters van geen nut meer Sprekend over de Verenigde Sta ten. zeide Malenkow dat er in dat land steeds meer aanwijzingen zijn voor een op handen zijnde economi sche crisis. Na afloop van de vergadering is een gelukwensboodschap gezonden aan Maarschalk Stalin, die de bij eenkomst niet bijwoonde. In de boodschap heet het onder meer: „Wij wensen U. baste Jozef Wissarionowitsj. nog vele levens jaren toe. Ere zij U, de grote leider der volkeren, de bezieler en organi sator van al onze. overwinningen, onze geliefde Stalin". ging, dat de Indonesiërs zich zelf kunnen besturen en het land kunnen herstellen in zijn vroegere positie als een van de grootste productie-gebie den der wereld. Het State Department schat, dat de Indonesische productie van tin. suiker, specerijen en thee op 't ogen blik ongeveer 35 procent bedraagt van het peil van 1939. Maar nu het conflict voorbij is, hoopt men, dat Indonesië weer spoedig zijn grote bij drage zal gaan leveren aan de wel vaart voor de gehele wereld. Pieckistau's Volkslied Russisch-Duitsland heeft e volkslied: „Bonn" nog niet. Eén wel. Met minister-president Grotewohl als dirigent heeft eerst het Russisch- Duitse kabinet van de Oost-Duitse democratische republiek de tekst in- j gestudered en de melodie geneurd. Met het kabinet als geoefend par- I lementskoor voorop heeft daarna cle volksvertegenwoordiging het uit haar hoofd geleerd: van heden af moet heel het volk eraan. Het heeft een tikje van „Lily-Marleen", een tikje van „Und wir fa-ha-ren", een tikje van „Du. schönes Wcsterland" (want daar ligt concurrent Bonn), en haast niets meer van „Dheutsch- land, Dheutschland hüber Halles hüs dher Whelt". Het ruit niet op en het doet niet gemakkelijk marcheren, want het looft vrede-en-arbeid. De Horst Wesselpsalm is er niets bij, hoor maar: Auferstandcn aus Ruinen Und der Zukunft zugewandt Lasst uns Dir zum Guten dienen, Deutschland. einigst Vaterland Daarna krijgen broederhanden, ploegers, werkers, jeugd, en de zon een beurt. En er staan drie regels in, die. als zij eerlijk-gemeend zijn, van waarde kunnen worden: vrede, opdat nimmermeer een moeder moet wenen om haar (in de oorlog gesneefde) zoon". Hedenochtend klonk het uit de radio. Opdat allen er aan zouden wennen, want het klonk nog zo on Duits. P.S. Dichter: Becher. Componist: Eisler (een broer van de onlangs uit Amerika ontsnapte Eisler). Zo werd het Nederlands elftal verslagen; Schijvenaar (links) heeft zo juist hands gemaakt, maar scheidsrechter Ellis floot niet, omdat dit in het nadeel van de Belgen zou zijn geweest. Hij had goed gezien, want rechtsbin nen Govard scoorde direct hier na. V.l.n.r.: Schijvenaar. Chaves, Govard, Schaap, Van Schijndel De Vroet cn Kraak. Nee toch. "N Heus In Rio de Janeiro zou slager Merinho terechtstaan wegens verkoop van tweederangs-vlees legen eersterangsprijs, maar men liet hem vrij, omdat de kat van de rechter er met het be wijsstuk (een taaie bief) van doorging en uren later spinnend en rolrond terugkeerde In Detroit is ydel motorrij der in cachot gestopt, omdal hij door hoofdstraten rondknet- terde, sturende met zijn knieën en met zijn vrije handen kam mende zijn acrobatenlokken In Hamilton. Ontario, belde dief mw Frank op: „Lees me daar in krant, dat u een golf- uitrusting ter waarde van 50 dollar is ontstolen. Ik ben de dief. Ik bezorg u alles weer thuis tegen een prijs van 25 dol lar" In Houston (ons 4-de in-ne- tje) worden 125 kleine Lief- tinckjes officieel getraind in glimlachen, babbeltje maken en prettig-aandoende beleefdheid- jes, „opdat de belastingbetalers het nakomen hunner verplich tingen een prettig iets gaan vinden" ALGEMEEN. Slechts landbouw staat tussen Nederland en de honger Nadrukkelijker dan ooit tevoren heeft minister S. L. Mansholt tydens het afgelopen weekeinde de noodzakelijkheid naar voren gebracht van een intensivering van onze land- cn tuinbouw. De beste bedrijven van de op hoog niveau staande Nederlandse landbouw kunnen nauwelijks meer hun productie verhogen. De grote massa van middelmatige en slechte bedrij ven moet zich echter de taak stellen ieder jaar de productie met anderhr/ procent te vermeerderen. Dat is een gigantische taak. Maar aldus de minister het is niet de vraag of het kan, doch het is een feit, dat het moet. Want het gaat om ons kale bestaan. nadelige saldo van de handelsba lans zestig procent voor hun reke ning moeten nemen. Slagen zij daarin niet, dan zal een drastische beperking van ons verbruik aan voedingsmiddelen noodzakelijk zijn. Aldus betoogde minister Mans- holt met grote ernst in een studie bijeenkomst van de Nederlandse landbouwgemeenschap, die Zater dag en Zondag in de Volkshoge school te Valkenburg is gehouden. Historisch keerpunt Frans-Duitse entente deze week in Parijs ter sprake PARIJS. Woensdag cn Don derdag. zo staat thans vast. komen in de Franse hoofdstad de minis ters van Buitenlandse Zaken der Westelijke C.rotc Drie. Acheson. Be vin cn Schaman, bijeen, om ten aanzien van enige belangrijke In ternationale problemen, het Duitse in de eerste plaats, een gemeen schappelijke politiek uit te stippe len. Morgenavond wordt Acheson per vliegtuig In Parijs verwacht. Bevin is daar al ter bijwoning van de zittingen van het ministeriele comité van de Raad van Europa. Volgens goed ingelichte Franse zegslieden zal de mogelijke slui ting van een Frans-Duitse entente nummer ccn zijn op de agenda van de conferentie. Franse woordvoerders verklaren, de kansen op een beëindiging van de vijandigheid tussen Frankrijk en Duitsland thans beter staan dan ooit tevoren. De mededeling van de Duitse kanselier, dr Adenauer, dat Duitsland het Franse standpunt in studie heeft, wordt als een uiting van deze stemming aangehaald. De drie ministers zijn voorne mens alle aspecten van deze moge lijkheid gedurende hun bijeenkom sten te onderzoeken. Een dergelijke ontwikkeling zou een keerpunt zÜP in de huidige Europese geschiedenis. Een ander voornaam onderwerp van bespreking zal het ontmante- linesvraagstuk zijn. Klaarblijkelijk is aldus Reuter, een aanzienlijk gedeelte van de Fransen, die goed op de hoogte ziin van de huidige ontwikkelingen in Duitsland, er van overtuigd dat niet met de ontmanteling in West- Du itsland moet worden voortge gaan. Deens vliegtuig strandt met Schiphol in zicht AMSTERDAM. Zaterdagmiddag heeft een eenmotorig Deens vliegtuig, een geslaagde noodlanding gemaakt op een weiland in de IJpolder achter de Fordfabriek te Amsterdam. Het toestel kreeg met Schiphol in zicht te kampen met benzincgebrek. De pi loot slaagde er in zijn toestel, een Miles-Hawk aan de grond te zetten zonder enige schade op te lopen. Na dat van Schiphol benzine was ge bracht lukte het hem bovendien weer op te stijgen en naar de Amsterdam se luchthaven door te vliegen. Boeren zullen het schier onmogelijke moeten presteren De landbouw, die toch reeds zo'n aanmerkelijk aandeel levért bij het kweken van deviezen, zal het schier onmogelijke-moeten- preste ren, wil Nederland niet aan ar moede ten prooi vallen. De hulp volgens het plan Marshall loopt af. Tussen Nederland en de honger zal straks als enige barrière de landbouw staan Ondanks alle in spanning zullen handel, verkeer en industrie over twee jaar slechts veertig procent van het tekort aan deviezen kunnen overbruggen. De Nederlandse boeren zullen van het Gigantisch plan om woestijn in bloeiende tuin te veranderen Clementis naar Praag ontboden LONDEN. Dr. Wladimir Cle- mentis de Tsjechoslowaakse minis ter van buitenlandse zaken, is uit Lake Success naar Praag ontboden, aldus het Londense Zondagsblad, de „Observer". Clementis heeft te Lake Success de algemene verga dering der V.N. bijgewoond. Zijn aanwezigheid te Praag zou gewenst zijn in verband met de arrestatie van een aantal leden van Clemen tis' personeel in het kader van de zuivering, aldus het blad. Honderden gedood door typhoon op Plii lippijnen MANILLA. Volgens de laat ste berichten zijn tussen de 600 cn 700 personen dood of vermist ten gevolge van de typhoon, die Maan dag boven de Visayen-eilanden in het Zuidelijk deel van de Philippij ncn heeft gewoed. Alleen op het eiland Egros zouden 500 personen verdronken zijn. 450.000 personen zouden dakloos geworden zijn. OP DE VLASAKKERS te Amers foort werd Zaterdag dc traditio nele St. Hubcrtusjacht gehouden, waaraan ook door Z.K.H. Prins Bernhard werd deelgenomen. HM. de Koningin cn Prinses Beatrix volgden vol belangstel ling de verrichtingen der deelne mers. Z.K.H. Prins Bernhard te paard met de meute. BERLIJN. De Berlynse bladen „Nacht Express" en „Neues Deutsch land" geven een sensationele verklaring van dc atoomexplosie, die onlangs in Siberië is waargenomen en president Truman tot de erkenning noopte, dat ook de Sowjet-Unie over de atoombom beschikt. Door een serie atoom explosies, aldus genoemde bladen, is een grote hap uit het Oeralgcbergte weggeslagen om de loop van dc rivieren Ob en Jenissei te veranderen. Een officiële bevestiging van de juistheid dezer mededeling is niet te verkrijgen, maar het bericht moet, daar beide bladen onder Russisch toezicht ver schijnen, in ieder geval door de Sowjets z(jn goedgekeurd. Na er op gewezen te hebben, dat „dit de eerste maal in de geschiede nis der mensheid" was. dat atoom energie voor vredelievende doel einden gebruikt werd. geven de 2 Berlijnse bladen de volgende bij zonderheden: Een Russisch inge nieur, Dawydow geheten, heeft een gigantisch Dlan uitgewerkt om een uitgestrekt woestijngebied, dat tus sen de Kaspische Zee en het Aral- meer ligt en 30 millioen hectaren groot is, door irrigatie in korenvel den en bloeiende tuinen te her scheppen. Daarvoor was het nodig de stroom van de Ob en de Jenissei te verleggen. Dit is thans met hulp van atoomenergie gebeurd. Het vol gende project omvat de bouw van twee stuwdammen met de bijbeho rende hydro-electrische centrales, die jaarlijks 82 milliard kilowattuur zullen leveren. Explosie van benzinelamp doodt jongen APELDOORN. Zaterdagmid dag 6 uur was de 14-jarige M. Wijnbergen, wonende te Apeldoorn bezig met het verrichten van werk zaamheden in een schuur achter de ouderlijke woning, waarbij hij een brandende benzinelamp gebruikte. Plotseling hoorden de huisgenoten een ontploffing en toen zij gingen kijken, kwam de jongen ernstig ge. wond wankelend naar buiten. En kele ogenblikken later stierf hij. Een onderzoek heeft de oorzaak van de ontploffing nog niet met ze kerheid kunnen vaststellen. te hebben gehouden en bandietenleider te van- PALERMO. Kun nen wjj de zoon niet pakken, dan zetten wij de moeder maar in het gevang zo moet de Italiaanse politie, die nu al maanden lang met man en macht te ver geefs jacht op de „on gekroonde koning" van Sicilië, de bandietenlei der Salvatore Giuliano, legd als een poging der maakt. Natuurlijk is dat autoriteiten, om zoon- niet de verklaring, die lief te bewegen zich men officieel aan de ar- ter bevrijding van zijn restatie en opsluiting moeder vrijwillig aan te van de 50-jarige Maria melden. Giuliano geeft. Zij Sicilianen echter, die wordt ervan beschul- Salvatore kennen, zijn digd, leden van Salva- er van overtuigd, dat tore's bende verborgen deze methode om de ook op andere wijzen hulp aan haar zoon en zijn volgelingen te heb ben verleend. Maar al gemeen wordt de mede deling, dat Maria's zaak met zal worden behan deld, vóór men Salva tore achter slot en gren del zal hebben, uitge- gen. evenzeer zal mis lukken als alle in het verleden ondernomen acties. Maria Giuliano is op gesloten in de gevange nis van Agrigento, vele kilometers verwijderd van de „jachtgrondcn" van haar zoon, om elke poging, haar te ontzet ten, onmogelijk te ma- kent De foto laat de „onge kroonde koningin-moe der" van Sicilië zien tijdens een verhoor, dat een politie-autoritcit haar afneemt. Gesneuvelden herdacht in Amsterdams Nieuwe Kerk AMSTERDAM. Op indruk wekkende wijze zijn ook dit jaar weer in de Nieuwe Kerk te Am sterdam de soldaten herdacht, die in de laatsfe twee wereldoorlogen het leven lieten. De plechtigheid werd onder anderen bijgewoond door de minister van oorlog en marine, mr W. F. Schokking. De geallieerde landen waren verte genwoordigd door hun ambassa deurs, gezanten en zaakgelastig den. Dr. DREES OP AJC-DEMONSTRATIE: (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Het hoogtepunt van de gedurende het afgelopen weekend door de A.J.C gehouden Vredes-Demonstratie van de Rode Wachten was wel de rede die dc minister-president dr W. Drees Zater dagavond op de trap van het Binnenhof naar de Ridderzaal uitsprak en waarin hij de jeugd van Nederland opwekte tot „algemene samen werking in het belang van Vrede en Vrijheid „Een kleine tweeduizend Rode Wachten hadden zich voor hem op deze historische grond opge steld nadat zij een demonstratieve fakkeloptocht door Den Haag hadden gehouden. Terreur van bende op Zuid-Celebes BATAVIA Een bende, die ter reur uitoefent ln het noordelijk deel van Zuid-Celebes. heeft 2 November de 27-jarige inspecteur van de Fa- roka-fabrieken, de heer Th. Pluyter, vermoord Hy vertoefde toevallig te Paloppo, toen de bende daar een politiepost overviel en met de buit gemaakte wapens hem aanhield en in gijzeling nam. „Ge zijt h'er bijeen op histori sche grond. Elke steen, elk gebouw spreekt hier van geschieden]" met internationale betekenis Maar de ze stenen en deze gebouwen herin neren vooral aan strijd", aldus be gon dr Drees zijn betoog. „Maar gij wordt hier ook aan herinnerd, dat wij Nederlanders onze vrijheid nooit aan de vrede hebben opgeof ferd" en hij herinnerde in dit ver band aan de afzwering van Philips II. Als gebeurtenissen van meer recenter datum noemde de minis ter-president dc vergadering der Europese federalisten en de Ronde Tafel Conferentie „Zojuist is hier ook de R.T.C geëindigd, die naar wij hopen een einde aan een gewa pend conflict zal maken. Neder land heeft zijn taak verricht om de vrede te helpen bewaren". In het kort wes dr Drees daarna op de taak die speciaal de jeugd heeft, hoewel hij het niet opwekkend vond om na een tweede wereldoor log opnieuw te moeten spreken over oorlog. In het diepe duister klonk zo de welbekende stem van de minister president, rustig maar indrukwek kend over het Binnenhof. De Rode Wachten waren gedeeltelijk onder de galerijen der verschillende ge bouwen gevlucht om beschutting te zoeken tegen de onverwachte re gen. Luidsprekers zorgden er voor dat niemand een woord behoefde te missen. "«prekend over de inter nationale gedachte wees dr Drees op het belang van de Benelux en het Atlantisch Pact, internationale verdragen niet voor agressie maar in het belang van de vrede. Vooral noemde spr. het van belang, dat er bij een ieder vredeswil en ver draagzaamheid bestaat „Beklaag U niet", sprak hij met stemverheffing tot deze jongeren. „Beklaar U niet, dat gij geboren bent in een tijd van strijd. Het 's een mooie tijd met enorme mogelijkheden!" Inbrekers hoefden niet te zoeken HOORN. Inbrekers, die bin nendrongen in een kolenpakhuis van de firma Ligthart te Hoorn, troffen de sleutel van de kluis naast de deur aan. Zij openden de kluis en vertrokken met het daar in aanwezige geld in totaal 2100.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 1