„Boys won van VVOG in minder fraaie strijd Op een spekglad GVV-veld ontging Amsvorde de zege Ranglijsten beginnen verhoudingen nu weer te geven Soesterkwartier' kou het weer niet bolwerken Neptunus sloeg goed figuur op vijf kamp in Arnhem AMHC-heren stelden teleur en verloren van SCHC II Tracteer de kinderen ...en Uzeif! 3 Harderwijkers waren in eerste helft in de meerderheid, maar verloren toch Het is een boeiende strijd geweest tussen Amersfoortse Boys en V.V.O.G. Wie echter gekomen was om een fraaie party voet bal te zien, kwam bedrogen uit; maar wie van spanning hield kon zjjn hart ophalen. Beide ploegen speelden niet zachtzinnig, daarbij hadden onze stadgenoten „doorzetten" tot parool geko zen, terwijl de Harderwijkers snelheid als htm gevaarlijkste wa pen hadden. Tenslotte zegevierden de doorzetters in de Boys- loorhoede en daardoor beslisten B. Rakker c.s. de strjjd na de rust in hun voordeel. Met 42 werd gewonnen. In de eerste helft maakte V.V.O.G. een betere indruk dan Amersfoortse Boys. Bij de Amersfoorters was het verband vaak ver te zoeken, plaat sen liet te wensen over evenals de balbehandeling. De V.V O G.-aanvallers waren :eer snel en lang niet altijd konden de Boys-verdedigers hen baas. Tot hun geluk wisten de V.V O G.-ers in de meeste gevallen geen beslissende rtootkracht op te brengen. Doelman Peters moest verscheidene malen handelend optreden daarbij liep hij al vrij spoedig na de aanvang een knieblessure op, waardoor hij zich genoodzaakt zag in het ver loop van de tweede helft zijn plaats onder de lat te verlaten. Hoek nam die plaats toen in en daar stond hij niet als een „vreemde eend"! Daar spil Bakker en rechtshalf Peters hun backs moesten bijsprin gen, was E. Moors de enige, die in het middenveld opereerde. Of Hoek in de toekomst.de aange wezen middenvoor zal zijn, menen we moeten te betwijfelen. Kraak op de linkervleugel was te traag. Over De Braber een juist oordeel te vellen is altijd moeilijk. Het ge heim van zijn successen moet alleen gezocht worden in zijn volharding en doorzettingsvermogen. Jansen toont zich no? steeds een van de beste technische spelers, die tot fraaie dingen in staat is. getuige bijv. zijn eerste doelpunt. Christ op de rechtsbuitenplaats deed goede en minder goede dingen, maar liet toch geen slechte indruk na. Door de omzetting in het Boys-elftal, veroorzaakt door het uitvallen van doelman Peters, zagen wij Henny Jekel weer aan het werk. die voor deze gelegenheid rechtsbuiten ging lopen, hetgeen hem best af ging. Aan het laatste doelpunt had hij een belangrijk aandeel. V.V.O.G. beschikt over een mid denvoor. wiens snelheid blijkbaar inspirerend op de rest van het elftal werkt. De verstandhouding tussen beide ploegen werd. naarmate het einde naderde, steeds slechter. DE WEDSTRIJD Door in hoog tempo te spelen lukte het V.V O.G een overzicht te bewerkstelligen. Aanval na aanval werd opgezet en met de grootste moeite hielden de Boys-verdedi gers zich staande. Toch waren de enkele Amersfoortse aanvallen zeer gevaarlijk. Zo kreeg W. Kraak op 2 meter afstand een fraaie schiet kans; zijn schot ging echter langs de verkeerde kant van de paal. Eindelijk wisten de gasten een (lngez. Med.) 'n Spitse manier, niet? 'n Echte proever, die 't zo doet Korte trekjes, de rook „spoelt" door de mond; wordt zelden uit gestoten- Yan zulke fijn proevers komt het gezegde Hoe je doei... mei Mascotte gaat-ie goed van hun goed opgezette aanvallen met een doelpunt te bekronen. Van rechts ging de bal naar linksbuiten. Foppen, die van dichtbij doelman. Peters met een hard schot ver schalkte (O1)). Dat lieten de blauw-witten niet op zich zitten en zij trachtten zich aan de druk te ontworstelen. De Braber kreeg een kans. Zijn schot trof geen doel. De gelijkmaker, die W Jansen scoorde, was een van de hoogte punten van de wedstrijd. Uit een vrije trap plaatste Christ de bal hoog voor het doel. Jansen stond in goede positie op enige af stand van het doel. Hij zette ineens zijn hoofd onder de bal, die hard in de uiterste boven hoek van het doel verdween, absoluut onhoudbaar 11. De V V.O.G.-ers herkregen hun snelheid weer en het werd weder om gevaarlijk voor de Boys-veste. Bij een zeer hachelijke situatie was doelman Peters reeds- gepasseerd, maar Veldhuizen kon slechts door als keeper te fungeren en de bal met beide handen uit het doel te slaan, een doepunt voorkomen. Het was uitstel van executie, want de toegekende penalty werd onberis pelijk benut en weer had V.V.O G. de leiding 21. Toch slaagden de Boys er weer in gelijk te maken. Stond het Boys- spel niet op hoog plan, de doelpun ten waren van prima gehalte. Zo ook het tweede. De Braber had een harde schuiver ingezonden van verre afstand. De doelman zou de bal ongetwijfeld gestopt hebben als Kraak de bal niet listig van richting deed veranderen, waar door het leder precies in de an dere hoek vloog (2—2) Het was te voorzien, dat het na rust zou gaan spannen en het was bij lange na niet te zeggen, wie uit eindelijk aan het langste eind zou trekken. Nu weer eens leken de V.V.O.G.-ers beslissend in het voor deel te komen, dan weer gingen de blauw-witten tot gevaarlijke aan- ten over. Eindelijk had de Braber met zijn doorzetten succes. Hij kwam schuin voor het doel en schoot hard in. Doordat de bal weer iets van rich ting veranderde, na door een der backs te zijn aangeraakt vloog het leder langs de keeper in het doel (3—2). Daarna kwam het reeds vermelde uitvallen van Peters, waardoor Hoek weer op zijn oude. vertrouwde plaats kwam te staan en invaller H. Jekel rechtsbuiten ging lopen. Vei lig was de overwinning nog niet, maar toen kwamen de Amersfoorters. die de zege roken en er voor voch ten. weer in de meerderheid, na een kort maar heftig V.V.OG.-over- wicht. Enige onbesuisd ingeschoten ballen van de Eraber vlogen over het doel, maar kort voor het einde stelde Jansen de zege definitief vei lig. Gebrek aan schutters ook oorzaak van de 73 nederlaag tegen DDV Onze korfballers uit het Soester- kwartier wachten nog steeds op hun eerste overwinning, want gis teren werd met 73 te Amsterdam van DDV verloren, nadat Soester- kwartier met rust een 31 achter stand had. We kunnen niet anders zeggen dan dat de overwinning bij de sterkste is terecht gekomen en DDV heeft door deze zege wederom be wezen minstens in de kopgroep thuis te horen. Helaas zullen de DDV-ers met nog vier te spelen wedstrijden het niet verder kunnen brengen dan de derde of vierde plaats. Het was na ruim vijf minuten spelen toen Soesterkwartier door De Bot de leiding nam. Een voor sprong evenwel waarvan onze stadgenoten niet lang plezier had dén, want DDV maakte kort daar na met een fraai doelpunt gelijk. Na vakwisseling zette Soester kwartier en een flink tempo in, maar in de aanval werd niet zuiver geplaatst waardoor de spelers het elkaar te moeilijk maakten. Wel kregen de Amersfoortse aanvallers kansen, maar van Empelen moest ervaren, dat een doelpunt eerst is gescoord' als de bal door de mand is. Nu viel de bal enkele malen aan de verkeerde kant naar beneden. De aanvallers van DDV werd het met gemakkelijk gemaakt door de goed spelende Soesterkwartierver- dediging. Men ging van afstènd schieten wat niet het gewenste suc ces opleverde. Totdat een der dames doelpuntte waardoor DDV de leiding kon ne men. Kort voor rust werd deze voorsprong vergroot tot 31. In de tweede helft liep DDV hard van stapel met het gevolg, dat toen de tweede helft een kwartier oud was de stand oj 51 werd ge bracht. De aanvallers van Soester kwartier ondervonden ook nu weer van hoeveel belang het is zuiver te kunnen schieten. In de beginopstelling zag het er even naar uit, dat onze stadgeno ten zouden worden overspeeld en dat het een debacle zou worden, toen DDV de stand op 61 bracht. De Soesterl#wartier-aanvallen Luxemburger Hamus leidt NederlandDenemarken KOPENHAGEN'. De Luxem- burgse scheidsrechter Hamus zal de landenwedstryd lelden tussen Nederland en Denemarken, op 11 December te Amsterdam, dachten er anders over en De Bot maakte met een schouderschot zijn tweede doelpunt. Ondanks de achterstand wist Soesterkwartier het veldspel goed te verplaatsen en werd DDV ge dwongen zich geheel te geven. Toch wist DDV weer te scoren en toen T. van Empelen de stand op 73 bracht, had Soesterkwar tier een eervolle nederlaag geleden tegen een sterk spelende tegenstan der in en faire en snelle wedstrijd. TE BREDA werd op het NAC- terrein de voetbalwedstrijd ge speeld tussen een Brabants en een Limburgs elftal. De gasthe ren wonnen de wedstrijd met 4-2. Doelverdediger Kools van het Brabantse elftal in actie tijdens een aanval der Limburgenaren. Grote nederlaag voor Amersfoort V In Baarn speelde het vijfde tien tal van schaakgenootschap Amers foort haar tweede wedstrijd voor de Bondscompetitie van de SGS te gen Baarn III. Zoals verwacht werd konden onze stadgenoten het niet bolwerken en verloren met 91. Baarn was zo sterk mogelijk voor de dag gekomen, terwijl Amersfoort met twee invallers ver scheen. Slechts de eerste bordspe ler Van Gelder de Neufville en G. Hudig wisten hun resp. partijen remise te houden. De overige spe len kregen geen schijn van kans een enigszins behoorlijke aanval op te bouwen. De uitslagen zijn als volgt: Van bord 1 tot en met 10: D. GoethartM. D. van Gelder de Neufville te—te, R. Wieske—D. J. Nijssen 10. J. de BruinG. Hu dig tete, F. G. van DijkG. H. D. yan Blerk 10, H. WieskeG. van Dijkhuizen 10, H. A. Rots W. A. v. d. Wetering 1—0, H. A. FaddegomM. Nieuborg Jr. 10, D. A. M. FoekenJ Escher 10, W. GarschagenW. F. van Putten 1—0, J. N. A. Coesel—P. A. Don 1—0. Einduitslag 91. „Amersfoort" speelde aan de oneven borden met wit. Strafschop van Jan Kraak ging rakelings langs het Gelderrnalsense doel Op een zeer moeilijk bespeelbaar veld heeft GW kans gezien Amsvorde met 21 te slaan. Amsvorde heeft niettemin kans gezien na de rust een grote veldmecrderhcid te ontplooien. Ieder ogenblik kon men een Amers- foorts doelpunt verwachten, doch zoals het zo vaak gaat, kwam dit aan de andere zijde. Amsvorde was in technisch opzicht zijn tegenstander vol komen de baas, doch GW was enthousiast en bovendien was deze club op haar eigen oneffen veld beter thuis dan onze stadgenoten. de echter een groot gebrek aan schot vaardigheid. Dat het GVV-doel steeds aan doorboring ontkwam, lag niet aan het spel van de achterhoede, want daar ramm-lde het veelvuldig. Beslissing viel in de laatste minuten Amsvorde ging direct na de aftrap tot de aanval over. doch dadelijk bleek dat het egn moeilijke wedstrijd voor de Amersfoorters zou worden, daar de spelers de grootste moeite hadden zich staande te houden. Het gladde veld werd Amsvorde reeds na 3 mm. noodlottig. Bij de eerste GW aanval kwam doelman Dijkhuizen uit zijn doel lo pen om een ogenschijnlijk gemakke lijke bal te onderscheppen. Op het moment dat hij het leder greep gleed hij uit en miste de bal De Gelder- m-lsense rechtsbinnen was er als de kippen bij om deze goedkope kans te benutten en plaatste de bal in het verlaten doel, 10 Amsvorde viel flink aan en de GVV-verdediging kon zich alleen redden door het weg geven van enkele vrije schoppen wegens hands. Na ongeveer 10 minuten kwam de Amsvorde-voorhoede wederom ge vaarlijk dicht voor het doel cn we derom kon een van de backs deze aanval slechts keren door de bal met de hand weg te slaan. Het gebeurde nu binnen het strafschopgebied en zeer terecht wees de goed leidende scheidsrechter naar de witte stip. Misser Jan Kraak plaatste zich achter het leder en schoot rustig in de richting van dc benedenhoek, doch tot grote teleurstelling van dc Amersfoortse supporters ging de bal rakelinsg langs dc buitenzijde van de paal. Toch zou een handsbal Amsvorde aan de gelijkmaker helpen. Even over de middenlijn kon Roetert een vrije schop nemen cn hij plaatste de de bal prachtig in de doelmond, waarna Kraak op onhoudbare wijze keihard inkopte. 11 Tot aan de rust wisselden de kansen, doch de voorhoedespelcrs konden het gladde leder niet goed voor hun schoen krij gen. Na de hervatting zagen wij een sterk aanvallend Amsvorde De spe lers pasten zich beter aan het veld aan en door hun betere techniek kon den zij aanval op aanval opzetten. Het Amersfoortse binnentrio toon- Fouten kon men zich echter veroor loven, want de Amsvorde-spelers waren niet doortastend genoeg om deze fouten af te straffen. Beslissing Reeds dacht men dat de strijd onbeslist zou blijven, doch 5 min. voor het einde kregen wij een trouwe copie van het Amsvorde- doelpunt. Uit een vrije schop werd de bal prachtig voor doel geplaatst cn midhalf Huizer kopte keihard In, 2—1. Amsvorde trachtte in dc laatste mi- •nuten nog opnieuw de balans in evenwicht te brengen, doch de Gel derrnalsense ploeg gaf geen krimp meer. Jeugdploeg en ook de senioresploeg wonnen fraaie groepsprijzen De AZC Neptunus nam Zondag met een grote groep zwemmers en zwem sters deel aan de nationale zwemwedstrijden, die in het Arnhemse Sport- fondsenbad door de RKZV „Natando" werden georganiseerd. Deze wed strijden omvatten 'n jeugdkamp, waaraan werd deelgenomen door De Water Trappers (Haarlem); Neptunus (Amersfoort); NZC (Nijmegen); Natando (Arnhem) en Swift (Den Haag) en een vijfkamp voor dames cn heren met De Watertrappers, Neptunus. NZC. Swift en Zwcmlust (Utrecht) als deel nemers. Op nagenoeg alle nummers toonden de Amersfoorters hun superio riteit en zowel de jeugdkamp als de vijfkamp eindigden in een Amersfoortse overwinning. Dc jeugd van Neptunus kwam voor een jaar in het bezit van een wisselbeker, die door de burgemeester van Arnhem, de heer Matser, was beschikbaar gesteld. De Amersfoortse dames en heren namen de „Het Arnhems Dagblad" wisselbeker mee naar huis. Bij de Jeugdkamp waren het Nep tunus en de Watertrappers, die de toon aangaven. De 50 meter rugslag meisjes ging tussen het Amersfoortse meisje Bergman en de Haarlemse R Nelissen. De laatste had voldoende reserve om eerst te worden. De 50 meter schoolslag jongens werd een gemakkelijke overwinning voor Frits Geutjes (N.). Tweede, met gering verschil, werd zijn clubgenoot Evert- se. Ook de 50 meter borstcrawl voor jongens werd een overwinning voor Frits Geutjes Alle jeugdestafette- nummers werden gewonnen door de Amersfoorters. Bij de vijfkamp ging de strijd tus sen Neptunus. de Haarlemse Water trappers en het Utrechtse Zwemlust De 200 meter schoolslag heren werd gewonnen door Loblans (DW T) Poort (N werd derde Op het nummer 100 meter school slag datnes gaf het Amersfoortse meisje De Kort flink partij aan me- Dames ivonnen met 21 van MRHC De heren van A.M.H.C. hebben ons wel erg onaangenaam verrast. Om met 41 te verliezen van een elftal, waarop een kleine overwin ning mogelijk was. is wel erg te leurstellend, niet in de laatste plaats voor de spelers, die in het veld niet de minderen waren van hun gastheren. S.C.H.C. 2. Jammer was. dat de invaller voor linksback Maas erg onzeker speelde. Daar door moest Eggink nogal eens te hulp komen en ontstonden er grote (Ing Mp(1 LEMCO SUIKERWERKFABRIEK ROTTERDAM SEC 9 5 4 0 14 JSV 8 4 3 1 11 Maarssen 9 4 3 2 11 A. Boys 9 5 1. 3 11 Voorwaarts 7 3 3 1 9 LVV 7 1 3 3 5 Zw. Vooruit 7 2 1 4 5 's-Graveland 7 2 1 4 5 Kampong 8 1 3 4 5 VVOG 9 0 4 5 4 Amsvorde verloor van GW met Amersfoortse Boys" won met 4-2, maar Amsvorde verloor met 2-1 De uitslagen van de competitiewedstrijden, die Amsvorde en Amersfoortse Boys gespeeld hebben, zijn eigenlijk wel volgens de verwachtingen, die we gekoesterd hadden. Want, nu het zo tegen het einde van de eerste competitie-helft loopt, zijn de krachtverhoudingen al wel zo'n beetje na te gaan aan de hand van de ranglijst. Amersfoortse Boys, zo vertelde die ranglijst, moet winnen van WOG en bij GVVAmsvorde zal het er om spannen. Welnu Amsvorde heeft aan het kortste eind ge trokken. werden drie wedstrijden gespeeld. BVC won met 1—0 van Patria. Baarn verspeelde een zeer kostbaar punt aan EMM en Holland versloeg Zeist met 20. De stand is; CDN De Spartaan speelde met 1—1 gelijk In de tweede klasse A werden drie wedstrijden gespeeld, die voor HVC niet ongunstig zijn verlopen. Welis waar won DWV met 51 van Rapi- ditas, maar De Spartaan verspeelde een punt aan Zaandijk en AFC viel als kanshebber zo goed als af door een 21 nederlaag tegen Volendam. Elinkwijk prijkt nog boven aan de ranglijst, op de voet gevolgd door HVC, Spartaan en DWV met ieder 11 punten. De stand is: Elinkwijk 9 6 HVC 8 4 Spartaan 8 4 DWV 8 4 AFC 7 2 Volendam 7 3 UW 8 2 Vriendenschaar 8 2 Zaandijk 7 1 Alc. Victrix 7 2 Rapiditas 7 1 Ook in de afdeling 2 1 14 3 1 11 3 1 11 3 1 11 2 3 6 0 4 6 2 4 6 2 4 6 3 3 5 1 4 5 1 5 3 van APWC Holland Baarn EMM BVC Zeist Fortitudo APWC BFC DWSV Patria 9 2 12 2 12 1 11 2 10 3 10 2 9 2 8 4 8 6 4 5 2 6 2 dus met Amersfoortse Boys 4—2 van VVOG. JSV dwong SEC een gelijk spel af en Maarssen ver speelde zowaar een punt aan Kam pong. De stand is: QuickDe Germaan Quick speelde op Dorresteyn een bekerwedstrijd tegen De Germaan Onze stadgenoten moesten met een 1-1 gelijkspel genoegen nemen. 21. maar ook WY verspeelde een punt aan Neijenrodes. Saestum won met 21 van hekkensluiter RUC, Barncveld versloeg Vreeswijk met 21 en Utrecht won met 10 van Brederodes. De stand is: GVV VVY Amsvorde Saestum Nijenrodes Utrecht Barneveld Vreeswijk Brederodes RUC 8 6 8 6 8 3 8 4 8 3 9 3 8 0 9 1 1 In de Quick-afdeling werd nog ge speeld Stichtse BoysDEV (12), maar deze uitslag brengt weinig ver andering te weeg op de ranglijst. HVC versloeg HDVS HVC speelde een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Hermes DVS, dat het zonder Van der Tuyn moest stellen. Onze stadgenoten begonnen volledig, maar eindigden met invallers voor Van de Biezen- bos, die een bloeduitstorting in het kuitbeen opliep, en voor Bar- tels, die zich voor een lichte bles sure liet vervangen. Het was een alleraardigste wedstrijd, die door HVC met 4-2 werd gewonnen. De Schiedamse eerste klasser demon streerde goed technisch voetbal, maar werd door het enthousiasme van de Amersfoorters overrom peld. dekkingsfouten en hiaten in de verdediging. Enige doelpunten wa ren hier het gevolg van. overigens alle gescoord met voor van Dijk onhoudbare schoten. Direct na het beginsignaal nam S.C.H.C. 2 het heft in handen en zette enige aan vallen op, die niet van gevaar ont bloot waren door de goede passes van de spil Maar spoedig werkte AMHC zich wat los en ondernam ook enige aanvallen, meest geleid over rechtsbuiten Pon, die echter, gehinderd door het smalle veld. niet tot z'n gewone spel kon komen. Hoewel S.C.H.C. 2 wel gevaarlijker bleef, kwam het doelpunt aan de andere kant. toen van Sloten toe lopend op een through-pass van Pothoven, goed profiteerde van een fout van de Bilthovense rechtsback en prachtig inschoot. Na ongeveer 20 minuten was de stand weer ge lijk. toen van Dijk een strafbully tegen de middenvoor der gastheren verloor (11). Tot de rust bleef de strijd verder gelijk opgaan. Na de hervatting zag men hetzelfde spelbeeld: snel wisselend spel met aanvallen aan beide kanten. De Amersfoortse aanvallen liepen ech ter dood op een uitstekende ver dediging, terwijl S.C.H.C. daaren tegen goed van de kansen wist te profiteren: Onze stadgenoten had den daarbij wel tegenslag bij hun schoten Zo zagen we Verloop eens net naast slaan, terwijl Keulen driemaal recht op de keeper afsloeg en één maal juist over. Intussen had de thuisclub door haar mid denvoor een voorsprong genomen, welge geleidelijk verhoogd werd tot 41, met welke stand het einde kwam. De dames deden het beter en versloegen op Birkhoven M.R.H.C. uit Rotterdam met 21. A.M.H.C. moest het zonder haar middenvoor Mevr. Korthals Altes stellen, waar door het binnentrio duidelijk ver zwak was. Aan de andere kant be tekende de aanwezigheid op de linksbuitenplaats van Mej. Lisse- laar. die slechts heel sporadisch zal kunnen spelen, een versterking Aanvankelijk waren de aanvallen van de gasten door goed combina tiespel zeer gevaarlijk en het wekte dan ook geen verwondering, dat de rechtsbinnen met een onhoudbaar schot M.R.H.C. de leiding gaf. La ter vlotte het bij A.M.H C. wat be ter. doch het binnentrio maakte geen gebruik van de kansen. Toch kwam nog voor de rust de gelijk maker en wel van de stick van Mej. Ankerman. die een voorzet van rechts goed insloeg. In de tweede had de achterhoede van A.M.H.C. wat meer vat op het aan- valsspel der gasten. Daardoor kon de middenlinie de voorhoede doel treffender steunen; het resultaat liet niet lang op zich wachten. Na ongeveer een kwartier kreeg Mej. v. Sloten bij een scrimmage, die ontstaan was na een strafhoekslag. een kans. die zij prompt benutte. A.M.H.C. bleef verder iets sterker, doch doelpunten kwamen er niet meer. ook niet aan de andere kant. waar Mej. Heuvel na de rust een sublieme partij als linksback speel de. zodat het einde kwam met de stand 21 voor A.M.H.C. De he ren-reserves konden het volgens de verwachtingen in Maartensdijk niet bolwerken tegen Voordaan 2 ün verloren met 30. Ook de dames reserves verloren nl. op Birkhoven van het leidende Hilversum 4 (2 4). Verder werd nog gespeeld: A.M.H.C. 3Kampong 5 0—0; Hil versum 5A.M.H.C. 3 (d.) 2—0. vrouw J. Kooten van Zwemlust. maar moest toch genoegen nemen met de twrede plaats. Volop spanning bracht het rugslag- nummdr voor heren. Dcmuth(Zwem lust) had van start af een geringe voorsprong genomen op Heilijgcrs van Neptunus en behield die. Evenals dit bij de jeugd het geval was wonnen ook de dames en heren van Neptunus alle estafettenummers. Dat de gemaakte tijden over het algemeen teleurstellend waren, moet worden toegeschreven aan het bad, dat nogal „zwaar zwom". De volledige Amersfoortse resulta ten zijn: Jeugdkamp: 50 meter rugslag (jon gens), 2. J. Brcdewold. 39.2; 3. R. Vierdeg, 40.6. 50 meter rugslag (meisjes): 2. G. Bergman 44.2. 50 meter schoolslag (jongens): 1. F. Geutjes 37.9; 2. W Evertse 382. 50 meter borstcrawl (jongens): 1. Fr. Geutjes 31. 50 meter borstcrawl (meisjes) 3. Toos Willemsen 37.4. 3 x 50 meter wisselslag estafette jongens: 1 Netptunus 1.49 4. 3 x 50 meter wisselslag est. meisjes: 1 Neptunus 2.5.1 5 x 50 m. schoolslag est. jongens: 1. Neptunus 3 30.5. 5 x 50 m schoolslag est. meisjes: 1. Neptunus 4 6 2 Totaalklassemcnt jeugdkamp: 1. Neptunus 1176.2 pnt; 2. DWT 1248.1 pnt VUfkamp: 100 meter borstcrawl heren: 1. Jan de Gans 1.4.8; 3. G. de Bruin 1.7.1 100 meter borstcrawl dames: 1. Ada Scheerder 1.15.2. 200 m schoolslag heren: 3. Ben Poort 3.11.8. 100 m. schoolslag dames: 2. M. de Kort 1 38 4. 200 m. schoolslag dames: 2. H. Brester. 3 28 4. 100 m rugslag heren; 2. P Heilij- gers 1.21.4; 3. Jan de Gans 1.21.5. 100 m. rugslag dames: 1 Ina de Gans 1.23 3 x 100 meter wisselslag est heren: 1. Neptunus 3.56.6. 3 x 100 m, wisselslag est. dames: 1. Neptunus 4.18.5 5 x 50 meter borstcrawl est.: 1. Neptunus 2 34.4. 5 x 50 meter borstcrawl est. dames: 1. Neptunus 3.1.3. Totaalklassement: 1. Neptunus 2011.6 pnt; 2 DWT 2105.2 pnt. Een polowedstrijd tussen de heren zeventallen van Neptunus en de Wa tertrappers werd door onze stadge noten met 53 verloren. „Over 't Net" nog ongeslagen Van der Meiden" speelde gelijk In de eerste klasse consolideerde Over 't Net 1 zijn leidende positie door Over 't Net 2 met 100 te verpletteren. Het begint er op te lijken, dat Over 't Net 1 zijn kam pioenschap gaat prolongeren. Zijn meest geduchte concurrent. Tuin dorp 1. ontvangt volgende week Over 't Net 2 en dit team zou het eerste een grote dienst bewijzen, als het Tuindorp een punt weet te ontfutselen. Over 't Net 1 zelf zal wel weinig moeite hebben met Bar na 4. De stand in de eerste klasse luidt thans: Over 't Net 1 5 10 39—11 P.T.T. 1 5 8 35—15 Tuindorp 1 Over 't Net 2 4 7 24—16 5 7 26—24 Zeist 1 5 5 24—26 Rivendi 1 5 3 24—26 Barna 3 4 2 21—19 Velox 1 4 2 14—26 U.T.T.C. 2 5 2 19—31 Barna 4 4 0 4—36 In klasse 2B speelde van der Meiden 1 met 55 gelijk tegen Jaffa 1; daardoor staan de Amers foorters met drie punten uit vier wedstrijden op de vijfde plaats in een afdeling van zeven teams. In klasse 3A bleef Over 't Net 3 door een 73 overwinning op P.V.H. 1 ongeslagen en leidt thans met ne gen punten uit vijf wedstrijden. Over 't Net 4 klom door een 64 overwinning op Jaffa 3 naar de viffde plaats in klasse 3B. terwijl Noack 1 ongeslagen aan de kop staat van klasse 3C. Noack 4 hand haafde zich in klasse 3E op de tweede plaats. In klasse 3F ver speelde Over 't Net 5 een punt in de uitwedstrijd tegen U.T.T.C. 6 (55) en staat nu op de derde plaats met één punt achterstand op de leiders. Van der Meiden 2. dat met 64 van Pats 4 won, staat hier op de vierde plaats. Ter ver duidelijking diene. dat in alle derde klassen acht teams uitkomen.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 3