Haal'rvanMaanenbij! ST. NICOLAAS KOMT! AMICITIA ST. NICOLAAS Vakbondsleden handgemeen Kerknieuws V an Maanen's Lederwaren JUBILEERT Jubel mee, een PAKHUIS of GARAGERUIMTE Gemeentelijke Mis*! Gexonde tanden xyn mooie tanden! DAGBLAD VOOR AMERSFOORT 4 Zaterdag 19 November I949 President smijt fractie leider van het podium NEW YORK. Een ledenver- gadering van de Nationale Vak vereniging van Zeelieden te New York veranderde in een formeel slagveld toen de president, die door vertraging van zijn vliegtuig te laat kwam, zonder plichtpleging de leider van de linkse fractie van het toneel afgooide en vertelde, dat hij de voorzittershamer overnam. Er ontstond een groot tumult in de zaal en de volgelingen van de president vonden het nodig met hun vuisten de oproerkraaiers tot zwijgen te brengen. Negentig mi nuten achtereen werd er geschol den, geslagen en met stoelen ge smeten eer de president zich weer verstaanbaar kon maken. Vijf minuten nadat de vergade ring gesloten was verklaard, hiel den de vakbondsleden, die tot de linkervleugel neigden, in dezelfde zaal een tegen-vergadering, om' die welke zojuist beëindigd was, on geldig te verklaren. De president haastte zich per vliegtuig terug naar New York. Hoewel hem bij het betreden van de zaal door de politie verzocht werd geen troebelen te veroorza ken. Hij stoorde zich er niet aan, rende naar het podium en duwde de rode fractieleider bij de micro foon weg. Deze koos de wijste partij. Complot verijdeld in Columbia BOGOTA. De regering van Columbia heeft een uitgebreid ter roristisch complot verijdeld door de arrestatie van meer dan honderd personen. In de West Columbiaanse plaats Armenia werden grote voor raden explosieve stoffen in beslag genomen. Zij zouden hebben moe ten dienst doen om deze stad van 50.000 inwoners te vernietigen. Bij dit complot zouden Columbiaanse communisten en Europeanen van niet nader bekende nationaliteit be trokken zijn. Op 27 November zullen in Co lumbia presidentsverkiezingen wor den gehouden. Vliegtuig tegen bergwand gevlogen ROME. In de Alpen op de grens van Italië en Frankrijk, is een niet nader geïdentificeerd vliegtuig te pletter gevlogen tegen de bergen. Het toestel werd waar genomen boven Val Pellive in de noordoosthoek van Italië en het probeerde op te trekken even voor dat het ongeluk plaats had. Cari- benieri en bergtroepen zijn er op uitgetrokken om de machine te zoeken. Van het vliegveld Turijn is een machine opgestegen om de reddingsbrigade de weg te wijzen. Dr van Royen licht de Amerikaanse pers in LAKE SUCCESS. De Veilig heidsraad heeft gisteren besloten de behandeling van de Indonesische kwestie uit te stellen tot ten minste drie dagen, nadat alle leden de be schikking zullen hebben gekregen over de bijlagen van het UNC.I,- rapport. Na de zitting hield dr Van Royen een persconferentie waarin hij ver klaarde, dat op de R.T.C een hechte grondslag was gelegd voor een le vensvatbare unie. Dr Van Royen wees er op, dat Nederland in be paalde opzichten zich nog tegemoet komender had getoond, dan door de Veiligheidsraad geëist was. Arbeidsproductiviteit moet omhoog Stijging met 16 procent globale vereiste (Vervolg van voorpagina) De toenemende liberalisatie van het internationale handelsverkeer in West Europa zal het nodig ma ken onze industriële vestigingspo- litiek aan te passen aan hetgeen in West Europa in gemeenschap pelijk overleg is tot stand geko men Eenerzijds ontstaat hierdoor wellicht de noodzaak bepaalde in dustrieën, die uit nationaal oog punt egen controle behoeven hier aan toch te onderwerpen, ander zijds spreekt het vanzelf, dat de regering ervoor op haar hoede zal zijn, daat aan Nederlandse indus trieën geen beperkingen worden opgelegd, tenzij deze in de andere deelnemende landen hun evenknie niet vinden in soortgelijke beper kingen. Tal van maatregelen van de overheid vinden hun noodzaak in de dwingende noodzaak, dat ons volk in 1952 wanneer de Mars hall-hulp aflogpt, weer in staat moet zijn te voorzien in eigen on derhoud. Er is in verband met de nood zaak in eigen behoeften te voor zien gesproken van consumptiebe- perking Globaal gesproken zou men, om het consumptiepeil van 1938 blij vend te verzekeren, moeten komen tot een stijging van de productie met rond een millard gulden, of met 8 procent. Indien deze stijging echter zal worden bereikt, zullen wij onze producten tegen lagere prijzen moeten kunnen aanbieden. Dit houdt weer in, dat de werke lijke stijging, door deze lagere prij zen groter zal "moeten zijn. Een voorlopige raming leidt de minis- tei hierbij tot een feitelijke nood zaak voor stijging van de produc tie tot 16 procent. Ten einde nieuwe industrieën levensvatbaar te caken geeft de minister de voorkeur aan deelne ming in het industriële kapitaal boven verstrekking van credieten, waarop immers reeds aanstonds rente- en aflossingsverplichtingen drukken. In dit verband gaan zijn gedachten naar aanwijzing van een instituut, dat kapitaal aantrekt van institutionele beleggers en dit benut voor deelneming in onder nemingen die hiervoor in aan merking komen. Geen dienstplicht voor Indonesische Nederlanders DEN HAAG. Nederlanders, die in Indonesië geboren zijn en die gebruik willen maken van bet recht om na de souvereiniteitsover. dracht de Indonesische nationali teit te verwerven, zullen voorlo pig niet tot gewoon dienstplichtige worden bestemd. Indien zij reeds zijn ingelijfd, maar uitstel van eerste oefening genieten, zal hun, op een daartoe strekkend verzoek verlenging van uitstel worden verleend. Indien zij reeds voor het vervullen van de eerste oefening in werkelijke dienst zijn, zal hun op hun daar toe strekkend verzoek, uitstel van onvervuld gedeelte dier oefening worden verleend. Aldus heeft de minister van oor log verklaard in een brief aan de voorzitter van de Ind. Nationale partij, waarin hij zich bereid toon de op deze wijze vooruit te willen lopen op de souvereiniteitsover- dracht. Soest Rijkskolenbureau zal voortaan brand- bonnen uitreiken DE HAAG. Het centraal dis- triebutiekantoor deelt mede, dat de normale uitreiking van toewijzin gen voor brandstoffen ten behoeve van nieuw gevestigde gezinnen, vestigingen uit het buitenland, ka merbewoners (na-uitreiking) in kwartiering van militairen en ge vallen van tijdelijke voorziening voor uit het buitenland hier te lande verblijvenden met ingang van 28 November a.s. zal geschie den door de toewijzingskantoren van het Rijkskolenbureau, in plaats van door de plaatselijke distributiediensten. Géén uitreiking zal na 26 November plaats vinden ter ver goeding van vermiste brandstoffen- kaarten. Evenmin zal na laatstge noemde datum gelegenheid bestaan tot ruiling van bon 06 voor schip pers en anderen, die deze bon niet tijdig hebben ingeleverd. Ook voor grote gezinnen, schippers en schip persknechten, die permanent aan boord verblijven en voor hen, die tijdelijk buiten hun woonplaats verblijven zullen geen brandstof- fenbonnen meer worden uitgereikt. Ten slotte zal ook de uitreiking voor aanstaande moeders worden beëindigd. Kommies gewond bij achtervolging EMMEN. De grenskomies H. Hams is zwaargewond door een schot uit de revolver van zijn col lega en in zorgwekkende toestand overgebracht naar het ziekenhuis te Emmen. Het ongeval gebeurde aan de Duitse grens bii Emmercom- pascum, toen Hams, samen met de kommies J. Rechtop een smokke laar achtervolgde, die met enige pakken koffie Duitsland wilde bin nengaan. De beide grenswachters riepen de man aan en sommeerden hem te blijven staan. Toen hij op de vlucht sloeg trok Rechtop 'zijn revolver. Juist op dat moment kwam hij te vallen. Het schot ging af en trof Hams in de buik. De smokkelaar is ontkomen. Zijn buit kon in beslag worden genomen. Minister-salarissen van 24000,goedgekeurd DEN HAAG. De Tweede Ka- mer heeft het salaris van 24000,— plus 3000,sociale lasten voor de minister van binnenlandse zaken zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd, met aantekening van de afwijkende stem der C.P.N. Hier mede is principieel beslist dat alle ministers over 1950 een salaris van 24000,zullen genieten. Dit sa laris bedroeg tot nu toe 18000, plus 3000,sociale lasten. Strijdkrachten-programma niet meer op Zaterdag DEN HAAG. Nu de omroep verenigingen tot 15 Februari a.s. gedurende twee uren per dag haar uitzendingen staken, heeft de lei ding van het radioprogramma voor de Nederlandse strijdkrachten het wenselijk geacht geen gebruik meer te maken van de zendtijd op Zater dagen van 13,00 tot 13.30 uur, via Hilversum I, zulks met ingang van morgen. De tot nu toe in iit half uur uitgezonden groeten en ver zoekplaten zullen zo veel mogelijk dagelijks in het avondprogramma van 18.30 tot 19.00 uur worden ver werkt. Gratie voor vijf ter dood veroordeelden DEN HAAG Bij K. B. is Era- tie verleend aan: H. E. de Gruyter. E G. Moesbergen. W. A. Polak. J. Rigter en B Slop. allen tot de doodstraf veroordeeld bij sententie van het Bnzondere Hof te Amster dam. In alle gevallen is de dood straf veranderd in levenslange ge vangenisstraf. Vrouwen zelf zoeken a.s. Luva's uit Naast de Marva's komen er Lu va's, voor de militaire luchtwacht dienst. Men rekent op vrijwillig sters. De keuring geschiedt door 't instituut Steun Wettig Gezag. Wer ving en selectie zijn opgedragen aan bestaande vrouwenorganisaties, zodat individuele aanmeldingen voorlopig geen zin hebben. De drie geestelijke hoofdstromingen in het Nederlandse volk zijn thans in overleg met het Nederlands Vrou wencomité vertegenwoordigd in Steun Wettig Gezag. DEN HAAG. Bulten verwach ting heeft er geen discussie plaats gehad In de Tweede Kamer over de gewijzigde interim-regeling met Suriname. Zij werd gistermiddag zonder hoofdelijke stemming aan vaard. Dammers kampioen 4e klasse libre In een sportieve eindwedstrijd in hotel „De Schouw" te Soest, heeft H. Dammers van „De Nieu we Kei" te Amersfoort, beslag weten te leggen op het kampioen schap van de N.B.B., in de 4e klasse libre. Dammers speelde met een gemiddelde, hetgeen hij te voren nimmer behaald heeft, n.l. 4.16. De uistlagen van de gespeelde par tijen zijn: H. Lambrechts (Met.) 75 45 10 1.66 P v Asselt (Centr <.74 45 6 1 64 A. v. d. Berg (L.) 75 26 8 2.88 R. Koster (Zonneh.) 67 26 8 2.57 H Dammers (N.K.) 75 18 10 4 16 J Polman (Leusderkw.) 27 18 6 1 50 W. Bleumlnk (Metr 75 24 12 3.12 B Ouderdorp (id.) 75 24 6 1.87 De eindstand van de 7 gespeelde par tijen is: H Dammers 494 197 16 2 50 11 p. W. Bleumlnk 520 243 15 2.1.3 11 p. H. Lambrechts 467 247 15 1.89 9 p. A v. d Berg 477 193 20 2.47 6 p. J. Polman 44 7 219 14 2.04 6 p. P van Asselt 480 250 12 1 92 6 d R. Koster 447 214 18 2.08 4 p. B. Ouderdorp 459 235 18 1 95 4 p. In deze afdeling gaat het groot ste percentage spelers, nl. vijf, over naar de derde klasse. Dit zijn de heren: H. Dammers, W. Bleu- mink, A. v. d. Berg, J. Polman en R. Koster." Na afloop van deze reeks van wedstrijden, reikte de voorzitter van het district Eemland van de N.B.B., de heer A. Spijker, de me dailles en schitterende prijzen, met een toepasselijk woord aan de winnaars uit. Feestavond EHBO Vrijdagavond g"af de Ned. Ver eniging E.H.B.O., afdeling Soest, in de zaal van Eemland, haar jaar lijkse feestavond. In zijn openings woord memroeerde de voorzitter, dr P. G. de Vos, het grote nut van een goede afdeling van de EHBO, en wel vooral voor een gemeente als Soest, waar zoveel ongelukken gebeuren. Spr. heette van harte welkom wethouder J. v. d. Arend, die namens het gemeentebestuur aanwezig was en verder zijn colle ga's, de doktoren P. Donker, J. H. A. Rupert (erelid), dr H. G. Rupert en dr J. Stroband on verder de af gevaardigden van zusterverenigin gen uit Amerongen, Hilversum, Utrecht en Zuilen en van verschil lende plaatselijke verenigingen. Hierna verkreeg de voorzitter van de propaganda-commissie het woord, dr P. Donker, die ook eni ge opwekkende woorden sprak. De heer C. Klomp bood daarna een nieuwe verenigingsvlag en de door een afdeling van de EHBO behaal de wisselbeker en medaille op het de districtwedstrijden te Utrecht, aan het bestuur aan. Vervolgens werd een vlot pro gramma opgevoerd, bestaande uit schetsen en een klucht. Inbraken opgehelderd In de maand Juni van dit jaar werd er enige keren in het restau rant van het Soester Natuurbad te Soestduinen ingebroken. Een geld bedrag en een hoeveelheid consump tie-artikelen werden door de in. brekers buit gemaakt. Aanvankelijk gelukte het de Soester recherche niet enig licht in deze zaak te bren gen, totdat het hen dezer dagen ge lukte een drietal Amsterdammers te arresteren, dat bekende de in braken te hebben gepleegd. Tevens kwam aan 't licht, dat dit beruchte drietal nog een tiental inbraken op z\jn geweien had o.a. te Nunspeet, 't Gooi en enige plaatsen in Noord- Holland. Medische dienst SOEST Zondag a.s. is ge opend Apotheek „Soestdijk", Van Weedestraat 46 te Soest. Lenstra speelt niet DEN HAAG. Abc Lenstra heeft op doktersadvies verstek laten gaan voor de wedstrijd om de Gouden Onafhankelykheidsbeker, heden op het Sparta-terrein te Rotterdam. H(j werd op de rechtsbuiten plaats vervangen door Van der Tuyn van H.D.V.S. In het Bondselftal, dat Zondag te Hengelo tegen Twente speelt, wordt Van der Tuyn's plaats als rechts binnen ingenomen door Gosens van s.v.v. Leo Pagano gaat naar Indonesië DEN HAAG. Leo Pagano de radio-sportcommentator van de K. R.O. zal 14 December naar Indone sië vertrekken. Onder auspiciën van de Niwin zal hij drie maanden door de archipel reizen om tot op de verste buitenposten aan onze soldaten verslag te doen van de be langrijkste sportgebeurtenissen van de laatste tijd. Iedere blinde een hond die afgericht is! AMSTERDAM. Het Blinden-ge- leidefonds voor wolfshonden, gaat ter propagering van haar doelstel lingen een landelijke tournee maken. Voorlopig zullen een 20-tal plaatsen worden bezocht. Zoals bekend heeft het fonds zich als hoogste doel ge steld. alle blinden van alle gezindten aan een geleidehond te helpen. De tournee start met een voor stelling op Woensdag 23 November a.s. in de Cadi-club te Arnhem. Daarna komen Dordrecht en Rotter dam aan de beurt. Ned. Herv. kerk Beroepen te Ede C. Treure te Wilsum. Bedankt, voor Benschop G. M. van Dieren te Ede: voor w(jk (N.B.) J. Zwijnenburg te Huizen (N.H.); voor Wouterswoude H_ Kraay te Hardinx- veld. Beroepbaarstelling ds. J. de Zwaan voorheen predikant te Kollumerzwnag wonende van Aarssenstraat 9 Den Haag. Geref. kerken Bedankt voor Ede K. Vegter, cand te Voorburg. Beroepen te Edam K. Vegter. cand. te Voorburg. Aangenomen naar Nieuwveen-Nieuw- kcop G. F. Snel te Rhcnen, die bedank te voor Stad aan het Haringvliet Chr. Geref. Kerken Beroepen te Woerden M. Overduin te Nieuwpoort. Geref. gemeenten Beroepen te Kalamazoo (US A.) F. Mallan te Bruinisse. Predikbeurten Ned. Herv. Kerken Oude Kerk, 10 uur, Jeugddienst, ds G. P. Klijn (Driebergen); 17 uur, ds E. Groeneveld. Emma Kerk, 10 uur, ds Padden burg (Zeist); 17 uur, ds D. van Krugten. Heeskapel, 10 uur, ds E. Groene veld. Zonnegloren, 10 uur, ds L. J. C. Visbeek. Eltheto en Zaal v. d. Broek. 10 u., Kinderkerk, Evangel! satlcsamënkomsten Dinsdag 22 Nov., 20 uur, Zaal v. d. Broek, Nieuwstr. Spreker dhr S. v. Gorkum. Donderdag- 24 Nov., 20 uur. Heeskapel. Spreker de heer S. v. Gorkum. Geref. Kerken Julianakerk, 9 en 10.30 uur, ds J. P. HÖrchner Voorthuizen)17 uur. ds J. Kooij i Ziekenhuispredikant te Utrecht). Maandag 21 Nov., 20 uur, Zaal v. d. Broek, evangelisatiever- kbndiging, spreker de heer H. Boer. Wilhelminakerk, 10 en 17 uur, ds A. de Bruin (Driebergen). Geref. Kerk Gebouw „Rehoboth", Buntweg, 11 en 16 uur, ds K. Schilder (Kam pen). Chr. Geref. Kerk 10 uur, ds L. de Bruyne; 17 uur, Leesdienst. Donderdag 24 Nov., 19.30 vur, ds H. v. Leeuwen (Delft). Geref. Gemeente Kleine Rembrandtza-al, 10 en 17 uur, Leesdienst. Zaterdag 19 Nov., 19.30 uur, de heer Vergunst (Lei den), Ver. Vryz. Godsdlenstlgen, afd. Ned. Prot. Bond Gebouw Religie en Kunst, Rem- brandtlaan, 10.30 uur, ds R. Miede- ma (Amersfoort). Woudenberg GESLAAGD Er bestaat een „Stichting voor Vakopleiding voor het smeden-, constructie- en machinereparatie bedrijf" in Nederland. Deze stich ting organiseert tal van cursussen. Een dezer cursussen behandelt grondbewerkingswerktuigen, zaai en verplegingswerktuigen, oogst- werktuigen. transport werktuigen, oogstverwerkingsmachines en mo toren. De deelnemers aan deze cur sus werden de vorige week aan een examen onderworpen. Een der ge slaagden is de heer G. M. Boshui zen te Woudenberg. MET PENSIOEN De heer Kelderman en Bijker, respectievelijk Commandant en Opperwachtmeester bij de Rijkspo litie, zullen met 1 Januari de dienst met pensioen verlaten. GESLAAGDE UITVOERING Donderdag gaf de gymnastiek vereniging LONGA in de zaal van de Schans te Woudenberg een uit voering. Na de opmars van de deel neemsters en deelnemers, totaal ongeveer 180 heette de voorziter, de heer N. J. C. Cramer de aanwe zigen hartelijk welkom. Wanneer we de oefeningen, die thans werden uitgevoerd vergelijken met die van 't vorige jaar, dan moeten we zeg gen. dat er een grote vooruitgang is te constateren. Voor het laatste nummer werd uitgevoerd, dankte de voorzitter de bekwame directeur, de heer H. A. M. Aalders voor zijn uitstekende leiding. Vooral bij uitvoeringen als deze blijkt, dat hier in Wouden berg grote behoefte bestaat aan een flink verenigingsgebouw. Moge dat spoedig verrijzen. BOUW WIJKGEBOUW Bij het bestuur van het Groene Kruis te Woudenberg is bericht binnengekomen, dat de bouw van het Wijkgebouw opgedragen kan worden aan de laagste inschrijver, de heer M. van Lambalgen. Hoevelaken PROV. VOEDSELCOMMISSARIS AAN HET WOORD 25 November 's avonds om half acht houdt de Provinciale Voedselcommlssa- rls ir W. Kooij een lezing in hotel „Fontein". Deze avond wordt georgani seerd door de Gelderse Mij voor land bouw. PREDIKBEURTEN Zondag 20 Nov. Ned. Herv. Kerk- 9.30 uur de heer Mulder van Putten, 2.30 uur ds. Sliedrecht van Ede. Ge ref. Gem. Geb. „Bouwlust": 9.30 en 3 uur leesdienst. MEDISCHE DIENST Zondag heeft alleen voor spoedgeval len dienst dr W. Verbeek te Hoogland, telcf. K 3493-260. Leusden Herbouw van een opslagplaats Naar wij vernemen bestaan er op het ogenblik plannen om de uitge brande opslagplaats naast café „de Rosbayart" te Hamersveld weer op te bouwen. Het ligt dan in de be doeling dat in dit nieuwe gebouw de afdeling Hamersveld van het Wit-Gele Kruis en de aldaar be staande naaischool zullen worden ondergebracht Deze twee vereni gingen huizen thans in een n menrSvee1dkIeUtCrSChOOU0kalcn^Hl! Jeugdsamenkomst JeugdvertniJn^Tva^le^èn'a ana uit Amersfoort onder kZ van haar directeur de heer tnk 5E Vries Pan. op Woensdag, 23 Nov.» ber a.s., des avonds om 7 uur i. um" tel „De M&f" te Leusden een 0„ï" spanningsavond worden sehLil waaraan behalve muziek In X, matie. bij voldoende deelneming S* een spraakwaterval is verbonden. Abonnementsconcerten Lisiduna Het comité van Actie van de Har monie Lisiduna heeft het plan m gevat om in het komende wint,.' seizoen voor de leden een viert".! culturele abonnementsuitvoerinM te organiseren. 6en Opbrengst collecte De j.l. gehouden Klaproos-colk-u in de gemeente Leusden cn Stou- tenburg had een totale opbrengt van f 157,25. Hoogland MEDISCHE DIENST Alleen voor spoedgevallen wordt waargenomen door dr W Verbeek te Hoogland (K 3493—260). Dit geldt voor Hoogland, Hoog landerveen en Hoevelaken. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk, den Ham 20 Nov. '49: 10 uur ds Jellema. Zie advertentie van 15 Nov. in 't D.V.A. cn A-C. U KUNT DAGELIJKS GRATIS KOPEN!! Wie kwaliteiten eert, spaart tijd en geld en profiteert vraag cassabons, daarop krijgt ge na. 6 December Uw geld terug Bovendien bij aankoop boven 25.een portemonnaie of portefeuille geheel gratis, die mag U direct uitzoeken en meenemen ZIE DE ETALAGES! Enorme sortering ennu dubbel voordelig Soesterweg 214 Door grote onderneming te koop of te huur gevraagd te Amersfoort: liefst centraal gelegen en met een gelijk vloerse oppervlakte van circa 200 M2 Brieven met voll. inlichtingen onder letters TWA aan Nijgh van Ditmar, Advertentie Bur., Rotterdam HINDERWET. Door de firma Pon en Co., is een ve^oek ingediend om vergunning tot het uitbreiden van een fabriek voer bak kerijgrondstoffen, vet- en boterfabrikaten en het daarin plaatsen van verschillende electromotoren in totaal van 127.50 pk. tot het aandrijven van diverse machines in het perceel van Persijnstraat 14 en 16 alhier sectie D nr. 3503/5761. De zitting tot het aanhoren van bezwaren zal worden gehouden op Zaterdag 3 December 1949 des v.m. 10 uur ten stad huize. HINDERTVET. Door de N.V. melkcentrale „Amersfortia" is een verzoek gedaan om vergunning tot het oprichten van een zuivel fabriek en het daarin plaatsen van 77 electromotoren in totaal van 252.45 pk lot het aandrijven van diverse ma. chines in het perceel Lageweg 2 sectie A 1798. 2155. 2973. De zitting tot het aanhoren van de bezwaren zal worden gehouden op Zaterdag 3 December 1949 des v-m. 10.15 uur, ten stadhuize. QasiAah, his*! Wat een moeite, wat een erger nis, wat een inspanning en waartoe? Caesar komt terug, ot komt niet terug. In het laatste geval plaatst U een Brandpunt en U krijgt prompt een briefje met de mededeling dat Caesar berouwvol op U zit te wachten, daar-en-daar Plaats 'n brandpunt Plaats 'n brandpunt Moeder en dochter poetsen met Prodent, 's morgens en 's avonds. Alleen Prodent bevat Dispergon tegen tandsteen, alleen Prodent maakt tanden parelwit! „Mooie, gezonde tan den zijn zo belangrijk", zegt Maureen O'Hara (20th Century Fox film „Sentimental Journey"). Vraag daarom nooit zomaar naar „tand pasta" eis Prodent! PRODENTA - AMERSFOORT Beste kinderen, MAANDAG 5 DECEMBER OM 2.30 UUR geeft hel een leuke kindervoorstelling met medewerking van MISTER DEL'CAMPO en OOM BERT POPPENKAST GOOCHELEN BUIKSPREKEN heeft ons beloofd, dat hij op deze middag aanwezig zal zijn, zodat jullie hem allen kunt begroeten. En hij brengt ook voor iedereen wat mee. Het belooft een echt gezellige middag te worden De toegangsprijs bedraagt f 0.35. Kaarten zijn vanaf Woensdag 16 November verkrijgbaar bij onze bezorgers en aan ons kanfoor SNOUCKAERTLAAN 7.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 4