'ii Rotterdams kwartiertje op*1 Het Kasteel Goede tijden van adspiranlen bij zwemwedstrijden te Delft Amsterdam voelde niets voor een Benelux-verdeling Watervlugge Utrechters overrompelen Brugge 5 Enthousiasme legen techniek met 23 als resultaat De anderen maakten heus geen grote indruk Tegen zwarte handel in voetbalkaarten Maandag 7 November 1949 De wedstrijd RotterdamAntwerpen hield voor de rust alle beloften m voor een éclatante Belgische overwinning Reeds een kwartier na het begin stonden de met de wind in de rug spelende Sinjoren met twee punten voor, terwijl in de Rotterdamse ploeg nog geen enkel verband te vinden was: Veel moois hebben we voor de rust dan ook niet gezien met uitzondering dan van het dikwijls heel goede technische spel van de gasten. Dat de rust slechts met een 31 voorsprong voor hen inging, hadden zij hoofdzakelijk te wijten aan hun eigen onproductiviteit voor het doel en hadden wij te danken aan het harde werk van Landman, die werkelijk ongehoord veel gevaarlijke ballen stopte of tot corner verwerkte. Hey heeft hem daarbij één keer keurig geholpen, door een bal, die voor Landman onbereikbaar was, weg te koppen. Na de rust, toen Hey met Poulus van plaats verwisseld had, mar cheerde het veel beter in de verde diging en in het eerste kwartier was het alles Rotterdam wat de klok sloeg. Doelman Decoster kreeg han den vol werk en verscheidene malen bespaarden staander en bovenlat hem de ondankbare laak om de bal uit het net te vissen. Toch gelukte het Steenbergen om hem na een voorzet van Schrumpf met een hard schot te passeren en daarmee de stand op 2—3 te brengen, wat ook de eindstand werd De Antwerpe naren werden in dat kwartier over donderd door het enthousiasme, waarmee de elf Rotterdammers zich op de bal wierpen en al hun tech nische kennis baatte hen daarbij maar weinig. Ze werden in die ge hele tweede helft steeds verder op eigen helft terug gedrongen en kon den zich slechts zoals Ln de laat ste minuten bepalen tot gevaar lijke uitvallen, die waarschijnlijk ook wel resultaat zouden hebben afge worpen als de jonge Coppens het niet steeds zo mooi had willen doen. Hij leed daar voor de rust ook al aan. Mooie dribbels waren bij hem schering en inslag, maar hij was toch niet in staat om één van de drie Belgische doelpunten voor zijn rekening te nemen. Slechts aan het tweede doelpunt leverde hij een goed aandeel. Toen gelukte het Geuns uit een voorzet van zijn midvoor te sco ren. Neen, dc gevaarlijkste man in de voorhoede der Sinjoren was Van den Oudenaerden, de linksbinnen, die de bal dikwrjls van ver opdreef «n dan samen met linksbuiten De Vos tot scoren overging. Dit was in de eerste helft mogelijk doordat Poulus zich helemaal niet thuis gevoelde op de rcchtsachter-plaats en al was Verbeek nu nog zo goed op dreef, alleen kon hij het tegen de twee Belgen niet opnemen. Zo ontstond kort na het begin het eer die na een voorzet van Van den Oudenaerden naar binnen was ge zwenkt en met een mooie dribbel twee Rotterdammers omspeelde, de bal hard tegen de linkerpaal schoot en toen voldaan toezag, dat zjj van daar'in het doel terugkaatste, op precies dezelfde wijze als het eerste doelpunt. Na de rust was er, zoals gezegd, een sterk Rotterdams overwicht, waarbij Poulus en Hey de meeste tijd rond de middenlijn bleven. Het enige doelpunt, dat in de 45 minuten gescoord wend. bracht de uitslag van de wedstrijd in verhouding met de sterkte der elftallen. Vlak voor het begin werd er een ogenblik stilte in acht genomen voor de zo plotse ling overleden bekende Belgische sportman Joe Senten. Zo scoorde Rotterdam tegen Ant werpen. ste doelpunt van de Sinjoren uit een aangegeven bal van Van den Ouden aerden. welke door De Vos hard tegen de linker doelpaal werd ge schoten en vandaar in het doel terug kaatste, onhoudbaar voor Landman. Deze twee doelpunten waren te veel voor het eergevoel van de Rot terdamse voorhoede en gezamenlijk trokken Van Steenbergen, Beun en Henk de Boer er op uit om een tegenpunt te maken. De twee laat- sten leverden het voorbereidende werk en na een prachtige combina tie kreeg Van Steenbergen de bal toegespeeld, welke hij hard en laag inschoot. Doelman Decoster viel nog uit. maar te laat en onder hem door rolde de bal in het Antwerpse doel (1—2). Toch beloofde dit doelpunt nog niets van de algemene opleving van na de rust. Antwerpen bleef in de aanval en de Rotterdamse suppor ters konden hun hart constant vast blijven houden, zo dikwijls zag het er naar uit, dat er nieuwe doelpun ten kwamen. Slechts één kwam er nog by. Daar zorgde De Vos voor, De Hubertusjacht van de KNJV (Van onze verslaggeefster) Voor Prins Bernhard zijn, net als voor vele andere Nederlanders, hip pische gebeurtenissen hoogtijdagen, waarbij Z.K.H. niet graag man keert. Het sprak dus van zelf, dat de Prins Zaterdag zijn Mastérplich- ten wenste te vervullen, toen de Kon. Ned. Jacht-ver. haar eerste Hubertusjacht bij Amersfoort zou rijden. De Gooische Jachtvereniging had een week eerder de primeur gehad van het officiële optreden der nieu we meute der Koninklijke. Na drie proefjachten, die nog een speciale oefening voor dc honden geweest waren, was het op die Zaterdag he lemaal „echt". En algemeen was men zeer ingenomen met de presta ties der honden. In Amersfoort werd die eerste goede indruk beves tigd. Deze jacht was veel zwaai'der, daar er een flinke, koude wind stond, die een funeste invloed had kunnen hebben op de scent", dat is dc geur, die door het korte tijd eerder getrokken slip aan de bo dem wordt afgegeven, en die voor de honden een spoor is, waarlangs zij de gewaande vos trachten te achterhalen. Als de wind uit de ver keerd.? hoek komt. is het soms moeilijk voor de honden om het spoor te blijven volgen want dan verwaait de pénétrantc geur. Bo vendien maakte de harde wind Za terdag verschillende honden en paarden onrustig; er liepen zo af en toe nog al wat losse paarden tussen de andere in, doch de mecs- ten werden spoedig weer opgevan gen. Eén ruiter uit Amsterdam heeft zich nog al geblesseerd; ho- penlrjk zal hij echter binnenkort weer tot de deelnemers behoren. Het was een flinke stoet van rui ters en amazones, van wie één in dameszadel uitkwam, die zich bij de Vlasakkers ten Westen van Amesfoort verzamelde. Prins Bern hard bereed zijn Holsteiner schim mel Axel. De Koningin en Prinses Beatrix behoorden tot de vele toe schouwers, die op een hoogte de eerste run konden volgen en later» het gezelschap zagen naderen over de Leuscïerheide en ten slotte de deelnemers de hindernissen zagen overwinnen op een weiland onder de Treek. Mr Gilissen, de huntsman, en zijn whips hadden de honden goed onder appél, want er waren een paar zeer verleidelijke momen ten, o.a. toen een echt vossenspoor dat van de sliptrekker kruiste. Maar ten slotte kwam alles aan bij de kill en daar bleek, dat het pu bliek een beetje om de tuin of lie, ver om het weiland was geleid, want tenvyl iedereen daar nog stond te kijken naar een paar laat komers, die hun paarden niet oyer een hekje konden krijgen, klonk op enige afstand het hoornsignaal: de vos was gevangende jacht was nit En vol enthousiasme vielen de honden op hun prooi een fikse portie rauw vlees aan. Kolonel jhr Six, die als fieldmaster was op getreden, dankte hier Prins Bern hard en mr Gilissen voor de prach tige jacht en hartelijk stemde ieder een met de ..three cheers" op de KX.JV in. Het was een schitterend geslaagd grapje geweest om het publiek zo voor de gek te houden: nu was het een zuiver sportief ge beuren, deze kill, en toen de belang stellenden ademloos kwamen aan hollen. zagen zij juist in de verte de huntsman met zijn whips en de meute in de richting van de kennels wegdraven Na de verzorging der Paarden.verenigden de ruiters zich bij de Rijschool aan de Leusderweg. waar het bestuur en de Amersfoort- so leden der KNJV een thee aan boden. De Interlandwedstrijd Neder landBelgië kan voor mensen die niet eerlijk met hun toegangskaart je voor het Feyenoord-stadion zijn omgesprongen nog een staartje hebben. Als men nl. aandachtig zijn entreebewijs heeft bekeken zal men er een geperforeerd num mer in ontdekt hebben. Dit is er in geponst door bijgaande machine, welke op het kantoor van de KNVB in de Van de Spiegelstraat in Den Haag staat. De perforatie heeft tot doel zwarte handel in kaartjes legen te gaan. Van ieder kaartje is thans nl. na te gaan aan wie het is verstrekt. Komt de KNVB overtredingen op het spoor dan zal de eigenaar aan wie het toegangsbewijs door de voetbal bond is verstrekt zich met de idee moeten verzoenen dat hij nooit meer in aan king komt voor een plaatsbewijs, (eigen foto) Het was eigenlijk alleen maar de Franse rugslagzwemmer Zins, die op de 100 m. rugcrawl een succes boekte, door dit nummer te winnen in 1 min. 12.4 sec. voor Stam Scheffer, die er 1 8 sec. langèr over deed. Overigens wa ren er Zaterdagavond nog enkele Belgische zwemsters en zwemmers aan wezig op de internationale wedstrijden van DZV in het Sportfondsenbad. doch geen van allen maakten een grote indruk. Het waren eerder de adspiranten die deze avond opvielen door goede tijden op de 50 m. borst- crawl, o.a. won de RZC-er J. Tettelaar dit nummer in 30.2 sec., gevolgd door zijn clubgenoot W. Puinbroek in 30.4 sec., terwijl Geertje Wielema hetzelfde nummer voor meisjes won in 32.2 sec. en ook de grondslag legde voor een eclatante Robben-overwinning op de 3 x 100 m. wisselslag. Aangezien de Nederlandse school- slagkampiocn Bob Bonte geheel uit vorm is door de militaire dienst en voorlopig op doktersadvies niet meer zal zwemmen, heeft zijn grote con current Hans Kelder (Robben) vrij baan. Hij noteerde op de 200 m. een goede 2 m. 46.4. Bij de dames schijnt de Nederlandse kampioene Hennie Caspers alleen in Doetinchem tijdens Nationale kampioenschappen een hoogtepunt gehad te hebben, want verder heeft zij toch niet veel meer I laten zien. Nu werd zij op de 200 m. schoolslag derde achter Jannie de Groot en Annie Leene, met een ma tige tijd van 3 m. 5 sec. Irma Schu macher won wederom van Hannie Termeulen, nu in 1 m. 7,8. De Rot terdammers Stuip, Giel en Mussert gaven een demonstratie schoonsprin- gen. De uitslagen waren: 50 m. vrije slag meisjes adsp.: 1. G. Wielema (Robben) 32.2; 2. J. de Kor te (ODZ) 33.1; 3. A. Verbrugge (RD Z) 34.1. Idem jongens adsp 1. J. Tettelaar (RZC 30.2; 2 W. Puinbroek (RZC) 30.4; 3. D. v. Dongen (Merw.) 31.8. 200 m. schoolslag dames: 1. J. de Groot (ADZ) 3 m. 1.4; 2. A. Leene I (ZIAN) 3,4,9; 3. H. Caspers (LZC) 3.5,0. Idem heren: 1. H. Kelder (Robben) 2 46.4- 2 J. v. Daatselaar (Robben) 2.51.0; 3. J. Wiltenburg (DJK 2.59.4. 100 m. borstcrawl dames: 1. I. Schumacher (RDZ) 1.7.8 II. H. Ter meulen (HDZ) 1.10.2; 3. A. de Jonge (ADZ) 1.16.0. Idem heren; 1. R. Sindorf (I) 1.1.8; 2. C. Rijkhoek (Merw.) 1.4.8; 3. L. A. v. d. Berg (HZPC) 1.5.6. 100 m. rugcrawl dames: l.*G. Gal- liard (ADZ) 1.166; 2. A. Veldhuizen (Robben) 1.19.9; 3. D. v. Ekris (Rob ben) 1.20.0. Idem heren! 1. L. Zins (NOEN. Frankrijk) 1.12.4; 2. J. C. Scheffer (DJK) 1.14.2; 3. B. Korenaar (Merw.) 1.16.3. 3 x 50 m wisselslag meisjes adsp.: 1. ADZ 1.54.0; 2 RDZ 1 57.8. 3 x 100 m wisselslag dames; 1. Robben 3 59 7; 2 ADZ 4 27.0. 4 x 100 m. borstcrawl heren: 1. I 4 24; 2. Odin 4 27 2. STEVIGE REVANCHE (8—1) Stevige verdediging maakte liet de Belgische voorhoede al te lastig (Van een onzer verslaggevers) Heel zwakjes maar hebben de Brugse supporters, die met vijf auto bussen en twintig personenauto's naar Nederland waren gekomen, zich Zaterdagavond in het Utrechtse stadion laten horen. Want zij zagen daar hun technisch zeker niet zo slechte elftal totaal overspeeld worden door een Utrechts team, dat een volkomen eenheid vormde. Als aan de lopende band produceerde de watervlugge Utrechtse aanvalslinic doel punten, waarby de verdediging van de Belgen haar te weinig in dc weg stond. De voorhoede van Brugge daarentegen slaagde er slechts eenmaal In de Utrechtse verdediging te doorbreken. Na dertig seconden was het al raak Wim Slijkhuis wint Sleutelloop LEIDEN. Onder auspiciën van de athletiekvereniging Holland is Zondag de Nationale Sleutelloop ge houden over een afstand van 3 km., welke in de a-klasse gewonnen werd door Wim Slijkhuis. De uitslagen lulden; A-klasse; 1. Slijkhuis (Trekvogels, Den Haag), 9 min. 9.1 sec.; 2. Van der Munnik (Hercules, Dordrecht) 9 min. 30 8 sec.; 3. Van Veen (Siomo, Den Haag) 9 min. 31.4 sec.; 4. Wortel (Tempo, Bussum); 5. Molenbeek (Hercules, Dordrecht). B.-klasse: 1. Den Tonkelaar (Holland. Leiden) 9 min. 53.8 sec. C.-klasse: 1. Sirag (Do nor, Leiden) 10 min. 4.7 sec. In de D-klasse won Zuiderduin (Holland. Haarlem) in 10 min. 8.2 sec. en in de E-klassc Van der Wiel (Ju liana, Waalwijk) in 10 min. 17.4 sec. Met 25 punten wisten de Zwaluwen (Den Haag) beslag te leggen op de verenigingsprijs. Reg Harris evenaart baanrecord ZURICH. Zondag heeft de En gelsman Harris op de Oerlikonbaan te Zurich het baanrecord 1 km. staan de start geëvenaard. Hij reed de afstand in 1 minuut 9.6 sec., dezelfde tijd die de Belg Kaers op 16 December 1934 had gemaakt Harris won ook het sprintnummer (profs) van de internationale wed strijden, die in het Hallen-stadion werden gehouden. Hij werd eerste in het eind-klassement met 4 pnt, vóór Plattncr (Zwits) 5 pnt. en Van Vliet (Ned.) 6 pnt. Een goede! Er wordt wel eens en niet ten onrechte door voetballers geklaagd dat er tijdens een in terlandwedstrijd de tribunes vol zitten met dames, die men, als het gewone competitiewedstrij den betreft, nimmer op de vel den aantreft. Dezen benutten de internationale ontmoetingen meer als show, om een of ander mooi toiletje of hoedje te laten bewonderen. Van voetbal weten zij meestal weinig of niets af. De goede natuurlijk niet te na gesproken. Zo'n „goede" kwamen wij tij dens dc rust in het Feijenoord- stadion tegen. Zij had ergens een plaatsje op twee hoog'' ge kregen en was op haar eentje naar Rotterdam gekomen om de Oranjes tegen dc gevreesde Bel gen te zien optornen. Zaterdag avond. was zij ook reeds in hét Utrechtse stadion getuige ge weest van de 81 zege die de Utrechtse jongens op de Brug gelingen hadden bevochten. Op een vraag waarom zij al leen was, antwoordde zij dat haar verloofde bitter toeinig om voetbal gaf en dat zij er dus maar alleen op af moest. Zij had door tussenkomst van een ander een kaartje voor Holland België gekregen en deze ont moeting wilde zij voor geen geld van de wereld missen. Een vaii de goeden.' k J Algemene vergadering van de Ned. Honkbalbond De Nederlandse Honkbalbond kwam Zaterdagmiddag in algeme ne vergadering in Krasnapolsky te Amsterdam bijeen om het afgelo pen seizoen te bespreken. In zijn openingswoord zei de voorzitter, dat de Bond kan terugzien op een zeer geslaagd seizoen, ook wat be treft de wedstrijden tegen buiten landers. Spreker noemde het ver heugend, dat ondanks de terrein moeilijkheden bij verschillende verenigingen zoals S.V.V. (inmid dels tot de Bond toegetreden), Stormvogels, V.S.V., Alcmaria Vic- trix en The Rising Hope, zeer veel belangstelling bestaat voor de honkbalsport. In verband met het scheidsrechtersvraagstuk zei spre ker, dat de Bond voornemens is de verenigingen te verplichten per team 1 man aan de scheidsrechters- cursus te laten deelnemen. -Luxemburg België B- CHARLEROI. De te Charleroi gespeelde voetbalwedstrijd tussen België B en Luxemburg eindigde in een 3—2 overwinning voor de gast heren. Australiërs winnen de New Yorkse zesdaagse NEW YORK. Het Australische koppel Alfred StromReginald Ar nold, dat gedurende de zesdaagse te New York de boventoon voerde, heeft deze ook tot een goed einde weten te brengen. Zaterdagnacht wisten de Austra liërs door een uiterste krachtsinspan ning de achterstand van een ronde, welke zij op het Italiaanse koppel Ri- goniTeruzzi hadden, teniet te-doen. Het eindklassement luidde: 1. Strom-Arnold (Australië) 1617 p. 2. Rigoni—Terruzzi (Italië) 620 pnt. Op 1 ronde: De KuyscherSpelte (België) 1047 pnt.; Goussot—Redolfi (Frankrijk) 625 pnt.. Op 4 ronden: YatesVan Gent (Ver. Staten/Ne derland) 593 pnt.; SurbatisSmits (Frankrijk/Ver. Staten) 496 pnt.; DebaccoPesek (Italië/Ver. Staten) 385 pnt. Zuid-Afrikaans elftal naar ons land? DEN HAAG. De Zuid-Afrikaan se Voetbalbond zal in 1950 een ploeg naar Engeland zenden voor een tour nee in Groot Brittannië, zulks op uit nodiging van de Engelse F.A Uit Johannesburg wordt voorts gemeld, dat dit Zuid-Afrikaanse team ook een ontmoeting tegen Nederland wil spelen. Karei Lotsy, de voorzitter van de KNVB. deelde thans mede. dat er tot op dit moment geen enkele aan vraag van Zuid-Afrikaanse zijde voor het spelen van een wedstrijd is bin nengekomen. En mocht deze alsnog komen, dan zal het bestuur zich eerst dienen te beraden of er dit sei zoen nog een datum vrij kan worden gemaakt. Het scheen, of bij deze derde ont. moeting tussen Utrecht en Brugge, het vuur van de Rode Duivels op de Nederlanders Was overgegaan. Want de in het rood-wit gestoken Utrechters legden van de aanvang af zo'n enthousiasme en snelheid in hun spel. dat de in het wit spelen de Bruggenaren (of Bruggelingen, zoals zij zichzelf noemen) er door overrompeld werden en nimmer de felle, verbeten aanvalsdrift toon den, die de Zuiderlingen doorgaans kenmerkt. Al direct overspoelden de aan valsgolven de Brugse verdediging, waarin het ontbreken van v. Pot- telbcrghe, die gekozen was in het Belgische B-elftal, en Claeys, die verhinderd was, wel zeer sterk merkbaar was. In die eerste ogen blikken toch, gleden de Utrechtse aanvallers al op het doel van Ca- rels af, waarbij de gehele voorhoe de zijn deel leverde, om tenslotte Witkamp een fraaie schotkans te geven, die de ze Herculaan feilloos benutte (10). Dat re sultaat was be- 1 reikt, nog vóór de bal op de Utrechtse helft was geweest en nauwelijks vijf j minuten later j was de stand al 20, toen Vonk voorzet van v. d. Bogert via zijn hoofd in het net deed dansen. In topsnelheid ging dit alles, tus sen Utrechtse spelers, die elkaar uitstekend verstonden en bijna steeds een fractie van een seconde eerder bij de bal waren, dan de voetballers uit Brugge. Zij ver plaatsten zich zo rap, dat de te zwakke Brugse verdediging totaal geen vat op hun spel kon krijgen. En bij de aanvallen van de Belgen kwam weer eens het grote be zwaar van een te ver doorgevoerd combinatiespel aan het licht. Op het middenveld ging dat allemaal nog wel aardig, maar voor doel was het vrijwel constant mis. De stevi ge verdediging van Beek (DOS) Visser (DOS) en Malenstein (HV C) en in laatste instantie de uitste kende doelman Boudewijn van UW maakten het daarbij trou wens de gasten wél zeer lastig. Die overigens de moed niet opgaven, al was daar wel enige reden voor. Want terwijl zij zelf niet verder kwamen, dan een gevaarlijke aan val, die besloten werd met een schot van midvoor Pertry, die ech ter de bal tegen de lat trapte, en een onmiddellijk daarop volgende kogel van Hoste, die de paal trof, gingen de Utrechters lustig door met wèl het gat te vinden. En al schoot Witkamp eerst eens hoog over en kon Willy Visser keeper Carels niet vermurwen, Vonk en Witkamp zorgen toch, dat de rust stand 40 was. Doelman De Corte, die in de tweede helft Carels verving, ver ging het al niet beter. Ook hij moest viermaal vissen. Vonk vond tweemaal achtereen nog een gaatje waarna Van Beek door middel van een strafschop, en v. d. Bogert de stand op 80 brachten. Toen pas kon Massijn, de beste speler uit de overigens te weinig presterende Brugse voorhoede, in zijn een tje door de verdediging van dc Utrechters glippen, om het enige tegenpunt te laten noteren (81). Dat de prettige verstandhouding tussen Brugge en Utrecht niet ge leden heeft door deze stevige rcvan_ che op de twee achtereenvolgende nederlagen van de Nederlanders, bleek wel gedurende de gezellige bijeenkomst, die op deze lichtwed- strijd volgde in hotel Noord-Bra bant. De Bruggelingen vlasten ech ter, zo vertelden zij hier, op twee dingen, die het verliczersleed zou den kunnen verzachten. Een beter resultaat namelijk op de komende strijd in Brugge eneen over winning van het nationale team op de inmiddels verstreken Zondag. En gedeeltelijk hebben zij hun zin reeds! Jan Vonk de bal uit een Korfbalbonil was zeer besluitvaardig UTRECHT. Zatcrdae zijn op de hoofdbestuursvergadcring van de K.N.K.B. en de daarop volgende bondsraadsvergadering enige be langrijke besluiten genomen. In de eerste plaats is besloten, gevolg te geven aan het verzoek van de Ne derlandse twaalftalcommissie, om op 4 December ter gelegenheid van de door deze commissie te houden selectiewedstrijden te Amsterdam vermoedelijk op het Rohdater- rein de competitie in het district Noord-Holland stil te leggen, met uitzondering van «dc reserve derde klasse 1. In de plaatsen, waar zulks mo gelijk is, zal de doorvoering van de verplichte medische sportkeuring met kracht worden ter hand geno men. De controle komt in handen van de besturen der regionale bon den. terwijl voor de administratie nadere richtliinen door het hoofd bestuur zullen worden vastgesteld. Om tot een betere verhouding met de C.K.B. te komen, zal op uitnodiging van de K.N.K.B. een conferentie worden belegd met de voltallige besturen van beide orga nisaties. Voor de competitie-indeling in het Oostelijk district ten aanzien van de eerste klasse voor het sei zoen 19501951 kon het hoofdbe stuur vooralsnog geen bevredigen de oplossing vinden. Deze kwestie zal nader in studie worden geno men. En nam daarom Vijf punten en stond er Brussel geen enkele toe AMSTERDAM Zaterdagmiddag Er *ün sinds 1909 negentien wedstrijden gespeeld tussen Amsterdam en Brussel. Brussel heeft deze ontmoeting elf maal gewonnen. Amsterdam slechts vyf maal. Daarom zet ten vanmiddag elf hoofdstedelingen de voet op de Ajax grasmat, met het doel, Amsterdam iets in de richting van de Belgen te schieten, wat over winningen betreft. Zy zijn daar bijzonder goed in geslaagd. Twee treffers van Drager twee van Michels en een strafschop van Van der Hart. die feilloos inschoot; vijf doelpunten van Ajaxieden. Daarentegen bleef het sco- ringbord achter Brussel geheel ongevuld. Het elftal van Brugge, dat Za terdag in een lichtwedstrijd te Utrecht met 81 van het Utrechts elftal verloor Wij zagen deze Brusselse deblacle absoluut niet zo snel aan komen. De Belgen waren individueel supérieur aan de Amsterdammers, zetten goe de combinaties in elkaar en toonden een beheerste techniek. Dat het schieten wat verward bleef, weten we aan onwennigheid. We konden al snel noteren dat middenvoor Koekebakker (Blauw Wit) die in clubwedstrijden een be hoorlijke partij speelt, in een verte genwoordigend elftal de benen op vreemde nutteloze manier beweegt. De voorzetten, die hij kreeg, trachtte hij met ingewikkelde manupulaties voor het Brusselse doel te brengen, maar bij is daar niet één maal in ge slaagd. Na vijf en twintig minuten kopte hij een voorzet die Michels hem voor direct gebruik aangaf, naast. Guus Drager deed dat dertien minuten later veel beter. Hij ving de bal uit een verwarde rugby-worste- ling op en schoot hem meteen door naar het doel van doelman Speec- kaert (10). De Belgen bleven hun techniek handhavèn, ook hun slecht afge werkte aanvallen. Met korte dnie- hoekscombinaties snelden zij door de Amsterdamse halflinie heen, om speelden (soms) spil van der Hart maar zij konden van Raalte slechts zelden aan serieus werk helpen. Daar waren zij persé onmachtig toe. Koekebakker bracht zijn naam nog eens op vele lippen, toen hij weer een voorzet van Michels. die een eenzame rush vanaf de midden lijn af, afsloot met eën vlijmscherpe pass, naast schoot. Hiermee was zijn voorraad uitgeput. Drager, Michels, van der Ruit en Westers (De Spartaan) kwamen er steeds beter in. Vooral v. d. Ruit, die een vrij povere start had, wilde tonen, dat hij samenspel wenste. Keer op keer kwam hij met voor treffelijke voorzetten. Vijf minuten voor rust begreep Drager een van die voorzetten heel best. Snel inlo pend schoot de Ajaxied langs Speec- kaert, die zich alleen nog maar ver twijfeld op het gras kon werpen (2—0). Ook na de rust speelden de Am sterdammers beheerst en zelfver zekerd. Scheidsrechter Martens had slechts een minuut gelegenheid ge had om weer aan z'n fluit te wen nen. toen Michels scoorde. Eveneens na een voorzet van Huug v. d. Ruit. Michels schoot ontstellend hard in en liet het net trillen als een te strak gespannen snaar (30). Linksbuiten Janssens (Stade Lou- van Iste), mtddenvoor Toen (idem) en rechtsbinnen Soetcwey (Ander- lecht) wilden beslist voor een tegen punt zorgen. Daar kwam echter niets van. Van der Hart, die duidelijk maakte, dat het hem om het Oranje shirt van Terlouw ging, hield hem permanent tien meter van het doel af. De enkele keren dat Van Raalte in moest grijpen deed hij dat prima. De Belgen bleven te lang doen over hun technisch goed afgewerkte com binaties. De Amsterdammers waren daar met enthousiast spel allemaal bijzonder veel sneller. Na 28 minuten liet linkshalf Van Kerckhoven (Daring) de bal van de voet glippen, Michels schoot toe, greep de bal en schoot ineens door tegen de binnenkant van de paal. Toch caramboleerde de bal achter de doellijn t (40). Tien minuten voor tijd werd Wes ters in het strafschopgebied aan de arm vastgehouden door rechtsachter Fossoul. V. d. Hart schoot de straf schop langs doelman Speeckaert 5-0.... Twee eerste plaatsen voor Geersen ALKMAAR. De uitslagen van d gisteren gehouden draverijen te Alk maar luiden; Orion-prljs: afstand 240 m 1 Mau- rlts (J. Ham) tijd 3.151 kmtljd 1.35.8; 2 Norma Shearer (J. Doordenburg)3 Mary Reynolds (B. U de Jong). Tota- lisator: winnend 2.5Ö. Plaats; 2.20, 4.10 gekoppeld 12.30. Saturnus-prijs. afstand 2040 m.: 1 Mllly Dynamic (S. Casteleln) tijd 3 117 km tijd 1.35.9; 2 Messidor II (W. H Geersen) 3 Lord Toddlngton (J van Leeuwen Jr.). Totalisator winnend 22.80. plaats 5.80. 2 30. 9.90. Aries.prtjs; Afstand 2040 m.: 1 Mlen- tje Deter (R. W. Laarman) tijd 3.09.8 km tijd 1.33; 2 Mc Heny (P. A. Stroo- per); 3 Keenwitted (K Hooisma). To talisator: winnend 6.70, plaats 2.20, 2-, 2.70. Gekoppeld; 18.20. Wisselbeker gemeente Alkmaar. Af stand 1640 meter. 1 Karei Pluto (P. A. Meinardi) tijd 2 28.8 km. tijd 128.6; 2 Hanover (W. Brouwer); 3 Lucienncs (H. Dragt). Totalisator:'winnnd f 2 60. 140. 140. Gekoppeld: 2.70. Defi nitief winnend 5 30. Plaats: 210 1.50 3.40. Taurus-prijs afstand 2040 m.; 1 Maar ten Spencer (W. H. Geersen) tijd 3.02.7 km tijd 129.6; 2 Louise de La Mire (Th Ponsen) 3 Merel (F A. Bosveld) Totalisator: winnend 1.90. Plaats 1.20. 2 60. 2.60 Gekoppeld 6.40. Grote-herfst-prljs. Afstand 2380 m.: 1 Luxor (W. H Geersen) tijd 3.30 km. tijd 1.28.5; 2 Féllow (K. Kramer); 8 Importeur (T. A v. d. Veen). ..innend 1.70. Plaats f 1.50—2.20. gekoppeld 7.60. Arie-prljs afstand 2040 m.; 1 Norton Williams (P A. Strooper) UJd 3 04-6 km tijd 1.31.4; 2 Lepelaar (F A. Bosveld); 3 Kingley Sister (J. Hcyiien). Winnend 4.40. plaat 1 80 2 70 5.50, gekop peld 20.60 Totale omzet: 48.413,50. Worstelwedstrijden te Den Haag DEN HAAG. In Den Haag werden Zondag nationale worstel wedstrijden om het kampioenschap van Zuid-Holland gehouden. De be langrijkste uitslagen luiden: Lichtgewicht eerste klasse: 1. Atten „Hercules" Amsterdam, 0 strafpnt. kampioen; 2. Linschoten „De Halter". Utrecht, 3 strafpnt.; 3. Joosten „Achilles", Krommenie 6 strafpnt. Licht middengewicht tweede klas se: 1. Van Lienen „SSS" Alkmaar O strafpnt is gepromoveerd naar de eerste klasse; 2. Pesch „DOK", Beverwijk. 4 strafpnt.; 3. Van Al- fen „Achilles". Tiel. 9 strafpnt. Wielrennen te Antwerpen ANTWERPEN. Te Antwerpen werden internationale wielerwed strijden gehouden, waarvan de uit slagen luiden: Afvalrace voor professionals: 1. Remkes (Ned.); 2. Steenbakkers (Belg.); 3. De Boevere (Belg.). Koppelrace over 100 km. in ka der van Europees Kampioenschap: 1. KintVan Steenberghe (Belg). 2 uur 3 min. 21 sec.; 2. Schulte Peters (Ned.); 3. Adriaenssens Acou (Belg.); 4. RemonVan Den- meerschaut (Belg.). De Nederlanders Van EstLake- man eindigden 14e met twee ron den achterstand. HollandBelgië (luchtmacht) DELFT. Zaterdag werd te Delft een voetbalwedstrijd gespeeld tussen elftallen van de Belgische en de Ne derlandse luchtmacht. Deze wed strijd eindigde in een 20 overwin ning van België. Deze ontmoeting werd gehouden ten bate van het Van Weerden Poel manfonds. Italiaanse voetballers gaan niet staken ROME. Na lang beraadslagen heeft de raad van beheer van de Italiaanse Voetbalbond besloten, het ingediende voorstel om het aantal buitenlanders, dat in een Italiaanse ploeg mag uitkomen van drie op vier te brengen, te verwer pen. Zoals men weet. hadden de aanvoerders van de clubs uit de eerste en tweede divisie gedreigd te zullen staken, wanneer het ma ximum aantal buitenlanders zou worden verhoogd. Het dreigement werd onmiddellijk, nadat het bondsbesluit bekend werd gemaakt, ingetrokken.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 5