Feijenoord valt aan, doch het is Sparla, dat scoort In laatste minuut ontsnapt HBS aan nederlaag Elinkwijk sterk en gelukkig slecht geleide wedstrijd in Technisch beter Quick versloeg „Zebra's UW slikt in Culeiiiborg zware nederlaag Zelfs een strafschop brengt geen oplossing \r r> r> Rumoer en sensaties en fel verhitte gemoederen 14 November I949 Hard werken alleen heelt Feijenoord op Het Kasteel niet tot de over winning kunnen brengen. Het veel minder sjouwende Sparta, dat echter zo nu en dan als een duvel uit een donsje sprong, heeft een 0 over winning letterlijk In de wacht gesleept, onder de ogen van een /eer talrijk publick, dat leder ogenblik een doelpunt tegen Sparta verwachtte. Ge durende het grootste deel van de wedstrijd heeft Fejjenoord met volle kracht stormgelopen op Het Kasteel, maar er /at geen schot In. Niet b|j Hoek, niet bij Steenbergen en Van Kilsdonk, noch bij lïrandcs, die Ter louw maar niet kon passeren. Van Kilsdonk demonstreerde de schotloos heid van Feijenoord wel heel goed door In de eerste helft een prachtige kans te verknoeien, waarover hyzelt al even ontevreden was als zjjn supporters, en door in de fwePde helft een strafschop recht op Landman af te schieten. Het was wel een mooie harde hal. maar Landman kon hem toch zonder al te veel moeite over de lat werken. voor. dat de voorhoede ook voor kon blijven en de ballen niet behoefde te gaan halen op haar eigen helft. Vóór dat eerste doelpunt beloofde de wedstrijd nog heel wat. Er zat een flink tempo in en aan beide kanten zagen we heel goede combi, naties Éénmaal ging er voor Spar ta, dat in donkerblauw shirt speel de. een veelbelovende aanval verlo ren door een misverstand. Scheids rechter Bronkhorst. die overigens voortreffelijk leidde, liep in een shirt, dat vrijwel niet verschilde van de Spartahemden en op een gegeven ogenblik kreeg hij Inder daad ook de bal toegespeeld. Om verder vergissingen te voorkomen heeft hij toen maar een rode trui aangetrokken. Weinig mooi spel De wedstrijd zelf zouden we be slist niet mooi kunnen noemen. Er gebeurden dikwijls dingen, die van alles waren, behalve goed voetbal Sparta speelde zonder enthousias me en rommelde eigenlijk nog wel het meest, beider techniek was slecht en het tempo was. met uit zondering van enkele goede minu ten, ook heel laag. Maar ondanks dat alles was er spanning. De grote vraag wie deze wedstrijd zou win nen bleef tot een minuut of tien voor het eind de gemoederen bezig houden. En wel héél dikwijls zullen de Sparta-supporters benauwd heb ben gekeken bij de aanvallen van Feijenoord. waarbij niet één keer. maar wel drie of vier keer het hei ligdom van Landman leeg en ver laten lag te wachten op een bal van de voet van één der Feijenoord-spe- lers. Maar dan ging het schot naast of er kwam op het allerlaatste ogenblik nog een Spartaans been tussen. Feijenoord heeft dus kansen te over gehad om te scoren, maar het spel van de voorhoede bleef onpro ductief, het was te kort, er kwa men geen frisse open aanvallen, die flitsend op Landman afstoven, 't Was een tikje naar voren, een tik je opzij, een tikje naar achter, een handig omspelen van een tegenstan der en daarmee was het afgelopen Steenbergen hebben we éénmaal een verrassende en gevaarlijke bal zien afgeven Dat was toen hij van Hoek de bal van de zijlijn kreeg toege speeld en daarop met een heel mooi omhaal-balletje Landman bjjna te vlug af was. Bijna zeggen we, want de doelman van Sparta was in deze wedstrijd weer byzonder goed op zijn qui vlve. Vooral na de rust toen Feijenoord steeds sterker in de aan val kwam, waarbij de fors spelende middenlinie der stadionbewoners goed steunde, waren er wel eens si tuaties, waartegenover de achter- spelers machteloos stonden en dan kwam Landman tussenbeide, ving de bal keurig op of graaide haar weg van een Feijenoord voet en schoot haar weer het veld in. Sparta heeft zichzelf in de ver dediging laten dringen. Want voor dat het eerste doelpunt gescoord werd, zagen we de twee halfspelers ook mee ten aanval trekken. En al was Koos Verbeek dan wel eens was onnauwkeurig met het plaat sen. toch zorgden hij en de wel wat zwak spelende Van den Berg er- Vermeer was de grondlegger van andere espeiers op ongeveer twee meter voor het doel en de bal rolde uitnodigend voor de voeten van de middenvoor, maar weer ging het schot naast. Het wilde niet geluk ken! Sparta had zich daarbij uitslui tend tot verdedigen en tot een en kele snelle uitval moeten bepalen. Het eerste doelpunt was geheel ver rassend gekomen en ook met het tweede ging dat zo. Benningshof was de bal achter gaan halen en dreef goed en ver op alvorens haar over te geven aan Vermeer, die vrij stond. Uit zijn voorzet kon De Boer het tweede doelpunt scoren. Was het tot dusver nog de vraag geble ven wie deze wedstrijd zou winnen, na dit doelpunt stond het vast. dat het Sparta zou zijn. Niettegen staande het feit, dat de Kasteelbe woners veel en veel meer hebben moeten verdedigen wonnen zij. hoe wel deze uitslag aan slechts weini gen bevrediging zal schenken. Vreemd buitenspel- geval Er was gisteren in de nattig heid op Houlrust een uiit hond je, dat dartel rondsprong alsof het t mooiste weer van de we reld was. Het zag dan ook 20 voetballers hard achter een gro te bal aanhollen en dat is voor een hond om er opstandig van te worden. Toch had de vier voeter spoedig bekeken dat deze bal te groot voor speelgoed was en daarom bepaalde hij zijn aandacht tot de spelers zelf. Hij had het bijzonder begrepen op Van Schijndel, waarschijnlijk, omdat de Schiedammer deel uitmaakt van het Nederlands elftal. Enige malen trok hij met dc SVV-er ten aanval, maar de scheidsrechter vond dit blijk baar niet te pas komen. Toen het spel even dood was, greep de rechtspreker listig de kleine indringer in. het nekvel en deze werd smadelijk buitenspel ach ter het hek gezet. De broek van Van Schijndel vertoonde hierna een vervaarlijke scheur, maar wij geloven niet. dat het Keesje hieraan schuldig is geweest. We hadden niet graag in de schoenen van de kleine Drijver, de dappere halfspeler van HBS, willen staan, wie nog geen minuut voor het einde de beslissing in handen werd gelegd van de wedstrijd HBSSW. Schwencke was hardhandig door enige Schiedammers behandeld en de scheidsrechter legde de bal op de witte stip. Drijver, voor wie sedert lange tijd weer een plaats in het eerste was ingeruimd het bleek terecht moest het dan maar doen. Een eenvoudige tamme schuiver en de over winning van SW was weg: 33. Een bepaald zielig slot voor de Schiedammers die reeds vast gerekend hadden op (eindelijk) hun tweede triomf in deze competitie. Hilversummers konden met 2- meer dan tevreden zijn 0 nederlaag Quick reisde naar Hilversum het eerste doelpunt. By een verre i om lijn oude rivaal Zebra's te be. Vim Slijkhuis meldt zich bij r assenaar Wim Slijkhuis heeft zich Zater dagavond als lid opgegeven voor de voetbalvereniging Wassenaar, spelende in de derde klasse. De athleet heeft een overschrijvings formulier moeten invullen hoewel het volgens zijn zeggen reeds 32 jaar geleden is, dat hij voor de Amsterdamse vierde klasser ZSGO heeft gespeeld. In dat geval is geen aanvrage tot overschrijving nodig en kan Slijkhuis Zondag a.s. reeds voor zijn nieuwe club uitkomen. voorzet was hij aanzienlijk sneller dan Oldenburg en enigszins naar binnen zwenkend kon hy de bal voor het doel plaatsen; waarna Den Engelsman vla de bovenlat Sparta's score opende. Benningshof wilde di rect daarop Van der Wal verrassen met een hard schot van verre. Het was hem bijna gelukt ook. De doel man van Feijenoord kon de bal nog maar net over de lat werken. En van dat ogenblik af begint dan de stormloop van Feijenoord. De voor hoede van Sparta kwam er niet meer aan te pas. Dit waren aanval len, waarvan men zei: ,,Er moet een doelpunt van komen," maar het kwam niet. (Zelfs niet bij de straf schop van Van Kilsdonk, die Bronk horst wegens een overtreding van Terlouw aan Feijenoord toewees). Direct na de rust kreeg Brandes een doelpunt op een presenteerblad Landman lag dwars over een paar kampen en trok met een 20 overwinning aan het langste eind. Daardoor blijven onze stadgenoten een ernstige gegadigde voor de zo begeerde kampioenstitel. We moesten echter constateren, dat het elftal van de Zebra's niet meer de kracht heeft van voor gaande jaren. Zebra's steunt mo menteel hoofdzakelijk op de drie gebroeders Poort. Quick verkoos de eerste helft met de wind mee te spelen. Het veld was zeer glad, hetgeen voor liet technisch betere Quick elftal niet zo'n handicap was als voor dc Zebra's. Quick was dan ook overwegend sterker. Door pech, slechj. schieten en het missen van enkele goede kansen werd voor rust niet gedoelpunt. Direct na rust was Zebra's on geveer een kwartier absoluut in de meerderheid; echter mede door doelman H van Loon. die zich vooral in deze periode uitstekend weerde en enkele prachtige saves verrichtte, kwam Zebra's niet tot doelpunten. Langzaam werkte Quick zich vrij en kwam de betere techniek tot uiting. Ondanks het nadeel van de harde wind en regen wer den met goede passes over de grond verschillende mooie aanval len op touw gezet. Bij een dezer aanvallen kreeg Cesar, die een uitstekende wedstrijd speelde, de bal. Hij passeerde een tegenstan der en kwam alleen voor de doel man van de Zebra's. Hij maakte een schijnbeweging alsof hij in de linkerhoek wilde schieten. De doelman viel uit en... rustig plaatste Cesar de bal in de richting van de andere hoek Voor alle zekerheid, bang dat de bal in de modder zou blijven ste ken. gaf linksbuiten F. Hilferink, de bal nog een extra duwtje en Quick verkreeg een verdiende 10 voorsprong. Kort daarna raakte spil de Jong na een botsing geblesseerd en ging rechtsbuiten spelen, terwijl Kraamwinkel op de spilplaats terecht kwam, waar hij uitstekend werk verrichtte. Quick bleef sterk in de meerderheid. In die periode viel het uitstekend werk van de half linie op, die trouw bijgestaan door linksback Mol en doelman Van Loon de voorhoede van de Zebra's prac- tirch geen kans gaf. Cesar werkte hard en smaakte het genoegen met een mooi schot de doelman van de Zebra's voor de tweede keer te passeren De Zebra-spelers gaven de moed op en indien Quick's ïvn'dvoor de geboden kansen benut had, zou de stand zeker met 50 in Quick's voordeel geëindigd zijn. Zaterdag-voetbal De uitslagen der Zaterdagmiddag gespeelde wedstrijden luiden: le klasse B: CJWEDO 62; 2e kl. A: Cobu Boys—TOV 1—1; 3e klas se D: TSVDe Posthoorn 15; res. 3e klasse D: Posthoorn 2 CJW 02; re.. 3e klasse F: DVS *33 6—CJW 4 1—2. Schiedammers stopperen voor het eerst Gelukkig voor hen dat het ten minste nog een gelijk spel is gewor den, anders was het glorieuze spel van rechtsbuiten Schrumpf hele maal verdoezeld en heus. hij heeft toch alle doelpunten achter zyn naam gezet. Wjj hebben met heel wat meer genoegen naar deze wedstrijd zitten kijken dan verleden week naar Hol- land-België, ook al speelde deze strijd zich voor 't merendeel af ln stromende regen. Het spel over en weer maakte veel goed, ook als we de doelpunten buiten beschouwing laten. Er werd dapper van leer ge trokken en de spelers hebben alles in het werk gesteld elkaar bulten adem te brengen. Het moet gezegd, de straffe wind hielp een handje mee, voor de rust de Hagenaars, na dien (derhalve) de bezoekers. Dan nog een spekgladde bal en een dito veld en men begrijpt dat er gelopen, gegleden (en geleden) is op Hout- rust. Het spel leed er ditmaal ech ter hoegenaamd niet door, een ge volg hoogstwaarschijnlijk van het sensationele begin, dat de gemoede ren al direct op kookpunt bracht. Binnen vijf minuten immers 02 voor S.V.V.! „De wedstrijd is reeds verloren," zeiden de Haagse pessi misten en de Schiedamse optimis ten. Er was neiging om dit aan te nemen, de kwieke wijze in aanmer king genomen waarop het gelukt was de zwarte defensie onder de voet te lopen. Jawel, de landskam pioenen stopperden voor het eerst, was dat dan misschien de openba ring? Niet waarschijnlijk. Dit suc ces moest worden toegeschreven aan het zoveelste onverantwoorde slappe begin van de HBS-achterspe- lers. Misschien heeft Schrumpf hierop gespeculeerd, we weten het niet, maar daar ging de eerste reeds na 2 minuten. Geluk bleef er niet bij uit, het moet gezegd. Een onver wacht hard schot van de vleugel nog wel pal tegen de wind in doelman v. d. Land geloofde zo vroeg nog niet aan gevaar en bleef stokstijf staan, maar de bal sloeg via de paal in het net. Even later stond Schrumpf plotseling pal voor v. d. Land. Niemand weet hoe hij als vleugelspeler daar kwam, want de Schiedammer stond volkomen ongedekt. Hij kon zich eerst nog een mistrap permitteren alvorens opnieuw in te schieten. Nul tegen twee! En dat terwyl SVV een vreemd systeem ten doop hield en met drie invallers verscheen: doelman Van Haasteren voor Opschoor, Baars als linksachter voor Kan en Buitenhek als rechtsbinnen voor aanvoerder De Bruyn. Niet Jan van Schijndel stopperde. doch Corveleyn. Deze jongeman had het niet zo moeilijk als hij waarschijnlijk verwacht had, want Walhain als debutant op de middenvoorplaats kon het hoge tem po op het zware veld lang niet tot het einde volhouden. Niet erg of juist goed? Een achterstand is niet erg (of juist goed?) voor H.B.S., dat bleek ook thans. Geholpen door de wind werd vinnig teruggeslagen, zodat het niet lang duurde of 7 a 8 Schie dammers stonden te verdedigen. Met deze mensenmassa voor doel was er voor de gastheren geen doorkomen aan, temeer omdat zij te compact aanvielen. Van der Vegt probeerde het toen eenmaal met een formidabele harde vrije schop, maar de raserve-doelman bleek weinig geimporneerd. Neen, zo ging het niet. Wel met een strafschop, nadat Walhain op on geoorloofde wijze het schieten be let werd. Het was na een half uur dat v. d. Vegt de bal van elf meter afstand in de hoek schoof. HBS vatte nog meer moed en produceerde verrassend snelle en gave aanvallen. De eerste liepen op niets uit, maar toen schoot Schwencke uit zijn slof. Langelaan dirigeerde snel de bal naar v. d. Vegt. die hem doortikte naar Schwencke, die op één knie ko mend ineens hoog intrapte (22). Zelfs Van Schündel was geïmpo neerd en drukte zijn fortuinlijke tegenstander de hand. HBS kon gerust gaan thee drin ken, ook omdat het zich sterker wat het aantal aanvallen betreft had getoond. Nadien kondigde Schrumpf echter al spoedig aan, dat hij nog meer in zin had. Van der Land moest uit alle macht een laag schot van de Schiedammer buiten duwen, waarna opnieuw van die flitsende aanvallen van de Houtrust-heren. Röhrig ging zich flink op links roeren ondanks ste vig ingrijpen van Van Steenber gen, Schwencke dacht aan een tweede voltreffer en dit alles was mogelijk omdat de middenlinie vooral Drijver zorgde voor de aanvoer. Walhain combineerde met- v. d. Vegt, heen en terug, Walhain hakte naar Schwencke en deze for ceerde een hoekschop. Een corner werd HBS echter noodlottig. Het was linksbinnen Goossens die de Haagse doelman haast doormidden deed knappen om een kogel over de lat te bren gen. De hoekschop van Schrumpf waaide na een loze greep via v. d. Land weinig -magistraal via de paal in het doel (23). Het einde naderde en HBS bracht alle krachten in de aanval. Röhrig werd bepaald fanatiek op de vleu gel. Een voorzet van zijn voet plaatste Schwencke naast, een an dere wist Walhain tot corner te brengen. En hieruit vloeide ten slotte het gelijke spel voort. Röhrig plaatste hard voor doel en Schwencke kwam onreglementair ten val. Drijver zorgde toen zo als reeds verteld voor een pak kend slot. SW zal er anders over gedacht hebben. r<9 f Corners werden er in de wed strijd HBSSVV genoeg geno men, want het was over het al- gemeen 'n bewegelijke wedstrijd. Vooral voor de rust toen HBS met 02 achter stond en de Ha genaars de ivind in de rug had den, moest de Schiedamse vcr- diging de bal nog wel eens 0ver de achterlijn zetten om erger te voorkomen. De ogen van Piet Langelaan zijn hier strak op de bal gericht bij het nemen van de hoekschop, maar met zijn ge dachten is hij reeds voor 't doe!. Een hoge trekbal en Anton v. d. Vegt kopt de bal, bedreigd door SVV-verdcdi- gers, in de richting van het doel. Het zou geen doelpunt worden, want invaller doelman v. Haas teren bleek weinig last van plan kenkoorts te hebben. GEDENKTEKEN VOOR CERDAN PARIJS. De Franse Boksbond heeft besloten een speciale tropee in competitie te brengen en een gedenkteken te bouwen ter nage dachtenis van Marcel Cerdan die 28 Oct. .1. het leven verloor bii een vliegtuigongeluk op de Azoren. DOELMAN VAN ELK van Elink- wijk heeft het tegen DWV meer malen zwaar te verduren gehad. Hier zien we hem redding bren gen in een gevaarlijke situatie voor de Zuilenaren. Rechts spil Hol. (Van onze correspondent) Dat U.V.V. in Culemborg zulk een zware 60 nederlaag te slikken zou krijgen, had niemand verwacht. Vriendenschaar waarschijnlijk zelf ook niet, al zat er ditmaal veel vaart in het Culcmborgse spel. Was dat nu te danken aan het feit. dat Ansems en Van Zomeren direct na de aanvang van plaats verwisselden, waardoor Van Zomeren links- en Ansems rechtsbuiten kwam te staan? In ieder geval draaide de Vriendenschaar- voorhoede. En dit ging niet zo best in de U.V V.-gelederen. Weliswaar hadden de U.V.V.-ers een betere achterhoede tegen. Van den Ham, Saltz- herr en Bronk waren er uitstekend in, doch de aanvallen van de U.V.V.-ers waren te doorzichtig, terwijl ook het goede schot ontbrak. Boudeyvijn moet zich zes maal omdraaien Tot tweemaal toe miste Scheffer na de aftrap een behoorlijke kans. die hij niet had mogen verspelen. Het veld was op dat moment ook nog knap bespeelbaar in tegenstel ling met in de tweede helft. Ook Vriendenschaar was snel ge start en Dijk en de 17-jarige Van Campen moesten keeper Boude wijn te hulp komen. Ansems deed het eerst het net trillen, al was het dan het zijnet. De weinige bezoekers bij Vriendenschaar hadden geen reden tot klagen. U.V.V.'s verdediging hield er de verkeerde tactiek op r,a, met vijf man achter te spelen, waardoor het middenveld verwaar loosd werd. In de tweede helft zag men dit in, doch toen was het reeds te laat. Beide voorwaartsen kregen goede kansen, doch geen hiervan werd be nut. Totdat J. Richter met een fraai schot keeper Boudewijn plotseling verraste (10). Deze achterstand prikkelde U.V.V. in de tweede helft tot meer tegenstand, doch dit was maar van korte duur. Vrienden schaar nam spoedig het initiatief over. U.V.V. miste nog een vrije schop, die even buiten de straf- schoplyn genomen mocht worden, terwijl keeper Boudewijn 'n hache lijke situatie tegen Smits de baas bleef. Plotseling wijzigde net spel- beeld zich volkomen. Met Vrien denschaars aanval lukte het ineens. Een pass van Ansems wist J. Rich ter fraai te benutten, waarbij geen U.V.V.-er de kans meer kreeg, hem de voet dwars te zetten, 20. En nog vier Een harde, koude wind en een zonder ophouden fel striemende regen hebben tijdens de wedstrijd Elinku ijk—D.W.V. dc gemoederen der spelers, evenmin als die van de toeschouwers, kunnen bekoelen. Dat het publiek enkele malen joelend van zijn verontwaardiging blijk gaf en de spelers in het veld elkaar herhaaldelijk zeer onvriendelijk en weinig sportief bejegenden, had als hoofdoorzaak de op zijn „hardst" uitgedrukt slappe leiding van de scheidsrechter. Ongaarne leveren wij critick op foutieve, dan wel twijfelachtige beslissingen van een wedstrijdleider betreffende het spe I. HU heeft echter ook tot taak. de spelers te be- of veroordelen om hun gedrag in hei veld. En in dat opzicht liet scheids rechter Van Breukelcn als het ware over zich heen lopen. Voor demon stratief en met opzet de bal ver buiten het veld trappen, verwees hij bijvoorbeeld de D.W.V.'er ÏYIinnaard uit het veld. Maar toen enkele geel zwarten fel protesteerden, liet hij de delinquent gemoedereerd verder spelen. Treft deze scheidsrechter persoonlijk blaam voor zijn slechte wedstrijd?... Men bedenke, dat hij als leider werd aangewezen 1 Toch kreeg men met keeper Bou- Dat hij deze keer en in deze omstandigheden faalde, kan men hem zo dewijn enigszins medelijden toen m|n kwalijk nemen als wanneer een favoriet clubvoetballer in een Ulc QOOi— ln>nail(]n tPArl^friii) viin ciinnn-t/,» U n..: enigszins shp^'gebrruVtkngmg mlken.'Boude! ^PaaUc «ed^rijd zi|n supporters hevig teleur steüdoo"r""s.Vch't" s^i! wyn en R.chter kwamen ten val en spc]ers van Elinl(..vijkzowe| 3|s van"awlvü'die'kh faTonbchooriyk gedrag te buiten gingen. Om over de onsportieve houding van een deel van het publiek maar niet eens te spreken. Hoe koud het was en bal, wijn Richter was het eerst weer over eind. Kalm plaatste hij de bal naar de doelmond. Een wanhopige ren werd het van de U.V.V.-keeper. Eerst toen de bat over de doellijn heen was, wist hij deze te stoppen (30). Na dit doelpunt was U.V.V. een geslagen ploeg, al lieten de Utrechters dit niet onmiddellijk blijken. Veranderingen in de opstel- ling hielpen niet en ook middenhalf Voor amateurvoetbal ten naaste bij Dijk, die van plaats wisselde metongeschikt en men kon dus moeilijk middenvoor Buisman, wist geen salonvoetbal verwachten. Treffend vaart in de Utrechtse voorhoede te voor de grote populariteit van hoe hopeloos nat... En dan de wedstrijd. De omstan digheden waren uitzonderlijk slecht. brengen. Hiervoor kregen zij te weinig kans en dan stond er ook nog keeper Van Zoelen, die menig maal flink ingreep. Intussen word K. Smits bij Vriendenschaar ver vangen door de oude getrouwe, Eef Bronk, die onmiddellijk een doel punt maakte. Richter's voorzet stopte hij en voordat Bcjdewijn wist wat er gebeurde, >vas de stand 4—0. Vriendenschaar gaf het nog niet op. J. van Zomeren kwam in actie en liet tot tweemaal toe nog een doelpunt noteren. Ansems schoot nog tegen de paal en het einde voorkwam nog meer van Vrienden schaars doelpunten-explosies. Eind stand 60. Ehnkwijk bij de Zuilense bevolking was het feit, dat ondanks het hon denweer nog enkele duizenden toe schouwers waren opgekomen. Zij zagen hun club met 42 winnen. Een wel zeer verzachtende balsem op de wonde, die werd geslagen door de weinig plezierige sfeer, waarin gespeeld was. Het begin was sensationeel. Bin nen zes-minuten stond de thuisclub met 20 voor. Het eerste doelpunt maakte Vonk al m de tweede minuut: Van der Hogen had een vrije schop te nemen. Scheidsrech ter Van Breukeien maakte een mee gaande beweging met de arm en floot terwijl Van der Hogen al een seconde tevoren had geschoten! Begrijpelijk geraakten enkele spe lers uit hun concentratie. Zo niet echter de Zuilense middenvoor. Vonk maakte dankbaar gebruik van de geboden kans en plaatste de bal hard achter de D.W.V.-doelman (10;. En toen even later Otto Blom met een paar geniale trucjes de D.W.V.-rechtsachter Henk Ooms (juist vader van een „wolk" van een zoon) in de „luiers" had gelegd, was een afgemeten voorzet naar Van der Hogen voldoende voor de laatste om cle kletsnatte menig te voor de tweede maal te doen juichen (20). Dat was de twee de sensatie, die gevolgd werd door verbazend aardige dribbels- a-la-Wilkes van Otto Blom en een hard schot van Van der Hogen in de handen van doelman Meijer. Otto Blom Toen kwam sensatie nummer drie! Blom zwenkte, iedereen omspelend, snel met de bal naar binnen, loste een glashard schot, dal van de onderkant van de lat recht naar 1 beneden ketste. Of het vóór of ach ter de lijn was, konden wij van onze plaats af niet constateren. In ieder geval juichte Elinkwijk al, omdat de scheidsrechter eerst naar het mid den wees. Maar die vreugdekreten gingen over in honend gejoel, toen de arbiter liet verder spelen, zon der het doelpunt toe te kennen. D.W.V. komt terug Teleurstelling bij Elinkwijk. Maar men kon er de voldoening om heb ben, dat D.W.V. min of meer scha deloos werd gesteld voor het onfor tuinlijke eerste doelpunt, dat tegen de Nieuwendammers was gescoord. De 20 voorsprong scheen een tamelijk veilige. Maar al spoedig begonnen de bezoekers terug te komen, profiterend van de moeilijk heden, die de Zuilense achterhoede 1 vooral de zwaargebouwd Hol) van de gladheid ondervond. Rechtsbin nen Kröger verzaakte eerst nog een opgelegde kans. Monteban schoot hard naast en daarna zo gevaarlijk in de doelmond, dat keeper Van Eik slechts met grote moeite kon weg werken. Toen was de snelle Klaas Ooms er bij om het eerste tegen- punt te scoren. Na een half uur spelen was het 21. Dezelfde Ooms Sr. greep enige minuten later vertwijfeld in zijn haren toen hij. nadat Vonk aan de andere kant nog een vuurpijl over de lat had afgeschoten, op een leeg doel afrennend, in het zijnet knalde. Dat had de gelijkmaker kunnen zijn. En was dit bijna niet te missen schot raak geweest, wie weet ware de wedstrijd geheel anders afge lopen. Want de Zuilense achter hoede kwam bar in het nauw, redde zich meermalen uit de hoge nood door de bal over de zijlijn te trap pen. Zo naderde de rust. met D.W.V. overduidelijk in de meerderheid. De tweede helft Men sta ons toe, beknopt te zijn over de tweede helft. Niet omdat onze doorweekte blocnote zich niet meer leende om er aantekeningen op te maken (Oh, voorzitter Slot boom, wanneer komt je „over- ZO ZAGEN DUIZENDEN Elink- w'ijk-supporters, die. het slechte weer trotseerden, hun club met 42 van DWV winnen. dekte"?), maar dewijl het nauw keurig beschrijven van die tweede speelhelft, slechts zeer weinig pro pagandistische waarde zou hebben voor onze mooie voetbalsport. Cri- tiek menen we voldoende te hebben geoefend in de aanvang van dit ver slag. Mogen we volstaan met te ver melden, dat Elinkwijk weer vol doende aanvalskracht kon opbren gen om respectievelijk door Van der Hogen en Vonk de stand tot 41 op te voeren en dat Braspenning kort voor het einde nog eens voor D.W.V. wist te scoren. Zo werd de Zuilense zege toch niet geflatteerd. Elinkwijk had het sterkst, maar ongetwijfeld ook het gelukkigst ge speeld. Men mocht scheidsrechter Van Breukeien verwijten maken, aan de andere kant was het toch eigenlijk ook wel prettig, dat door zijn lankmoedige houding beide clubs de wedstrija nog met elf spelers in het veld eindigden. Voor de rest denken wij aan deze rumoe rige en kletsnatte middag in Zuilen maar liever niet meer terug. T.T. op 8 Juli DEI HAAG De T.T.-races te Assen zullen in 1950 op Zaterdag 8 Juli worden gehouden. Hier heeft hij de aanval afgesla gen. Rustig wacht hij af, gecon centreerd het spel volgend, voor wat voor problemen de Hage naars hem straks weer zullen stellen. (Eigen foto's) Du Buy wint invitatie- tournooi in Den Haag DEN HAAG. Zaterdagavond werden in het tafeltennishuis in Wagenstraat wedstrijden gehouden tussen eftkele bekende Belgischeen Nederlandse tafeltennisspelers en speelsters. De uitslagen luidden: damesenkelspel: Henny van Woe- zik (Ned.) sl. mevr. Oland (B.) 21 —17. 24—22. Gemengd dubbelspel: Henny van Woezik en Cor du Buy (Ned.) verl. van dhr. en mevr. Roland (B.) 19— 21. 9—21. Herenenkelspel: Harkx (Nd) verl. van Van Zoelen (Ned.) 1121, 7— 21, Delabarre (B.) sl. Heemskerk» (Ned.) 21—16, 16—21. 21—11: Cor du Buy (Ned.) sl. Stoop (Ned.) 21 —14. 1—14. Halve finales: Roland (B.) sl. v. Zoelen (Ned.) 21—18. 21—10. 19- 21. 22—20; Delabarre (B.) verl. van Cor du Buy (Ned.) 2119. 11 —21. 10—21. 15—21. Finale: Roland (B.) verl. van Cor du Buy (Ned 24—26, 21—18, 15—21. 21—13, 16—21. Kinkel verliest en wint in Torquay TORQUAY. In de" finale van het tennistournooi op de overdekte banen van Torquay in Engeland wisten onze landgenoot Rinkel en de Brit Oakley in het herendubbel spel het Engelse dubbel Paish en Butler met 4—6 6—1 6—4 te slaan. In het gemengd dubbelspel verloor Rinkel, samen met mevr. Halford (Eng.) van het Britse paar Paish en Jean Querttier 46 63 68. Last van de kou ENSCHEDE. Zware regenval en hevige koude maakten Zondag een ontijdig einde aan vele voet balwedstrijden in ons land. Bij En- schedese BoysNEC raakte de linkshalf van de Enschedeërs. Al- bers. door de koude bevangen en moest het veld verlaten. In de ont moeting VogidoWinterswiik he pen een kwartier voor het einde zeven leden van de laatstgenoemde club wegens de kou het veld uit- De wedstrijd werd bij een 4 1 voorsprong van Vogido gestaakt.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4