Honderd zwakke Ainersfoortertjes op kosten van Erdal naar zee Noteert e even Ds Zijlstra nu ere-voorzitter Geref. Jeugdraad Wat in Amersfoortse Raad aan de orde komt Clubkampioenschappen biljarten 2 Woensd&g 23 November I949 Groots gebaar van jubilerende maatschappij voor wasverwerking Honderd zwakke Amersfoortse kinderen gaan volgend jaar op kosten van de Erdalfabriek een weck naar zee. Heel nuchter, alsof hij al die honderden mensen in de receptie-zaal een sigaret aanbood, sprak de heer Joh. Wolbers Sr., de directeur van de „Erdal", deze woorden in zijn speech, bü de aan vang van de receptie, die Dinsdagmiddag gehouden werd ter gelegenheid van een dubbel jubileum. grote export van de „Erdal" en besloot zijn korte gelukwens met de woorden: „Het bestuur meent U, voor Uw bekwame leiding, de zilveren legpenning van de Kamer van Koophandel te moe ten toekennen. Ik wens U van harte geluk." Meer werd er op deze receptie niet gespeecht. Wel kwamen nog zeer velen de directeur de hand drukken en de gehele middag door schreven nieuwe gasten hun namen in het receptieboek. Zo arriveerde omstreeks kwart Directeur Joh. Wolbers Sr. leidt dertig jaren het bedrijf Want Dinsdag vierde de N.V. Maatschappij voor Wasverwerking haar 35-jarig bestaan en boven dien het dertigjarig directeurs- jubileum van de heer Wolbers. De directeur vertelde, hoe de leiding van de fabriek gepiekerd had, wat er gedaan moest worden bij het jubileum. Totdat een zijner medewerkers met het plan was gekomen om in overleg met de afd. Amersfoort van het Centraal Ge nootschap voor uitzending van kinderen, honderd zwakke Amers- foortertjes met vacantie te sturen. „Dat is geloof ik het beste wat we doen kunnen," zei de heer Wolbers, die in zijn speech de medewerkers herdacht, die de oorlogsjaren niet overleefd hadden. Daarna hee'te de heer Wolbers de vele belangstellenden welkom, die intussen een plaats hadden ge zocht in de knusse cantine van deze grote fabriek. Er waren o.a. de oud-burgemeester van Amers- foort, mr J. C. Graaf van Rand- wijck, het college van B. en W., met uitzondering van wethouder J. Koopman en secretaris J. Haars, vele vertegenwoordigers van het bedrijfsleven en vele zakenrelaties. Mevr. Molendijk, in haar kwali teit van presidente van de afdeling Amersfoort van het Genootschap voor Kinderuitzending, aanvaard de met grote dankbaarheid de oor konde, waarin de uitzending der Amersfoortse bleekneusjes was vastgesteld. GROOTS GEBAAR Burgemeester Molendijk zelf toonde zich al evenzeer dankbaar: „Wanneer U dit grootse gebaar evenwel niet had gemaakt," sprak hij. „dan waren wij toch op deze receptie gekomen, omdat wij van overtuigd zijn, dat een van de modernste en grootste fabrieken van onze stad jubileert. Wij kennen allemaal de ontwik kelingsgang van klein naar groot bedrijf. Het is goed, dat men daar bij eens even stil staat. Voor deze ontwikkelingsgang worden van de thans jubilerende directeur grote wilskracht, grote werklust en groot doorzettingsvermogen gevergd. Ik mag namens het Gemeentebestuur hopen," zei de burgemeester tot de heer Wolbers, „dat ook in de toe komst veel vreugde en voorspoed Uw deel mogen zijn. U kunt ieder uur van de dag, net als elke andere onderneming in Amersfoort, reke nen op onze goede wil en mede werking, als dat nodig mocht blij ken." De burgemeester besloot met de woorden: „Mag ik U heel veel geluk en voorspoed toewensen." ZILVEREN LEGPENNING Mr J. H. van Lonkhuyzen sprak namens de Kamer van Koophandel der Gelderse Vallei. Tot de heer Wolbers zei hij: „Uw gerechtvaar digd gevoel van trots leeft ook enigszins bij de Kamer van Koop handel." De heer Van Lonkhuyzen ves tigde vooral de aandacht op de over drie de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, de heer M. A. Reinalda, die een langdurig gesprek had met de di rectie en de bedrijfsleiding. Deze receptie is een grote ge beurtenis geweest voor de N.V. Mij. voor Was verwerking. Er wa ren zoveel bloemstukken, dat men er bijna geen plaats meer voor kon vinden. De telegrambestellers lie pen af en aan en men kwam in de ruime cantine vaak tafeltjes te kort. Er waren o.m. blijken van be langstelling uit Denemarken en Indonesië, waar filialen van het bedrijf zijn gevestigd. HET „ERDAL-JUBILEUM". Me vrouw Molendijk leest verheugd en aandachtig de oorkondewaar- i.. vastgelegd is. dat honderd Amersfoortse bleekneusjes een week met vacantie mogen op kosten van het jubilerende be drijf. (Archifoto) DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB GRAND-THEATRE: ..Jeanne d' Arc", 14 jaar Zondag: 1 30. 4.4S en 8 uur. Ov. dagen: 2 en 8 uur. CITY THEATER: „Het masker van Dimitrios" 18 Jaar. Zondag. 2. 4.15. 6.45 en 9 uur Ov. dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur Zondagmorgen. 10.30 en Woensdagmiddag 2 en 4 uur; Spe ciale Kindervoorstellingen REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag t/m Maandag: „De held van de Jungle". 14 jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag ..Afrekening". 18 jaar. Zondag. 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Ov. dagen: 2-30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK: Van Vrij dag t/m Maandag: Abbott en Cos- tello zwaaien af", alle leeft. Van Dinsdag t/m Donderdag ..Naked City" 18 Jaar. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Zaterdag; 2.30 6.45 en 9 u. Ov dagen: 2.30 en 8 u. 23 NOV. St. Henrlcus Parochie, 20 uur, praatavond K.A.B. 23 NOV. De Eemspelers" ..Er kwam een man". Amicitia. 20 uur. 23 NOV Humanitns. H. Lips. „Het feest ln het gezin". Volksgebouw 20 uur. 23 NOV. Nederl. Vrouwen Electricl- teits Vereniging, mevrouw Zelden- rust-de Jongh „Ons menu voor de a s. feestdagen". PUEM keuken, 14 30 uur 23 TOT EN MET 27 NOV. Tentoon stelling Amersfoortse Kleinvee Folt. vereniging. Markthal. 24 NOV. NV.V, Bestuurders Bond. cursusavond P de Vries ..De vakbe weging nu". Volksgebouw. 20 uur. 24 NOV. Amersfoortse Gemeenschap, Concert Toonkunst Oratorium Ver eniging, Orkest Vereniging Amers foort en solist o.l.v. Adric Schuur man. St. Joriskerk. 20 uur. 24 NOV ..Ons Belang", toneeluit voering. Amicitia, 20 uur. 25 NOV. Nederlandse Reisverenlglng, Tlrolcravond, Amicitia, 20 uur. 25 NOV. St. Christoffel, Pater C. Mecuwese M.S.C. ..Mijn belevenis sen al9 missionaris in Nieuw Gui nea", 20 uur. 26 NOV. „De Keltjes", toneeluitvoe ring „Ja of Neen". Sociëteit Amici tia 20 uur. 26 NOV. „Ons Toneel", ..Hun Kind", speeltuingebouw Socsterkwartier, 20 uur OPENBARE LEESZAAL Uitlening voor volwassenen dagelijks 2—5 u.: bovendien Dinsdag- en Vrijdag avond van 7—9 uur: Uitlening voor kinderen: Woensdag, en Zaterdag middag van 2 3030 uur. Leeszaal dagelijks van 10—12.30 en 2—5 uur, bovendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—10 uur. R.K OPENBARE LEESZAAL Wijers- straat 2. geopend van 10—1 uur en 2 30—5 45 uur. Maandag en Vrijdag 7—9 uur. Uitlening van 11—12 30 uur. EXPOSITIE Tem. 26 Nov. St. Ple- ters en Bloklandsgasthuis Tentoon stelling schilderijen jonge kunste naars. op werkdagen open van 10— 12. 1417 en van 19.30—21.30 uur. 1135. Maar wat Lupar- di al gevreesd heeft, ge beurt: op zekere dag ontmoet hij twee man nen, jagers, die ver schrikt opkijken, wan neer opeens die vreem de gestalte naar voren treedt. De mannen wil len vluchten, maar Lu- pardi roept ben terug. Hij weet ze op hun ge mak te stellen en wan neer de mannen een soort Frans dialect blij ken te spreken, ant woordt hij ook in het Frans. Hij hoort, hoe deze kolonie is ontstaan. „Ik woon hier zelf nog niet zo lang," zegt hij zoetsappig. „Maar wilt u mijn verblijf niet eens zien? Ik woon in deze grot." De mannen vertrouwen de vreem deling niet erg en volgen hem schoorvoetend. Maar nieuwsgierig zijn ze toch ook wel en die magere man in zijn witte jas spreekt zo vriendelijk en overtuigend, dat ze aan zjjn verzoek geen weerstand kunnen bieden. Ongeorganiseerde jeugd krijgt clubhuis (Eigen bericht) Het gemeentebestuur wil het voormalige distributiekantoor in richten tot verenigingsgebouw, zo berichtten wij enige tijd geleden. Het bestuur van de „Stichting voor de Amersfoortse Jeugd" heeft tij dens een dezer dagen gehouden vergadering besloten, het aanbod van het gemeentebestuur, om een gedeelte van het gebouw voor de ongeorganiseerde Amersfoortse jeugd in gebruik te nemen, te aan vaarden. De Stichting zal de be schikking krijgen over drie lokalen en een kleine kamer. Het ligt in de bedoeling met in gang van 1 Januari 1950 de heer W. L. Menger to Rotterdam tot hoofdleider van het clubhuis te be noemen. De heer Menger is mo menteel hoofdleider van het be kende clubhuis „De Arend" te Rotterdam. Scheidende secretaris Koos v. d. Beek gehuldigd In „Amicitia" hield Dinsdag avond de Geref. Jeugdraad een propagmda-vergadering, waarin ds D. A. Zjjlstra en de heer Koos v. d. Beek, gehuldigd werden bij hun aftreden resp. als voorzitter en secretaris van de Jeugdraad. De heer J. W. v. Rijsdam, onder wiens leiding de vergadering stond, stelde de verdiensten van ds Zijl stra voor het Geref. jeugdleven ter plaatse in het licht. Node ziet men hem gaan, doch de veelom vattende arbeid in de zich steeds uitbreidende gemeente, noodzaakte ds Zijlstra het presidium neer te leggen, wat deze, naar eigen zeg gen, met te meer vertrouwen deed, nu uit de jeugd zelf geschikte lei ders kunnen worden gerecruteerd. Als bewijs van zijn grote waar dering bood de Jeugdraad ds Zijl stra het ere-voorzitterschap aan, wat deze, onder luid applaus der vergadering, aanvaardde. Koos v. d. Beek, die jarenlang ambitieus en met grote toewijding het secretariaat heeft vervuld, werd deswege door de heer Fenne- ma dank gebracht, een dank die door de vergadering gul werd on derstreept. De voorzittershamer wordt nu gehanteerd door Jan W. van Rijs dam, die dit gisteravond reeds voortreffelijk deed, terwijl mej. J. J. Goslinga, de predikants-assis- tente zich met het secretariaat zal belasten. Het programma vermeldde voorts een propaganda-speech van de heer Th. Rijper, de Stuw-film, een allervermakelijkst resumé van de belevenissen in het Zomerkamp, in 1947 op initiatief van ds Zijlstra voor het eerst gehouden en thans het hoogtepunt van de zomer-acti- viteit, en tenslotte een goede op voering van het blijspel in twee bedrijven: „Een zekere mijnheer Fortuin", door de toneelgroep. De dolvermakelijke scènes in dit stuk, als gevolg van de verwisseling van de millionair Donker met de inge nieur Fortuin, werden goed ge speeld en lokten vaak een hartelijk applaus uit. Ds Zijlstra besloot de avond met een kort woord en dankgebed. „Gemeenschappelijk Belang" thans zelfstandig Dezer dagen is het zeventiende jaarverslag van de Coöperatieve Verbruikersvereniging „Gemeen schappelijk Belang" U.A. versche nen. In het financieel .verslag zegt het bestuur dat gedurende het boekjaar 19431949 besprekingen met de Cofibé zijn gevoerd,om tot 'n zelfstandige Coöperatie te geraken. Bij het opstellen van het jaarver slag is deze zelfstandige Coöpera tie reeds een fpit geworden. De heer H. J. Lamberts treedt thans als plaatselijk bedrijfsleider van „Ge meenschappelijk Belang" op. De re sultaten van deze wijziging kunnen in dit boekjaar nog niet worden ge constateerd. Het bestuur schrijft voorts, dat de propaganda weer volop ter hand kan worden genomen, nu de tijd van schaarse artikelen voorbij is. De Coöperatie zal trachten, door in bepaalde periodes verlaagde prij zen toe te passen, het verbruikers- belang te dienen. De resultaten over het boekjaar '48'49 hebben de volle bevrediging van het bestuur nog niet. Men is van mening, dat met een stijgende omzet de resultaten beter zullen worden Het bestifur was tijdens de afge lopen verslagperiode als volgt sa mengesteld: J. K. Buitenman (Voorzitter); J. Eppinga (tweede voorzitter): Mevr. van de Ham Reumer (secretaresse); A. A. Meijer (penningmeester-administrateur) P van de Pol: G F. de Wit en G. Talsma (leden). De heren Buiten man en Eppenga stellen zich niet meer herkiesbaar. Het ledental be droeg op 1 April 1949 761 Het fi nancieel verslag maakt melding van een bevredigend overschot. Tijdens de jaarvergadering zal o.a. een voorstel tot het aangaan van een hypothecaire geldlening van 33.000 ter sprake worden ge bracht. Botsing op druk kruispunt Toen een wielrijder geen voor rang verleende, kwamen Dinsdag op het kruispunt Vlasakkerweg Korte Bergstraat een motorrijder en een wielrijder met elkaar in botsing. De wielrijder liep een lich te verwonding op. Beide voertuigen werden beschadigd. Aankoop wegenwals Aangezien de dienst voor ge meentewerken niet over een zware wals beschikt, is men voor het uit voeren van gewone onderhouds werkzaamheden afhankelijk van een aannemer, die zijn wals in de meeste gevallen vanuit een andere gemeente moet laten aanvoeren. Hiermede gaat veal tijd verloren. Nu in de nabije toekomst veel asfaltwegen moeten worden verbe terd, zal tengevolg van dit tijdver lies het opgezette werkschema niet kunnen worden aangehouden. Op grond van het bovenstaande stellen B. en W. voor ten behoeve van de dienst voor gemeentewer ken een wegenwals aan te schaf fen. De kosten hiervan worden ge raamd op f 15.000.-. Verbetering van de Vlasakkerweg Onderhandelingen met de eige naren van aan de Vlasakkerweg alhier gelegen percelen hebben tot resultaat gehad, dat, behoudens de vereiste goedkeuringen, overeen stemming is verkregen over de af stand om niet van drie strookjes grond, benodigd voor verbreding van die weg. B. en W. stellen voor tot de overname te besluiten. Het betreft hier grond van de heer H. H. Ament, mevr. de wed. G. J. J. Nienborg en mevr. de wed. W. M. M. Meger. Wegenaanleg terrein in Soesterkwartier Indertijd is door de Raad be sloten tot aankoop van de percelen Soesterweg 77 t.m. 85 met de on derliggende en daarachter gelegen grond, toebehorende aan de N.V. Bouwbedrijf „Samenwerking", al hier, B. en W. zijn voornemens in de eerste plaats over te gaan tot het doen aanleggen van een weg, aan sluitende op de Soesterweg en lopende naar de grens van het aan gekochte terrein. Bedoelde weg dient onder meer te worden aangelegd ten behoeve van een 10-tal aldaar geprojec teerde montal-(montage-)woningen waarvoor een extra bouwvolume boven het reeds voor 1949 toege stane kwantum kon worden ver kregen. De kosten van deze wegaanleg worden geraamd op rond f 23.500.- Tragisch sterfgeval De 54-jarige Amersfoortse tuin man B. v. H., kreeg Dinsdag, toen hij spitwerk in de tuinderij Nim- merdor verrichtte, een hartverlam ming. De Raad van Amersfoort komt Dinsdagavond 29 November in ver gadering bijeen om 7 uur. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken me medede lingen. 3. Gunstig advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van hei bestuur van de St. Ansfridus- school tot het beschikbaar stellen van gelden voor het aanschaffen van nieuwe gordijnen, roeden en matten. 4. Idem naar aanleiding van het verzoek van het bestuur van de ver eniging tot bevordering van christe lijk nationaal schoolonderwijs tot het uitkeren van een vergoeding wegens geleden oorlogs- en bezettingsscha- de. 5 Voorstel van B. en W. een cre- diet te verlenen vcor de aanschaf fing van leermiddelen voor de Jacob van Campenschool voor u.l.o. aan het Schoollaantje. 6. Idem een crediet te verlenen voor uitbreiding van de Vincent van Goghschool aan de Hobbemastraat. Idem tot verlenging van de ver huring van het schoolgebouw aan de Herenstraat ten behoeve van de rijkskweekschool voor onderwijzers (essen). 8. Voorstel van de commissie voor de strafverordeningen tot intrekking van de verordening betreffende de verkoop van bevroren vlees. 9. Idem van de commissie voor de strafverordeningen tot wijziging van de algemene politie-verordening. 10. Voorstel van B en W. tot wij ziging van de „brandweerverorde ning 1948". 11. Idem tot wijziging van de ver ordening tot regeling van het geor ganiseerd overleg met het personeel in dienst der gemeente Amersfoort. 12. Idem naar aanleiding van het verzoek van bewoners van het Zee heldenkwartier maatregelen te ne men tegen het verbranden van vuil door de reinigingsdienst bij de Linie- dijk. 13 Idem naar aanleiding van het ontwerp-besluit van gedeputeerde staten tot regeling van de jaarwed den van de gemeente-ontvangers. 14 Idem tot goedkeuring van een wijziging van de begroting voor 1949 van het burgerweeshuis 15. Idem over de rentebijschrijving op de boekwaarde der gronden van het grondbedrijf. 16. Idem tot aankoop van ten ver koop aangeboden aandelen uitgege ven in het belang van de volkshuis vesting. 17 Idem tot vaststelling van een verordening op de heffing van een brandverzekeringsbelasting. 18. Idem tot wijziging van de ge meente-begrotingen dienst 1948 en 1949. 19. Idem betreffende de exploita tie van „Monnikendam". 20. Afwijzend advies van B. en W. naar aanleiding van een verzoek van enige belanghebbenden tot wijziging van het sluitingsuur van de auto markt. 21. Beantwoording van vragen van het lid van de raad de heer Alders aangaande industriepark. 22. Voorstel van B. en W. een cre diet te verlenen voor de inrichting van het consultatiebureau voor zui gelingen in het Leusderkwartier. 23. Idem tot het verlenen van een crediet voor wegenaanleg in het Soesterkwartier. 24. Idem tot het verlenen van een crediet voor aankoop van een we genwals. 25. Idem tot vaststelling van het uitbreidingsplan voor het Leusder kwartier. 26. Idem tot het verlenen van een crediet voor de restauratie vari het Burgerweeshuis. 27 Idem tot aankoop van een per ceel grond aan de Hogeweg van mevr. de wed. E. J. Kreijne. j 28. Idem tot overname van stro ken grond aan de Vlasakkerweg van H H. Ament e.a. 29. Idem tot verhuur van het Bur gerweeshuis aan de Zuidsingel aan het rijk. 30. Idem tot het huren van het per ceel van Asch van Wjjckstraat 2 van Ph Rintel. 31. Idem tot verhuur van een per ceel grond aan- en nabij de Laan 1914 aan het rijk. 32. Idem tot verkoop van een per ceel bouwterrein, gelegen aan de A. Kuvperlaan, groot 1030 m2, voor 6000,aan G. van Zelm. S3. Benoeming van een onderwij- zere:-- aan de L. Welling-school aan de Wijersstraat. 34. Benoeming van de leden van de commissie tot wering van school verzuim, wegens periodieke aftre ding. 35. Benoeming van de leden der raadscommissies. Metropole wint met 64 van Vergulde Wagen In café „Metropo'e" werd Dins dagavond een aanvang gemaakt met de verenigingskampioenschap pen van district „Eemland", waar aan tevens verbonden de plaatse lijke kampioenschappen. De eerste ontmoeting vond plaats tussen „Metropole" en „Vergulde Wagen". Groenestein van „Vergulde Wa gen" speelde om 75 caramboles te gen de „Metropole"-speler G. Drieënhuizen. Laatstgenoemde bleef op 69 staan. Groenestein 75 41 11 1.85 Drieënhuizen 69 41 7 1.68 De volgende partij leverde een Metropole" overwinning op. de Mots 75 37 5 2.03 v. Es 53 37 6 1.43 H. Hassing kreeg 10 carambo es voor in zijn partij tegen E. Poort van V.G. Poort had echter al 115, waarbij hij zijn tegenstander, die slechts 105 moest halen op 92 liet staan. E. Poort 115 44 14 2.61 A. Hassing 92 44 14 2.09 Appel: 2e prijs B Ham: 2e Heuvel; 3e prijs J. v. d. „De Luchtpost" exposeerde „De Luchtpost" van en door de Post duivenvereniging gehouden tweedaagse Verenlgingstentoonstelllng. maken wij de volgende uitslagen bekend- Klasse 1 Onbevlogen oude doffers le prijs H. Brons. Ie prijs B. Ham; 2e prijs H. Brons: 2e prijs H. J. Hol; 3e prijs M. Meskes; 4e prijs J v Pluuren Klasse 2 Onbevlogen oude duiven, le prijs S prijs J. v. Heuvel Klasse 3 Onbevlogen Jonge doffers le prijs W. J. Gerritsen-, 2e prijs W. v d. Linden Jr; 3e prijs L Snijders. Klasse 4 Onbevlogen jonge duiven. prijs S Appel; 3e prijs H. J. Hol Klasse 5 Bevlogen oude doffers van 90 tot 300 km. lc prijs B. Ham: 2e prijs E. de Goede; 2e prijs J. v. Pluu ren: 3e prijs J. v. d. Heuvel; 4e prijs G. H. G. Lambrechts. Klasse 6 Bevlogen oude duiven van 90 tot 300 km. lc prijs E. de Goede; 2e prijs W. v d. Riet; 3e prijs Chr. v. d. Linden; 4e prijs Chr. v d. Linden. Klasse 7 Bevlogen oude doffers van 300 tot 500 km. lc prijs A. Huys- kes Jr; 2c prijs J. v. d. Heuvel. 2e prijs A Huyskes Sr; 3e prijs A Huyskes Jr: 4c prijs Th. E. Hienekamp; 4e prijs G. v. Westerlaak Klasse 8 Bevlogen oude duiven van 300 tot 500 km le prijs J. Lablans; 2e prijs J. v. d. Heuvel Klasse 9 Bevlogen oude doffers boven de 500 km le prijs H. Verhoef Sr; 2e prijs S. Appel; 2e prijs J v. d. Heuvel; 3e prijs Th. E. Hienekamp; 4e prijs W. v d. Linden Jr. Klasse 10 Bevlogen oude duiven boven de 500 km. le prijs C. den En ting Klasse 11 Bevlogen jonge doffers van 50 tot 160 km. le prijs W. v. Riet; 2e prijs J. v. d Heuvel; 3e prijs H. Verhoef Jr; 4e prijs H. Brons; 4e prijs G J. H. te Kulve. Klasse 12 Bevlogen jonge duiven van 50 tot 160 km. le prijs A. Huyskes Sr; 2e prijs H. J. Hol; 2e prijs P. Meyer. 3e prijs A. J. Collet; 3e prijs L. Snijders; 4e prijs J. Noorman. Klasse 13 Bevlogen Jonge doffers boven de 160 km. lc prijs A. Huyskes Jr; le prijs R. G. Kreyne; 2e prijs W. F Collet; 2e prijs W. F Collet; 3e prijs H. J Hol; 3e prijs H. Huyskes; 4e prijs S. Appel; 4c prijs Th. E. Hienekamp; 4e prijs P W. Toen Klasse 14 Bevlogen jonge duiven boven de 160 km. le prijs L. Snijders; 2e prijs A. Huyskes Jr; 2e prijs G R v Westerlaak. 2e prijs E. v. d Hoek; 3e prijs J. Hartogsveld: 3e prijs H. J. Hol; 3e prijs M Meskes; 4e prijs S. Ap pel; 4e prijs C. den Enting. Beste van 't geheel A. Huyskes Jr; beste oude doffer A Huyskes Jr; beste oude duif S. Appel: beste Jonge doffer W. v. d. Riet; beste jonge duif L. Snij ders. AZ en PC-dames wonnen van Flevo met 50 In het Sportfondsenbad had Dinsdagavond een waterpolo-ont- moeting plaats tussen de dames van Flevo en AZ en PC. Met o.a. mej. Buket en mevr. Peppelenbosch in de aanval trokken de AZ en PC dames vanaf het begin fel van leer. Het bleek al spoedig dat de Nij- kerkse dames aan het kortste eind zouden trekken. Slechts enkele ma len slaagden zij er in werkelijk gevaarlijk voor het AZ en PC-doel te komen, doch voor de rest wer den hun pogingen om het spel te verplaatsen resoluut de kop inge drukt. Goed combinerend en met snel opzwemmen was het voor mej. Buket niet moeilijk om haar team van dichtbij met £en onhoudbaar schot de leiding te geven 10. Aanval na aanval golfde naar het Flevo-doel en wederom scoorde mej. Buket. Een kleine opleving in de Flevoploeg, maar de Amers foortse dames wisten zich te hand haven. Met het derde doelpunt eveneens van Bep Buket kwam de rust. In de tweede helft brachten de Flevo-dames er al heel weinig van terecht. Het spel van de gastdames was minstens twee klassen minder. AZ en PC maakte zich niet zo druk meer. Weer doelpuntte Bep Buket, waarna Lies Lagerwaard een goede scoringskans eenvoudig niet kon missen en de bal feilloos in het doel plaatste. Een volkomen ver diende 50 zege voor de dames van AZ en PC. Burgerlijke stand Geboren: Gemma Maria d v P W Nefkens en B C Wennuost. Eli- sabetha Louisa, d v F J Scheffer en M A Engels. Liefke, d v J Bak ker en L Berendse. Overleden: Jan de Vries 70 jaar geh. m. H. Eikema. Albertus Dirk Jacobus van Doorn 3 jaar. Maria Johanna van Middendorp 24 jr. ongehuwd. Slecht op dreef was D. ten Hoeve die 170 moest spelen en 90 haal de tegen R. Veldman, die tot 130 moest gaan. R. Veltman 130 31 16 4.19 D. ten Hoeve 90 31 13 2.90 Tenslotte won Eggelmeijer („Me tropole") met 15 voorgift van Kranenburg. Eggelmeijer 115 40 19 2.88 Kranenburg 115 40 19 2.88 „Metropole" won dus de eerste wedstrijd met 64. Oud katholieken houden bazar De plaatselijke organisaties van de Oud-Katholieke gemeente de Vrouwenvereniging; de Man- nenvereniging en de Jongelieden- vcreniging hebben dringend een nieuwe piano nodig. Pastoor Prof. Dr. Kok kwam op de idee voor dit doel een bazar te organiseren. Bijna een jaar lang werkten de leden van de drie verenigingen, ieder op hun eigen terrein, aan ör voorbereiding van deze bazar. Dinsdagavond werd de bazar, die in de verenigingszaal bij de Oud-Katholieke kerk aan 't Zand wordt gehouden, officieel door pastoor Kok geopend. Hij zeide een en ander over het ontstaan van de bazar en gaf als zijn me ning te kennen dat hierdoor ook het verenigingsleven is geacti veerd. Hij had eerbied voor het vele werk dat, ter voorbereiding van de bazar, was verricht door de samenwerkende verenigingen. Pas toor Kok dankte deze medewer kers hartelijk in 't bijzonder de heer W. van Gent, die zorg droeg voor de keurige inrichting. Op deze „joolmarkt" is alles te vinden, wat op een goede bazar thuis hoort. Vanmiddag zal de ba zar geopend zijn voor de kinderen, terwijl hedenavond de ouderen nogmaals een kijkje kunnen ne men Daarna zal de bazar worden geslóten en zal bekend zijn of de Oud-Katholieke verenigingen een nieuwe piano kunnen aanschaffen. Ons dagelijks teveel Er waren Dinsdag weer een groot aantal personen, die het met de verkeersvoorschriften niet zo nauw namen. Op de B.W. Laan was het een wielrijder, die geen gebruik maakte van het rijwielpad en deswege werd geverbaliseerd Vier autobe stuurder die de maximum-snelheid overtraden, ondergingen hetzelfde lot. Voorts waren er twee autobe stuurders die de maximumsnelheid de Langestraat negeerden, een wielrijder die het Laantje in verbo den richting bereed en een trans portrijwiel, dat niet van een be hoorlijke verlichting was voorzien. Langvingers aan 't werk Dinsdag deed een man bij de po litie aangifte van diefstal van zijn actetas. De tas was gestolen uit zijn auto, die na het treffen van de voorgeschreven veiligheidsmaatre gelen was geparkeerd in de P. J. Heyelaan. De tas bevatte een aan tal papieren en twee reisdekens. De dader heeft de achterruit van de auto ingeslagen en ontvreemdde daarna de tas. De politie stelt een onderzoek in. Bij een andere diefstal vormde een fietslamp de buit. De lamp werd ontvreemd van een fiets, die bij de Openbare Leeszaal was ge stald. VORIGE WEEK STORTTE een Amerikaans. B-29 Super fort on geveer 650 km. ten Noord-Oosten van de Bermuda's in zee. De be manning werd gevonden, nadat zij drie dagen in rubberboten op zee had gedreven. Twee leden der bemanning werden gedood toen de staart van het vliegtuig afbrak. De piloot John Grable vertelde later dat talrijke vlieg tuigen over hun rubberbootjes vlogen zonder hen op te merken. Het eerst werden zij ontdekt door een B-17 bommenwerper en een oorlogsschip. Met de Canadese oorlogsbodem Haida werden zij naar Hamilton (Bermuda's) ge bracht. Eén der vliegtuigbreuke- lingen wordt van boord gehaald. HET 700-TON METENDE Noor se schip Norselis in Londen aangekomen op weg naar de Zuidpool. De „Norsel" zal be halve Noorse, Zweeds en Enge se natuurkundigen, ook nog enige leden van de RAF twee officie ren drie manschappen en twee Auster VI vliegtuigenj vervoe ren. Het doel van de natuurkun digen (die twee jaar in het Zuid poolgebied zullen blijven) is het aan Noorwegen toebehorende Queen Maudland, een niet ge- exploreerde streek, te onderzoe ken. De leden van de RAF zullen de streek van de lucht uit besttu- dcren op zoek naar een doorgang tussen de ijs-barrières, om voor uitgeschoven bases te vestigen. Het vinden van een landings- p aats op de ijsbanken, waaron der zich naar men veronderstelt een rijkdom aan mineraallagen bevindt, heeft hun speciale aan dacht. NPB organiseerde lezing over Saul en David Onder auspiciën van de Neder landse Protestanten Bond werd Dinsdagavond in de Remonstrant se kerk aan de Herenstraat een gemeenteavond gehouden. De voor zitter van de plaatselijke afdeling van de NPB, ds. S. Gosses Gzn. richtte in zijn openingsspeech een woord van welkom tot de gemeen te leden van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden, de Re monstranten; de Doopsgezinden en de Lutherse kerk Hij verheugde zich over het feit, dat het samen komen van deze vier vrijzinnige groeperingen, weer eens vorm had gekregen. Het is, volgens ds Gos ses. van uitermate groot belang s a m e n iets te ondernemen en niet steeds te werken in eigen kringen. Door deze Gemeente avond wordt de Bijbel ons op een andere wijze getoond, dan wij ge wend zijn, zo zeide hij. Na deze korte inleiding hield de heer H. Berkhemer een voordracht ever de geschiedenis van Saul en David volgens het Oude Testa ment. Voor hij een persoonlijke bloemlezing gaf van dit verhaal, resumeerde de heer Berkhemer in vogelvlucht de geschiedenis van Israel's eerste Koning, Saul, en zijn opvolger David. Van de zes tien hoofdstukken droeg de heer Berkhemer er voor de pauze vijf en daarna drie voor, welke han delden over de zalving van Saul tot Koning door Samuel; de zonde van Saul om een opdracht van God te ontgaan; de ondergang van Saul en de opkomst van David. De heer Berkhemer hield zijn voordracht op onnavolgbare wijze, de hoogtepunten fraai accentue rend en de geschiedenis duidelijk verhalend. Dat zijn gehoor de voordracht bijzonder waardeerde behoeft geen betoog. Ds. Gosses sloot de gemeenteavond met een kort woord. Invoeraanvragen voor me talen en bouwstoffen DEN HAAG. Het rijksbureau voor metalen en bouwstoffen maakt bekend, dat met ingang van 1 De cember 1949 een nieuwe regeling voor de behandeling van aanvra gen tot het verkrijgen van invoer- deviezen-vergunningen van kracht wordt, welke tot doel heeft de be- handelingsduur aanmerkelijk te bekorten. In verband hiermede dienen belanghebbenden hun aan vragen van genoemde datum af niet meer in te dienen bij de vak- en bedrijfsgroepen voor zover dit gebruikelijk was doch recht streeks bij genoemd rijksbureau.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 2