Amersfoortse Boys won „modderballet" APWC speelde gelijk, maar Quick en „Boys" wonnen APWC leverde een felle strijd te»en Zeist Maandag 14 November 1949 3 Spanning hield aan tot laatste minuut Het waren ras-voetbalenthousias ten die Zondagmiddag op „Birkho- ven" langs het APWC-veld stonden geschaard en storm, regen en koude trotseerden om de strijd tussen twee oude rivalen: Zeist en APWC, mede te maken. Het spel was echter nauwelijks begonnen of zij konden de ongun stige weersomstandigheden vergeten want beide elftallen pasten zich wonderwel aan bij de gladheid van het veld en de zware regenval. En thousiast trokken de elftallen om beurten ten aanval en de verdedi gingen hadden het dan ook zwaar te verduren. Reeds in de eerste minu ten liet de Zeister linksbinnen een goede kans verloren gaan door juist over de lat te koppen Enkele ogen blikken later schoot W van Empe- len, na missen van een Zeister back, het leder rakelings over. In hoog tempo ging de bal van doel tot doel zonder dat van een overwicht van een der partijen sprake was. Weliswaar speelden de Zeisters technisch beter, doch het groot enthousiasme van de Amers- foorters zorgde voor een volkomen evenwicht. Bij de Amersfoorters stond Jan van Empelen weer opge steld en wel op de rechtsbackplaats Tezamen met J van der Flier wist hij menige, veelal tekort gehouden Zeister aanval onschadelijk te ma ken. Daarenboven was IJzendoorn zeer goed op dreef. Ook het Zeister achtertrio vormde een hechte ver dediging, waarbij Van Reenen als Toen, ongeveer tien minuten voor het einde, linksbuiten Versteeg van Zeist, de in prima vorm zijnde IJzendoorn het nakijken gaf, was de alge mene verwachting dat „Zeist" als overwinnaar uit de felle strijd zou komen. De tijd was kort en de verdediging van de gasten subliem dat hadden de A.p.W.C.ers reeds lang qndervonden zodat de kans voor onze stadge noten niet groot was. Mossing, de man, waar Zondagmiddag het hele AP.W.C..-elftal om draaide, dacht er anders over en nog geen minuut na het Zeister doelpunt was de stand reeds gelijk. Een fraai, goed gericht en hard schot van Mossing van grote afstand en een grote blunder van de Zeisier keeper bracht de stand weer op gelijke voet. derde back een dominerende rol speelde. De beide voorhoeden waren dan ook in het geheel met tegen deze sublieme verdedigingen opgewassen. Ook de oud-U.V.V.'er Baams had weinig in te brengen, hoewel hij zich bijzonder actief toonde. Tot de rust bleef de interessante strijd beperkt tot vlotte aanvallen, waarbij soms keurig gecombineerd werd en enkele malen mooie staal tjes solo-voetbal te zien werden ge geven. EEN MISSER Vijf minuten voor de rust leek het er op dat Mossing zijn club de lei ding zou geven toen hij, na op de hem eigen, handige manier enkele tegenstanders te hebben gepasseerd een harde „schuiver" op het Zeister doel loste. De paal bracht echter de redding waarna Brandsen de terug springende bal juist naast schoot. In de eerste minuten na de rust gaf Zeist de toon aan en het was vooral Baams die het IJzendoorn lastig maakte. Deze was. ondanks het modderballet, echter overal waar gevaar dreigde en vallende, stom pende en trappende hield hij zijn doel schoon. Een zeer goede kans liet Baams door te lang treuzelen ver loren gaan toen de snel teruggeko men Jan van Empelen hem het leder juist voor de voeten wegtikte naar IJzendoorn. Het Zeister offensief duurd ongeveer tien minuten. Daar na kwam de APWC-motor, in de hoogste versnelling. Fel zaten de paarsgelen op de bal en het was met kunst en vliegwerk dat de Zeisters schoonschip konden houden. Het APWC-offensief duurde lang, doch onze stadgenoten zagen geen kans de versterkte Zeister achter hoede te passeren. SENSATIE Tien minuten voor het einde kwam het eerste doelpunt nadat de Zeisters zich los hadden weten te werken uit de greep van de paarsgelen. Goed combinerend trokken de gasten ten aanval waarbij Baams zich als de juiste aanvalsleider ontpopte Hij was het ook die de linksbuiten een kans gaf. Deze gaf IJzendoorn geen kans waardoor, vrij onverwachts, Zeist de leiding had genomen (01) APWC paste de enig juiste tak- tiek alles naar voren toe en na een gevaarlijke aanval te hebben afgeslagen moest keeper v. Schaick eindelijk zwichten. Steef Mossing, de beste man in het veld, kreeg de bal te pakken, verschalkte een paar tegenstanders en loste daarna van grote afstand een keihard schot od het Zeister doel. Keeper Van Schaick stopte de bal op zün lichaam, docb liet het Ieder daarna tussen zijn benen door in het doel glippen. (11) Na dit doelpunt, dat een geweldig enthousiasme langs de lijn ontketen de, dreigde de strijd te hard te wor den. doch de prima leidende scheid- rechter Klein Tyssing hield de teu gels strak. Na een botsing moest Jan van Empelen het veld verlaten, doch slechts voor kort, want onder dank baar applaus kwam hij weer terug om de aanstormende Zeisters nog een halt toe te roepen. Het einde van deze interessante en sportief gespeelde wedstrijd kwam met een 1 1 gelijk spel, waarmede beide partijen tevreden kunnen zijn. Van der Meiden herstelde zich In de eerste klasse slaagden bei de Over 't Net-teams er in ongesla gen te blijven, al verloor Over 't Net 2 in de uitwedstrijd tegen Ve lox 1 zijn eerste punt. Dit was ech ter lang geen onverdienstelijk resul taat aangezien Velox voor het eerst weer met de oud-Nederlandse kam pioen Van Asten uitkwam, die ge durende het gehele vorige seizoen geen competitiewedstrijd had ver loren. Ook nu slaagde hij er in zijn ongeslagen record te handhaven, al was zijn overwinning op Jellinek, 2725 in de derde set wel1 erg gelukkig. Jellinek won zijn bei de andere singles. Schild en van Leersum ieder één en samen de dubbel, zodat de uitslag 55 werd. Over 't Net 1 toonde zich in de wedstrijd tegen UTTC 2 van zijn beste zijde en won overtuigend met 82; Merkus en J. Lambrechts wonnen alle partijen, doch A. Lam brechts moest tweemaal de eer aan zijn tegenstander laten. Er heeft zich nu in de eerste klasse een kop groep van vier teams gevormd, waaronder de beide Amersfoortse; van deze vier heeft Over 't Net o.i. de beste papieren. De wedstrijd Over 't Net 2Over 't Net 1, die deze week zal plaats hebben, zal hieromtrent meer leren. De stand is op het ogenblik: Schulte's eerste nederlaag Bij het persoonlijk biljartkampi oenschap vijfde klasse libre heeft zich in de vierde ronde deze fi nale wordt te Baarn in het Astoria Chalet gehouden een verrassing voorgedaan. De, na drie ronden, on geslagen leider J. Schulte van „De Nieuwe Kei" kreeg zijn eerste ne derlaag te incasseren en wel tegen Th. van Roekei van „Leusdcrkwar- tier". Wèl blijft de „Nieuwe Kei"- speler zijn eerste plaats in het al gemeen klassement behouden met 6 punten, maar dit heeft hij te dan ken aan zijn moyenne (1.28), dat juist iets beter is dan no. 2. K. Run- neboom van „Leusderkwartier", die ook 6 punten heeft, maar een ge middelde van 1.24. Een miniem ver schil dus. Th. v. Roekei J. Schulte 50 24 33 24 2.08 1.21 K. Runneboom won met duidelijk verschil van Koppen (D.OS.-Soest) na een betrekkelijk weinig interes sante partij. 42 7 1.19 42 4 0.71 50 30 K. Runneboom B. Koppen Voor het derde succes van „Leus derkwartier" zorgde H. Kuiter, die een overwinning behaalde op J. Oosterbeek („Zoneheuvel" - Soest). Laatstgenoemde is overigens de „zwakke broeder" van de acht. H. Kuiter J. Oosterbeek 50 31 33 31 1.61 0.79 Holland-België prijsvraag Dik tweeduizend deel nemers In totaal hebben we 2283 formu lieren ontvangen met voorspellingen van de uitslag HollandBelgië. De meeste inzenders hadden gedacht, dat het 32 voor het Nederlands elf tal zou worden. Slechts tien der 2283 hadden juist geraden, 10 voor Bel gië. Drie van deze tien mensen kwa men dus in aanmerking voor een prijs. We hebben de secretaris-pen ningmeester van de Amersfoortse Bond voor Lichamelijke Opvoeding, de heer B. Hienekamp, bereid gevon den om Zaterdagmorgen eerlijk, en als een oprecht sportman, door het lot te laten beslissen, wie de prijzen in de wacht zouden slepen. Vijf-en-twintig gulden rijker wordt H. Poort, Valkestraat 29 te Amers foort. Gefeliciteerd! Tien gulden verdient A. M. E. Meyer, Stort Zuid 36 te Amersfoort. J P. de Jager, Scheltusstraat 1, won tenslotte de derde prijs, vijf gulden. UD IAAV I 4—2 Het eerste elftal van AAV heeft het in Utrecht tegen UD 1 moeten afleggen. UD heeft deze belangrij ke wedstrijd met 42 geflatteerd gewonnen. In de eerste helft ont plooide AAV een keurig spel en dank zij de nogal straffe wind nam AAV door W Kaspers met een vrije worp de leiding (10). UD kwam na de rust opzetten en weinig mi nuten later was de stand gelijk (1 —1). Dit lag echter niet aan de nieuwe keeper van AAV. C. de Wolf. Aan hem is het te danken, dat er niet meer is gescoord. De heide ploegen waren in de eerste helft wel aan elkaar gewaagd maar na de rust nam UD weer de lei ding (21) Kaspers maakte hier na met een stevige run gelijk (2-2). UD kwam met de wind in de rug sterk opzetten en door een buiten spel doelpunt dat de scheidsrechter wel telde nam zij weer de leiding (3—2). De strijd ging hierna weer gelijk op en dat AAV hierna niet meer in de gelegenheid was gelijk te maken, was voor een groot deel te wijten aan het feit, dat de AAV- ers ongelukkig waren in het schie ten. UD slaagde er nog in de stand te verhogen lot 42. Het tweede elftal zette zijn zege tocht voort. Het op de ranglijst de tweede plaats innemende HHC III werd in eigen home verslagen met 32. Over 't Net 1 4 8 29—11 Over 't net 2 4 7 26—14 Tuindorp 1 3 6 19—11 PTT 1 4 6 25—15 Zeist 1 4 3 18—22 Barna 3 3 2 17—13 Rivendi 1 4 2 19—21 Velox 1 3 1 9—21 UTTC 2 4 1 14—26 Barna 4 3 0 4—26 In klasse 2B herstelde van der Meiden 1 zich uitstekend en ver sloeg nu Demka 1 met liefst 91. De uitslagen van de Amersfoortse derde klassers waren: 3A: Over 't Net 3—Jaffa 2 7—3; 3B: Over 't Net 4—UTTC 5 2—8; 3C: Noack 1 Tuindorp 4 100; 3E: Velox 3 Noack 2 64; 3F: Zeist 5Van der Meiden 2 73. Op 21 November zal ook de com petitie in de zg. nieuwelingenklasse j aanvangen. Er komt dit jaar voor het eerst een speciaal Amersfoortse nieuwelingenklasse, waarin de vol gende teams zullen uitkomen: Bof a 1, 2 en 3. Meursing 1 en 2, Noack 5 en 6 en Over 't Net 8. KWADOSV gestaakt De spelers van KWA hebben een vergeefse reis naar Hilversum gemaakt aangezien de scheidsrech ter. nadat er enige tijd gespeeld was, besliste dat het in verband met de regen maar beter was er mee op te houden. Beide ploegen hadden inmiddels al tweemaal ge doelpunt. De wedstrijd zal worden overgespeeld. ALS EEN LOSGESPRONGEN VEER rende de middenvoor van Charlton, Vaughan, en gaf zijn club 7ia negen minuten in de wedstrijd tegen Liverpool, de tot nu toe enige ongeslagen club in de Engelse divisie, met een goal uit een kopbal de leiding. Vaukhan scoorde uit een goede voorzet van Charlton's rechts binnen Hurst. Ook de Soesterkwartier-speler B. Bitterling. die overigens een goede start heeft gehad, laat het er nu le lijk bij zitten. Hij verloor wederom, al was het dan op het nippertje, van W. E. v. d. Meer („Zonneheuvel" Soest). W. E. v. d. Meer 50 38 7 1.31 B. Bitterling 46 38 7 1.21 De stand na vier ronden ziet er nu als volgt uit: gesp. pnt. gem. 1 J Schulte (N.K.) 4 6 1.28 2 K. Runneboom (L.K.) 4 6 1.24 3 Th. v. Roekei (L.K.) 4 4 1 34 4 B. Bitterling (S.K.) 4 4 1.32 5 B. Koppen (D.O.S.) 4 4 1.24 H. Kuiter (L.K.) 4 4 1.17 7 W. E. v. d. Meer (Zonneh.) 4 4 1.07 8 J. Oosterbeek (Zonneh.) 4 0 093 Uit bovenstaande stand blijkt wel, dat het onderlinge krachtsverschil in deze afdeling niet groot is. De spanning zit er nog volop in en er kan nog van alles gebeuren. Motorclub startte winterprogram Toen Zaterdagavond de heer E Vacano, voorzitter van de Motor club „Amersfoort en Omstreken" in „Nieuw Amsvorde" het sein tot starten van het winterprogramma gaf, was een kleine, doch enthou siaste schare motormensen met hun dames, aanwezig. Henk Driessen, gewend als hij is aan volle zalen, merkte, na een aar zelend begin, spoedig op dat zijn speciaal voor deze avond ontwor pen cabaret-programma goed in de smaak viel. Zijn klein select gezel schap draaide dan ook al gauw op volle toeren. Humor en ernst wis selden elkaar snel af en de stem- mings-barometer stond al heel spoe dig op de mooiste stand. Er zat vaart in het programma en ook in het publiek, want de „open doekjes" volgden elkaar snel op. Men waar deerde volkomen hel beschaafde programma dat gebracht werd. Driessen kreeg, met zijn mede werkers, na afloop een spontane hulde in ontvangst te nemen. Henk Bovee ontpopte zich als een ideale balleider en voor velen kwam dan ook onverwachts en veel te vroeg het sein van vertrek. SEC >relijk peeli g' SEC heeft Zondagmiddag in Maars- sen gelijk gespeeld. Maarssen bracht de bal aan het rollen en ondernam terstond enige aanvallen, die echter op de achter hoede strandden. Daarna brachten zij het niet verder dan de SEC-halfs, die geregeld de bal naar voren plaatsten, doch zich niet aanpasten bij de van doel tot doel staande wind, waardoor menige bal „out" liep. Na 17 minuten spelen kreeg O. Maassen de bal keurig aangegeven door C. van Veen, hij zwenkte naar binnen cn gaf SEC de leiding met een prach tig onhoudbaar schot. 01. Na een half uur spelen, moest Van Zoghei zwichten voor een zuiver ge plaatste bal van Maarssen-rnidvoor Van de Griendt. 11. (Rust) De rust had SEC toch goed gedaan. De jeugdige SEC-midvoor E. v. d. Horst gaf zijn club wederom de lei ding. Er waren nog precies 8 minu ten te spelen, toen Maarssen een vrije trap op ongeveer 25 meter van doel kreeg te nemen. Vlug vormden de spelers het bekende muurtje. Van de Griendt plaatste zich achter de bal en deze vloog juist over het muurtje met een boog in het SEC- doel, waarmede de stand op gelijke voet kwam te staan. 22. Daarbij bleef het. De andere uitslagen zijn: SEC 2—Utrecht 2 1—4. SEC 3—De Zebra's 2 20. ZwaluwenVooruit op onbespeelbaar veld met 31 verslagen We hadden bewondering voor het handjevol toeschouwers, dat de moed had de onophoudelijk neerplenzende regen en de felle wind te trotseren om ,,hun" club „Amersfoortse Boys" aan te moedigen in de strijd tegen het Utrechtse „Zwaluwen Vooruit". Het was ons on begrijpelijk, dat de arbiter onder deze omstandigheden de westryd tot het bittere einde liet doorspelen. Enfin, het terrein werd vooraf nog gekeurd en toen de scheidsrechter eenmaal A had gezegd, leek het hem consequenter om dan ook maar B te zeggen. Het werd dus een regen-voetbal-glijpartij, die voor onze stadgenoten toch niet vruchte loos is gebleken, want zy wonnen verdiend met 31. opgevangen, te langr met het leder in zijn handen gelopen hebben, al vorens uit te trappen. Dat werd ge straft met een indirecte vrij schop, waaruit gedoelpunt werd (21). Met deze stand brak de rust aan. Do tweedo helft Na rust had de thuisclub het meeste voordeel van wind en regen en kwam en bleef in de meer derheid. Toch was het opdringen ge vaarlijk. tot geluk van de „Boys" echter konden de Utrechtse voor- waartsen er geen profijt van trek ken, De talrijke aanvallen van onze stadgenoten leverden echter ook feen succes op. Het spel werd iets e kort gehouden en daardoor kon den de Utrechtse backs steeds tij dig ingrijpen. Het enige doelpunt, dat „Amersfoortse Boys" na rust scoorde was eigenlijk helemaal geen doelpunt! Dat zat zo. Christ had de bal weer eens te pakken, zette goed voor, waarna een back grandioos miste. Zo kreeg W. Jansen geheel onverwacht een „dot" van een kans. H\j ging die kans benutten cn schoot kalm in de uiterste hoek. „Dat wordt een doelpunt," dacht iedereen, inclusief de scheidsrechter, die zich reeds omdraaide, blies cn naar het midden wees! Maar iedereen had buiten de modder ge rekend,'want de bal bleef zeker 20 cm voor de overigens denkbeel dige doellijn steken en Veldkamp kon de bal nog juist bemachtigen. De inmiddels reeds naar het mid den gelopen arbiter bleef echter bij zijn beslissing en kende een doelpunt toe. Het clubje „Boys"-aanhangers troostte de doelman: „Eerlijk, hij zat niet!" Maar het was inmiddels 3—1. Een kort, maar hevig „Boys"-of- fensief, waarbij Jansen een uitste kend schot tegen de lat zag belan den, vormde het einde van dit „nat te" geval. Polman ongeslagen in vierde klasse De stand van de vierde klassers, die in „De Schouw" te Soest strijd leveren om het persoonlijk libre- kampioenschap, luidt als volgt: J. Polman (LK) H. Dammers (NK) H. Lambrechts (Metrop. W. Bleumink (Metrop.) R. Koster (Zonneh.) B. Oudendorp (ODL) P. v. Asselt (Centraal) A. v. d. Berg (LK) De situatie in alle klassen is mo menteel, dat overal „Leusderkwar- tier"-spelers in de kopgroep zitten en kansen hebben voor een kam pioenschap. In de tweede klasse is dit Japin, die strijd moet leveren met C. Rijn van „Vergulde Wagen". Bij de derde klassers gaat Scheer der ongeslagen aan kop met op de tweede plaats zijn clubgenoot Schuu ring. Bij de vierde klassers staat Pol man als no. 1 en tenslotte maakt Runneboom een zeer goede kans in de vijfde klasse. ZaandijkHVC en UtrechtAmsvorde teerden afgelast Twee van de vijf wedstrijden, die de Amersfoortse clubs zouden spelen, wer den Zondag afgelast. Zaandijk—HVC en UtrechtAmsvorde gingen niet door. Van de drie overige wedstrijden wer den er twee gewonnen en één gelijk ge speeld. Geen onverdienstelijke resulta ten dus! In de HVC-afdeling werden twee wed strijden gespeeld. Elinkwijk versloeg D\W met 42 en toonde daardoor een zeer ernstige candidaat voor de titel te zijn. Vriendenschaar verpletterde op eigen terrein UW met 60. waaraan het veld niet geheel vreemd zal zijn ge weest. De stand is hier Elinkwijk HVC Spartaan DWV AFC UW Vriendenschaar Alc. Victrix Zaandijk Volendam Rapiditas 5 4 4 3 In de APWC-afdeling werd één wed strijd afgelast. APWC behaalde een eer vol gelijk spel tegen Zeist en- Holland verloor onverwacht van EMM met 10. BVC zorgde voor een verrassende zege op Baarn. waardoor CDN. dat met 3—0 van Patria won, de leiding nam, stand: CDN 8 6 0 2 12 Baarn 7 4 2 1 10 Holland 8 4 2 2 10 Zeist 7 3 3 1 9 EMM 7 4 1 2 9 Fortitudo 7 3 2 2 8 BVC 7 4 0 3 8 APWC 9 3 2 4 8 BFC 8 2 0 6 4 Patria 7 0 2 5 2 DWSV 7 0 2 S 2 punt aan Maarssen en WOG dwong Voorwaarts een gelijk spel af De stand: SEC 8 5 3 0 13 JSV 7 4 2 1 10 Maarssen 8 4 2 2 10 Voorwaarts 7 3 3 1 9 Amf. Boys 8 4 1 3 0 LVV 7 1 3 3 5 Zwal. Vooruit 7 2 1 4 5 's Gravenland 7 2 1 4 5 Kampong 7 1 2 4 4 WOG 8 0 4 4 4 AJAX, de Amsterdamse eerste klasser ,die tot dusver geen wed strijd in de competitie verloor, veroverde Zaterdagmiddag in het Olympisch Stadion opnieuw de punten. Met 10 bleven de Ajaxieden meester van het ter rein. Doelverdediger van de Pol van Ajax vangt klemvast de bal na dat een hoekschop op het Ajax- doel genomen was. Doelpunt, dat geen doelpunt was Van goed spel kon natuurlijk geen sprake zijn. Het ging er eigenlijk om, welke party het beste van de omstandigheden profyt wist te trekken. Het was meer te danken aan De Braber, die deze middag zeer actief was en door goed voor zetten twee fraaie doelpunten wist te maken en daarmee de grondslag voor de overwinning legde. Overi gens viel het vanzelfsprekend moei- lyk te beoordelen of de gewijzigde voorhoede op de duur zal bevredi gen. Oi. bestaat de mogelijkheid wel, want Wim Hoek, die zijn plaats onder de lat had geruild voor de middcnvoorplaats, gaf blijk het spel soms aardig te kunnen verdelen. De Braber en Jansen als binnenspelers lijkt ons ook juist. W. Kraak als linksbuiten werd te zwaar gedekt en kreeg te weinig te doen om een definitief oordeel over hem uit te spreken. Rechtsbuiten Christ kreeg veel meer vry spel en wist vaak gc- vaarlyke voorzetten te geven. Een pluimpje ook voor doelman Peters, die zyn heiligdom moedig en met succes verdedigd heeft. .Zwaluwen Vooruit" heeft, be houdens het enige doelpunt, dat door de Utrechtenaren gescoord werd, weinig geluk gehad. Kansen hebben zy, vooral in de eerste helft, zeker gehad. Hun verdediging was moeilijk te passeren en de bekende doelman Veldkamp heeft enige goe de staaltjes laten zien. De wedstrijd Het begon uitstekend voor onze stadgenoten. Reeds na twee minu ten volgde een gevaarlijke door braak. Doorzetter De Braber zat er achter, kwam alleen voor de kee per en passeerde deze kansloos (10. Deze onverwachte tegenslag ontmoedigde de gasten geenszins en gesteund door de wind, die enigs zins in hun voordeel was, kwamen ze telkens gevaarlijk dicht voor het Boys-doel. De buitcnspclval werd door de achterhoede der thuisclub opengezet en daardoor strandde menige Utrechtse aanval. Ook speelden de verdedigers vaak op doelman Peters terug, hetgeen een enkele maal gevaarlijk werd. Het doel vap onze stadgenoten ontkwam eenmaal op miraculeuze wijze aan doorboring, toen Peters reeds ge passeerd was en de bal angstig dicht de doellyn naderde. De mod der ontnam het leder echter zijn vaart en daardoor was de toeschie tende Velthuizen net op tyd om red ding te brengen. De Boys-aanvallen waren schaar ser, maar zeker niet van gevaar ontbloot. By één daarvan had De Braber weer succes; hij kreeg even een schietkans en loste een formi dabele kogel, die zelfs Veldkamp te machtig was (20), Het tegenpunt, dat „Zwaluwen Vooruit" wel ver diende, kwam echter op onverdien de wijze. Volgens de scheidsrechter zou Peters, nadat hy de bal had Quick won volgens de verwachtingen met 20 van Zebra's. Laren versloeg PVC met 52. Alle overige wedstrijden werden afgelast. De stand: Olympia 6 5 1 0 11 Quick 7 5 1 1 11 Donar 6 4 2 0 10 Laren 8 5 0 3 10 St. Boys 7 4 0 3 8 Stichtse 6 3 12 7 Victoria 6 2 2 2 6 Zebra's 7 2 14 5 DEV 6 0 3 3 3 SDO 7 10 6 2 PVC 8 0 17 1 Amersf. Boys versloeg Zw. Vooruit met 31. SEC verspeelde een kostbaar In de afdeling van Amsvorde werden ook maar twee wedstrijden gespeeld. Barneveld won met 31 van Brederodes en GW versloeg RUC met 32. De stand. GW Amsvorde VVY Nijcnrodes Saestum Utrecht Vreeswijk Brederodes Barneveld RUC 1 De Noord-Brabantspeler H. Verbeek, die zich enkele jaren uit het actieve biljartleven had terug getrokken, is door het bestuur van de Nederl. Biljartbond wederom in de hoofdklasse geplaatst. BELGISCHE ERE-DIVISIE BRUSSEL. De uitslagen van de Belgische eredivisie luiden: F.C. BruggeAntwerp F.C. 30 Rac. MechelenStade Louvain 52 La Gantoise01. Charleroi 40 Berchem Sp.Lyra 30 F.C. Luik—Tilleur 1—0 Rac. BrusselF.C. Mechelen 22 Charleroi S.C.Standard 43 BeerschotAnderlecht 45 In de bovenste helft van de rang lijst wonnen de leidende clubs met uitzondering van F.C. Mechelen, dat het tegen de Brusselse Racing slechts tot een gelijk spel kon bren gen en daardoor een plaats zakte. De volgorde is hier: Anderlecht 16, Berchem Sp. 14, F.C. Mechelen 13 en La Gantoise 12 pnt. Aan de staart werkten F.C. Brug ge en S.C. Charleroi zich wat naar boven. Zij hebben in totaal 6 pnt. Onderaan staan Standard C.L. en het Leuvense Stade met 5 pnt. Soesterkwartier had 'n voorsprong, maar strijd werd gestaakt Het heeft Soesterkwartier ook gisteren niet meegezeten toen de wedstryd tegen Fortuna werd ge staakt met een 21 voorsprong. Immers het had er alle schijn van, dat onze stadgenoten hun eerste overwinning inderdaad zouden be halen. Reeds na vijf minuten kreeg De Bot de bal van Gerritser toege speeld en hij bezorgde zijn ploeg de leiding. Inmiddels bleef het doorgaan met regenen maar het veld aan de Dol- lardstraat kan veel water hebben en bleef goed bespeelbaar, alleen de bal werd glad. Ondanks deze handi cap werd snel gespeeld en beleefden beide korven gevaarlijke momenten. Na tien minuten zag Fortuna kans om gelijk te maken. De tweede opstelling bracht een flink overwicht voor Soesterkwar tier. Er werd enthousiast gespeeld en vooral het middenvak verzette bergen werk. Het was ook dit vak, dat zich het beste aanpaste en de ballen steeds onberispeiyk ving. In de aanval was Fortuna even min gevaarlyk als Soesterkwartier want de aanvallen werden niet af gewerkt. Opgestuwd door het mid denvak kon de Soesterkwartier- aanval steeds gevaarlyker worden en vijf minuten voor het einde van de eerste helft scoorde Van Empe len voor Soesterkwartier (21). Dit was verdiend want Soester kwartier toonde zich in alle vakken de meerdere. In de rust zwichtte de scheids rechter voor de aanhoudende ver zoeken van Fortuna om de strijd te staken wegens regen en zo zag Soesterkwartier een fraaie kans op de overwinning verloren gaan. Het tweede twaalftal van Soes terkwartier verloor op 't nippertje van Giraffes uit Baarn met 21. Dit was de eerste nederlaag voor de Soesterkwartier reserves. Mej. A. Maat scoorde het doelpunt voor Soesterkwartier. Adsp. B verloren met 80 en de adspiranten C wonnen met 30 van Samos C. Twee bekeroverwinningen voor AMHC De twee bekerwedstrijden, die beide AMHC-clftallen gisteren op Birkhoven tc spelen hadden, heb ben onze stadgenoten even zo veel overwinningen opgeleverd, waar mee dus onze verwachtingen over troffen werden. De dames wonnen met 30 van Apeldoorn. Beide elftallen hadden twee invallers, onze stadgenoten voor mej. Israels en mej. Heuvel, de gasten voor de kcepster en de spil. Vooral door het ontbreken van mej. Gantvoort op de spilplaats was het elftal van de Apeldoornse da mes ongetwijfeld zeer verzwakt, doch het was in technisch en tac tisch opzicht en in snelheid zo ver de mindere van onze stadgenoten, dat het ook volledig: ongetwijfeld een nederlaag zou hebben geleden. Eens te meer werd gisteren bewe zen, dat er nog» wel wat verschil is in spelpeil tussen het Oostelijke en Westelijke district. De wedstryd begon al direct met een Amersfoorts overwicht. Na tien minuten leidde die tot het eerste doelpunt, toen mej. Van Sloten na goed doorzetten een voorzet gaf, die mevr. Korthals Altes feilloos in schoot. Even later was het de links binnen, mej. Bodemeijer, die de voorsprong tot 20 vergrootte. Intussen kreeg Apeldoorn niet de minste kans om gevaarlijk te wor den, terwyi onze stadgenoten daar entegen telkens weer voor het doel der gasten waren te vinden. Een kwartier voor de rust maakte mevr. Korthals Altes gebruik van een aar zeling in de Apeldoornse-achterhoe- dc en met een hard, doch houdbaar schot bracht zy de stand op 30. Na de rust was AMHC wederom in het offensief, maar de achter hoede der gasten was er nu wat beter In, zodat doelpunten uitble ven. En daar de Amersfoortse-ach- terhoedc weinig moeite had met de doorzichtige aanvallen der tegen- party, werd de ruststand ook de eindstand. Daarna speelden de heren tegen HDM II. Deze wedstrijd werd bij een 20 voorsprong voor AMHC gestaakt. Ook hier was er in alle opzichten een Amersfoortse meer derheid Het spelpeil was begrijpe- lykerwijs niet bijzonder hoog we gens de steeds heviger wordende regen en het moeilyk bespeelbare veld. AMHC zette direct na het begin- signaal een offensief in^ dat succes had door Keulen, die bij een scrim mage doelpuntte. HDM II poogde wel door enige tegenaanvallen het spel te verplaatsen, doch onze stad genoten bleven de toon aangeven. Na 20 minuten brak Keulen door de verdediging, daarby geholpen door een misser van een der Haagse backs, waarna de keeper door een push in de uiterste hoek kansloos gepasseerd werd. Na de rust hetzelfde spelbeeld: AMHC had ook nu een overwicht, doch gedoelpunt werd er niet meer, wat vooral te danken was aan de Haagse doelverdediger. Na een kwartier kreee Van Houten de bal zeer hard tegen zijn hoofd, waarna hij het veld moest verlaten. Door dat de meeste spelers door ver kleumde handen slecht in staat wa ren door te spelen, stelden de gas ten toen voor de wedstrijd .te be ëindigen, waarmee AMHC accoord ging. CJVV I—EDO I 6—2 C. J. V. V. heeft Zaterdagmiddag ook het Utrechtse E.D.O. aan zijn zegekar gebonden. Dit is de derde overwinning in successie van onze stadgenoten. Met 6—2 moesten de gasten de meerderheid der gasthe ren erkennen. Van het begin af nam C. J. V. V, het spel in handen en al heel spoedig had het een vei lige 30-voorsprong bereikt. De tweede helft werd in een stromende regen gespeeld, wat aan het ver toonde spel geen goed deed. BDCOdin gestaakt Het terrein van BDC was met de aanvang van de wedstrijd BDC Odin goed bespeelbaar, doch langza merhand veranderde het in een mod derpoel G. v. d Berg gaf BDC al vrij spoedig de leiding, toen de bal van de staander terugkaatste en hem pre cies voor de voeten kwam; hij be dacht zich geen moment en het was 10. Toen de rust aanbrak met de stand 10 vond de scheidsrechter het raadzamer de strijd niet voort te zetten.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 3